gatunek dramat
reżyseria Ralph Fiennes
kraj produkcji Wielka Brytania
rok produkcji 2019
obsada Oleg Ivenko; Ralph Fiennes; Adele Exarchopoulos; Sergei Polunin
bilet 16 zł norm./ 14 zł ulg./ 10 zł w poniedziałki

Rudolf Nureyev to jeden z najsłynniejszych tancerzy baletowych XX wieku, „BIAŁY KRUK" opowiada jego historię.

Nureyev urodził się w 1938 w pociągu Kolei Transsyberyjskiej w pobliżu Irkucka. W wieku 17 lat rozpoczął naukę w Leningradzkiej Szkole Choreograficznej. Później przeniósł się do Moskwy, ale problemy finansowe zmusiły do powrotu do Leningradu. Tam przez trzy lata kształcił się pod okiem legendarnego mistrza Aleksandra Puszkina, którego w filmie zagrał RALPH FIENNES. Nureyev zachwycał publiczność każdym swoim występem. Olbrzymia popularność sprawiła jednak, że jego życie osobiste jak i działalność artystyczna znalazły się w kręgu zainteresowań KGB. Władze wprawdzie pozwalały mu na zagraniczne występy, ale każdy wyjazd odbywał się pod ścisłym okiem służb radzieckich. W trakcie jednego z pobytów we Francji poznał Clarę Saint (w tej roli niezapomniana Adele z „Życia Adeli" czyli ADELE EXARCHOPOULOS), bywalczynię salonów, która pomogła mu uzyskaniu azylu politycznego we Francji.

Od biednego dzieciństwa w sowieckiej Ufie, przez sukcesy w szkole baletowej, przyjazd do Paryża i dramatyczne wydarzenia na lotnisku Le Bourget - „BIAŁY KRUK"pokazuje prawdziwą historię życia niezwykłego artysty, który na zawsze zmienił światowy balet.
Nureyev od początku uznawany był za wcielenie piękna i tanecznej doskonałości, ale jednocześnie był niezwykle ambitny, bezkompromisowy i impulsywny. Charakter artysty doskonale ukazał tancerz i aktor OLEG IVENKO.

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE
KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl