gatunek dramat, komedia
reżyseria Paul Thomas Anderson
kraj produkcji USA
rok produkcji 2017
obsada Daniel Day-Lewis, Lesley Manville, Vicky Krieps, Camilla Rutherford, Richard Graham, Jane Perry,
bilet 16 zł norm./ 14 zł ulg./ 10 zł w poniedziałki

Film wyróżniony 6 nominacjami do Oscara: najlepszy film, najlepszy reżyser - Paul Thomas Anderson, najlepszy aktor pierwszoplanowy - Daniel Day-Lewis, najlepsza aktorka drugoplanowa - Lesley Manville, najlepsza muzyka, najlepsze kostiumy.

Akcja filmu przenosi widzów do Londynu lat 50  poprzedniego wieku, w którym to mieście urzęduje słynny krawiec Reynolds Woodcock wraz z siostrą Cyril. Stanowią oni centrum brytyjskiej mody, ubierając gwiazdy filmowe, rodzinę królewską, socjetę, damy i debiutantki. Wszystko to w wytwornym stylu The House of Woodcock. Przez życie Woodcocka przewija się mnóstwo kobiet, inspirują go, towarzyszą, on wciąż pozostaje kawalerem. Aż do momentu, w którym w jego życiu pojawia się Alma, która wkrótce staje się jego muzą i kochanką. Uporządkowane życie twórcy burzy miłość.

W swym najnowszym filmie Paul Thomas Anderson maluje fascynujący portret artystycznego szału oraz kobiet, które sprawiają, że świat nie przestaje się kręcić. To ósmy film w dorobku Andersona i druga współpraca z Day – Lewisem. Jak zawsze u Andersona, nie brakuje tu głębokiego przekazu moralnego i artystycznego. Film już zdobył kilkanaście nominacji do najważniejszych nagród filmowych, a wszystko wskazuje, że to dopiero początek...


Daniel Day Lewis - jeden z najwybitniejszych aktorów w historii kina, trzykrotny laureat Oscara - zapowiedział, że jest to jego ostatnia rola filmowa.

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD 12:00

rezerwacja biletów:
tel. (34) 324-22-40

kasa@galeria.czest.pl
(rezerwacje mailowe potwierdzamy)

Prosimy o wykupienie rezerwacji
nie później niż pół godziny przed seansem

WYSZUKIWARKA
KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki
Al.NMP 64
42-217 Częstochowa

www.galeria.czest.pl