gatunek dokumentalny / 13+
reżyseria Cyril Dion
kraj produkcji Francja
rok produkcji 2021
obsada Bella Lack, Vipulan Puvaneswaran, Jane Goodall
bilet 17 zł norm./ 15 zł ulg./ 12 zł w poniedziałki

 „Animal” to wyjątkowa opowieść dla wszystkich, którzy troszczą się o przyszłość naszej planety. Żyjemy w obliczu zagrożenia, które naukowcy określają jako „szóste masowe wymieranie” – w ciągu ostatnich 40 lat zniknęło 60% żyjących na Ziemi kręgowców oraz 80% europejskich owadów latających.

 W promocję filmu włączyły się WWF, Stowarzyszenie Otwarte Klatki, Polski Klub Ekologiczny, Ogrody Zoologiczne, biblioteki oraz Centra Doskonalenia Nauczycieli.  Wraz z Wrocławskim Ogrodem Zoologicznym ,  Fundacją DODO i dystrybutorem Best Film  przygotowaliśmy prelekcję do filmu, która z pewnością uatrakcyjni seans.

 Bella Lack i Vipulan Puvaneswaran to dwoje nastolatków oddanych sprawie ochrony zwierząt. Jane Goodall to osiemdziesięcioczteroletnia prymatolożka znana na całym świecie ze swoich przełomowych badań nad szympansami.  Jane, Bella i Vipulan zabiorą nas w podróż po całym świecie, aby pomóc nam zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję.

„Animal” to film, który powinno się obejrzeć w kinie, zarówno ze względów estetycznych, jak i z uwagi na bardzo emocjonalną narrację. Ten film nie tylko podsumowuje obecną sytuację, lecz także zwiększa świadomość widzów. „Animal” ma wstrząsnąć widzami, wrzucić ich do dzikiego świata zwierząt, który bardzo różni się od tego świata, który znają, czyli swoich coraz bardziej zamkniętych miejskich środowisk. Autorzy nakręcili sceny krajobrazów, zwierząt i ekosystemów z myślą o dużym ekranie w sposób wywołujący silne emocje. Ścieżka dźwiękowa przeniesie nas do dżungli, na step albo do gospodarstwa wiejskiego…

 Ciekawe rozmowy, inspirujące inicjatywy i zaangażowanie młodych bohaterów dają nadzieję na lepszą przyszłość i sprawiają, że „Animal” to film unikatowy na skalę świato.

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE
KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS


 

WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl