26.11

Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach Pierwszej Wojny Światowej.  Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata. 

26-28.11

26.11 |  18:15 | Człowiek z Rio

27.11 |  15:00 |  Szpicel

28.11 |  20:30 | Szalony Piotruś

27 - 28.11

Twórcy filmu zabiorą nas w podróż po największych muzeach i galeriach świata, takich jak galeria Albertina w Wiedniu, Narodowa Galeria Sztuki w Waszyngtonie, a także muzea i galerie w Paryżu.

27.11 

 Magiczny, czarujący, pełen ciepła i humoru film o ludziach, którzy znaleźli swój przepis na szczęście – od lat, w lasach włoskiego Piemontu, zbierają razem ze swoimi psami trufle i nie wyobrażają sobie, że mogliby robić cokolwiek innego. Wyjątkowy dokument, który zachwycił widzów i krytyków na całym świecie.


28.11

Film ukazuje artystyczną i duchową drogę polskiego powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz dobroczyńcy ubogich – Adama Chmielowskiego, który po latach burzliwej młodości postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie, a świat poznaje go, jako Brata Alberta.

29.11

Dokument, opowiadający o narodzinach broni chemicznej z polskiej perspektywy. Film relacjonuje przebieg jednych z pierwszych ataków gazowych w dziejach, do których doszło w trakcie I wojny światowej, w samym sercu współczesnej Polski – pod Bolimowem.

20.11

Spektakl z okazji 200. rocznicy prapremiery i 200. rocznicy istnienia Konzerthaus Berlin.

W rolach głównych: Anna Prohaska, Benjamin Bruns, Falk Struckmann, Franz Hawlata, Viktor Rud.20 - 21.11

Czarująca animacja, która przenosi widzów w sam środek amazońskiej dżungli, gdzie królują mityczne stwory, a duchy przodków przybywają z zaświatów, by wyciągnąć ku nam pomocną dłoń.

od 5.11

Złote Lwy Gdańskie 2021. Film oparty na wydarzeniach z życia Daniela Rycharskiego. Daniel - artysta, katolik i aktywista - postanawia rozprawić się z homofobią lokalnej społeczności.

od 10.11

Film, inspirowany życiem Céline Dion. Niezwykła historia gwiazdy muzyki, kulisy jej życia prywatnego i sukcesu scenicznego, z Valérie Lemercier w roli głównej.

od 12.11

Komedia romantyczna z Małgorzatą Kozuchowska, Tomaszem Karolakiem, Małgorzatą Zajączkowską i Janem Englertem w głównych rolach.

od 12.11

Dokument prezentuje największą tajemnicę i niespełnione marzenie polskiej kinematografii. „Na srebrnym globie” Andrzeja Żuławskiego mógł stać się jednym z najbardziej przełomowych filmów science-fiction w historii kina – jeszcze przed „Gwiezdnymi wojnami”. Dlaczego zatem władze kinematografii PRL wstrzymały produkcję na dwa tygodnie przed końcem zdjęć? Pozostał film-legenda, który nadal inspiruje filmowców z całego świata.

16.11

Komedia sensacyjna, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały,  mężczyźni podziwiali,  a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska.

od 19.11

Benedict Cumberbatch, Kirsten Dunst i Jesse Plemons w opowieści o dojmującej samotności, palącym pożądaniu i nieidealnej miłości.

od 19.11

Ekranizacja głośnej powieści cenionego włoskiego pisarza Domenico Starnone, która w Polsce została wydana pod tytułem "Sznurówki".
Neapol, początek lat osiemdziesiątych. Aldo i Vanda są małżeństwem z dwunastoletnim stażem. Rodzinną sielankę bohaterów gwałtownie przerywa niespodziewane wyznanie mężczyzny.

19 - 21.11

Kup bilet na jeden z seansów filmu WSZYSTKO ZOSTAJE W RODZINIE w weekend premierowy, czyli  19-21 listopada i odbierz darmowy kod na 1 z 4 filmów z Albą Rohrwacher dostępnych w naszej wirtualnej sali na MOJEeKINO.PL.

21.11

Jeden z najsłynniejszych i najbardziej lubianych  westernów mistrza gatunku Howarda Hawksa, w gwiazdorskiej obsadzie.

Legendarny John Wayne jako odważny szeryf John T. Chance pakuje za kratki lokalnego bandziora Nathana Burdette’a. Chance musi przetrwać obławę, którą organizuje drugi z braci Burdette i jego kompani. Szeryfowi pomagają wiecznie pijany zastępca Dude (Dean Martin), zbzikowany staruszek Stumpy (Walter Brennan), młody rewolwerowiec (Ricky Nelson) oraz piękna Feathers (Angie Dickinson).

25.11  DZIEŃ BEZ FUTRA

Wyjątkowa opowieść dla wszystkich, którzy troszczą się o przyszłość naszej planety. Żyjemy w obliczu zagrożenia, które naukowcy określają jako „szóste masowe wymieranie” – w ciągu ostatnich 40 lat zniknęło 60% żyjących na Ziemi kręgowców oraz 80% europejskich owadów latających. Dwoje nastolatków, oddanych sprawie ochrony zwierząt zabierze nas w podróż po całym świecie, aby pomóc nam zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję.

14.11.2021

DLA DZIECI:
10:00  Basia 2
11:00  Basia 3
12:00  warsztaty plastyczne

DLA DOROSŁYCH, PRZEDPREMIEROWO:
14:00  Wszystko zostaje w rodzinie
16:00  Truflarze
17:45  Gorączka
20:30  Trzy piętra

7.11 godz.18:15

59 miejsce na liście 100 najlepszych amerykańskich filmów wszech czasów . Kino kultowe, filmowy przebój, który uczynił Jamesa Deana nieśmiertelnym.

Zbuntowany młodzieniec przenosi się do nowego miasta, gdzie znajduje zarówno przyjaciół, jak i wrogów. Film  o dojrzewaniu, przyjaźni, rodzinie oraz ponadczasowym buncie.

5 - 10.11

Film oparty na biografii członka Rządu Polskiego na emigracji - Szmula Mordechaja Zygielbojma. Opowiada o jednym z najgłośniejszych wydarzeń w dziejach Żydów polskich, dramatycznym przejawie protestu przeciw obojętności świata na żydowską zagładę. Tym zdarzeniem było samobójstwo Zygielbojma w 1943 roku w Londynie. Podstawą do poznania jego losów, stało się śledztwo prowadzone przez brytyjskiego koronera.

od 5.11

Złoty Niedźwiedź Berlinale 2021. W każdym państwie, gdzie prawo najcięższe występki sankcjonuje karą śmierci, potrzebni są ludzie, którzy ten wyrok wykonają. To właśnie im, mierzącym się z trudnymi do wyobrażenia dylematami, swój film poświęcił Mohammad Rasoulof. Film ma strukturę nowelową - oglądamy cztery dramatyczne historie o zderzeniu ludzkich losów z opresyjnym systemem i karą śmierci.

11.11.2021

11:00 Wesele

13:30 To musi być miłość

15:30 Ucieczka na srebrny glob (przedpremiera)

17:30 Obłoki śmierci - Bolimów 1915

18:50 Chrzciny (przedpremiera)

20:45 Bo we mnie jest seks (przedpremiera)

Wesele

11.11. 2021   DZIEŃ KINA POLSKIEGO

Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas.Reżyseria Wojciech Smarzowski, w gł. rolach Agata Kulesza, Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz.

11.11.2021  DZIEŃ KINA POLSKIEGO

Grudzień, 1981 rok. Franciszka, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość - chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny...

11.11.2021  DZIEŃ KINA POLSKIEGO

Ważny fragment z życia Kaliny Jędrusik -  ikony polskiej popkultury, częstochowianki z pochodzenia.  Historia blasków, cieni, wzlotów i upadków jej zawrotnej kariery. Wydarzeniom z życia Jędrusik towarzyszy atmosfera szalonej zabawy środowiska ówczesnej śmietanki towarzyskiej.

14.11.2021  EUROPEJSKI DZIEŃ KINA ARTYSTYCZNEGO

Zrealizowana na podstawie nagradzanej powieści Aleksieja Salnikowa Gorączka to kinowa poezja stawiająca opór brutalnej rzeczywistości, oszałamiająca miejska baśń i najbardziej zaraźliwy film roku.

14.11.2021  EUROPEJSKI DZIEŃ KINA ARTYSTYCZNEGO

Moretti przeplata trzy historie – jedną o zagubieniu i tęsknocie matki wychowującej samotnie córkę; drugą o obsesji podejrzeń i wybaczeniu, której bohaterem jest ojciec podejrzewający sędziwego sąsiada o molestowanie swojego dziecka; i trzecią o błędach rodzicielskich i przyznaniu się do własnych słabości.

22.10 - 4.11

Historia policjantki, która próbuje rozbić układ, w którym się wychowała. Opowiesć o miłości niemożliwej, o ludziach, którzy muszą staną po dwóch stronach barykady i tragicznym wyborze pomiędzy uczuciem a przestępczym życiem.

od 29.10

Gilles, belgijski Żyd, podaje się za Persa, aby przeżyć w obozie koncentracyjnym, w którym jeden z oficerów marzy o nauce języka perskiego. Gilles zaczyna udzielać Niemcowi lekcji,, wymyślając na bieżąco nowe słowa.

6-7.11

W nowym filmie o panu Patyku udajemy się na najlepsze na świecie wakacje na magicznej wyspie. Tam spotykamy nieustraszoną Eddy i samozwańczego eksperta od potworów morskich - Blegena.

6.11 godz.18:55

Opera przygotowana na otwarcie sezonu 2019–20 w mediolańskiej La Scali. W rolę Toski, operowej diwy, wcieli się prawdziwa diwa operowa – Anna Netrebko.

7.11 godz.12:45

obowiązują bezpłatne wejściówki wydawane w kasie kina

Film dokumentalny o częstochowskiej scenie graffiti. Graffiti to nie tylko bazgroły czy pomazane ściany, to również element przestrzeni miejskiej, styl życia a przede wszystkim głos młodego pokolenia. Ścieżka dźwiękowa do filmu powstała we współpracy z polskimi twórcami hip hopowymi.

1 listopada kino nieczynne

9 października przedstawieniem Carmen z Opery Paryskiej, rozpoczął się sezon 2021–22 cyklu OPERA & BALET W KINIE. Drugim przedstawieniem , w dniu 23.10 jest Aida, równiez z Opery Paryskiej. Do czerwca  zostanie pokazanych w sumie 12 spektakli, nie tylko z Paryża, ale również z mediolańskiej La Scali, Opery Wiedeńskiej i Festiwalu w Salzburgu. Po raz pierwszy w historii polscy widzowie kinowi będą mogli obejrzeć retransmisję przedstawienia z Zielonego Wzgórza, czyli z Festiwalu w Bayreuth.

 30.10

Nakręcone z rozmachem filmowe dzieło zabierze widzów do wnętrz Ermitażu i Pałacu Zimowego, gdzie podziwiać będą mogli najwybitniejsze dokonania europejskiej sztuki: od dzieł Leonarda da Vinci i Rafaela Santi, po dzieła Rubensa, Tycjana i Rembrandta. Poznamy również sekrety Petersburga, rosyjskiego “okna” na Europę. Przez miasto carów i białych nocy przeprowadzi nas Toni Servillo ,trzykrotny laureat Europejskiej Nagrody Filmowej.

 

22-28.10

Ekranizacja powieści niemieckiego noblisty Hermanna Hessego o męskiej przyjaźni i poszukiwaniu drogi do szczęścia. Rozgrywająca się w średniowieczu historia  pokazuje dwie życiowe postawy: duchowość zestawia z rozumem, ascezę – z ciekawością świata i pędem do życia pełnego wrażeń.
Film łączy w sobie pełną kolorów baśń z ponadczasowym przesłaniem na temat ludzkiego losu.


16.10 godz.16:30

W dniach 2 - 23 X 2021 odbędzie sie XVIII Konkurs Chopinwski. Z tej okazji przypomnimy znakomity dokument Phila Grabsky'ego o Fryderyku Chopinie. Mający polskie korzenie Brytyjczyk Phil Grabsky cztery lata spędził w podróży, dążąc do prawdy o życiu Fryderyka Chopina.  Kim był  wirtuoz fortepianu, który wyniósł ten instrument na najwyższy piedestał?

17.10 godz.16:50

Film na podstawie wystawy w Muzeum Van Gogha w Amsterdamie

 „Słoneczniki" Vincenta van Gogha to dzieło należące do tych, które rozpoznaje każdy. Należą do najsłynniejszych dzieł Van Gogha i są jednym z najbardziej ikonicznych obrazów na świecie. Pamiętać należy, że „Słoneczniki" to nie jeden obraz, ale seria. Van Gogh namalował te kwiaty 11 razy. Na niezwykłej wystawie w Muzeum Van Gogha, przyjrzano się na nowo  pięciu wersjom słoneczników w wazonie.

23.10 godz.18:55

Przedstawienie z Opera national de Paris (Opera Bastille)

W obsadzie: Sondra Radvanovsky, Jonas Kaufmann

24.10

5 miejsce na liście 100 najlepszych amerykańskich filmów wszech casów - edycja z okazji 10-lecia

Jeden z najlepszych i najsłynniejszych musicali wszech czasów, obfitujący w niezapomniane numery taneczne i wokalne, z nieśmiertelnym tańcem w deszczu Kelly’ego na czele. Akcja filmu rozgrywa się w trakcie przełomu dźwiękowego w hollywoodzkim kinie, pokazując techniczną i aktorską rewolucję tych czasów w krzywym zwierciadle.

8 - 14.10

Tym filmem zachwycili się krytycy Variety, Indie Wire i Screen Daily, nazywając go cudownym debiutem o wyjątkowej energii i sercu. Akcja "Gagarine" ma miejsce na ogromnym osiedlu Cite Gagarine, stojącym na przedmieściach Paryża. Opowieść zaczyna się tuż przed demolką, gdy mieszkańcy jeszcze wierzą, że ich domy uda się uratować.

8 - 21.10

Bazująca na prawdziwych wydarzeniach oraz bestsellerowej powieści historia pewnej kobiety, która musi poradzić sobie z życiem na wózku inwalidzkim. Pomaga jej w tym znaleziony niedaleko domu ranny ptak – tytułowa sroka, którą dzieci kobiety pieszczotliwie nazywają pingwinem.

Ciepły, wzruszajający film, który zaraża pozytywnymi emocjami.

15 - 21.10

O miłości nikt nie potrafi mówić w równie piękny, a zarazem oryginalny sposób jak Francuzi. To wyjątkowe uczucie oraz towarzyszące mu spektrum emocji, ale i zawiłości, stanowią główny temat nowego filmu Emmanuela Moureta, który już zdążył podbić światowe festiwale filmowe.

15 - 21.10

Wbijająca w fotel mieszanka thrillera i dramatu, roztaczająca przed nami szokującą wizję najbliższej przyszłości. Zdobywca Srebrnego Lwa na festiwalu w Wenecji przewiduje jutrzejsze konsekwencje dzisiejszych napięć.

22.10

Nominowany do Oscara dramat Jasmili Žbanić, ukazujący jedną z najczarniejszych kart współczesnej historii Europy – masakrę w Srebrenicy. Główną bohaterką jest pracująca dla ONZ tłumaczka (Jasna Duričić), starająca się scalić świat zmierzający ku zagładzie i ocalić swoją rodzinę. 

od 22.10

Najwyższy czas, byśmy zaczęli patrzeć na zwierzęta uważnie i czule – uważa noblistka Olga Tokarczuk, a dokument Wiktora Kossakowskiego jest wspaniałą, głęboko poruszającą manifestacją tego postulatu. Dokument przedstawia codzienność zwierząt mieszkających na farmie: świni Gundy oraz jej towarzyszy - dwóch krów i jednonogiej kury.

od 22.10

 Gaspar Noé, jeden z najbardziej nieprzewidywalnych i zaskakujących reżyserów współczesnego kina, powraca z kolejnym kontrowersyjnym projektem. „Lux Aeterna” to hipnotyczna, diabelska i pełna czarnego humoru opowieść o kulisach powstawania pewnego filmu reklamowego, którego realizacja wymknęła się spod kontroli. W scenografii przypominającej czeluści piekielne odziane w luksusowe stroje gwiazdy i modelki szykowane są na stos...

Uwaga! Film zawiera sceny ze światłem stroboskopowym.

23 - 24.10

Film animowany zrealizowany na podstawie popularnego serialu pod tym samaym tytułem.To opowieść o bohaterskich pieskach i o chłopcu którzy niosą pomoc potrzebującym.

 

od 25.10

Szalona opowieść o tym, co się może wydarzyć, gdy puszczają nerwy. To nie jest kolejna komedia romantyczna – to film o konfrontacji dwóch światów, która doprowadzi do łez nie tylko bywalców wesel.W głownych rolach: Maja Ostaszewska, Izabela Kuna, Marcin Dorociński i Adam Woronowicz.

18 - 25.10

Najnowsze produkcje węgierskiej kinematografii. W długie jesienne wieczory będziemy mieli okazję zobaczyć aż sześć  filmów pełnometrażowych oraz dwa bloki filmów krótkich. Gościem specjalnym festiwalu będzie węgierska reżyserka Ágnes Kocsis.

 KARNET na całość – 15 PLN

Utalentowany kucharz jedzie na zachód i dołącza do grupy traperów w Oregonie. Zaprzyjaźnia się z chińskim imigrantem szukającym szczęścia. Wkrótce obaj współpracują, budując udany biznes.

Przegląd filmów z udziałem Viggo Mortensena: Rozgrywka, W drodze, Green Book, Jeszcze jest  czas.

Pokaz filmów z udziałem Adama Drivera: Człowiek, który zabił Don Kichota, Milczenie, Frances Ha, Paterson, Co jest grane, Davis?

9.10 godz.18:55

Przedstawienie z Opera national de Paris (Opera Bastille).

W obsadzie: Elina Garanca, Roberto Alagna, Ildar Abdrazakov

8 - 10.10

Grupa przyjaciół mieszka w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą na zakazany teren Czarnego Młyna, ich wakacje zmieniają się nie do poznania.

10.10 godz.16:00

47 miejsce na liście  100 najlepszych amerykańskich filmów wszech czasów - edycja z okazji 10lecia , 4 Oscary 1952

Adaptacja sztuki Tennessee Williamsa pod tym samym tytułem. Słynna Scarlett z „Przeminęło z wiatrem”, czyli Vivien Leigh gra neurotyczną piękność Blanche du Bois, którą nęka brutalny i nieobliczalny mąż siostry Stanley Kowalski (charyzmatyczny Marlon Brando w pierwszej ważnej roli). Konfrontacja kompletnie przeciwstawnych charakterów Stanleya i Blanche oraz ciągłe, emocjonalne napięcie, prowadzą do kłótni, awantur i wybuchów furii.

8. MFF Kino Dzieci. Dla wielbicieli przygód i wypraw w nieznane!

25 września - 3 października 2021
Dołączcie do jurorów Kina Dzieci i znajdźcie w Konkursie głównym swój ulubiony film...

2.09 godz.11:45

Zapraszamy dzieci na nieco brudzącą i jednocześnie niebywale kolorową zabawę! 

 

3.09 godz.13:15

Na zakończenie Festiwalu Kino Dzieci zapraszamy do działań prawdziwie artystycznych!

 

24 - 30.09

Nowy film zdobywcy Oscara Andersa Thomasa Jensena, reżysera wielokrotnie nagradzanych przez publiczność „Jabłek Adama”, to trzymające w napięciu skandynawskie kino sensacyjne, w którym nie brak ciętego humoru i w którym nic nie dzieje się przypadkiem. W głónej roli Mads Mikkelsen.

24.09 - 7.10

46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni -Srebrne Lwy , polski kandydat do Oscara

Film o Grzegorzu Przemyku ukazuje kulisy śmiertelnego pobicia przez funkcjonariuszy milicji warszawskiego licealisty w maju 1983 roku. Obraz inspirowany jest reportażem Cezarego Łazarewicza.

1 - 7.10

Trwa I wojna światowa. W niewielkim portugalskim mieście Fatima Matka Boska objawia się trójce dzieci i przekazuje im trzy tajemnice. Prawdę o tych wydarzeniach próbują ukryć zarówno nie dający w nie wiary rodzice dzieci, jak i urzędnicy państwowi.

1 - 7.10

Zwycięzca głównej nagrody na festiwalu Berlinale 2021. Najbardziej kontrowersyjny i prawdopodobnie najczęściej cenzurowany tytuł, bezkompromisowy traktat o pornografii, obsceniczności i perwersji.

Wyłącznie dla dorosłych widzów!

5.10

Szalona opowieść o tym, co się może wydarzyć, gdy puszczają nerwy. To nie jest kolejna komedia romantyczna – to film o konfrontacji dwóch światów, który doprowadzi do łez nie tylko bywalców wesel. W rolach teściów: Maja Ostaszewska, Izabela Kuna, Marcin Dorociński, Adam Woronowicz.

26. 09

Jeden z najbardziej znanych filmów w historii, przez wiele osób uważany za kultowy. Rzecz dzieje się podczas II wojny światowej w Casablance. Właściciel nocnego klubu Rick Blaine spotyka swoją dawną miłość Ilsę, która okazuje się żoną działacza czeskiego ruchu oporu Victora Laszlo. Dawne uczucia odżywają.

24 - 30.09

Nowy film zdobywcy Oscara Andersa Thomasa Jensena, reżysera wielokrotnie nagradzanych przez publiczność „Jabłek Adama”, to trzymające w napięciu skandynawskie kino sensacyjne, w którym nie brak ciętego humoru i w którym nic nie dzieje się przypadkiem. W głónej roli Mads Mikkelsen.

Zobacz przedpremierowo zwycięzców najważniejszych festiwali na świecie

23.09  20:45  NIEFORTUNNY NUMEREK LUB SZALONE PORNO / zwycięzca Berlinale

24.09 20:45  TITANE/ zwycięzca festiwalu w Cannes

Uwaga – oba filmy tylko dla widzów dorosłych!

24. 09

Nagrodzony Złotą Palmą na 74. festiwalu w Cannes film Julii Ducournau zaczyna się od emocjonalnej eksplozji, po której napięcie nieustanie rośnie – aż do ostatniej sekundy tej zdumiewającej, atakującej wszystkie zmysły historii. Alexia, posiadaczka tytanowych płytek, złych wspomnień i niezwykle ponętnego ciała, które nie ulega korozji, nie pozwala się lubić i nie daje się nie kochać. Jej życie jest jak rajd Paryż-Dakar: rozpaczliwie walczysz o przetrwanie i nigdy nie wiesz co będzie za zakrętem.

Premiera filmu planowana jest na styczeń przyszłego roku..

8-9.09

Festiwal od kilkunastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”. Uczą nas tego osoby z niepełnosprawnością – bohaterowie filmów festiwalowych. Jak co roku pokażemy filmy ważne, mądre i odważne, fabuły i dokumenty: Bartek, Na krawędzi, Ondyna, Oko boga, Raj, Spojrzenie. 

Projekcje są bezpłatne. Filmy obcojęzyczne będą prezentowane z polskim lektorem.

10 - 12.09

Jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie i największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce.

Wiele filmów prezentowanych w programie 18. Millennium Docs Against Gravity dotyczy aktywizmu i wzywa do działania na rzecz lepszego, równego i ekologicznego świata. W tym roku szczególną uwagę organizatorzy poświęcili filmom, które pokazują ludzi aktywnie działających na rzecz ekologii, praw człowieka oraz warunków pracy.

FILMY: Najpiekniejszy chłopiec na świecie, Gorbaczow.Raj, Tańcząca z rekinami, Polaków portret własny, Śledztwo w domu spokojnej starości, Stambuł bez smyczy

18-19.09

 Wielki powrót Maestra i jego Orkiestry Johanna Straussa! Po długiej rozłące André zaprasza polskich widzów do wspólnej zabawy. 

Znowu razem! to nowy kinowy koncert, w którym holenderski król walca zawarł ulubione fragmenty ze swoich wcześniejszych show. Wiele z tych magicznych utworów nie było dotąd pokazywanych w kinach.


 

12.09

Filmowa klasyka, jeden ze stu najlepszych filmów w historii sztuki filmowej. Przełom w historii kina - po raz pierwszy w fabularnym filmie pełnometrażowym dźwięk był integralną częścią fabuły i wpływał na jej rozwój. Według różnych świadków widzowie oszaleli w momencie, gdy Jolson przemówił na ekranie.

Pierwszy dzień Festiwalu Filmowego Kino Dzieci w Iluzji rozpocznie się śpiewająco!


 30-31.08

Jeden z dwóch polskich filmów, które prezentowane były w prestiżowym międzynarodowym konkursie dokumentalnym 61. Krakowskiego Festiwal Filmowego. Film otrzymał wyróżnienie jury  “za ogromną wrażliwość i wnikliwość psychologiczną, stworzenie atrakcyjnego wizualnie i narracyjnie dokumentu, który zaciera granice gatunków i staje się czystym kinem.”

od 27.08

Mistrz Andersson zaprasza do swojego świata pełnego absurdalnego humoru. Poznajemy przechodzącego kryzys wiary księdza, parę kochanków unoszących się nad miastem w rytm nastrojowej muzyki, tańczące na ulicy młode dziewczyny, mężczyznę drżącego o swoje oszczędności. Na pozór nie łączy ich nic, ale czy aby na pewno?

27.08 - 9.09

Prequel hitu "Moje córki krowy". Ciepła i zabawna, słodko-gorzka opowieść o świecie, który wszyscy dobrze znamy i za którym tęsknimy - za światem dzieciństwa.

3-9.09

Czarna komedia z Tomaszem Włosokiem, Marianem Dziędzielem, Krzysztofem Stroińskim i Adamem Bobikiem. Jeśli kiedykolwiek pomstowałeś na pijanych kierowców, zirytował Cię urząd skarbowy albo nie mogłeś dojść do porozumienia z wrednym sąsiadem, ten film jest dla Ciebie.

3-9.09

Historia legendarnego pięściarza Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.

4-5.09

Obsypana nagrodami, zabawna, wzruszająca opowieść o przyjaźni, rodzinie i marzeniach. Binti – przebojowa 12-latka prowadzi swojego vloga i marzy o sławie. Grozi jej jednak deportacja do rodzinnego Konga. Ratunku upatruje w miłośniku natury – Eliasie, jego mamie i... sile Internetu.

7.09 godz.12:00

Historia miłości słynnego komika Henry'ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze.

Nowy film mistrza światowego kina Leosa Caraxa („Holy Motors”) to ponadczasowa opowieść o miłości, zazdrości i zemście.

10-16.09

Ujęta w formułę mrocznej współczesnej baśni opowieść, kino ekstremalnych emocji, angażujące widza do ostatniego nerwu. Oryginalny tytuł „Favolacce” jest połączeniem włoskich słów „favole” – opowieść oraz „parolacce” – przekleństwo

13 - 16.09

Dokument. Film pokazuje historię Grety Thunberg od pierwszego dnia jej strajku szkolnego aż do dramatycznej morskiej przeprawy do Nowego Jorku na szczyt ONZ w sprawie klimatu. Po drodze Greta pojawia się także w Katowicach, żeby zabrać głos podczas szczytu klimatycznego.Reżyser, zafascynowany jej szczerością i charyzmą, od początku towarzyszył jej z kamerą, próbując uchwycić moment narodzin pokoleniowej przywódczyni.

17 - 23.09

Nominowany do Oscara dramat Jasmili Žbanić, ukazujący jedną z najczarniejszych kart współczesnej historii Europy – masakrę w Srebrenicy. Główną bohaterką jest pracująca dla ONZ tłumaczka (Jasna Duričić), starająca się scalić świat zmierzający ku zagładzie i ocalić swoją rodzinę. Klasyczną, męską optykę wojny zastępuje nieoczywiste spojrzenie kobiet – głównej protagonistki oraz urodzonej w Sarajewie bośniackiej reżyserki.

Kinowe czytanie, towarzyszy 8. Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu Kino Dzieci.

 

Aharon, samotnie wychowujący Uriego, dorastającego syna z autyzmem, nie umie pogodzić się z jego wkraczaniem w dorosłość. W drodze do specjalistycznego domu opieki, w którym ma znaleźć się Uri, ojciec podejmuje decyzję o wspólnej ucieczce.

Wśród filmów polecanych na przedłużenie okresu letniego znajdują się między innymi: Lato, Wspomnienie lata, Ostatnie lato oraz Królowie lata.

Od 9.09

Historia życia i śmierci Vincenta van Gogha, jednego z najsłynniejszych malarzy wszech czasów, opowiedziana przez bohaterów jego obrazów oraz symbole pojawiające się na płótnach artysty. Pierwszy film animowany klatka po klatce namalowany techniką malarstwa olejnego.

21-22.08 godz.16:30

Nowe spojrzenie na Van Gogha, dzięki spuściźnie największej prywatnej kolekcjonerki prac tego holenderskiego malarza: Helene Kröller-Müller . Film pokazuje wyjątkową wystawę twórczości Van Gogha zatytułowaną właśnie Pola zbóż i zachmurzone niebiosa w Bazylice Palladiana w Vicenzy, gromadzącą 40 obrazów i 85 rysunków z Muzeum Kröller-Müller w Otterlo w Holandii, gdzie obecnie znajduje się dziedzictwo Helene.

 

18 - 22.08

Ella Bella i Henry to nierozłączni przyjaciele. Jednak, gdy w okolicy pojawia się bajerancki Johnny, wszystko się zmienia. Czy prawdziwa przyjaźń przetrwa?

od 20.08

Film otwarcia MFF w Cannes 2021. Ponadczasowa opowieść o miłości, zazdrości i zemście z Marion Cotillard i Adamem Driverem w głównych rolach.

20 - 25.08

Dokument. "Bardzo osobista, niemal intymna podróż dwóch wielkich artystów w świat z czasów dzieciństwa i konfrontacja wspomnień z rzeczywistością. Fascynujące."
G.Torbicka

13 - 19.08

Szwajcarska produkcja z Agnieszką Grochowską w roli głównej to słodko – gorzka opowieść o dysfunkcyjnej familii, w której każdy ma coś na sumieniu. Jest w nim miejsce na komedię pomyłek, zaskakujący mezalians oraz społeczny dramat klasowy z problemem imigracji zarobkowej w tle.

13 - 26.08

Ciepły, wzruszający komediodramat o więzach, których nie można przerwać. Film w zabawny sposób spróbuje odpowiedzieć na szereg ważnych pytań dotyczących relacji rodzinnych i dorastania.

13 - 19.08

Polski thriller psychologiczny. Kasia i Tomek szukają relaksu,odcięcia od długich godzin w korporacji i spokojnego czasu dla siebie. To będą wakacje, jakich nie zapomną już nigdy.

24.08 godz.12:00

Ruth i Charles biorą udział w seansie spirytystycznym, w czasie którego przypadkowo zostaje przywołany duch byłej żony Charlesa. Od tej pory wszyscy muszą radzić sobie z zaskakującym miłosnym trójkątem.

25 - 29.08

Kim był Piotruś, zanim stał się Piotrusiem Panem, i co robiła Alicja, zanim trafiła do Krainy Czarów? ch historię opowiada porywające widowisko fantasy, w którym pierwsze skrzypce gra laureatka Oscara –✨ Angelina Jolie, a wspierają ją: David Oyelowo, Anna Chancellor, Clarke Peters i Michael Caine.

27.08

Komedia sensacyjna, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały,  mężczyźni podziwiali,  a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska.

11 - 15.08

Animacja Disneya. Opowieść o przygodach samotnej wojowniczki z fantastycznego królestwa Kumandra, która usiłuje odnaleźć ostatniego smoka, aby przywrócić światło i nadzieję w jej podupadłym świecie

30.07. - 05.08.

„Republika dzieci” to nowy familijny film Jana Jakuba Kolskiego inspirowany obrazami Jacka Malczewskiego.

30.07. - 05.08.

Historia życia legendarnego polskiego tyczkarza - Władysława Kozakiewicza.

4 - 8.08

Tytułowe Elfinki wyjdą na powierzchnię, aby się przekonać, że ludzie wcale nie są źli, i przypomnieć sobie, że warto pomagać.

8.08, 10.08

Dramat o parze mężczyzn, którzy są ze sobą w zwiazku od 20 lat. Gdy jeden z nich zaczyna chorować, dcydują sie wyruszyć w odróż, która będzie najwiekszą próbą dla ich związku. W głównych rolach Colin Firth i Stanley Tucci.

10.08 godz.12:00

Nagrodzony w Wenecji najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, polski kandydat do Oscara.

Żenia zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Wkrótce jego niezwykłe zdolności odmienią życie każdego wielu osób. W gło. rolach   Alec Utgoff, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot.

6 - 12.08

Zabij to i wyjedź z tego miasta, Sweat, Jak najdalej stąd, 25 lat niewinności.Sprawa Tomka Komendy

Każdy ma swoje lato, Ostatni komers

krótkie metaże: Alicja i żabka, Równonoc, Dalej jest dzień

6-12.08

Oparta na wyrafinowanej intrydze opowieść, która jednocześnie przeraża i bawi.W głównej roli popis aktorski daje panna młoda z „Dzikich historii”, Érica Rivas. Film rywalizował o Złotego Niedźwiedzia na 70. MFF w Berlinie.

6-12.08

Laureat Grand Prix i zdobywca Nagrody Publiczności 20. MFF Nowe Horyzonty.

Misternie skomponowana i urzekająca swoim pięknem Metamorfoza ptaków to autobiograficzna, lecz niestroniąca od fikcji opowieść-wędrówka przez losy trzech pokoleń, podczas której na ekranie pojawiają się zarówno aktorzy, jak i członkowie rodziny reżyserki.

31.07.

Film otwarcia MFF w Cannes 2021. Ponadczasowa opowieść o miłości, zazdrości i zemście z Marion Cotillard i Adamem Driverem w głównych rolach.

28.07. - 01.08.

Bea, Thomas i króliki stworzyli prowizoryczną rodzinę. I choć Piotruś Królik bardzo się starał, nie udało mu się pozbyć złej reputacji złośliwca.

4 ORŁY 2021, w tym dla najlepszego filmu!

Arcydzieło polskiej animacji, Złote Lwy Gdańskie 2020. Przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni.

Zobacz interaktywną stronę filmu przygotowaną przez Culture.pl
Link do strony: https://culture.pl/pl/superartykul/zabij-to-i-wyjedz-z-tego-miasta-przewodnik-po-pamieci

rozmowa z reżyseremNajważniejsza polska reżyserka i zarazem jedna z najwybitniejszych autorek światowego kina powraca opartym na faktach, zrealizowanym z rozmachem „Szarlatanem". Debiutujący na Berlinale, gdzie uznano go za jeden z najlepszych tytułów festiwalu, film Agnieszki Holland to znakomita, nieszablonowa i niesłychanie zmysłowa opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę.

rozmowa z Agnieszką Holland

27.07.

2 Oscary 2021: Najlepszy aktor pierwszoplanowy - Anthony Hopkins, Najlepszy scenariusz adaptowany

Kobieta próbuje zaopiekować się ojcem wykazującym oznaki demencji, który mimo postępującej choroby pragnie pozostać samodzielny.

23.07 godz.19:00

Serdecznie zapraszamy na rozmowę o kinach i kinematografii z Małgorzatą Kuzdrą - kinomanką i kiniarą, która 14 lipca wyruszyła w trasę po kinach. Odwiedza, zwiedza, rozmawia i robi zdjęcia. I podzieli się swoimi doświadczeniami z Wami.

ZOSTAŃCIE CZĘŚCIĄ CINEMAP!

zapis podróży TUTAJ

14 - 18.07

animacja, aktorski / dubbing / b.o.

Jerry obiera sobie za mieszkanie najlepszy hotel w Nowym Jorku, a przeddzień mającego sie tam odbyć "ślubu stulecia". Organizatorka wesela zatrudnia Toma w celu pozbycia się gryzonia.

16 - 22.07.

Urzekająca klimatem, pełna pasji, miłości i rywalizacji opowieść o motocyklowym mistrzu, w którego życie wkracza piękna i wrażliwa dziewczyna. Zdjęcia realizowano m.in. w Częstochowie.

DNA

16 - 22.07.

- 22.07Maïwenn, nagrodzona w Cannes reżyserka, powraca z mocnym i poruszającym portretem rodzinnym, czerpiącym z osobistej, złożonej historii.

16 - 22.07.

Nowoczesna adaptacja jednej z największych powieści XX wieku: Berlin Alexanderplatz: Dzieje Franciszka Biberkopfa. 

21 - 25.07.

animacja / dubbing / b.o.

Pełen niezwykłych przygód film opowiada o dorastaniu dwójki przyjaciół mieszkających w pięknym nadmorskim miasteczku na Riwierze Włoskiej. Chłopcy wspólnie przeżywają niezapomniany letni czas, jednak ich beztroską zabawę może w każdej chwili zepsuć ujawnienie głęboko skrywanego sekretu.

23 - 29.07.

Ruth i Charles biorą udział w seansie spirytystycznym, w czasie którego przypadkowo zostaje przywołany duch byłej żony Charlesa. Od tej pory wszyscy muszą radzić sobie z zaskakującym miłosnym trójkątem.

23.07.

Film przedstawia historię 15 lat życia Stanisława Ulama, genialnego polskiego matematyka. Począwszy od migracji do Ameryki w 1936 roku do odkrycia bomby wodorowej.

23 - 29.07.

Zapierające dech widowisko, ekscytująca wyprawa młodych ludzi uprawiających sporty ekstremalne w najpiękniejszych zakątkach świata.

24.07.

Lata 40. XX wieku, Leon wraz z synami pracują jako piaskarze na Wiśle. Pewnego dnia mężczyźni wyławiają z rzeki dwie Żydówki.

27 - 29.07.

Historia polskiego muzyka, który żeby przeżyć niemiecką okupację, musi wejść w układ z uzdolnionym żydowskim skrzypkiem.

KIEŁ od 22 czerwca tylko przez 7 dni na MOJEeKINO.PL

Nagrodzony w Cannes i nominowany do Oscara KIEŁ, to drugi pełnometrażowy film Jorgosa Lantimosa  (Faworyta), jednego z prekursorów greckiej Nowej Fali w kinie.

29.06 godz.12:00

3 Oscary 2021: Najlepszy film, Najlepsza aktorka pierwszoplanowa Frances McDormand , Najlepszy reżyser Chloé Zhao ; 3 nominacje

4.07

Filmowa podróż po jednym z najsłynniejszych muzeów świata, mieszczącym dzieła Velázqueza, Rubensa, Tycjana, Mantegna, Boscha, Goi czy El Greca. Oprowadzi nas laureat Oscara - aktor Jeremy Irons. To jedyna w swoim rodzaju okazja, by odkryć piękno zachowane w zbiorach tej świątyni sztuki.

od18.06

Fantazja na temat rodzimego Dzikiego Zachodu. W głównych rolach : Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Małgorzata Gorol, Borys Szyc, Andrzej Chyra.

od 18.06

Oscar 2021: Najlepsza aktorka drugoplanowa  Yuh-Jung Youn ; 5 nominacji

 

W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi  przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin.

25.06 - 1.07

Teatr Krzyśka -  Biuro Rzeczy Osobistych (tworzony przez niepełnosprawnych intelektualnie aktorów)- wygrywa festiwal. Nagrodą, ufundowaną przez zawodowy teatr jest zrealizowanie spektaklu. Wielka radość, wielka szansa, wielkie oczekiwania. Okazuje się jednak, że dyrektor teatru oferując im współpracę, stawia określone warunki...

2 - 4.07

animacja / dubbing / 11+

W zamkniętej społeczności, od wieków odseparowanej od świata, pojawia się tajemniczy przybłęda. Młody Tom jako jedyny potrafi porozumieć się z przybyszem. Kim jest zagadkowa postać podająca się za księcia i jakie ma intencje?

2 - 8.07

Namiętny romans na malowniczym francuskim wybrzeżu, pośród klimatycznych lat 80. - w tle wybrzmiewaja hity The Cure i Roda Stewarta

2 - 8.07

Współczesna i jednocześnie umieszczona poza czasem opowieść, która przenosi nas do Aten, gdzie panuje epidemia amnezji.


2 - 8.07

W drodze na lotnisko, uznany architekt zostaje zaczepiony przez gadatliwą dziewczynę. Spotkanie wydaje sie przypadkowe, ale wkrótce wychodzą na jaw niepokojące okoliczności...

2 - 5.07

Złoty Lajkonik 61. KFF "za rzetelne przeprowadzenie przez jądro ciemności, profesjonalizm w opowiadaniu, świadomą narrację po bezwzględnym, odległym świecie oraz film, o którym trudno przestać myśleć".

Bohater walk przeciw południowoafrykańskiemu apartheidowi, próbuje odnaleźć porwane dziecko. Poszukiwania prowadzą go w najciemniejsze zaułki Johannesburga oraz mroczne zakamarki jego duszy.

7 - 11.07

animacja / dubbing / b.o.

Pełen dobrej energii film o tym, że wyobraźnia nie ma granic a wędrówka w głąb własnego umysłu może przynieść niespodziewane przygody.

9 - 15.07

Pełna humoru, słodko - gorzka satyra na pokolenie współczesnych trzydziestolatków.

9 - 15.07

Groźni gangsterzy, piękne kobiety i atmosfera rodem z klasyki światowego kryminału. Samotny Detektyw przybywa do miasta, by rozwikłac zagadkę tajemniczego morderstwa. Szybko staje się pionkiem w grze, toczonej między lokalnym gangsterem - Wielkim, a Profesorem - twórcą epokowych wynalazków.

13.07 g.12:00

Oscar 2021 dla najlepszego filmu międzynarodowego, Europejska Nagroda Filmowa. Czwórka nauczycieli  pracujących w gimnazjum, testuje alkoholową metodę, która ma polepszyć jakość ich życia.


26 - 27.06

Podróż po mieście, w którym można oglądać najpiękniejsze dzieła sztuki renesansowej, poczynając od Michelangelo, Brunelleschiego, po Raphaela, Leonardo i Botticellego. Ważnym etapem tej wędrówki jest Galeria Uffizi, mieszcząca arcydzieła, w tym  "Pokłon Trzech Króli" Leonarda Da Vinci, obrazy Caravaggia i wiele innych. Narratorem filmu jest mecenas sztuki, Wawrzyniec Wspaniały.

od 18.11

Jedyny polski film w selekcji tegorocznego Festiwalu w Cannes, wyróżniony obok filmów Wesa Andersona i Thomasa Vinterberga. Poruszający i wyrazisty portret polskiej influencerki. Niezwykle współczesny film o nowym rodzaju samotności w czasach social mediów.

11.06 godz.18:30 -  po filmie na spotkanie z twórcami | obowiązują wejściówki , dostępne w kasie kina

12- 13.06 godz.15:15 - wstęp wolny

Film dokumentalny, bazujący na rozmowie, jaką przeprowadził z Bogdanem Jastrzębskim reżyser i scenarzysta Rafał Bryll. Dokument opowiada o miłości dwojga młodych ludzi, która była silniejsza niż wojna. Bohaterem jest zmarły w 2019 częstochowianin Bogdan Jastrzębski - "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata", który w czasie wojny uratował swoją późniejszą żonę Krystynę Geisler i jej ojca.

19-20.06

Młoda krowa Klara pragnie zostać sławną gwiazdą muzyki. Niestety nie wszyscy uważają, że ma talent… Kiedy trafia prosto z dużego miasta na farmę swojego ojca, czekają ją tam nie lada wyzwania.

5 - 6.06

Najlepsze filmy 9. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA' 21 : Nie taki krokodyl straszny, Agatka i liscie, Praktyczny pan, Galaxi taxi: syreni spiew, Upiorne przedszkole, Re-quest

od 21.05

3 Oscary 2021: Najlepszy film, Najlepsza aktorka pierwszoplanowa Frances McDormand , Najlepszy reżyser Chloé Zhao ; 3 nominacje

od 4.06

Nieprzewidywalna, rozpędzona, stale zmieniająca gatunkowe przebrania „La Gomera” kluczy i myli scenariuszowe tropy, niczym wyjątkowo sprytny zbieg. Kryminalna komedia w reżyserii Corneliu Porumboiu zaskakuje pomysłowością, bawi absurdalnym humorem, a przede wszystkim dowodzi, że każdy, kto traktuje siebie śmiertelnie poważnie, jest po prostu śmieszny.

od 4.06

Nagrodzony w Wenecji najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, polski kandydat do Oscara.

od 11.06

Czuła opowieść o poszukiwaniu życiowych fundamentów. Reżyser podpatruje autentyczną relację Błażeja, Magdy i ich córki Ali, wprowadzając do historii katalizator w postaci fikcyjnego wujka  – brata zmarłego ojca Błażeja, który pojawia się, by pomóc młodym w remoncie wiejskiego domu. To punkt wyjścia do refleksji nad rodzinnymi relacjami i uporządkowania bolesnych spraw z przeszłości.

od 11.06

Oscar 2021: Najlepszy film międzynarodowy

Historia grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować.

17.06 godz.12:00

Oscar 2021: Najlepszy scenariusz oryginalny; 4 nominacje

Wszyscy mówili, że Cassie (Carey Mulligan) była obiecującą, młodą kobietą dopóki tajemnicze wydarzenie nagle nie zakłóciło jej przyszłości. Ale nic w życiu Cassie nie jest tym, czym się wydaje...

21, 26.05

2 Oscary 2021 : Najlepszy dźwięk, Najlepszy montaż ; 4 nominacje

 

Poruszająca, pełna emocji opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie. W rolach głównych znakomici Riz Ahmed i Olivia Cooke.

3.06

Sensacja festiwalu w Wenecji, hołd złożony największej europejskiej aktorce przez ikonę europejskiego kina. Nakręcony w czasie pandemii, średniometrażowy ( 30 min), luźno inspirowany sztuką Jeana Cocteau „Ludzki głos” to esencja almodovarowskiego świata.Filmowi towarzyszy arcyciekawa rozmowa, w której reżyser i jego nowa muza dopowiadają ten wątek. Rozdzieleni przez pandemię, ze swoich domów mówią o pracy nad filmem, miłości do kina, inspiracjach i wspólnych planach na niedaleką przyszłość.

od 22.05

2 Oscary 2021 : Najlepszy długometrażowy film animowany, Najlepsza muzyka oryginaln; 1 nominacja


Joe Gardner, nauczyciel muzyki, którego największą pasją jest jazz, otrzymuje życiową szansę: będzie mógł grać w najlepszym klubie jazzowym w mieście. Dosłownie jedno małe potknięcie sprawia, że przenosi się z ulic Nowego Jorku do Przedświatów – fantastycznego miejsca, w którym nowe dusze, zanim udadzą się na Ziemię, zdobywają swoje osobowości.

28-30.05, 1.06

Nieustraszeni detektywi znów na tropie. Tym razem poszukują rabusia, który okradł pociąg -  kto i jak  ukradł fortunę z pędzącego ekspresu? Przed Lassem i Mają trudna, kryminalna zagadka.

4.07, godz. 17:00

Filmowa podróż po jednym z najsłynniejszych muzeów świata, które obchodzi właśnie jubileusz 200-lecia istnienia.

Jude Law i Carrie Coon w thrillerze o małżeństwie, którego pozornie idealne życie zamienia się w spiralę sekretów i kłamstw. Fascynująca, pełna napięcia i tajemnic filmowa układanka.

Trzykrotnie nominowany do Oscara Viggo Mortensen w swoim szczerym, pełnym czułości debiucie reżyserskim w aktorskim duecie ze znakomitym Lance’em Henriksenem. Poruszająca i pełna nadziei opowieść o rodzinie i wszystkich odcieniach miłości.

PRZEGLĄD FILMÓW:

Ból i blask
Julieta
Przelotni kochankowie
Przerwane objęcia
Skóra, w której żyję

3 Oscary 2019 : Najlepszy film, Najlepszy aktor drugoplanowy Mahershala Ali, Najlepszy scenariusz oryginalny

Mahershala Ali jako wybitny jazzman i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera! Cudowna, pełna humoru, prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa z pozoru nieprzystające do siebie światy.

Zdobywca 4 Oscarów 2020 oraz Złotej Palmy w Cannes.Mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego.Drodzy Państwo,

zgodnie z decyzją rządu z dnia 12 maja,  kino pozostanie nieczynne do 20 maja.


ZAPRASZAMY OD 21 MAJA

* Oscarowe otwarcie!

* Najnowszy film Almodovara.


Sprzedaż biletów: od 17 maja online, od 19 maja również w kasie (godz.12:00 - 19:00)

Do końca maja nie prowadzimy rezerwacji biletów, wyłącznie sprzedaż.

 

Zapraszamy również do naszej wirtualnej sali, czyli na platformę MOJEeKINO.PL


pokaz specjalny 12.05 godz.20:00

Katolicka Polska oczami czeskich dokumentalistów. Zaskakujące zderzenie dwóch różnych światów.

Czeska ekipa dokumentalna wyrusza w pielgrzymkę przez Polskę, aby okiem kamery zbadać konkretne sytuacje związane z polską religijnością. Jak skończy się spotkanie z egzorcystą czy z oddanymi słuchaczami Radia Maryja? Czy Czesi zrozumieją polską religijność?

13-16.05

Zapraszamy do darmowych pokazów trzydziestu krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych z całego świata na platformie MOJEEKINO.PL

 

14-16.05 PRZEGLĄD FILMÓW:

Matthias i Maxime

To tylko koniec świata

Tom

Na zawsze LaurencePodszyte czarnym humorem, długo oczekiwane dzieło Larsa von Triera, reżysera „Nimfomanki”, „Antychrysta” i „Melancholii”. W rolach głównych Matt Dillon, Uma Thurman, Riley Keough oraz Bruno Ganz.

Mistrz światowego kina pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy. Jack jest estetą, wielbicielem malarstwa, architektury, poezji i wycieczek na łono natury, a na swoje zbrodnie patrzy  jak na mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej?

PRZEGLĄD FILMÓW:

Happy End

Miłość

Michael Haneke. Zawód reżyser

Komedia "Arab Blues" przypomina, że powroty w rodzinne strony nie zawsze bywają łatwe. Tak jest w przypadku wychowanej we Francji Selmy, która postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny. Na miejscu okazuje się jednak, że nie tylko nikt tam na nią nie czeka, ale jej zawód i styl życia nawet najbliższym krewnym wydają się cokolwiek podejrzane. Kulturowe różnice generują serię pomyłek i nieporozumień...

Oscar 2016 dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, Grand Prix MFF w Cannes 2015, Złoty Glob 2016, Bafta 2016

Perfekcyjny, porażający i trzymający w napięciu obraz, który zapisał się na trwałe w historii kina.

Rok 1944, Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Ausländera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować hitlerowcom w wielkiej machinie Zagłady.

Zapraszamy do STREFY ROZMÓW na rozmowę z reżyserem Lechem Majewskim
https://www.mojeekino.pl/vods/vod.781

„Dolina Bogów” to artystyczna uczta wykraczająca poza tradycyjny obraz filmowy.  W filmie krzyżują sie trzy wątki narracyjne, które prowokują widza do własnych interpretacji.

Będziemy wdzięczni, jesli - po wyborze filmu - wybierzesz nasze kino

4.05 POKAZ SPECJALNY

Pokaz odbędzie się 4 maja o godz.20:00. Film będzie dostępny na platformie przez 24 godziny, jednak nie dłużej niż do 5 maja do godz.20:00.


Geniusz fotografii? Wizjoner z piekła rodem? Zwykły skandalista? Kim był Helmut Newton, autor kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów? Zaskakujący obraz artysty ujawniają fotografowane przez niego top modelki, gwiazdy i aktorki. Catherine Deneuve, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Claudia Schiffer.

Pełen humoru portret nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób.

Ekranizacja ostatniego scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego. Hołd, złożony jednemu z najbardziej niepokornych twórców w historii polskiego kina i niezwykły komentarz na temat wykluczenia i mechanizmów działania współczesnego społeczeństwa.
W głównych rolach: Sebastian Fabijański, Daniel Olbrychski, Borys Szyc, Andrzej Chyra oraz Marta Żmuda Trzebiatowska.

„Niezwykły film, który zdobył wiele nagród, w tym Złotego Niedźwiedzia dla najlepszego filmu na MFF w Berlinie w 2017 roku oraz Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszej aktorki Alexandry Borbély. Był także nominowany do Oscara 2018 w kategorii najlepszy film nieangielskojęzyczny. "Dusza i ciało” to oryginalna historia miłosna, która urzeka subtelnością, humorem i niezwykłym podejściem do tematu alienacji.

 

 

6 i 22.04 POKAZY SPECJALNE

Mistrz Andersson zaprasza do swojego świata pełnego absurdalnego humoru!
 
Przez serię starannie skomponowanych krótkich epizodów, z których zbudowany jest film, przeprowadza nas łagodny głos Narratorki, inspirowanej postacią Szeherezady z „Księgi tysiąca i jednej nocy”. Tym sposobem poznajemy przechodzącego kryzys wiary księdza, parę kochanków unoszących się nad miastem w rytm nastrojowej muzyki, tańczące na ulicy młode dziewczyny czy mężczyznę drżącego o swoje oszczędności. Na pozór nie łączy ich nic, ale czy aby na pewno?

od 9.04

Annette Bening i Bill Nighy tworzą mistrzowski duet.
 
Timothée Chalamet i Steve Carell, są sercem tego filmu!
 
O celebracji wina i więzach rodzinnych

Sokół z masłem orzechowym, Kłamstewko, Włoskie wakacje


Shia LaBeouf, Dakota Johnson i Zack Gottsagen w pełnej przygód pogoni za marzeniami? 
A może pełna wdzięku komedia na podstawie… prawdziwego kłamstwa lub rodzinne perypetie Liama Nessona w malowniczej Toskanii?
W najlepszym gatunku feel-good movies idealne na nadchodzące święta, czekają na Was na MOJEeKINO!

1 - 9.04

Organizatorzy festiwalu stawiają na filmy, które łączą gatunkowy sztafaż z autorską wizją.W programie będzie można zobaczyć osiem filmów: Nowości, Klasyki i VHS HELL. Będą to zarówno horrory, thrillery jak i komedia romantyczna w niecodziennym stylu, bo octopusowe filmy muszą być szalone i odważne!
 
Filmy: Ogień w czasach chłodu, Ostatnie lato, Czarownica miłości,  Niedosyt, Paco - maszyna śmierci (oryginalna wersja VHS z lektorem z lat osiemdziesiątych!) , Dreszcze, Phenomena, Halloween

POKAZY SPECJALNE : 3 i 7.04

Intymny portret Robina Williamsa, jednego z największych aktorów, geniusza komedii. W dokumencie poświęcono sporo uwagi ostatniemu okresowi z życia artysty, który do tej pory był owiany tajemnicą.

POKAZY SPECJALNE : 30.03 i 17.04

Ekranizacja powieści niemieckiego noblisty Hermana Hessego o męskiej przyjaźni i poszukiwaniu drogi do szczęścia. Rozgrywająca się w średniowieczu historia przyjaźni tytułowych bohaterów pokazuje dwie życiowe postawy. Duchowość zestawia z rozumem, ascezę – z ciekawością świata i pędem do życia pełnego wrażeń. Film łączy w sobie pełną kolorów baśń z ponadczasowym przesłaniem na temat ludzkiego losu.

 

 

 

POKAZY SPECJALNE : 25.03 / 4.04 / 8.04

Akcja debiutanckiego filmu Tomasza Jurkiewicza rozgrywa się w niewielkim, konserwatywnym miasteczku niedaleko Krakowa. Pogrążoną w marazmie lokalną społeczność niespodziewanie budzi przyjazd młodej, zbuntowanej dziewczyny, który burzy uczuciowy spokój trzypokoleniowej rodziny.

POKAZY SPECJALNE : 24.03 / 12.04 / 18.04

Nakręcona z rozmachem opowieść o wieloletniej przyjaźni i miłości na tle najnowszej historii Włoch. Paolo, Giulio and Riccardo poznają się w Rzymie podczas ulicznych zamieszek w 1982 roku. Trójka idealistycznych i głodnych życia nastolatków staje się nierozłączna, a niedługo później zgrany tercet dopełnia piękna złotowłosa Gemma, w której Paolo szaleńczo się zakochuje. Z biegiem czasu życie weryfikuje marzenia bohaterów...

Przejmująca opowieść o dorastaniu. 15 letnia Lyz zostaje przyjęta do elitarnego klubu narciarskiego, którego celem jest szkolenie przyszłych profesjonalnych sportowców. Choć brak jej doświadczenia, Fred - trener i były mistrz, postanawia uczynić z niej gwiazdę. Pod jego wpływem Lyz będzie musiała znieść więcej niż fizyczną i emocjonalną presję treningu.

8 - 31.03

Z okazji DNIA KOBIET pragniemy oddać hołd filmowym heroinom i bohaterkom dnia codziennego, które cenimy za odwagę, dowcip i niezłomnego ducha, determinację, zaangażowanie, czułość i serce, wspieranie, zmienianie świata na lepszy!

W naszych "Portretach kobiet" - zobaczycie ponad 70 tytułów, w których przestawiono różne typy bohaterek: odważne, zwariowane, nieprzejednane, silne, inteligentne,  ale też kruche, delikatne, samotne, zagubione - bo każdej z nas dajemy prawo głosu!

W przeglądzie m.in.: Sils Maria, Zabójczyni, Życie Adeli, Czarownica miłości, Kobieta, Dalida, Dziedziczki, Julieta, Mustang, My dwie, Papusza, Słodki koniec dnia. Sztuka kochania, Żelazna dama

Oscarowa shortlista | MOJEeKINO.PL

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła listy kandydatów do Oscarów.Jedną z ogłoszonych kategorii jest Najlepszy Film Międzynarodowy.
Na tej liście znalazły się trzy tytuły, które możecie obejrzeć na platformie kin studyjnych.

Czechy: SZARLATAN
film        zwiastun 
Francja: MY DWIE
film        zwiastun
Norwegia: NADZIEJA
film
        zwiastun
 

Rewelacyjna komedia w gwiazdorskiej obsadzie, historia przyjaciół, których lojalność zostanie niespodziewanie wystawiona na próbę. Opowieść o prawdziwej przyjaźni oraz poszukiwaniu tych krótkich chwil, które często mogą dać nam ogromny zastrzyk pozytywnej energii na całe życie.

2.04 POKAZ SPECJALNY Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA AUTYZMU

Chwytający za serce, pogodny, czuły i zaskakujący film wielokrotnie nagradzanego izraelskiego reżysera Nira Bergmana, który znalazł się w oficjalnej selekcji MFF Cannes 2020. Historia jednoczesnego dorastania ojca i jego autystycznego syna oraz podróży, która odmieni ich życie.

12 - 18.03

Wyróżniona na Festiwalu w Gdyni 2020 kameralna opowieść o młodzieńczym buncie, pierwszej miłości i głęboko skrywanych rodzinnych tajemnicach. Akcja filmu rozgrywa się w niewielkim, konserwatywnym miasteczku niedaleko Krakowa. Pogrążoną w marazmie lokalną społeczność niespodziewanie budzi przyjazd młodej, zbuntowanej dziewczyny, który burzy spokój trzypokoleniowej rodziny.

19.03

Film inspirowany autentyczną historią Mary Anning, pierwszej Brytyjki paleontolożki. Odkrycia i obserwacje Mary Anning zrewolucjonizowały postrzeganie świata oraz przyczyniły się do lepszego zrozumienia życia prehistorycznych zwierząt i historii Ziemi. W główne bohaterki wcielają się Kate Winslet i Saoirse Ronan, które dają prawdziwy popis swoich aktorskich umiejętności i między którymi wytworzyła się niezaprzeczalna ekranowa chemia.

13 - 14.03

Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek - Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Czy zagubiony Filonek odnajdzie się wśród obcych w wielkim mieście?

od 20.03   ODWOŁANE !

Dokument fabularyzowany. Nowy film twórcy obrazów „Miłość i Miłosierdzie” i „Dwie Korony” to poruszająca opowieść o duszach żyjących w ciałach oraz tych, które opuściły już ziemski świat. Próba znalezienia odpowiedzi na to, co czeka nas na końcu naszej, ludzkiej egzystencji.

od 20.03   ODWOŁANE !

Czuła opowieść o poszukiwaniu życiowych fundamentów. Reżyser podpatruje autentyczną relację Błażeja, Magdy i ich córki Ali, wprowadzając do historii katalizator w postaci fikcyjnego wujka  – brata zmarłego ojca Błażeja, który pojawia się, by pomóc młodym w remoncie wiejskiego domu. To punkt wyjścia do refleksji nad rodzinnymi relacjami i uporządkowania bolesnych spraw z przeszłości.

26.03 - 1.04  ODWOŁANE !

Pełen ciepła, czułości i rozbrajającego humoru komediodramat o grupie młodych ludzi, którym doskwiera smutek i samotność. Kolejna po "Monumencie" Jagody szelc  produkcja łódzkiej filmówki, będąca dyplomem studentów wydziału aktorskiego.

 

od 26.03  ODWOŁANE !

Viggo Mortensen w roli głównej w swoim szczerym, poruszającym i pełnym czułości debiucie reżyserskim, który podbił najważniejsze festiwale filmowe – od Cannes po Toronto. U boku Viggo Mortensena przed kamerą znakomity Lance Henriksen – w swojej życiowej roli, która wymieniana jest wśród pewnych nominacji do Oscara.

20 - 21.03   ODWOŁANE !

Nieustraszeni detektywi znów na tropie. Tym razem poszukują rabusia, który okradł pociąg -  kto i jak  ukradł fortunę z pędzącego ekspresu? Przed Lassem i Mają trudna, kryminalna zagadka.

25.03 | 12:00 ODWOŁANE!

Inteligentna, zabawna komedia, która stała się rewelacją festiwalu Sundance. Beztroski Nyles  i zadeklarowana singielka Sarah  poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień.

5.04   ODWOŁANE !

Film, prezentujący Wielkanoc w sztuce od wczesnego chrześcijaństwa po współczesność

Zrealizowany w Jerozolimie, Stanach Zjednoczonych i całej Europie film przedstawia różne sposoby, w jakie artyści przedstawiali wydarzenia Wielkiej Nocy na przestrzeni wieków. Na ekranie będzie można podziwiać dzieła Caravaggia, Michała Anioła, Leonarda da Vinci, El Greca i również prace współczesnych artystów - Marka Wallingera i Sama Taylora-Wooda.

"Utrzymana w formie muzycznej baśni współczesna opowieść o autystycznej dziewczynie, której świat oglądamy jej oczami. Skojarzenia z "Tańcząc w ciemnościach"." T.Raczek


8.03 godz.16:00

Europejska Nagroda Filmowa 2020 dla najlepszej komedii.

Niezwykła historia grupy więźniów, którzy grają w słynnej sztuce Samuela Becketta „Czekając na Godota”. Film z oficjalnej selekcji Festiwalu Filmowego w Cannes 2020, oparty na prawdziwych wydarzeniach.

5, 9 - 11.03

Prowincja Al Jazira w Sudanie. Podczas błogosławieństwa swego nowonarodzonego syna, Sakina słyszy złą wróżbę – Muzamil umrze w wieku 20 lat. Od tej pory życie chłopca naznaczone jest tą przepowiednią....

9.03 godz.12:00

Jedyny polski dokument , który znalazł się na oscarowej longliście.

Niespełna 70- letnia Jola, po rozstaniu z porywczym mężem, postanawia wreszcie żyć pełnią życia.

15 tytułów, które tworzą historię światowej kinematografii, od ŚPIEWAKA JAZZBANDU , poprzez CASABLANKĘ, DESZCZOWĄ PIOSENKĘ, BUNTOWNIKA BEZ POWODU i MECHANICZNĄ POMARAŃCZĘ, aż do CIEKAWEGO PRZYPADKU BENJAMINA BUTTONA

7.03

Dwa filmy przedpremierowe z Madsem Mikkelsenem w głownych rolach:

Jeźdźcy sprawiedliwości

Na rauszu
„Na rauszu” z nominacją do LUX AUDIENCE AWARD!
www.luxaward.eu/głosowanie

26.02 - 4.03

Inteligentna i przezabawna komedia, która stała się rewelacją festiwalu Sundance,  idealna na czasy, gdy wszystko wydaje się bez sensu i być może najlepszym rozwiązaniem jest szalona impreza. "Jeden z tych filmów, który chce się oglądać i oglądać – w kinie, z przyjaciółmi lub z ukochaną osobą"

28.02, 1.03, 3.03

Osadzony w realiach zimnej wojny, pasjonujący czarny kryminał Ostrochovský’ego opowiada o zderzeniu wiary i ideologii oraz o potężnej sile manipulacji, po którą sięgają zarówno słudzy Boga, jak i słudzy systemu.

27.02, 3.03

Dokument o wyjątkowej bohaterce i jej niesamowitym życiu. Helena to kobieta, która dla własnego zdrowia już dawno powinna przejść na emeryturę, ale nie potrafi. Jest Polką, która przyjechała do Indii trzydzieści lat temu i została na resztę życia...

2,4.03

Hollywood z lat 30. zostaje ocenione oczami zjadliwego krytyka społecznego i alkoholika – Hermana J. Mankiewicza, który ściga się z czasem, by skończyć scenariusz "Obywatela Kane’a" dla Orsona Wellesa. W głownych rolach Gary Oldman, Amanda Seyfrid i Lilly Collins.

od 27.02

Najważniejsza polska reżyserka i zarazem jedna z najwybitniejszych autorek światowego kina powraca opartym na faktach, zrealizowanym z rozmachem „Szarlatanem".

6 -7.03

Główna nagroda MFF KINO DZIECI 2020. Pełna ciepła, radości i szalonego humoru opowieść o sympatycznej, rudowłosej dziewczynce. Candice to niepoprawna optymistka, która pragnie naprawiać świat wokół siebie. Choć rówieśnicy patrzą na nią z dystansem, a rodzina nie zawsze podziela jej entuzjazm,  dziewczynka wierzy, że szczęścia wystarczy dla każdego.

