gatunek baśń
reżyseria Vaclav Vorlicek
kraj produkcji Czechosłowacja / NRD
rok produkcji 1973
obsada Libuše Šafránková, Pavel Trávníček, Carola Braunbock, Rolf Hoppe
bilet 12 zł
po filmie gra - szukamy orzeszków

Klasyczna baśń, od lat wyświetlana tradycyjnie w czasie Bożego Narodzenia w Niemczech i Czechach. Jedna z najlepszych ekranizacji baśni o Kopciuszku w historii światowego kina. Biedna dziewczyna, nie ma łatwego życia, macocha traktuje ją jak służącą. „Jeśli uważasz, że masz za mało pracy, dam ci następną." Nic więc dziwnego, że nazwano ją Kopciuszkiem. Biedny książę, choć mieszka w zamku, nie ma o wiele łatwiejszego życia. Chciałby polować, lecz rodzice nakładają mu chomąta. Zamiast strzelać w lesie, każą mu tańczyć na balach. Poza tym zmuszają do żeniaczki z jakąś obcą dziewczyną. Gdy książę i Kopciuszek spotkają się i pokochają, to muszą po drodze pokonać jeszcze wiele przeszkόd aby być razem ...

PO FILMIE:

Kopciuszek mieszka z macochą i siostrą, które źle ją traktują. Życie młodej dziewczyny zmienia się, gdy otrzymuje trzy magiczne orzeszki… i o te orzeszki właśnie idzie. Czy wiecie, ze orzeszków było sześć ?! ;)

Po seansie filmu  będziemy chcieli zaprosić młodą część widowni na poszukiwania tych trzech zagubionych orzeszków. Nie będzie to łatwa sprawa… Poszukiwania na mało znanym terenie  Kina oraz Miejskiej Galerii Sztuki mogą przysporzyć pewnych trudności. Tym bardziej, że dysponujemy tylko poszlakami i nie do końca sprawdzonymi informacjami. Przed poszukiwaczami mogą pojawić się wyzwania, które wystawią na próbę ich spostrzegawczość, refleks i być może sprowokują do aktywności, których na co dzień nie przejawiają.

Zapraszamy do wspólnej zabawy! Zarezerwujcie sobie nieco czasu, a będziecie mogli uczestniczyć wraz z Waszymi pociechami w niecodziennej zabawie.

Hasło naszej akcji -> MAGICZNY ORZESZEK DLA KAŻDEGO !

REPERTUAR
Brak wyświetlanych filmów
w danym dniu
W REPERTUARZE
REZERWACJA

KASA CZYNNA OD GODZ.12.00 
W przypadku wcześniejszych seansów kasa czynna na godzinę przed seansem

rezerwacja biletów:
tel. (34) 324-22-40

kasa@galeria.czest.pl
(rezerwacje mailowe potwierdzamy)

Prosimy o wykupienie rezerwacji
nie później niż pół godziny przed seansem

WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE


KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki
Al.NMP 64
42-217 Częstochowa

www.galeria.czest.pl