gatunek Dramat / Komedia
reżyseria Shannon Murphy
kraj produkcji Australia
rok produkcji 2019
obsada Eliza Scanlen, Toby Wallace, Ben Mendelsohn, Essie Davis
bilet 17 zł norm./ 15 zł ulg./ 12 zł w poniedziałki

Perełka festiwali, 93 % na Rotten Tomatoes - „BABYTEETH" to pełen nadziei portret nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób.

Milla, poważnie chora nastolatka (magnetyczna Eliza Scanlen), zakochuje się w Mosesie (Toby Wallace) - chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę. Rodzice (fenomenalnie grani przez Essie Davis i Bena Mendelsohna) dla ukochanej córki zrobią wszystko, pozwolą nawet Mosesowi z nimi zamieszkać. Okazuje się, że wraz z pierwszymi pocałunkami w Millę wstępuje nieznane dotąd pragnienie życia. Milla pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia

Eliza Scalen, znana z serialu „Ostre przedmioty” 20-letnia Australijka, którą mogliśmy niedawno oglądać w „Małych kobietkach" Grety Gerwig, udowadnia, że wyrasta na jedną z najciekawszych aktorek młodego pokolenia. Jej filmowy partner Toby Wallace za swoją kreację otrzymał w Wenecji Nagrodę Marcello Mastroianniego za najlepszy debiut aktorski.

Głos prasy:

„Film Shannon Murphy to przykazanie miłości napisane na nowo. Bierzcie i jedzcie z miłości, teraz wszyscy. To najpiękniejszy narkotyk pod Słońcem.”

ONET / Przemysław Bollin

„Eliza Scanlen, która w serialu „Ostre przedmioty" kradła sceny samej Amy Adams, zaś w „Małych kobietkach" Grety Gerwig dzielnie dotrzymywała kroku Saoirse Ronan i Florence Pugh, kolejny raz udowadnia, że wyrasta na jedną z najlepszych aktorek młodego pokolenia. Jeszcze ciekawszy jest narkotyczny nieprzenikniony Toby Wallace, który na festiwalu w Wenecji dostał Nagrodę Marcello Mastroianniego za najlepszy debiut aktorski.”

KINO / Piotr Dobry

„Babyteeth” opowiedziany jest z cudowną lekkością, zawadiacko, z zapierającą dech dawką empatii, a postaciom – choć reprezentują pewne typy – dano głębię.”

VOGUE / Anna Tatarska

 „Babyteeth” to karuzela emocji, od płaczu, przez taniec, śmiech, po niemożliwy żal, że historia się kończy. „Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy nasze przypisanie do funkcji” – padają takie słowa. Ten film jest zamanifestowaniem tego zdania w sposób skrajny. Ten film uczy kochać bez zahamowań. Wyrażać uczucia, wykorzystywać każdą chwilę.” 

ONET / Przemysław Bollin

 „Olśniewające kolory, dowcip oraz poczucie nieokiełznanej zabawy sprawiają, że to najbardziej oryginalny film festiwalu.”

THE GUARDIAN / Jonathan Romney

„Powalający! … z cudownie młodzieńczym i kalejdoskopowym soundtrackiem. Energetyczna, słodko-gorzka historia.”

AWARDS DAILY

Niesamowite, poruszające kino - mocny kandydat do top 10 roku. Dawno się tak nie wzruszyłem.
Watching Closely / Maciej Stasierski


REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl