13-14.01 godz.17.00

Opowieść o życiu wielkiego artysty, wzbogacona o fabularyzowane sceny przeplatane komentarzami wybitnych historyków sztuki: Antonia Paolucciego, Vincenza Farinelli i Antonia Natalego. Odwiedzimy 20 miejsc i zobaczymy 70 dzieł sztuki, z czego ponad 30 to najsłynniejsze i najbardziej reprezentatywne dzieła Rafaela.

W dniach 31.12.2017 i 1.01.2018 kino nieczynne

 

Wszystkim widzom życzymy szampańskiego Sylwestra i samych radosnych dni w Nowym Roku!

Zapraszamy od 2 stycznia.

W dniach 24-26 grudnia kino nieczynne

Zapraszamy od 27 grudnia.

Wszystkim widzom życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.


6.01 godz.18.30

Retransmisja spektaklu z londyńskiego Barbican Theatre. „Wieczór Trzech Króli" to jedna z najpopularniejszych komedii Szekspira, zasadzająca się na typowym qui pro quo, a jednak znacznie mądrzejsza i głębsza, niż opierające się na tym samym zabiegu późniejsze europejskie farsy.

Spektakl z polskimi napisami

od 22.12

Film producentów „Jesteś Bogiem" i „Sali samobójców". Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia trójki trzydziestolatków, będących o krok od życiowego przełomu, który odmieni ich świat na zawsze.

od 22.12

Woody Allen powraca na ekrany w doborowym towarzystwie gwiazd Hollywood. Tym razem do udziału w swoim filmie geniusz komedii zaprosił takie sławy, jak: Justin Timberlake, Kate Winslet i James Belushi.

od 22.12

Pełna niesamowitej energii, chwytająca za serce, zabawna i wzruszająca historia sześcioletniej rozrabiaki Moonee i jej zbuntowanej matki.
"Najpiękniejszy film tego roku" – IndieWire 

znak jakości Filmwebu


29.12.2017 - 11.01.2018

Dramat. Ewa zachodzi w ciążę z kochankiem. Przyjeżdżający z zagranicy mąż dowiaduje się o romansie.

od 5.01

Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk - dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Sztuka jest ich sposobem na życie, żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji...

od 5.01

Komedia romantyczna, która stała się przebojem światowych kin. Świeża, błyskotliwa i nieoczywista. Odkrycie Festiwalu Filmowego Sundance, nagroda publiczności MFF w Locarno. Mężczyzna z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie spotkał przypadkiem nowoczesną dziewczynę, która miała dosyć związków. Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak na drodze do szczęścia stanie szereg przeszkód i wyzwań, którym zakochani będą musieli stawić czoła...

od 5.01

Janet (Kristin Scott Thomas) została Ministrem Zdrowia. Z tej okazji urządza przyjęcie, na którym spotyka się z najbliższymi osobami. Jednak to nie objęcie przez nią stanowiska w brytyjskim rządzie jest największa rewelacją przyjacielskiego spotkania. Mija kilka chwil i na powierzchnię wypływają tajemnice skrywane przez lata...

od 12.01

Złote Lwy, Nagroda za najlepszą rolę męską dla Dawida Ogrodnika, Nagroda Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Nagroda Dziennikarzy  FPFF w Gdyni 2017

od 12.01

Orlando Bloom w poruszającej roli irlandzkiego robotnika, który samotnie próbuje zmierzyć się z traumatyczną przeszłoscią.

9 grudnia w Berlinie odbyła się gala rozdania Europejskich Nagród Filmowych. Głośny "Twój Vincent" został uznany najlepszym filmem animowanym, a poruszająca "Komunia" najlepszym dokumentem. Za kostiumy wyróżniono Katarzynę Lewińską. Wielkim wygranym został "The Square" Rubena Östlunda.

Wszystkie trzy filmy prezentujemy w naszym przeglądzie EUROPEJSKIE NAGRODY FILMOWE

W najbliższą sobotę i niedzielę (9-10 grudnia) ceny biletów na wszystkie filmy obniżamy do 12 zł.

A w poniedziałek , jak zwykle, bilety za dychę :-)

Weekendowym seansom w przeglądzie FILMOWE MIKOŁAJKI towarzyszyć będą warsztaty plastyczne.

1 - 10.12

Wspólnie ze świętym Mikołajem zapraszamy młodych widzów na MIKOŁAJKOWY PRZEGLĄD FILMOWY, który potrwa aż 10 dni! Filmom towarzyszą warsztaty plastyczne, pokazy iluzji oraz drobne niespodzianki.

W przeglądzie znajdzie sie 6 tytułów:
premierowo: KUMPLE Z DŻUNGLI - animacja o superbohaterach z dżungli i ZIMOWE PRZYGODY JILL I JOY - familijna historia dwóch dziewięciolatek i rodziny Maluśkich; 
przedpremierowo PADDINGTON 2 - druga część familijnej opowieści o sympatycznym misiu;  MIKOŁAJ W KAŻDYM Z NAS -  opowieść o spotkaniu św. Mikołaja , MY LITTLE PONY - animacja o dzielnych kucykach oraz MIĘDZY NAMI WAMPIRAMI - animacja o chłopcu i jego koledze wampirze.

 

Nominacje do Europejskich Nagród Filmowych ogłoszono w Madrycie. Laureatów poznaliśmy 9 grudnia podczas gali w Berlinie.

W przeglądzie prezentujemy 11 filmów, nominowanych do Europejskich Nagród Filmowych: przedpremierowo dramat DUSZA I CIAŁO, premierowo ZABICIE ŚWIĘTEGO JELENIA oraz  LOUISE NAD MORZEM, ponadto: GOODBYE BERLIN, POŻEGNANIE Z EUROPĄ, LADY M., PO TAMTEJ STRONIE, KOMUNIA, THE SQUARE, TWÓJ VINCENT i FRANTZ

 

 

10.12 godz.18.30

Retransmisja przedstawienia z Teatru im. Harolda Pintera w Londynie.

Imelda Staunton (znana z filmów „Gypsy", „Vera Drake" i „Harry Potter"), Conleth Hill („Gra o tron", „Producenci"), Luke Treadaway i Imogen Poots kreują niesamowity kwartet w nowej inscenizacji kultowej sztuki Edwarda Albee wyreżyserowanej przez Jamesa Macdonalda.

16.12 godz.17.00 wersja 2D

17.12 godz.17.00 wersja 3D

Fascynujący spacer po czterech bazylikach papieskich Rzymu: św. Piotra, św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore i Św. Pawła za Murami.

19.12 godz.12.00

Bohaterowie przeboju kinowego Listy do M. i Listy do M.2 powracają! Listy do M. 3 to komedia romantyczno-świąteczna, której akcja dzieje się w dniu Wigilii Świąt Bożego Narodzenia.

1-10.12

premiera w cyklu FILMOWE MIKOŁAJKI

6 - 10.12

przedpremiera w cyklu FILMOWE MIKOŁAJKI

 

1 - 8.12

Kolejna część "Listów do M" w gwiazdorskiej obsadzie. Losy kilkorga bohaterów ponownie przeplatają się w Wigilię Bożego Narodzenia.

8.12 godz.18.45

TYLKO JEDEN SEANS!

„Pre-crime" to termin ukuty przez pisarza science fiction Philipa K. Dicka i spopularyzowany w filmie Stevena Spielberga „Raport mniejszości". Inaczej prewencja kryminalna lub przewidywanie przestępstwa. Dokument bada zacierające się granice między bezpieczeństwem a prywatnością, technologią a prawami człowieka, statystyką a konkretnym życiem.

8-14.12

Nominowany do Oscara, znakomity dokument, przedstawiajacy historię rasizmu w USA na podstawie morderstw trzech znanych Afroamerykanów.

8 - 21.12

w przeglądzie EUROPEJSKIE NAGRODY FILMOWE

Pełen napięcia, na granicy szaleństwa i klaustrofobicznego poczucia zagrożenia, mroczny i hipnotyczny thriller, z inspiracjami sięgającymi greckiej tragedii.

9.12

Złoty Niedźwiedź dla najlepszego filmu, Nagroda FIPRESCI oraz Nagroda Jury Ekumenicznego  na 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

15 - 21.12

W przeglądzie EUROPEJSKIE NAGRODY FILMOWE

Konkurent TWOJEGO VINCENTA do nagrody dla najlepszej animacji

15-21.12

Kobieta wyrusza na argentyńską prowincję, by adoptować dziecko. Po dotarciu na miejsce sytuacja się komplikuje w nieoczekiwany sposób.

Na mlecznej drodze

15-21.12

Wielki powrót Emira Kusturicy, jednego z najważniejszych twórców europejskiego kina. Porywająca historia miłosna, podszyta magią, iskrząca dowcipem, pełna ciepła i doskonałej muzyki, z Monicą Bellucci w głównej roli.

