gatunek komediodramat
reżyseria Peter Farrelly
kraj produkcji USA
rok produkcji 2018
obsada Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini, Sebastian Maniscalco
bilet 8 zł seniorzy / 16 zł norm/14 zł ulg.

OBSYPANA NAGRODAMI PRAWDZIWA HISTORIA NIEPRAWDOPODOBNEJ PRZYJAŹNI! 5 nominacji, 3 Oscary 2019: Najlepszy flm, Najlepszy aktor drugoplanowy Mahershala Ali, Najlepszy scenariusz oryginalny.

MAHERSHALA ALI jako genialny muzyk i VIGGO MORTENSEN w roli jego włosko-amerykańskiego szofera! Cudowna, pełna humoru i wzruszeń historia, która wydarzyła się naprawdę. Drobny cwaniaczek z Bronxu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. Ich wspólna podróż, pełna zaskakujących przygód, okaże się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.Green Book” to jednocześnie świetna rozrywka i film, który na wielu płaszczyznach zmusza do myślenia. Akcja filmu rozgrywa się w Ameryce w 1962 roku, na dwa lata przed przyjęciem ustawy o prawach obywatelskich i przedstawia barwny obraz epoki pełnej podziałów i paradoksów.  

Opowiadając o bohaterach, którzy przełamują swoje własne uprzedzenia i ograniczenia i odkrywają między sobą podobieństwa mimo ogromnych różnic – nie tylko rasowych, ale i mentalnych – film promuje takie wartości, jak tolerancja i szacunek dla innych. Pokazując przyjaźń, jaka rodzi się między osobami o radykalnie różnym pochodzeniu i statusie w czasach wielkich podziałów społecznych, wskazuje, że znalezienie płaszczyzny porozumienia jest zawsze możliwe. To film o głęboko humanistycznej, egalitarnej wymowie, obnażający wciąż aktualne mechanizmy dyskryminacji i rasizmu.

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE
KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl