mgr Piotr Zaborski, ks.
  Ukończył studia filozoficzno-teologiczne w Polsce i doktoranckie z dziennikarstwa we Włoszech, jest duszpasterzem częstochowskich artystów, dziennikarzem radiowym, organizatorem wydarzeń kulturalnych, tłumaczem. Miłośnik kina europejskiego.
   
mgr Beata Bartnik
  Jest absolwentką WSP w Częstochowie. Od początku swej pracy pedagogicznej związana z I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta STO, gdzie uczy języka polskiego. Stara się pamiętać o zasadzie, że w pracy nauczyciela liczy się przede wszystkim młody człowiek i jego świat, a wiedza, choć ważna, to drugi plan. Na co dzień stara się robić swoje jak najlepiej potrafi. Przed kilkoma laty odkryła wartość mądrości McMurphy'ego: Przynajmniej próbowałem! Tym razem sama podejmie próbę przekonania młodego widza, że warto oglądać niekomercyjne filmy, że warto bawić się w film, który jest (jak pisze Jerzy Płażewski) jedną z najwspanialszych zabaw, jake ludzkość kiedykolwiek wymyśliła.
   
mgr Joanna Zabłocka-Skorek
  Filmoznawczyni, nauczycielka Wiedzy o Kulturze, wykładowczyni akademicka.
Doktorantka w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, przygotowująca dysertację na temat „Aksjologiczne podstawy edukacji audiowizualnej w kontekście dominujących praktyk odbiorczych uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych". Specjalizuje się w metodyce wykorzystywania dzieł filmowych w szkolnych praktykach wychowawczych. Obszar pracy zawodowej:
- warsztaty metodyczne dla nauczycieli z zakresu edukacji medialnej
- warsztaty filmowo-medialne dla uczniów
- prelekcje filmoznawcze
- opracowywanie autorskich programów edukacji medialnej dla ośrodków kultury, nauczycieli i pedagogów
Prywatnie - szczęśliwa, rock'n'rollowa mama wspaniałego Franciszka.
   
mgr Leszek Szeląg
  Polonista i kulturoznawca ze specjalnością filmoznawstwo, współpracownik i prelegent częstochowskich DKF-ów „Rumcjas" i „Lech". Obecnie pracuje w częstochowskim Zespole Szkół Plastycznych oraz Katolickim Liceum Ogólnokształcącym jako nauczyciel języka polskiego, prowadzi także zajęcia wiedzy o kulturze i z historii sztuki.
   
dr Marcin Skorek
  Dr nauk humanistycznych, filmoznawca, autor programów edukacji filmowo-medialnej, specjalizuje się w zagadnieniach audiowizualnej komunikacji kulturowej, manipulacji i perswazji w mediach. Wiedzę kulturoznawczą wykorzystuje do badań nad potrzebami edukacyjnymi nauczycieli i uczniów. Obszar zainteresowań dopełnia tematyka pracy magisterskiej i rozprawy doktorskiej obejmująca zagadnienia tożsamości kulturowej badanej poprzez teksty kultury: komiks i film animowany.
   
dr Mateusz Dąsal
  Dr nauk humanistycznych w zakresie religioznawstwa doktoryzowany na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Adiunkt w katedrze dziennikarstwa Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie. Wykładowca Uniwersytetu Opolskiego (kulturoznawstwo) oraz Uniwersytetu Wrocławskiego (dziennikarstwo). Nauczyciel etyki i filozofii w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym i Społecznym Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta w Częstochowie. Specjalizuje się w zagadnieniach rytuału i mitu w kulturach tradycyjnych, jak i współczesnej kulturze popularnej. Pasjonat kina, nowych mediów i fantastyki.
   
mgr Joanna Matyja
  Animator kultury, filmoznawca, pracuje w Dziale Realizacji Wystaw Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Wiele lat związana z edukacją filmową: członek zespołu metodycznego w Gabinecie Metodycznym Edukacji Filmowej Dzieci i Młodzieży w Łodzi oraz koordynator Młodzieżowej Akademii Filmowej w Częstochowie (1992-99).
   
mgr Anna Machnik-Czerwik
  Psycholog, trener w psychoonkologii, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, psycholog transportu, biegły sądowy. Absolwentka WNS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie, asystentka w Zakładzie Psychologii Instytutu Filozofii, Socjologii i Psychologii Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Psycholog w Zespole Opieki Paliatywnej „ProPalium" w Częstochowie przy ul. Kopernika. Zajmuje się badaniem problematyki jakości życia pacjentów onkologicznych, na różnych etapach leczenia choroby nowotworowej, współpracuje z Amazonkami, pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym w Poradni Psychologicznej.
   
dr Beata Zajęcka
  Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, adiunkt w Instytucie Pedagogiki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Współautorka dwóch pozycji zwartych, autorka wielu artykułów naukowych dotyczących problematyki resocjalizacji instytucjonalnej nieletnich i dorosłych, a także profilaktyki i patologii społecznej.
   
mgr Sylwia Oksiuta
  Aktorka teatralna i filmowa, scenarzysta/dramatopisarz, pedagog i arteterapeuta. Ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku oraz studia podyplomowe w Krakowskiej Szkole Filmu i Komunikacji Audiowizualnej; kurs scenariuszowy, a także terapię pedagogiczną z arteterapią na Akademii J.Długosza. Pracowała w Teatrze w Radomiu i Zielonej Górze. Od 2007 roku jest aktorką Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Prowadzi warsztaty teatralne i teatroterapię. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie -TEATR.
   
mgr Anna Gorejowska
  Absolwentka Wydziału Artystycznego WSP w Częstochowie. Nauczycielka wiedzy o kulturze i plastyki w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym i Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta w Częstochowie. Prowadzi zajęcia na kursie dla animatorów kultury. Działa w Związku Polskich Artysów Plastyków uczestnicząc w wystawach malarstwa .
   
Paweł Bilski
  Trener, szkoleniowiec, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Oczami Brata.
Koordynator Wolontariatu Młodzieżowego przy Stowarzyszeniu Wzajemnej Pomocy "Agape" w Częstochowie od 2010 do 2013 roku; pomysłodawca wielu projektów m.in. Teatr Integracyjny ALA, „(Nie)pełnosprawni – aktywni kulturalnie", DOWN-LOVE; certyfikowany szkoleniowiec wolontariatu, współpracuje z Ogólnopolską Siecią Centrum Wolontariatu, posiada 8'letnie doświadczenie w temacie wolontariatu; certyfikowany szkoleniowiec praw człowieka w Amnesty International; organizator społeczności lokalnej w Częstochowie; Instruktor, reżyser w Teatrze Oczami Brata; z zamiłowania i pasji - aktor.
   

Adam Florczyk

  Absolwent filozofii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracuje w Centrum Promocji Młodych, działającym przy Muzeum Częstochowskim, i współorganizuje Festiwal Dekonstrukcji Słowa "Czytaj!". W wolnych chwilach stara się połączyć wszystkie swoje pasje: literaturę, kulturę popularną, sztukę współczesną, gry i filmy. Kocha kino miłością ślepą i bezkrytyczną. Ma marzenie zarazić tym uczuciem cały świat.
   
mgr Marta Szkiel
  Plastyczka, animatorka, grafik komputerowy, miłośniczka dzieci. Ukończyła Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie na Wydziale Edukacji Sztuk Plastycznych, na specjalizacji: malarstwo. Na Politechnice Łódzkiej ukończyła studia podyplomowe "Grafika komputerowa i techniki multimedialne". Od wielu lat związana z organizacjami pozarządowymi, gdzie współtworzy i prowadzi projekty artystyczno - edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Działa w projektach grupowych oraz przeprowadzając zajęcia i warsztaty według  projektów autorskich. Na co dzień pracuje jako grafik komputerowy i animator dziecięcy.
   
mgr Arkadiusz Kluba
 

Pedagog, muzyk, wokalista, konferansjer. Absolwent AJD w Częstochowie, gdzie ukończył Wychowanie Artystyczne w zakresie sztuki muzycznej.
Uczestniczył w wielu konkursach i przeglądach piosenki, laureat znanego programu telewizyjnego „ Szansa na Sukces”. Autor tekstów, doskonały akompaniator i wokalista. Nauczyciel z „powołania”. Doskonale sprawdza się jako konferansjer prowadząc liczne imprezy, bale, konferencje (pokazy mody, imprezy plenerowe i okolicznościowe).

   
 

dr Agnieszka Miklewska

 

Doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii, specjalista psychologii klinicznej, terapeuta w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach, biegły sądowy, pedagog specjalny i specjalista resocjalizacji. Posiada szerokie doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi psychicznie i/lub somatycznie w różnych grupach wiekowych. Od wielu lat zatrudniona w poradni zdrowia psychicznego, a także jako nauczyciel akademicki na stanowisku adiunkta w Zakładzie Psychologii Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Autorka wielu publikacji dotyczących promocji zdrowia psychicznego.

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

KASA CZYNNA OD GODZ.12.00 
W przypadku wcześniejszych seansów
kasa czynna na godzinę przed seansem

rezerwacja biletów:
tel. (34) 324-22-40

kasa@galeria.czest.pl
(rezerwacje mailowe potwierdzamy)

Prosimy o wykupienie rezerwacji
nie później niż pół godziny przed seansem

WYSZUKIWARKA
KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-200 Częstochowa
biuro : tel. (34) 324-60-58
Biuro kina nie prowadzi rezerwacji biletów.

e-mail: okf@okf.czest.pl

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki
Al.NMP 64
42-217 Częstochowa

www.galeria.czest.pl


Od dnia 1 lipca 2017 w MGS obowiązuje
nowy numer rachunku bankowego

Bank Citi Handlowy

Nr: 50103011040000000093245000