gatunek dramat, biograficzny
reżyseria Luis Ortega
kraj produkcji Argentyna, Hiszpania
rok produkcji 2018
obsada Lorenzo Ferro, Chino Darín, Daniel Fanego, Mercedes Morán
bilet 16 zł norm./ 14 zł ulg./ 10 zł w poniedziałki

Argentyński kandydat do Oscara 2019 wyprodukowany przez Pedro Almodovara i twórców "Dzikich historii".

Wibrujące rock-n-rollem Buenos Aires, lata 70-te. 17-letni Carlito o twarzy anioła przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazje by kraść. To fascynacja, której nie chce się oprzeć. Kiedy spotyka charyzmatycznego przestępcę Ramona, do głosu dochodzi ciemna strona jego natury. Za niewinnym wyglądem Carlita kryje się brutalna dusza. Film luźno oparty na życiu seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego "Aniołem śmierci".


Reżyser Luis Ortega, urodził się w Buenos Aires w 1980 roku. W wieku 19 lat wyreżyserował swój pierwszy film pełnometrażowy „Caja Negra”. Otrzymał za niego wiele międzynarodowych nagród, m.in. Nagrodę Specjalną Mar del Plata Film Festival. Uznany za najbardziej śmiały głos niezależnego pokolenia argentyńskich twórców zrealizował m.in. „Monobloc”, „Dromómanos” i „Lulú”. W 2015 roku napisał scenariusz i wyreżyserował serial „Historia De Un Clan” oparty na historii przestępczej rodziny Puccio. W 2016 roku stworzył kilka odcinków serii „El marginal. Syndykat zbrodni”. Inspiracją do najnowszego filmu „Anioł” było życie seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha.

Potrzeba
Od najmłodszych lat pociągała mnie przestępczość, bo ona wiąże się ze zrealizowaniem fizycznej potrzeby uwolnienia adrenaliny. Teraz zdecydowałem się opowiedzieć historię o złodzieju, który stał się zabójcą. Nie chciałem zrealizować brutalnego filmu, lecz piękną przypowieść – prezent dla widzów.

Śmierć jako iluzja
Carlitos zachowuje się jak gwiazda filmowa. Oczekuje atencji i obserwowania przez kamery. Chce przyciągnąć uwagę Boga, aby zrobić na nim wrażenie. Nawet śmierć nie jest dla niego prawdziwa. Chciałby zostać żywą legendą.

Fałszywy psychopata
Carlitos porównuje naturę człowieka do bezlitosnej maszyny. To, co w nas przyrodzone i instynktowne, w odróżnieniu od tego, co nabyte, staje się groźne. Dlatego postanawia nie reagować na czynniki zewnętrzne, odrzuca skrajne emocje. To sprawia, że zachowuje się jak psychopata, choć przecież nim nie jest. Popełnione przestępstwa odkrywają prawdziwą tożsamość zabójcy.

REPERTUAR

16:00 Mank

18:40 Palm Springs

20:30 Szarlatan

W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl