Październik 2011r

     30 IX - 6 X    16.30
20.15
    O PÓŁNOCY W PARYŻU    
              
                  Hiszpania/USA 2011, 100 min.

   Reżyseria: Woody Allen
   Wykonawcy: Owen Wilson, Rachel McAdams, Adrien Brody, Marion Cotillard, Carla Bruni, Kathy Bates, Michael Sheen i in.

   Magiczna komedia w gwiazdorskiej obsadzie, najbardziej chwalony od lat obraz Allena oraz jeden z pierwszych faworytów do przyszłorocznych Oscarów, a także największy przebój mistrza od 25 lat. Niedawno zaręczona para, Inez i Gil, przybywa przybywa do światowej stolicy romansu, planując ślub. Jednak wierność zakochanych zostanie wystawiona na ciężką próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki Paul oraz tajemnicza i zmysłowa muza Adriana, a po czarujących zakątkach Paryża zacznie oprowadzać ich sama Carla Bruni. Gil chętnie osiadł w Paryżu na stałe, ale narzeczona nie chce o tym nawet słyszeć. Szczególną estymą Gil darzy Paryż z lat 20., gdy w mieście roiło się od wielkich pisarzy, malarzy i muzyków… I oto pewnej nocy przed Gilem zatrzymuje się stylowy automobil i uwozi go na przyjęcie, gdzie bawią się jego idole. Odtąd pobyt Gila w Paryżu przebiega w dwóch oddzielnych światach …
   

 

 

           18.30     DRUGIE ŻYCIE LUCII    
              
                  Argentyna/Włochy 2010, 93 min.

   Reżyseria: Stefano Passeto
   Wykonawcy: César Bordón, Sandra Ceccarelli, Arturo Goetz, Francesca Inaudi, Guillermo Pfening

   Nastrojowe i odważne kino kobiece. Co zrobić, gdy Twoje życie wali się w gruzy ? Lucia ma poważne problemy ze zdrowiem, a w dodatku odkrywa, że zdradza ją mąż. Rzuca więc wszystko i wraz z przyjaciółką, Leą – z którą połączyła ją zmysłowa fascynacja – rusza na kraniec świata. Czy wśród skał wybrzeża Patagonii, w magicznej krainie wielorybów, bohaterki znajdą rozwiązanie swoich problemów ? Czy przeżyją tu oczyszczenie i przemianę duchową ? Lucia i Lea szukają swego miejsca na Ziemi. Uciekają od mężczyzn, którzy ich nie rozumieją. Chciałyby zacząć wszystko od nowa.
   

 

 K I N O   S E N I O R A    11 IX    14.00     POZNASZ PRZYSTOJNEGO BRUNETA    
              
                  USA 2010, 98 min.

   Reżyseria: Woody Allen
   Wykonawcy: Freida Pinto, Josh Brolin, Naomi Watts, Anthony Hopkins, Antonio Banderas i in.

   Przewrotna komedia Woody'ego Allena o skomplikowanych miłosnych perypetiach dwóch par - Alfiego i Heleny oraz ich córki Sally i zięcia Roya. Szalone namiętności, wielkie ambicje i przezabawne obsesje wywrócą ich świat do góry nogami. Miłosną szaradę rozpocznie Alfie, porzucając Helenę, aby ponownie poczuć się młodym u boku dziewczyny lekkich obyczajów. Zrozpaczona Helena traci rozsądek, uzależniając swój los od szarlatańskich rad wróżki. Nieszczęśliwa w związku z Royem Sally zadurzy się w przystojnym szefie, a jej męża, nerwowo czekającego na decyzję w sprawie publikacji nowej powieści, zauroczy tajemnicza sąsiadka . W tej błyskotliwej grze z przekornym losem, każde z namiętnych kochanków przekona się, że to właśnie miłość pozwala oszukać przeznaczenie. Allen plącze losy swoich bohaterów, łączy ich w różne konfiguracje. Wszyscy usilnie starają się zmienić coś w swoim życiu, często karmiąc się złudzeniami. Uparcie dokonują projekcji swoich pragnień na przypadkowe osoby z otoczenia. Wmawiają sobie, że ludzie, których podglądają przez okno na podwórze, na pewno żyją lepiej, nie uświadamiając sobie symetrii takiej konstrukcji.
   

 

 XII konkurs na amatorski film wideo CZĘSTOCHOWA W KADRZE    7 - 8 X    16.30     POKAZY FILMÓW KONKURSOWYCH - wstęp wolny    
              
    9 X    17.00     FINAŁ KONKURSU - zaproszenia    
              
    10 - 13 X    17.00     POKAZY FILMÓW NAGRODZONYCH - wstęp wolny    
              


    7 - 13 X    18.30     KAC VEGAS W BANGKOKU    
              
                  USA 2011, 102 min.

   Reżyseria: Todd Phillips
   Wykonawcy: Bradley Cooper, Zach Galifianakis, Ed Helms, Justin Bartha i in.

   Kolejna część wielkiego hitu z roku 2009 Kac Vegas w reżyserii Todda Phillipsa. Kac Vegas został jedną z najbardziej dochodowych komedii wszech czasów dla dorosłych i otrzymał Złoty Glob dla najlepszego filmu komediowego. Phil, Stu, Alan i Doug udają się w podróż do egzotycznej Tajlandii na ślub Stu. Po niezapomnianym wieczorze kawalerskim w Las Vegas Stu nie chce ryzykować i planuje przed weselem bezpieczne i spokojne późne śniadanie. Ale życie nie zawsze układa się zgodnie z planem. To, co wydarzyło się w Vegas, przeszło już do historii, ale to, co będzie miało miejsce w Bangkoku, wydaje się po prostu niemożliwe.
   

 

 

           20.30     EWA    
              
                  Polska 2010, 110 min.

   Reżyseria: Adam Sikora, Ingmar Vilqist
   Wykonawcy: Andrzej Mastalerz, Barbara Lubos-Święs, Anna Guzik, Aleksandra Popławska, Robert Talarczyk i in.

   Poruszający film o silnych relacjach emocjonalnych w rodzinie, o kobiecie, matce, żonie, w której - w obliczu grożącej jej rodzinie biedy - budzi się charakterystyczna dla kobiet siła do walki o to, co dla niej najważniejsze - o dzieci, dom, stabilizację, o możliwość godnego życia. Gdy ojciec rodziny traci pracę w kopalni, w której spędził całe życie. rozpoczyna się proces destabilizacji rodziny… Film jest pretekstem do analizy otaczającej nas, często trudnej, rzeczywistości i relacji międzyludzkich, jest także bodźcem do ukazania zmagań rodziny ze światem, w jakim przyszło im żyć, z otoczeniem i z własnymi emocjami, bólem, lękami i moralnością. To, co wyzwala w nich siłę do walki z codziennością to wiara w siłę wartości rodzinnych, przebaczenia i miłości, wpisana w postawy naszych bohaterów, którzy muszą żyć normalnie w nienormalnych warunkach. Ukazując tradycyjne wartości, poruszając kwestię problemów społecznych, a także propagując wartości etyczne i edukacyjne, autorzy chcą, aby film niósł przesłanie, że dobro i miłość mogą zwyciężyć każde zło. Dramatyczne wybory zmieniające diametralnie perspektywę patrzenia na wszystko, mogą być także pretekstem do weryfikacji najważniejszych spraw życiowych i określania priorytetów.
   

 

 DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ    14 X    18.00     MŁYN I KRZYŻ    
              
                  Polska/Szwecja 2011, 85 min.

   Reżyseria: Lech Majewski
   Wykonawcy: Rutger Hauer, Charlotte Rampling, Michael York i in.

   Nagroda Specjalna Jury 36 FPFF w Gdyni 2011
   UWAGA ! film realizowany w okolicach Częstochowy, z udziałem mieszkańców Jury
   W swoim filmie Lech Majewski przenosi nas do XVI wiecznej Flandrii, gdzie obserwujemy proces twórczy „Drogi krzyżowej” Pietera Bruegela. Wraz z postępem pracy artysty przenosimy się do wydarzeń przedstawionych na obrazie, widzimy sceny z życia codziennego tych czasów przeplatające się z wydarzeniami z Nowego Testamentu. Dzięki zastosowaniu najnowszej techniki, scenografia jest połączeniem obrazu Bruegela i zdjęć, które były kręcone m in. w podczęstochowskim Olsztynie i Żarkach. "Wykonana praca może być porównana do tkania ogromnego cyfrowego gobelinu zbudowanego z wielowarstwowych perspektyw, zjawisk atmosferycznych i ludzi" – tłumaczy reżyser Lech Majewski.
   

 

 

    15 X    18.00     JAK ZOSTAĆ KRÓLEM    
              
                  Wlk. Bryt./ Australia 2010, 110 min.

   Reżyseria: Tom Hooper
   Wykonawcy: Colin Firth, Geoffrey Rush, Helena Bonham Carter, Guy Pearce i in.

   4 OSCARY 2011
   Znakomity, wzruszający i zabawny film, świetny przykład, jak z fragmentu historii kraju można zrobić kawałek atrakcyjnego i mądrego kina. W 1936 roku, kiedy Edward VIII abdykowal dla pani Simpson, jego młodszy brat, Albert, spokojny, wycofany, nie czuł się dobrze w sytuacjach publicznych, także dlatego, że się jąkał. W końcu spotyka ekscentrycznego logopedę, niespełnionego aktora. Film zagrany oscarowo, a ponadto : dopracowane kostiumy oraz wspaniała scenografia, oddająca klimat Londynu lat 30. I błyskotliwe dialogi pełne doskonałego angielskiego humoru, które świetnie odzwierciedlają brytyjskie neurozy, zdystansowanie, ideę powierzchownych kontaktów.
   

 

 

    16 X    18.00     JAN PAWEŁ II. SZUKAŁEM WAS    
              
                  Polska 2011, 90 min.

   Reżyseria: Jarosław Szmidt

   Film dokumentalny przedstawiający życie Jana Pawła II, to co pozostawił po sobie, to jak jego niezwykła osobowość, naturalność, otwartość i poczucie humoru łączyły ludzi na wszystkich kontynentach niezależnie od statusu społecznego, wieku czy wyznawanej religii. Zmienił on nie tylko Kościół ale również świat. Zdjęcia do filmu były kręcone w 12 krajach na 4 kontynentach, wykorzystano także nigdy wcześniej niepublikowane materiały archiwalne. Na uwagę zasługuje również muzyka napisana przez Michała Lorenca.
   

 

 

    17 X    18.00     JOANNA    
              
                  Polska/Szwecja 2011, 85 min.

   Reżyseria: Feliks Falk
   Wykonawcy: Urszula Grabowska, Sara Knothe, Joachim Assbock i in.

   4 nagrody 35 FPFF w Gdyni 2010
   II wojna światowa, Kraków. Młoda, żyjąca w oczekiwaniu na powrót męża z wojny Joanna, znajduje w kościele ocaloną z łapanki siedmioletnią Różę. Postanawia zaopiekować się dziewczynką. Gest dobroci będzie miał dla niej dramatyczne konsekwencje. Jedni uznają ją za szaloną, inni za kolaborantkę, a resztki poczucia bezpieczeństwa znikną na zawsze. W czasach, w których trudno o prawdziwe wzruszenia i emocje, Feliks Falk odnalazł klucz do ludzkiego serca. Ile jest w nas miłości? Jak wiele jesteśmy w stanie z siebie poświęcić? Czy jest cena, której nie zapłacimy, gdy w grę wchodzi życie ukochanej osoby? Czy naprawdę jesteśmy tak dobrzy, jak o sobie myślimy?
   

 

 

    18 X    18.00     WENECJA    
              
                  Polska 2010, 110 min.

   Reżyseria: Jan Jakub Kolski
   Wykonawcy: Magdalena Cielecka, Marcin Walewski, Agnieszka Grochowska, Grażyna Błęcka - Kolska i in.

   3 nagrody 35 FPFF w Gdyni 2010, Złota Żaba – Camerimage 2010
   Film o dorastaniu, miłości i odwadze, oparty na prozie wybitnego polskiego pisarza Włodzimierza Odojewskiego. „Wenecja” to film, który chłonie się wszystkimi zmysłami; fascynująca, przepięknie sfotografowana opowieść o dorastaniu, ucieczce w marzenia i buncie przeciwko zastanej rzeczywistości. Opowiada historię pewnej podróży, która się nie odbyła. Zgodnie z rodzinną tradycją, tego roku , chłopiec powinien po raz pierwszy pojechać z rodzicami do Wenecji, ale wybucha wojna i musi wraz z matką ukryć się na prowincji. Chronią się w domu zwariowanych ciotek, które postanawiają wybudować chłopcu Wenecję w zalanej wodą piwnicy. Marzenia o Wenecji kontrastują z obrazem wojny, a chłopiec przeżywa przyspieszoną inicjację w dorosłe życie.
   

 

 

    19 X    18.00     LUDZIE BOGA    
              
                  Francja 2010, 120 min.

   Reżyseria: Xavier Beauvois
   Wykonawcy: Lambert Wilson, Michael Lonsdale, Philippe Laudenbach, Olivier Rabourdin i in.

   Złota Palma w Cannes 2011
   Kameralny, ascetyczny, medytacyjny film o potrzebie wiary nawet w najtrudniejszych warunkach, oparty na prawdziwej historii mnichów z klasztoru w Algierii, nagrodzony w Cannes Grand Prix i wyróżnieniem jury ekumenicznego. Akcja filmu dotyczy wydarzeń z marca 1996 roku. W Algierii, w miejscowości Tibhirine w Górach Atlas, porwano siedmiu mnichów z zakonu trapistów. Dwa miesiące później znaleziono ciała zamordowanych zakonników, a wydarzenia z okresu pięćdziesięciu sześciu dni ich uwięzienia, a także moment ich śmierci, okryte są tajemnicą.
   

 

 

    20 X    18.00     DRZEWO ŻYCIA    
              
                  USA 2011, 138 min.

   Reżyseria: Terrence Malick
   Wykonawcy: Brad Pitt, Sean Penn, Jessica Chastain i in.

   Złota Palma w Cannes 2011
   Film-Arcydzieło, który szuka odpowiedzi na najważniejsze pytanie ludzkości – jaki jest sens życia? Duet najlepszych aktorów naszych czasów (Brad Pitt i Sean Penn) w filmie legendarnego twórcy kina – Terrence’a Malicka („Cienka czerwona linia”). Jack żyje wraz z dwójką braci oraz rodzicami w szczęśliwym domu. Rodzice otaczają go opieką i troską, a świat wydaje się być dla niego wspaniałym miejscem. Do tego z pozoru idealnego świata zaczynają jednak docierać mroczne aspekty życia takie jak choroba, cierpienie i śmierć. Chłopak zaczyna swoją drogę wiodącą ku dorosłości i przekonuje się, że w miejsce sielanki i beztroski przychodzi mu zmierzyć się z labiryntem dorosłego życia. Jedynym sposobem na wydostanie się z pułapki będzie znalezienie odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytania o sens wiary i powód naszej egzystencji. Będzie to wymagało podróży do najodleglejszych miejsc w czasie i przestrzeni – miejsc, w których nie był jeszcze nikt.
   

 

     14 - 20 X    16.15
20.30
    KI    
              
                  Polska 2010, 100 min.

   Reżyseria: Leszek Dawid
   Wykonawcy: Roma Gąsiorowska, Adam Woronowicz, Krzysztof Ogłoza, Agnieszka Suchora, Barbara Kurzaj, Izabela Gwizdak, Dorota Pomykała, Krzysztof Globisz, Paweł Królikowski, Agata Kulesza i in.

   Pełna ironii, wnikliwa obserwacja życia współczesnej dziewczyny, opowiedziana z lekkością i poczuciem humoru.. Ki ( Kinga ) jest zachłanna na życie, nie poddaje się ograniczeniom i głośno mówi czego oczekuje od świata. Nie zgadza się na ograniczenia jakie narzuca jej zajmowanie się własnym dzieckiem. Nie chcąc powielać schematu swojej matki, ucieka od stereotypu umęczonej, samotnej kobiety z dzieckiem. Stara się żyć kolorowo, szybko i intensywnie. Związki Ki z mężczyznami nie należą do obiecujących, choć właśnie trudne relacje pomagają jej dojrzeć do miłości i odpowiedzialności za siebie i swojego synka. Jest jak tornado. Nim zdążysz zamienić z nią słowo, zamieszka u ciebie ze swoim 3-letnim synkiem, rozleje wino, a do drzwi zapuka wietnamski student, prosząc, żebyś pomógł mu wnieść jej pralkę. Zanim się obejrzysz, poprosi o kilka stów pożyczki i odebranie dziecka z przedszkola. Wykorzysta każdego, kto stanie jej na drodze. Świat według Ki jest kolorowy, zachłanny i nigdy nie stoi w miejscu. Ona sama irytuje i fascynuje, nikogo nie pozostawia obojętnym. Odważny debiut Leszka Dawida wciąga nas w szalony, barwny wir świata Ki. Zdjęcia inspirowane obrazami Darrena Aronofsky'ego pozwalają spojrzeć na rzeczywistość oczami zbuntowanej bohaterki. Roma Gąsiorowska znakomicie wygrywa wdzięk i naiwność swojej bohaterki.
   

 

 PEJZAŻ EGZOTYCZNY    21 - 27 X    16.00
20.30
    NAWET DESZCZ    
              
                  Francja/Hiszpania/Meksyk 2010, 104 min.

   Reżyseria: Icíar Bollaín
   Wykonawcy: RoGael García Bernal, Luis Tosar, Dani Currás, Karra Elejalde, Raúl Arévalo, Carlos Santos, Juan Carlos Aduviri

   Przez wielu uważany za najlepszy hiszpański film ubiegłego roku, NAWET DESZCZ to widowiskowa produkcja w gwiazdorskiej obsadzie (Gael García Bernal, Luis Tosar), napisana przez Paula Laverty'ego, scenarzystę filmów Kena Loacha, z muzyką Alberta Iglesiasa, na stałe współpracującego z Pedro Almodovarem. Na czele ekipy stanęła kobieta - hiszpańska reżyserka Icíar Bollaín. Sebastian - reżyser idealista - i Costa, jego producent, realizują w Boliwii film o przybyciu Kolumba do Ameryki. Pragną ukazać wielkiego odkrywcę w sposób daleki od wyidealizowanej wersji szkolnych podręczników - na ekranie żądni złota Kolumb i jego świta brutalnie rozprawiają się z Indianami. Realizacja filmu idzie wyśmienicie do momentu gdy w okolicy wybucha tzw. "wojna o wodę", wywołana prywatyzacją wodociągów. Szybko okazuje się, że pomimo upływu 500 lat, konkwista trwa nadal. Kiedyś wyzyskiwani przez konkwistadorów, dziś boliwijscy Indianie stają się ofiarami chciwych polityków i międzynarodowych korporacji. Rozpoczyna się podwójna walka rdzennych mieszkańców Boliwii z najeźdźcami z Zachodu - w filmie i w rzeczywistości. Costa i Sebastian staną przed trudną decyzją, czy są gotowi zrobić film za wszelką cenę, nawet kosztem indiańskich współpracowników i własnych ideałów.
   

 

 

           17.45     CZARNA WENUS    
              
                  Francja/ Belgia/Włochy 2010, 159 min.

   Reżyseria: Abdellatif Kechiche
   Wykonawcy: Yahima Torres, Andre Jacobs, Olivier Gourmet, Elina Löwensohn, François Marthouret, Michel Gionti, Jean-Christophe Bouvet, Jonathan Pienaar i in.

   Obraz będący pogłębionym portretem kobiety ufającej społeczno-prawnemu ładowi zachodniego świata, który okazał się być największym jej wrogiem. Oparty na faktach wyjątkowo wstrząsający, poruszający i inteligentnie skomponowany filmowy portret, zainspirowany prawdziwą historią Saartije Bartman. W 1808 roku ciemnoskóra dwudziestoletnia Saartjie Bartman wraz z angielskim opiekunem – Cezarem, opuszcza rodzime RPA, aby szukać zarobku w Londynie. Praca miała być łatwa i przyjemna. Saartije marzy o aktorstwie. Występuje jako Hottentot Venus w parateatralnych pokazach, prezentując swoje ciało brytyjskiej publiczności. Jej szczególny wygląd: duże pośladki i wargi sromowe, wzbudzają zainteresowanie. Początkowo pracuje pod opieką Cezara, występując w widowiskowych pokazach cyrkowych. Gdy jednak Cezar zostaje oskarżony o łamanie prawa w zakresie handlu niewolnikami, Saartije zostaje sprzedana, a jej nowym opiekunem zostaje Réaux. Po wyjeździe do Francji pokazy Hottentot Venus nabierają pikanterii, zmieniając się w egalitarną, perwersyjną, seksualną orgię … W filmie zastosowano ciekawy stylistyczny zabieg – zamiast zwykłego oglądania filmowych kadrów, widz niejako w nich uczestniczy i je podgląda jako niemy świadek pokazywanych na ekranie wydarzeń. Ten szczególnego rodzaju voyeryzm, stawiający widza w nieco kontrowersyjnej perwersyjnej roli podglądacza, powoduje, że publiczność staje się w tym przypadku na równi winna pokazywanych na ekranie ludzkich zachowań i reakcji. Tym samym film ten oddziałuje na widza niczym policzek, świadomie wymierzony przez reżysera. Obraz stanowi pomysłową krytykę uprzywilejowanych warstw społeczeństwa, ale zmusza także widza do zadania pytań o własne postrzeganie sztuki, granice tolerancji i odporność na stereotypy.
   

 

 

    28 X - 3 XI    18.45     SEN O AFRYCE    
              
                  Francja/Niemcy 2011, 91 min.

   Reżyseria: Ulrich Köhler
   Wykonawcy: Pierre Bokma, Jean-Christophe Folly, Jenny Schily, Hippolyte Girardot, Maria Elise Miller, Sava Lolov, Francis Noukiatchom, Ali Mvondo Rolan in.

   Błyskotliwe, inteligentne kino stawiające pytania o tożsamość i kulturową przynależność. Niemiecki lekarz Ebbo Velten spędził kilkanaście lat w Afryce walcząc z epidemią śpiączki afrykańskiej. Po kilku latach choroba została prawie całkowicie wyeliminowana, a Velten wraz z żoną mają wkrótce wrócić do Europy, gdzie mieszka ich nastoletnia córka. Wyjazd z Afryki okazuje się jednak dla niego wyjątkowo trudny. Przez lata zżył się z fascynującymi i żywiołowymi mieszkańcami Czarnego Lądu, tak że nie potrafi już wyobrazić sobie powrotu do beznamiętnej zachodniej rzeczywistości. Velten nie czuje się już Europejczykiem, ale wie też, że nigdy nie stanie się Afrykaninem. Jakąkolwiek decyzję podejmie, zapłaci za nią wysoką cenę... W tym filmie Czarny Ląd jednocześnie uwodzi i przeraża nieokiełznaną dzikością, zmuszając przybyszy do akceptacji swych reguł. Doktor Velten jest niczym Conradowski Kurtz z Jądra ciemności, którego fascynacja Afryką prowadzi na granicę szaleństwa. Reżyser ironicznie pyta o to, co dziś definiuje naszą tożsamość : kolor skóry ? wykształcenie ? miejsce zamieszkania ? czy korzenie są balastem czy może zbawieniem ?
   

 

     28 X - 3 XI    16.30
20.30
    SKÓRA, W KTÓREJ ŻYJĘ    
              
                  Hiszpania 2011, 120 min.

   Reżyseria: Pedro Almodovar
   Wykonawcy: Antonio Banderas, Elena Anaya, Marisa Paredes, Roberto Álamo, Jan Cornet, Eduard Fernández, José Luis Gómez, Bárbara Lennie i in.

   Najnowszy film Pedro Almodóvara, za parawanem telenowelowej fabuły o zemście chirurga plastycznego, przemyca bardzo aktualną opowieść o marzeniu władzy nad życiem i śmiercią oraz o obsesji stworzenia dzieła doskonałego. Po raz pierwszy w swojej karierze mistrz sięgnął po materiał literacki i przygotował scenariusz na podstawie powieści "Tarantula" Thierry'ego Jonqueta. Film niemal obezwładnia precyzją i bogactwem znaczeń. Bohaterka filmu, Vera, czuje się nieswojo w nowej skórze. Kobieta jest ofiarą eksperymentów Roberta– wybitnego chirurga, którego obsesją po śmierci żony w płomieniach stało się stworzenie doskonałej, wytrzymałej na ogień sztucznej powłoki ludzkiego ciała. Więziona w jego komfortowym domu Vera przechodzi kolejne operacje, aż do czasu, gdy Roberto osiągnie doskonałość i przedstawi wyniki badań na sympozjum. Inni lekarze nie będą równie entuzjastycznie co Roberto nastawieni do wynalazku i podniosą kwestie natury etycznej: czy modyfikacja genetyczna (użycie świńskiej tkanki) była dozwolona? Czy aby wbrew oficjalnym wypowiedziom Roberto nie eksperymentował na ludziach? Jednocześnie na jaw zaczną wychodzić szczegóły z przeszłości Roberta, co Verę skłoni do tego, by w swoim prześladowcy szukać sprzymierzeńca. Kiedy odkryjemy wszystkie tajemnice skrywane przez reżysera, historia Ledgarda i Very otwiera się na szereg interpretacji - etycznych, społecznych i wkraczających na szerokie wody wciąż modnych badań natury Genderowej. Reżyser nie zrezygnował przy tym ze swoich przyzwyczajeń do portretowania pięknych kobiet, niejednokrotnie rozbiera Elenę Anayę i oczami Ledgarda kontempluje jej wyjątkową urodę. W epizodzie pojawia się nawet wątek matki, o której syn nie wie wszystkiego. Ciała drżą, a prawo pożądania odgrywa główną rolę pośród ciemności.
   

 

 SEANSE DOPOŁUDNIOWE - na życzenie grup zorganizowanych -
prosimy zgłaszać w biurze OKF (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 15.00)
telefonicznie - 034 / 324 60 58 , mailem : okf@okf.czest.pl lub osobiście - Al.NMP 64
 Wersja do druku...   (format *.pdf)   Druk
KINO   ZASTRZEGA   SOBIE   PRAWO   DO   ZMIAN   W   REPERTUARZE