Sierpień 2012r

 


    27 VII - 2 VIII    16.30     NIETYKALNI    
              
                  Francja 2012 , 112 min.

   Reżyseria: Oliver Nakache, Eric Toledanko
   Wykonawcy: Francois Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny i in.

   Prosty, bezpretensjonalny film, który na przemian wzrusza i bawi. Niezwykła opowieść o niemal bajkowej przyjaźni Drissa - chłopaka z przedmieść, który właśnie wyszedł z więzienia, ze sparaliżowanym milionerem Philippe, który zatrudnia go jako opiekuna. Pozornie wszystko ich dzieli: status społeczny, wrażliwość na sztukę, sposób wysławiania. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która uczyni ich... nietykalnymi! To Driss ma wpływ na to, by Philippe nie dał się złamać kalectwu i – mimo że sparaliżowany od szyi po czubki palców - czerpał z życia pełnymi garściami. Organizuje koncerty, bywa w operze, handluje obrazami, pisze listy, szuka miłości… Ten film to także opowieść o chęci życia i usilnych próbach czerpania z niego radości.
   

 

 

           18.30     CYGAN    
              
                  Czechy / Słowacja , 100 min.

   Reżyseria: Martin Sulik
   Wykonawcy: Ján Mižigár, Martin Hangurbadžo, Miroslav Gulyas, Martina Kotlárová i in.

   Oficjalny kandydat Słowacji w walce o Oscara, najnowszy film słynnego Martina Sulíka. Wnikliwy, poruszający dramat z elementami surrealistycznego humoru, jest opowieścią o młodym chłopcu, który stracił ojca. Reżyser konfrontuje szarość życia w osadzie i fatalizm ciążących nad nią prawideł z wyobraźnią przesiąkniętą magicznym realizmem. 14-letni Adam, mieszkaniec romskiej wioski, ma w życiu tylko dwie przyjemności: boks i towarzystwo czarnookiej Julki. Poza tym otaczający świat nie napawa go optymizmem. Bieda, brak pracy, surowe warunki życia, bierność ludzi - z tym wszystkim dorastający chłopak styka się codziennie. Jakby tego było mało, jego ojciec ginie w niejasnych okolicznościach. Żałoba matki nie trwa długo - chcąc zapewnić czwórce dzieci jakąś przyszłość, wkrótce wychodzi za mąż. Surowy ojczym, lokalny „ojciec chrzestny” szybko próbuje wciągnąć Adama w swoje niezbyt czyste interesy. O duszę chłopca walczy z nim miejscowy ksiądz. Z radą i pomocą zjawia się także... zmarły ojciec. Okazuje się, że do Boga i do diabła jest tak samo blisko... Zdjęcia do filmu realizowane były w autentycznym środowisku słowackich Romów, a na planie pojawili się zarówno naturszczycy, jak i profesjonalni aktorzy.
   

 

 

           20.30     HISTERIA. ROMANTYCZNA HISTORIA WIBRATORA    
              
                  Wielka Brytania 2011 , 95 min.

   Reżyseria: Jonah Lisa Dyer, Tanya Wexler
   Wykonawcy: Maggie Gyllenhaal, Hugh Dancy, Rupert Everett , Jonathan Pryce, Felicity Jones i in.

   Dowcipna i porywająca komedia pokazująca jak wibrator stał się jednym z pierwszych opatentowanych urządzeń elektrycznych w historii. W XIX wieku, okresie wynalazków, pewien mężczyzna wszczął poszukiwania medycznego sposobu leczenia neurotycznych kobiet i przypadkiem „zelektryzował” nasze życie erotyczne na zawsze. W 1880 roku, w szczytowym okresie wiktoriańskiej pruderii i u zarania wieku elektryczności, młody lekarz Mortimer Granville, po utracie posady w szpitalu, poszukuje nowej pracy. Odnajduje ją u dr Roberta Dalrymple, londyńskiego "najlepszego specjalisty w dziedzinie medycyny kobiet". Ekspert w dziedzinie "histerii", jest wprost oblegany przez pacjentki cierpiące na różne dokuczliwe objawy jak "płacz, nimfomania, oziębłość, melancholia i niepokój". Na szczęście "masaż ręczny" dr Dalrymple'a jest szokująco skuteczną metodą leczenia. Nowy, przystojny, młody lekarz Mortimer Granville zdobywa wkrótce uznanie wśród kolejek ustawiających się na wizytę do niego kobiet… „Histeria…” to jednocześnie fantastyczna, inteligentna komedia romantyczna, w duchu Oskara Wilde’a czy George’a Bernarda Shawa, a zarazem interesujący głos kobiet (to wyłącznie kobiecy team wyreżyserował i wyprodukował film) w sprawie równouprawnienia, emancypacji i parytetów.
   

 

 

    3 - 9 VIII    17.00     JIRO ŚNI O SUSHI    
              
                  Japonia 2011 , 81 min.

   Reżyseria: David Gelb
   Wykonawcy: Jiro Ono, Sukiyabashi Ono i in.

   Dokument o 85-letnim Jiro Ono, jednym z najsłynniejszych mistrzów sushi na świecie. Jest on właścicielem najmniejszej restauracji świata, która otrzymała trzy gwiazdki w prestiżowym rankingu Michelina. To legendarne miejsce w samym sercu Tokio, gdzie serwowane jest wyłącznie sushi. Za najwyższą jakość płaci się tu astronomiczne ceny, a mimo to na rezerwacje stolika trzeba czekać wiele tygodni. Ale Jiro Ono poświęcił swojej restauracji i poszukiwaniu doskonałego smaku całe życie. „Jiro śni o sushi” z muzyką Philipa Glassa („Godziny”, „Koyaanisqatsi”) to opowieść o japońskiej tradycji i poszukiwaniu doskonałości. To wielowymiarowy portret niezwykłego człowieka i pasji, która stała się sposobem na życie a także wspaniały hymn dla rzemiosła i smaku w każdym aspekcie życia.
   

 

 

           18.30     KUZYNI    
              
                  Hiszpania 2011 , 98 min.

   Reżyseria: Daniel Sanchez Arevalo
   Wykonawcy: Inma Cuesta, Quim Gutiérrez , Antonio de la Torre , Clara Lago i in.

   Ciepła i pełna błyskotliwych zwrotów akcji komedia obyczajowa, trzeci po „GranatowymPrawieCzarnym” i „Grubasach” film w karierze Daniela Sáncheza Arévalo. Diego jest namiętny i oddany. Nocą staje się czułym kochankiem, a rano przynosi ukochanej kwiaty. Zdawałoby się, że taki facet to marzenie każdej kobiety. Kiedy więc narzeczona porzuca go kilka dni przed zaplanowanym ślubem, Diego nie może otrząsnąć się z szoku. Tak samo wzburzeni są jego kuzyni – José Miguel i Julián – zarazem drużbowie. Wspólnie upijają się mszalnym winem, a potem wpadają na genialny pomysł, żeby odnaleźć pierwszą miłość Diega w miasteczku, gdzie jako dzieci spędzali wakacje. Reżyser kolejny raz udowadnia, że zajmująco i z humorem potrafi opowiadać o wcale niełatwych sprawach: dorastaniu, fobiach, samotnym macierzyństwie, a przede wszystkim o skomplikowanych relacjach międzyludzkich.
   

 

 

           20.30     SŁODKICH SNÓW    
              
                  Hiszpania 2011 , 102 min.

   Reżyseria: Jaume Balaguero
   Wykonawcy: Luis Tosar, Marta Etura, Alberto San Juan, Pep Tosar i in.

   Thriller psychologiczny, jeden z najwyżej ocenionych i najpopularniejszych hiszpańskich filmów w 2011 roku. Bohaterem jest Cesar, na pozór wzorowy, ale też samotny dozorca w luksusowej kamienicy w samym sercu Barcelony. Przez większość dnia przygląda się życiu innych mieszkańców - jego własne jest wieczną prowizorką. Próbuje więc w tym życiu innych stać się niewidzialnym demiurgiem, dać lekcję, niezauważenie dokuczyć. Kiedy w jednym z luksusowych mieszkań zamieszka piękna Clara, w skrytym Cesarze obudzi się demon i obsesja na punkcie kobiety. Zrobi wszystko, by zbliżyć się do fascynującej go kobiety- wysyła namolne anonimowe miłosne listy i SMS-y, podgląda, gdy kobieta wchodzi i wychodzi z budynku, a w jej mieszkaniu tworzy w końcu coraz szerzej zakrojoną intrygę… Kocha Clarę czy tylko - jak tłumaczy niemówiącej, chorej matce - próbuje zabić na jej twarzy nieustanny uśmiech?
   

 

 

    10 - 12 VIII    16.30     ZAPISKI Z TOSKANII    
              
                  Francja/ Iran/ Włochy 2010 , 106 min.

   Reżyseria: Abbas Kiarostami
   Wykonawcy: Juliette Binoche, William Shimell, Gianna Giachetti, Manuela Balsimelli i in.

   Subtelna opowieść o naturze związków między kobietą i mężczyzną. To historia spotkania mężczyzny i kobiety w małej włoskiej miejscowości w południowej Toskanii. On jest brytyjskim pisarzem, który właśnie skończył wygłaszać odczyt na konferencji. Ona, Francuzka, jest właścicielką galerii sztuki. Kobieta zaprasza go na wycieczkę do małego toskańskiego miasteczka, gdzie właścicielka kawiarni omyłkowo bierze ich za małżeństwo. Para wykorzystuje to zdarzenie, by rozpocząć subtelną grę. Choć prawie się nie znają, rozmawiają o miłości i związkach jakby byli wieloletnim małżeństwem. Czy jest to tylko flirt, czy też wyrafinowana gra skrywająca prawdziwą naturę ich znajomości? A może im samym coraz trudniej odróżnić prawdę od fałszu? To uniwersalna historia, która może się zdarzyć wszędzie i każdemu.
   

 

 

           18.30     IDY MARCOWE    
              
                  USA 2011 , 101 min.

   Reżyseria: George Clooney
   Wykonawcy: Ryan Gosling, George Clooney, Marisa Tomei, Evan Rachel Wood, Philip Seymour Hoffman in.

   Świetny, inteligentny thriller polityczny, trzymająca w napięciu historia pokerowej rozgrywki kandydata na prezydenta USA, Mike Morrisa, z czyhającymi na każde jego potknięcie przeciwnikami i wszędobylskimi dziennikarzami. Rewelacyjny obraz wyborczej gorączki, rozgrywającej się na wiecach i debatach oraz jeszcze bardziej interesującej walki, która rozgrywa się w tle, za kulisami, na korytarzach i w gabinetach kampanijnych szefów. Szanse na elekcję pretendenta o bujnej przeszłości staną pod znakiem zapytania, kiedy w jego sztabie pojawi się asystentka, emanująca młodzieńczym entuzjazmem i erotyzmem. Dziewczyna szybko zawróci w głowie młodemu, błyskotliwemu doradcy Morrisa i pozna najskrzętniej skrywane tajemnice kampanii. W gorączce walki wyborczej zderzają się naiwna wiara w głoszone ideały i polityczny cynizm. Film jest inteligentny, ze zręcznie zapętloną intrygą i dobrymi dialogami, zwroty akcji są zaskakujące, a dylematy moralne, przed którymi stają główne postacie - niewydumane i wymagające szybkich rozstrzygnięć. Pierwszorzędne jest też aktorstwo.
   

 

 

           20.30     ZAPISKI Z TOSKANII    
              
                  Francja/ Iran/ Włochy 2010 , 106 min.

   Reżyseria: Abbas Kiarostami
   Wykonawcy: Juliette Binoche, William Shimell, Gianna Giachetti, Manuela Balsimelli i in.

   Subtelna opowieść o naturze związków między kobietą i mężczyzną. To historia spotkania mężczyzny i kobiety w małej włoskiej miejscowości w południowej Toskanii. On jest brytyjskim pisarzem, który właśnie skończył wygłaszać odczyt na konferencji. Ona, Francuzka, jest właścicielką galerii sztuki. Kobieta zaprasza go na wycieczkę do małego toskańskiego miasteczka, gdzie właścicielka kawiarni omyłkowo bierze ich za małżeństwo. Para wykorzystuje to zdarzenie, by rozpocząć subtelną grę. Choć prawie się nie znają, rozmawiają o miłości i związkach jakby byli wieloletnim małżeństwem. Czy jest to tylko flirt, czy też wyrafinowana gra skrywająca prawdziwą naturę ich znajomości? A może im samym coraz trudniej odróżnić prawdę od fałszu? To uniwersalna historia, która może się zdarzyć wszędzie i każdemu.
   

 

 

W   DNIACH   13 - 16   SIERPNIA   KINO   NIECZYNNE    17 - 23 VIII    16.30     HOTEL MARIGOLD    
              
                  Wielka Brytania/ USA 2011 , 124 min.

   Reżyseria: John Madden
   Wykonawcy: Maggie Smith, Judi Dench, Dev Patel, Bill Nighy, Tom Wilkinson i in.

   Okrzyknięty brytyjską komedią roku, niecodzienny film, który z subtelnym humorem i ujmującą lekkością opowiada o starości. Siedmioro brytyjskich emerytów wyjeżdża do Indii, by w egzotycznym hotelu Marigold spędzić resztę życia - głównie z powodów finansowych. Mają dość fatalnej pogody i nie chcą być ciężarem dla rodziny. Niedawno owdowiała Evelyn musiała sprzedać swoje londyńskie mieszkanie, aby spłacić długi zostawione przez zmarłego męża. Douglas i Jean źle zainwestowali w akcje i też ich nie stać na mieszkanie w ojczystym kraju. Zgorzkniała Muriel musi mieć operację biodra, a zabieg w Indiach jest tańszy. Graham spędził w tym kraju młodość i chciałby odnaleźć swoją dawną miłość. Wieczny kawaler Norman liczy, że pozna tu swoją drugą połówkę, podobne nadzieje żywi Madge. Na miejscu okazuje się, że prowadzony przez młodego entuzjastę hotel bardzo odbiega od ich wyobrażeń... A to nie ostatnia niespodzianka, jaka ich tu spotka. Emeryci postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce... Ta komedia jest przy okazji opowieścią o szoku kulturowym, jaki przeżywają dojrzali Anglicy, którym przyszło na starość wyjechać do egzotycznego kraju i zmierzyć się z kolonialnymi stereotypami.
   

 

 

           18.45     MISTRZ TAŃCA POWRACA    
              
                  Dania 2011 , 80 min.

   Reżyseria: Christian Holten Bonke, Andreas Koefoed i in.

   Dokument, porywająca opowieść o ukraińskim tancerzu, który próbuje powrócić do dawnej formy. W 2000 roku ukraiński tancerz – Slavik Krykliwy odnosi spektakularny sukces, wygrywając najbardziej prestiżowe konkursy taneczne. Wraz z ówczesną partnerką, zajmuje pierwsze miejsce w Światowych Mistrzostwach w Tańcach Latynoskich. Wydaje się, że kariera stoi przed nim otworem, ale z niewiadomych przyczyn Slavik porzuca taniec. Dziś, gdy jego ciało nie jest już tak sprawne i elastyczne jak kiedyś, planuje powrót na taneczny parkiet. Razem z Anną, jego nową zawodową i życiową partnerką, chce ponownie zabłysnąć w świecie gwiazd tańca. Czy kobieta będzie potrafiła dopasować się do emocjonalnej i wymagającej natury partnera? Czy ich miłość przetrwa tak trudne i bolesne wyzwanie? Film śledzi losy tej wyjątkowej tanecznej pary, ukazując jak oboje podróżują po świecie, przygotowują się do występów i odpoczywają w hotelowych pokojach. Bardziej niż w dialogach, historia rozgrywa się w języku ciał Slavika i Anny. Każde nowe ujęcie odsłania nam inne oblicze ich wzajemnej relacji. Miłość miesza się z irytacją, zazdrością i wątpliwościami, a wszystko kryje się pod powierzchnią skóry tancerzy. Reżyser stara się jak najbardziej zbliżyć do obojga bohaterów, pokazać co czują i jak reagują na pojawiające się między nimi problemy. Dzięki temu film zmienia się w poruszający i tragiczny portret mężczyzny, którego żądza sukcesu nie zna granic i który jest w stanie poświęcić dla niej wszystko.
   

 

 

           20.30     HOTEL MARIGOLD    
              
                  Wielka Brytania/ USA 2011 , 124 min.

   Reżyseria: John Madden
   Wykonawcy: Maggie Smith, Judi Dench, Dev Patel, Bill Nighy, Tom Wilkinson i in.

   Okrzyknięty brytyjską komedią roku, niecodzienny film, który z subtelnym humorem i ujmującą lekkością opowiada o starości. Siedmioro brytyjskich emerytów wyjeżdża do Indii, by w egzotycznym hotelu Marigold spędzić resztę życia - głównie z powodów finansowych. Mają dość fatalnej pogody i nie chcą być ciężarem dla rodziny. Niedawno owdowiała Evelyn musiała sprzedać swoje londyńskie mieszkanie, aby spłacić długi zostawione przez zmarłego męża. Douglas i Jean źle zainwestowali w akcje i też ich nie stać na mieszkanie w ojczystym kraju. Zgorzkniała Muriel musi mieć operację biodra, a zabieg w Indiach jest tańszy. Graham spędził w tym kraju młodość i chciałby odnaleźć swoją dawną miłość. Wieczny kawaler Norman liczy, że pozna tu swoją drugą połówkę, podobne nadzieje żywi Madge. Na miejscu okazuje się, że prowadzony przez młodego entuzjastę hotel bardzo odbiega od ich wyobrażeń... A to nie ostatnia niespodzianka, jaka ich tu spotka. Emeryci postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce... Ta komedia jest przy okazji opowieścią o szoku kulturowym, jaki przeżywają dojrzali Anglicy, którym przyszło na starość wyjechać do egzotycznego kraju i zmierzyć się z kolonialnymi stereotypami.
   

 

 

    24 - 30 VIII    17.00     FACECI OD KUCHNI    
              
                  Francja/Hiszpania 2011 , 84 min.

   Reżyseria: Daniel Cohen
   Wykonawcy: Jean Reno, Michaël Youn, James Gerard, Santiago Segura, Julien Boisselier i in.

   Sympatyczna, ciepła opowieść o ludziach, którzy połączyli pasję z życiem zawodowym i Jean Reno jako kucharz zawodowiec. Jacky Bonnot ma w życiu dwie miłości. Pierwszą jest jego partnerka, której jednak boi się poprosić o rękę. Drugą jest wyrafinowana kuchnia. Niestety, jest perfekcjonistą, który nie przyjmuje krytyki, dlatego też nigdzie nie potrafi zagrzać na dłużej miejsca, aż poznaje swojego idola Alexandre'a. Alexandre Lagarde, uznany w całym Paryżu mistrz kuchni, cierpi na brak kulinarnej weny. Choć prowadzona przez niego restauracja jest niczym Luwr wśród muzeów, a goście z wielotygodniowym wyprzedzeniem muszą oczekiwać na stolik, Alexandre wpada w nie lada tarapaty. Nowy właściciel restauracji planuje zastąpić dotychczasowe menu rewolucyjną, znacznie tańszą kuchnią molekularną. Mistrz albo dostosuje się do nowych zasad, albo zawalczy o to, co najbardziej kocha. Na szczęście na jego drodze stanie niesforny, ale bardzo zdolny Jacky– człowiek, który potrafi ugotować wszystko. „Pyszna komedia prosto z Paryża. Spróbujcie” - Magda Gessler.
   

 

 

           18.30     SZEPTY    
              
                  Wielka Brytania 2011 , 107 min.

   Reżyseria: Nick Murphy
   Wykonawcy: Rebecca Hall, Dominic West, Imelda Staunton, Lucy Cohu i in.

   Internatem dla chłopców z najbogatszych sfer w Rookford wstrząsa tajemnicza śmierć jednego z nich. Wszelkie racjonalne próby wyjaśnienia tej tragedii zawodzą. Uczniowie zaczynają opowiadać przerażającą historię o pojawiającym się duchu. Do szkoły zostaje wezwana Florence Cathcart (Rebecca Hall), która zajmuje się demaskowaniem fałszywych spirytystów, żerujących na naiwności osób wierzących w duchy. Według niej życie pozagrobowe nie istnieje. Testy, które zacznie przeprowadzać wymkną się jej spod kontroli. To, co zdarzy się później sprawi, że dziewczyna nie będzie już mogła z tego miejsca odejść... Co naprawdę wydarzyło się w Rookford?
   

 

 

                  Uwaga !!!
Z przyczyn od nas niezależnych ( decyzja dystrybutora ) uległ zmianie repertuar OKF w terminie 24 -30 VIII.
Nie możemy zaprezentować filmu MAGIC MIKE, w zamian proponujemy film SZEPTY.
Film MAGIC MIKE zaprezentujemy tydzień później, czyli w dn. 31 sierpnia – 6 wrzesnia o godzinie 16.30
   
              
           20.30     RZECZ O MYCH SMUTNYCH DZIWKACH    
              
                  Dania/ Hiszpania/ Meksyk/ USA 2011 , 90 min.

   Reżyseria: Henning Carlsen
   Wykonawcy: Emilio Echevarría, Ángela Molina, Geraldine Chaplin, Alejandra Bartos i in.

   Ekranizacja powieści Gabriela Garcii Márqueza. Przesycona zmysłowością opowieść o emerytowanym dziennikarzu, który po latach korzystania z życia zdobywa się na odwagę, by spełnić swoją największą erotyczną fantazję. Marzy o szalonej, pełnej uniesień nocy z dziewicą. Ta niecodzienna zachcianka wprowadza w jego życie niepokój, czyżby to była jego prawdziwa, pierwsza i być może ostatnia miłość w życiu? Reżyser o literackim pierwowzorze: „Rzecz o mych smutnych dziwkach - kusząco zmysłowa i jednocześnie uroczo niewinna przygoda - opowiada urzekającą historię spóźnionej miłości, odkrytej dopiero w starczym wieku”. Film zrealizował uznany duński reżyser, Henning Carslen, współscenarzystą filmu jest legendarny współpracownik Luis Buńuela, Jean-Claude Carrière. Powieść "Memoria de mis putas tristes" opublikowana została w 2004 roku i jest to jak dotychczas ostatnia książka jaką wydał Garcia Marquez, zdobywca literackiej Nagrody Nobla.
   

 

 

    31 VIII - 6 IX    16.30     MAGIC MIKE    
              
                  USA 2012 , 110 min.

   Reżyseria: Steven Soderbergh
   Wykonawcy: Alex Pettyfer, Channing Tatum, Matthew McConaughey i in.

   "Magic Mike" opowiada o młodych facetach, dla których jedynym sposobem na sowity zarobek w czasach kryzysu jest rozbieranie się przed damską publicznością. Oparty na wspomnieniach jednego z najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia Channinga Tatuma, który jako 19-latek dorabiał jako wzięty tancerz erotyczny, film ukaże przemianę młodego chłopaka w króla męskiego striptizu, rozgrzewającego panie w towarzystwie najbardziej pożądanych męskich gwiazd współczesnego kina. Ciekawa, zabawna i seksowna historia, dająca możliwość przyjrzenia się środowisku, które dla wielu osób jest równocześnie ekscytujące i nieznane.
   

 

 

           18.30     WRONG    
              
                  USA 2012, 94 min.

   Reżyseria: Quentin Dupieux
   Wykonawcy: Jack Plotnick, Eric Judor, Alexis Dziena, Steve Littre i in.

   Surrealistyczna komedia w reżyserii Quentina Dupieux, znanego wielbicielom muzyki elektro jako Mr. Oizo. Film debiutował w konkursie tegorocznego festiwalu w Sundance, wzbudzając entuzjazm publiczności i krytyki. O "Wrong", w którym bohaterowie wczesnych filmów braci Coen zabłądzili w świecie "Zagubionej autostrady" Davida Lyncha, pisano, że to najbardziej szalony i jednocześnie najśmieszniejszy film festiwalu. A wszystko zaczyna się, gdy Dolph Springer budzi się i stwierdza, że nigdzie nie ma miłości jego życia – psa Paula. Poszukiwania zawiodą bohatera na zupełnie pokręcone i złe ścieżki, a także radykalnie zmienią losy spotkanych osób – dziwaków i ekscentryków. Podczas tej niezwykłej podróży Dolph nawet nie zauważa, że może stracić coś jeszcze : zdrowy rozsądek.
   

 

 

           20.15     CZTERY LWY    
              
                  Wielka Brytania/Francja 2010 , 105 min.

   Reżyseria: Christopher Morris
   Wykonawcy: Riz Ahmed, Nigel Lindsay, Kayvan Novak, Adeel Akhtar i in.

   Satyryczna i absurdalna czarna komedia o nieudacznikach, którzy planują samobójczy zamach terrorystyczny w Londynie podczas wielkiego maratonu oglądanego przez dziesiątki tysięcy ludzi. Omar jest zniesmaczony tym, jak traktowani są Muzułmanie na całym świecie i postanawia zostać żołnierzem-męczennikiem. Nie ma wprawdzie doświadczenia w prowadzeniu "świętej wojny", ale wie, że musi zrobić w życiu coś doniosłego. Ataku na imperialistyczny Zachód nie przeprowadza się jednak w pojedynkę, rekrutuje więc do pomocy swoich przyjaciół. Problem w tym, że ślamazarni członkowie jego dżihad komando mają więcej zapału niż rozumu: uzbrajają w bomby kruki, kupują materiały wybuchowe na Amazonie, połykają karty SIM, by uniknąć inwigilacji. A to tylko niektóre z "genialnych" pomysłów terrorystów. Raj jest już blisko. Na drodze do męczeńskiej śmierci zamachowców może stanąć jednak... ich własna głupota.
   

 

 D N I   C Z Ę S T O C H O W Y    24 - 25 VIII    16.00     CZĘSTOCHOWA 1962    
              
                  Wstęp wolny

   Film dokumentalny, zmontowany z materiałów archiwalnych
   Realizacja - Krzysztof Kasprzak

   Film przedstawia Częstochowę z 1962 roku: początki budowy dzielnicy Tysiąclecia, rozbudowę dzielnicy Raków, Hutę im. B. Bieruta, Politechnikę, Jasną Górę, Zakłady Włókiennicze, Filharmonię w budowie oraz Aleje. Pokazuje również ówczesne życie kulturalne miasta: Kluby Częstochowskie Filutek i Studio, Halinę Poświatowską, Edwarda Mąkoszę, orkiestrę miejską, a także fragment przedstawienia teatralnego „Krotochwile miłosne”.
   

 

 K I N O   S E N I O R A    28 VIII    14.00     NIETYKALNI    
              
                  Francja 2012, 112 min.

   Reżyseria: Oliver Nakache, Eric Toledanko
   Wykonawcy: Francois Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny i in.

   Prosty, bezpretensjonalny film, który na przemian wzrusza i bawi. Niezwykła opowieść o niemal bajkowej przyjaźni Drissa - chłopaka z przedmieść, który właśnie wyszedł z więzienia, ze sparaliżowanym milionerem Philippe, który zatrudnia go jako opiekuna. Pozornie wszystko ich dzieli: status społeczny, wrażliwość na sztukę, sposób wysławiania. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która uczyni ich... nietykalnymi! Ten film to także opowieść o chęci życia i usilnych próbach czerpania z niego radości.
   

 

 SEANSE DOPOŁUDNIOWE - na życzenie grup zorganizowanych -
prosimy zgłaszać w biurze OKF (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 15.00)
telefonicznie - 034 / 324 60 58 , mailem : okf@okf.czest.pl lub osobiście - Al.NMP 64
 Wersja do druku...   (format *.doc)KINO   ZASTRZEGA   SOBIE   PRAWO   DO   ZMIAN   W   REPERTUARZE