6 grudnia zapraszamy na pokazy iluzji :)

2 - 3.12 godz.17:00

Podróż do podziemia poprzez dziewięć kręgów piekła, aby ujawnić tajemnice "Mapy piekła" Botticellego. Dzieło, które przez stulecia leżało zamknięte w skarbcu Watykanu, zaintrygowało m.in. Dana Browna, autora powieści „Inferno" i Rona Howarda, reżysera filmu.

30.11  TYLKO JEDEN SEANS

Nakręcony z rozmachem przez doświadczonego reżysera George'a Mendeluka („Alfred Hitchcock przedstawia", „Policjanci z Miami", „Herkules") dramat kostiumowy o czasach stalinowskiej Rosji. Oparty na prawdziwych wydarzeniach film przedstawia historię Hołodomoru, czyli wielkiego głodu na Ukrainie, wywołanego przez politykę gospodarczą ZSRR pod wodzą Józefa Stalina.

17 - 30.11

Film w reżyserii twórcy "Bogów" Łukasza Palkowskiego, laureat Nagrody Publiczności FPFF w Gdyni 2017.  Fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata


24 - 30.11

Biografia jednej z najważniejszych postaci kultury gejowskiej XX wieku.
Fiński kandydat do Oscara.

25 - 26.11

David Hockney jest jednym z największych żyjących artystów brytyjskich, jego prace posiadają w swych w kolekcjach najważniejsze muzea i galerie sztuki współczesnej na całym świecie. Dwie olbrzymie wystawy przygotowane przez Royal Academy of Arts London: „Krajobrazy" i „Portrety i martwe natury" stały się podstawą dla powstania tego filmu.

17 - 23.11

Niezwykła historia miłości potrafiącej pokonać wszelkie granice czasoprzestrzeni.

17 - 23.11

Nagrodzona Oscarem Cate Blanchett wciela się w 13 różnych postaci – od wokalistki punkowego zespołu, przez nauczycielkę, robotnika, naukowca, wdowę, aż po bezdomnego – aby zderzyć najbardziej radykalne idee XX wieku z bieżącą rzeczywistością.

1 listopada kino nieczynne

Szanowni widzowie,

we środę 1 listopada  kino bedzie nieczynne. Zapraszamy od 2 listopada

wstęp wolny

10.11 godz.17.00 pokazy filmów konkursowych

11.11 godz.16.30 spotkanie z jurorami i pokazy filmów konkursowych

12.11 godz.17.00 finał konkursu

13.11 godz.17.00 pokazy nagrodzonych filmów


10.11 godz.19.00

wstęp wolny

Dokument fabularyzowany o Władysławie Biegańskim, w reżyserii częstochowianina Artura Broncla oraz spotkanie z twórcami

5.11 godz.18.30

w głównych rolach : Daniel Radcliffe ("Harry Potter") , Joshua McGuire i David Haig

15.11 (środa) g.12.00

Historia przyjaźni królowej Wiktorii i jej hinduskiego sekretarza, Abdula Karima. Jako królowa Wiktoria Judi Dench.

18 - 19.11 godz.11.00

Laureat Nagrody Publiczności Festiwalu Kino Dzieci 2017!

Film opowiada historię zwykłego sześciolatka, który zaczyna naukę w szkole. Chłopiec jest obdarzony ogromną wyobraźnią i prostym, logicznym spojrzeniem na świat, które często kontrastują z normami rządzącymi społeczeństwem i światem dorosłych.

Po filmie odbędą się warsztaty plastyczne.

18.11. godz.18.55

transmisja na żywo z Nowego Jorku

28 - 29.10 godz.11:00

Sprytny Wiewiór i jego wesoła ferajna powracają!

Przed seansem występ iluzjonisty Krystiana Bączyńskiego.

dodatkowe seanse 4 i 5.11 (sobota i niedziela) godz.12.00

Pierwszy na świecie animowany film pełnometrażowy, który powstał dzięki ręcznie malowanym płótnom. Każda z 65.000 klatek filmu jest obrazem olejnym, namalowanym na płótnie przy użyciu tej samej techniki, jaką stosował Van Gogh. Przy tworzeniu filmu pracowało 125 malarzy.

20.10 - 2.11

Fabularyzowany dokument, ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech.

27.10 - 2.11

Historia turnieju życia najwybitniejszych tenisistów wszech czasów.

27.10 - 9.11

Młody milicjant mierzy się z zagadką morderstw w okolicach Krakowa. Podejrzenia padają na szanowanego obywatela - Mazurkiewicza. W obsadzie m.in.: Andrzej Chyra, Tomasz Schuchardt, Bogusław Linda, Katarzyna Warnke, Arkadiusz Jakubik, Andrzej Grabowski.

3 - 9.11

Wzruszająca opowieść, oparta na życiu malarki Maud Lewis, dziś uważanej za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek.

3 - 9.11

Jeden z najgłośniejszych filmów MFF w Cannes 2017. Brutalna i kontrowersyjna opowieść o postsowieckiej Rosji, w której bezprawie, agresja oraz wszechobecny terror systemu są na porządku dziennym.

3 - 9.11

Nagrodzona na ostatnim festiwalu w Berlinie czarna komedia w reżyserii kultowego fińskiego reżysera Akiego Kaurismäkiego. Mistrzowski film, w którym może się przejrzeć (i pośmiać z siebie) współczesna Europa.

10 - 16.11

Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny, precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów z archiwum Beksińskich. Scenariusz oparty na bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej pt. „Beksińscy. Portret podwójny"

10 - 16.11

Laureat Złotych Lwów i Nagrody Specjalnej w Wenecji za „Sztuczki" – Andrzej Jakimowski – powraca z nowym filmem. „Pewnego razu w listopadzie", to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia warszawskiej rodziny, rozgrywająca się w przeddzień potężnej demonstracji patriotycznej z okazji Święta Niepodległości.

20 - 26.10

Wydarzeniem tegorocznego Berlinale -  Srebrny Niedźwiedź za scenariusz oraz Teddy Award dla najlepszego filmu o tematyce LGBTQ.
Niesamowity, bardzo angażujący portret kobiety, mającej ponadludzką zdolność akceptacji siebie, bez względu na to, co myślą inni.

20 - 26.10

Nagroda Publiczności MFF Nowe Horyzonty oraz Złoty Pazur dla najlepszego filmu w konkursie Inne Spojrzenie 42.Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Film  jest swoistym podsumowaniem ludzkiej wiedzy na temat życia i ewolucji. Wizualizuje to, co wiemy dziś na temat procesu tworzenia się materii. Nie jest to jednak film stricte przyrodniczy ani naukowy,  ale oryginalna, ciekawa w odbiorze forma fabularyzowanego, dynamicznego przedstawienia teorii naukowych dotyczących funkcjonowania wszechświata. W roli narratora Andrzej Chyra.

20 - 26.10

Opowieść o uczuciu, które rodzi się na surowych, niedostępnych wzgórzach północnej Anglii. Film nagrodzony na festiwalu Sundance, okrzyknięty współczesną "Tajemnicą Brokeback Mountain".

 

14.10 godz.18.55

Bajeczna opera W.A.Mozarta w reżyserii Julie Taymor, w pełnej wersji, w języku oryginału ( j.niemiecki). Prawdziwe przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami,

21-22.10 godz.17.00

Film, inspirowany przekrojową wystawą dzieł Canaletta zgromadzonych w królewskiej galerii. Reżyser pokazuje nie tylko rysunki i obrazy mistrza, ale i same pałace. Na ekranie mieszają się wnętrza londyńskich zamków królewskich i widoki Włoch, a a szczególnie Wenecji, w której żył i tworzył Canaletto.

 

29.09 - 19.10

Patryk Vega po raz kolejny sięga po drażliwy temat - tym razem prezentuje realistyczny obraz polskiej służby zdrowia.  Sam reżyser deklaruje: "Myślę, że to będzie mój najmocniejszy film.

15.10.2017

15 października na całym kontynencie odbędzie się Europejski Dzień Kina Artystycznego. Juz po raz drugi częstochowski OKF ILUZJA wlącza się w obchody tego wyjątkowego dnia. Zaprezentujemy film europejski da dzieci, dwa filmy przedpremierowe, jedną premierę i znakomitą koprodukcję polsko - brytyjską. Pokazom będą towarzyszyć prelekcje, konkursy filmowe, warsztaty plastyczne.

W tym dniu wszystkie bilety po 10 zł. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

10.10 godz.12.00

XVII wiek, Amsterdam. Artysta Jan Van Loos  dostaje zlecenie namalowania portretu młodej mężatki Sophie. W czasie pracy między mężczyzną i kobietą rodzi się uczucie. Planując wspólną przyszłość, kochankowie postanawiają sprzedać cenną cebulkę tulipana...

19.10 godz.16.00  wstęp wolny

Animacje Piotra Dumały: Czarny kapturek, Łagodna, Zbrodnia i kara, Franz Kafka  oraz spotkanie z reżyserem.

PIOTR DUMAŁA , profesor Akademii Filmowej w Łodzi, opowie nam o swoim sposobie na interpretowanie wybitnych dzieł światowej literatury, wplatanie wątków literackich do swojego filmowego świata, a także – o własnych opowiadaniach, które znakomicie dopełniają przedstawianą w animacjach wizję rzeczywistości.

cały program festiwalu tutaj

Największe gwiazdy opery po raz kolejny na żywo z Nowego Jorku. Sezon 2017–18 zainauguruje 7 października o godz.18.55 NORMA -  dwuaktowa opera tragiczna, z tekstem Felice Romaniego i muzyką Vincenza Belliniego. Rola tytułowa jest jedną z najtrudniejszych partii sopranowych w całym repertuarze operowym. Zaśpiewa ją amerykańska sopranistka Sondra Radvanovsky. 

14 października o godz.18.55 CZARODZIEJSKI FLET Mozarta - prawdziwe przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami,

23.09 - 1.10

Wielkie, ogólnopolskie święto kina dla dzieci! „Pora na ciekawość" – pod takim hasłem upłynie czwarta edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który w dniach 23 września - 1 października odbędzie się w ponad 20 miastach w Polsce, w tym w Częstochowie.

6 - 8.10 godz.13.00

Biegasz od zawsze lub od niedawna? Znasz niesamowite uczucie euforii, które towarzyszy przebiegnięciu mety? Obejrzyj pierwszy polski dokument o ultramaratończykach, pokazy przedpremierowe!

Biegi ekstremalne to zawody na dystansie przekraczającym 100 kilometrów lub zawody czasowe, trwające powyżej 24 godzin. Wyścigi takie organizowane są na całym świecie, również w Polsce. Biorą w nich udział wspólnie mężczyźni i kobiety.  Jak sami mówią, tylko podczas maratonu czują, że żyją naprawdę.

7-8.10 godz.11.00

Mali giganci 3 D / Dzika Afryka 3 D

4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt. Tego dnia oraz w dniach 7 i 8 października pokażemy 2 filmy z serii "Mała Akademia we współpracy z BBC Earth": "Dzika Afryka" 3D oraz "Mali giganci" 3D.

13-14, 16-19.10

Aleksander Doba niedawno po raz trzeci przepłynął kajakiem Atlantyk z Ameryki do Europy. Przyznał, że spełnił też marzenie i... pogłaskał rekina. Ja podkreśla, wiek nie ma znaczenia, jeśli chce się realizować swoje pragnienia.

15 - 28.09

Co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim amerykańską dziennikarkę, małego chłopca, którego niesłusznie posądzono o kradzież, oraz udającego małpę artystę? Czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą festiwalu w Cannes wywołała zachwyty i dziki śmiech podczas festiwalowych pokazów.

22.09 - 5.10

Ostatni film Krzysztofa Krauzego, dokończony przez jego zonę Joannę Kos-Krauze. Polska ornitolog, pracująca w Rwandzie ratuje młodą dziewczynę z plemienia Tutsi...

Srebrne Lwy 42. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Nagroda za najlepszą główną rolę kobiecą (ex aequo) Eliane Umuhire i Jowita Budnik


22 - 28.09

Historia współczesnej Polski, opowiedziana przez Janusza Zaorskiego za pomocą fragmentów dzieł filmowych.

29.09 - 5.10

Wakacje bez kurateli rodziców, kryminalna zagadka i przyjaźń - tak wygląda krótki przepis na przygodę i przyjemny dreszcz sensacji.Film przygodowy, nawiązujacy do najlepszych tradycji polskiego kina familijnego.

teledysk do filmu

od 6.10

Dokument.W 1991 roku nikomu jeszcze nieznany Michel Houellebecq opublikował esej „Rester vivant" (ang. „To Stay Alive"). Skromnym objętościowo tekstem zafascynował się sam Iggy Pop. Rockman w rozterkach pisarza znad Sekwany rozpoznał ból towarzyszący mu na scenie przez wiele lat. Iggy Pop, ikona popkultury, odgrywa główną rolę w filmie – jest po nim swoistym przewodnikiem.

Seans filmu THE SQUARE w dniu 18.09 (poniedziałek)  godz.18:00 - wstęp za okazaniem skasowanego biletu MPK z tego dnia.

Zapraszamy.

23.09 godz.18:00

Trevor Scheunemann, Barbara Frittoli,  Roberto Alagna i Elīna Garanča w wielkim operowym przeboju.

8 - 21.09

Sztuka, piękno, pożądanie - film twórcy "Zakochanego Szekspira" z Alicią Vikander w gł. roli

15 - 21.09

Dokument fabularyzowany o historii Zakonu Krzyżackiego i Rzeczpospolitej Obojga Narodów. W roli narratora Stacy Keach.

17.09 godz.18.30

Retransmisja z National Theatre w Londynie. Jude Law w scenicznej adaptacji filmu L. Viscontiego

12.09 godz.12.00

Muza Woody'ego Allena oraz zdobywczyni Oscara i dwóch Złotych Globów – DIANE KEATON  oraz trzykrotnie nominowany do Złotego Globu weteran największych superprodukcji Hollywood – BRENDAN GLEESON w chwytającej za serce i podnoszącej na duchu niezwykłej historii, która wydarzyła się naprawdę!

16.09.2017

20:30  4 * krótki metraż: Sześciu mężczyzn, którym robi się niedobrze (1966) 4' / Alfabet (1968) 4' / Kaleka (1974) 9' / Lumiere (1995) 1'  GŁOWA DO WYCIERANIA (1977) 89'

22:30 TWIN PEAKS: OGNIU KROCZ ZA MNĄ (1992) 135'

01:00 ZAGUBIONA AUTOSTRADA (1997) 135'

wstęp za okazaniem karnetu na Noc Kulturalną

8 -14.09

Grand Prix MFF w Montrealu. Opowieść o trojgu kompletnie różnych ludziach, którzy nieoczekiwanie i wbrew własnej woli uzależniają się od siebie.

8 - 14.09

Porywająca historia narodzin kina, z pasją i humorem opowiedziana przez Thierry'ego Frémaux – dyrektora Festiwalu Filmowego w Cannes i Instytutu Lumière w Lyonie. 

8-10.09 godz.11.00

W dniach 9-10 września (sobota - niedziela) seanse poprzedzi magiczne spotkanie z iluzjonistą Krystianem Bączyńskim. Zapraszamy na godz.11.00.

1 - 3.09 godz.11:00
bilet 10 zł

Film familijny. Poruszajaca opowieść o wielkiej przyjaźni między jedenastoletnim chłopcem, a niezwykłym, czerwonym psem.

6 - 7 września godz.14:15  wstęp wolny

Zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu "Integracja Ty i Ja". Motto tegorocznej edycji to "Życie można zacząć wiele razy".

Zapraszamy nauczycieli zainteresowanych edukacją filmową na spotkanie z Panią Anną Równy – koordynatorem merytorycznym ogólnopolskiego projektu NHEF. Dyskusji na temat edukacji filmowej wobec zmian w systemie oświaty oraz jej szans i zagrożeń będzie towarzyszyć specjalny pokaz najnowszego filmu Juliusza Machulskiego „Volta”.

Zapraszamy nauczycieli zainteresowanych edukacją filmową na spotkanie z Panią Anną Równy – koordynatorem merytorycznym ogólnopolskiego projektu NHEF. Dyskusji na temat edukacji filmowej wobec zmian w systemie oświaty oraz jej szans i zagrożeń będzie towarzyszyć specjalny pokaz najnowszego filmu Juliusza Machulskiego „Volta”.

25 - 31.08

Najnowsza komedia twórcy "Jeszcze dalej niz północ" i "Przychodzi facet do lekarza" Danny'ego Boona. Historia dowódcy elitarnej jednostki specjalnej, który musi przygotować do egzaminów niezdarną policjantkę.

25 - 31.08

Komedia. Nadopiekuńczy rodzice starają się pomóc swojemu synowi po jego pierwszym zawodzie miłosnym.

25.08 - 7.09

Thriller erotyczny w reżyserii Francois Ozona. Wyłącznie dla doroslych widzów.

1 - 5.09

Kociarze! Oto film waszego życia powraca na ekran na życzenie widzów. 

1 - 7.09

Frank samotnie wychowuje swoją niezwykle uzdolnioną siostrzenicę Mary. Gdy talent dziewczynki ujawnia się, musi stoczyć walkę o prawa rodzicielskie z babcią dziewczynki.

1 - 7.09

Nominowana do Oscara opowieść , oparta na prawdziwych wydarzeniach, z udziałem rdzennej ludności Yakel.

19 sierpnia nastąpiła przerwa w dostawie prądu.
Widzów, którzy z tego powodu nie mogli obejrzeć opery NABUCCO z Metropolitan Opera, zapraszamy
w sobotę 26  sierpnia o 17.30 ( ewentualnie zwracamy pieniądze za bilety )
Serdecznie przepraszamy


Jednocześnie informujemy, że 26.08 nie odbędą się seanse :
16.45  AGENTKA SPECJALNEJ TROSKI
18.45  SYNALEK

27.08 godz.17:00

retransmisja z Teatru Bolszoj w Moskwie

18 - 24.08

Dokument fabularyzowany, próbujący opowiedzieć o tym czy objawienia fatimskie się spelniły i jak zmieniły świat.

18 - 24.08

Muza Woody'ego Allena oraz zdobywczyni Oscara i dwóch Złotych Globów – DIANE KEATON  oraz trzykrotnie nominowany do Złotego Globu weteran największych superprodukcji Hollywood – BRENDAN GLEESON w chwytającej za serce i podnoszącej na duchu niezwykłej historii, która wydarzyła się naprawdę!

18 - 24.08

Opowieść o współczesnej miłości w stylu retro

25 - 27.08 godz.11:00
bilet 10 zł

Animacja, b.o. Nastoletni Adam wyrusza w poszukiwaniu swojego ojca. Podczas swojej wyprawy dowiaduje się, że jest potomkiem Yeti.

15 sierpnia kino nieczynne

4 - 6.08 godz.11:00
bilet 10 zł

Animacja, bez ograniczeń wieku. Samochód wyścigowy Zygzak McQueen z pomocą młodej trenerki staje do rywalizacji w kolejnym wyścigu.

10.09 godz.17.00

retransmisja spektaklu z Paryża

28 - 30.07  godz.11:00
bilet 10 zł

Kacper i Emma po zakończonym roku szkolnym wybierają się na wakacje w góry.

21.07 - 3.08

Porywająca komedia o facecie, który tak się wzbogacił na kłamstwach, że nie stać go już na szczerość! Jeden z największych francuskich komediowych przebojów ostatnich lat!

28 .07 - 3.08

Zabawna i mądra opowieść o kryzysie wieku średniego.

19.08 godz.18:00

Ludmila Monastyrska, Jamie Barton i Placido Domingo w biblijnej opowieści o królu Nabuchodonozorze

8.08 godz.12:00
bilet 8 zł

Komedia kryminalna w rezyserii Juliusza Machulskiego.

 

4 - 10.08

Dokumentalny esej o kondycji współczesnego człowieka, żyjącego w zachodnim społeczeństwie w XXI wieku, opowiedziany głosami 21 bohaterów spotkanych w nowojorskim metrze.

4 - 10.08

Najnowszy film F.Ozona, stylowa i sugestywna mieszanka romansu i kryminału w stylu retro.

4 - 10.08

Adaptacja sztuki Petera Handkego w reżyserii Wima Wendersa

11 - 13.08  godz.11:00
bilet 10 zł

Animowana adaptacja historii o złodziejaszkach skarpetek.

11 - 17.08 (oprócz 15.08)

Dokument o szlaku pielgrzymkowym do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela

11 - 17.08 (oprócz 15.08)

Pełna niecodziennych żartów i slapstickowej choreografii historia znajomości bibliotekarki z miasteczka na dalekiej północy Kanady i dziwnie pociągającego, ekscentrycznego kloszarda z Paryża.

11 - 17.08 (oprócz 15.08)

Koreański kandydat do Oscara. Mroczny thriller szpiegowski o przyjaźni i zdradzie.

18 - 20.08 godz.11:00
bilet 10 zł

Animacja, b.o. Pełna humoru, przygód i wzruszeń opowiesć o spełnianiu marzeń.

25.07.2017, godz. 17:30
Filmowy wtorek z Przemysławem Bluszczem.


Wstęp wolny.

21 - 27.07

Nominowany do OSCARA 2017 i nagrodzony statuetką dla najlepszej europejskiej komedii na ostatniej ENF we Wrocławiu, szwedzki komediodramat, porównywany z „Lepiej być nie może" i „Gran Torino".

14 - 16.07 godz.11:00

Smerfetka wraz z kilkoma innym smerfami wyrusza na wyprawę aby dowiedzieć się, czemu jest jedyną dziewczyną w wiosce.

16.07 godz.17.00
powtórka na zyczenie widzów

Na podstawie listów i zapisków twórcy impresjonizmu


21 - 27.07

Piękna, zabawna i wzruszająca opowieść o odkrywaniu życia na nowo. Pełna doskonałego jedzenia i wina, niesamowita podróż, która  pozwoli chłonąć magiczne zakątki Francji wszystkimi zmysłami. 

7 - 9.07 godz.11.00

Animacja o pasji, przyjaźni i spełnianiu marzeń.

30.06 - 2.07

Obsypany nagrodami na dziecięcych festiwalach, dojrzały film dla młodych widzów.

1 i 2.07

wystawa z The National Gallery w Londynie

30.06 - 13.07

Morgan Freeman, Michael Caine, Alan Arkin i Matt Dillon w komedii kryminalnej

20.06 godz.19.00

pokaz w ramach ALEJE, TU SIĘ DZIEJE - Filmowy wtorek

wstęp wolny

po projekcji spotkanie z reżyserem Krzysztofem Kasprzakiem

9 - 22.06

Rozchwytywana waszyngtońska lobbystka wypowiada wojnę amerykańskim producentom broni.


16 - 22.06

Komediodramat o "dojrzewaniu do odpowiedzialności i ciągłym przewartościowywaniu życiowych priorytetów. Bez chusteczek się nie obejdzie.":-)

16 - 22.06

Znakomity debiut estońskiego reżysera, porównywany z „Funny Games" Michaela Hanekego.

24.06 godz.18.00

Retransmisja z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. W gł rolach Diana Damrau, Matthew Polenzani i Mariusz Kwiecień

23 - 29.06

Nominowana do Oscara, niezwykła animacja dla dorosłych

23.06 - 6.07

Bezpruderyjna komedia o miłości, zdradzie i o tym, że czasem łatwiej zorganizować szczęście komuś niż sobie.

23 - 29.06

Najlepsza brytyjska komedia roku

30.06 - 6.07

Fascynująca rosyjska XIX-wieczna powieść przeniesiona na ekran przez debiutanta Williama Oldroyda, która podbiła szturmem światowe festiwale i skradła serca publiczności.

4.07 godz.12:00

Komediodramat o "dojrzewaniu do odpowiedzialności i ciągłym przewartościowywaniu życiowych priorytetów. Bez chusteczek się nie obejdzie.":-)

7 - 20.07

Najnowsza komedia kryminalna Juliusza Machulskiego.

7 - 13.07

Cztery nagrody Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, w tym Grand Prix.

Złotówka z każdego sprzedanego biletu będzie przeznaczona na działania Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii. 

14 - 20.07

Bogaty pisarz-celebryta nieopatrznie zaprasza pod swój dach romską rodzinę, co sprawia, że jego świat staje na głowie.  

14 - 20.07

Oparta na autentycznych wydarzeniach, obsypana nagrodami fińska love story. Główna nagroda sekcji Un Certain Regard w Cannes w 2016 roku, a także Europejska Nagroda Filmowa dla europejskiego odkrycia roku.

 

21 - 23.07 godz.11:00

Animowana komedia muzyczna o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie.

15 czerwca kino nieczynne

Szanowni widzowie,

w czwartek 15 czerwca (Boże Ciało) kino bedzie nieczynne. Zapraszamy od 16 czerwca

Dzieciak rządzi

5.06

Film animowany ze studia DreamWorks Animation, w którym powstały takie przeboje jak "Shrek" i "Madagaskar"

wystawa z The Royal Academy of Arts w Londynie

10-11.06  godz.17.00

1- 5 czerwca 2017

Dzieciak rządzi, Był sobie pies, Riko prawie bocian, Wielka wyprawa Molly, Ozzy, Sonia

2 - 14.06

Komedia z Juliette Binoche

Od 2.06

Rumuński kandydat do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.


9 - 14.06

W tytułowej roli Penelope Cruz

18.06 

spektakl teatralny z National Theatre w Londynie

w gł. roli Ruth Wilson

od 11.00 Festiwalowy Dzień Dziecka: zestaw animacji dla najmłodszych

Reksio remontuje (12:17) / Pampalini i goryl (9:13) / Dziwne przygody Koziołka Matołka: Gwiazdor filmowy (9:33) / Piesek w kratkę : Pies w cyrku (9:37) / Kochajmy straszydła: Szalejacy reporter (9:19)

po filmach gry, zabawy, konkursy

 

12 - 18.05

12 - 18.05

od 19.05

Nagroda Niemieckich Kin Studyjnych ArtHaus, Berlinale 2016


od 19.05

Ryan Gossling, Michael Fassbender, Rooney Mara, Natalie Portman, Cate Blanchett, Holly Hunter, Val Kilmer w opowiesci o obsesjach zdradach i rock'n'rollu.

26 - 28 maja

PROJEKCJE   DEBATY  SPOTKANIA

GOŚCIE: m.in.  Grażyna Szapołowska  /   Michał Urbaniak  /  Adam Guziński  /  Maya Talmon

Kawaler z różą  /  Richard Strauss

13.05  godz.18.30

Renee Fleming, Elina Garanca, Erin Morley, Matthew Polenzani

Munio: Strażnik Księżyca

13-14.05   godz.11.00

5 - 6.05 , 8 -11.05

5 - 11.05

Najnowszy film reżyserki GALERIANEK

29-30.04

Goya. Widzenie ciała i krwi

z The National Gallery w Londynie

Mizantrop

retransmisja przedstawienia z Comédie-Française w Paryżu

7.05 godz.17.00

od 10.04

Grand Prix Festiwalu w Cannes 2016 , Nagroda Jury Ekumenicznego, 3 Cezary 2017

Dalida. Skazana na miłość

9.05  godz.11:30

10.05 godz.11.30


W dniach 14 - 16.04 kino nieczynne

Zapraszamy od poniedziałku 17.04

Wszystkim widzom życzymy zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych.

od 17.04

21.04 - 5.05

Oscar dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego

28.04 - 4.05

22.04  2D

23.04  3D

od 21.04 - WIOSNA FILMÓW

Zwycięzca Berlinale 2017

od 21.04 - WIOSNA FILMÓW

od 23.04- WIOSNA FILMÓW

Europejska Nagroda Filmowa dla najlepszej komedii, dwie nominacje do Oscarów

od 23.04 - WIOSNA FILMÓW

11 nominacji do Cezarów

od 22.04 - WIOSNA FILMÓW

od 24.04 - WIOSNA FILMÓW

27.04 - WIOSNA FILMÓW

28.04 - 4.05

Grand Prix 16. MFF Nowe Horyzonty

28.04 - 4.05

Ryszard Bugajski i Maria Mamona

gośćmi kina OKF Iluzja w dniu 8.04.2017

06.04

w przeglądzie filmów RYSZARDA BUGAJSKIEGO

od 17.03

"Dla Natalie Portman „Jackie" to osiągnięcie na miarę „Czarnego łabędzia" - New York Daily News

"Stylowa i niezwykle inteligentna próba uczłowieczenia legendy." - Screen International

"Gwarantuje dreszcz emocji." - New Yorker

07.04

w przeglądzie filmów RYSZARDA BUGAJSKIEGO

od 17.03

Film zdobył statuetki jednej z najważniejszych włoskich nagród filmowych Nastro d'argento (Srebrna Wstążka), przyznawanych przez krytyków i dziennikarzy, w pięciu kategoriach.

07.04

w przeglądzie filmów RYSZARDA BUGAJSKIEGO

od 17.03

Krzyształowy Niedźwiedź na MFF w Berlinie 2016
Złote Koziołki - Jury Międzynarodowe na festiwalu Ale Kino!

09.04 - NATIONAL THEATRE w Londynie

Ian McKellen („Władca Pierścieni", „X-men", „Hobbit") i Patrick Stewart („Star Trek", „X-men")  w  komedii Harolda Pintera.

08.04

w przeglądzie filmów RYSZARDA BUGAJSKIEGO

Po filmie spotkanie z rezyserem i odtwórczynią głownej roli MARIĄ MAMONĄ.

od 17.03

Nominowany do Złotej Palmy oraz nagrodzony za reżyserię na festiwalu w Cannes 2016, najnowszy film Oliviera Assayasa. W roli głównej Kristen Stewart, która ponownie, po nagrodzonej Cezarem roli w dramacie „Sils Maria", staje przed kamerą jednego z czołowych twórców kina europejskiego.

do 30.03

Triumfalny powrót; druga część kultowego filmu lat dziewięćdziesiątych XX wieku,

do 30.03

Natalie Portman i Lily-Rose Depp jako piękne i tajemnicze siostry, posiadające nadprzyrodzone zdolności.

do 30.03

Opowieść o prezenterze telewizji, który za wszelką cenę dąży do odniesienia sukcesu. Gdzie są granice zaangażowania w pracę? Jaka jest cena bycia uczciwym?

 1 i 2.04 przedpremiera!

21.04-4.05

Oscar 2017 dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego

 od 31.03

6 Oscarów 2017 :

Najlepsza aktorka pierwszoplanowa Emma Stone
Najlepszy reżyser Damien Chazelle
Najlepsza muzyka oryginalna Justin Hurwitz
Najlepsza piosenka "City Of Stars", wyk. Ryan Gosling
Najlepsza scenografia David Wasco, Sandy Reynolds-Wasco
Najlepsze zdjęcia Linus Sandgren

od 31.03

3 Oscary 2017 :

Najlepszy film
Najlepszy aktor drugoplanowy Mahershala Ali
Najlepszy scenariusz adaptowany Barry Jenkins, Tarell McCraney

od 31.03

2 Oscary 2017:

Najlepszy aktor pierwszoplanowy Casey Affleck
Najlepszy scenariusz oryginalny Kenneth Lonergan

19.03 g.17.00

W roli Salieriego Lucian Msamati („Gra o tron"), w roli Mozarta  Adam Gillen („Fresh Meat", „Benidorm", „Prisoners' Wives").

Spektakl z muzyką na żywo w wykonaniu Southbank Sinfonia.

18-19.03 g.11.00

PRZEDPREMIERA!

Oscary 2017 - nominacja dla najlepszego filmu animowanego, Europejska Nagroda Filmowa dla najlepszego filmu animowanego

22.04

transmisja na żywo z Nowego Jorku

od 4.03

4.03 g. 19.00  premiera filmu i spotkanie z reżyserem, Przemysławem Wojcieszkiem.

5.03 godz.12.00

Oscary 2017:

* najlepszy film

* najlepszy aktor drugoplanowy: Mahershala Ali

* scenariusz adaptowany: Barry Jenkins i Tarell Alvin McCraney

transmisja na zywo z Nowego Jorku

11.03

BERLINALE 2017 - Srebrny Niedźwiedź - nagroda im. Alfreda Bauera dla filmu otwierającego nowe perspektywy

do 9.03

12.03  g.12.00  wstęp wolny

15.03 g.12.00

Ostatni film Andrzeja Wajdy

do 9.03

 

do 16.03

Opowieść o "największej skandalistce PRL-u", uznanej lekarce oraz autorce najpopularniejszego w Polsce poradnika o miłości.

do 16.03

Wtorek, 22 lipca 1973 . Dwudziestodwuletnia Olga Hepnarová wjeżdza wypożyczoną ciężarówką w ludzi czekających na przystanku tramwajowym na praskiej ulicy
Obránců míru...

do 16.03

Złote Globy 2017: Najlepsza aktorka w dramacie- Isabelle Huppert; Najlepszy film zagraniczny

14.02, godz. 16.00
15.02, godz. 11.00
16.02, godz. 11:00

"Ostatni smok świata" 18-19.02, godz. 11.00

do 16.02

14 nominacji do Oscara!

do 16.02.02

6 nominacji do Oscara

do 2.03

najnowszy flm Martina Scorsese

Już po raz 25 widzowie Kina Studyjnego OKF ILUZJA wybrali najlepszy - ich zdaniem - film, pokazany na ekranie OKF w minionym roku ...

do 9.02

Berlinale 2016: Nagroda Jury Ekumenicznego, Nagroda Specjalna Europa Cinemas

do 9.02

5 Europejskich Nagród Filmowych, nominacja do Oscara

11 i 12.02

OSOBLIWY ŚWIAT HIERONYMUSA BOSCHA z Het Noordbrabants Museum w s'Hertogenbosch

14.02

Pod prysznic wchodzi ze stoperem. Myje się wyłącznie w zimnej wodzie. Telewizję ogląda przez lornetkę w oknie sąsiada.Jego serce zajęte jest przez... lokatę bankową.


19.02

retransmisja spektaklu z Teatru Narodowego w Londynie

25.02

transmisja na żywo z Nowego Jorku

17.01, godz. 10:00 "Królowa Śniegu 3: Ogień i lód"
19.01, godz. 10:00 "Przygody Finna"
24.01, godz. 10:00 "Przyjaciel na balkonie"
26.01, godz. 10:00 "Vaiana: Skarb oceanu 2D"
27-29.01, godz. 11:00 "Vaiana: Skarb oceanu 3D"

PLEBISCYT  
 * ZŁOTA    PIĄTKA *
NA   NAJLEPSZY  FILM   ROKU  2016
PREZENTOWANY   W   OKF

Już  po  raz  25.  zapraszamy  do  zabawy  w  typowanie  najlepszego  filmu  roku.od 26 grudnia

Rewelacja tegorocznego festiwalu w Cannes i najlepszy od lat film Jima Jarmuscha. Twórca „Broken Flowers" stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób.

od 26 grudnia

 Ekranizacja bestsellerowej powieści Patricka Nessa. Reżyser wizjonerskiego „Sierocińca” i zapierającego dech w piersi „Niemożliwego” przedstawia opowieść o chłopcu, który szukając ratunku dla ukochanej mamy wkracza do świata, którego istnienia nawet nie podejrzewamy.

 

 

 

 

od 6 stycznia

Biografia Marie-Louise Fuller, gwiazdy Opery Paryskiej i europejskich kabaretów czasu Belle Epoque.

od 6 stycznia

Prawdziwa, punkowo-rockowa, niecenzurowana historia kultowego festiwalu w Jarocinie. Energetyczna podróż pokazująca fenomenalną siłę muzyki,a jednocześnie film o wolności.

od 6 stycznia

Słodko - gorzka komedia, jeden z największych przebojów kin włoskich 2016 roku.

7 stycznia

Ludmila Monastyrska, Jamie Barton i Placido Domingo w biblijnej opowieści o królu Nabuchodonozorze

od 13 stycznia

Ostatni film Andrzeja Wajdy, polski kandydat do Oscara. Przejmująca, uniwersalna historia niszczenia jednostki przez totalitaryzm.

od 13 stycznia

Pełna magii, humoru i wzruszeń historia mieszkańców niezwykłej kamienicy na Śląsku – pięknej Róży, zauroczonych nią mężczyzn i kobiet, zazdrosnych o jej wdzięki.

od 20 stycznia

od 20 stycznia

W dniach 22-25 grudnia kino nieczynne

Zapraszamy od 26 grudnia (poniedziałek za dychę).


od 16 grudnia

Komedia. Rodowity mieszkaniec Sevilli, Rafael, nigdy wcześniej nie opuścił Andaluzji. Mężczyzna wyrusza jednak w nieznane za baskijką - dziewczyną zupełnie inną od kobiet, które wcześniej znał.

od 16 grudnia

Podróż pełna emocji wypełniona po brzegi rockandrollem i najbardziej wielbionymi utworami  The Rolling Stones. Zwieńczeniem całej trasy jest historyczny występ Stonesów w Hawanie, w którym udział wzięło 1 200 000 osób!od 16 grudnia

Osiem kobiet w różnym wieku. Miłość, samotność, strach - to wszysto, co nas ubiera. Bohaterki filmu są obiektem dziwnego eksperymentu... 

18.12 (niedziela) g.18.45

Intryga, uwiedzenie i zdrada.

Spektakl w reżyserii Josie Rourke

W głównych rolach : Elaine Cassidy, Janet McTeer, Dominic West

od 26 grudnia

François Gautier to skąpy człowiek, który nie ma przyjaciół, ani kobiety. Pewnego dnia życie mężczyzny zmienia się za sprawą dwóch dam: szesnastoletniej Laury, która twierdzi, że jest jego córką oraz pięknej wiolonczelistki.

2 - 8 grudnia

Mikołajkowe propozycje dla młodych widzów

10 i 11 grudnia

wszystkie bilety po 12 zł

4 grudnia godz. 16:15

tylko jeden seans

9 - 15 grudnia

 9.12   16:00 Polowanie na muchy

10.12  16:00  Danton

11.12  15:45  Człowiek z marmuru

12.12  15:45  Człowiek z żelaza

13.12  16:00  Wałęsa. Człowiek z nadziei

14.12  16:00  Wesele

15:12  16:00  Panny z wilka

10 grudnia g. 18:55

Eric Owens wcieli się w postać rycerza poszukującego miłości, a Susanna Phillips w jego ukochaną w operze fińskiej kompozytorki Kaiji Saariaho, która cieszy się ogromnym uznaniem w świecie.

 

Kochani , Najlepsi na świecie Widzowie ,
serdecznie  dziękujemy  za wszystkie głosy , oddane na kino OKF Iluzja . Dzięki Wam zajęliśmy drugie miejsce w plebiscycie na najlepsze kino studyjne, z czego bardzo sie cieszymy. :-)

Zwyciężyło kino WRZOS w Świeciu, a trzecie miejsce zajęło kino PIONIER w Szczecinie. Gratulujemy rywalom.

 

18 - 24.11

18.11  18:45 Pali się moja panno  /  przed filmem prelekcja - S.Domański

19.11  18:45 Miłość blondynki / przed filmem prelekcja - S.Domański

20.11  18:45 Pociągi pod specjalnym nadzorem /  przed filmem prelekcja - S.Domański

21.11  16:45 Diabelski wynalazek /  18.15 Ja, Julinka i koniec wojny 

22.11  18:45  Stokrotki 

23.11 18:45  Słońce w sieci 

24.11 18:45 Palacz zwłok 

od 11.11.2016

Srebrne Lwy Gdańskie 2016, Nagroda Kin Studyjnych i Lokalnych

od 18.11

Niezwykły dokument o autyzmie i bajkach Disneya

27.11

w gł. roli Benedict Cumberbatch

retransmisja z National Theatre w Londynie

od 25.11

Preis, Chyra , Pławiak w opowieści o policyjnej rodzinie i zbrodni.

od 25.11

Najnowszy film twórcy "Przesłuchania", opowiadający o prawdziwej postaci Julii Brystygierowej, znanej jako "Krwawa Luna"

2-11 grudnia

Nagroda dla najlepszego debiutu na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz  DON KICHOT Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych.


od 2 grudnia

Złota Palma w Cannes 2016 za najlepszą reżyserię dla Cristiana Mungiu

od 9 grudnia

Nieprawdopodobnie porywający, wciągający meta-thriller. The Guardian

Nokaut! Tom Ford spełnia wszystkie pokładane w nim oczekiwania, dając nam arcydzieło o okrucieństwie, słabości i bólu, jaki zadajemy innym, a do tego dwie nieprawdopodobnie zagrane role – Amy Adams i Jake Gyllenhaal. Financial Times

od 9 grudnia

Najnowszy film braci Dardenne, dwukrotnych zdobywców Złotej Palmy na MFF w Cannes.

10 - 12 grudnia

„Ederly” przede wszystkim jest świetną komedią absurdu. Na ekranie dominuje specyficzne poczucie humoru, oparte na dialogach i sposobie ich artykułowania oraz żarty sytuacyjne. Nie jest to naturalnie film, który rozbawi każdego widza, ale widownia lubująca się w inteligentnej rozrywce, gdzie nie zawsze rozwiązania fabularne są wyłożone na stół, z pewnością nie tylko będzie głośno się śmiać, ale być może też zakocha się w filmie Piotra Dumały.

        Krzysztof Połaski

12-13.11 godz.12.00

"Gra o tron" dla najmłodszych

od 11.11.2016

Czeski kandydat do Oscara

11-17.11

Ponownie na ekranie, na życzenie widzów

Zlote Lwy Gdańskie 2016


13 grudnia g.12.30

Najnowszy film Ryszarda Bugajskiego ("Przesłuchanie") , opowiadający o prawdziwej postaci Julii Brystygierowej, znanej jako „Krwawa Luna”.

6.11.g.18.00

Szekspirowska tragedia zemsty i politycznej manipulacji.  W roli rzymskiego wodza Tom Hiddleston ( „Thor", „Avengers", „Czas wojny", „O północy w Paryżu", „Tylko kochankowie przeżyją").


9 XI 2016, godz. 15:00

Projekcja filmu "Piąta pora roku" i spotkanie z aktorem Marianem Dziędzielem.

Serdecznie zapraszamy na DOJRZAŁY FESTIWAL
                             7-10  listopada 2016 

Patronat Prezydenta Częstochowy -  Krzysztofa Matyjaszczyka.
Współorganizator - Wydział Polityki Spolecznej Urzędu Miasta Częstochowy

do 10.11

Zmysłowy thriller twórcy "Oldboya"

11.11.2016 g. 17.15   wstęp wolny

  1. PAWEŁ        Bartosz Dominik, Maciej Kotasiński, Karolina Zarębska, Jan Dominik.

  2.  WOŁALI NA MNIE MAGDA, A MAM NA IMIĘ ZWYCIĘSTWO       Jacek Janikowski

  3.  SPOKÓJ      Karol Kalisty

 

Automobilklub Jurajski poleca

4.11 g.18.00 NAJSZYBSZY

5.11 g.18.00 JAZDA NA KRAWĘDZI

UWAGA ! Gratka dla miłośników motoryzacji. AUTOMOBILKLUB JURAJSKI wylosuje wśród widzów dwa przejazdy autem rajdowym w fotelu pilota. Nagroda zostanie zrealizowana  podczas jazd testowych na płycie Lotniska Rudniki.

Zmiany w repertuarze

Informujemy, ze nastapiła zmiana w październikowym repertuarze:

1. W dniach  21-27 X zamiast filmu "Zaćma" zostanie wyświetlony film "Dziewczyna z pociągu". Premiera filmu "Zaćma" została przełożona na 25 listopada

Met Opera - otwarcie sezonu 2016/17.

Transmisja 8.10.2016, godz. 18.00.

9 października 2016 roku dzięki inicjatywie CICAE (Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych)  po raz pierwszy będzie Europejskim Dniem Kina Artystycznego.            

Młody Iluzjonista

8.10 g.11.00
9.10 g.11.00

EUROPEJSKI DZIEŃ KINA ARTYSTYCZNEGO

od 7.10

Podróż przez Internet, sztuczną inteligencję, robotykę oraz erę cyfrową w rezyserii Wernera Herzoga.

11.10 g.12.00

Komedia obyczajowa, w której komediowy potencjał rodzi się w zderzeniu dwóch na pozór obcych sobie światów: ateisty i księdza.

Program festiwalu ...

Ideą Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych jest promocja kina pogodnego i optymistycznego. Do konkursu co roku kwalifikuje się ok. 40  polskich filmów wszystkich gatunków. Wstęp na festiwal i wszystkie wydarzenia towarzyszące zawsze jest bezpłatny.

1-2.10 g.17.00

W 2013 roku Norwegia obchodziła 150. rocznicę urodzin Edvarda Muncha, jednej z najwybitniejszych postaci sztuki współczesnej. Wystawa Munch 150 organizowana przez National Museum i Munch Museum w Oslo została obwołana wydarzeniem roku. W jednym miejscu zgromadzono 220 płócien i rysunków.

od 30.09

Opowieść o przemianie i poszukiwaniu własnej drogi w życiu.

Film WOŁYŃ wyłączony ze zniżek i promocji

Informujemy, ze film WOŁYŃ, został wyłączony ze wszelkich zniżek i promocji, w tym z TANIEGO PONIEDZIAŁKU, zniżek na Kartę Stałego Widza i Klub Nauczyciela. Wyjątkowo, na ten film obowiązują tylko dwie ceny biletów: 16 zł normalne i 14 zł ulgowe.

od 15.10

Pierwszy film, poruszajacy dotychczas przemilczany w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Kresach Wschodnich w latach 1943-45, a jednoczesnie jedna z  największych produkcji kinematografii polskiej ostatnich lat.

od 21.10

Złota Palma MFF w Cannes 2016

od 21.10

Ekranizacja bestsellera Pauli Hawkins.

od 23.09

Dwie kobiety spotykają się w gabinecie psychoterapeuty, który zabiera je w trudną podróż ku polepszeniu ich relacji.

od 23.09

Maggie jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która postanawia zajść w ciążę i znaleźć do tego celu najlepszego mężczyznę. W tym czasie zakochuje się w zupełnie innym i cały plan trzeba zrobić na nowo. Doorowa obsada!

W roli głównej  nagrodzona Oskarem Helen Mirren, którą ostatnio moglismy oglądać na dużym ekranie w filmie „Złota Dama”

Seans filmu "Sługi boże" - wejście za okazaniem skasowanego biletu MPK z data 16.09.2016

Zapraszamy 16.09, godz. 18:30

TUŻ PRZED GDYNIĄ - maraton filmów polskich z Festiwalu Filmowego w Gdyni 2016

20.30 Zjednoczone stany miłości

22.30 Planeta singli

00.50 Kamper

Najnowszy film Pedro Almodovara; trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu.

Poruszajaca opowieść o największej gwieździe jazzu - Milesie Davisie.

Przypowieść o tym, kim jest człowiek, jakie są jego ciemne i jasne strony i co tak naprawdę łączy nas wszystkih.

Mroczny, pełen zagadek kryminał. Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski. Ku jego niezadowoleniu do sprawy przydzielona zostaje także Ana Wittesch niemiecka policjantka o polskich korzeniach...

CO PRZYNOSI PRZYSZŁOŚĆ od 16.09

Berlinale 2016: Srebrny Niedźwiedź  (Najlepszy reżyser- Mia Hansen-Løve)

"Królestwo" zamyka słynny dokumentalno-przyrodniczy cykl Mikrokosmos i Makrokosmos. Tym razem twórcy zapraszają nas do niezwykłego świata prapuszczy, aby oczami jej mieszkańców odkryć przed nami historię natury, naszego kontynentu i człowieka od epoki lodowcowej do czasów współczesnych.

ŚMIETANKA TOWARZYSKA od 19 sierpnia

LINK

BOSKA FLORENCE od 19 sierpnia

LINK

Zwycięzca 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.
Realistyczna opowieść o świecie vaquejada, popularnego w północnej Brazylii sportu, rodzaju obwoźnego rodeo

LINK

KOMUNA od 26 sierpnia

Anna ma dość mieszczańskiego życia. Namawia męża na eksperyment: postanawiają stworzyć hipisowską komunę. Po pewnym czasie mąż Anny chciałby, aby do komuny dołączyła znacznie młodsza dziewczyna, w której się zakochał. Srebrny Niedźwiedź dla najlepszej aktorki na MFF w Berlinie.

LINK

Komedia obyczajowa, w której komediowy potencjał rodzi się w zderzeniu dwóch na pozór obcych sobie światów: ateisty i księdza.

29-30.10

w cyklu MŁODY ILUZJONISTA

bilet 10 zł

Uzależniony od pracy biznesmen prowadzi bardzo stresujące życie. Pewnego dnia, w wyniku zaskakującego wypadku, zostaje uwięziony… w ciele domowego kota, należącego do jego własnej rodziny.

22-23.10

W cyklu MŁODY ILUZJONISTA

7.09 g.15.00  To, co jest możliwe / Michał / Dobrze zapamiętuję

8.09  g.15.00 Królowa śniegu i inne historie / Dla Soni / Wyślę Wam kartkę

wstęp wolny

Długo oczekiwane wydarzenie w londyńskiej Royal Academy of Arts. Pierwsza w historii Wielkiej Brytanii wystawa poświęcona portretom autorstwa francuskiego mistrza Edouarda Maneta.

22.10  g.18:55

Na żywo z Nowego Jorku - sezon 2016/17

Jedna z najdowcipniejszych oper w historii gatunku

Zapraszamy wszystkich nauczycieli zainteresowanych edukacją filmową na specjalne spotkanie promujące projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na rok szkolny 2016/2017 oraz projekcję filmu „Boska Florence".

Wakacyjne Poranki Filmowe

26-28.08 godz.11.00

bilet 10 zł

23.08.2016, godz. 19.00 „Częstochowa lata 90. XX wieku"

NAPÓJ MIŁOSNY Gaetano Donizetti / Met Opera

retransmisja z Metropolitan Opera w Nowym Jorku / 23.07 g.18:45

Film podsumowujący sezon transmisji Met Opera 2015/16 ...

Retransmisja z National Theatre w Londynie ...

Przedpremierowe pokazy filmów z najważniejszych festiwali ...

Filmowy wtorek z Henrykiem Talarem ...

16 - 17.06.2016 w Kinie OKF Iluzja

"Od big beatu do rocka"

TOYOTA CZĘSTOCHOWA z okazji Dnia Dziecka przygotowała dla naszych młodych widzów niespodziankę. Już w najbliższą sobotę w godzinach 11.00 -15.00 przed budynkiem Kina OKF Iluzja, zaparkują TOYOTY, które dzieci będą mogły pomalować według własnego pomysłu. Dla najbardziej aktywnych dzieci, prezentujących swój pomysł na ozdobienie TOYOTY, mamy zaproszenia do SPA Hotelu Natura Residence. Oczywiście zwycięzcy będą mogli zabrać do SPA swoich rodziców :)
Malowanie samochodów to jedna z atrakcji jakie czekają na Was w sobotę, bowiem cały czas celebrujemy Święto Dzieci organizując przed kinem gry i zabawy. Modelowanie balonów, malowanie twarzy, puszczanie wielkich mydlanych baniek to tylko niektóre z nich …


Zapraszamy  !!!

III Festiwal Filmów Dokumentalnych im. Braci Krzemińskich już 4 i 5 czerwca

Wiosna Filmów w Polsce ...

1 – 4 czerwca 2016
Dzień Dziecka z niespodziankami w Kinie OKF Iluzja. 

Awaria sieci telefonicznej w OKF

W związku z awarią sieci telefonicznej, w dniu dzisiejszym nie mamy możliwości przyjmowania rezerwacji mailowych oraz telefonicznych. Nie możemy też realizować płatności kartą płatniczą. Bilety na wszystkie seanse są dostępne bez rezerwacji, tak więc nie będzie problemu z miejscami. Przepraszamy wszystkich którzy nie mogli się do nas dodzwonić, oraz tych których maile do nas nie dotarły.

Retransmisja z National Theatre w Londynie ...

Uwaga !!!

UWAGA

Ze względu na awarię projektora musimy odwołać wszystkie dzisiejsze projekcje .
Od jutra zgodnie z planem będziemy wyświetlać:
JUŻ ZA TOBĄ TĘSKNIĘ
Z PODNIESIONYM CZOŁEM

NIEWYGODNA PRAWDA i #WSZYSTKO GRA prawdopodobnie zostaną zastąpione innymi tytułami

Bardzo przepraszamy za zmiany.

17.05 Filmy Krzysztofa Kieślowskiego i spotkanie z Arturem Barcisiem.

30 IV 2016, godz. 18:55

21 kwietnia o godzinie 18:30

The Beatles jakich nie znacie - spotkanie z Piotrem Metzem.

Florencja. Galeria Uffizi 2D, napisy ...

23.04 godz. 18:30

Florencja. Galeria Uffizi 3D, lektor ...

24.04 godz. 16:30
8.05   godz. 16:30

31.03.2016 - Festiwal Filmów Optymistycznych

GISELLE - 20.03, godz. 16.00

Manon Lescaut 5.03 godzina 18:55

Śrubokręt, Continuum 6 marca o godzinie 12.00

SŁABA PŁEĆ 15.03, 17.03 godz. 12:00

Zapraszamy widzów w każdym wieku na ponadczasową animację.

