gatunek krótki metraż / spotkanie
bilet wstęp wolny

w ramach programu : ALEJE TU SIĘ DZIEJE / Wstęp na pokazy i spotkanie wolny.

8.05 godz.18:30

Rok praw kobiet, który obchodzimy w tym roku zainspirował nas do zaprezentowania młodych częstochowianek zajmujących się tworzywem filmowym i to z sukcesami. W pierwszym odcinku naszego cyklu zaprezentujemy filmy i porozmawiamy z Marią Jeziorowską, Alicją Ziental, Katarzyną Lesiak i Zuzanną Ciesielską.

Maria Jeziorowska ma dopiero 19 lat, a na koncie film krótkometrażowy. Scenariusz do niego wygrał ogólnopolski konkurs „Mój pomysł na film", a zeszłoroczny pokaz filmu w naszym kinie zgromadził pełną salę widzów. "Imitacja" to pierwsza poważna produkcja filmowa Marii Magdaleny Jeziorowskiej. Obecnie pracuje nad kolejną.

Alicja Ziental - jest studentką III roku Kulturoznawstwa europejskiego ze specjalnością film i realizacja obrazu filmowego. Skończyła częstochowskiego plastyka. Swoją przygodę z filmem zaczęła biorąc udział w konkursie Częstochowa w Kadrze w 2015 roku filmem „Wampirek”. Podczas naszego wieczoru filmowego zobaczymy dwa jej filmy ."Tak normalnie, może być" – wyróżnienie na „Częstochowa w kadrze” w 2017 roku oraz "Czerwona bila" - kryminał, którego akcja dzieje się na turnieju snookera.

Katarzyna Lesiak - Obecnie jest studentką III roku Kulturoznawstwa Europejskiego na profilu Film i realizacja obrazu filmowego w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. "Film, jako zainteresowanie, nigdy nie był mi obcy chociaż dopiero studia pozwoliły mi na dostrzeżenie jak bardzo fascynujące i obszerne jest to zagadnienie. Oprócz tego mogłam sprawdzić się w roli twórcy co niewątpliwie było ciekawym doświadczeniem" mówi Katarzyna Lesiak.  Podczas wieczoru filmowego zobaczymy jej film "Krzysztof Kułak Nie tylko MMA."

Zuzanna Ciesielska - ma 23 lata, jest studentką Kulturoznawstwa Europejskiego na profilu film. Podczas pokazu zobaczymy jej film " „SMYCZ” - pomysł na film powstał właściwie przez przypadek, ponieważ wszystko zaczęło się od zwykłej luźnej rozmowy na zajęciach dotyczącej tego, czy zwierzęta czują to, że ich ludzki opiekun odszedł i jak się wtedy zachowują."

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

KASA CZYNNA OD GODZ.12.00 
W przypadku wcześniejszych seansów
kasa czynna na godzinę przed seansem

rezerwacja biletów:
tel. (34) 324-22-40

kasa@galeria.czest.pl
(rezerwacje mailowe potwierdzamy)

Prosimy o wykupienie rezerwacji
nie później niż pół godziny przed seansem

WYSZUKIWARKA
KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-200 Częstochowa
biuro : tel. (34) 324-60-58
Biuro kina nie prowadzi rezerwacji biletów.

e-mail: okf@okf.czest.pl

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki
Al.NMP 64
42-217 Częstochowa

www.galeria.czest.pl


Od dnia 1 lipca 2017 w MGS obowiązuje
nowy numer rachunku bankowego

Bank Citi Handlowy

Nr: 50103011040000000093245000