Drodzy Państwo,

22 czerwca wznowiliśmy pracę kina. Funkcjonujemy nieco inaczej, niż jeszcze kilka miesięcy temu, ale mamy nadzieję, że reżim sanitarny nie zakłóci magii kina.


Informacje i wskazówki dla Widzów:

  • Zachęcamy do kupowania biletów online, natomiast w kasie kina zalecamy korzystanie z kart płatniczych
  • Podczas zakupu biletu prosimy o udostępnienie danych kontaktowych, w celu poinformowania o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną SARS-COV-2
  • W całej przestrzeni kina prosimy o zachowanie dwumetrowego dystansu od innych osób
  • Prosimy o odkażanie dłoni: stanowiska z płynem do dezynfekcji znajdują się przy wejściu, wyjściu i obok kasy
  • Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej przez cały czas przebywania w kinie (także w trakcie seansu)
  • Przed wejściem do kina będzie prowadzony pomiar temperatury. Widzów z temperaturą powyżej 37,5 stopni odsyłamy do łóżek:-)
  • Prosimy o zajmowanie miejsc, zgodnie z numeracją na bilecie - kino udostępnia połowę miejsc na sali, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami
 

 KASA PRZYJMUJE ZWROTY NIEWYKORZYSTANYCH BILETÓW Z OKRESU ZAMKNIĘCIA KINA , CZYLI 12.03 - 21.06

3-9.07

Renata, z mężem Janem i synem Kamilem,prowadzą pozornie spokojne życie z dala od miasta. Rodzinną sielankę zakłócają jednak epizody, w trakcie których kobieta zachowuje się w dziwny, niepokojący sposób. W relacje pomiędzy wszystkimi wkrada się coraz silniejsza nieufność oraz strach.

3-9.07

Nowy film jednego z ciekawszych japońskich reżyserów Kōjiego Fukady to trzymająca w napięciu opowieść o łatwości wydawania osądów i tym, jak mogą  one uderzyć w jednostkę. Misternie skonstruowana fabuła wiele mówi o dzisiejszym społeczeństwie Kraju Kwitnącej Wiśni, ale jest też interesującą refleksją nad kondycją współczesnych mediów.         

3-9.07

Niejednoznaczny, trzymający w napięciu, spektakularny „Zdrajca” to film o mafii, jakiego jeszcze nie było. Historia opowiadana z perspektywy bossa, który nieoczekiwanie staje po stronie sprawiedliwości.

10-16.07

Skrząca się subtelnym humorem polsko-wietnamska historia, w której detale mówią więcej niż słowa, wzruszająca opowieść o bliskości i wyobcowaniu, małych radościach i upartym dążeniu do celu.

10-16.07

Francuski film o poszukiwaniu szczęścia, o tym jak ważne w życiu są chwile i to, by smakować życie. Ciepła i czuła historia podnosząca na duchu.

 

10-16.07

W swoim zmysłowym, drapieżnym filmie Carlos Reygadas  opowiada o małżeństwie w kryzysie, które na skraj przepaści prowadzi decyzja o otwarciu związku.

19.07 | 18:00

Ella Fitzgerald była 15-letnią dziewczyną z ulicy, kiedy wygrała konkurs talentów w 1934 roku w Apollo Theatre w Harlemie. W ciągu kilku miesięcy stała się gwiazdą. „Ella: Just One of Those Things" to niezwykła podróż przez sześć dekad pokazująca w jaki sposób jej wysublimowany głos, przekształca tragedie które przeżyła i problemy jakie napotkała, w radość.

17-23.07

Intrygujący dokument o odkrywaniu uniwersalnej siły jogi. Reżyser odwiedza różne miejsca na ziemi, pokazując, jak dużą rolę może odgrywać joga w życiu osób różnych kultur.

17-23.07

Wielbiona przez publiczność na całym świecie komedia Jane Austen o poszukiwaniu równości i śmiałym kroczeniu do happy endu.

17-23.07

Pełna absurdów i sytuacyjnego tragikomizmu opowieść o niełatwej relacji pomiędzy ojcem i synem. Ta słodko-gorzka farsa rodzinna podbiła serca jurorów m.in. na MFF w Karlowych Warach, gdzie film zdobył główną nagrodę.

25.07 godz.19:00

Retransmisja z Metropolitan Opera. W głównyych rolach: John Del Carlo, Anna Netrebko, Matthew Polenzani, Mariusz Kwiecień

24-30.07

Dokument, nagrodzony na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Filmowa podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie zadaje sobie każdy człowiek i intymny portret Księdza Adama Bonieckiego

24-30.07

Pełna wdzięku i humoru opowieść o kobiecości, równości płci oraz o tym, że małżeństwo to prawdziwa.... szkoła przetrwania. Inspiracją do filmu były autentyczne poradniki dla kobiet oraz własne, rodzinne wspomnienia reżysera.

24-30.07

Dwukrotny laureat Oscara® Tom Hanks wciela się w postać pana Rogersa, we współczesnej historii o tym, jak uprzejmość triumfuje nad cynizmem. Całość oparta jest na prawdziwej historii przyjaźni Freda Rogersa i dziennikarza Toma Junoda.

mojeekino.pl

21 maja ruszyło największe WIRTUALNE KINO STUDYJNE na świecie, stworzone przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych. Od tradycyjnego VOD platformę odróżnia autorski program i możliwość wsparcia ulubionego kina.

Repertuar  jest cyklicznie zmieniany oraz wzbogacany o wydarzenia dodatkowe – spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe. Platforma jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu – część filmów wyświetlanych jest z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.
Naszego kina, niestety, nie znajdziecie na platformie, ale możecie korzystać ze stron blisko 50 innych kin studyjnych. POLECAMY

mojeekino.pl

15 maja zaczynamy zapisy do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na nowy rok szkolny 2020/2021.

Nowe Horyzontyy Edukacji Filmowej  to comiesięczne projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do etapów kształcenia. Program powiązany jest z podstawą programową i realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nabór  potrwa do 5 października 2020. 

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD 12:00

rezerwacja biletów:
tel. (34) 324-22-40

kasa@galeria.czest.pl
(rezerwacje mailowe potwierdzamy)

Prosimy o wykupienie rezerwacji
nie później niż pół godziny przed seansem

WYSZUKIWARKA
KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki
Al.NMP 64
42-217 Częstochowa

www.galeria.czest.pl