12 marca, sobota
12:00 Wilk i Zając cz. I, serial animowany, reż. Wiaczesław Kotionoczkin, 90 min

13 marca, niedziela
12:00 Wilk i Zając cz. II, serial animowany, reż. Wiaczesław Kotionoczkin, 90 min

Zapraszamy na 9. SPUTNIK nad Polską. Festiwal Filmów Rosyjskich
replika festiwalu 11 – 17/03/2016...

2 marca 2016, o godz. 18.30 naszym gościem będzie Phil Grabsky ...

Pokaz filmu i spotkanie z Philem Grabskym ...

Zapraszamy na FILMOWE WALENTYNKI ...

Dodatkowy seans KINA SENIORA

Excentrycy 27.01 godz. 12.00

Film BÓG NIE UMARŁ - 23.01 godz. 12.00

Zapraszamy na FERIE Z FILMEM ...

Wystarczy pomysł i Twój własny film by wygrać filmowe wakacje ...

Wyniki plebiscytu ...

"Stare grzechy mają długie cienie" ("La Isla Mínima") to obraz w reżyserii Alberto Rodrigueza tydzień temu został uhonorowany Europejską Nagrodą Filmową 2015. Ale to nie jedyne wyróżnienie dla tego filmu.  "Stare grzechy mają długie cienie" otrzymał również 10 nagród hiszpańskiego przemysłu filmowego, Goya, m.in. w kategorii najlepszy film roku.

ZAPRASZAMY NA PROJEKCJE OD 25 GRUDNIA 2015Przegląd najciekawszych i nagradzanych tytułów 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu, filmy niebanalne i odważne, które operując odkrywczym językiem opowiadają o problemach współczesności i prowokują do rozmowy o kondycji człowieka, a także przywracają kinu wymiar sztuki.
Zostaną pokazane filmy, które zdobyły najważniejsze nagrody 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty...

ZAPRASZAMY NA PROJEKCJE OD 8 -14 STYCZNIA 2016

PLEBISCYT NA NAJLEPSZY FILM ROKU 2015 PREZENTOWANY W OKF
Już po raz 23. Kino OKF ILUZJA zaprasza do zabawy w typowanie najlepszego filmu roku.
Aby wziąć udział w plebiscycie wystarczy wypełnić kupon i wrzucić do skrzynki
bądź zagłosować na naszej stronie www.okf.czest.pl
Lista filmów prezentowanych u nas w 2015 roku znajduje się w holu i kasie OKF.

MUZEA WATYKAŃSKIE - dodatkowy seans.

31.01 godz. 12:30 - MUZEA WATYKAŃSKIE 3D

12 grudnia, bilety na wszystkie filmy po 11 zł

Michał Walczak zaprasza ...

20 XII niedziela 16:00
6 I 2016 środa 15:00

29 XI niedziela 17:00
13 XII niedziela 17:00

Zapraszamy nauczycieli i uczniów na seanse dla grup szkolnych ...

XVI edycja konkursu na film amatorski rozstrzygnięta ...

 

   Już tylko do 30 października przyjmujemy filmy konkursowe. Czekamy na filmy o naszym mieście ! Główna wygrana to 2500 zł, pula nagród ogółem wynosi 6200 zł.  W tym roku odbędzie się XVI edycja konkursu na film amatorski CZĘSTOCHOWA W KADRZE. W Jury zasiądzie m.in. Przemek Młyńczyk - reżyser, absolwent Wydziału Reżyserii Filmowej FAMU w Pradze.  Kieruje dzialalnością Fundacji Młodego Kina, organizuje festiwal „Euroshorts" a ostatnio też konkurs "Filmujemy Miasta!". 

 

Film (do 10 minut) wraz z kartą uczestnictwa należy dostarczyć do 30 października 2015  ( piątek )  na adres :  OKF,  Al. NMP 64,   42 – 200 Częstochowa

 

Patronat Honorowy : Prezydent Miasta Częstochowa

Sponsorzy : Multimedia Polska, MPK Częstochowa

Patronat medialny : Gazeta Wyborcza w Częstochowie, TVP Katowice, Telewizja ORION, Radio Fiat, Radio Jura, czestochowskie24.pl, wczestochowie.pl

 

Oferta filmowa dla szkół + pakiet edukacyjny dla nauczycieli ...

10 i 11 października godz. 12.45

Seans 18 X godz. 12.00

Przegląd filmowy: NIESAMOWITE HISTORIE

Festiwal filmów optymistycznych ...

obowiązują wejściówki wydawane bezplatnie

Projekcja i spotkanie z bohaterem filmu- Henrykiem Talarem.

"Otello" Verdiego 17 października godz. 18.55

IMPRESJONIŚCI z muzeów i galerii Wielkiej Brytanii, Francji i USA.

Najlepsi śpiewacy świata na żywo z Nowego Jorku ...

Festiwal Dekonstrukcji Słowa CZYTAJ !

Przegląd filmów, wszystkie arcydzieła zrekonstruowane cyfrowo. 

12. Europejski Festiwal Filmowy INTEGRACJA TY I JA

Bilety w cenie 6 zł ...

 
Przegląd filmów nagrodzonych w Konkursie Filmowym "Czestochowa w kadrze". W ramach projektu "Aleje-tu sie dzieje!"

Uwaga !!!

Ze względu na awarię projektora, zmuszeni jesteśmy odwołać wszystkie dzisiejsze seanse (21.07.2015).
Jeżeli podjęte czynności serwisowe nie zakończą się dzisiaj, to prawdopodobnie odwołamy też seanse zaplanowane na jutro.

Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy.

Konkurs na nazwę nowej przestrzeni prezentacji artystycznych ...

Częstochowa w kadrze XVI edycja ...

W dniach 24 - 30 lipca nastąpiła zmiana w repertuarze.

„Henri Matisse. Wycinanki" z Tate Modern w Londynie i MoMA w Nowym Jorku ...

Bilety w cenie 6 zł ...

 
Gościem piątkowego pokazu o godz.18.15 będzie uczestniczka programu Scope50: Karina Filak.

Łucja z Lammermooru ...

"DZIEWCZYNA Z PERŁĄ" i inne skarby haskiego Mauritshuisu ...

Pierwszy seans godz. 14.45.

REMBRANDT" z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie ...

"DZIEWCZYNA Z PERŁĄ" i inne skarby haskiego Mauritshuisu ...

II Festiwal Filmów Dokumentalnych im. Braci Krzemińskich „Moja Mała Ojczyzna” ...

Przegląd filmów nagrodzonych w Konkursie Filmowym "Czestochowa w kadrze". W ramach projektu "Aleje-tu sie dzieje!"

Przegląd filmów nagrodzonych w Konkursie Filmowym "Czestochowa w kadrze". W ramach projektu "Aleje-tu sie dzieje!"

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na ekranizacje wyjątkowych książek szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren ...

W programie Festiwalu goszczą same przedpremierowe tytuły nagrodzone na prestiżowych festiwalach całego świata ...

Przegląd filmów o Halinie Poświatowskiej ...

Seanse w dniach 24-26 IV godz. 12.45

„REMBRANDT" z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie ...

Eugeniusz Oniegin, retransmisja z Metropolitan Opera w Nowym Jorku ...

„Henri Matisse. Wycinanki" z Tate Modern w Londynie i MoMA w Nowym Jorku ...

Wystawa na ekranie to jedna z wielu atrakcji cyfrowego kina...

Zapraszamy szkoły na przegląd filmów francuskich - BONJOUR LA FRANCE !

Zapraszamy na kolejną edycję przeglądu T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée, podczas której będzie można obejrzeć wybór ośmiu filmów ostatniej edycji wrocławskiego festiwalu ...

Na życzenie widzów, wprowadzamy dodatkowy seans filmu IDA.
9.03 godz. 12.00

7 marca od godziny 20.30 do 0:30

Pofestiwalowy przegląd filmów optymistycznych ...

Polskie nominacje w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny,
zaprezentujemy w terminie 27.02 - 5.03 godz. 17.15Zachęcamy do śledzenia naszych aktywności
na poratlu Facebook...

Już 21 lutego zapraszamy do nowej sali kinowej...

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

KASA CZYNNA OD GODZ.12.00 
W przypadku wcześniejszych seansów
kasa czynna na godzinę przed seansem

rezerwacja biletów:
tel. (34) 324-22-40

kasa@galeria.czest.pl
(rezerwacje mailowe potwierdzamy)

Prosimy o wykupienie rezerwacji
nie później niż pół godziny przed seansem

WKRÓTCE

     

WYSZUKIWARKA
NEWSLETTER
KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-200 Częstochowa
biuro : tel. (34) 324-60-58
Biuro kina nie prowadzi rezerwacji biletów.

e-mail: okf@okf.czest.pl

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki
Al.NMP 64
42-217 Częstochowa

www.galeria.czest.pl


Od dnia 1 lipca 2017 w MGS obowiązuje
nowy numer rachunku bankowego

Bank Citi Handlowy

Nr: 50103011040000000093245000