gatunek dokument
reżyseria Marie Amiguet, Vincent Munier
kraj produkcji Francja
rok produkcji 2021
obsada Vincent Munier, Sylvain Tesson
bilet 17 zł norm./ 15 zł ulg./ 12 zł w poniedziałki

Wielkie piękno na dużym ekranie i najbardziej relaksujący i kojący film roku! Niezwykłe kinowe doświadczenie, epicka i fascynująca opowieść o niedostępnym dla ludzkiego oka, magicznym miejscu, którego tajemnic strzeże panująca tam prawdziwa bogini – śnieżna pantera. Zachwycające, zapierające dech w piersiach zdjęcia oraz hipnotyzująca ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiadają Nick Cave i Warren Ellis.

 Film „Duch śniegów”, nagrodzony Cezarem oraz nagrodą Lumiere dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego, to fascynująca wędrówka, przez którą prowadzi nas światowej sławy fotograf, Vincent Munier, pierwszy w historii artysta trzy razy z rzędu nagrodzony statuetką BBC Wildlife Photographer of the Year. Dzięki jego zapierającym dech w piersiach zdjęciom dziewiczej przyrody, można poczuć radość z bliskości z naturą, która przynosi spokój, ukojenie i prawdziwy zachwyt nad światem, do którego na co dzień nie mamy dostępu.

Współtwórczynią filmu jest utalentowana dokumentalistka Marie Amiguet, która razem z Vincentem Munierem odbyła podróż po majestatycznej i pełnej tajemnic Wyżynie Tybetańskiej, w której króluje niemal nieuchwytna dla ludzkiego oka pantera śnieżna. Wspaniałą oprawą dla hipnotyzującego świata dzikiej przyrody jest muzyka oryginalna autorstwa Nicka Cave’a i Warrena Ellisa. Poza wspólnym projektem Nick Cave and the Bad Seeds, artyści skomponowali wcześniej muzykę m.in. do filmów „Droga" z Viggo Mortensenem czy do „Zabójstwa Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda". 

 

REPERTUAR
W REPERTUARZE

19 MAJ 2022, 14:15

26 MAJ 2022, 14:45

REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS


 

WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl