po filmie spotkanie ze Stanisławem Janickim
reżyseria Michał Waszyński
kraj produkcji Polska
rok produkcji 1935
obsada Adolf Dymsza , Mieczysława Ćwiklińska, Antoni Fertner
bilet wstep wolny

Antek policmajster to opowieść o chłopaku z Warszawy, który nałogowo gra w karty. Sprzedając króliki na bazarze popada on w kłopoty z władzą. Z powodu posiadania książeczki Hodowla króli zostaje oskarżony o działania przeciwko caratowi. Bliski skazania ucieka z sali sądowej. Ukryty w wagonie kolejowym dociera na prowincję, gdzie w wyniku nieporozumienia zostaje wzięty za brata ministra w rządzie carskim i obejmuje urząd policmajstra. Wprowadza nowe porządki w mieście, zmuszając policjantów do zrzucenia zbędnych kilogramów oraz puszczając wolno polskich konspiratorów. Bryluje także na kolacjach i balach. Po zdemaskowaniu udaje mu się uniknąć więzienia. W jednej z ról częstochowski aktor Antoni Fertner.

Stanisław Janicki – polski pisarz, dziennikarz i scenarzysta, krytyk filmowy i historyk kina, doktor nauk humanistycznych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1959–1970 pracował jako redaktor miesięcznika „Film", w latach 1970–1974 miesięcznika „Kino".Był autorem cyklicznego programu TVP pt. „W starym kinie". Był to najdłużej nadawany program filmowy w historii polskiej telewizji (od 1967 do 1999). Jest autorem audycji pt. „Odeon Stanisława Janickiego" nadawanego w radiu RMF Classic.

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę „W starym kinie Stanisława Janickiego" Andrzeja Pacuły. Jest to biografia dziennikarza, który prowadził kultowy program „W starym kinie".

Spotkaniu towarzyszyć będzie fragment jednego z programów „W starym kinie" oraz pokaz filmu „Antek Policmajster"

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE
KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl