14.09 | 19:00

Monumentalna opera Giuseppe Verdiego opowiadająca tragiczną historię miłości z czasów faraonów. W roli Aidy Anna Netrebko.

6 - 12.09

Ciepły portret dysfunkcyjnej rodziny, satyra na współczesny, zafiksowany na punkcie technologii świat, a także inspirującą opowieść o szukaniu siebie i dążeniu do samorealizacji. Bernadette Fox ma kochającego, choć zapracowanego męża oraz wspaniałą córkę. Pewnego deszczowego dnia kobieta znika w dziwnych okolicznościach.

6 - 9.09

Piosenkarka Maisie już jako dorosła kobieta odkrywa historię związku swoich rodziców – zupełnie inną od tej, którą znała. Dzięki muzyce poznaje ich jako nastolatków i towarzyszy im przez kolejne etapy związku.

6 - 12.09

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie nowy film twórców kultowego serialu ,,Gomorra”, oparty na bestsellerowej powieści Roberto Saviano.

10.09 | 12:00

Adaptacja opartego na faktach bestsellera o najbardziej zaskakującym szpiegu w historii Wielkiej Brytanii. W tej roli niezrównana Judi Dench.

10.09 | 18:45

Pierwszy i jedyny - jak dotąd - polski film, który otrzymał Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

7.09  5 sesji, co godzinę od 20:00 do 00:00 / sala MGS

Przeżyj niesamowitą przygodę i naucz się podstaw DUBBINGU FILMOWEGO, jednocześnie poznając fragmenty kilku ważnych filmów z historii kina! Spędź tę noc z gwiazdami!

zapisy : okf@okf.czest.pl

24.08

Karkołomne arie, sceny zbiorowe i humor gwarantują zawsze cudowną muzyczną zabawę. Dlatego Met przypomina ten spektakl w gwiazdorskiej obsadzie. Śpiewają specjaliści od Rossiniego: Joyce DiDonato, Juan Diego Flórez, Peter Mattei i nieodżałowany John Del Carlo.

W dniach 27 - 29.08 kino nieczynne

W dniach 27-29.08 kino będzie nieczynne. W tych dniach planujemy wymianę ekranu, kurtyny, maskownic, remont oświetlenia. Wszystkie te prace są możliwe dzięki dofinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Zapraszamy od 30 sierpnia.

31.08 | 18:00

Dwa dokumentalne, krótkometrażowe filmy w reżyserii Grzegorza Paprzyckiego. Oba opowiadają o nacjonalizmie: pierwszy na Ukrainie, drugi w Polsce. Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem  oraz wiceprzewodniczącą Rady Miasta Częstochowy Jolantą Urbańską.

30.08 - 1.09

Druga część wielkiego przeboju „Sekretne życie zwierzaków domowych". Poznamy dalsze losy najsłodszych zwierzaków świata, które, gdy tylko zamykamy drzwi, wychodząc do szkół i pracy, prowadzą swoje pełne przygód sekretne życie.

 

W sobotę i niedzielę, po filmie odbędą sie warsztaty plastyczne pt "Żegnamy wakacje". Na warsztatach wykonamy magnesy na lodówkę - pamiątkę z wakacyjnym motywem, która będzie nam przypominała miły czas lata przez caly rok. Wszystkie materialy zapewniamy:-)
Wskazanie - wybrać najlepszy, najpiękniejszy, najprzyjemniejszy czas wakacji i być gotowym do działań twórczych. Zapraszamy!

21,23, 24.08  2D

22, 25.08  3D

Remake filmu animowanego o tym samym tytule z 1994 roku. Na sawannie rodzi się lew Simba, który ma w przyszłości zastąpić swojego ojca Mufasę na tronie. Poprzedni dziedzic tronu, jego stryj Skaza, nie jest zadowolony z takiego obrotu spraw...

15 - 26.08

Komedia kryminalna – szalone tempo akcji, wyraziste postaci i dowcipne dialogi. Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank...

16 - 26.08

Nowy film Quentina Tarantino, wycieczka do Los Angeles 1969 roku, gdzie wszystko zaczyna się zmieniać.Gwiazdorska obsada: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt,Margot Robbie, Al Pacino, Kurt Russell, Luke Perry, Dakota Fanning. W roli Romana Polańskiego Rafał Zawierucha.

22.08

Stanisław Janicki  jest autorem cyklicznego programu TVP pt. „W starym kinie". Był to najdłużej nadawany program filmowy w historii polskiej telewizji. Spotkaniu towarzyszyć będzie fragment jednego z programów „W starym kinie" oraz pokaz filmu „Antek Policmajster" – czarno-biały polski film fabularny w reżyserii Michała Waszyńskiego z roku 1935.

30.08 - 5.09


Doskonałe recenzje, łzy wzruszenia i 10-minutowa owacja po seansie – to tylko kilka reakcji na najnowszy film jednego z najwybitniejszych reżyserów światowego kina, Pedro Almodóvara. Twórca „Wszystko o mojej matce" i „Porozmawiaj z nią" opowiada o roli przypadku w naszym życiu, o sile pierwszych fascynacji oraz o tym, co po latach zostaje z relacji – zwłaszcza miłosnych – z ważnymi dla nas ludźmi.

30.08 - 5.09

Film o młodych kobietach, które chcą być wolne, niezależne i pragną same decydować o swoim życiu. Jednak przede wszystkim to film o ogromnej potrzebie akceptacji oraz o tolerancji, której brak może doprowadzić do tragedii.

Na zawsze razem

30.08 - 11.09

Współczesny Paryż. 24 letni David żyje z dnia na dzień. Utrzymuje się z dorywczej pracy i ciągle odkłada na później poważne decyzje. Kiedy jego siostra ginie w tragicznych okolicznościach, David będzie musiał zaopiekować się małą siostrzenicą.

3.09 godz.18:15

Sensacja Festiwalu w Sundance, arcydzieło współczesnego horroru, okrzyknięte najstraszniejszym filmem ostatnich lat! Nietuzinkowy horror psychologiczny, w którym reżyser miesza elementy znane z klasycznych opowieści o opętaniu, motywy choroby psychicznej, ostracyzmu społecznego, a także dramatu rodzinnego.

4-5.08 godz.17:00

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja od szesnastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”.  Festiwal jest przedsięwzięciem artystycznym, ale ma silny wydźwięk społeczny, podejmując zagadnienia ważne dla środowiska osób niepełnosprawnych i procesu integracji. W tym roku w naszym kinie będzie można zobaczyć sześć niezwykłych filmów przybliżających wiedzę z czym osoby z niepełnosprawnością zmagają się w rzeczywistości. Jak funkcjonują na różnych kontynentach i krajach pojęcia integracja, bariery, tolerancja.

7 - 11.08

Hodżia mieszka w maleńkiej wiosce wraz ze swoją rodziną. Jednak chciałby zobaczyć wielki świat, którym jest dla niego miasto gdzie mieszka sułtan. Pewnego razu dostaje szansę i od razu z niej korzysta...

Hodżia mieszka w maleńkiej wiosce wraz ze swoją rodziną. Jednak chciałby zobaczyć wielki świat, którym jest dla niego miasto gdzie mieszka sułtan. Pewnego razu dostaje szansę i od razu z niej korzysta
Hodżia mieszka w maleńkiej wiosce wraz ze swoją rodziną. Jednak chciałby zobaczyć wielki świat, którym jest dla niego miasto gdzie mieszka sułtan. Pewnego razu dostaje szansę i od razu z niej korzysta

9 - 14.08

Odważna, szczera i intymna opowieść Anny Skrobiszewskiej o jej wieloletnim związku z wybitnym artystą, autorem tekstów, kompozytorem, wokalistą – Grzegorzem Ciechowskim.

9 - 15.08

Przebój festiwalu Sundance,  dokument będący pasjonującą powieścią o kobiecej sile i determinacji.

9,12,14.08

Emocjonująca podróż za kulisy Blue Note Records, powstałej w Nowym Jorku w 1939 roku pionierskiej wytwórni, wydającej płyty największych artystów jazzowych XX i XXI wieku.

13.08

Zwycięzca LUX Prize dla Najlepszego Europejskiego Filmu i zdobywca 10 islandzkich Oscarów! Przebojowa opowieść o kobiecie, która wywraca system do góry nogami.

13.08

Michał Koterski, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Robert Więckiewicz, Marcin Dorociński, Katarzyna Figura, Gabriela Muskała, Andrzej Chyra, Tomasz Karolak, Sonia Bohosiewicz, Joanna Kulig, Łukasz Simlat, Magdalena Cielecka, Cezary Pazura w najnowszym filmie Marka Koterskiego o Adasiu Miauczyńskim.

14 - 18.08

Dawno, dawno temu, pewien młody wilk o imieniu Szary na skutek działania magicznych mocy został zamieniony w owcę...

20.08

Film dokumentalny skupiający się na postaci papieża Franciszka oraz na jego pontyfikacie.

19 - 31.07

Rodziny Verneuil i Koffi, z filmu "Za jakie grzechy, dobry Boże?", powracają! Claude i Marie muszą stawić czoła nowemu kryzysowi, gdy wszystkie cztery córki wraz z mężami i dziećmi chcą wyjechać z Francji i spróbować szczęścia za granicą.

26.07 - 8.08

Jim Jarmusch powraca z nowym filmem, w którym na swój wyjątkowy sposób, nie stroniąc od specyficznego humoru, opowiada zabawną historię inwazji zombie na małe, amerykańskie miasteczko. Gwiazdorska obsada: Bill Murray, Adam Driver, Tilda Swinton, Chloë Sevigny, Steve Buscemi, Danny Glover ,  Iggy Pop,Tom Waits, Selena Gomez.

26.07 - 8.08

Nowa komedia romantyczna W. Allena  o zakochanej parze studentów, Gatsby’m  i Ashleigh , którzy postanawiają spędzić romantyczny weekend w Nowym Jorku. Niespodziewanie ich ścieżki rozchodzą się i każde z osobna przeżywa własne przygody, pełne humoru i zwrotów akcji.

30.07

Europejska Nagroda Filmowa 2018 dla najlepszego filmu dokumentalnego.

30 lipca 2007 na wyspie Fårö zmarł  szwedzki reżyser filmowy i teatralny, uważany za jednego z najwybitniejszych  twórców w historii kina. 30 lipca 2019 roku , 12 lat po jego śmierci, zaprezentujemy znakomity dokument o jego  życiu i tworczości.

31.07 - 4.08

11-letnia Liliana potrafi rozmawiać ze zwierzętami! Jest to jednak wielka tajemnica, o której nikt nie powinien wiedzieć, poza rodzicami...

1.08 godz.17:00

wstęp wolny

Film Władysława Pasikowskiego o Janie Nowaku - Jeziorańskim. Po filmie spotkanie z Jarosławem Kurskim  autorem książki "Kurier wolności Jan Nowak - Jeziorański"

6.08 godz.12:00

Ujmująca, szczera, słodko-gorzka opowieść o kobiecie, która stara się czerpać z życia pełnymi garściami, chociaż czasem mocno daje jej ono w kość . W głownej roli Julianne Moore

6.08

MFF Cannes 2018 - Złota Palma za najlepszy scenariusz/ Europejska Nagroda Filmowa - Najlepszy europejski film roku wg uniwersytetów (EUFA) / 54. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Chicago - Nagroda główna - Złoty Hugo 

Oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego.

24 - 28.07

Niezwykła przygoda w małym miasteczku, z odrobiną gangsterskiego dreszczyku i małym-wielkim bohaterem, który odkrywa swoją siłę.

28.07

Arcydzieła Claude’a Moneta z Muzeum Orangerie, Muzeum Marmottan, Muzeum Orsay i Giverny

12 - 25.07

Młody mężczyzna budzi się w świecie, gdzie nikt oprócz niego nie zna piosenek Beatlesów...

19 - 25.07

Zwycięzca LUX Prize dla Najlepszego Europejskiego Filmu i zdobywca 10 islandzkich Oscarów! Przebojowa opowieść o kobiecie, która wywraca system do góry nogami.

23.07

Historia o miłości, tęsknocie i utraconej nadziei, w reżyserii Jacka Borcucha, z Krystyną Jandą i Kasią Smutniak w głównych rolach.

23.07

W ósmą rocznicę śmierci Amy Winehouse.

Zdobywca Oscara 2016 dla najlepszego filmu dokumentalnego. Amy Winehouse – z dala od kamer, prywatnie, intymnie, a także na scenie w świetle reflektorów. Jej talent, miłość i tajemnica w filmowym wydarzeniu, które zachwyciło i wzruszyło światową widownię.

20.07 godz.20:17:40

20 lipca 1969r o godz.20:17:40 Apollo 11 wylądował na Księzycu. Dokładnie w 50 rocznicę tego wydarzenia zaprezentujemy pasjonujący dokument APOLLO 11. Niespodziewanie odnalezione, dotąd nieprezentowane, bezcenne materiały z taśmy 65 mm,  skupienie astronautów i specjalistów z centrum dowodzenia NASA, emocje milionów widzów, którzy w napięciu oglądali z Ziemi tę nadzwyczajną misję.

przed seansem  POKAZ ŁAZIKA MARSJAŃSKIEGO

17 - 21.07

Brzydka laleczka Moxy pragnie poznać świat i zrozumieć, dlaczego Paskudom nie dane jest trafiać do rąk dzieciaków.

5-18.07

Thriller Ariego Astera, twórcy "Uciekaj", okrzyknięty arcydziełem po  pierwszych projekcjach. „Intrygujący, piękny, niepokojący, popaprany (!), odważny, zaskakująco zabawny, emocjonalny, nowe arcydzieło.

12-18.07

Historia zaczerpnięta z kart bestsellerowej powieści Lyndy Rutledge rozpoczyna się pierwszego dnia lata i zarazem ostatniego dnia życia Claire Darling. A przynajmniej tak się ekscentrycznej matronie wydaje...

W głównej roli Catherine Deneuve

12 - 18.07

Dokument. Na podstawie materiałów z lat 1999-2000, relacji świadków wydarzeń, jakie miały miejsce po grudniu 1999 roku oraz własnych refleksji i doświadczeń z tamtego okresu reżyser tworzy filmowy portret Władimira Putina i przełomowego okresu w historii Rosji.

3 - 7.07

dubbing, od 7 lat

Aktorska, musicalowa wersja klasycznej animacji Disneya. Chłopak o czystym sercu dostaje propozycję od potężnego wezyra, by znalazł dla niego tajemniczą lampę.

10-14.07

Monika i Dawid, dzięki tajemniczemu Skoczkowi czasu, poznają magiczny świat, w którym żyją pożeracze dni tygodnia i wiele innych niezwykłych postaci. Muszą dowiedzieć się jak cofnąć czas i co zrobić, aby uciec przed wiedźmą, która wykrada wspomnienia.

28.06 - 11.07

Najnowszy film autora "Wielkiego błękitu", "Leona zawodowca", Piątego elementu" i "Lucy" - Luca Bessona.

28.06 - 11.07

Maja Ostaszewska, Joanna Kulig, Rafał Maćkowiak, Agata Buzek, Jacek Poniedziałek , Robert Więckiewicz w polskim thrillerze sci-fi.

21.06 - 4.07

Anne Hathaway i Rebel Wilson rywalizują o względy młodego milionera. Przedmiotem zabiegów obu pań staje się twórca popularnej aplikacji Thomas, a scenerią ich brawurowej szarży jest pełna słońca i luksusu Riwiera Francuska.

Anne Hathaway i Rebel Wilson rywalizują o względy młodego milionera. Przedmiotem zabiegów obu pań staje się twórca popularnej aplikacji, Thomas (Alex Sharp), a scenerią ich brawurowej szarży jest bajkowa, pełna słońca i luksusu Riwiera Francuska.

Czytaj więcej na https://film.interia.pl/film-oszustki,fId,19936#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Anne Hathaway i Rebel Wilson rywalizują o względy młodego milionera. Przedmiotem zabiegów obu pań staje się twórca popularnej aplikacji, Thomas (Alex Sharp), a scenerią ich brawurowej szarży jest bajkowa, pełna słońca i luksusu Riwiera Francuska.

Czytaj więcej na https://film.interia.pl/film-oszustki,fId,19936#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Anne Hathaway i Rebel Wilson rywalizują o względy młodego milionera. Przedmiotem zabiegów obu pań staje się twórca popularnej aplikacji, Thomas (Alex Sharp), a scenerią ich brawurowej szarży jest bajkowa, pełna słońca i luksusu Riwiera Francuska.

Czytaj więcej na https://film.interia.pl/film-oszustki,fId,19936#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Anne Hathaway i Rebel Wilson rywalizują o względy młodego milionera. Przedmiotem zabiegów obu pań staje się twórca popularnej aplikacji, Thomas (Alex Sharp), a scenerią ich brawurowej szarży jest bajkowa, pełna słońca i luksusu Riwiera Francuska.

Czytaj więcej na https://film.interia.pl/film-oszustki,fId,19936#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Anne Hathaway i Rebel Wilson rywalizują o względy młodego milionera. Przedmiotem zabiegów obu pań staje się twórca popularnej aplikacji, Thomas (Alex Sharp), a scenerią ich brawurowej szarży jest bajkowa, pełna słońca i luksusu Riwiera Francuska.

Czytaj więcej na https://film.interia.pl/film-oszustki,fId,19936#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Anne Hathaway i Rebel Wilson rywalizują o względy młodego milionera. Przedmiotem zabiegów obu pań staje się twórca popularnej aplikacji, Thomas (Alex Sharp), a scenerią ich brawurowej szarży jest bajkowa, pełna słońca i luksusu Riwiera Francuska.

Czytaj więcej na https://film.interia.pl/film-oszustki,fId,19936#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Anne Hathaway i Rebel Wilson rywalizują o względy młodego milionera. Przedmiotem zabiegów obu pań staje się twórca popularnej aplikacji, Thomas (Alex Sharp), a scenerią ich brawurowej szarży jest bajkowa, pełna słońca i luksusu Riwiera Francuska.

Czytaj więcej na https://film.interia.pl/film-oszustki,fId,19936#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

9.07 | 12:00

Poruszająca, wywołująca jednocześnie śmiech i łzy, historia o tym, jak ważna jest bliskość i otwartość na potrzeby tych, których kochamy.

9.07 | 18:30

Nagroda Kin Studyjnych na Festiwalu Filmowym w Gdyni 2018.

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia...

13.07 | 19:00

Kristine Opolais, Susanna Phillips, Vittorio Grigolo w romantycznej historii z zycia paryskiej bohemy.

16.07

Nominacje do Oscara i Złotego Globu dla najlepszej animacji, Europejska Nagroda Filmowa 2017. Animowana opowieść o tajemniczej śmierci Vincenta Van Gogha.

25.06 godz.12:00

Życie i wiara obiecującego dziennikarza zostaną poddane próbie, kiedy otrzyma niepowtarzalną okazję przeprowadzenia wywiadu, któremu nie może się oprzeć - wywiadu z kimś, kto jest... Bogiem.

25.06 godz.18:15
Nagroda Specjalna Jury MFF w Cannes 1989, Oscar 1990 dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, Złoty Glob dla najlepszego filmu zagranicznego, 4 Nagrody BAFTA. Nostalgiczna podróż do złotej ery kina. Film podbił serca publiczności na całym świecie i okazał się jednym z największych sukcesów kasowych wśród filmów nieanglojęzycznych w całej historii kina.

26-30.06

Dwójka przyjaciół - nieśmiały Jovan i zadziorna Milica - postanawia odnaleźć wiedźmę i zdjąć zły urok, który jędza rzuciła na tatę dziewczynki

27.06 godz. 17:00 / wstęp wolny

Zdjęcia do filmu Adama Guzińskiego były realizowane głównie na terenie województwa śląskiego, m.in. w  Kokotku,Pyskowicach, Zabrzu, Woźnikach, Kaletach a także w Częstochowie - w okolicach budynków przy ul. Mokrej 14 i Krakowskiej 67/69 oraz 71.

21-26.06

Tytułowa bohaterka, Petra, nigdy nie poznała swego ojca, a jego tożsamość była przed nią ukrywana. Dopiero po śmierci matki dziewczyna postanawia uzupełnić tę lukę w swojej historii i wyrusza na poszukiwania.

21-27.06

Zdobywca nagrody publiczności na festiwalu Sundance.  Prowokacyjny, wciągający i mroczny melodramat w ktorym uwodzicielką jest dojrzała kobieta, a uwodzonym siedemnastolatek. Oboje wpadają w pułapkę pożądania, pychy i kłamstw.

30.06 | 17:00

Film o życiu i pracy artysty oraz Gali - jego muzy i współpracownicy. Wszystko rozpoczyna się w 1929 roku, kluczowym dla jego życia i kariery...

22.06 godz.19:00

Retransmisja z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. W roli Julii niemiecka sopranistka Diana Damrau, partię Romea śpiewa tenor z Włoch Vittorio Grigolo.

19-23.06

June, urodzona optymistka, dla której każdy nowy dzień jest nową przygodą, niespodziewanie odkrywa, ukryte w lesie, wesołe miasteczko – pełne niezwykłych atrakcji i zabawnych mówiących zwierząt. Tyle że coś tam nie gra…

23.06 godz.16:00

bezpłatne wejsciówki do odbioru w kasie kina

przed filmem prelekcja

Dokument o  zapomnianym polskim rzeźbiarzu - szalonym geniuszu, którego życie było serią niezwykłych zdarzeń. Producentem filmu jest Leonardo DiCaprio.

16.06 godz.17:00

Wystawa z Muzeum Van Gogha w Amsterdamie.

12.06 godz.17:00

Pokazywany w konkursie głównym Festiwalu w Cannes wnikliwy portret wielopokoleniowej rodziny, w którym koszmary senne przeplatają się z filozoficznymi dysputami o Koranie.

7-20.06

Nieprawdopodobna historia jednej z największych gwiazd muzyki w historii popu i rocka - Eltona Johna. W roli Eltona Johna Taron Egerton.

Klip „(I'm Gonna) Love Me Again"! w wykonaniu obu artystów Eltona Johna i Tarona Egertona

7-13.06

Historia spotkania trójki wyobcowanych ludzi – młodej emigrantki, polskiego Żyda na uchodźstwie i naznaczonej traumą wojny w Jugosławii kobiety. W jednej z gł. ról Andrzej Chyra.

14-20.06

Jednoczesnie pasjonujące kino polityczne i na wskroś uniwersalna historia o dojrzewaniu. Opowieść o grupie enerdowskich nastolatków, którzy decydują się wyrazić solidarność z uczestnikami Powstania Węgierskiego z roku 1956.

18.06 godz.18:10

Największy hit kinowy XXI wieku w Polsce! Obraz kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej „od strony zakrystii", rzucający światło na tematy niewygodne, trudne, częstokroć przemilczane, ale też poruszające.

11.06 godz.18:30

Nominowany do Oscara dokument, który znalazł się na liście najlepszych filmów 2018 r. według Baracka Obamy. Kapitalna opowieść o dojrzewaniu oraz pokoleniowy portret współczesnych nastolatków.

6.06

Obsypana nagrodami prawdziwa historia  nieprawdopodobnej przyjaźni. 5 nominacji, 3 Oscary 2019: Najlepszy flm, Najlepszy aktor drugoplanowy Mahershala Ali, Najlepszy scenariusz oryginalny.

4.06 godz.18:30  

wstęp wolny

Ostatni film Andrzeja Wajdy  o niepokornym artyście i potrzebie wewnętrznej wolności.

31.05 - 6.06

Panda i banda | Basia 2 | Praziomek | Manu, bądź sobą | Dumbo

1-2 czerwca oprócz projekcji filmowych na naszych młodych widzów będą czekały dodatkowe niespodzianki:

1.06 sobota: Balonowe szaleństwo
2.06 niedziela:
Bajkowe malowanie twarzy


2.07 | 18:30

Złota Palma w Cannes dla najlepszego aktora, Europejskie Nagrody Filmowe 2018

30.05 godz.12:00

Film otwarcie  MFF w Cannes 2018 ,  psychologiczny thriller Asghara Farhadiego, zdobywcy dwóch Oscarów („Klient", „Rozstanie") z Penélope Cruz i Javierem Bardemem  w głównych rolach.

28.05 godz.18:15

5 nominacji do Oscara 1941, 37 pozycja na liście 100 najśmieszniejszych filmów wszech czasów, ARCYDZIEŁO. Chaplin w podwójnej roli : bełkotliwego, groźnego, groteskowego bufona i satrapy Adenoida Hynkela oraz poczciwego żydowskiego fryzjera, którego z dyktatorem  łączy łudzące fizyczne podobieństwo.

23.05

Uhonorowany Specjalną Złotą Palmą esej 88-letniego reżysera: błyskotliwe, radykalne formalnie, prowokacyjne intelektualnie spojrzenie na filmowe medium.

28.05 Dyktator

11.06 Jutro albo pojutrze

18.06 Kler

25.06 Cinema Paradiso 

3-5.05 przedpremierowo

10-23.05

Historia o miłości, tęsknocie i utraconej nadziei, w reżyserii Jacka Borcucha, z Krystyną Jandą i Kasią Smutniak w głównych rolach.

10-23.05

Prawdziwa historia seryjnego mordercy Teda Bundy'ego (w tej roli doskonały Zac Effron), którego zbrodnie wstrząsnęły Ameryką w latach 70-tych.

20-30.05

Uwodzicielski i przewrotny obraz bawiący się pojęciem wierności,w reżyserii Oliviera Assayasa, z Juliette Binoche w jednej z głownych ról.

24-29.05

Komedia romantyczna, ostatnia część trylogii "Ogród rodzinny", która rozgrywa się pod koniec lat 50-tych XX wieku.

24.05-6.06

Film w reżyserii Kennetha Branagh’a ; portret ostatnich trzech lat życia Williama Szekspira, kiedy artysta opuszcza Londyn, by wrócić na łono rodziny w Stratford. W głownych rolach : Kenneth Branagh, Judi Dench, Ian McKellen.

24.05-6.06

Rewelacyjna Julianne Moore w ujmującej, szczerej, słodko-gorzkiej opowieści o kobiecie, która stara się czerpać z życia pełnymi garściami, chociaż czasem mocno daje jej ono w kość.

7-10.06

Komedia romantyczna o "śmiertelniku", który podbija serce księżniczki, a zarazem celna satyra na świat amerykańskiej polityki.

17-19.05

In Touch | PJ Harvey. A Dog Called Money | My Generation | Ustrzelić mafię | Marek Edelman. I była miłośc w getcie | Świadkowie Putina

4.05
11:00 Najlepsze animacje - kategoria przedszkolna / warsztaty plastyczne
12:30 Najlepsze animacje - kategoria wczesnoszkolna / warsztaty plastyczne

5.05
11:00 Najlepsze animacje - kategoria wczesnoszkolna / warsztaty plastyczne
12:30 Najlepsze animacje - kategoria przedszkolna / warsztaty plastyczne

26.04 - 2.05

Synonimy, Pamiątki Claire Darling, U wiedeńskiego trafikanta, Petra, Tajemnica Henri Picka, Nie obchodzi mnie czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy, Yuli

11.05

na żywo z Nowego Jorku

dyrygent: Yannick Nézet-Séguin

obsada :
Isabel Leonard jako Blanche de la Force
Adrianne Pieczonka jako Pani Lidoine (nowa przeorysza)
Erin Morley jako Siostra Konstancja

 

 

 


26.04 -9.05

Hipnotyczna, prowokująca i elektryzująca opowieść o życiu i karierze wielkiej gwiazdy muzyki pop. Oryginalne piosenki do filmu stworzyła SIA, jedna z najpopularniejszych wokalistek XXI wieku.W gł. rolach Natalie Portman i Jude Law.

3-5.05

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA - 4.05

3-9.05

Filmowa adaptacja powieści Anny Seghers przestawiającej życie europejskich uchodźców w czasach nazizmu.

6-8.05

Wyróżniona na Festiwalu w Cannes Nagrodą Specjalną za wartości humanistyczne niezwykła opowieść o przyjaźni, wykluczeniu i człowieczeństwie.

6-9.05

Lato 1945 roku, po wyzwoleniu obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. W gęstym lesie, w opuszczonym pałacu zorganizowany zostaje prowizoryczny, obskurny sierociniec dla ośmiorga dzieci uwolnionych z obozu. Choć początkowo wszystko zdaje się układać, koszmar powraca...

9.05 godz.18:15 | wstęp wolny

Po filmie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu Krzysztofem Kasprzakiem, Zbisławem Janikowskim i historykiem Juliuszem Sętowskim.

25.04 godz.18:15

Jeden z najbardziej oryginalnych filmów o II wojnie światowej, jakie kiedykolwiek nakręcono.

Kwiecień 2019

27 - 28.04  Robaczki z Zaginionej Dżungli

W niedziele  28.04, po filmie zapraszamy na warsztaty plastyczne , prowadzone przez Pracownię Artystyczną "Wielokropka"

28.04 godz.17.00

muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Jurij Grigorowicz wg Mariusa Petipy

Spektakl nie tylko opowiada historię śpiącej królewny, ale jest przede wszystkim pełnym uroku, barw i tanecznej wirtuozerii baletowym koncertem, wymagającym zaangażowania olbrzymiego zespołu, w tym uczniów szkoły baletowej, a także kilkudziesięciu solistów.

17 kwietnia (środa) o godz. 18.40
z przyczyn niezależnych od nas
nie odbędzie się projekcja filmu

„THE PRICE OF EVERYTHING"

23.04, godz. 18:30

wstęp wolny

Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami - Piotrem Machą oraz Alex Freiheit (połówką duetu SIKSA). 

5-18.04

Nagrodzone na festiwalu w Wenecji najnowsze dzieło Laszlo Nemesa, zdobywcy Oscara za "Syna Szawła". Skonstruowany na podobieństwo tajemniczego labiryntu film prowadzi nas przez Budapeszt u progu XX wieku. Przewodniczką po mieście jest młodziutka Irisz,szukająca zaginionego brata.


12-18.04

Losy Rudolfa Nuriejewa, jednego z najsłynniejszych tancerzy w historii, jego słynnej ucieczce z Rosji i próbach zatrzymania go przez KGB.

od 19.04

Fabularyzowany dokument o sile przebaczenia i pojednania.

od 19.04

Dokument fabularyzowany o Bożym Miłosierdziu i misji Siostry Faustyny Kowalskiej, przedstawiający nieznane dotąd fakty i niedawno ujawnione dokumenty.

19-29.04

Znakomite recenzje, zachwyty publiczności, nagroda na festiwalu Sundance, a przede wszystkim fenomenalna rola Maggie Gyllenhaal jako tytułowej przedszkolanki.

22-25.04

Komedia romantyczna. Pełna uroku i wakacyjnej energii historia o miłości, która rodzi się w nieprzewidzianych okolicznościach. W głównych rolach Roma Gąsiorowska i Piotr Adamczyk.

22.04

Dzieła Klimta i Schiele z wiedeńskich muzeów: Albertina, Belweder, Leopoldów i Muzeum Historii Sztuki.

22.04

3 Oscary 2019, Złoty Lew MFF w Wenecji 2018.

Barwny portret konfliktów rodzinnych i społecznej hierarchii pośród politycznego chaosu, opowiadający historię młodych służących pochodzących z indiańskiego ludu Misteków.

30.04 godz.12:00  Całe szczęście

5-8.04

Pierwsza część trylogii pt.: "Ogród rodzinny". Imponująco zrealizowana opowieść, osadzona w realiach okupowanej przez nazistów Pragi.

5 - 11.04

Druga część trylogii, rozgrywająca się w czasach powojennych. Komunizm wkracza do Czechosłowacji...

5 - 11.04

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, historia 19-letniej Uli, dziewczyny z małej miejscowości, która została porwana i zmuszona do prostytucji w Niemczech. Po 2 latach udaje jej się uciec...

30.03 godz.17:00 | na żywo z Nowego Jorku

„Walkiria" – drugie ogniwo tetralogii „Pierścień Nibelunga" – opowiada o spotkaniu rozdzielonych bliźniąt: Zygmunta i Zeglindy. Zraniony podczas walki wojownik trafia do domu Zeglindy i zakochuje się w niej z wzajemnością, choć kobieta jest mężatką i okazuje się być jego siostrą. Multimedialna inscenizacja Met nawiązuje do historii wykonań tej opery i podkreśla ponadczasowość dzieła Wagnera.

15 - 28.03

Nowy film Władysława Pasikowskiego - sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego kuriera z Warszawy Jana Nowaka-Jeziorańskiego

15 - 28.03

Film otwarcie  MFF w Cannes 2018 ,  psychologiczny thriller Asghara Farhadiego, zdobywcy dwóch Oscarów („Klient", „Rozstanie") z Penélope Cruz (Oscar za „Vicky Cristina Barcelona") i Javierem Bardemem (Oscar za „To nie jest kraj dla starych ludzi") w rolach głównych.

22.03 - 4.04

Adaptacja bestsellerowej powieści Joanny Bator. W głownych rolach: Magdalena Cielecka, Marcin Dorociński, Agata Buzek, Aleksandra Konieczna, Dawid Ogrodnik, Jerzy Trela, Dorota Kolak, Piotr Fronczewski.

od 29.03 - 4.04

Złota Palma dla Najlepszego Filmu - Cannes 2018

"To piękny film o prawdziwym rodzinnym szczęściu. Zabawny i wzruszający z zaskakującym zwrotem akcji. „Złodziejaszki" skradły moje serce" – i Grażyna Torbicka.

od 29.03 - 4.04

Europejska Nagroda Filmowa 2019 - Odkrycie Roku Prix FIPRESCI

Objawienie festiwalu w Cannes i najlepszy europejski debiut ubiegłego roku nominowany do Złotego Globu. Subtelny portret dziewczyny uwięzionej w ciele chłopaka.

MŁODY ILUZJONISTA

13-14.04 Basia 2

27-28.04 Robaczki z Zaginionej Dżungli

26.03 godz.12:00 Vice

8 nominacji do Oscara, opowieść o meandrach politycznej kariery Dicka Cheneya, wiceprezydenta za czasów George'a W. Busha. Dick Cheney był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj.


23 - 24.03 godz.11:00 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica

Zmiana godzin pracy kasy dn.21.03.2019

21 marca 2019 świętujemy jubileusz 30-lecia kina. W tym dniu kasa będzie czynna wyjątkowo w godzinach 10:00 - 15:00. Bardzo przepraszamy za utrudnienia.

15-21.03

Grupa uczniów szkoły hotelarskiej jedzie na praktyki. Na miejscu despotyczna menadżerka wyjaśnia, że oczekuje od nich pełnego posłuszeństwa, a najmniejszy sprzeciw oznacza brak zaliczenia...

1.03 / 3.03 / 7.03

Znakomity dokument o górach i ludzkich możliwosciach.

1-14.03

OSCAR 2019 DLA NAJLEPSZJ AKTORKI DRUGOPLANOWEJ - Reginy King, nominacje w kategoriach: Najlepszy scenariusz adaptowany i Najlepsza muzyka oryginalna

Siła miłości i przywiązania. Siła przetrwania wbrew niesprawiedliwym oskarżeniom. Siła rodziny. „Gdyby ulica Beale umiała mówić” to prawdopodobnie jeden z najpiękniejszych filmów opowiadających o bezwarunkowej miłości, jakie powstały w ostatnich latach.

22.02 - 7.03

OSCARY 2018 - nominacja w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny

Historia chłopca, który pozywa własnych rodziców za to, że nie potrafili zapewnić mu godnego życia.

 

 

8.03 godz.11:00

3 Oscary 2019 : NAJLEPSZY FILM, NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY - Mahershala Ali, NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY.

Drobny cwaniaczek z Bronxu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. Ich wspólna podróż, pełna zaskakujących przygód, okaże się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

22 - 28.02

Jeden z najbardziej niezwykłych thrillerów ostatnich lat, oparty na opowiadaniu Johna Ajvide Lindqvista, mistrza powieści grozy, autora bestsellerowej książki „Wpuść mnie”. 5 Europejskich Nagród Filmowych, nominacja do Oscara w kat. Najlepsza charakteryzacja i fryzury

22-28.02

Nagroda Jury Ekumenicznego Berlinale 2018.

Słodko-gorzka historia miłości, samotności i przyjaźni rozgrywająca się w alejkach supermarketu

2.03 godz.18:55

Opera komiczna, transmisja na żywo z Nowego Jorku. W głownych rolach Pretty Yende, Javier Camarena, Stephanie Blythe. W roli  księżnej de Krakenthorp wystąpi Kathleen Turner (m.in.: Miłość, szmaragd i krokodyl, Honor Prizzich, Peggy Sue wyszła za mąż,  Wojna państwa Rose)

3.03 g.17:00

Trzy miasta odegrały kluczową rolę w kształtowaniu się przyszłego malarza: Malaga, Barcelona i Paryż. Film „Młody Picasso” bada wpływ każdego z nich na artystę, koncentrując się na konkretnych dziełach z tych wczesnych lat.

8-14.03

Cannes 2018 - Złota Palma za scenariusz, za scenariusz. Oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego. Koncentruje się wokół spotkania Lazzaro, chłopaka tak poczciwego, że często brany jest za pomyleńca, z pięknoduchem Tancredim, młodym szlachcicem o nad wyraz wybujałej wyobraźni.

9-10.03 godz.12:00

Ponownie na ekranie, na życzenie widzów. 3 nominacje do Oscara, Złota Palma MFF Cannes dla Najlepszego reżysera, 5 Europejskich Nagród Filmowych, Złote Lwy Gdańskie

8-14.03

Lata 70. w prowincjonalnym miasteczku. Nastoletni Piotrek spędza wakacje z matką. Okazuje się, że jest to najważniejsze lato w życiu chłopca.

14.03 godz.18:30

Jeden z najbardziej niezwykłych filmów Berlinale 2018,  pełna czułości oda do ginącego świata, powstała na przekór rzeczywistości, w której tylko dystans i emocjonalny chłód gwarantują przetrwanie.

24.02 godz.14:30

Beksińscy. Album wideofoniczny

Historia wybitnego polskiego malarza - Zdzisława Beksińskiego i jego relacji rodzinnych. Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów z archiwum Beksińskich.

Przed filmem wykład Elżbiety Hak

8 - 21.02

10 nominacji do Oscara, w tym dla Najlepszego filmu. Mroczna, lecz nie pozbawiona humoru historia trzech niezwykle władczych kobiet, walczących o miłość, przychylność i władzę, która ma zaskakująco aktualny charakter. W rolach głównych Olivia Colman, Rachel Weisz i Emma Stone.

21.02  godz. 12:00  Zabawa, zabawa

Najnowszy film Kingi Dębskiej ("Moje córki krowy") o kobietach, które od problemów uciekają w alkohol.2.02 godz.18:55  transmisja na żywo

Ognista Cyganka Carmen sama wybiera sobie kochanków, a jej uroda i temperament nie pozwalają żadnemu mężczyźnie przejść obok niej obojętnie. Tym razem polscy widzowie zapewne wyjątkowo skoncentrują swoją uwagę nie na postaci tytułowej, ale na Micaëli i Don Josém, w których role wcieli się operowe małżeństwo: Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna.

Już po raz 27 widzowie wybrali najlepszy film, pokazany na ekranie OKF ILUZJA w minionym roku.
W plebiscycie oddano 643 głosy, zwycięskie filmy przypomnimy w dniach 1-7.02

WYNIKI:
I "Zimna wojna"
II "Bohemian Rhapsody"

III "Kler"
IV "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

V "7 uczuć"

1-7.02

Argentyński kandydat do Oscara 2019 wyprodukowany przez Pedro Almodovara i twórców "Dzikich historii". Film luźno oparty na życiu seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego "Aniołem śmierci".

7.02 godz. 18:30

Opowieść o kobiecej sile, a zarazem jeden z najbardziej sugestywnych obrazów Moskwy we współczesnym kinie. Nie pozostawi nikogo obojętnym.

18 - 31.01

Dla jednych arcydzieło współczesnego kina, dla innych jeden z najbardziej przerażających filmów ostatnich lat. Podszyty czarnym humorem, długo oczekiwany obraz Lars von Triera, który pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy.

25-31.01

Opowieść o meandrach politycznej kariery Dicka Cheneya, wiceprezydenta za czasów George'a W. Busha.

8 nominacji do Oscara

do 22.01, 26 - 27.01

Gdy Holly wraca do domu ze świątecznych zakupów, zastaje na schodach nieoczekiwanego gościa – swojego syna Bena , który nie powinien był opuszczać ośrodka odwykowego. Kochająca matka, mimo obaw, przyjmuje go z otwartymi ramionami...

18 - 24.01

Zabawna, wzruszająca i mądra opowieść o niezwykłej przyjaźni, która daje siłę na całe życie.

18 - 24.01

Magiczny obraz kolumbijskiego plemienia, które zostaje wciągnięte w budowanie początków imperium narkotykowego.

23-24.01

Złoty Niedźwiedź Berlinale 2018.

27.01 godz. 18:30

Dokument fabularyzowany; unikatowe archiwalia, wywiady i fabularyzowane sceny.

do 17.01

Opowieść o losach rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka.

PLEBISCYT * ZŁOTA PIĄTKA *
NA NAJLEPSZY FILM ROKU 2018
PREZENTOWANY W KINIE
*OKF ILUZJA*


Już po raz 27 zapraszamy do zabawy w typowanie najlepszego filmu roku.


od 21.12

Komedia, której akcja dzieje się w Gdańsku w czasie grudniowych przygotowań do świąt. Reżyserem filmu jest Michał Kwieciński, a w rolach głównych występują: Olaf Lubaszenko, Agnieszka Grochowska, Jan Englert, Eryk Lubos, Joanna Kulig, Mateusz Damięcki, Maciej Musiał, Leszek Lichota.

od 21.12

Kontynuacja przeboju z 2016 roku. Związek Ani i Tomka przeżywa kryzys, bo oboje mają względem siebie inne zamiary. Tymczasem na horyzoncie pojawia się zakochany w dziewczynie milioner...

Oni

do 10.01

"Połączenie społecznej satyry na miarę Felliniego z grzesznym hedonizmem późnego Scorsese. „La Dolce Vita" spotyka się z „Wilkiem z Wall Street". Zachwycający kalejdoskop barw, nagiej przyjemności i voyeryzmu."
Cine-Vue

do 10.01

Dokument o codzienności dzieci zmagających się ze skomplikowanymi schorzeniami.

do 17.01

Najnowszy film Kingi Dębskiej, autorki hitu "Moje córki krowy" pokazujący historię trzech kobiet mających problem z alkoholem. W rolach głównych: Agata Kulesza, Dorota Kolak, Maria Dębska i Marcin Dorociński.

4-5.01

Gerda, by uratować uprowadzonych rodziców i brata musi poprosić o pomoc swoją dawną rywalkę, Królową Śniegu. 

12.01 godz.18:55

Anna Netrebko i Piotr Beczała na żywo z Nowego Jorku

14-27.12

Carey Mulligan i Jake Gyllenhaal w zachwycającym debiucie reżyserskim Paula Dano, na podstawie bestsellerowej powieści „Wildlife" autorstwa laureata Nagrody Pulitzera, Richarda Forda. Mulligan rzuciła na kolana widzów i krytyków, tworząc fascynujący portret kobiety, która ma już dość udawania bycia idealną żoną i postanawia uwolnić się z pozornie tylko szczęśliwego związku.

W dniach 24-25.12 oraz 31.12 - 1.01.2019 kino nieczynne

Wszystkim widzom życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia najpiękniejszych marzeń w Nowym Roku


W związku z żałobą narodową kino nieczynne

W niedzielę 23 grudnia, w związku z żałobą narodową,  kino będzie nieczynne.

Bilety, wykupione na niedzielne seanse, będzie można wymienić lub zwrócić w kasie kina.

7-20.12

Nagroda Kin Studyjnych i Lokalnych na festiwalu Filmowym w Gdyni 2018

W Polsce co roku epizod fugi dysocjacyjnej dotyka kilkadziesiąt tysięcy osób. Film „Fuga" stawia pytania o tożsamość, o to, co o niej decyduje: my sami czy nasze otoczenie? Co byśmy zrobili gdybyśmy się obudzili pewnego dnia jako tabula rasa?

14-20.12

Bohaterem fascynującego dokumentu Camerona Yatesa jest tytułowy Chef Flynn - cudowne dziecko amerykańskich kulinariów; nastolatek, który zdobył szturmem ekstremalnie wymagający świat nowojorskich restauracji.

22-23.12

Świąteczna ekranizacja uwielbianej przez dzieci serii książek w przedświąteczny weekend. Pełna uroku opowieść o nietypowej przyjaźni człowieka z kotem. Zachwyci  najmłodszych, ale wzruszy też rodziców.

Pokaz filmu w  dniu urodzin Marszałka o godz.17.00. Pokazowi towarzyszyć będzie spotkanie z R.Stefaniakiem i J. Sętowskim oraz twórcami.
Wstęp wolny.

25.11 godz.17:00

Obrazy Edgara Degas z Fitzwilliam Museum w Cambridge.

"Pettson i Findus- Najlepsza Gwiazdka"
"Klakson i spółka"
"Czarodziejka Lili ratuje święta"
"Misja Yeti"
"Mała czarownica"
"Biały Kieł"
"Poczta Świętego Mikołaja"

wstęp wolny

29.11 godz.18:00  Mężczyzna,  który naprawia kobiety

  3.12 godz.18:30  Za kratami nie nosimy burek

 

6.12 (czwartek) godz: 20:00

na żywo z Londynu

w rolach tytułowych Ralph Fiennes i Sophie Okonedo

11-13.12  wstęp wolny

11.12  18:00  Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł | A.Krauze | 2011 r.

12.12  17:50  Człowiek z żelaza | A.Wajda | 1981 r.

13.12  18:00  Szaleńcy (My pierwsza brygada) | L.Buczkowski |1928 r.

 

  

 

od 23.11

Porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie'em Mercurym, który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów.

23-29.11

Samotny technik komputerowy, po utracie pracy szybko popada w długi, a jedyną osobą, która udziela mu wsparcia jest sąsiad Profesor.

23-29.11

Współczesne Maroko, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Dwudziestoletnia Sofia jest w ciąży, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Seks pozamałżeński jest w jej kraju karany więzieniem. Sofia musi podjąć decyzje, które uratują honor jej rodziny i zaważą na całym jej życiu...

od 30.11

Piekielnie zdolna, choć niepewna siebie Ally (Lady Gaga) przypadkiem spotyka w barze gwiazdora country (Bradley Cooper). Mimo różnic zakochują się w sobie i postanawiają wyruszyć we wspólną trasę...

30.11 - 6 .12

Thriller polityczny w rezyserii zdobywcy Oscara Michaela Moore'a. Szokująca i brutalnie zabawna prawda o prezydencie Stanów Zjednoczonych – Donaldzie Trumpie, współczesnej Ameryce i wpływie jej polityki na losy całego świata.

16-22.11

Na pytanie "Dlaczego jesteście kreatywni, odpowiadaja m.in.: David Bowie, Björk, Wim Wenders, Yoko Ono, Angelina Jolie, David Lynch, Quentin Tarantino, Bono, Nicka Cave, Stephen Hawking, Dalajlama.

16-22.11

Dramatyczna opowieść  o najgorszym dniu w historii współczesnej Norwegii - wydarzeniach na wyspie Utøya, które wstrząsnęły całym światem.

16-22.11

Obraz kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej „od strony zakrystii", rzucający światło na tematy niewygodne, trudne, częstokroć przemilczane, ale też poruszające ...

20.11 godz.20.00  na żywo z Londynu

Mark Gatiss w roli tytułowej

17-18.11

W przeddzień swoich siódmych urodzin, Księżniczka Basia, która najbardziej na świecie uwielbiała czytać, sięgnęła po nową książkę, która okazała się być zaczarowana. Kiedy dziewczynka ją otworzyła, spomiędzy kartek wyfrunęła chmara wielokolorowych motyli! Gdy Basia chciała złapać jednego z nich, w magiczny sposób przeniosła się do baśniowej krainy...

10.11 godz.18:55

transmisja z Metropolitan Opera

Opera amerykańskiego kompozytora i aranżera Nica Muhly'ego, inspirowana  thrillerem Alfreda Hitchcocka z 1964 roku.

8-11.11  wstęp wolny

  8.11  18:15  Popiół i diament | 1958 r.

  9.11  17:30  Człowiek z marmuru | 1976 r.

10.11  16:15  Matka Królów | 1982 r.

11.11  17:00  Dla Ciebie, Polsko | 1920 r.| muzyka na żywo Tomasz Sroczyński

          18:00  Cud nad Wisłą | 1921 r.| muzyka na żywo Tomasz Sroczyński

          19.00  Szaleńcy (My,pierwsza brygada)| 1928 r.| muzyka na żywo Tomasz Sroczyński

 

11.11  wszystkie bilety po 11 zł

11:00  Basia | dubbing, b/o | po filmie warsztaty plastyczne

13:00  Twój Vincent

15:00  Dobra zmiana

17:00  Dla Ciebie Polsko | NIEPODLEGŁA 2018 | wstęp wolny

18:00  Cud nad Wisłą | NIEPODLEGŁA 2018 | wstęp wolny

19:00  Szaleńcy | NIEPODLEGŁA 2018 | wstęp wolny

20:30  Zimna wojna

12-15.11

12.11 | poniedziałek | DZIEŃ Z OLGIERDEM ŁUKASZEWICZEM

13.11 | wtorek | DZIEŃ Z ADAMEM WORONOWICZEM

14.11 | środa | Madame, Pozycja obowiązkowa, Księgarnia z marzeniami

15.11 | czwartek | Dzień Babci, Czwarta władza, Młynarski. Piosenka finałowa,  Jestem taka piękna

20.11 suplement do DNIA Z ADAMEM WORONOWICZEM

12.11  DOJRZAŁY FESTIWAL

12:00  Dancing w kwaterze Hitlera

14:00  Panie Dulskie

16:00  Jak pies z kotem
Złote Lwy Gdańskie dla Olgierda Łukaszewicza za najlepszą rolę meską

po filmie , ok godz.17.45 spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem


 

13.11  DOJRZAŁY FESTIWAL

13.45 Kamerdyner
Złote Lwy Gdańskie dla Adama Woronowicza za najlepszą rolę męską

16.30 7 uczuć
po filmie, ok godz.18.30 spotkanie z Adamem Woronowiczem

od 9.11

Trzymający w napięciu, pełen zwrotów akcji thriller, budujący gęstą atmosferę z oszczędnych, starannie wyważonych środków, klimatem i precyzją przywołujący na myśl „Locke'a" z Tomem Hardym.

12.11 g.16.00

po filmie spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem, laureatem Złotych Lwów Gdańskich 2018 za rolę Andrzeja w  JAK PIES Z KOTEM


Najnowszy film Janusza Kondratiuka, autora niezapomnianych „Dziewczyn do wzięcia", to słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych, dla którego inspiracją jest prawdziwa historia. Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości.

13.11 godz.16.30 | DOJRZAŁY FESTIWAL

po filmie spotkanie z Adamem Woronowiczem, odtwórcą roli ojca Adasia Miauczyńskiego,  laureatem Złotych Lwów Gdańskich 2018 za rolę hrabiego Hermanna von Krauss w KAMERDYNERZE

Michał Koterski, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Robert Więckiewicz, Marcin Dorociński, Katarzyna Figura, Gabriela Muskała, Andrzej Chyra, Tomasz Karolak, Sonia Bohosiewicz, Joanna Kulig, Łukasz Simlat, Magdalena Cielecka, Cezary Pazura w najnowszym filmie Marka Koterskiego o Adasiu Miauczyńskim.

1 listopada kino nieczynne

Szanowni widzowie,

w czwartek 1 listopada  kino bedzie nieczynne. Zapraszamy od 2 listopada

31.10

Halloween z Frankensteinem.

Jonny Lee Miller jako Doktor i Benedict Cumberbatch jako Stworzenie w sztandarowym spektaklu londyńskiego teatru.

2-6.11

2.11 | 17:30 | Amadeusz

3.11 | 18:00 | Ragtime

4.11 | 18:15 | Hair

5.11 | 18:15 | Lot nad kukułczym gniazdem

6.11 | 18:15 |Milos Forman : co cię nie zabije | dokument

Ze względu na ogromne zainteresowanie filmem KLER, proponujemy dodatkowe seans

30.10 wtorek 9:00

31.10 środa 11:30

UWAGA! Na film KLER nie prowadzimy rezerwacji biletów, wyłącznie sprzedaż.

19 - 31.10

Film zainspirowany książką Grażyny Jagielskiej „Miłość z kamienia". Historia żony korespondenta wojennego, cierpiącej na zespół stresu bojowego.

26-29.10

Animacja, bez ograniczeń wieku. Nieśmiały chłopiec odkrywa przejście do innego wymiaru, w którym spotka niesamowite stworzenia.

28 - 30.10

Nina, trzydziestoparoletnia nauczycielka, która nie może mieć dzieci, szuka surogatki. Wydaje się, że razem z mężem Wojtkiem, znaleźli idealną kandydatkę...

od 2.11

Trzymająca w napięciu historia trzymiesięcznej wyprawy wybitnego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do ogarniętej wojną i chaosem Angoli,

od 2.11

Film dokumentalny o tym, jak wygląda życie Polaków w czasach "dobrej zmiany". Bohaterkami są dwie kobiety, Marta i Tita, reprezentujące dwie strony politycznego podziału naszego kraju.

27.10 18:55  Dziewczyna z Dzikiego Zachodu / Puccini

13 sezon cyklu THE METROPOLITAN OPERA: LIVE IN HD rozpoczęła transmisja sztandarowego spektaklu Met - Aidy Verdiego z Anną Netrebko w roli tytułowej. Znów będziemy mieli przyjemnosc zobaczyć i usłyszeć Piotra Beczałę, który zaśpiewa w nowej inscenizacji Adriany Lecouvreur Cilei. Po raz pierwszy na dużym ekranie zobaczymy Aleksandrę Kurzak, która wystąpi u boku swojego męża Roberta Alagny w Carmen Bizeta.

14.10.2018

14 października 2018 r. na całym kontynencie w 42 krajach odbędzie się Europejski Dzień Kina Artystycznego. Organizatorami wydarzenia w Europie jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Art-house'owych (CICAE - Art Cinema), przy wsparciu Europa Cinemas, w Polsce Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych.

12-14.10

Goście: Magdalena Piekorz, Anja Rubik, Andrzej Saramonowicz

Filmy: Częstochowa lata 1918-1939 –od wojny do wojny, Lato, Człowiek nie umiera, Rozmowa kontrolowana z Sylwestrem Chęcińskim, Dziewczyny z Szymanowa, Idealny facet dla mojej dziewczyny, Czestochowa, jakiej nie znamy


wstęp wolny

12.10  17:45  Wołyń   przed filmem prelekcja historyka Piotra Skuzy

""Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego to film bez precedensu w polskim kinie po 1989 roku. Nie sądzi wzajemnych przewin, nie prowadzi ku żadnej politycznej tezie. Daje całościowy obraz świata, w którym zło szuka sobie ujścia i je znajduje." T.Sobolewski

Ten film trzeba koniecznie obejrzeć w kinie.

do 4.10

Jeden z najlepszych filmów tegorocznego Konkursu Głównego w Cannes, z wybitną kreacją Marcello Fonte, za którą otrzymał Nagrodę dla Najlepszego Aktora.

do 4.10

Dla wszystkich miłośników magii, duchów i czarodziejów, wielkiej przygody i zwycięstwa dobra nad złem. Bohaterem  jest 10-letni Lewis Barnavelt, który w tragicznym wypadku samochodowym stracił oboje rodziców. Teraz ma zamieszkać ze swoim wujkiem, Jonathanem. Szybko zauważa, że w domu wujka dzieją sie dziwne rzeczy...

do 4.10

Akcja filmu rozgrywa sie w latach 1900 - 1945. Opowiada historię pruskiego rodu von Krauss zamieszkującego w okolicy Pucka oraz  miłości pomiędzy kaszubskim chłopcem Mateuszem a niemiecką arystokratką Maritą.

do 4.10

Bohaterem nowego filmu Davida Roberta Mitchella jest bezrobotny pożeracz popkultury z Los Angeles Sam (Andrew Garfield
przekonująco wydobywa ze swojej postaci rys wiecznej chłopackości), który chciałby zrobić coś sensownego ...

od 5.10

Bart Millard wychowuje się bez matki. Skonfliktowany z despotycznym ojcem, szuka pocieszenia w modlitwie, muzyce i świecie wyobraźni. Lata później, jako nastolatek, Bart postanawia zająć się sportem, wierząc, że w ten sposób odbuduje swoje relacje z rodzicem ...

od 5.10

Film przedstawia kulisy, skutki i ofiary internetowej cenzury, która de facto okazuje się idealnym narzędziem do sterowania rzeczywistością. Wysoko postawieni eksperci techniczni i byli czyściciele sieci opowiadają o potrzebie i praktyce takich działań.

11.10 godz.12:00

Prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule.

12 - 18.10

Biografia popularnej pisarki Astrid Lindgren,  przede wszystkim jednak opowieść o losie niezależnej kobiety, która chce żyć na własnych warunkach i mieć możliwość rozwijania swojego niebywałego talentu literackiego.

20-21.10

Komedia. Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki, którego głównym problemem w życiu jest ojciec  – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie...

19 - 25.10

ZATAŃCZ. OSZALEJ. PRZEŻYJ ! „Climax" to hipnotyczny, odurzający, pulsujący energią i muzyką lat 90-tych film Gaspara Noé. Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu...

23.10 godz. 12:00

Nominowana do francuskich Kryształowych Globów i Nagród Lumière poruszająca historia przyjaźni silniejszej niż śmierć.Gdy, krótko po zakończeniu I wojny światowej, porucznik Pradelle zechce zbić fortunę na ciałach poległych, dwóch weteranów postara się mu przeszkodzić.

Osiem filmów, z czego aż pięć to polskie premiery, znalazło się w konkursie filmów pełnometrażowych 5. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Widzowie kina OKF Iluzja w Częstochowie zobaczą trzy animacje i pięć filmów aktorskich spośród których wybiorą najlepszy w ogólnopolskim głosowaniu. Festiwal potrwa od 22 do 30 września.

26.09 g.18:15 | wstęp wolny

Festiwalowa środa poswięcona jest Janowi Himilsbachowi. To on jest autorem scenariusza filmu Jerzego Gruzy "Przyjęcie na dziesięć osób...".

27.09 godz.20:00

transmisja na żywo z National Theatre w Londynie

w tytułowej roli, nominowany do Oscara za role Gandalfa we "Władcy pierścieni",  Ian McKellen

4.09 godz.12:00

Młody i przystojny fakir Aja opuszcza Indie, aby odnaleźć w Paryżu swojego ojca i przy okazji odwiedzić szwedzki sklep z meblami, o czym marzy od dziecka.

5-6.09

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2018 r. odbędzie się po raz piętnasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej, Jego głowna ideą jest działanie na rzecz szeroko pojętej integracji społecznej. 15. EFF integracja Ty i Ja odbędzie się pod hasłem „Rodzina bez retuszu”.

Pokazanych zostanie 6 filmów: Wszechwidzący, The Unlimited House of Krip, W czyimś łóżku, Podróż do cudotwórcy, Janka, Niebo bez gwiazd

wstęp na projekcje bezpłatny

7-8.09  ALEJE, TU SIĘ DZIEJE

7.09 godz.18.45  PLAN B

8.09 godz.17.30 MOJE CóRKI KROWY

       godz. 19.00 po filmie, spotkanie z Kingą Dębską

 

wstęp na projekcje i spotkanie bezpłatny


9 - 13.09

  9.09 | 18:45 | Konkurs

10.09 | 18:45 | Czarny Piotruś

12.09 | 18:45 | Miłość blondynki

13.09 | 18:45 | Pali się,moja panno

Inauguracja cyklu 11.09 - ŚMIERĆ PREZYDENTA

100 lat temu Polska wróciła na mapę Europy po 123 latach zaborów. Z tej okazji 11 dnia każdego miesiąca i w okolicach 11, od września do grudnia, zapraszamy na specjalne pokazy. Zaprezentujemy filmy w naszej kinematografii najważniejsze i najciekawsze, które poruszają kwestię walki o wolność i suwerenność w ujęciu zarówno historycznym, społeczno-politycznym, jak i osobistym.Dodatkowo 11 listopada zaprezentujemy archiwalne filmy z pierwszych lat niepodleglości, ze zbiorów Filmoteki Narodowej.

przed filmem prelekcja - Piotr Skuza

Zapraszamy młodych widzów do stworzenia niesamowitej, festiwalowej wystawy ! 

31.08 - 13.09

Prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule.

31.08 - 6.09

Miłośc, wolność, rock-and-roll w ZSRR.Leningrad, lata 80. XX w. Wiktor  zakłada zespół Kino, który odmienia radziecką scenę muzyczną.

7-13.09

Dziesięć lat po wielkim sukcesie musicalu „Mamma Mia!” twórcy filmu ponownie zapraszają na grecką wyspę Kalokairi, by raz jeszcze spotkać się z ulubionymi postaciami i muzyką zespołu ABBA. Do pierwszej obsady dołączają nowi aktorzy. Na ekranie zobaczymy m.in. Meryl Streep, Pierce’a Brosnana, Colina Firtha, Stellana Skarsgårda, Julie Walters, Dominica Coopera, Amandę Seyfried, Christine Baranski, Lily James, Josha Dylana, Hugh Skinnera, Jeremy’ego Irvine’a, Alexę Davies, Jessicę Keenan Wynn, Andy’ego Garcię oraz Cher.

14.09.2018 godz.15:00  DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA
18.09.2018 godz. 13:00  KAMERDYNER- przedpremiera!


Zapraszamy nauczycieli zainteresowanych edukacją filmową 


od 14.09

Filmowa adaptacja powieści Meg Wolitzer o tym samym tytule,  zaskakująca historia dojrzałego małżeństwa oraz aktorski popis Glenn Close, której na ekranie dotrzymywać kroku będzie Jonathan Pryce.

16.09 godz.17:00

w cyklu WIELKA SZTUKA NA EKRANIE - ART BEATS

Film adresowany nie tylko do miłośników sztuki i wielbicieli prac Picassa, Matisse’a, Renoira czy Chagalla, ale i pasjonatów historii oraz tropicieli sensacyjnych odkryć. Narratorem filmu jest Toni Servillo - odtwórca głównej roli w nagrodzonym Oscarem filmie Paola Sorrentino "Wielkie piękno".

20.09 godz.12:00

Colin Firth i Rachel Weisz w inspirowanej prawdziwą historią opowieści o weekendowym żeglarzu, który postanawia, że uda mu się to, czego nikt inny przed nim nie dokonał.

22.09 godz.18:30

w cyklu MET OPERA

Dokument opowiada o budowie nowej siedziby Met (50 lat temu) przez pryzmat wspomnień artystów, architektów i polityków, którzy kształtowali życie kulturalne i społeczne Nowego Jorku w latach 50. i 60. XX wieku. Film wykorzystuje rzadko prezentowane materiały archiwalne, zdjęcia, wywiady i nagrania wyjątkowych wydarzeń i występów gwiazd na starej i nowej scenie Met.

17-30.08

Polscy piloci tworzący Dywizjon 303 stają do walki w bitwie o Anglię.

24-30.08

Młoda dziewczyna zakochuje się w chłopaku, który jest głównym podejrzanym w sprawie zaginięcia kobiet w małej, nadmorskiej miejscowości.

24-30.08

Uniwersalna historia o miłości / ScreenDaily
Ten film ma nieokiełznany urok / Hollywood Reporter
Mieszanka humoru i melancholii / Variety

27.08.2018 godz.18:30

w ramach : ALEJE, TU SIĘ DZIEJE  / wstęp wolny

30.08-2.09

Opowieść o kotce Mitcho i słoniu Sebastianie, mieszkających w spokojnej wiosce Solby. Para przyjaciół decyduje się na podróż w nieznane w poszukiwaniu tajemniczej Gruszki, o której od dawna krążą niezwykle legendy...


31.08-2.09

Opowiesc o balecie, o wyborach życiowych i priorytetach. Uczta dla miłośników baletu i dla melomanów. W warstwie wizualnej poznajemy m.in. lekcję klasyki, rozgrzewkę, a także pracę na próbach. Otrzymujemy też fragmenty przedstawień. W warstwie muzycznej króluje – jak na balet rosyjski przystało – Czajkowski, a więc fragmenty takich jego baletów jak „Jezioro łabędzie”, „Śpiąca królewna” oraz „Dziadek do orzechów”.

2.09 godz.17:30

retransmisja z Teatru Bolszoj w Moskwie

23-27.08

Sequel filmu INIEMAMOCNI sprzed 14 lat. Familia Iniemamocnych kontynuuje walkę ze złem dokładnie w momencie, w którym ją przerwała i wyrusza w pościg za pustoszącym miasto Człowiekiem-Szpadlem. Efekty ich działania są jednak katastrofalne.. Doskonała familijna komedia, w której humor sytuacyjny idzie ręka w rękę ze slapstickiem.

10-23.08

Czy kariera wybitnego paryskiego projektanta załamie się, gdy w jego życie wkroczy zapomniana i niezwykle szalona rodzinka? Najnowszy film specjalisty od najlepszych komedii - Dany'ego Boona, gwiazdy hitów: „Przychodzi facet do lekarza" i „Jeszcze dalej niż Północ". Ogromny sukces filmu we Francji, gdzie przez 3 tygodnie królował na szczycie Box Office.

17-23.08

Nominowana do francuskich Kryształowych Globów i Nagród Lumière poruszająca historia przyjaźni silniejszej niż śmierć.

22.08 godz.12:00

Film twórcy oscarowej "Idy", nagrodzony za reżyserię na MFF w Cannes. Historia trudnej miłości Zuli i Wiktora, opowiedziana na tle powojennej Polski i Europy.

10.08  w ramach programu ALEJE, TU SIĘ DZIEJE, wstęp wolny

17.15 Zjednoczone stany miłości
19.00 spotkanie z Magdaleną Cielecką
20.30 Zakochani

Uwaga!
Informujemy, że na filmy i spotkanie obowiązuje ograniczona ilość miejsc - 120. Jest to spowodowane obowiązującymi przepisami przeciwpożarowymi. Wejście do kina będzie możliwe od godz.17.00 do 17.15 czyli przed pokazem filmu "Zjednoczone stany miłości". Osoby, które przyjdą na samo spotkanie z Magdaleną Cielecką o godz.19.00, będą wpuszczane pod warunkiem dostępności wolnych miejsc.

18.08 g.18:00

Inscenizację „Turandot" przygotowaną dla Met przez Franca Zeffirellego  okrzyknięto wizytówką nowojorskiej sceny. Sławny reżyser zaprojektował także prawdziwie baśniową scenografię, która nieustannie zachwyca widownię.


3-16.08

Historia policjantki, która uwikłana w pogoń za mordercą, sama staje się celem jego wyrafinowanych ataków. Czy zdoła ocalić siebie i swoich bliskich, zanim będzie już na to za późno?

3-16.08

Laureatka Oscara Rachel Weisz i nominowana do Oscara Rachel McAdams w przejmującej i pełnej napięcia opowieści o zakazanej miłości. Film Sebastiána Lelio, nagrodzonego Oscarem za "Fantastyczną kobietę".

9-12.08

Nad księciem Czarusiem ciąży klątwa, która powoduje, że zakochuje się w nim każda napotkana dziewczyna. Żeby nie stracić prawa do tronu, książę będzie musiał dostosować się do ultimatum ojca i znaleźć miłość życia.

7.08.2018 

Komedia romantyczna. Senna Burges jest projektantką mody, ale jej życie dalekie jest od wymarzonego ideału. Mimo, że umawia się z młodszymi mężczyznami, nie może znaleźć właściwego partnera, z którym chciałaby spędzić resztę życia. W głównej roli Sharon Stone.

10-16.08

Po 25 latach walki z filmowymi wiatrakami „Człowiek, który  zabił Don Kichota” – zwariowana komedia, a jednocześnie legendarny projekt współtwórcy „Latającego cyrku Monty Pythona” – wreszcie na dużym ekranie! 

16-19.08

Opowieść o pewnym niesfornym pasikoniku, który musi udowodnić swoim nowym przyjaciołom i ukochanej pszczółce, że nie jest takim lekkoduchem za jakiego go mają.

4-5.08

Dwa najnowsze filmy reprezentujace najwiekszą kinematografię na świecie - kino indyjskie:

4.08 godz.12:30 October

5.08 godz.12:30 Fanney Khan

26-29.07

Animacja. Ukochaną Remika porywa zły czarnoksiężnik. Chłopak wraz z grupą zwierzaków wyrusza jej na odsiecz.

20.07-2.08

Para nowożeńców przybywa do hoteliku na wybrzeżu Anglii, by spędzić tam noc poślubną. Okazuje się, że od jej przebiegu może zależeć ich wspólna przyszłość. Saoirse Ronan i Billy Howle w poruszającym debiucie Dominika Cooke'a.

27.07-2.08

Porywająca adaptacja bestsellerowej autobiografii Romaina Gary'ego, wybitnego francuskiego pisarza polskiego pochodzenia z Charlotte Gainsbourg w roli głównej.

27.07-2.08

Love story widziana z perspektywy... drona, w reżyserii Kima Nguyena, autora nominowanej do Oscara "Wiedźmy wojny".

2-5.08

Tytułowy lis (który nie jest zbyt wielki ani przesadnie zły) zaprasza najmłodszych na wyjątkowy seans. Wraz ze swoimi przyjaciółmi – zwierzętami zamieszkującymi pobliską farmę – prezentuje trzy luźno powiązane ze sobą historie.

20-26.07

Młody i przystojny fakir Aja opuszcza Indie, aby odnaleźć w Paryżu swojego ojca i przy okazji odwiedzić szwedzki sklep z meblami, o czym marzy od dziecka.

20-26.07

Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury.

od 29.06

Colin Firth i Rachel Weisz w inspirowanej prawdziwą historią opowieści o weekendowym żeglarzu, który postanawia, że uda mu się to, czego nikt inny przed nim nie dokonał.

od 29.06

Po długiej nieobecności Paula wraca do Paryża. Jest gotowa zacząć wszystko od nowa, ale po swojemu i z rozmachem...

od 29.06

Nietypowa komedia romantyczna, której bohaterka - rozwiedziona paryska artystka, którą zagrała Juliette Binoche - szuka miłości dojrzałej i prawdziwej.

3.07 godz.12:00

Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen, Mary Steenburgen, Andy Garcia, Don Johnson i Alicia Silverstone w przebojowej  komedii o miłości i...książkach.

5-8.07 godz.11:00

Komedia familijna. Max, pracujący dla policji rottweiler, zostaje wysłany na prestiżową wystawę psów, by zbadać tajemniczą sprawę związaną z nielegalnym handlem zwierzętami.

6-12.07

Wyreżyserowany przez laureata Oscara – Kevina Macdonalda poruszający dokument poświęcony pamięci legendy muzyki pop i R&B – Whitney Houston.

Ava

6-12.07

Historia pierwszej miłości, narodzin pożądania i przebudzenia seksualnego. Léa Mysius pokazuje w śmiały sposób młodą dziewczynę, która ma odwagę podążać za swoją ciekawością życia i świata.

12-15.07

Podczas nauki fruwania ptaszek Ploey zostaje uprowadzony przez wiejskiego kocura. Aby przeżyć musi dotrzeć do Rajskiej Doliny, a następnie podjąć ważną życiową decyzję.

13-19.07

Blanka utrzymuje się z drobnych kradzieży na ulicach Manili i marzy o rodzinie. Nie dostrzega jednak, że ci, z którymi można zbudować namiastkę domu są tuż obok.

13-19.07

Tami i Richard, dwoje szaleńczo zakochanych młodych żeglarzy wyrusza w rejs przez Pacyfik do odległej o tysiące kilometrów Kalifornii. Nie mają pojęcia, że płyną wprost na spotkanie jednego z największych huraganów w historii.

13-19.07

Historia rywalizacji w świecie wina staje się dla reżysera pretekstem do kryminalnej opowieści pełnej napięcia, humoru, pięknych kobiet, wioskowych dziwaków i urokliwych plenerów.

19-22.07

Szkołę Feliksa zaczyna nawiedzać zmarła, znienawidzona przez wszystkich nauczycielka. Na skutek dziwnych zbiegów okoliczności udaje jej się zapanować nad szkołą i zmniejszyć jej dyrektora oraz rodziców Feliksa...

1.07 godz.17:30

Balet komiczny w dwóch aktach. W miasteczku pojawia się wynalazca Coppelius ze swoją piękną córką, która nieruchomo przesiaduje w oknie jego domu. Młody Franz zakochuje się w domniemanej Coppelii i nocą zakrada się do mieszkania wynalazcy. Za nim podąża zazdrosna narzeczona, Swanilda

 

28.06 - 1.07

Animacja o kocie, który marzy o karierze muzycznej  i bobrze, który najbardziej na świecie ceni sobie ciszę i spokój a także o tym, że najważniejsza w życiu jest przyjaźń i pomoc tym, którzy jej potrzebują.

15.06 godz.18.30

Dokument w reżyserii częstochowianina, wykładowcy PWSFTViT w Łodzi, Witolda Szymczyka. Po projekcji spotkanie z reżyserem.

Najlepszy pomysł na spędzenie Święta Dzieci to wspólny seans w kinie. Dla najmłodszych i ich bliskich przygotowaliśmy 5 różnorodnych propozycji filmowych:
Bajkowy Dzień Dziecka - perły polskiej animacji zestaw 1 (składanka:  Miś Uszatek i Przygody Gapiszona)
Bajkowy Dzień Dziecka - perły polskiej animacji zestaw 2 (składanka:  m.in.  Bajka o zlotej rybce, Smok Barnaba)

Tam gdzie mieszka Bóg
Luis i obcy
Kaczki z gęsiej paczki
Basia

bilet 10 zł

9-10.06

Poruszająca podróż przez życie i twórczość Michelangela Merisiego (1571–1610), jednej z najbardziej kontrowersyjnych i tajemniczych postaci w historii sztuki.

17.06 godz.18:30

wyk.: Sienna Miller, Jack O'Connell

Arcydzieło Tennessee Williamsa, retransmisja z londyńskiego National Theatre. Portret zakłamanej rodziny, której nic tak naprawdę nie spaja. Po mistrzowsku przeniósł ją na ekran w 1958 roku Richard Brooks, obsadzając w głównych rolach Paula Newmana i Elizabeth Taylor.

23.06 godz.18.00

wyk. Kristine Opolais, Maria Zifchak, Roberto Alagna

Słynny operowy wyciskacz łez w inscenizacji Anthony’ego Minghelli nawiązującej do japońskiej tradycji teatralnej.

22-25.06

Kolejna część znakomitego, przygodowego cyklu, który w polskich kinach obejrzało już ponad pół miliona widzów w każdym wieku. Tym razem dzielny Sebastian musi obronić Bellę i jej szczenięta przed złym człowiekiem, który podaje się za ich prawowitego właściciela.

 

Uczniowie, którzy przyjdą na film BELLA I SEBASTIAN 3  z tegorocznym świadectwem szkolnym z PASKIEM - mogą zakupić bilet z 50 % rabatem, czyli w cenie 5 zł.   Pozostałe bilety 10 zł. GRATULUJEMY WYNIKÓW :-)


25-31.05

Komedia o trzydziestoletniej matce trójki dzieci, która musi zmierzyć się z młodą, ponętną, szaloną i tajemniczą nianią. W głównej roli Charlize Theron.

1-7.06

Laureatka Oscara Helen Mirren i dwukrotny zdobywca Złotego Globu Donald Sutherland wcielają się w uciekającą parę, która udaje się w niezapomnianą podróż starym RV „Leisure Seeker”. Podróż jest próbą odnalezienia pasji życia i miłości, która ich łączy, a podróż to niezwykła – pełna przygód i niespodzianek.

8-14.06

Marzeniem dziennikarza Stephena Underwooda jest sprawa, dzięki której zostanie zauważony. Niebawem trafia na informacje związane ze zbrodnią katyńską w 1940 roku.

8-14.06

Czeska komedia muzyczna z Michaliną Olszańską, Haliną Mlynkovą i Jaromirem Nohavicą.

15-21.06

Zwariowana komedia dokumentalna o najbrzydszym samochodzie i jego właścicielu. Film poprzedzony krótkometrażowymi "Ślimakami"

15-21.06

Ekranizacja książki Virginii Vallejo. Historia płomiennego i jednego z najbardziej skandalizujących romansów XX wieku, która wydarzyła się naprawdę.

21.06 g.12:00

Srebrny Niedźwiedź Berlinale 2018. Przejmująca historia cżłowieka, który stracił twarz w wypadku.

22-28.06

Subtelnie opowiedziana historia romansu niemozliwego, z ponadnaturalnymi zdolnościami w tle; spod znaku serii "X-Men" i z intrygą a la Alfred Hitchcock

22-28.06

André i Laurence to bezdzietna para, mieszkająca na przedmieściach Paryża. Wiodą spokojne i raczej nudne życie. Pewnego dnia odkrywają w swoim domu nieproszonego gościa - mówiącego obcym dialektem dziwaka, który oznajmia im, że jest ich synem.

22-28.06

Dwa małżeństwa, jedno drzewo i sąsiedzki konflikt, który doprowadza do nieoczekiwanych sytuacji, kiedy wszystkim puszczają nerwy, a dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.

Ignacy Loyola

24.05 godz.12:00  KINO SENIORA

25.05 godz.18.15

Historia życia i przemiany Ignacego Loyoli - katolickiego świętego.

11-24.05

Najnowszy film Romana Polańskiego. Thriller psychologiczny o rodzącej się przyjaźni popularnej pisarki z tajemniczą czytelniczką, która z czasem ujawnia swoje mroczne oblicze.

18-24.05

Najnowszy film twórców obsypanych nagrodami hitów „Nietykalni" i „Samba". Przezabawne przygody ekipy weselnej, której niestraszna żadna impreza.

19-24.05

Obsypany nagrodami na międzynarodowych festiwalach surrealistyczny, absurdalny film o dwóch braciach, mieszkających w górniczej osadzie.

18-20.05

Millennium Docs Against Gravity Film Festival to największy festiwal kina dokumentalnego w Polsce. Po raz piętnasty zapraszamy w podróż dookoła świata i do wnętrza nas samych. W weekend 18-20 maja odbędą się projekcje festiwalowych filmów w 21 miastach Polski. W programie nagrdzane dokumenty polskich twórców: „Książę i dybuk", „Call me Tony", „Turyści", „Szukając Jezusa" oraz zwycięskie filmy Konkursu "Odcienie wolności"

Sztuka w dwóch częściach , retransmisja przedstawienia z National Theatre:
13.05 część 1. Millennium nadchodzi
20.05 część 2. Pierestrojka 
W 1998 roku narodowa scena Wielkiej Brytanii uznała „Anioły w Ameryce" za jedną z dziesięciu najlepszych sztuk teatralnych XX wieku. Obok Andrew Garfielda ("The Social Network", "Przełęcz ocalonych", "Niesamowity Spider-Man") w obsadzie znaleźli się: Denise Gough, Nathan Lane, James McArdle („Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy") i Russell Tovey („Dumni i wściekli").

22.05 godz.18:30 / w ramach programu ALEJE, TU SIĘ DZIEJE / wstęp wolny

Debiut Łukasza Wylężałka z 1993 roku. Grają w nim Jacek Pałucha, Paweł Fesołowicz, Muniek Staszczyk, a muzykę do niego skomponowali Mateusz i Jan Pospieszalscy. Fragmenty filmu znalazły się również w teledysku zespołu T.Love „King”.

28.05 godz.18.30

w ramach : ALEJE, TU SIĘ DZIEJE

wstęp wolny

Przez dwa pierwsze weekendy majowe będziemy prezentować zestawy animacji dla młodych widzów w ramach konkursu TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS im. Leszka Gałysza. Wszystkim projekcjom filmowym będzie towarzyszyć głosowanie podczas którego dzieci wybiorą najlepszą ich zdaniem animację oraz warsztaty plastyczne, które przygotujemy wspólnie z Pracownią Artystyczną Wielokropka.

4-10.05

Przedpremierowe pokazy filmów nagradzanych i prezentowanych na światowych festiwalach : Do zobaczenia w zaświatach, Neapol spowity tajemnicą, Fokstrot, Obietnica poranka, Ramen, smak wspomnień, Jesień we Francji, Utoya 22 lipca

Transmisja przedstawienia z National Theater w Londynie: 10 maja 2018 / przekaz na żywo z polskimi napisami

reż. Rufus Norris, wyk.: Rory Kinnear, Anne-Marie Duff i in.

Po raz pierwszy spektakl z Londynu będzie transmitowany do kin z polskimi napisami przekazywanymi w sygnale satelitarnym. 

Transmisji towarzyszy konkurs dla polskiej publiczności. Więcej na: www.nazywowkinach.pl/konkurs

4-10.05

Animowany film Wesa Andersona, twórcy „Grand Budapest Hotel", nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem dla najlepszego reżysera na MFFw Berlinie 2018.Osadzona w Japonii historia chłopca podróżującego w celu odnalezienia swojego zaginionego psa. 

11-17.05

2 Oscary 2018: Najlepszy aktor: Gary Oldman, Najlepsza charakteryzacja ; 6 nominacji.

Winston Churchill zostaje premierem Wielkiej Brytanii. Jego pierwszym zadaniem jest zjednoczenie narodu w obliczu groźby inwazji nazistowskich Niemiec...

4-10.05

Kameralny dramat obyczajowy. Po bolesnym rozstaniu z chłopakiem Jeanne zamieszkuje u ojca. Na miejscu okazuje się, że aktualna partnerka mężczyzny  jest w wieku jego córki. Choć sytuacja wydaje się wyjątkowo niezręczna, wszyscy troje muszą wypracować zasady wspólnego życia...


11-17.05

Duża, międzynarodowa produkcja o ucieczce więźniów z obozu zagłady w Sobiborze podczas II Wojny Światowej, z udziałem Christophera Lamberta, Konstantina Chabieńskiego, Michaliny Olszańskiej, Mikołaja Krawczyka i Kacpra Olszewskiego.

11 - 17.05

Grand Prix MFF w Cannes 2017, 6 nagród Cezara 2018. Porywający film o sile młodości i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu na początku lat 90.

8.05 godz.18.30  w ramach ALEJE TU SIĘ DZIEJE  / wstęp wolny

Rok praw kobiet, który obchodzimy w tym roku zainspirował nas do zaprezentowania młodych częstochowianek zajmujących się tworzywem filmowym i to z sukcesami. W pierwszym odcinku naszego cyklu zaprezentujemy filmy i porozmawiamy z Marią Jeziorowską, Alicją Ziental, Katarzyną Lesiak i Zuzanną Ciesielską.

20 - 26.04

Po raz pierwszy w Częstochowie festiwal prezentujący kinematografię afrykańską.

XIII edycji AfryKamery patronuje hasło #BlackFilmsMatter, nawiązujące do zapoczątkowanego przez Afro-Amerykanów międzynarodowego ruchu społecznego zwalczającego dyskryminację i przemoc motywowaną rasowo. Festiwal promuje filmy afrykańskie, ale również porusza aktualne kwestie społeczno-polityczne ważne zarówno dla Afryki, jak i dla całego świata.


28.04 / 18:55

W obsadzie m.in.: Joyce DiDonato jako Kopciuszek ,Alice Coote jako książę Charmant, Stephanie Blythe jako Madame de la Haltiére.

od 20.04

Ekranizacja bestsellerowej powieści Donato Carrisi, autora "Zaklinacza". W odizolowanym od świata górskim miasteczku zaginęła szesnastoletnia dziewczyna. Przybyły na miejsce agent specjalny Vogel  nie ma wątpliwości, że tropi mordercę. I że jest to ktoś z miejscowych...

od 20.04

Sympatyczny i spokojny dyrektor szkoły zaczyna zmieniać się nie do poznania. Przeobraża się w nieobliczalnego, działającego poza prawem i budzącego strach, psychopatę. Po jednym z ekscesów lekarze odkrywają u niego guza mózgu, który doprowadził do zmiany osobowości.

24 i 25.04

Dokument. Nieznana historia Marii Callas – fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym.

od 27.04

2 Oscary 2018: Najlepsza aktorka: Frances Mc Dormand, Najlepszy aktor drugoplanowy: Sam Rockwell ; 7 nominacji 

Samotna matka, która straciła córkę w wyniku morderstwa, wynajmuje trzy tablice reklamowe, umieszczając na nich prowokacyjny przekaz.

od 27.04

Głęboko ludzkie spojrzenie na jedną z najbardziej tajemniczych i zarazem najbardziej niezrozumianych kobiet wszech czasów.W tytułowej roli Rooney Mara.

od 27.04

Bardzo niepoprawna politycznie komedia o śmierci okrutnego dyktatora, która rozpoczyna szaleńczą walkę o władzę i przeżycie na najwyższych szczeblach Kremla. Dobra obsada, świetne dialogi i zabójcze żarty – to wszystko w prześmiewczym filmie producentów hitu „Nietykalni”. Ze względu na swój polityczny wydźwięk, film został zakazany na terenie całej Rosji przez Ministerstwo Kultury.

1-3.05

Nominacja do Oscara dla najlepszego filmu animowanego. W tej pierwszej na świecie pełnometrażowej animacji malarskiej obrazy van Gogha opowiadają historię ich autora

8.05 godz.12:00

Przebojowa komedia o tym, że nigdy nie jest za późno na zmiany.

21 i 22.04 / 17:00

Film, poświęcony jednej z najbardziej ekskluzywnych świątyń muzyki i sztuk scenicznych na świecie. Opowiada historię teatru, który bardziej niż jakikolwiek inny związany jest z największymi nazwiskami w historii muzyki.

31.03 g.18:55  transmisja na żywo z Nowego Jorku

Jedno z najlepszych dzieł scenicznych Mozarta a jednocześnie apoteoza opery komicznej. Rzecz o wierności, zdradzie, próbie charakteru na tle wesołego miasteczka, teatrzyku rewiowego i małego moteliku z przełomu lat 50-tych i 60-tych.

10.04 / 18:45   wstęp wolny

Studenci trzeciego roku kierunku Kulturoznawstwo Europejskie o specjalizacji Film i realizacja obrazu filmowego, mają zaszczyt zaprosić na STUDENCKIE ŚWIĘTO KINA.

14.04 / 18:30

Jako tytułowa Luizę usłyszymy Sonyę Yonchevą, w roli jej ojca wystąpi Plácido Domingo, a partię hrabiowskiego syna Rodolfa zaśpiewa nasz rodak, niekwestionowany gwiazdor Met, Piotr Beczała.

od 23.03

Złote Lwy Festiwalu Filmowego w Gdyni za najlepszy debiut. Córka Muli i Michała niedługo ma przystąpić do pierwszej komunii. Do życia rodziny niespodziewanie powraca Kaja - biologiczna matka dziewczynki.

od 23.03

2 Oscary 2018: Najlepszy aktor: Gary Oldman, Najlepsza charakteryzacja ; 6 nominacji.

Winston Churchill zostaje premierem Wielkiej Brytanii. Jego pierwszym zadaniem jest zjednoczenie narodu w obliczu groźby inwazji nazistowskich Niemiec...

od 23.03

Biografia psychologa Williama Moultona Marstona, który - inspirując się postaciami swojej żony i jego byłej studentki, żyjącej z nimi w luźnym związku - stworzył postać Wonder Woman.

od 30.03

Historia dramatycznych i przełomowych momentów życia Ignacego Loyoli. Twórcy wykreowali opowieść o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka, oddając istotę „ignacjańskiego ducha”.

od 30.03

Oparta na faktach historia Rachel Joy Scott, uczennicy Columbine High School i pierwszej ofiary strzelaniny w szkole  20 kwietnia 1999 roku.

od 30.03

Historia księdza Pedro Povedy, który działał na rzecz mieszkańców jaskiń miasteczka Guadix. Najlepszy film zagraniczny MFF w Niepokalanowie.

30.03-5.04

Ciepły film familijny z Julią Roberts, Owenem Wilsonem  i Jacobem Tremblay'em, młodym gwiazdorem znakomitego „Pokoju”. Auggie od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chłopiec chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd.

4 i 6.04

Przewrotna komedia romantyczna o miłości, którą można spotkać wszędzie, nawet... w Urzędzie Skarbowym. W głownych rolach m.in.:Grzegorz Damięcki, Aleksandra Domańska, Roma Gąsiorowska, Magdalena Różczka.

14 i 15.04 / 11:00

Druga część szalonych i zabawnych perypetii najsłynniejszej pszczółki świata, która żadnej przygody się nie boi! Tym razem Maja i Gucio wezmą udział w międzyłąkowych igrzyskach sportowych, których stawka okaże się wyjątkowo wysoka.

od 6.04

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu Berlinale w Niemczech. Opowiada, inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami, historię człowieka, któremu przeszczepiono twarz. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować...


od 6.04

Nominowani do Oscarów – Toni Collette  i Harvey Keitel oraz gwiazda filmów Pedro Almodóvara – Rossy de Palma, w przezabawnej komedii o współczesnym Kopciuszku. Wyższe sfery, romanse, mezalianse i prawdziwa miłość – wszystko to w filmie, który po prostu „chwyta za serce”

od 6.04

Imelda Staunton, Timothy Spall i Celia Imrie w przebojowej komedii o tym, że nigdy nie jest za późno, żeby zacząć wszystko od nowa! Komedia Film, okrzyknięty przez brytyjską prasę najlepszym "feel-good movie" tego roku.

od 13.04

Historia byłego agenta do zadań specjalnych, który podejmuje się odnalezienia zaginionej nastolatki. Złota Palma 2017 dla najlepszego aktora Joaquina Phoenixa.

od 13.04

Pełna tragizmu, groteski i czarnego humoru historia jednego dnia pracy trzech Szwaczek w ponurej szwalni mieszczącej się w suterenie starej kamienicy. Szokujące, mocne i bezkompromisowe kino autorskie.

21 i 22.04 / 11:00

Michi ma 11 lat i nigdy nie poznał swojego taty. Wszystko zmienia niewysłany list. Odnaleziony ojciec okaże się zupełnie inny, niż wyobrażał go sobie chłopiec. Tak zaczyna się familijna przygoda.

3-4.03

Ciepły film familijny z Julią Roberts, Owenem Wilsonem  i Jacobem Tremblay'em, młodym gwiazdorem znakomitego „Pokoju”. Auggie od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chłopiec chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd.

3.03 godz.17.00

Film na bazie wielkich wystaw twórczości Cézanne’a, które odbyły się w National Portrait Gallery w Londynie, Musée d’Orsay w Paryżu i National Gallery of Art w Waszyngtonie.

Powtórka na życzenie widzów

10.03 g.18.55   transmisja z Nowego Jorku

Miłość i zazdrość, zemsta i boskie znaki. Akcja rozgrywa się w starożytnym Babilonie. Z niewiadomych przyczyn bogowie przestali obdarzać łaską Babilon. Najwyższy mag Oroes otrzymuje od boga Baala ostrzeżenie, iż nadchodzi czas kary i zemsty...

Obsada: Angela Meade jako Semiramida , Elizabeth DeShong jako Arsace , Javier Camarena jako Idreno, Ildar Abdrazakov jako Assur

od 2.03

5 nominacji do Oscara, w tym dla najlepszego filmu,

Rok z życia zbuntowanej dziewczyny, która uczy się w katolickim liceum. Zderzenie humoru i patosu przenikają się w relacji dwóch silnych kobiet – matki i jej dorastającej córki.

od 2.03

Złoty Glob dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, Złota Palma dla najlepszej aktorki Diane Kruger.

Śmierć męża i synka w ataku bombowym zamienia życie Katji w koszmar. Zrozpaczona kobieta rozpoczyna walkę o sprawiedliwość.

6.03

Najnowszy film Kingi Dębskiej, autorki filmu "Moje córki krowy", pełen emocji, humoru i życiowej prawdy.

W głównych rolach: Kinga Preis, Marcin Dorociński, Edyta Olszówka, Roma Gąsiorowska

od 9.03

4 Oscary 2018: Najlepszy film, Najlepsza reżyseria, Najlepsza scenografia, Najlepsza muzyka ;  13 nominacji 

Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych. Elisa  odkrywa, że w laboratorium, w którym sprząta, prowadzony jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata..

od 9.03

Dokument. Nieznana historia Marii Callas – fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym.

od 16.03

Oscar 2018: Najlepsze kostiumy ; 6 nominacji.

Reynolds Woodcock (Daniel Day-Lewis) jest znanym w całym Londynie krawcem. Pewnego dnia zakochuje się w Almie, która burzy jego uporządkowane życie.

od 16.03

Sensacja 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale i zdobywca nagrody publiczności w sekcji Panorama. Dramat o wojnie domowej w Syrii, którego bohaterką jest matka trojga dzieci, uwięziona wraz z rodziną w budynku w Damaszku znajdującym się pod stałą obserwacją snajpera.

od 16.03

Najnowszy film twórcy M.Hanekego. Kilka dramatycznych dni z życia bogatej europejskiej rodziny, mieszkającej w Calais. Kilka dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety, stawiając bohaterów w obliczu katastrofy.

17-18.03

Nominacja do Oscara dla najlepszego filmu animowanego. W tej pierwszej na świecie pełnometrażowej animacji malarskiej obrazy van Gogha opowiadają historię ich autora

21.03

Film (BBC Earth Films) jest niesamowitą podróżą odkrywającą ogromną moc naturalnego świata. W ciągu jednego dnia śledzimy słońce od najwyższych gór do najdalszych wysp po egzotyczne dżungle.


zagadki, ciekawostki, quizy i inne zabawy do pobrania

22.03

Komedia romantyczna, która stała się przebojem światowych kin. Świeża, błyskotliwa i nieoczywista. Mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie spotkał przypadkiem nowoczesną dziewczynę, która miała dosyć związków. Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak na drodze do szczęścia stanie szereg przeszkód i wyzwań, którym zakochani będą musieli stawić czoła...

24.02 g. 18:30  transmisja z Nowego Jorku

Obrazy z życia francuskiej cyganerii artystycznej w epoce balzakowskiej. Romantyczna historia odmalowująca mityczne życie biednej, ale radosnej paryskiej cyganerii zamieszkującej poddasza kamienic Montmartre'u i okolic.

Obsada: Sonya Yoncheva jako hafciarka Mimi, Susanna Phillips jako Musetta,Michael Fabiano jako poeta Rodolfo, Lucas Meachem jako malarz Marcello

od 16.02

Nominacja do Oscara dla najlepszego scenariusza adaptowanego, dwa Złote Globy.
Historia spotkania i przyjaźni Tommy'ego Wiseau oraz Grega Sestero - twórców kultowego "The Room", który został okrzyknięty najgorszym filmem świata.

od 16.02

Rozwiedzeni małżonkowie walczą o przyznanie opieki nad synem.

„Xavier Legrand odkryciem sezonu. Jego film wbija w fotel. Widzów zostawia w ciszy."
                                                                         Krzysztof Kwiatkowski

od 16.02

Najnowszy film, pochodzącej z Częstochowy, Urszuli Antoniak z Jakubem Gierszałem i Andrzejem Chyrą w głównych rolach.

od 23.02

Viktoria jest umiłowanym dzieckiem komunistycznego systemu. Po upadku reżimu musi się skonfrontować z zachodnim światem, który wcześniej był dla niej tak odległy. Olśniewający debiut, którego premiera odbyła się w 2014 roku na Sundance Film Festival.

od 23.02

Nominacja do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, Nagroda Jury Festiwalu w Cannes. Obraz bezwzględnej walki między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości.

17-18.02

Kociarze! Oto film waszego życia powraca na ekran z okazji Międzynarodowego Dnia Kota.

Filmowe Walentynki 14.02

14.45  I tak Cię kocham

17.00  Plan B

18.45  Plan B

20.30  Podatek od miłości

10.02 g.18:00 transmisja z Nowego Jorku

Opera komiczna w dówch aktach. Perypetie miłosne biednego wieśniaka Nemorina, który stara się o względy pięknej Adiny.

Obsada: Pretty Yende jako Adina . Matthew Polenzani jako Nemorino , Davide Luciano jako sierżant Belcoreod 2.02

4 nominacje do Oscara : dla najlepszego filmu, najlepszego aktora pierwszoplanowego (Timothée Chalamet), najlepszy scenariusz, najlepszą piosenkę.

od 9.02

Przewrotna i inteligentna komedia romantyczna. W obsadzie m.in. Aleksandra Domańska, Grzegorz Damięcki, Grażyna Wolszczak, Magdalena Poławska, Roma Gąsiorowska.

27.01 godz.18.55

Libreciści Pucciniego i sam kompozytor precyzyjnie osadzili wydarzenia dziejące się w dziele w konkretnych miejscach w Rzymie i konkretnych dniach roku 1800. Może dlatego „Tosca", jak żadna inna opera, opiera się inscenizatorom, którzy chcą uwspółcześniać dzieła przenosząc ich akcję w inny czas i miejsce.

W gł rolach:
Sonya Yoncheva jako Floria Tosca, aktorka / Vittorio Grigolo jako Cavaradossi, malarz/Željko Lučić jako baron Scarpia, prefekt policji rzymskiej

od 19.01

Wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie. Brawurowa komedia, w której nic nie jest tym czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo.

od 26.01

Komedia romantyczna z Julią Kamińską i Piotrem Stramowskim.

Karina (Julia Kamińska) próbuje z całych sił stworzyć pierwszy, tym razem szczęśliwy, związek. Jedno nieprzewidziane zdarzenie i jedno kłamstewko zamieni jej uporządkowane życie w emocjonalny rollercoaster.

od 26.01

Tym razem rezolutny niedźwiadek o nienagannych manierach i skłonności do wpadania w tarapaty trafi w złe towarzystwo. Pomyłkowo osadzony w areszcie wśród zepsutych do szpiku kości typów spod ciemnej gwiazdy, naiwny Paddington zrobi wszystko, by sprowadzić ich na dobrą drogę.


 

 

od 26.01

Nominacja do Oscara dla najlepszeg filmu nieanglojęzycznego.

Mária jest nowo przyjętą pracownicą działu kontroli mięsa w rzeźni, a Endre jej dyrektorem. Przypadkowo dowiadują się, że śnią identyczny sen, w którym są jeleniami.

PLEBISCYT * ZŁOTA PIĄTKA *
NA NAJLEPSZY FILM ROKU 2017
PREZENTOWANY W KINIE
*OKF ILUZJA*


Już po raz 26. zapraszamy do zabawy w typowanie najlepszego filmu roku.
 

 

13-14.01 godz.17.00

Opowieść o życiu wielkiego artysty, wzbogacona o fabularyzowane sceny przeplatane komentarzami wybitnych historyków sztuki: Antonia Paolucciego, Vincenza Farinelli i Antonia Natalego. Odwiedzimy 20 miejsc i zobaczymy 70 dzieł sztuki, z czego ponad 30 to najsłynniejsze i najbardziej reprezentatywne dzieła Rafaela.

20-21.01

Fantastyczna animacja dla całej rodziny, laureat Złotych Globów 2018 dla najlepszej animacji.

W rodzinie Miguela muzyka od zawsze była zakazana, tymczasem on marzy, by jak jego idol, Ernest de la Cruz, zostać gwiazdą estrady. Nieopatrznie Miguel uruchamia związany ze 100-letnią tajemnicą ciąg wydarzeń, prowadzący do niezwykłego rodzinnego spotkania.

W dniach 31.12.2017 i 1.01.2018 kino nieczynne

 

Wszystkim widzom życzymy szampańskiego Sylwestra i samych radosnych dni w Nowym Roku!

Zapraszamy od 2 stycznia.

W dniach 24-26 grudnia kino nieczynne

Zapraszamy od 27 grudnia.

Wszystkim widzom życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.


6.01 godz.18.30

Retransmisja spektaklu z londyńskiego Barbican Theatre. „Wieczór Trzech Króli" to jedna z najpopularniejszych komedii Szekspira, zasadzająca się na typowym qui pro quo, a jednak znacznie mądrzejsza i głębsza, niż opierające się na tym samym zabiegu późniejsze europejskie farsy.

Spektakl z polskimi napisami

od 22.12

Film producentów „Jesteś Bogiem" i „Sali samobójców". Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia trójki trzydziestolatków, będących o krok od życiowego przełomu, który odmieni ich świat na zawsze.

od 22.12

Woody Allen powraca na ekrany w doborowym towarzystwie gwiazd Hollywood. Tym razem do udziału w swoim filmie geniusz komedii zaprosił takie sławy, jak: Justin Timberlake, Kate Winslet i James Belushi.

od 22.12

Pełna niesamowitej energii, chwytająca za serce, zabawna i wzruszająca historia sześcioletniej rozrabiaki Moonee i jej zbuntowanej matki.
"Najpiękniejszy film tego roku" – IndieWire 

znak jakości Filmwebu


29.12.2017 - 11.01.2018

Dramat. Ewa zachodzi w ciążę z kochankiem. Przyjeżdżający z zagranicy mąż dowiaduje się o romansie.

od 5.01

Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk - dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Sztuka jest ich sposobem na życie, żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji...

od 5.01

Janet (Kristin Scott Thomas) została Ministrem Zdrowia. Z tej okazji urządza przyjęcie, na którym spotyka się z najbliższymi osobami. Jednak to nie objęcie przez nią stanowiska w brytyjskim rządzie jest największa rewelacją przyjacielskiego spotkania. Mija kilka chwil i na powierzchnię wypływają tajemnice skrywane przez lata...

od 12.01

Złote Lwy, Nagroda za najlepszą rolę męską dla Dawida Ogrodnika, Nagroda Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Nagroda Dziennikarzy  FPFF w Gdyni 2017

od 12.01

Orlando Bloom w poruszającej roli irlandzkiego robotnika, który samotnie próbuje zmierzyć się z traumatyczną przeszłoscią.

od 12.01

Liam Neeson w roli agenta ubezpieczeniowego, Michaela. Mężczyzna w czasie podróży pociągiem poznaje tajemniczą kobietę, przez którą wplątuje się w kryminalny spisek. Teraz Michael będzie musiał odnaleźć ukrytego w pociągu tajemniczego pasażera, aby ocalić życie swoje i innych podróżujących.

od 12.01

Prawdziwa historia kobiety, która jak wilk z Wall Street wdarła się na szczyt. Nie spodziewała się jednak, jak twarda musi być dziewczyna, by przetrwać w męskim świecie.

od 19.01

Ostatni bardzo osobisty i szczery wywiad z Wojciechem Młynarskim dopełniony wypowiedziami ponad 30 jego najbliższych przyjaciół.

9 grudnia w Berlinie odbyła się gala rozdania Europejskich Nagród Filmowych. Głośny "Twój Vincent" został uznany najlepszym filmem animowanym, a poruszająca "Komunia" najlepszym dokumentem. Za kostiumy wyróżniono Katarzynę Lewińską. Wielkim wygranym został "The Square" Rubena Östlunda.

Wszystkie trzy filmy prezentujemy w naszym przeglądzie EUROPEJSKIE NAGRODY FILMOWE

W najbliższą sobotę i niedzielę (9-10 grudnia) ceny biletów na wszystkie filmy obniżamy do 12 zł.

A w poniedziałek , jak zwykle, bilety za dychę :-)

Weekendowym seansom w przeglądzie FILMOWE MIKOŁAJKI towarzyszyć będą warsztaty plastyczne.

1 - 10.12

Wspólnie ze świętym Mikołajem zapraszamy młodych widzów na MIKOŁAJKOWY PRZEGLĄD FILMOWY, który potrwa aż 10 dni! Filmom towarzyszą warsztaty plastyczne, pokazy iluzji oraz drobne niespodzianki.

W przeglądzie znajdzie sie 6 tytułów:
premierowo: KUMPLE Z DŻUNGLI - animacja o superbohaterach z dżungli i ZIMOWE PRZYGODY JILL I JOY - familijna historia dwóch dziewięciolatek i rodziny Maluśkich; 
przedpremierowo PADDINGTON 2 - druga część familijnej opowieści o sympatycznym misiu;  MIKOŁAJ W KAŻDYM Z NAS -  opowieść o spotkaniu św. Mikołaja , MY LITTLE PONY - animacja o dzielnych kucykach oraz MIĘDZY NAMI WAMPIRAMI - animacja o chłopcu i jego koledze wampirze.

 

Nominacje do Europejskich Nagród Filmowych ogłoszono w Madrycie. Laureatów poznaliśmy 9 grudnia podczas gali w Berlinie.

W przeglądzie prezentujemy 11 filmów, nominowanych do Europejskich Nagród Filmowych: przedpremierowo dramat DUSZA I CIAŁO, premierowo ZABICIE ŚWIĘTEGO JELENIA oraz  LOUISE NAD MORZEM, ponadto: GOODBYE BERLIN, POŻEGNANIE Z EUROPĄ, LADY M., PO TAMTEJ STRONIE, KOMUNIA, THE SQUARE, TWÓJ VINCENT i FRANTZ

 

 

10.12 godz.18.30

Retransmisja przedstawienia z Teatru im. Harolda Pintera w Londynie.

Imelda Staunton (znana z filmów „Gypsy", „Vera Drake" i „Harry Potter"), Conleth Hill („Gra o tron", „Producenci"), Luke Treadaway i Imogen Poots kreują niesamowity kwartet w nowej inscenizacji kultowej sztuki Edwarda Albee wyreżyserowanej przez Jamesa Macdonalda.

16.12 godz.17.00 wersja 2D

17.12 godz.17.00 wersja 3D

Fascynujący spacer po czterech bazylikach papieskich Rzymu: św. Piotra, św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore i Św. Pawła za Murami.

19.12 godz.12.00

Bohaterowie przeboju kinowego Listy do M. i Listy do M.2 powracają! Listy do M. 3 to komedia romantyczno-świąteczna, której akcja dzieje się w dniu Wigilii Świąt Bożego Narodzenia.

1-10.12

premiera w cyklu FILMOWE MIKOŁAJKI

6 - 10.12

przedpremiera w cyklu FILMOWE MIKOŁAJKI

 

1 - 8.12

Kolejna część "Listów do M" w gwiazdorskiej obsadzie. Losy kilkorga bohaterów ponownie przeplatają się w Wigilię Bożego Narodzenia.

8.12 godz.18.45

TYLKO JEDEN SEANS!

„Pre-crime" to termin ukuty przez pisarza science fiction Philipa K. Dicka i spopularyzowany w filmie Stevena Spielberga „Raport mniejszości". Inaczej prewencja kryminalna lub przewidywanie przestępstwa. Dokument bada zacierające się granice między bezpieczeństwem a prywatnością, technologią a prawami człowieka, statystyką a konkretnym życiem.

8-14.12

Nominowany do Oscara, znakomity dokument, przedstawiajacy historię rasizmu w USA na podstawie morderstw trzech znanych Afroamerykanów.

8 - 21.12

w przeglądzie EUROPEJSKIE NAGRODY FILMOWE

Pełen napięcia, na granicy szaleństwa i klaustrofobicznego poczucia zagrożenia, mroczny i hipnotyczny thriller, z inspiracjami sięgającymi greckiej tragedii.

9.12

Złoty Niedźwiedź dla najlepszego filmu, Nagroda FIPRESCI oraz Nagroda Jury Ekumenicznego  na 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

15 - 21.12

W przeglądzie EUROPEJSKIE NAGRODY FILMOWE

Konkurent TWOJEGO VINCENTA do nagrody dla najlepszej animacji

15-21.12

Kobieta wyrusza na argentyńską prowincję, by adoptować dziecko. Po dotarciu na miejsce sytuacja się komplikuje w nieoczekiwany sposób.

Na mlecznej drodze

15-21.12

Wielki powrót Emira Kusturicy, jednego z najważniejszych twórców europejskiego kina. Porywająca historia miłosna, podszyta magią, iskrząca dowcipem, pełna ciepła i doskonałej muzyki, z Monicą Bellucci w głównej roli.

6 grudnia zapraszamy na pokazy iluzji :)

2 - 3.12 godz.17:00

Podróż do podziemia poprzez dziewięć kręgów piekła, aby ujawnić tajemnice "Mapy piekła" Botticellego. Dzieło, które przez stulecia leżało zamknięte w skarbcu Watykanu, zaintrygowało m.in. Dana Browna, autora powieści „Inferno" i Rona Howarda, reżysera filmu.

30.11  TYLKO JEDEN SEANS

Nakręcony z rozmachem przez doświadczonego reżysera George'a Mendeluka („Alfred Hitchcock przedstawia", „Policjanci z Miami", „Herkules") dramat kostiumowy o czasach stalinowskiej Rosji. Oparty na prawdziwych wydarzeniach film przedstawia historię Hołodomoru, czyli wielkiego głodu na Ukrainie, wywołanego przez politykę gospodarczą ZSRR pod wodzą Józefa Stalina.

17 - 30.11

Film w reżyserii twórcy "Bogów" Łukasza Palkowskiego, laureat Nagrody Publiczności FPFF w Gdyni 2017.  Fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata


24 - 30.11

Biografia jednej z najważniejszych postaci kultury gejowskiej XX wieku.
Fiński kandydat do Oscara.

25 - 26.11

David Hockney jest jednym z największych żyjących artystów brytyjskich, jego prace posiadają w swych w kolekcjach najważniejsze muzea i galerie sztuki współczesnej na całym świecie. Dwie olbrzymie wystawy przygotowane przez Royal Academy of Arts London: „Krajobrazy" i „Portrety i martwe natury" stały się podstawą dla powstania tego filmu.

17 - 23.11

Niezwykła historia miłości potrafiącej pokonać wszelkie granice czasoprzestrzeni.

17 - 23.11

Nagrodzona Oscarem Cate Blanchett wciela się w 13 różnych postaci – od wokalistki punkowego zespołu, przez nauczycielkę, robotnika, naukowca, wdowę, aż po bezdomnego – aby zderzyć najbardziej radykalne idee XX wieku z bieżącą rzeczywistością.

wstęp wolny

10.11 godz.17.00 pokazy filmów konkursowych

11.11 godz.16.30 spotkanie z jurorami i pokazy filmów konkursowych

12.11 godz.17.00 finał konkursu

13.11 godz.17.00 pokazy nagrodzonych filmów


10.11 godz.19.00

wstęp wolny

Dokument fabularyzowany o Władysławie Biegańskim, w reżyserii częstochowianina Artura Broncla oraz spotkanie z twórcami

5.11 godz.18.30

w głównych rolach : Daniel Radcliffe ("Harry Potter") , Joshua McGuire i David Haig

15.11 (środa) g.12.00

Historia przyjaźni królowej Wiktorii i jej hinduskiego sekretarza, Abdula Karima. Jako królowa Wiktoria Judi Dench.

18 - 19.11 godz.11.00

Laureat Nagrody Publiczności Festiwalu Kino Dzieci 2017!

Film opowiada historię zwykłego sześciolatka, który zaczyna naukę w szkole. Chłopiec jest obdarzony ogromną wyobraźnią i prostym, logicznym spojrzeniem na świat, które często kontrastują z normami rządzącymi społeczeństwem i światem dorosłych.

Po filmie odbędą się warsztaty plastyczne.

18.11. godz.18.55

transmisja na żywo z Nowego Jorku

28 - 29.10 godz.11:00

Sprytny Wiewiór i jego wesoła ferajna powracają!

Przed seansem występ iluzjonisty Krystiana Bączyńskiego.

dodatkowe seanse 4 i 5.11 (sobota i niedziela) godz.12.00

Pierwszy na świecie animowany film pełnometrażowy, który powstał dzięki ręcznie malowanym płótnom. Każda z 65.000 klatek filmu jest obrazem olejnym, namalowanym na płótnie przy użyciu tej samej techniki, jaką stosował Van Gogh. Przy tworzeniu filmu pracowało 125 malarzy.

20.10 - 2.11

Fabularyzowany dokument, ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech.

27.10 - 2.11

Historia turnieju życia najwybitniejszych tenisistów wszech czasów.

27.10 - 9.11

Młody milicjant mierzy się z zagadką morderstw w okolicach Krakowa. Podejrzenia padają na szanowanego obywatela - Mazurkiewicza. W obsadzie m.in.: Andrzej Chyra, Tomasz Schuchardt, Bogusław Linda, Katarzyna Warnke, Arkadiusz Jakubik, Andrzej Grabowski.

3 - 9.11

Wzruszająca opowieść, oparta na życiu malarki Maud Lewis, dziś uważanej za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek.

3 - 9.11

Jeden z najgłośniejszych filmów MFF w Cannes 2017. Brutalna i kontrowersyjna opowieść o postsowieckiej Rosji, w której bezprawie, agresja oraz wszechobecny terror systemu są na porządku dziennym.

3 - 9.11

Nagrodzona na ostatnim festiwalu w Berlinie czarna komedia w reżyserii kultowego fińskiego reżysera Akiego Kaurismäkiego. Mistrzowski film, w którym może się przejrzeć (i pośmiać z siebie) współczesna Europa.

10 - 16.11

Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny, precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów z archiwum Beksińskich. Scenariusz oparty na bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej pt. „Beksińscy. Portret podwójny"

10 - 16.11

Laureat Złotych Lwów i Nagrody Specjalnej w Wenecji za „Sztuczki" – Andrzej Jakimowski – powraca z nowym filmem. „Pewnego razu w listopadzie", to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia warszawskiej rodziny, rozgrywająca się w przeddzień potężnej demonstracji patriotycznej z okazji Święta Niepodległości.

20 - 26.10

Wydarzeniem tegorocznego Berlinale -  Srebrny Niedźwiedź za scenariusz oraz Teddy Award dla najlepszego filmu o tematyce LGBTQ.
Niesamowity, bardzo angażujący portret kobiety, mającej ponadludzką zdolność akceptacji siebie, bez względu na to, co myślą inni.

20 - 26.10

Nagroda Publiczności MFF Nowe Horyzonty oraz Złoty Pazur dla najlepszego filmu w konkursie Inne Spojrzenie 42.Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Film  jest swoistym podsumowaniem ludzkiej wiedzy na temat życia i ewolucji. Wizualizuje to, co wiemy dziś na temat procesu tworzenia się materii. Nie jest to jednak film stricte przyrodniczy ani naukowy,  ale oryginalna, ciekawa w odbiorze forma fabularyzowanego, dynamicznego przedstawienia teorii naukowych dotyczących funkcjonowania wszechświata. W roli narratora Andrzej Chyra.

20 - 26.10

Opowieść o uczuciu, które rodzi się na surowych, niedostępnych wzgórzach północnej Anglii. Film nagrodzony na festiwalu Sundance, okrzyknięty współczesną "Tajemnicą Brokeback Mountain".

 

14.10 godz.18.55

Bajeczna opera W.A.Mozarta w reżyserii Julie Taymor, w pełnej wersji, w języku oryginału ( j.niemiecki). Prawdziwe przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami,

21-22.10 godz.17.00

Film, inspirowany przekrojową wystawą dzieł Canaletta zgromadzonych w królewskiej galerii. Reżyser pokazuje nie tylko rysunki i obrazy mistrza, ale i same pałace. Na ekranie mieszają się wnętrza londyńskich zamków królewskich i widoki Włoch, a a szczególnie Wenecji, w której żył i tworzył Canaletto.

 

29.09 - 19.10

Patryk Vega po raz kolejny sięga po drażliwy temat - tym razem prezentuje realistyczny obraz polskiej służby zdrowia.  Sam reżyser deklaruje: "Myślę, że to będzie mój najmocniejszy film.

15.10.2017

15 października na całym kontynencie odbędzie się Europejski Dzień Kina Artystycznego. Juz po raz drugi częstochowski OKF ILUZJA wlącza się w obchody tego wyjątkowego dnia. Zaprezentujemy film europejski da dzieci, dwa filmy przedpremierowe, jedną premierę i znakomitą koprodukcję polsko - brytyjską. Pokazom będą towarzyszyć prelekcje, konkursy filmowe, warsztaty plastyczne.

W tym dniu wszystkie bilety po 10 zł. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

10.10 godz.12.00

XVII wiek, Amsterdam. Artysta Jan Van Loos  dostaje zlecenie namalowania portretu młodej mężatki Sophie. W czasie pracy między mężczyzną i kobietą rodzi się uczucie. Planując wspólną przyszłość, kochankowie postanawiają sprzedać cenną cebulkę tulipana...

19.10 godz.16.00  wstęp wolny

Animacje Piotra Dumały: Czarny kapturek, Łagodna, Zbrodnia i kara, Franz Kafka  oraz spotkanie z reżyserem.

PIOTR DUMAŁA , profesor Akademii Filmowej w Łodzi, opowie nam o swoim sposobie na interpretowanie wybitnych dzieł światowej literatury, wplatanie wątków literackich do swojego filmowego świata, a także – o własnych opowiadaniach, które znakomicie dopełniają przedstawianą w animacjach wizję rzeczywistości.

cały program festiwalu tutaj

Największe gwiazdy opery po raz kolejny na żywo z Nowego Jorku. Sezon 2017–18 zainauguruje 7 października o godz.18.55 NORMA -  dwuaktowa opera tragiczna, z tekstem Felice Romaniego i muzyką Vincenza Belliniego. Rola tytułowa jest jedną z najtrudniejszych partii sopranowych w całym repertuarze operowym. Zaśpiewa ją amerykańska sopranistka Sondra Radvanovsky. 

14 października o godz.18.55 CZARODZIEJSKI FLET Mozarta - prawdziwe przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami,

23.09 - 1.10

Wielkie, ogólnopolskie święto kina dla dzieci! „Pora na ciekawość" – pod takim hasłem upłynie czwarta edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który w dniach 23 września - 1 października odbędzie się w ponad 20 miastach w Polsce, w tym w Częstochowie.

6 - 8.10 godz.13.00

Biegasz od zawsze lub od niedawna? Znasz niesamowite uczucie euforii, które towarzyszy przebiegnięciu mety? Obejrzyj pierwszy polski dokument o ultramaratończykach, pokazy przedpremierowe!

Biegi ekstremalne to zawody na dystansie przekraczającym 100 kilometrów lub zawody czasowe, trwające powyżej 24 godzin. Wyścigi takie organizowane są na całym świecie, również w Polsce. Biorą w nich udział wspólnie mężczyźni i kobiety.  Jak sami mówią, tylko podczas maratonu czują, że żyją naprawdę.

7-8.10 godz.11.00

Mali giganci 3 D / Dzika Afryka 3 D

4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt. Tego dnia oraz w dniach 7 i 8 października pokażemy 2 filmy z serii "Mała Akademia we współpracy z BBC Earth": "Dzika Afryka" 3D oraz "Mali giganci" 3D.

13-14, 16-19.10

Aleksander Doba niedawno po raz trzeci przepłynął kajakiem Atlantyk z Ameryki do Europy. Przyznał, że spełnił też marzenie i... pogłaskał rekina. Ja podkreśla, wiek nie ma znaczenia, jeśli chce się realizować swoje pragnienia.

15 - 28.09

Co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim amerykańską dziennikarkę, małego chłopca, którego niesłusznie posądzono o kradzież, oraz udającego małpę artystę? Czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą festiwalu w Cannes wywołała zachwyty i dziki śmiech podczas festiwalowych pokazów.

22.09 - 5.10

Ostatni film Krzysztofa Krauzego, dokończony przez jego zonę Joannę Kos-Krauze. Polska ornitolog, pracująca w Rwandzie ratuje młodą dziewczynę z plemienia Tutsi...

Srebrne Lwy 42. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Nagroda za najlepszą główną rolę kobiecą (ex aequo) Eliane Umuhire i Jowita Budnik


22 - 28.09

Historia współczesnej Polski, opowiedziana przez Janusza Zaorskiego za pomocą fragmentów dzieł filmowych.

29.09 - 5.10

Wakacje bez kurateli rodziców, kryminalna zagadka i przyjaźń - tak wygląda krótki przepis na przygodę i przyjemny dreszcz sensacji.Film przygodowy, nawiązujacy do najlepszych tradycji polskiego kina familijnego.

teledysk do filmu

od 6.10

Dokument.W 1991 roku nikomu jeszcze nieznany Michel Houellebecq opublikował esej „Rester vivant" (ang. „To Stay Alive"). Skromnym objętościowo tekstem zafascynował się sam Iggy Pop. Rockman w rozterkach pisarza znad Sekwany rozpoznał ból towarzyszący mu na scenie przez wiele lat. Iggy Pop, ikona popkultury, odgrywa główną rolę w filmie – jest po nim swoistym przewodnikiem.

Seans filmu THE SQUARE w dniu 18.09 (poniedziałek)  godz.18:00 - wstęp za okazaniem skasowanego biletu MPK z tego dnia.

Zapraszamy.

23.09 godz.18:00

Trevor Scheunemann, Barbara Frittoli,  Roberto Alagna i Elīna Garanča w wielkim operowym przeboju.

8 - 21.09

Sztuka, piękno, pożądanie - film twórcy "Zakochanego Szekspira" z Alicią Vikander w gł. roli

15 - 21.09

Dokument fabularyzowany o historii Zakonu Krzyżackiego i Rzeczpospolitej Obojga Narodów. W roli narratora Stacy Keach.

17.09 godz.18.30

Retransmisja z National Theatre w Londynie. Jude Law w scenicznej adaptacji filmu L. Viscontiego

12.09 godz.12.00

Muza Woody'ego Allena oraz zdobywczyni Oscara i dwóch Złotych Globów – DIANE KEATON  oraz trzykrotnie nominowany do Złotego Globu weteran największych superprodukcji Hollywood – BRENDAN GLEESON w chwytającej za serce i podnoszącej na duchu niezwykłej historii, która wydarzyła się naprawdę!

16.09.2017

20:30  4 * krótki metraż: Sześciu mężczyzn, którym robi się niedobrze (1966) 4' / Alfabet (1968) 4' / Kaleka (1974) 9' / Lumiere (1995) 1'  GŁOWA DO WYCIERANIA (1977) 89'

22:30 TWIN PEAKS: OGNIU KROCZ ZA MNĄ (1992) 135'

01:00 ZAGUBIONA AUTOSTRADA (1997) 135'

wstęp za okazaniem karnetu na Noc Kulturalną

8 -14.09

Grand Prix MFF w Montrealu. Opowieść o trojgu kompletnie różnych ludziach, którzy nieoczekiwanie i wbrew własnej woli uzależniają się od siebie.

8 - 14.09

Porywająca historia narodzin kina, z pasją i humorem opowiedziana przez Thierry'ego Frémaux – dyrektora Festiwalu Filmowego w Cannes i Instytutu Lumière w Lyonie. 

8-10.09 godz.11.00

W dniach 9-10 września (sobota - niedziela) seanse poprzedzi magiczne spotkanie z iluzjonistą Krystianem Bączyńskim. Zapraszamy na godz.11.00.

1 - 3.09 godz.11:00
bilet 10 zł

Film familijny. Poruszajaca opowieść o wielkiej przyjaźni między jedenastoletnim chłopcem, a niezwykłym, czerwonym psem.

6 - 7 września godz.14:15  wstęp wolny

Zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu "Integracja Ty i Ja". Motto tegorocznej edycji to "Życie można zacząć wiele razy".