w ramach ALEJE, TU SIĘ DZIEJE  /  wstęp wolny

7.09 godz.18.45  PLAN B
Polska 2018    reż. Kinga Dębska
wyk.: Kinga Preis, Marcin Dorociński, Edyta Olszówka, Roma Gąsiorowska, Krzysztof Stelmaszyk i in

Bohaterów poznajemy kilkanaście dni przed walentynkami, w chwili gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego - coś, co wywraca je do góry nogami. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Natalia, Mirek, Klara i Agnieszka spotykają na swojej drodze ludzi (i zwierzęta!), którzy dają im nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B!

 

8.09 godz. 17.30 MOJE CÓRKI, KROWY
Polska 2015    reż. Kinga Dębska
wyk.: Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel, Małgorzata Niemirska, Marcin Dorociński

W centrum narracji Dębskiej znajduje się relacja dwóch dorosłych sióstr. Marta (Kulesza) to rozwiedziona gwiazda telenoweli drugiej kategorii, Kasia (Gabriela Muskała) to nauczycielka z mężem i nastoletnim synem. Pierwsza jest twardsza, bardziej zaradna, ale też sprawia wrażenie zimnej i zdystansowanej. Druga podpija, jest mniej życiowo obrotna, ale nie jest złą osobą i bardziej poświęca się dla bliskich. Żadna nie redukuje się w filmie do zbiorów stereotypów. Dynamika relacji między nimi – zawiści, rywalizacji, solidarności, zdobywania przewagi, pomocy – zostaje doskonale wygrana i pokazana na ekranie. W obliczu choroby jednego z rodziców, siostry postanawiają polepszyć relacje między sobą.

 godz. 19.00 spotkanie z reżyserka , Kingą Dębską

We wrześniu gościem filmowego spotkania alejowego będzie reżyserka Kinga Dębska. Poprzedzą je pokazy dwóch jej filmów: „Plan B" i „Moje córki, krowy". Wstęp na spotkanie i pokazy filmowe wolny
Kinga Dębska jest laureatką wielu nagród festiwalowych za „Hel", „Aktorkę" oraz „Moje córki krowy" oraz III Nagrody PISF (wspólnie z Miką Dunin) za scenariusz „Zabawa, zabawa" w konkursie „Script Pro" (2017). Jej najnowszy film „Zabawa, zabawa" będzie miał premierę na najbliższym Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.
7 września o godz.18.45 pokażemy  film Kingi Dębskiej z 2018 roku - PLAN B . 8 września pokaz filmu „Moje córki krowy" rozpocznie się o godz.17.30, po nim – o godz.19.00 -rozpocznie się spotkanie z Kingą Dębską. Pretekstem do spotkania jest obchodzony w tym roku Rok Praw Kobiet.

Fot.: Zuzanna Szamocka

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD 12:00

rezerwacja biletów:
tel. (34) 324-22-40

kasa@galeria.czest.pl
(rezerwacje mailowe potwierdzamy)

Prosimy o wykupienie rezerwacji
nie później niż pół godziny przed seansem

WYSZUKIWARKA
KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki
Al.NMP 64
42-217 Częstochowa

www.galeria.czest.pl