Lipiec 2014r

 


25 lat temu, w marcu 1989 roku,
powstał Ośrodek Kultury Filmowej.


To znakomita okazja, żeby podziękować widzom za ich niezmienną obecność i lojalność wobec OKF, a także by skłonić ich do podzielenia się wspomnieniami ze swojego 25-letniego życia z OKF. Będzie nam ogromnie miło, jeśli nasi widzowie zechcą się z nami podzielić swoją historią, anegdotą, wspomnieniem, itd., związanymi z OKF. Najciekawsze opowieści opublikujemy, a wśród uczestników zabawy rozlosujemy 2-osobowe karnety wstępu do OKF. Czekamy do 31 sierpnia. Wspomnienia, o maksymalnej objętości kartki A4 ( maszynopis bądż czytelny rękopis ) można przesłać pocztą, mailem : okf@okf.czest.pl bądź dostarczyć do nas osobiście. Przygotowaliśmy także dla widzów kilka niespodzianek, które będą stopniowo ujawniane, bo świętowanie urodzin potrwa aż do jesieni. Już w marcu zapraszamy na maraton urodzinowy 5 na 25 za 25, czyli 5 filmów na 25-lecie za 25 zł. W kolejnych miesiącach planujemy m.in. wystawę plakatów ze zbiorów własnych OKF i giełdę wydawnictw filmowych, w trakcie której będzie można wymienić się swoimi zbiorami filmowymi (plakatami, książkami, filmami ...).

Nadesłane anegdotki zamieszczamy TUTAJ.
K I N O   S E N I O R A    8 VII    12.00     CASANOVA PO PRZEJŚCIACH    
              
                  USA 2013 , 98 min.

   Reżyseria: John Turturro
   Wykonawcy: John Turturro, Woody Allen, Sharon Stone, Sofía Vergara, Liev Schreiber i in.

   Nieśmiały Fioravante jest kwiaciarzem. Jego przyjaciel, Murray, prowadzi antykwariat, któremu grozi zamknięcie. Aby uratować sklep przed bankructwem, mężczyźni postanawiają zająć się najstarszą profesją na świecie. W Nowym Jorku, pełnym bogatych, starszych kobiet, z przeróżnymi zachciankami, szpakowaty Don Juan bez problemu znajdzie sposób na zarobienie pieniędzy. Tak zaczyna się dochodowy biznes dwójki panów, który z dnia na dzień przynosi większe zyski, gdyż sława kochanka do wynajęcia zatacza coraz szersze kręgi. Jednak pewnego dnia, za sprawą Murraya, Fioravante pozna kolejną potencjalną klientkę – Avigal. To spotkanie odmieni na zawsze życie obojga.
   

 

     1 - 3 VII    14.30     WITAJ W KLUBIE    
              
                  USA 2013 , 117 min.

   Reżyseria: Jean-Marc Vallee
   Wykonawcy: Matthew McConaughey, Jared Leto, Jennifer Garner i in.

   3 OSCARY, m.in.za role dla Matthew McConaughey’a i Jareda Leto. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia człowieka, który nie zamierza żegnać się z życiem. Ron żyje z dnia na dzień. Pali jak smok, lubi bourbon, kobiety i rodeo. Nic ponad szybkie i proste przyjemności. Wiadomość o tym, że jest nosicielem wirusa HIV to dla niego szokujący wyrok, z którym nie chce się pogodzić. Tym bardziej, że w jego środowisku ta choroba kojarzy się wyłącznie z homoseksualistami, a on nim nie jest. Jedzie do Meksyku, z którego zamierza szmuglować zakazane w USA leki. Po powrocie niespodziewanie zdobywa sojusznika w osobie queerowego transseksualisty Rayona. Ten pozornie niedobrany duet wspólnie zaczyna prowadzić klub, w którym inni szukają ratunku.
   

 

 

           16.45     O KROK OD SŁAWY    
              
                  USA 2013 , 90 min.

   Reżyseria: Morgan Neville
   Wykonawcy: Darlene Love, Merry Clayton, Tata Vega, Lisa Fischer i in. Wywiadów udzielili : Chris Botti, Sheryl Crow, Mick Jagger , Bruce Springsteen, Sting, Stevie Wander.

   LAUREAT OSCARA 2014 w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny. Historia wielkich chórzystek Davida Bowie, Stinga czy Rolling Stones. Film, który z archiwalnymi materiałami filmowymi i niezrównaną scieżką dźwiękową, może pochwalić się wywiadami z takimi artystami, jak Mick Jagger, Bruce Springsten, Cheryl Crow, Steve Wonder, Sting, Chris Boti. Jednakże te światowej sławy postaci sceny muzycznej usuwają się w cień, by artyści drugoplanowi, ich życie i historie zajęły główne miejsce na scenie tego filmu. Miliony osób znają ich głosy, ale nikt nie zna ich imion. W swoim nowym, wciągającym filmie O krok od sławy, Morgan Neville – zdobywca wielu nagród za reżyserię – rzuca światło na prawdziwe historie chórzystek i chórzystow skrytych za sukcesami największych gwiazd muzyki 21. wieku. Triumfalny i jednocześnie chwytający za serce obraz jest zarówno hołdem złożonym głosom, które ukształtowały i wystylizowały muzykę popularną, a także odzwierciedleniem konfliktów, poświęceń i sukcesów tych, których kariera polegała na współbrzmieniu z innymi. Ci utalentowani artyści reprezentują różne style, gatunki i epoki muzyki popularnej, ale każdy może podzielić się swoją niepowtarzalną i bardzo osobistą historią o życiu i karierze w cieniu sław.
   

 

 

           18.30     LEKCJE HARMONII    
              
                  Kazachstan/ Niemcy/ Francja 2013 , 120 min.

   Reżyseria: Emir Baigazin
   Wykonawcy: Timur Aidarbekov, Aslan Anarbayev, Mukhtar Andassov i in.

   Zjawiskowy debiut fabularny, znakomicie przyjęty przez publiczność i krytykę w Berlinie w 2013 r., gdzie zdobył Srebrnego Niedźwiedzia za wybitny wkład artystyczny w kategoriach zdjęć, montażu, muzyki, kostiumów oraz scenografii. Film zyskał również uznanie i nagrody na festiwalu w Warszawie oraz w Nowym Jorku. W trakcie badania lekarskiego 13-letni Aslan zostaje upokorzony przed swoimi kolegami. Incydent uruchamia ukryte zaburzenie osobowości. Gnębiony poczuciem niższości ma obsesję czystości i dążenia do perfekcji, a także kontrolowania wszystkiego wokół. Powoduje to coraz trudniejsze sytuacje, jako że chłopiec mieszka z babcią w kazachskiej wiosce. Jednym z jego prześladowców jest Bolat, wymuszający haracz od młodszych dzieci. Reżyser rysuje obraz zderzenia jednostki i mechanizmów marginalizacji i przemocy, opowiadając historię chłopca, który ma odwagę stawić im opór, choć może to doprowadzić do jego zguby.
   

 

 

           20.40     BABADOOK    
              
                  Australia 2013 , 92 min.

   Reżyseria: Jennifer Kent
   Wykonawcy: Essie Davis, Noah Wiseman, Hayley McElhinney, Daniel Henshall, Barbara West

    Jeden z dziesięciu najciekawszych tytułów ostatnich lat w rankingu publikowanym przez prestiżowy, amerykański magazyn Indie Wire, poświęcony kinu niezależnemu. Debiut reżyserski Australijki Jennifer Kent, z mistrzowskimi zdjęciami polskiego operatora Radosława Ładczuka („Jesteś Bogiem”, „Sala samobójców”), to ukłon w stronę takich kamieni milowych gatunku jak „Wstręt”, „Lokator” czy „Dziecko Rosemary” Romana Polańskiego. Główna bohaterka, Amelia po tragicznej śmierci swojego męża, wciąż mieszka wraz z synem, Samem, w wielkim domu. Chłopiec uparcie twierdzi, że w pustych pokojach zamieszkuje ktoś jeszcze, ktoś kogo trudno dostrzec gołym okiem – dziwny stwór – Babadook. Film australijskiej reżyserki to nie typowy horror, choć za taki, w pierwszej chwili, można by go uznać. Z jednej strony inteligentnie posługuje się środkami wyrazu charakteryzującymi kino popularne, z drugiej używa ich jako platformy ilustrującej podświadome, przytłumione rozwojem cywilizacyjnym obawy współczesnego człowieka, zakorzenionego w społeczeństwie konsumpcyjnym, wydobywając na zewnątrz archetypiczny, jungowski lęk przed stratą, śmiercią, nieznanym. Film absolutnie zachwycił krytyków.
   

 

 KINO SOLO    10 VII    18.15     NEBRASKA    
              
                  USA 2013 , 115 min.

   Reżyseria: Alexander Payne
   Wykonawcy: Bruce Dern, Will Forte, June Squibb i in.

   6 nominacji do Oscara. Opowieść o rodzinie Grantów w Nebrasce, której senior, uparty i mrukliwy Woody dowiaduje się, że wygrał na loterii milion dolarów. Jednak, by odebrać nagrodę, musi się udać do Nebraski. Postanawia zabrać ze sobą syna, Davida, lecz mężczyzna nie wierzy w wygraną ojca i sądzi, że padł on ofiarą oszustów, wysyłających zwycięskie losy po całej Ameryce. Pomimo sceptycznego nastawienia, jednak dołącza do ojca i wspólnie udają się w podróż, która staje się współczesną, rodzinną odyseją. „Nebraska” to czasami gorzka, czasami pełna humoru opowieść o rodzinie i jej zagadkach, o złudzeniach, godności, poczuciu własnej wartości i cichej tęsknocie za odkupieniem. Piękny film o rozczarowaniach, niespełnieniach, o tym, co najważniejsze.
   

 

 

    24 VII    18.15     KOBIETA W UKRYCIU    
              
                  Wielka Brytania 2013 , 111 min.

   Reżyseria: Ralph Fiennes
   Wykonawcy: Felicity Jones, Ralph Fiennes, Kristin Scott Thomas, Tom Hollander i in.

   Historia uczucia, które połączyło słynnego pisarza Karola Dickensa i młodziutką aktorkę Nelly Ternan. W momencie poznania Dickens był 45-letnim żonatym mężczyzną u szczytu popularności, a Nelly ukończyła 18 lat i rozpoczęła zawodową karierę na scenie. Sławny, ale emocjonalnie izolujący się od otoczenia Dickens, zakochuje się w Nelly, która pochodzi z rodziny aktorskiej. Teatr to dla pisarza arena życia. Jest świetnym aktorem – amatorem i lepiej czuje emocje, powstające na scenie, czy płynące ze stron jego powieści, niż te pojawiające się w prawdziwym życiu. Nelly staje się jego muzą, ale płaci za to wysoką cenę. Oficjalnie nie może być towarzyszką życia żonatego pisarza. Na zawsze pozostanie kobietą „w ukryciu”.
   

 

     4 - 10 VII    14.15     STULATEK, KTÓRY WYSKOCZYŁ PRZEZ OKNO I ZNIKNĄŁ    
              
                  Szwecja 2013 , 114 min.

   Reżyseria: Felix Herngen
   Wykonawcy: Robert Gustafsson, Mia Skäringer i in.

   Historia Allana Karlssona, który ucieka z domu opieki w setne urodziny, wierząc, że nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa, inicjując tym samym serię przezabawnych i zaskakujących zdarzeń. Walizka pełna pieniędzy, banda motocyklistów, słoń-cyrkowiec, angielski gangster-choleryk, najbardziej flegmatyczny policjant świata – dla przeciętniaka każdy z elementów osobliwej układanki stałby się przygodą życia. Ale nie dla Allana, który nie tylko był naocznym świadkiem, ale również odegrał kluczową rolę w najważniejszych wydarzeniach XX wieku. Podróżując po całym świecie i wykonując tajne misje, zawarł, między innymi, znajomość z generałem Franco, Stalinem, prezydentami USA Trumanem i Reaganem, Michaiłem Gorbaczowem oraz niezbyt lotnym bratem-bliźniakiem Alfreda Einsteina.
   

 

 

           16.15     WYPISZ, WYMALUJ MIŁOŚĆ    
              
                  USA 2013 , 111 min.

   Reżyseria: Fred Schepisi
   Wykonawcy: Juliette Binoche, Clive Owen i in.

   Jack i Dina pracują w jednej szkole. Z pozoru wszystko ich dzieli. On jest nauczycielem angielskiego i lekkoduchem, ona zamkniętą w sobie malarką. On zachwyca się możliwościami słów, dla niej największe znaczenie ma pobudzająca siła obrazu. Obojgu brakuje jednak szczęścia i spełnienia zawodowego. Dina przestała malować, zaś Jack od lat nie może wydać książki i zaczyna coraz więcej pić. Pewnego dnia Jack rzuca Dinie wyzwanie. Muszą przekonać swoich uczniów, co w życiu jest ważniejsze - słowa czy obrazy? Rywalizacja o serca i umysły podopiecznych zbliża do siebie na pozór zupełnie odmienne charaktery.
   

 

 

           18.15     NEBRASKA    
              
                  USA 2013 , 115 min.

   Reżyseria: Alexander Payne
   Wykonawcy: Bruce Dern, Will Forte, June Squibb i in.

   6 nominacji do Oscara. Opowieść o rodzinie Grantów w Nebrasce, której senior, uparty i mrukliwy Woody dowiaduje się, że wygrał na loterii milion dolarów. Jednak, by odebrać nagrodę, musi się udać do Nebraski. Postanawia zabrać ze sobą syna, Davida, lecz mężczyzna nie wierzy w wygraną ojca i sądzi, że padł on ofiarą oszustów, wysyłających zwycięskie losy po całej Ameryce. Pomimo sceptycznego nastawienia, jednak dołącza do ojca i wspólnie udają się w podróż, która staje się współczesną, rodzinną odyseją. „Nebraska” to czasami gorzka, czasami pełna humoru opowieść o rodzinie i jej zagadkach, o złudzeniach, godności, poczuciu własnej wartości i cichej tęsknocie za odkupieniem. Piękny film o rozczarowaniach, niespełnieniach, o tym, co najważniejsze.
   

 

 

           20.30     STULATEK, KTÓRY WYSKOCZYŁ PRZEZ OKNO I ZNIKNĄŁ    
              
                  Szwecja 2013 , 114 min.

   Reżyseria: Felix Herngen
   Wykonawcy: Robert Gustafsson, Mia Skäringer i in.

   Historia Allana Karlssona, który ucieka z domu opieki w setne urodziny, wierząc, że nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa, inicjując tym samym serię przezabawnych i zaskakujących zdarzeń. Walizka pełna pieniędzy, banda motocyklistów, słoń-cyrkowiec, angielski gangster-choleryk, najbardziej flegmatyczny policjant świata – dla przeciętniaka każdy z elementów osobliwej układanki stałby się przygodą życia. Ale nie dla Allana, który nie tylko był naocznym świadkiem, ale również odegrał kluczową rolę w najważniejszych wydarzeniach XX wieku. Podróżując po całym świecie i wykonując tajne misje, zawarł, między innymi, znajomość z generałem Franco, Stalinem, prezydentami USA Trumanem i Reaganem, Michaiłem Gorbaczowem oraz niezbyt lotnym bratem-bliźniakiem Alfreda Einsteina.
   

 

 


    11 - 17 VII    14.30     STULATEK, KTÓRY WYSKOCZYŁ PRZEZ OKNO I ZNIKNĄŁ    
              
                  Szwecja 2013 , 114 min.

   Reżyseria: Felix Herngen
   Wykonawcy: Robert Gustafsson, Mia Skäringer i in.

   Historia Allana Karlssona, który ucieka z domu opieki w setne urodziny, wierząc, że nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa, inicjując tym samym serię przezabawnych i zaskakujących zdarzeń. Walizka pełna pieniędzy, banda motocyklistów, słoń-cyrkowiec, angielski gangster-choleryk, najbardziej flegmatyczny policjant świata – dla przeciętniaka każdy z elementów osobliwej układanki stałby się przygodą życia. Ale nie dla Allana, który nie tylko był naocznym świadkiem, ale również odegrał kluczową rolę w najważniejszych wydarzeniach XX wieku. Podróżując po całym świecie i wykonując tajne misje, zawarł, między innymi, znajomość z generałem Franco, Stalinem, prezydentami USA Trumanem i Reaganem, Michaiłem Gorbaczowem oraz niezbyt lotnym bratem-bliźniakiem Alfreda Einsteina.
   

 

 

           16.30     KŁAMSTWA ARMSTRONGA    
              
                  USA 2013 , 124 min.

   Reżyseria: Alex Gibney
   Wykonawcy: Lance Armstrong, Betsy Andreu, Frankie Andreu, Dan Coyle i in.

   Kronika życia legendy kolarstwa, Lance'a Armstronga, która opowiada o pełnej sukcesów i dramatycznych zwrotów drodze na szczyt i ostatecznym upadku sportowca. W 2009 roku Alex Gibney został zaangażowany do zrealizowania filmu o powrocie Lance’a Armstronga do kolarstwa. Projekt został na jakiś czas odłożony po tym, jak wybuchł skandal, związany z dopingiem, a powrócono do niego po publicznym wyznaniu kolarza, ze w czasie swej kariery stosował niedozwolone środki farmakologiczne. Film jest pasjonującym spojrzeniem na jedną z najbardziej niezwykłych karier w historii sportu. Jak mówi sam Lance Armstrong : „Nie żyłem z mnóstwem kłamstw, żyłem w jednym olbrzymim kłamstwie”
   

 

 

           18.45     KERTU, MIŁOŚĆ JEST ŚLEPA    
              
                  Estonia 2013 , 97 min.

   Reżyseria: Ilmar Raag
   Wykonawcy: Ursula Ratasepp, Mait Malmsten i in.

   Tytułowa Kertu mieszka wraz z rodzicami w niewielkiej estońskiej wsi. Na pierwszy rzut oka widać, że nie pasuje do swojego otoczenia. Mimo 30 lat ma aparycję i delikatność dziecka, a rodzice traktują ją tak, jakby nigdy nie dorosła. Jej wycofanie i nieśmiałość spotykają się z drwiną mieszkańców i agresją ojca, który przypisuje jej chorobę psychiczną. Dziewczyna jest listonoszką i pewnego dnia doręcza kartkę pocztową chłopakowi, który wpadł jej w oko. Jest to wiersz – wyznanie miłosne, które dla niego napisała. Jej wybrankiem jest lokalny zawadiaka, Villu, za którym ciągnie się opinia kobieciarza i pijaka. Czy dziewczyna widzi w mężczyźnie coś, czego nikt inny nie dostrzega? W noc świętojańską Kertu znika bez śladu. Rozgorączkowani rodzice znajdują ją w domu mężczyzny. Pozory sytuacji nie pozostawiają złudzeń i dochodzi do oskarżeń i samosądu. Owa tajemnicza noc okaże się brzemienna w skutkach dla obojga. Od tej pory ojciec nie spuszcza córki z oka, a mężczyzna wyjeżdża w nieznanym celu i kierunku. Nikt nie wierzy w szczerość intencji Villu, ani poczytalność Kertu. Czy tym dwojgu uda się stanąć w obronie własnych marzeń?
   

 

 

           20.30     RIWIERA DLA DWOJGA    
              


                  Francja, Wielka Brytania 2013 , 95 min.

   Reżyseria: Joel Hopkins
   Wykonawcy: Pierce Brosnan, Emma Thompson, Timothy Spall i in.

   Kate i Richard, choć rozwiedzeni, pozostają ze sobą w przyjaznych stosunkach. Na powrót jednoczy ich bankructwo funduszu emerytalnego, któremu przed laty powierzyli swoje oszczędności. Gdy okazuje się, że jego właściciel zafundował swojej narzeczonej warty 10 milionów dolarów diament, dawni małżonkowie postanawiają dostać się do jego luksusowej rezydencji na Lazurowym Wybrzeżu i ukraść drogocenny klejnot. Każde z nich myśli jednak o tym, jak przechytrzyć dawnego partnera.
   

 

 


    18 - 24 VII    14.30     FRANK    
              
                  Wielka Brytania 2014 , 95 min.

   Reżyseria: Lenny Abrahamson
   Wykonawcy: Michael Fassbender, Domhnall Gleeson, Maggie Gyllenhaal i in.

   Każdy chciałby bliżej poznać Franka , charyzmatycznego lidera zespołu muzycznego, jednak nie jest to takie proste. Frank chowa bowiem twarz pod wielką maską, której nigdy nie zdejmuje - ani przed fanami, ani przed najbliższymi. Co chce ukryć ten niezwykły człowiek i genialny muzyk? Czy komuś uda się odkryć jego tajemnicę i prawdziwe oblicze? Pewnego dnia Frank i jego zespół przyjeżdżają zagrać koncert w małym nadmorskim mieście, gdzie mieszka Jon . Trzydziestolatek ma śmiertelnie nudną pracę i wciąż mieszka z rodzicami, jednak nie pogodził się jeszcze z losem - w każdej wolnej chwili próbuje komponować piosenki i pielęgnuje marzenie o muzycznej karierze. Szczęście uśmiecha się do niego w najmniej spodziewanym momencie, gdy na skutek przypadku Frank i jego szalona partnerka Clara proponują mu, by dołączył do ich zespołu. Warunek jest tylko jeden: Jon musi porzucić wszystko i zaszyć się z nimi na pustkowiu, by wspólnie nagrać najbardziej szalony i bezkompromisowy album w historii muzyki. Wygląda na to, że spełnienie marzeń chłopaka jest na wyciągnięcie ręki, ale nie przypuszcza on nawet jak ciężką walkę przyjdzie mu o nie stoczyć.
   

 

 

           16.15     ZACZNIJMY OD NOWA    
              
                  USA 2013 , 104 min.

   Reżyseria: John Carney
   Wykonawcy: Keira Knightley, Mark Ruffalo, Adam Levine i in.

   Twórca przebojowego „ONCE”, filmowej rewelacji 2008 roku , powraca podnoszącą na duchu komedią, która oczarowała publiczność festiwalu w Toronto.Urzekającej w głównej roli Keirze Knightley partnerują – debiutujący na dużym ekranie „najseksowniejszy żyjący mężczyzna” Adam Levine z zespołu Maroon 5, jeden z Avengersów – Mark Ruffalo oraz raper Mos Def. Film opowiada o producencie muzycznym, który wdaje się w pełen pasji związek z początkującą piosenkarką. Ona - Gretta, znalazła się w Nowym Jorku, bo towarzyszy swemu chłopakowi - wziętemu muzykowi, negocjującemu kontrakt życia. Są piękni, szczęśliwi, bogaci, świat zdaje się leżeć u ich stóp. On powoli traci kontakt z rzeczywistością. Rozstał się z żoną , jego więź z dorastającą córką słabnie, a do tego właśnie wyrzucono go z pracy. Wizyta w małej knajpie, w której występuje Gretta, na zawsze odmieni życie ich dwojga... Urocza, zabawna komedia , która zdecydowanie poprawia samopoczucie. Idealny film na wakacje.
   

 

 

           18.15     KOBIETA W UKRYCIU    
              
                  Wielka Brytania 2013 , 111 min.

   Reżyseria: Ralph Fiennes
   Wykonawcy: Felicity Jones, Ralph Fiennes, Kristin Scott Thomas, Tom Hollander i in.

   Historia uczucia, które połączyło słynnego pisarza Karola Dickensa i młodziutką aktorkę Nelly Ternan. W momencie poznania Dickens był 45-letnim żonatym mężczyzną u szczytu popularności, a Nelly ukończyła 18 lat i rozpoczęła zawodową karierę na scenie. Sławny, ale emocjonalnie izolujący się od otoczenia Dickens, zakochuje się w Nelly, która pochodzi z rodziny aktorskiej. Teatr to dla pisarza arena życia. Jest świetnym aktorem – amatorem i lepiej czuje emocje, powstające na scenie, czy płynące ze stron jego powieści, niż te pojawiające się w prawdziwym życiu. Nelly staje się jego muzą, ale płaci za to wysoką cenę. Oficjalnie nie może być towarzyszką życia żonatego pisarza. Na zawsze pozostanie kobietą „w ukryciu”.
   

 

 

           20.30     FRANK    
              
                  Wielka Brytania 2014 , 95 min.

   Reżyseria: Lenny Abrahamson
   Wykonawcy: Michael Fassbender, Domhnall Gleeson, Maggie Gyllenhaal i in.

   Każdy chciałby bliżej poznać Franka , charyzmatycznego lidera zespołu muzycznego, jednak nie jest to takie proste. Frank chowa bowiem twarz pod wielką maską, której nigdy nie zdejmuje - ani przed fanami, ani przed najbliższymi. Co chce ukryć ten niezwykły człowiek i genialny muzyk? Czy komuś uda się odkryć jego tajemnicę i prawdziwe oblicze? Pewnego dnia Frank i jego zespół przyjeżdżają zagrać koncert w małym nadmorskim mieście, gdzie mieszka Jon . Trzydziestolatek ma śmiertelnie nudną pracę i wciąż mieszka z rodzicami, jednak nie pogodził się jeszcze z losem - w każdej wolnej chwili próbuje komponować piosenki i pielęgnuje marzenie o muzycznej karierze. Szczęście uśmiecha się do niego w najmniej spodziewanym momencie, gdy na skutek przypadku Frank i jego szalona partnerka Clara proponują mu, by dołączył do ich zespołu. Warunek jest tylko jeden: Jon musi porzucić wszystko i zaszyć się z nimi na pustkowiu, by wspólnie nagrać najbardziej szalony i bezkompromisowy album w historii muzyki. Wygląda na to, że spełnienie marzeń chłopaka jest na wyciągnięcie ręki, ale nie przypuszcza on nawet jak ciężką walkę przyjdzie mu o nie stoczyć.
   

 

 


    25 - 31 VII    14.45     PRZYCHODZI FACET DO LEKARZA    
              


                  Francja, Belgia 2014 , 107 min.

   Reżyseria: Dany Boon
   Wykonawcy: Dany Boon, Kad Merat, Alice Pol i in.

   Znakomita komedia w reżyserii największego europejskiego komika Dany Boona, twórcy takich hitów jak „Jeszcze dalej niż północ” i „Nic do oclenia”. Romain Faubert ma 40 lat i jest zdrowy jak ryba. Problem w tym, że nie chce w to uwierzyć. Gorzej – jest przekonany, że jego organizm jest kłębowiskiem bakterii, wirusów i wszelkiego rodzaju chorób. Byłby to jego prywatny kłopot, gdyby nie fakt, że swoją manią rujnuje życie jedynego przyjaciela – doktora Zvenki. Poczciwy medyk codziennie musi wybijać z głowy Romaina kolejne urojone schorzenia, a ich chora relacja wykracza daleko poza lekarski gabinet. Romain potrafi nawiedzić swego lekarza bez uprzedzenia w trakcie zabiegu, podczas rodzinnej uroczystości czy w domu w środku nocy. Miarka przebiera się w końcu, gdy jak zwykle umierający Romain zaczyna deklarować bardzo żywe uczucia w stosunku do siostry doktora. Zvenka nie podziela poglądu, iż miłość jest lekarstwem na wszystko. Wprowadza więc w życie własny plan wyleczenia hipochondryka. Plan równie łatwy jak resocjalizacja Hannibala Lectera…
   

 

 

           16.45     WSZYSTKO STRACONE    
              
                  USA 2013 , 106 min.

   Reżyseria: J.C. Chandor
   Wykonawcy: Robert Redford

   Samotny facet, łódka i horyzont w oddali. „Wszystko stracone” to film jednego aktora. Mężczyzna, którego gra Robert Redford, żegluje samotnie przez ocean. Jego łódź uderza w dryfujący kontener, woda zalew pokład. Bohater traci łączność z lądem. Pomimo nabytego doświadczenia a także skutecznego załatania dziury w kadłubie, ledwo udaje mu się przetrwać sztorm. Rozpoczyna się desperacka walka o życie. Film jest, pozbawionym dialogu, koncertem na jednego aktora, osamotnionego w łódce pośrodku oceanu. A jednak ta medytacja nad powolną utratą nadziei, przemijaniem i ludzkim losem trzyma w napięciu i głęboko wzrusza. Film zdobył nagrodę Amerykańskiego Festiwalu Filmowego w Deauville.
   

 

 

           18.45     FRANK    
              
                  Wielka Brytania 2014 , 95 min.

   Reżyseria: Lenny Abrahamson
   Wykonawcy: Michael Fassbender, Domhnall Gleeson, Maggie Gyllenhaal i in.

   Każdy chciałby bliżej poznać Franka , charyzmatycznego lidera zespołu muzycznego, jednak nie jest to takie proste. Frank chowa bowiem twarz pod wielką maską, której nigdy nie zdejmuje - ani przed fanami, ani przed najbliższymi. Co chce ukryć ten niezwykły człowiek i genialny muzyk? Czy komuś uda się odkryć jego tajemnicę i prawdziwe oblicze? Pewnego dnia Frank i jego zespół przyjeżdżają zagrać koncert w małym nadmorskim mieście, gdzie mieszka Jon . Trzydziestolatek ma śmiertelnie nudną pracę i wciąż mieszka z rodzicami, jednak nie pogodził się jeszcze z losem - w każdej wolnej chwili próbuje komponować piosenki i pielęgnuje marzenie o muzycznej karierze. Szczęście uśmiecha się do niego w najmniej spodziewanym momencie, gdy na skutek przypadku Frank i jego szalona partnerka Clara proponują mu, by dołączył do ich zespołu. Warunek jest tylko jeden: Jon musi porzucić wszystko i zaszyć się z nimi na pustkowiu, by wspólnie nagrać najbardziej szalony i bezkompromisowy album w historii muzyki. Wygląda na to, że spełnienie marzeń chłopaka jest na wyciągnięcie ręki, ale nie przypuszcza on nawet jak ciężką walkę przyjdzie mu o nie stoczyć.
   

 

 

           20.30     PRZYCHODZI FACET DO LEKARZA    
              
                  Francja, Belgia 2014 , 107 min.

   Reżyseria: Dany Boon
   Wykonawcy: Dany Boon, Kad Merat, Alice Pol i in.

   Znakomita komedia w reżyserii największego europejskiego komika Dany Boona, twórcy takich hitów jak „Jeszcze dalej niż północ” i „Nic do oclenia”. Romain Faubert ma 40 lat i jest zdrowy jak ryba. Problem w tym, że nie chce w to uwierzyć. Gorzej – jest przekonany, że jego organizm jest kłębowiskiem bakterii, wirusów i wszelkiego rodzaju chorób. Byłby to jego prywatny kłopot, gdyby nie fakt, że swoją manią rujnuje życie jedynego przyjaciela – doktora Zvenki. Poczciwy medyk codziennie musi wybijać z głowy Romaina kolejne urojone schorzenia, a ich chora relacja wykracza daleko poza lekarski gabinet. Romain potrafi nawiedzić swego lekarza bez uprzedzenia w trakcie zabiegu, podczas rodzinnej uroczystości czy w domu w środku nocy. Miarka przebiera się w końcu, gdy jak zwykle umierający Romain zaczyna deklarować bardzo żywe uczucia w stosunku do siostry doktora. Zvenka nie podziela poglądu, iż miłość jest lekarstwem na wszystko. Wprowadza więc w życie własny plan wyleczenia hipochondryka. Plan równie łatwy jak resocjalizacja Hannibala Lectera…
   

 

 SEANSE DOPOŁUDNIOWE - na życzenie grup zorganizowanych -
prosimy zgłaszać w biurze OKF (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 15.00)
telefonicznie - 034 / 324 60 58 , mailem : okf@okf.czest.pl lub osobiście - Al.NMP 64
 Wersja do druku...   (format *.pdf)KINO   ZASTRZEGA   SOBIE   PRAWO   DO   ZMIAN   W   REPERTUARZE