14.10.2018

14 października 2018 r. na całym kontynencie w 42 krajach odbędzie się Europejski Dzień Kina Artystycznego. Organizatorami wydarzenia w Europie jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Art-house'owych (CICAE - Art Cinema), przy wsparciu Europa Cinemas, w Polsce Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych.

12-14.10

Goście: Magdalena Piekorz, Anja Rubik, Andrzej Saramonowicz

Filmy: Częstochowa lata 1918-1939 –od wojny do wojny, Lato, Człowiek nie umiera, Rozmowa kontrolowana z Sylwestrem Chęcińskim, Dziewczyny z Szymanowa, Idealny facet dla mojej dziewczyny, Czestochowa, jakiej nie znamy


wstęp wolny

12.10  17:45  Wołyń   przed filmem prelekcja historyka Piotra Skuzy

""Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego to film bez precedensu w polskim kinie po 1989 roku. Nie sądzi wzajemnych przewin, nie prowadzi ku żadnej politycznej tezie. Daje całościowy obraz świata, w którym zło szuka sobie ujścia i je znajduje." T.Sobolewski

Ten film trzeba koniecznie obejrzeć w kinie.

do 4.10

Jeden z najlepszych filmów tegorocznego Konkursu Głównego w Cannes, z wybitną kreacją Marcello Fonte, za którą otrzymał Nagrodę dla Najlepszego Aktora.

do 4.10

Dla wszystkich miłośników magii, duchów i czarodziejów, wielkiej przygody i zwycięstwa dobra nad złem. Bohaterem  jest 10-letni Lewis Barnavelt, który w tragicznym wypadku samochodowym stracił oboje rodziców. Teraz ma zamieszkać ze swoim wujkiem, Jonathanem. Szybko zauważa, że w domu wujka dzieją sie dziwne rzeczy...

do 4.10

Akcja filmu rozgrywa sie w latach 1900 - 1945. Opowiada historię pruskiego rodu von Krauss zamieszkującego w okolicy Pucka oraz  miłości pomiędzy kaszubskim chłopcem Mateuszem a niemiecką arystokratką Maritą.

do 4.10

Bohaterem nowego filmu Davida Roberta Mitchella jest bezrobotny pożeracz popkultury z Los Angeles Sam (Andrew Garfield
przekonująco wydobywa ze swojej postaci rys wiecznej chłopackości), który chciałby zrobić coś sensownego ...

od 5.10

Bart Millard wychowuje się bez matki. Skonfliktowany z despotycznym ojcem, szuka pocieszenia w modlitwie, muzyce i świecie wyobraźni. Lata później, jako nastolatek, Bart postanawia zająć się sportem, wierząc, że w ten sposób odbuduje swoje relacje z rodzicem ...

od 5.10

Film przedstawia kulisy, skutki i ofiary internetowej cenzury, która de facto okazuje się idealnym narzędziem do sterowania rzeczywistością. Wysoko postawieni eksperci techniczni i byli czyściciele sieci opowiadają o potrzebie i praktyce takich działań.

11.10 godz.12:00

Prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule.

12 - 18.10

Biografia popularnej pisarki Astrid Lindgren,  przede wszystkim jednak opowieść o losie niezależnej kobiety, która chce żyć na własnych warunkach i mieć możliwość rozwijania swojego niebywałego talentu literackiego.

Osiem filmów, z czego aż pięć to polskie premiery, znalazło się w konkursie filmów pełnometrażowych 5. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Widzowie kina OKF Iluzja w Częstochowie zobaczą trzy animacje i pięć filmów aktorskich spośród których wybiorą najlepszy w ogólnopolskim głosowaniu. Festiwal potrwa od 22 do 30 września.

26.09 g.18:15 | wstęp wolny

Festiwalowa środa poswięcona jest Janowi Himilsbachowi. To on jest autorem scenariusza filmu Jerzego Gruzy "Przyjęcie na dziesięć osób...".

27.09 godz.20:00

transmisja na żywo z National Theatre w Londynie

w tytułowej roli, nominowany do Oscara za role Gandalfa we "Władcy pierścieni",  Ian McKellen

4.09 godz.12:00

Młody i przystojny fakir Aja opuszcza Indie, aby odnaleźć w Paryżu swojego ojca i przy okazji odwiedzić szwedzki sklep z meblami, o czym marzy od dziecka.

5-6.09

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2018 r. odbędzie się po raz piętnasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej, Jego głowna ideą jest działanie na rzecz szeroko pojętej integracji społecznej. 15. EFF integracja Ty i Ja odbędzie się pod hasłem „Rodzina bez retuszu”.

Pokazanych zostanie 6 filmów: Wszechwidzący, The Unlimited House of Krip, W czyimś łóżku, Podróż do cudotwórcy, Janka, Niebo bez gwiazd

wstęp na projekcje bezpłatny

7-8.09  ALEJE, TU SIĘ DZIEJE

7.09 godz.18.45  PLAN B

8.09 godz.17.30 MOJE CóRKI KROWY

       godz. 19.00 po filmie, spotkanie z Kingą Dębską

 

wstęp na projekcje i spotkanie bezpłatny


9 - 13.09

  9.09 | 18:45 | Konkurs

10.09 | 18:45 | Czarny Piotruś

12.09 | 18:45 | Miłość blondynki

13.09 | 18:45 | Pali się,moja panno

Inauguracja cyklu 11.09 - ŚMIERĆ PREZYDENTA

100 lat temu Polska wróciła na mapę Europy po 123 latach zaborów. Z tej okazji 11 dnia każdego miesiąca i w okolicach 11, od września do grudnia, zapraszamy na specjalne pokazy. Zaprezentujemy filmy w naszej kinematografii najważniejsze i najciekawsze, które poruszają kwestię walki o wolność i suwerenność w ujęciu zarówno historycznym, społeczno-politycznym, jak i osobistym.Dodatkowo 11 listopada zaprezentujemy archiwalne filmy z pierwszych lat niepodleglości, ze zbiorów Filmoteki Narodowej.

przed filmem prelekcja - Piotr Skuza

Zapraszamy młodych widzów do stworzenia niesamowitej, festiwalowej wystawy ! 

31.08 - 13.09

Prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule.

31.08 - 6.09

Miłośc, wolność, rock-and-roll w ZSRR.Leningrad, lata 80. XX w. Wiktor  zakłada zespół Kino, który odmienia radziecką scenę muzyczną.

7-13.09

Dziesięć lat po wielkim sukcesie musicalu „Mamma Mia!” twórcy filmu ponownie zapraszają na grecką wyspę Kalokairi, by raz jeszcze spotkać się z ulubionymi postaciami i muzyką zespołu ABBA. Do pierwszej obsady dołączają nowi aktorzy. Na ekranie zobaczymy m.in. Meryl Streep, Pierce’a Brosnana, Colina Firtha, Stellana Skarsgårda, Julie Walters, Dominica Coopera, Amandę Seyfried, Christine Baranski, Lily James, Josha Dylana, Hugh Skinnera, Jeremy’ego Irvine’a, Alexę Davies, Jessicę Keenan Wynn, Andy’ego Garcię oraz Cher.

14.09.2018 godz.15:00  DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA
18.09.2018 godz. 13:00  KAMERDYNER- przedpremiera!


Zapraszamy nauczycieli zainteresowanych edukacją filmową 


od 14.09

Filmowa adaptacja powieści Meg Wolitzer o tym samym tytule,  zaskakująca historia dojrzałego małżeństwa oraz aktorski popis Glenn Close, której na ekranie dotrzymywać kroku będzie Jonathan Pryce.

16.09 godz.17:00

w cyklu WIELKA SZTUKA NA EKRANIE - ART BEATS

Film adresowany nie tylko do miłośników sztuki i wielbicieli prac Picassa, Matisse’a, Renoira czy Chagalla, ale i pasjonatów historii oraz tropicieli sensacyjnych odkryć. Narratorem filmu jest Toni Servillo - odtwórca głównej roli w nagrodzonym Oscarem filmie Paola Sorrentino "Wielkie piękno".

20.09 godz.12:00

Colin Firth i Rachel Weisz w inspirowanej prawdziwą historią opowieści o weekendowym żeglarzu, który postanawia, że uda mu się to, czego nikt inny przed nim nie dokonał.

22.09 godz.18:30

w cyklu MET OPERA

Dokument opowiada o budowie nowej siedziby Met (50 lat temu) przez pryzmat wspomnień artystów, architektów i polityków, którzy kształtowali życie kulturalne i społeczne Nowego Jorku w latach 50. i 60. XX wieku. Film wykorzystuje rzadko prezentowane materiały archiwalne, zdjęcia, wywiady i nagrania wyjątkowych wydarzeń i występów gwiazd na starej i nowej scenie Met.

17-30.08

Polscy piloci tworzący Dywizjon 303 stają do walki w bitwie o Anglię.

24-30.08

Młoda dziewczyna zakochuje się w chłopaku, który jest głównym podejrzanym w sprawie zaginięcia kobiet w małej, nadmorskiej miejscowości.

24-30.08

Uniwersalna historia o miłości / ScreenDaily
Ten film ma nieokiełznany urok / Hollywood Reporter
Mieszanka humoru i melancholii / Variety

27.08.2018 godz.18:30

w ramach : ALEJE, TU SIĘ DZIEJE  / wstęp wolny

30.08-2.09

Opowieść o kotce Mitcho i słoniu Sebastianie, mieszkających w spokojnej wiosce Solby. Para przyjaciół decyduje się na podróż w nieznane w poszukiwaniu tajemniczej Gruszki, o której od dawna krążą niezwykle legendy...


31.08-2.09

Opowiesc o balecie, o wyborach życiowych i priorytetach. Uczta dla miłośników baletu i dla melomanów. W warstwie wizualnej poznajemy m.in. lekcję klasyki, rozgrzewkę, a także pracę na próbach. Otrzymujemy też fragmenty przedstawień. W warstwie muzycznej króluje – jak na balet rosyjski przystało – Czajkowski, a więc fragmenty takich jego baletów jak „Jezioro łabędzie”, „Śpiąca królewna” oraz „Dziadek do orzechów”.

2.09 godz.17:30

retransmisja z Teatru Bolszoj w Moskwie

23-27.08

Sequel filmu INIEMAMOCNI sprzed 14 lat. Familia Iniemamocnych kontynuuje walkę ze złem dokładnie w momencie, w którym ją przerwała i wyrusza w pościg za pustoszącym miasto Człowiekiem-Szpadlem. Efekty ich działania są jednak katastrofalne.. Doskonała familijna komedia, w której humor sytuacyjny idzie ręka w rękę ze slapstickiem.

10-23.08

Czy kariera wybitnego paryskiego projektanta załamie się, gdy w jego życie wkroczy zapomniana i niezwykle szalona rodzinka? Najnowszy film specjalisty od najlepszych komedii - Dany'ego Boona, gwiazdy hitów: „Przychodzi facet do lekarza" i „Jeszcze dalej niż Północ". Ogromny sukces filmu we Francji, gdzie przez 3 tygodnie królował na szczycie Box Office.

17-23.08

Nominowana do francuskich Kryształowych Globów i Nagród Lumière poruszająca historia przyjaźni silniejszej niż śmierć.

22.08 godz.12:00

Film twórcy oscarowej "Idy", nagrodzony za reżyserię na MFF w Cannes. Historia trudnej miłości Zuli i Wiktora, opowiedziana na tle powojennej Polski i Europy.

10.08  w ramach programu ALEJE, TU SIĘ DZIEJE, wstęp wolny

17.15 Zjednoczone stany miłości
19.00 spotkanie z Magdaleną Cielecką
20.30 Zakochani

Uwaga!
Informujemy, że na filmy i spotkanie obowiązuje ograniczona ilość miejsc - 120. Jest to spowodowane obowiązującymi przepisami przeciwpożarowymi. Wejście do kina będzie możliwe od godz.17.00 do 17.15 czyli przed pokazem filmu "Zjednoczone stany miłości". Osoby, które przyjdą na samo spotkanie z Magdaleną Cielecką o godz.19.00, będą wpuszczane pod warunkiem dostępności wolnych miejsc.

18.08 g.18:00

Inscenizację „Turandot" przygotowaną dla Met przez Franca Zeffirellego  okrzyknięto wizytówką nowojorskiej sceny. Sławny reżyser zaprojektował także prawdziwie baśniową scenografię, która nieustannie zachwyca widownię.


3-16.08

Historia policjantki, która uwikłana w pogoń za mordercą, sama staje się celem jego wyrafinowanych ataków. Czy zdoła ocalić siebie i swoich bliskich, zanim będzie już na to za późno?

3-16.08

Laureatka Oscara Rachel Weisz i nominowana do Oscara Rachel McAdams w przejmującej i pełnej napięcia opowieści o zakazanej miłości. Film Sebastiána Lelio, nagrodzonego Oscarem za "Fantastyczną kobietę".

9-12.08

Nad księciem Czarusiem ciąży klątwa, która powoduje, że zakochuje się w nim każda napotkana dziewczyna. Żeby nie stracić prawa do tronu, książę będzie musiał dostosować się do ultimatum ojca i znaleźć miłość życia.

7.08.2018 

Komedia romantyczna. Senna Burges jest projektantką mody, ale jej życie dalekie jest od wymarzonego ideału. Mimo, że umawia się z młodszymi mężczyznami, nie może znaleźć właściwego partnera, z którym chciałaby spędzić resztę życia. W głównej roli Sharon Stone.

10-16.08

Po 25 latach walki z filmowymi wiatrakami „Człowiek, który  zabił Don Kichota” – zwariowana komedia, a jednocześnie legendarny projekt współtwórcy „Latającego cyrku Monty Pythona” – wreszcie na dużym ekranie! 

16-19.08

Opowieść o pewnym niesfornym pasikoniku, który musi udowodnić swoim nowym przyjaciołom i ukochanej pszczółce, że nie jest takim lekkoduchem za jakiego go mają.

4-5.08

Dwa najnowsze filmy reprezentujace najwiekszą kinematografię na świecie - kino indyjskie:

4.08 godz.12:30 October

5.08 godz.12:30 Fanney Khan

26-29.07

Animacja. Ukochaną Remika porywa zły czarnoksiężnik. Chłopak wraz z grupą zwierzaków wyrusza jej na odsiecz.

20.07-2.08

Para nowożeńców przybywa do hoteliku na wybrzeżu Anglii, by spędzić tam noc poślubną. Okazuje się, że od jej przebiegu może zależeć ich wspólna przyszłość. Saoirse Ronan i Billy Howle w poruszającym debiucie Dominika Cooke'a.

27.07-2.08

Porywająca adaptacja bestsellerowej autobiografii Romaina Gary'ego, wybitnego francuskiego pisarza polskiego pochodzenia z Charlotte Gainsbourg w roli głównej.

27.07-2.08

Love story widziana z perspektywy... drona, w reżyserii Kima Nguyena, autora nominowanej do Oscara "Wiedźmy wojny".

2-5.08

Tytułowy lis (który nie jest zbyt wielki ani przesadnie zły) zaprasza najmłodszych na wyjątkowy seans. Wraz ze swoimi przyjaciółmi – zwierzętami zamieszkującymi pobliską farmę – prezentuje trzy luźno powiązane ze sobą historie.

20-26.07

Młody i przystojny fakir Aja opuszcza Indie, aby odnaleźć w Paryżu swojego ojca i przy okazji odwiedzić szwedzki sklep z meblami, o czym marzy od dziecka.

20-26.07

Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury.

od 29.06

Colin Firth i Rachel Weisz w inspirowanej prawdziwą historią opowieści o weekendowym żeglarzu, który postanawia, że uda mu się to, czego nikt inny przed nim nie dokonał.

od 29.06

Po długiej nieobecności Paula wraca do Paryża. Jest gotowa zacząć wszystko od nowa, ale po swojemu i z rozmachem...

od 29.06

Nietypowa komedia romantyczna, której bohaterka - rozwiedziona paryska artystka, którą zagrała Juliette Binoche - szuka miłości dojrzałej i prawdziwej.

3.07 godz.12:00

Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen, Mary Steenburgen, Andy Garcia, Don Johnson i Alicia Silverstone w przebojowej  komedii o miłości i...książkach.

5-8.07 godz.11:00

Komedia familijna. Max, pracujący dla policji rottweiler, zostaje wysłany na prestiżową wystawę psów, by zbadać tajemniczą sprawę związaną z nielegalnym handlem zwierzętami.

6-12.07

Wyreżyserowany przez laureata Oscara – Kevina Macdonalda poruszający dokument poświęcony pamięci legendy muzyki pop i R&B – Whitney Houston.

6-19.07

Powtórka na zyczenie widzów. Nowy film twórcy oscarowej "Idy", nagrodzony za reżyserię na MFF w Cannes. Historia trudnej miłości Zuli i Wiktora, opowiedziana na tle powojennej Polski i Europy.

Ava

6-12.07

Historia pierwszej miłości, narodzin pożądania i przebudzenia seksualnego. Léa Mysius pokazuje w śmiały sposób młodą dziewczynę, która ma odwagę podążać za swoją ciekawością życia i świata.

12-15.07

Podczas nauki fruwania ptaszek Ploey zostaje uprowadzony przez wiejskiego kocura. Aby przeżyć musi dotrzeć do Rajskiej Doliny, a następnie podjąć ważną życiową decyzję.

13-19.07

Blanka utrzymuje się z drobnych kradzieży na ulicach Manili i marzy o rodzinie. Nie dostrzega jednak, że ci, z którymi można zbudować namiastkę domu są tuż obok.

13-19.07

Tami i Richard, dwoje szaleńczo zakochanych młodych żeglarzy wyrusza w rejs przez Pacyfik do odległej o tysiące kilometrów Kalifornii. Nie mają pojęcia, że płyną wprost na spotkanie jednego z największych huraganów w historii.

13-19.07

Historia rywalizacji w świecie wina staje się dla reżysera pretekstem do kryminalnej opowieści pełnej napięcia, humoru, pięknych kobiet, wioskowych dziwaków i urokliwych plenerów.

19-22.07

Szkołę Feliksa zaczyna nawiedzać zmarła, znienawidzona przez wszystkich nauczycielka. Na skutek dziwnych zbiegów okoliczności udaje jej się zapanować nad szkołą i zmniejszyć jej dyrektora oraz rodziców Feliksa...

1.07 godz.17:30

Balet komiczny w dwóch aktach. W miasteczku pojawia się wynalazca Coppelius ze swoją piękną córką, która nieruchomo przesiaduje w oknie jego domu. Młody Franz zakochuje się w domniemanej Coppelii i nocą zakrada się do mieszkania wynalazcy. Za nim podąża zazdrosna narzeczona, Swanilda

 

28.06 - 1.07

Animacja o kocie, który marzy o karierze muzycznej  i bobrze, który najbardziej na świecie ceni sobie ciszę i spokój a także o tym, że najważniejsza w życiu jest przyjaźń i pomoc tym, którzy jej potrzebują.

15.06 godz.18.30

Dokument w reżyserii częstochowianina, wykładowcy PWSFTViT w Łodzi, Witolda Szymczyka. Po projekcji spotkanie z reżyserem.

Najlepszy pomysł na spędzenie Święta Dzieci to wspólny seans w kinie. Dla najmłodszych i ich bliskich przygotowaliśmy 5 różnorodnych propozycji filmowych:
Bajkowy Dzień Dziecka - perły polskiej animacji zestaw 1 (składanka:  Miś Uszatek i Przygody Gapiszona)
Bajkowy Dzień Dziecka - perły polskiej animacji zestaw 2 (składanka:  m.in.  Bajka o zlotej rybce, Smok Barnaba)

Tam gdzie mieszka Bóg
Luis i obcy
Kaczki z gęsiej paczki
Basia

bilet 10 zł

9-10.06

Poruszająca podróż przez życie i twórczość Michelangela Merisiego (1571–1610), jednej z najbardziej kontrowersyjnych i tajemniczych postaci w historii sztuki.

17.06 godz.18:30

wyk.: Sienna Miller, Jack O'Connell

Arcydzieło Tennessee Williamsa, retransmisja z londyńskiego National Theatre. Portret zakłamanej rodziny, której nic tak naprawdę nie spaja. Po mistrzowsku przeniósł ją na ekran w 1958 roku Richard Brooks, obsadzając w głównych rolach Paula Newmana i Elizabeth Taylor.

23.06 godz.18.00

wyk. Kristine Opolais, Maria Zifchak, Roberto Alagna

Słynny operowy wyciskacz łez w inscenizacji Anthony’ego Minghelli nawiązującej do japońskiej tradycji teatralnej.

22-25.06

Kolejna część znakomitego, przygodowego cyklu, który w polskich kinach obejrzało już ponad pół miliona widzów w każdym wieku. Tym razem dzielny Sebastian musi obronić Bellę i jej szczenięta przed złym człowiekiem, który podaje się za ich prawowitego właściciela.

 

Uczniowie, którzy przyjdą na film BELLA I SEBASTIAN 3  z tegorocznym świadectwem szkolnym z PASKIEM - mogą zakupić bilet z 50 % rabatem, czyli w cenie 5 zł.   Pozostałe bilety 10 zł. GRATULUJEMY WYNIKÓW :-)


25-31.05

Komedia o trzydziestoletniej matce trójki dzieci, która musi zmierzyć się z młodą, ponętną, szaloną i tajemniczą nianią. W głównej roli Charlize Theron.

1-7.06

Laureatka Oscara Helen Mirren i dwukrotny zdobywca Złotego Globu Donald Sutherland wcielają się w uciekającą parę, która udaje się w niezapomnianą podróż starym RV „Leisure Seeker”. Podróż jest próbą odnalezienia pasji życia i miłości, która ich łączy, a podróż to niezwykła – pełna przygód i niespodzianek.

8-14.06

Marzeniem dziennikarza Stephena Underwooda jest sprawa, dzięki której zostanie zauważony. Niebawem trafia na informacje związane ze zbrodnią katyńską w 1940 roku.

8-14.06

Czeska komedia muzyczna z Michaliną Olszańską, Haliną Mlynkovą i Jaromirem Nohavicą.

15-21.06

Zwariowana komedia dokumentalna o najbrzydszym samochodzie i jego właścicielu. Film poprzedzony krótkometrażowymi "Ślimakami"

15-21.06

Ekranizacja książki Virginii Vallejo. Historia płomiennego i jednego z najbardziej skandalizujących romansów XX wieku, która wydarzyła się naprawdę.

21.06 g.12:00

Srebrny Niedźwiedź Berlinale 2018. Przejmująca historia cżłowieka, który stracił twarz w wypadku.

22-28.06

Subtelnie opowiedziana historia romansu niemozliwego, z ponadnaturalnymi zdolnościami w tle; spod znaku serii "X-Men" i z intrygą a la Alfred Hitchcock

22-28.06

André i Laurence to bezdzietna para, mieszkająca na przedmieściach Paryża. Wiodą spokojne i raczej nudne życie. Pewnego dnia odkrywają w swoim domu nieproszonego gościa - mówiącego obcym dialektem dziwaka, który oznajmia im, że jest ich synem.

22-28.06

Dwa małżeństwa, jedno drzewo i sąsiedzki konflikt, który doprowadza do nieoczekiwanych sytuacji, kiedy wszystkim puszczają nerwy, a dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.

Ignacy Loyola

24.05 godz.12:00  KINO SENIORA

25.05 godz.18.15

Historia życia i przemiany Ignacego Loyoli - katolickiego świętego.

11-24.05

Najnowszy film Romana Polańskiego. Thriller psychologiczny o rodzącej się przyjaźni popularnej pisarki z tajemniczą czytelniczką, która z czasem ujawnia swoje mroczne oblicze.

18-24.05

Najnowszy film twórców obsypanych nagrodami hitów „Nietykalni" i „Samba". Przezabawne przygody ekipy weselnej, której niestraszna żadna impreza.

19-24.05

Obsypany nagrodami na międzynarodowych festiwalach surrealistyczny, absurdalny film o dwóch braciach, mieszkających w górniczej osadzie.

18-20.05

Millennium Docs Against Gravity Film Festival to największy festiwal kina dokumentalnego w Polsce. Po raz piętnasty zapraszamy w podróż dookoła świata i do wnętrza nas samych. W weekend 18-20 maja odbędą się projekcje festiwalowych filmów w 21 miastach Polski. W programie nagrdzane dokumenty polskich twórców: „Książę i dybuk", „Call me Tony", „Turyści", „Szukając Jezusa" oraz zwycięskie filmy Konkursu "Odcienie wolności"

Sztuka w dwóch częściach , retransmisja przedstawienia z National Theatre:
13.05 część 1. Millennium nadchodzi
20.05 część 2. Pierestrojka 
W 1998 roku narodowa scena Wielkiej Brytanii uznała „Anioły w Ameryce" za jedną z dziesięciu najlepszych sztuk teatralnych XX wieku. Obok Andrew Garfielda ("The Social Network", "Przełęcz ocalonych", "Niesamowity Spider-Man") w obsadzie znaleźli się: Denise Gough, Nathan Lane, James McArdle („Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy") i Russell Tovey („Dumni i wściekli").

22.05 godz.18:30 / w ramach programu ALEJE, TU SIĘ DZIEJE / wstęp wolny

Debiut Łukasza Wylężałka z 1993 roku. Grają w nim Jacek Pałucha, Paweł Fesołowicz, Muniek Staszczyk, a muzykę do niego skomponowali Mateusz i Jan Pospieszalscy. Fragmenty filmu znalazły się również w teledysku zespołu T.Love „King”.

28.05 godz.18.30

w ramach : ALEJE, TU SIĘ DZIEJE

wstęp wolny

Przez dwa pierwsze weekendy majowe będziemy prezentować zestawy animacji dla młodych widzów w ramach konkursu TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS im. Leszka Gałysza. Wszystkim projekcjom filmowym będzie towarzyszyć głosowanie podczas którego dzieci wybiorą najlepszą ich zdaniem animację oraz warsztaty plastyczne, które przygotujemy wspólnie z Pracownią Artystyczną Wielokropka.

4-10.05

Przedpremierowe pokazy filmów nagradzanych i prezentowanych na światowych festiwalach : Do zobaczenia w zaświatach, Neapol spowity tajemnicą, Fokstrot, Obietnica poranka, Ramen, smak wspomnień, Jesień we Francji, Utoya 22 lipca

Transmisja przedstawienia z National Theater w Londynie: 10 maja 2018 / przekaz na żywo z polskimi napisami

reż. Rufus Norris, wyk.: Rory Kinnear, Anne-Marie Duff i in.

Po raz pierwszy spektakl z Londynu będzie transmitowany do kin z polskimi napisami przekazywanymi w sygnale satelitarnym. 

Transmisji towarzyszy konkurs dla polskiej publiczności. Więcej na: www.nazywowkinach.pl/konkurs

4-10.05

Animowany film Wesa Andersona, twórcy „Grand Budapest Hotel", nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem dla najlepszego reżysera na MFFw Berlinie 2018.Osadzona w Japonii historia chłopca podróżującego w celu odnalezienia swojego zaginionego psa. 

11-17.05

2 Oscary 2018: Najlepszy aktor: Gary Oldman, Najlepsza charakteryzacja ; 6 nominacji.

Winston Churchill zostaje premierem Wielkiej Brytanii. Jego pierwszym zadaniem jest zjednoczenie narodu w obliczu groźby inwazji nazistowskich Niemiec...

4-10.05

Kameralny dramat obyczajowy. Po bolesnym rozstaniu z chłopakiem Jeanne zamieszkuje u ojca. Na miejscu okazuje się, że aktualna partnerka mężczyzny  jest w wieku jego córki. Choć sytuacja wydaje się wyjątkowo niezręczna, wszyscy troje muszą wypracować zasady wspólnego życia...


11-17.05

Duża, międzynarodowa produkcja o ucieczce więźniów z obozu zagłady w Sobiborze podczas II Wojny Światowej, z udziałem Christophera Lamberta, Konstantina Chabieńskiego, Michaliny Olszańskiej, Mikołaja Krawczyka i Kacpra Olszewskiego.

11 - 17.05

Grand Prix MFF w Cannes 2017, 6 nagród Cezara 2018. Porywający film o sile młodości i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu na początku lat 90.

8.05 godz.18.30  w ramach ALEJE TU SIĘ DZIEJE  / wstęp wolny

Rok praw kobiet, który obchodzimy w tym roku zainspirował nas do zaprezentowania młodych częstochowianek zajmujących się tworzywem filmowym i to z sukcesami. W pierwszym odcinku naszego cyklu zaprezentujemy filmy i porozmawiamy z Marią Jeziorowską, Alicją Ziental, Katarzyną Lesiak i Zuzanną Ciesielską.

20 - 26.04

Po raz pierwszy w Częstochowie festiwal prezentujący kinematografię afrykańską.

XIII edycji AfryKamery patronuje hasło #BlackFilmsMatter, nawiązujące do zapoczątkowanego przez Afro-Amerykanów międzynarodowego ruchu społecznego zwalczającego dyskryminację i przemoc motywowaną rasowo. Festiwal promuje filmy afrykańskie, ale również porusza aktualne kwestie społeczno-polityczne ważne zarówno dla Afryki, jak i dla całego świata.


28.04 / 18:55

W obsadzie m.in.: Joyce DiDonato jako Kopciuszek ,Alice Coote jako książę Charmant, Stephanie Blythe jako Madame de la Haltiére.

od 20.04

Ekranizacja bestsellerowej powieści Donato Carrisi, autora "Zaklinacza". W odizolowanym od świata górskim miasteczku zaginęła szesnastoletnia dziewczyna. Przybyły na miejsce agent specjalny Vogel  nie ma wątpliwości, że tropi mordercę. I że jest to ktoś z miejscowych...

od 20.04

Sympatyczny i spokojny dyrektor szkoły zaczyna zmieniać się nie do poznania. Przeobraża się w nieobliczalnego, działającego poza prawem i budzącego strach, psychopatę. Po jednym z ekscesów lekarze odkrywają u niego guza mózgu, który doprowadził do zmiany osobowości.

24 i 25.04

Dokument. Nieznana historia Marii Callas – fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym.

od 27.04

2 Oscary 2018: Najlepsza aktorka: Frances Mc Dormand, Najlepszy aktor drugoplanowy: Sam Rockwell ; 7 nominacji 

Samotna matka, która straciła córkę w wyniku morderstwa, wynajmuje trzy tablice reklamowe, umieszczając na nich prowokacyjny przekaz.

od 27.04

Głęboko ludzkie spojrzenie na jedną z najbardziej tajemniczych i zarazem najbardziej niezrozumianych kobiet wszech czasów.W tytułowej roli Rooney Mara.

od 27.04

Bardzo niepoprawna politycznie komedia o śmierci okrutnego dyktatora, która rozpoczyna szaleńczą walkę o władzę i przeżycie na najwyższych szczeblach Kremla. Dobra obsada, świetne dialogi i zabójcze żarty – to wszystko w prześmiewczym filmie producentów hitu „Nietykalni”. Ze względu na swój polityczny wydźwięk, film został zakazany na terenie całej Rosji przez Ministerstwo Kultury.

1-3.05

Nominacja do Oscara dla najlepszego filmu animowanego. W tej pierwszej na świecie pełnometrażowej animacji malarskiej obrazy van Gogha opowiadają historię ich autora

8.05 godz.12:00

Przebojowa komedia o tym, że nigdy nie jest za późno na zmiany.

21 i 22.04 / 17:00

Film, poświęcony jednej z najbardziej ekskluzywnych świątyń muzyki i sztuk scenicznych na świecie. Opowiada historię teatru, który bardziej niż jakikolwiek inny związany jest z największymi nazwiskami w historii muzyki.

31.03 g.18:55  transmisja na żywo z Nowego Jorku

Jedno z najlepszych dzieł scenicznych Mozarta a jednocześnie apoteoza opery komicznej. Rzecz o wierności, zdradzie, próbie charakteru na tle wesołego miasteczka, teatrzyku rewiowego i małego moteliku z przełomu lat 50-tych i 60-tych.

10.04 / 18:45   wstęp wolny

Studenci trzeciego roku kierunku Kulturoznawstwo Europejskie o specjalizacji Film i realizacja obrazu filmowego, mają zaszczyt zaprosić na STUDENCKIE ŚWIĘTO KINA.

14.04 / 18:30

Jako tytułowa Luizę usłyszymy Sonyę Yonchevą, w roli jej ojca wystąpi Plácido Domingo, a partię hrabiowskiego syna Rodolfa zaśpiewa nasz rodak, niekwestionowany gwiazdor Met, Piotr Beczała.

od 23.03

Złote Lwy Festiwalu Filmowego w Gdyni za najlepszy debiut. Córka Muli i Michała niedługo ma przystąpić do pierwszej komunii. Do życia rodziny niespodziewanie powraca Kaja - biologiczna matka dziewczynki.

od 23.03

2 Oscary 2018: Najlepszy aktor: Gary Oldman, Najlepsza charakteryzacja ; 6 nominacji.

Winston Churchill zostaje premierem Wielkiej Brytanii. Jego pierwszym zadaniem jest zjednoczenie narodu w obliczu groźby inwazji nazistowskich Niemiec...

od 23.03

Biografia psychologa Williama Moultona Marstona, który - inspirując się postaciami swojej żony i jego byłej studentki, żyjącej z nimi w luźnym związku - stworzył postać Wonder Woman.

od 30.03

Historia dramatycznych i przełomowych momentów życia Ignacego Loyoli. Twórcy wykreowali opowieść o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka, oddając istotę „ignacjańskiego ducha”.

od 30.03

Oparta na faktach historia Rachel Joy Scott, uczennicy Columbine High School i pierwszej ofiary strzelaniny w szkole  20 kwietnia 1999 roku.

od 30.03

Historia księdza Pedro Povedy, który działał na rzecz mieszkańców jaskiń miasteczka Guadix. Najlepszy film zagraniczny MFF w Niepokalanowie.

30.03-5.04

Ciepły film familijny z Julią Roberts, Owenem Wilsonem  i Jacobem Tremblay'em, młodym gwiazdorem znakomitego „Pokoju”. Auggie od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chłopiec chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd.

4 i 6.04

Przewrotna komedia romantyczna o miłości, którą można spotkać wszędzie, nawet... w Urzędzie Skarbowym. W głownych rolach m.in.:Grzegorz Damięcki, Aleksandra Domańska, Roma Gąsiorowska, Magdalena Różczka.

14 i 15.04 / 11:00

Druga część szalonych i zabawnych perypetii najsłynniejszej pszczółki świata, która żadnej przygody się nie boi! Tym razem Maja i Gucio wezmą udział w międzyłąkowych igrzyskach sportowych, których stawka okaże się wyjątkowo wysoka.

od 6.04

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu Berlinale w Niemczech. Opowiada, inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami, historię człowieka, któremu przeszczepiono twarz. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować...


od 6.04

Nominowani do Oscarów – Toni Collette  i Harvey Keitel oraz gwiazda filmów Pedro Almodóvara – Rossy de Palma, w przezabawnej komedii o współczesnym Kopciuszku. Wyższe sfery, romanse, mezalianse i prawdziwa miłość – wszystko to w filmie, który po prostu „chwyta za serce”

od 6.04

Imelda Staunton, Timothy Spall i Celia Imrie w przebojowej komedii o tym, że nigdy nie jest za późno, żeby zacząć wszystko od nowa! Komedia Film, okrzyknięty przez brytyjską prasę najlepszym "feel-good movie" tego roku.

od 13.04

Historia byłego agenta do zadań specjalnych, który podejmuje się odnalezienia zaginionej nastolatki. Złota Palma 2017 dla najlepszego aktora Joaquina Phoenixa.

od 13.04

Pełna tragizmu, groteski i czarnego humoru historia jednego dnia pracy trzech Szwaczek w ponurej szwalni mieszczącej się w suterenie starej kamienicy. Szokujące, mocne i bezkompromisowe kino autorskie.

21 i 22.04 / 11:00

Michi ma 11 lat i nigdy nie poznał swojego taty. Wszystko zmienia niewysłany list. Odnaleziony ojciec okaże się zupełnie inny, niż wyobrażał go sobie chłopiec. Tak zaczyna się familijna przygoda.

3-4.03

Ciepły film familijny z Julią Roberts, Owenem Wilsonem  i Jacobem Tremblay'em, młodym gwiazdorem znakomitego „Pokoju”. Auggie od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chłopiec chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd.

3.03 godz.17.00

Film na bazie wielkich wystaw twórczości Cézanne’a, które odbyły się w National Portrait Gallery w Londynie, Musée d’Orsay w Paryżu i National Gallery of Art w Waszyngtonie.

Powtórka na życzenie widzów

10.03 g.18.55   transmisja z Nowego Jorku

Miłość i zazdrość, zemsta i boskie znaki. Akcja rozgrywa się w starożytnym Babilonie. Z niewiadomych przyczyn bogowie przestali obdarzać łaską Babilon. Najwyższy mag Oroes otrzymuje od boga Baala ostrzeżenie, iż nadchodzi czas kary i zemsty...

Obsada: Angela Meade jako Semiramida , Elizabeth DeShong jako Arsace , Javier Camarena jako Idreno, Ildar Abdrazakov jako Assur

od 2.03

5 nominacji do Oscara, w tym dla najlepszego filmu,

Rok z życia zbuntowanej dziewczyny, która uczy się w katolickim liceum. Zderzenie humoru i patosu przenikają się w relacji dwóch silnych kobiet – matki i jej dorastającej córki.

od 2.03

Złoty Glob dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, Złota Palma dla najlepszej aktorki Diane Kruger.

Śmierć męża i synka w ataku bombowym zamienia życie Katji w koszmar. Zrozpaczona kobieta rozpoczyna walkę o sprawiedliwość.

6.03

Najnowszy film Kingi Dębskiej, autorki filmu "Moje córki krowy", pełen emocji, humoru i życiowej prawdy.

W głównych rolach: Kinga Preis, Marcin Dorociński, Edyta Olszówka, Roma Gąsiorowska

od 9.03

4 Oscary 2018: Najlepszy film, Najlepsza reżyseria, Najlepsza scenografia, Najlepsza muzyka ;  13 nominacji 

Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych. Elisa  odkrywa, że w laboratorium, w którym sprząta, prowadzony jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata..

od 9.03

Dokument. Nieznana historia Marii Callas – fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym.

od 16.03

Oscar 2018: Najlepsze kostiumy ; 6 nominacji.

Reynolds Woodcock (Daniel Day-Lewis) jest znanym w całym Londynie krawcem. Pewnego dnia zakochuje się w Almie, która burzy jego uporządkowane życie.

od 16.03

Sensacja 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale i zdobywca nagrody publiczności w sekcji Panorama. Dramat o wojnie domowej w Syrii, którego bohaterką jest matka trojga dzieci, uwięziona wraz z rodziną w budynku w Damaszku znajdującym się pod stałą obserwacją snajpera.

od 16.03

Najnowszy film twórcy M.Hanekego. Kilka dramatycznych dni z życia bogatej europejskiej rodziny, mieszkającej w Calais. Kilka dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety, stawiając bohaterów w obliczu katastrofy.

17-18.03

Nominacja do Oscara dla najlepszego filmu animowanego. W tej pierwszej na świecie pełnometrażowej animacji malarskiej obrazy van Gogha opowiadają historię ich autora

21.03

Film (BBC Earth Films) jest niesamowitą podróżą odkrywającą ogromną moc naturalnego świata. W ciągu jednego dnia śledzimy słońce od najwyższych gór do najdalszych wysp po egzotyczne dżungle.


zagadki, ciekawostki, quizy i inne zabawy do pobrania

22.03

Komedia romantyczna, która stała się przebojem światowych kin. Świeża, błyskotliwa i nieoczywista. Mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie spotkał przypadkiem nowoczesną dziewczynę, która miała dosyć związków. Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak na drodze do szczęścia stanie szereg przeszkód i wyzwań, którym zakochani będą musieli stawić czoła...

24.02 g. 18:30  transmisja z Nowego Jorku

Obrazy z życia francuskiej cyganerii artystycznej w epoce balzakowskiej. Romantyczna historia odmalowująca mityczne życie biednej, ale radosnej paryskiej cyganerii zamieszkującej poddasza kamienic Montmartre'u i okolic.

Obsada: Sonya Yoncheva jako hafciarka Mimi, Susanna Phillips jako Musetta,Michael Fabiano jako poeta Rodolfo, Lucas Meachem jako malarz Marcello

od 16.02

Nominacja do Oscara dla najlepszego scenariusza adaptowanego, dwa Złote Globy.
Historia spotkania i przyjaźni Tommy'ego Wiseau oraz Grega Sestero - twórców kultowego "The Room", który został okrzyknięty najgorszym filmem świata.

od 16.02

Rozwiedzeni małżonkowie walczą o przyznanie opieki nad synem.

„Xavier Legrand odkryciem sezonu. Jego film wbija w fotel. Widzów zostawia w ciszy."
                                                                         Krzysztof Kwiatkowski

od 16.02

Najnowszy film, pochodzącej z Częstochowy, Urszuli Antoniak z Jakubem Gierszałem i Andrzejem Chyrą w głównych rolach.

od 23.02

Viktoria jest umiłowanym dzieckiem komunistycznego systemu. Po upadku reżimu musi się skonfrontować z zachodnim światem, który wcześniej był dla niej tak odległy. Olśniewający debiut, którego premiera odbyła się w 2014 roku na Sundance Film Festival.

od 23.02

Nominacja do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, Nagroda Jury Festiwalu w Cannes. Obraz bezwzględnej walki między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości.

17-18.02

Kociarze! Oto film waszego życia powraca na ekran z okazji Międzynarodowego Dnia Kota.

Filmowe Walentynki 14.02

14.45  I tak Cię kocham

17.00  Plan B

18.45  Plan B

20.30  Podatek od miłości

10.02 g.18:00 transmisja z Nowego Jorku

Opera komiczna w dówch aktach. Perypetie miłosne biednego wieśniaka Nemorina, który stara się o względy pięknej Adiny.

Obsada: Pretty Yende jako Adina . Matthew Polenzani jako Nemorino , Davide Luciano jako sierżant Belcoreod 2.02

4 nominacje do Oscara : dla najlepszego filmu, najlepszego aktora pierwszoplanowego (Timothée Chalamet), najlepszy scenariusz, najlepszą piosenkę.

od 9.02

Przewrotna i inteligentna komedia romantyczna. W obsadzie m.in. Aleksandra Domańska, Grzegorz Damięcki, Grażyna Wolszczak, Magdalena Poławska, Roma Gąsiorowska.

27.01 godz.18.55

Libreciści Pucciniego i sam kompozytor precyzyjnie osadzili wydarzenia dziejące się w dziele w konkretnych miejscach w Rzymie i konkretnych dniach roku 1800. Może dlatego „Tosca", jak żadna inna opera, opiera się inscenizatorom, którzy chcą uwspółcześniać dzieła przenosząc ich akcję w inny czas i miejsce.

W gł rolach:
Sonya Yoncheva jako Floria Tosca, aktorka / Vittorio Grigolo jako Cavaradossi, malarz/Željko Lučić jako baron Scarpia, prefekt policji rzymskiej

od 19.01

Wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie. Brawurowa komedia, w której nic nie jest tym czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo.

od 26.01

Komedia romantyczna z Julią Kamińską i Piotrem Stramowskim.

Karina (Julia Kamińska) próbuje z całych sił stworzyć pierwszy, tym razem szczęśliwy, związek. Jedno nieprzewidziane zdarzenie i jedno kłamstewko zamieni jej uporządkowane życie w emocjonalny rollercoaster.

od 26.01

Tym razem rezolutny niedźwiadek o nienagannych manierach i skłonności do wpadania w tarapaty trafi w złe towarzystwo. Pomyłkowo osadzony w areszcie wśród zepsutych do szpiku kości typów spod ciemnej gwiazdy, naiwny Paddington zrobi wszystko, by sprowadzić ich na dobrą drogę.


 

 

od 26.01

Nominacja do Oscara dla najlepszeg filmu nieanglojęzycznego.

Mária jest nowo przyjętą pracownicą działu kontroli mięsa w rzeźni, a Endre jej dyrektorem. Przypadkowo dowiadują się, że śnią identyczny sen, w którym są jeleniami.

PLEBISCYT * ZŁOTA PIĄTKA *
NA NAJLEPSZY FILM ROKU 2017
PREZENTOWANY W KINIE
*OKF ILUZJA*


Już po raz 26. zapraszamy do zabawy w typowanie najlepszego filmu roku.
 

 

13-14.01 godz.17.00

Opowieść o życiu wielkiego artysty, wzbogacona o fabularyzowane sceny przeplatane komentarzami wybitnych historyków sztuki: Antonia Paolucciego, Vincenza Farinelli i Antonia Natalego. Odwiedzimy 20 miejsc i zobaczymy 70 dzieł sztuki, z czego ponad 30 to najsłynniejsze i najbardziej reprezentatywne dzieła Rafaela.

20-21.01

Fantastyczna animacja dla całej rodziny, laureat Złotych Globów 2018 dla najlepszej animacji.

W rodzinie Miguela muzyka od zawsze była zakazana, tymczasem on marzy, by jak jego idol, Ernest de la Cruz, zostać gwiazdą estrady. Nieopatrznie Miguel uruchamia związany ze 100-letnią tajemnicą ciąg wydarzeń, prowadzący do niezwykłego rodzinnego spotkania.

W dniach 31.12.2017 i 1.01.2018 kino nieczynne

 

Wszystkim widzom życzymy szampańskiego Sylwestra i samych radosnych dni w Nowym Roku!

Zapraszamy od 2 stycznia.

W dniach 24-26 grudnia kino nieczynne

Zapraszamy od 27 grudnia.

Wszystkim widzom życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.


6.01 godz.18.30

Retransmisja spektaklu z londyńskiego Barbican Theatre. „Wieczór Trzech Króli" to jedna z najpopularniejszych komedii Szekspira, zasadzająca się na typowym qui pro quo, a jednak znacznie mądrzejsza i głębsza, niż opierające się na tym samym zabiegu późniejsze europejskie farsy.

Spektakl z polskimi napisami

od 22.12

Film producentów „Jesteś Bogiem" i „Sali samobójców". Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia trójki trzydziestolatków, będących o krok od życiowego przełomu, który odmieni ich świat na zawsze.

od 22.12

Woody Allen powraca na ekrany w doborowym towarzystwie gwiazd Hollywood. Tym razem do udziału w swoim filmie geniusz komedii zaprosił takie sławy, jak: Justin Timberlake, Kate Winslet i James Belushi.

od 22.12

Pełna niesamowitej energii, chwytająca za serce, zabawna i wzruszająca historia sześcioletniej rozrabiaki Moonee i jej zbuntowanej matki.
"Najpiękniejszy film tego roku" – IndieWire 

znak jakości Filmwebu


29.12.2017 - 11.01.2018

Dramat. Ewa zachodzi w ciążę z kochankiem. Przyjeżdżający z zagranicy mąż dowiaduje się o romansie.

od 5.01

Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk - dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Sztuka jest ich sposobem na życie, żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji...

od 5.01

Janet (Kristin Scott Thomas) została Ministrem Zdrowia. Z tej okazji urządza przyjęcie, na którym spotyka się z najbliższymi osobami. Jednak to nie objęcie przez nią stanowiska w brytyjskim rządzie jest największa rewelacją przyjacielskiego spotkania. Mija kilka chwil i na powierzchnię wypływają tajemnice skrywane przez lata...

od 12.01

Złote Lwy, Nagroda za najlepszą rolę męską dla Dawida Ogrodnika, Nagroda Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Nagroda Dziennikarzy  FPFF w Gdyni 2017

od 12.01

Orlando Bloom w poruszającej roli irlandzkiego robotnika, który samotnie próbuje zmierzyć się z traumatyczną przeszłoscią.

od 12.01

Liam Neeson w roli agenta ubezpieczeniowego, Michaela. Mężczyzna w czasie podróży pociągiem poznaje tajemniczą kobietę, przez którą wplątuje się w kryminalny spisek. Teraz Michael będzie musiał odnaleźć ukrytego w pociągu tajemniczego pasażera, aby ocalić życie swoje i innych podróżujących.

od 12.01

Prawdziwa historia kobiety, która jak wilk z Wall Street wdarła się na szczyt. Nie spodziewała się jednak, jak twarda musi być dziewczyna, by przetrwać w męskim świecie.

od 19.01

Ostatni bardzo osobisty i szczery wywiad z Wojciechem Młynarskim dopełniony wypowiedziami ponad 30 jego najbliższych przyjaciół.

9 grudnia w Berlinie odbyła się gala rozdania Europejskich Nagród Filmowych. Głośny "Twój Vincent" został uznany najlepszym filmem animowanym, a poruszająca "Komunia" najlepszym dokumentem. Za kostiumy wyróżniono Katarzynę Lewińską. Wielkim wygranym został "The Square" Rubena Östlunda.

Wszystkie trzy filmy prezentujemy w naszym przeglądzie EUROPEJSKIE NAGRODY FILMOWE

W najbliższą sobotę i niedzielę (9-10 grudnia) ceny biletów na wszystkie filmy obniżamy do 12 zł.

A w poniedziałek , jak zwykle, bilety za dychę :-)

Weekendowym seansom w przeglądzie FILMOWE MIKOŁAJKI towarzyszyć będą warsztaty plastyczne.

1 - 10.12

Wspólnie ze świętym Mikołajem zapraszamy młodych widzów na MIKOŁAJKOWY PRZEGLĄD FILMOWY, który potrwa aż 10 dni! Filmom towarzyszą warsztaty plastyczne, pokazy iluzji oraz drobne niespodzianki.

W przeglądzie znajdzie sie 6 tytułów:
premierowo: KUMPLE Z DŻUNGLI - animacja o superbohaterach z dżungli i ZIMOWE PRZYGODY JILL I JOY - familijna historia dwóch dziewięciolatek i rodziny Maluśkich; 
przedpremierowo PADDINGTON 2 - druga część familijnej opowieści o sympatycznym misiu;  MIKOŁAJ W KAŻDYM Z NAS -  opowieść o spotkaniu św. Mikołaja , MY LITTLE PONY - animacja o dzielnych kucykach oraz MIĘDZY NAMI WAMPIRAMI - animacja o chłopcu i jego koledze wampirze.

 

Nominacje do Europejskich Nagród Filmowych ogłoszono w Madrycie. Laureatów poznaliśmy 9 grudnia podczas gali w Berlinie.

W przeglądzie prezentujemy 11 filmów, nominowanych do Europejskich Nagród Filmowych: przedpremierowo dramat DUSZA I CIAŁO, premierowo ZABICIE ŚWIĘTEGO JELENIA oraz  LOUISE NAD MORZEM, ponadto: GOODBYE BERLIN, POŻEGNANIE Z EUROPĄ, LADY M., PO TAMTEJ STRONIE, KOMUNIA, THE SQUARE, TWÓJ VINCENT i FRANTZ

 

 

10.12 godz.18.30

Retransmisja przedstawienia z Teatru im. Harolda Pintera w Londynie.

Imelda Staunton (znana z filmów „Gypsy", „Vera Drake" i „Harry Potter"), Conleth Hill („Gra o tron", „Producenci"), Luke Treadaway i Imogen Poots kreują niesamowity kwartet w nowej inscenizacji kultowej sztuki Edwarda Albee wyreżyserowanej przez Jamesa Macdonalda.

16.12 godz.17.00 wersja 2D

17.12 godz.17.00 wersja 3D

Fascynujący spacer po czterech bazylikach papieskich Rzymu: św. Piotra, św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore i Św. Pawła za Murami.

19.12 godz.12.00

Bohaterowie przeboju kinowego Listy do M. i Listy do M.2 powracają! Listy do M. 3 to komedia romantyczno-świąteczna, której akcja dzieje się w dniu Wigilii Świąt Bożego Narodzenia.

1-10.12

premiera w cyklu FILMOWE MIKOŁAJKI

6 - 10.12

przedpremiera w cyklu FILMOWE MIKOŁAJKI

 

1 - 8.12

Kolejna część "Listów do M" w gwiazdorskiej obsadzie. Losy kilkorga bohaterów ponownie przeplatają się w Wigilię Bożego Narodzenia.

8.12 godz.18.45

TYLKO JEDEN SEANS!

„Pre-crime" to termin ukuty przez pisarza science fiction Philipa K. Dicka i spopularyzowany w filmie Stevena Spielberga „Raport mniejszości". Inaczej prewencja kryminalna lub przewidywanie przestępstwa. Dokument bada zacierające się granice między bezpieczeństwem a prywatnością, technologią a prawami człowieka, statystyką a konkretnym życiem.

8-14.12

Nominowany do Oscara, znakomity dokument, przedstawiajacy historię rasizmu w USA na podstawie morderstw trzech znanych Afroamerykanów.

8 - 21.12

w przeglądzie EUROPEJSKIE NAGRODY FILMOWE

Pełen napięcia, na granicy szaleństwa i klaustrofobicznego poczucia zagrożenia, mroczny i hipnotyczny thriller, z inspiracjami sięgającymi greckiej tragedii.

9.12

Złoty Niedźwiedź dla najlepszego filmu, Nagroda FIPRESCI oraz Nagroda Jury Ekumenicznego  na 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

15 - 21.12

W przeglądzie EUROPEJSKIE NAGRODY FILMOWE

Konkurent TWOJEGO VINCENTA do nagrody dla najlepszej animacji

15-21.12

Kobieta wyrusza na argentyńską prowincję, by adoptować dziecko. Po dotarciu na miejsce sytuacja się komplikuje w nieoczekiwany sposób.

Na mlecznej drodze

15-21.12

Wielki powrót Emira Kusturicy, jednego z najważniejszych twórców europejskiego kina. Porywająca historia miłosna, podszyta magią, iskrząca dowcipem, pełna ciepła i doskonałej muzyki, z Monicą Bellucci w głównej roli.

6 grudnia zapraszamy na pokazy iluzji :)

2 - 3.12 godz.17:00

Podróż do podziemia poprzez dziewięć kręgów piekła, aby ujawnić tajemnice "Mapy piekła" Botticellego. Dzieło, które przez stulecia leżało zamknięte w skarbcu Watykanu, zaintrygowało m.in. Dana Browna, autora powieści „Inferno" i Rona Howarda, reżysera filmu.

30.11  TYLKO JEDEN SEANS

Nakręcony z rozmachem przez doświadczonego reżysera George'a Mendeluka („Alfred Hitchcock przedstawia", „Policjanci z Miami", „Herkules") dramat kostiumowy o czasach stalinowskiej Rosji. Oparty na prawdziwych wydarzeniach film przedstawia historię Hołodomoru, czyli wielkiego głodu na Ukrainie, wywołanego przez politykę gospodarczą ZSRR pod wodzą Józefa Stalina.

17 - 30.11

Film w reżyserii twórcy "Bogów" Łukasza Palkowskiego, laureat Nagrody Publiczności FPFF w Gdyni 2017.  Fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata


24 - 30.11

Biografia jednej z najważniejszych postaci kultury gejowskiej XX wieku.
Fiński kandydat do Oscara.

25 - 26.11

David Hockney jest jednym z największych żyjących artystów brytyjskich, jego prace posiadają w swych w kolekcjach najważniejsze muzea i galerie sztuki współczesnej na całym świecie. Dwie olbrzymie wystawy przygotowane przez Royal Academy of Arts London: „Krajobrazy" i „Portrety i martwe natury" stały się podstawą dla powstania tego filmu.

17 - 23.11

Niezwykła historia miłości potrafiącej pokonać wszelkie granice czasoprzestrzeni.

17 - 23.11

Nagrodzona Oscarem Cate Blanchett wciela się w 13 różnych postaci – od wokalistki punkowego zespołu, przez nauczycielkę, robotnika, naukowca, wdowę, aż po bezdomnego – aby zderzyć najbardziej radykalne idee XX wieku z bieżącą rzeczywistością.

1 listopada kino nieczynne

Szanowni widzowie,

we środę 1 listopada  kino bedzie nieczynne. Zapraszamy od 2 listopada

wstęp wolny

10.11 godz.17.00 pokazy filmów konkursowych

11.11 godz.16.30 spotkanie z jurorami i pokazy filmów konkursowych

12.11 godz.17.00 finał konkursu

13.11 godz.17.00 pokazy nagrodzonych filmów


10.11 godz.19.00

wstęp wolny

Dokument fabularyzowany o Władysławie Biegańskim, w reżyserii częstochowianina Artura Broncla oraz spotkanie z twórcami

5.11 godz.18.30

w głównych rolach : Daniel Radcliffe ("Harry Potter") , Joshua McGuire i David Haig

15.11 (środa) g.12.00

Historia przyjaźni królowej Wiktorii i jej hinduskiego sekretarza, Abdula Karima. Jako królowa Wiktoria Judi Dench.

18 - 19.11 godz.11.00

Laureat Nagrody Publiczności Festiwalu Kino Dzieci 2017!

Film opowiada historię zwykłego sześciolatka, który zaczyna naukę w szkole. Chłopiec jest obdarzony ogromną wyobraźnią i prostym, logicznym spojrzeniem na świat, które często kontrastują z normami rządzącymi społeczeństwem i światem dorosłych.

Po filmie odbędą się warsztaty plastyczne.

18.11. godz.18.55

transmisja na żywo z Nowego Jorku

28 - 29.10 godz.11:00

Sprytny Wiewiór i jego wesoła ferajna powracają!

Przed seansem występ iluzjonisty Krystiana Bączyńskiego.

dodatkowe seanse 4 i 5.11 (sobota i niedziela) godz.12.00

Pierwszy na świecie animowany film pełnometrażowy, który powstał dzięki ręcznie malowanym płótnom. Każda z 65.000 klatek filmu jest obrazem olejnym, namalowanym na płótnie przy użyciu tej samej techniki, jaką stosował Van Gogh. Przy tworzeniu filmu pracowało 125 malarzy.

20.10 - 2.11

Fabularyzowany dokument, ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech.

27.10 - 2.11

Historia turnieju życia najwybitniejszych tenisistów wszech czasów.

27.10 - 9.11

Młody milicjant mierzy się z zagadką morderstw w okolicach Krakowa. Podejrzenia padają na szanowanego obywatela - Mazurkiewicza. W obsadzie m.in.: Andrzej Chyra, Tomasz Schuchardt, Bogusław Linda, Katarzyna Warnke, Arkadiusz Jakubik, Andrzej Grabowski.

3 - 9.11

Wzruszająca opowieść, oparta na życiu malarki Maud Lewis, dziś uważanej za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek.

3 - 9.11

Jeden z najgłośniejszych filmów MFF w Cannes 2017. Brutalna i kontrowersyjna opowieść o postsowieckiej Rosji, w której bezprawie, agresja oraz wszechobecny terror systemu są na porządku dziennym.

3 - 9.11

Nagrodzona na ostatnim festiwalu w Berlinie czarna komedia w reżyserii kultowego fińskiego reżysera Akiego Kaurismäkiego. Mistrzowski film, w którym może się przejrzeć (i pośmiać z siebie) współczesna Europa.

10 - 16.11

Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny, precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów z archiwum Beksińskich. Scenariusz oparty na bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej pt. „Beksińscy. Portret podwójny"

10 - 16.11

Laureat Złotych Lwów i Nagrody Specjalnej w Wenecji za „Sztuczki" – Andrzej Jakimowski – powraca z nowym filmem. „Pewnego razu w listopadzie", to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia warszawskiej rodziny, rozgrywająca się w przeddzień potężnej demonstracji patriotycznej z okazji Święta Niepodległości.

20 - 26.10

Wydarzeniem tegorocznego Berlinale -  Srebrny Niedźwiedź za scenariusz oraz Teddy Award dla najlepszego filmu o tematyce LGBTQ.
Niesamowity, bardzo angażujący portret kobiety, mającej ponadludzką zdolność akceptacji siebie, bez względu na to, co myślą inni.

20 - 26.10

Nagroda Publiczności MFF Nowe Horyzonty oraz Złoty Pazur dla najlepszego filmu w konkursie Inne Spojrzenie 42.Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Film  jest swoistym podsumowaniem ludzkiej wiedzy na temat życia i ewolucji. Wizualizuje to, co wiemy dziś na temat procesu tworzenia się materii. Nie jest to jednak film stricte przyrodniczy ani naukowy,  ale oryginalna, ciekawa w odbiorze forma fabularyzowanego, dynamicznego przedstawienia teorii naukowych dotyczących funkcjonowania wszechświata. W roli narratora Andrzej Chyra.

20 - 26.10

Opowieść o uczuciu, które rodzi się na surowych, niedostępnych wzgórzach północnej Anglii. Film nagrodzony na festiwalu Sundance, okrzyknięty współczesną "Tajemnicą Brokeback Mountain".

 

14.10 godz.18.55

Bajeczna opera W.A.Mozarta w reżyserii Julie Taymor, w pełnej wersji, w języku oryginału ( j.niemiecki). Prawdziwe przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami,

21-22.10 godz.17.00

Film, inspirowany przekrojową wystawą dzieł Canaletta zgromadzonych w królewskiej galerii. Reżyser pokazuje nie tylko rysunki i obrazy mistrza, ale i same pałace. Na ekranie mieszają się wnętrza londyńskich zamków królewskich i widoki Włoch, a a szczególnie Wenecji, w której żył i tworzył Canaletto.

 

29.09 - 19.10

Patryk Vega po raz kolejny sięga po drażliwy temat - tym razem prezentuje realistyczny obraz polskiej służby zdrowia.  Sam reżyser deklaruje: "Myślę, że to będzie mój najmocniejszy film.

15.10.2017

15 października na całym kontynencie odbędzie się Europejski Dzień Kina Artystycznego. Juz po raz drugi częstochowski OKF ILUZJA wlącza się w obchody tego wyjątkowego dnia. Zaprezentujemy film europejski da dzieci, dwa filmy przedpremierowe, jedną premierę i znakomitą koprodukcję polsko - brytyjską. Pokazom będą towarzyszyć prelekcje, konkursy filmowe, warsztaty plastyczne.

W tym dniu wszystkie bilety po 10 zł. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

10.10 godz.12.00

XVII wiek, Amsterdam. Artysta Jan Van Loos  dostaje zlecenie namalowania portretu młodej mężatki Sophie. W czasie pracy między mężczyzną i kobietą rodzi się uczucie. Planując wspólną przyszłość, kochankowie postanawiają sprzedać cenną cebulkę tulipana...

19.10 godz.16.00  wstęp wolny

Animacje Piotra Dumały: Czarny kapturek, Łagodna, Zbrodnia i kara, Franz Kafka  oraz spotkanie z reżyserem.

PIOTR DUMAŁA , profesor Akademii Filmowej w Łodzi, opowie nam o swoim sposobie na interpretowanie wybitnych dzieł światowej literatury, wplatanie wątków literackich do swojego filmowego świata, a także – o własnych opowiadaniach, które znakomicie dopełniają przedstawianą w animacjach wizję rzeczywistości.

cały program festiwalu tutaj

Największe gwiazdy opery po raz kolejny na żywo z Nowego Jorku. Sezon 2017–18 zainauguruje 7 października o godz.18.55 NORMA -  dwuaktowa opera tragiczna, z tekstem Felice Romaniego i muzyką Vincenza Belliniego. Rola tytułowa jest jedną z najtrudniejszych partii sopranowych w całym repertuarze operowym. Zaśpiewa ją amerykańska sopranistka Sondra Radvanovsky. 

14 października o godz.18.55 CZARODZIEJSKI FLET Mozarta - prawdziwe przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami,

23.09 - 1.10

Wielkie, ogólnopolskie święto kina dla dzieci! „Pora na ciekawość" – pod takim hasłem upłynie czwarta edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który w dniach 23 września - 1 października odbędzie się w ponad 20 miastach w Polsce, w tym w Częstochowie.

6 - 8.10 godz.13.00

Biegasz od zawsze lub od niedawna? Znasz niesamowite uczucie euforii, które towarzyszy przebiegnięciu mety? Obejrzyj pierwszy polski dokument o ultramaratończykach, pokazy przedpremierowe!

Biegi ekstremalne to zawody na dystansie przekraczającym 100 kilometrów lub zawody czasowe, trwające powyżej 24 godzin. Wyścigi takie organizowane są na całym świecie, również w Polsce. Biorą w nich udział wspólnie mężczyźni i kobiety.  Jak sami mówią, tylko podczas maratonu czują, że żyją naprawdę.

7-8.10 godz.11.00

Mali giganci 3 D / Dzika Afryka 3 D

4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt. Tego dnia oraz w dniach 7 i 8 października pokażemy 2 filmy z serii "Mała Akademia we współpracy z BBC Earth": "Dzika Afryka" 3D oraz "Mali giganci" 3D.

13-14, 16-19.10

Aleksander Doba niedawno po raz trzeci przepłynął kajakiem Atlantyk z Ameryki do Europy. Przyznał, że spełnił też marzenie i... pogłaskał rekina. Ja podkreśla, wiek nie ma znaczenia, jeśli chce się realizować swoje pragnienia.

15 - 28.09

Co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim amerykańską dziennikarkę, małego chłopca, którego niesłusznie posądzono o kradzież, oraz udającego małpę artystę? Czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą festiwalu w Cannes wywołała zachwyty i dziki śmiech podczas festiwalowych pokazów.

22.09 - 5.10

Ostatni film Krzysztofa Krauzego, dokończony przez jego zonę Joannę Kos-Krauze. Polska ornitolog, pracująca w Rwandzie ratuje młodą dziewczynę z plemienia Tutsi...

Srebrne Lwy 42. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Nagroda za najlepszą główną rolę kobiecą (ex aequo) Eliane Umuhire i Jowita Budnik


22 - 28.09

Historia współczesnej Polski, opowiedziana przez Janusza Zaorskiego za pomocą fragmentów dzieł filmowych.

29.09 - 5.10

Wakacje bez kurateli rodziców, kryminalna zagadka i przyjaźń - tak wygląda krótki przepis na przygodę i przyjemny dreszcz sensacji.Film przygodowy, nawiązujacy do najlepszych tradycji polskiego kina familijnego.

teledysk do filmu

od 6.10

Dokument.W 1991 roku nikomu jeszcze nieznany Michel Houellebecq opublikował esej „Rester vivant" (ang. „To Stay Alive"). Skromnym objętościowo tekstem zafascynował się sam Iggy Pop. Rockman w rozterkach pisarza znad Sekwany rozpoznał ból towarzyszący mu na scenie przez wiele lat. Iggy Pop, ikona popkultury, odgrywa główną rolę w filmie – jest po nim swoistym przewodnikiem.

Seans filmu THE SQUARE w dniu 18.09 (poniedziałek)  godz.18:00 - wstęp za okazaniem skasowanego biletu MPK z tego dnia.

Zapraszamy.

23.09 godz.18:00

Trevor Scheunemann, Barbara Frittoli,  Roberto Alagna i Elīna Garanča w wielkim operowym przeboju.

8 - 21.09

Sztuka, piękno, pożądanie - film twórcy "Zakochanego Szekspira" z Alicią Vikander w gł. roli

15 - 21.09

Dokument fabularyzowany o historii Zakonu Krzyżackiego i Rzeczpospolitej Obojga Narodów. W roli narratora Stacy Keach.

17.09 godz.18.30

Retransmisja z National Theatre w Londynie. Jude Law w scenicznej adaptacji filmu L. Viscontiego

12.09 godz.12.00

Muza Woody'ego Allena oraz zdobywczyni Oscara i dwóch Złotych Globów – DIANE KEATON  oraz trzykrotnie nominowany do Złotego Globu weteran największych superprodukcji Hollywood – BRENDAN GLEESON w chwytającej za serce i podnoszącej na duchu niezwykłej historii, która wydarzyła się naprawdę!

16.09.2017

20:30  4 * krótki metraż: Sześciu mężczyzn, którym robi się niedobrze (1966) 4' / Alfabet (1968) 4' / Kaleka (1974) 9' / Lumiere (1995) 1'  GŁOWA DO WYCIERANIA (1977) 89'

22:30 TWIN PEAKS: OGNIU KROCZ ZA MNĄ (1992) 135'

01:00 ZAGUBIONA AUTOSTRADA (1997) 135'

wstęp za okazaniem karnetu na Noc Kulturalną

8 -14.09

Grand Prix MFF w Montrealu. Opowieść o trojgu kompletnie różnych ludziach, którzy nieoczekiwanie i wbrew własnej woli uzależniają się od siebie.

8 - 14.09

Porywająca historia narodzin kina, z pasją i humorem opowiedziana przez Thierry'ego Frémaux – dyrektora Festiwalu Filmowego w Cannes i Instytutu Lumière w Lyonie. 

8-10.09 godz.11.00

W dniach 9-10 września (sobota - niedziela) seanse poprzedzi magiczne spotkanie z iluzjonistą Krystianem Bączyńskim. Zapraszamy na godz.11.00.

1 - 3.09 godz.11:00
bilet 10 zł

Film familijny. Poruszajaca opowieść o wielkiej przyjaźni między jedenastoletnim chłopcem, a niezwykłym, czerwonym psem.

6 - 7 września godz.14:15  wstęp wolny

Zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu "Integracja Ty i Ja". Motto tegorocznej edycji to "Życie można zacząć wiele razy".

Zapraszamy nauczycieli zainteresowanych edukacją filmową na spotkanie z Panią Anną Równy – koordynatorem merytorycznym ogólnopolskiego projektu NHEF. Dyskusji na temat edukacji filmowej wobec zmian w systemie oświaty oraz jej szans i zagrożeń będzie towarzyszyć specjalny pokaz najnowszego filmu Juliusza Machulskiego „Volta”.

Zapraszamy nauczycieli zainteresowanych edukacją filmową na spotkanie z Panią Anną Równy – koordynatorem merytorycznym ogólnopolskiego projektu NHEF. Dyskusji na temat edukacji filmowej wobec zmian w systemie oświaty oraz jej szans i zagrożeń będzie towarzyszyć specjalny pokaz najnowszego filmu Juliusza Machulskiego „Volta”.

25 - 31.08

Najnowsza komedia twórcy "Jeszcze dalej niz północ" i "Przychodzi facet do lekarza" Danny'ego Boona. Historia dowódcy elitarnej jednostki specjalnej, który musi przygotować do egzaminów niezdarną policjantkę.

25 - 31.08

Komedia. Nadopiekuńczy rodzice starają się pomóc swojemu synowi po jego pierwszym zawodzie miłosnym.

25.08 - 7.09

Thriller erotyczny w reżyserii Francois Ozona. Wyłącznie dla doroslych widzów.

1 - 7.09

Frank samotnie wychowuje swoją niezwykle uzdolnioną siostrzenicę Mary. Gdy talent dziewczynki ujawnia się, musi stoczyć walkę o prawa rodzicielskie z babcią dziewczynki.

1 - 7.09

Nominowana do Oscara opowieść , oparta na prawdziwych wydarzeniach, z udziałem rdzennej ludności Yakel.

19 sierpnia nastąpiła przerwa w dostawie prądu.
Widzów, którzy z tego powodu nie mogli obejrzeć opery NABUCCO z Metropolitan Opera, zapraszamy
w sobotę 26  sierpnia o 17.30 ( ewentualnie zwracamy pieniądze za bilety )
Serdecznie przepraszamy


Jednocześnie informujemy, że 26.08 nie odbędą się seanse :
16.45  AGENTKA SPECJALNEJ TROSKI
18.45  SYNALEK

27.08 godz.17:00

retransmisja z Teatru Bolszoj w Moskwie

18 - 24.08

Dokument fabularyzowany, próbujący opowiedzieć o tym czy objawienia fatimskie się spelniły i jak zmieniły świat.

18 - 24.08

Muza Woody'ego Allena oraz zdobywczyni Oscara i dwóch Złotych Globów – DIANE KEATON  oraz trzykrotnie nominowany do Złotego Globu weteran największych superprodukcji Hollywood – BRENDAN GLEESON w chwytającej za serce i podnoszącej na duchu niezwykłej historii, która wydarzyła się naprawdę!

18 - 24.08

Opowieść o współczesnej miłości w stylu retro

25 - 27.08 godz.11:00
bilet 10 zł

Animacja, b.o. Nastoletni Adam wyrusza w poszukiwaniu swojego ojca. Podczas swojej wyprawy dowiaduje się, że jest potomkiem Yeti.

15 sierpnia kino nieczynne

4 - 6.08 godz.11:00
bilet 10 zł

Animacja, bez ograniczeń wieku. Samochód wyścigowy Zygzak McQueen z pomocą młodej trenerki staje do rywalizacji w kolejnym wyścigu.

10.09 godz.17.00

retransmisja spektaklu z Paryża

28 - 30.07  godz.11:00
bilet 10 zł

Kacper i Emma po zakończonym roku szkolnym wybierają się na wakacje w góry.

21.07 - 3.08

Porywająca komedia o facecie, który tak się wzbogacił na kłamstwach, że nie stać go już na szczerość! Jeden z największych francuskich komediowych przebojów ostatnich lat!

28 .07 - 3.08

Zabawna i mądra opowieść o kryzysie wieku średniego.

19.08 godz.18:00

Ludmila Monastyrska, Jamie Barton i Placido Domingo w biblijnej opowieści o królu Nabuchodonozorze

8.08 godz.12:00
bilet 8 zł

Komedia kryminalna w rezyserii Juliusza Machulskiego.

 

4 - 10.08

Dokumentalny esej o kondycji współczesnego człowieka, żyjącego w zachodnim społeczeństwie w XXI wieku, opowiedziany głosami 21 bohaterów spotkanych w nowojorskim metrze.

4 - 10.08

Najnowszy film F.Ozona, stylowa i sugestywna mieszanka romansu i kryminału w stylu retro.

4 - 10.08

Adaptacja sztuki Petera Handkego w reżyserii Wima Wendersa

11 - 13.08  godz.11:00
bilet 10 zł

Animowana adaptacja historii o złodziejaszkach skarpetek.

11 - 17.08 (oprócz 15.08)

Dokument o szlaku pielgrzymkowym do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela

11 - 17.08 (oprócz 15.08)

Pełna niecodziennych żartów i slapstickowej choreografii historia znajomości bibliotekarki z miasteczka na dalekiej północy Kanady i dziwnie pociągającego, ekscentrycznego kloszarda z Paryża.

11 - 17.08 (oprócz 15.08)

Koreański kandydat do Oscara. Mroczny thriller szpiegowski o przyjaźni i zdradzie.

18 - 20.08 godz.11:00
bilet 10 zł

Animacja, b.o. Pełna humoru, przygód i wzruszeń opowiesć o spełnianiu marzeń.

25.07.2017, godz. 17:30
Filmowy wtorek z Przemysławem Bluszczem.


Wstęp wolny.

21 - 27.07

Nominowany do OSCARA 2017 i nagrodzony statuetką dla najlepszej europejskiej komedii na ostatniej ENF we Wrocławiu, szwedzki komediodramat, porównywany z „Lepiej być nie może" i „Gran Torino".

14 - 16.07 godz.11:00

Smerfetka wraz z kilkoma innym smerfami wyrusza na wyprawę aby dowiedzieć się, czemu jest jedyną dziewczyną w wiosce.

16.07 godz.17.00
powtórka na zyczenie widzów

Na podstawie listów i zapisków twórcy impresjonizmu


21 - 27.07

Piękna, zabawna i wzruszająca opowieść o odkrywaniu życia na nowo. Pełna doskonałego jedzenia i wina, niesamowita podróż, która  pozwoli chłonąć magiczne zakątki Francji wszystkimi zmysłami. 

7 - 9.07 godz.11.00

Animacja o pasji, przyjaźni i spełnianiu marzeń.

30.06 - 2.07

Obsypany nagrodami na dziecięcych festiwalach, dojrzały film dla młodych widzów.

1 i 2.07

wystawa z The National Gallery w Londynie

30.06 - 13.07

Morgan Freeman, Michael Caine, Alan Arkin i Matt Dillon w komedii kryminalnej

20.06 godz.19.00

pokaz w ramach ALEJE, TU SIĘ DZIEJE - Filmowy wtorek

wstęp wolny

po projekcji spotkanie z reżyserem Krzysztofem Kasprzakiem

9 - 22.06

Rozchwytywana waszyngtońska lobbystka wypowiada wojnę amerykańskim producentom broni.


16 - 22.06

Komediodramat o "dojrzewaniu do odpowiedzialności i ciągłym przewartościowywaniu życiowych priorytetów. Bez chusteczek się nie obejdzie.":-)

16 - 22.06

Znakomity debiut estońskiego reżysera, porównywany z „Funny Games" Michaela Hanekego.

24.06 godz.18.00

Retransmisja z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. W gł rolach Diana Damrau, Matthew Polenzani i Mariusz Kwiecień

23 - 29.06

Nominowana do Oscara, niezwykła animacja dla dorosłych

23.06 - 6.07

Bezpruderyjna komedia o miłości, zdradzie i o tym, że czasem łatwiej zorganizować szczęście komuś niż sobie.

23 - 29.06

Najlepsza brytyjska komedia roku

30.06 - 6.07

Fascynująca rosyjska XIX-wieczna powieść przeniesiona na ekran przez debiutanta Williama Oldroyda, która podbiła szturmem światowe festiwale i skradła serca publiczności.

4.07 godz.12:00

Komediodramat o "dojrzewaniu do odpowiedzialności i ciągłym przewartościowywaniu życiowych priorytetów. Bez chusteczek się nie obejdzie.":-)

7 - 20.07

Najnowsza komedia kryminalna Juliusza Machulskiego.

7 - 13.07

Cztery nagrody Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, w tym Grand Prix.

Złotówka z każdego sprzedanego biletu będzie przeznaczona na działania Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii. 

14 - 20.07

Bogaty pisarz-celebryta nieopatrznie zaprasza pod swój dach romską rodzinę, co sprawia, że jego świat staje na głowie.  

14 - 20.07

Oparta na autentycznych wydarzeniach, obsypana nagrodami fińska love story. Główna nagroda sekcji Un Certain Regard w Cannes w 2016 roku, a także Europejska Nagroda Filmowa dla europejskiego odkrycia roku.

 

21 - 23.07 godz.11:00

Animowana komedia muzyczna o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie.

15 czerwca kino nieczynne

Szanowni widzowie,

w czwartek 15 czerwca (Boże Ciało) kino bedzie nieczynne. Zapraszamy od 16 czerwca

Dzieciak rządzi

5.06

Film animowany ze studia DreamWorks Animation, w którym powstały takie przeboje jak "Shrek" i "Madagaskar"

wystawa z The Royal Academy of Arts w Londynie

10-11.06  godz.17.00

1- 5 czerwca 2017

Dzieciak rządzi, Był sobie pies, Riko prawie bocian, Wielka wyprawa Molly, Ozzy, Sonia

2 - 14.06

Komedia z Juliette Binoche

Od 2.06

Rumuński kandydat do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.


9 - 14.06

W tytułowej roli Penelope Cruz

18.06 

spektakl teatralny z National Theatre w Londynie

w gł. roli Ruth Wilson

od 11.00 Festiwalowy Dzień Dziecka: zestaw animacji dla najmłodszych

Reksio remontuje (12:17) / Pampalini i goryl (9:13) / Dziwne przygody Koziołka Matołka: Gwiazdor filmowy (9:33) / Piesek w kratkę : Pies w cyrku (9:37) / Kochajmy straszydła: Szalejacy reporter (9:19)

po filmach gry, zabawy, konkursy

 

12 - 18.05

12 - 18.05

od 19.05

Nagroda Niemieckich Kin Studyjnych ArtHaus, Berlinale 2016


od 19.05

Ryan Gossling, Michael Fassbender, Rooney Mara, Natalie Portman, Cate Blanchett, Holly Hunter, Val Kilmer w opowiesci o obsesjach zdradach i rock'n'rollu.

26 - 28 maja

PROJEKCJE   DEBATY  SPOTKANIA

GOŚCIE: m.in.  Grażyna Szapołowska  /   Michał Urbaniak  /  Adam Guziński  /  Maya Talmon

Kawaler z różą  /  Richard Strauss

13.05  godz.18.30

Renee Fleming, Elina Garanca, Erin Morley, Matthew Polenzani

Munio: Strażnik Księżyca

13-14.05   godz.11.00

5 - 6.05 , 8 -11.05

5 - 11.05

Najnowszy film reżyserki GALERIANEK

29-30.04

Goya. Widzenie ciała i krwi

z The National Gallery w Londynie

Mizantrop

retransmisja przedstawienia z Comédie-Française w Paryżu

7.05 godz.17.00

od 10.04

Grand Prix Festiwalu w Cannes 2016 , Nagroda Jury Ekumenicznego, 3 Cezary 2017

Dalida. Skazana na miłość

9.05  godz.11:30

10.05 godz.11.30


W dniach 14 - 16.04 kino nieczynne

Zapraszamy od poniedziałku 17.04

Wszystkim widzom życzymy zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych.

od 17.04

21.04 - 5.05

Oscar dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego

22.04  2D

23.04  3D

28.04 - 4.05

od 21.04 - WIOSNA FILMÓW

Zwycięzca Berlinale 2017

od 21.04 - WIOSNA FILMÓW

od 22.04 - WIOSNA FILMÓW

od 23.04- WIOSNA FILMÓW

Europejska Nagroda Filmowa dla najlepszej komedii, dwie nominacje do Oscarów

od 24.04 - WIOSNA FILMÓW

od 23.04 - WIOSNA FILMÓW

11 nominacji do Cezarów

27.04 - WIOSNA FILMÓW

28.04 - 4.05

Grand Prix 16. MFF Nowe Horyzonty

28.04 - 4.05

Ryszard Bugajski i Maria Mamona

gośćmi kina OKF Iluzja w dniu 8.04.2017

06.04

w przeglądzie filmów RYSZARDA BUGAJSKIEGO

od 17.03

"Dla Natalie Portman „Jackie" to osiągnięcie na miarę „Czarnego łabędzia" - New York Daily News

"Stylowa i niezwykle inteligentna próba uczłowieczenia legendy." - Screen International

"Gwarantuje dreszcz emocji." - New Yorker

07.04

w przeglądzie filmów RYSZARDA BUGAJSKIEGO

od 17.03

Film zdobył statuetki jednej z najważniejszych włoskich nagród filmowych Nastro d'argento (Srebrna Wstążka), przyznawanych przez krytyków i dziennikarzy, w pięciu kategoriach.

07.04

w przeglądzie filmów RYSZARDA BUGAJSKIEGO

od 17.03

Krzyształowy Niedźwiedź na MFF w Berlinie 2016
Złote Koziołki - Jury Międzynarodowe na festiwalu Ale Kino!

08.04

w przeglądzie filmów RYSZARDA BUGAJSKIEGO

Po filmie spotkanie z rezyserem i odtwórczynią głownej roli MARIĄ MAMONĄ.

09.04 - NATIONAL THEATRE w Londynie

Ian McKellen („Władca Pierścieni", „X-men", „Hobbit") i Patrick Stewart („Star Trek", „X-men")  w  komedii Harolda Pintera.

od 17.03

Nominowany do Złotej Palmy oraz nagrodzony za reżyserię na festiwalu w Cannes 2016, najnowszy film Oliviera Assayasa. W roli głównej Kristen Stewart, która ponownie, po nagrodzonej Cezarem roli w dramacie „Sils Maria", staje przed kamerą jednego z czołowych twórców kina europejskiego.

do 30.03

Triumfalny powrót; druga część kultowego filmu lat dziewięćdziesiątych XX wieku,

do 30.03

Natalie Portman i Lily-Rose Depp jako piękne i tajemnicze siostry, posiadające nadprzyrodzone zdolności.

do 30.03

Opowieść o prezenterze telewizji, który za wszelką cenę dąży do odniesienia sukcesu. Gdzie są granice zaangażowania w pracę? Jaka jest cena bycia uczciwym?

 1 i 2.04 przedpremiera!

21.04-4.05

Oscar 2017 dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego

 od 31.03

6 Oscarów 2017 :

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa Emma Stone
Najlepszy reżyser Damien Chazelle
Najlepsza muzyka oryginalna Justin Hurwitz
Najlepsza piosenka "City Of Stars", wyk. Ryan Gosling
Najlepsza scenografia David Wasco, Sandy Reynolds-Wasco
Najlepsze zdjęcia Linus Sandgren

od 31.03

3 Oscary 2017 :

Najlepszy film
Najlepszy aktor drugoplanowy Mahershala Ali
Najlepszy scenariusz adaptowany Barry Jenkins, Tarell McCraney

od 31.03

2 Oscary 2017:

Najlepszy aktor pierwszoplanowy Casey Affleck
Najlepszy scenariusz oryginalny Kenneth Lonergan

19.03 g.17.00

W roli Salieriego Lucian Msamati („Gra o tron"), w roli Mozarta  Adam Gillen („Fresh Meat", „Benidorm", „Prisoners' Wives").

Spektakl z muzyką na żywo w wykonaniu Southbank Sinfonia.

18-19.03 g.11.00

PRZEDPREMIERA!

Oscary 2017 - nominacja dla najlepszego filmu animowanego, Europejska Nagroda Filmowa dla najlepszego filmu animowanego

22.04

transmisja na żywo z Nowego Jorku

od 4.03

4.03 g. 19.00  premiera filmu i spotkanie z reżyserem, Przemysławem Wojcieszkiem.

5.03 godz.12.00

Oscary 2017:

* najlepszy film

* najlepszy aktor drugoplanowy: Mahershala Ali

* scenariusz adaptowany: Barry Jenkins i Tarell Alvin McCraney

transmisja na zywo z Nowego Jorku

11.03

BERLINALE 2017 - Srebrny Niedźwiedź - nagroda im. Alfreda Bauera dla filmu otwierającego nowe perspektywy

do 9.03

12.03  g.12.00  wstęp wolny

15.03 g.12.00

Ostatni film Andrzeja Wajdy

do 9.03

 

do 16.03

Opowieść o "największej skandalistce PRL-u", uznanej lekarce oraz autorce najpopularniejszego w Polsce poradnika o miłości.

do 16.03

Wtorek, 22 lipca 1973 . Dwudziestodwuletnia Olga Hepnarová wjeżdza wypożyczoną ciężarówką w ludzi czekających na przystanku tramwajowym na praskiej ulicy
Obránců míru...

do 16.03

Złote Globy 2017: Najlepsza aktorka w dramacie- Isabelle Huppert; Najlepszy film zagraniczny

14.02, godz. 16.00
15.02, godz. 11.00
16.02, godz. 11:00

"Ostatni smok świata" 18-19.02, godz. 11.00

do 16.02

14 nominacji do Oscara!

do 16.02.02

6 nominacji do Oscara

do 2.03

najnowszy flm Martina Scorsese

Już po raz 25 widzowie Kina Studyjnego OKF ILUZJA wybrali najlepszy - ich zdaniem - film, pokazany na ekranie OKF w minionym roku ...

do 9.02

Berlinale 2016: Nagroda Jury Ekumenicznego, Nagroda Specjalna Europa Cinemas

do 9.02

5 Europejskich Nagród Filmowych, nominacja do Oscara

11 i 12.02

OSOBLIWY ŚWIAT HIERONYMUSA BOSCHA z Het Noordbrabants Museum w s'Hertogenbosch

14.02

Pod prysznic wchodzi ze stoperem. Myje się wyłącznie w zimnej wodzie. Telewizję ogląda przez lornetkę w oknie sąsiada.Jego serce zajęte jest przez... lokatę bankową.


19.02

retransmisja spektaklu z Teatru Narodowego w Londynie

25.02

transmisja na żywo z Nowego Jorku

17.01, godz. 10:00 "Królowa Śniegu 3: Ogień i lód"
19.01, godz. 10:00 "Przygody Finna"
24.01, godz. 10:00 "Przyjaciel na balkonie"
26.01, godz. 10:00 "Vaiana: Skarb oceanu 2D"
27-29.01, godz. 11:00 "Vaiana: Skarb oceanu 3D"

PLEBISCYT  
 * ZŁOTA    PIĄTKA *
NA   NAJLEPSZY  FILM   ROKU  2016
PREZENTOWANY   W   OKF

Już  po  raz  25.  zapraszamy  do  zabawy  w  typowanie  najlepszego  filmu  roku.od 26 grudnia

Rewelacja tegorocznego festiwalu w Cannes i najlepszy od lat film Jima Jarmuscha. Twórca „Broken Flowers" stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób.

od 26 grudnia

 Ekranizacja bestsellerowej powieści Patricka Nessa. Reżyser wizjonerskiego „Sierocińca” i zapierającego dech w piersi „Niemożliwego” przedstawia opowieść o chłopcu, który szukając ratunku dla ukochanej mamy wkracza do świata, którego istnienia nawet nie podejrzewamy.

 

 

 

 

od 6 stycznia

Biografia Marie-Louise Fuller, gwiazdy Opery Paryskiej i europejskich kabaretów czasu Belle Epoque.

od 6 stycznia

Prawdziwa, punkowo-rockowa, niecenzurowana historia kultowego festiwalu w Jarocinie. Energetyczna podróż pokazująca fenomenalną siłę muzyki,a jednocześnie film o wolności.

od 6 stycznia

Słodko - gorzka komedia, jeden z największych przebojów kin włoskich 2016 roku.

7 stycznia

Ludmila Monastyrska, Jamie Barton i Placido Domingo w biblijnej opowieści o królu Nabuchodonozorze

od 13 stycznia

Ostatni film Andrzeja Wajdy, polski kandydat do Oscara. Przejmująca, uniwersalna historia niszczenia jednostki przez totalitaryzm.

od 13 stycznia

Pełna magii, humoru i wzruszeń historia mieszkańców niezwykłej kamienicy na Śląsku – pięknej Róży, zauroczonych nią mężczyzn i kobiet, zazdrosnych o jej wdzięki.

od 20 stycznia

od 20 stycznia

W dniach 22-25 grudnia kino nieczynne

Zapraszamy od 26 grudnia (poniedziałek za dychę).


od 16 grudnia

Komedia. Rodowity mieszkaniec Sevilli, Rafael, nigdy wcześniej nie opuścił Andaluzji. Mężczyzna wyrusza jednak w nieznane za baskijką - dziewczyną zupełnie inną od kobiet, które wcześniej znał.

od 16 grudnia

Podróż pełna emocji wypełniona po brzegi rockandrollem i najbardziej wielbionymi utworami  The Rolling Stones. Zwieńczeniem całej trasy jest historyczny występ Stonesów w Hawanie, w którym udział wzięło 1 200 000 osób!od 16 grudnia

Osiem kobiet w różnym wieku. Miłość, samotność, strach - to wszysto, co nas ubiera. Bohaterki filmu są obiektem dziwnego eksperymentu... 

18.12 (niedziela) g.18.45

Intryga, uwiedzenie i zdrada.

Spektakl w reżyserii Josie Rourke

W głównych rolach : Elaine Cassidy, Janet McTeer, Dominic West

od 26 grudnia

François Gautier to skąpy człowiek, który nie ma przyjaciół, ani kobiety. Pewnego dnia życie mężczyzny zmienia się za sprawą dwóch dam: szesnastoletniej Laury, która twierdzi, że jest jego córką oraz pięknej wiolonczelistki.

2 - 8 grudnia

Mikołajkowe propozycje dla młodych widzów

10 i 11 grudnia

wszystkie bilety po 12 zł

4 grudnia godz. 16:15

tylko jeden seans

9 - 15 grudnia

 9.12   16:00 Polowanie na muchy

10.12  16:00  Danton

11.12  15:45  Człowiek z marmuru

12.12  15:45  Człowiek z żelaza

13.12  16:00  Wałęsa. Człowiek z nadziei

14.12  16:00  Wesele

15:12  16:00  Panny z wilka

10 grudnia g. 18:55

Eric Owens wcieli się w postać rycerza poszukującego miłości, a Susanna Phillips w jego ukochaną w operze fińskiej kompozytorki Kaiji Saariaho, która cieszy się ogromnym uznaniem w świecie.

 

Kochani , Najlepsi na świecie Widzowie ,
serdecznie  dziękujemy  za wszystkie głosy , oddane na kino OKF Iluzja . Dzięki Wam zajęliśmy drugie miejsce w plebiscycie na najlepsze kino studyjne, z czego bardzo sie cieszymy. :-)

Zwyciężyło kino WRZOS w Świeciu, a trzecie miejsce zajęło kino PIONIER w Szczecinie. Gratulujemy rywalom.

 

18 - 24.11

18.11  18:45 Pali się moja panno  /  przed filmem prelekcja - S.Domański

19.11  18:45 Miłość blondynki / przed filmem prelekcja - S.Domański

20.11  18:45 Pociągi pod specjalnym nadzorem /  przed filmem prelekcja - S.Domański

21.11  16:45 Diabelski wynalazek /  18.15 Ja, Julinka i koniec wojny 

22.11  18:45  Stokrotki 

23.11 18:45  Słońce w sieci 

24.11 18:45 Palacz zwłok 

od 11.11.2016

Srebrne Lwy Gdańskie 2016, Nagroda Kin Studyjnych i Lokalnych

od 18.11

Niezwykły dokument o autyzmie i bajkach Disneya

27.11

w gł. roli Benedict Cumberbatch

retransmisja z National Theatre w Londynie

od 25.11

Preis, Chyra , Pławiak w opowieści o policyjnej rodzinie i zbrodni.

od 25.11

Najnowszy film twórcy "Przesłuchania", opowiadający o prawdziwej postaci Julii Brystygierowej, znanej jako "Krwawa Luna"

2-11 grudnia

Nagroda dla najlepszego debiutu na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz  DON KICHOT Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych.


od 2 grudnia

Złota Palma w Cannes 2016 za najlepszą reżyserię dla Cristiana Mungiu

od 9 grudnia

Nieprawdopodobnie porywający, wciągający meta-thriller. The Guardian

Nokaut! Tom Ford spełnia wszystkie pokładane w nim oczekiwania, dając nam arcydzieło o okrucieństwie, słabości i bólu, jaki zadajemy innym, a do tego dwie nieprawdopodobnie zagrane role – Amy Adams i Jake Gyllenhaal. Financial Times

od 9 grudnia

Najnowszy film braci Dardenne, dwukrotnych zdobywców Złotej Palmy na MFF w Cannes.

10 - 12 grudnia

„Ederly” przede wszystkim jest świetną komedią absurdu. Na ekranie dominuje specyficzne poczucie humoru, oparte na dialogach i sposobie ich artykułowania oraz żarty sytuacyjne. Nie jest to naturalnie film, który rozbawi każdego widza, ale widownia lubująca się w inteligentnej rozrywce, gdzie nie zawsze rozwiązania fabularne są wyłożone na stół, z pewnością nie tylko będzie głośno się śmiać, ale być może też zakocha się w filmie Piotra Dumały.

        Krzysztof Połaski

12-13.11 godz.12.00

"Gra o tron" dla najmłodszych

od 11.11.2016

Czeski kandydat do Oscara

11-17.11

Ponownie na ekranie, na życzenie widzów

Zlote Lwy Gdańskie 2016


13 grudnia g.12.30

Najnowszy film Ryszarda Bugajskiego ("Przesłuchanie") , opowiadający o prawdziwej postaci Julii Brystygierowej, znanej jako „Krwawa Luna”.

6.11.g.18.00

Szekspirowska tragedia zemsty i politycznej manipulacji.  W roli rzymskiego wodza Tom Hiddleston ( „Thor", „Avengers", „Czas wojny", „O północy w Paryżu", „Tylko kochankowie przeżyją").


9 XI 2016, godz. 15:00

Projekcja filmu "Piąta pora roku" i spotkanie z aktorem Marianem Dziędzielem.

Serdecznie zapraszamy na DOJRZAŁY FESTIWAL
                             7-10  listopada 2016 

Patronat Prezydenta Częstochowy -  Krzysztofa Matyjaszczyka.
Współorganizator - Wydział Polityki Spolecznej Urzędu Miasta Częstochowy

do 10.11

Zmysłowy thriller twórcy "Oldboya"

11.11.2016 g. 17.15   wstęp wolny

  1. PAWEŁ        Bartosz Dominik, Maciej Kotasiński, Karolina Zarębska, Jan Dominik.

  2.  WOŁALI NA MNIE MAGDA, A MAM NA IMIĘ ZWYCIĘSTWO       Jacek Janikowski

  3.  SPOKÓJ      Karol Kalisty

 

Automobilklub Jurajski poleca

4.11 g.18.00 NAJSZYBSZY

5.11 g.18.00 JAZDA NA KRAWĘDZI

UWAGA ! Gratka dla miłośników motoryzacji. AUTOMOBILKLUB JURAJSKI wylosuje wśród widzów dwa przejazdy autem rajdowym w fotelu pilota. Nagroda zostanie zrealizowana  podczas jazd testowych na płycie Lotniska Rudniki.

Zmiany w repertuarze

Informujemy, ze nastapiła zmiana w październikowym repertuarze:

1. W dniach  21-27 X zamiast filmu "Zaćma" zostanie wyświetlony film "Dziewczyna z pociągu". Premiera filmu "Zaćma" została przełożona na 25 listopada

Met Opera - otwarcie sezonu 2016/17.

Transmisja 8.10.2016, godz. 18.00.

9 października 2016 roku dzięki inicjatywie CICAE (Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych)  po raz pierwszy będzie Europejskim Dniem Kina Artystycznego.            

Młody Iluzjonista

8.10 g.11.00
9.10 g.11.00

EUROPEJSKI DZIEŃ KINA ARTYSTYCZNEGO

od 7.10

Podróż przez Internet, sztuczną inteligencję, robotykę oraz erę cyfrową w rezyserii Wernera Herzoga.

11.10 g.12.00

Komedia obyczajowa, w której komediowy potencjał rodzi się w zderzeniu dwóch na pozór obcych sobie światów: ateisty i księdza.

Program festiwalu ...

Ideą Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych jest promocja kina pogodnego i optymistycznego. Do konkursu co roku kwalifikuje się ok. 40  polskich filmów wszystkich gatunków. Wstęp na festiwal i wszystkie wydarzenia towarzyszące zawsze jest bezpłatny.

1-2.10 g.17.00

W 2013 roku Norwegia obchodziła 150. rocznicę urodzin Edvarda Muncha, jednej z najwybitniejszych postaci sztuki współczesnej. Wystawa Munch 150 organizowana przez National Museum i Munch Museum w Oslo została obwołana wydarzeniem roku. W jednym miejscu zgromadzono 220 płócien i rysunków.

od 30.09

Opowieść o przemianie i poszukiwaniu własnej drogi w życiu.

Film WOŁYŃ wyłączony ze zniżek i promocji

Informujemy, ze film WOŁYŃ, został wyłączony ze wszelkich zniżek i promocji, w tym z TANIEGO PONIEDZIAŁKU, zniżek na Kartę Stałego Widza i Klub Nauczyciela. Wyjątkowo, na ten film obowiązują tylko dwie ceny biletów: 16 zł normalne i 14 zł ulgowe.

od 15.10

Pierwszy film, poruszajacy dotychczas przemilczany w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Kresach Wschodnich w latach 1943-45, a jednoczesnie jedna z  największych produkcji kinematografii polskiej ostatnich lat.

od 21.10

Złota Palma MFF w Cannes 2016

od 21.10

Ekranizacja bestsellera Pauli Hawkins.

od 23.09

Dwie kobiety spotykają się w gabinecie psychoterapeuty, który zabiera je w trudną podróż ku polepszeniu ich relacji.

od 23.09

Maggie jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która postanawia zajść w ciążę i znaleźć do tego celu najlepszego mężczyznę. W tym czasie zakochuje się w zupełnie innym i cały plan trzeba zrobić na nowo. Doorowa obsada!

W roli głównej  nagrodzona Oskarem Helen Mirren, którą ostatnio moglismy oglądać na dużym ekranie w filmie „Złota Dama”

Seans filmu "Sługi boże" - wejście za okazaniem skasowanego biletu MPK z data 16.09.2016

Zapraszamy 16.09, godz. 18:30

TUŻ PRZED GDYNIĄ - maraton filmów polskich z Festiwalu Filmowego w Gdyni 2016

20.30 Zjednoczone stany miłości

22.30 Planeta singli

00.50 Kamper

Najnowszy film Pedro Almodovara; trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu.

Poruszajaca opowieść o największej gwieździe jazzu - Milesie Davisie.

Przypowieść o tym, kim jest człowiek, jakie są jego ciemne i jasne strony i co tak naprawdę łączy nas wszystkih.