26.02 - 7.03

10 lat, 10 dni, 3 sekcje,  w każdej 10 filmów, bilet za 10 PLN. Tak wyglądać będzie PRZEGLĄD FILMÓW z okazji 10-tych urodzin Aurora Films.

Od 26 lutego przez 10 dni wspólnie świętujemy urodziny Aurory w wirtualnych salach kinowych na platformie  MOJEeKINO.PL. W tym czasie pokazanych zostanie 30 filmów w trzech sekcjach (TOP10, (O)LŚNIENIA oraz PRZEDPREMIERY). Filmy wybrane zostały spośród blisko 200 tytułów, które dystrybutor w ciągu 10 lat wprowadził do polskich kin. W każdym paśmie znajdzie się oczywiście 10 filmów, a widzowie codziennie będą mogli zobaczyć 3 z nich, po jednym z każdej sekcji.

link do przeglądu

26.02 godz.20:30

Nieprzewidywalna, rozpędzona, stale zmieniająca gatunkowe przebrania „La Gomera” kluczy i myli scenariuszowe tropy, niczym wyjątkowo sprytny zbieg. Kryminalna komedia w reżyserii Corneliu Porumboiu zaskakuje pomysłowością, bawi absurdalnym humorem, a przede wszystkim dowodzi, że każdy, kto traktuje siebie śmiertelnie poważnie, jest po prostu śmieszny.

27.02 godz.20:30

4 nominacje do Złotych Globów 2021, 6 nominacji do Critics Choice Award

Wszyscy mówili, że Cassie (Carey Mulligan) była obiecującą, młodą kobietą dopóki tajemnicze wydarzenie nagle nie zakłóciło jej przyszłości. Ale nic w życiu Cassie nie jest tym, czym się wydaje...

27 - 28.02

THE BEST OF O!PLA 2020 -to wyjątkowy programy prezentujący najnowsze polskie flmy animowane skierowane do dzieci w różnym wieku.

26.02

Prywatny pilot Juana Peróna.  Odkrywca i obieżyświat.  Dziennikarz NBC.  Autor pierwszego wywiadu z Fidelem Castro.  Mieszkający w komunistycznej Polsce, gdzie ludzie nie mają paszportów.  Poznajcie Tony'ego Halika!

rozmowa z reżyserem na MOJEeKINO.PL


28.02 godz.18:15

Słynny melodramat, film - legenda. 3 miejsce na liście 100 najlepszych amerykańskich filmów wszech czasów.

II wojna światowa, Casablanca. Właściciel nocnego klubu, Rick Blaine, spotyka swoją dawną miłość, Ilsę, która okazuje się być żoną działacza czeskiego ruchu oporu, Victora Laszlo. Dawne uczucia odżywają.

 

12 - 18.02

Dokument o jednym z najważniejszych i najbardziej kontrowersyjnych fotografów XX wieku - Helmucie Newtonie, którego zdjęcia pojawiały się w największych magazynach modowych, a także na licznych międzynarodowych wystawach indywidualnych.

12 - 18.02   PRZEDPREMIERA

Arcydzieło polskiej animacji, Złote Lwy Gdańskie 2020.

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” to dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni.

 

„Zabij to i wyjedź z tego miasta" – przewodnik po pamięci. Zobacz interaktywną stronę filmu przygotowaną przez Culture.pl
Link do strony: https://culture.pl/pl/superartykul/zabij-to-i-wyjedz-z-tego-miasta-przewodnik-po-pamieci21 i 25.02

Jedyny polski dokument , który znalazł się na oscarowej longliście.

Niespełna 70- letnia Jola, po rozstaniu z porywczym mężem, postanawia wreszcie żyć pełnią życia.

13 .02
10:00 Magiczne muzeum
12:00 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu  / PRZEDPREMIERA

 

14.02
10:00  Operacja Mumia  / PRZEDPREMIERA
12:00  Tarapaty 2

20.02 | 18:30

Pierwszy, dźwiękowy film w historii kina. Według Amerykańskiego Instytutu Filmowego Śpiewak Jazzbandu jest jednym ze stu najlepszych amerykańskich filmów wszechczasów.

Przedpremiera 19-25.02

W lutym 2019 wyrusza wyprawa złożona z najlepszych alpinistów świata, której celem jest zdobycie dziewiczej ściany Jannu/Khumbakarny. Uczestnikami są: Polak Marcin Tomaszewski oraz Rosjanie Dmitri Gołowczenko i Sergiej Nilow, dwukrotnie nagrodzeni za osiągnięcia alpinistycznym Oskarem: Złotym Czekanem. Wyprawie towarzyszy cała rodzina Szerpów. Helikopter z alpinistami ląduje w wiosce. Niestety, wielki opad śniegu nie odpuści wyprawie aż do samego końca i jest jedynie początkiem wielu narastających trudności. Czy bogowie z Kumbhakarny wybaczą ludziom ich zuchwałość?

19-20.02 i 22-25.02

Charyzmatyczny Mick Jagger, demoniczny Claes Bang ("Dracula"), uwodzicielska Elizabeth Debicki, gęsta intryga, błyskotliwe dialogi, świetne aktorstwo.

19-20.02 i 22-25.02

Rewelacja ubiegłorocznego MFF w Wenecji, nominowany do Cezarów nowy film cenionego reżysera Dominika Molla to trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji kryminalno-miłosna układanka.

25.02 godz.12:00

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – debiut reżyserski Jana Holoubka – to poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. To fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?

19 - 21.02

pokaz filmów z Madsem Mikkelsenem

Arktyka

Kochanek królowej

Valhalla. Mroczny wojownik

5 - 7.02

Pokaz 5 filmów wybitnego, hiszpańskiego reżysera : Ból i blask, Julieta, Przelotni kochankowie, Przerwane objęcia, Skóra, w której żyję

https://www.mojeekino.pl/show/weekend-z-pedro-almodovarem

8 - 14.02

6 pakietów WALENTYNKOWYCH:

MIŁOSNE PERYPETIE Z PRZYMRUŻENIEM OKA : Miłość mojego brata, Najgorsze wiersze świata, Niezbędna konieczność
MIŁOŚĆ W KOLORZE TĘCZY : Dziedziczki, Mając 17 lat, Sekret bogini Fortuny
MIŁOSNE DUETY: I tak Cię kocham, Poznajmy się jeszcze raz, Wszyscy wiedzą
NIEGRZECZNE WALENTYNKI : Love, Nimf()manka cz.1, Nimf()manka cz.2
ŁÓŻKOWE REWOLUCJE : 28 pokoi hotelowych, Przerwane objęcia, Sypiając z innymi
KOCHA...NIE KOCHA? : Przed północą, Nie ma mowy!, Pzepis na miłość

https://www.mojeekino.pl/show/walentynki

Cena pakieu : 40 zł
Bilet na pojedynczy film: 15 zł

Debiutujący na tegorocznym Berlinale, gdzie uznano go za jeden z najlepszych tytułów festiwalu, film Agnieszki Holland to znakomita, nieszablonowa i niesłychanie zmysłowa opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę.

rozmowa z Agnieszką Holland

Opowieść o niezwykłym mężczyźnie, którego niebanalne spojrzenie na świat i ukazanie rzeczywistości w krzywym zwierciadle, odcisnęło trwałe piętno w historii polskiej literatury.

„Każdy z nas nosi walizkę, która dotyczy spraw niespełnionych, niedokonanych, źle dokonanych” – mówi bohater filmu „xABo: Ksiądz Boniecki”: filozof, redaktor, zakonnik, pielgrzym, duchowy przewodnik. A przede wszystkim człowiek w drodze, jak portretuje go w swoim autorskim dokumencie Aleksandra Potoczek.

Pokazywana w konkursie głównym  festiwalu Berlinale, znakomita farsa z życia wyższych sfer w gwiazdorskiej obsadzie : Kristin Scott Thomas, Patricia Clarkson, Timothy Spall, Cillian Murphy.

Karolina Gruszka w islandzkiej produkcji pt. ZŁOTOKAP.

Indíana Jónsdóttir mieszka w bloku pełnym imigrantów, którymi gardzi, a utrzymuje się dzięki wykorzystywaniu opieki społecznej. Kiedy jej jedyny syn przyjeżdża ze swoją zagraniczną dziewczyną, świat bohaterki zostaje zburzony..

Zapraszamy również na rozmowę z reżyserem filmu, która jest dostępna bezpłatnie w strefie ROZMOWY

 

 


Niezwykłe połączenie społecznego dramatu i psychologicznego thrillera, w którym nawiązania do Dziecka Rosemary służą za paliwo dla historii emancypacyjnej. Film miał swoją premierą na nowojorskim Tribeca Film Festival i wyruszył w imponująca trasę festiwalową, wybrany przez Indiewire jako jeden z najpoważniejszych kandydatów do przyszłorocznych Oscarów.

dokument biograficzny, muzyczny

Poruszająca historia ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów.

Film zawiera nagrania niezapomnianych występów, w tym fragmenty z koncertu Trzech Tenorów oraz nigdy wcześniej niepublikowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych, w tym drugiej żony Pavarottiego - Nicoletty, a także Jose Carrerasa, Placido Domingo i frontmana U2 Bono.

Bajki od zawsze miały rozwijać, uczyć i tłumaczyć świat, są bezpiecznym oknem na nieznane i rozbudzają ciekawość!Wyselekcjonowaliśmy te, które powinny spełnić oczekiwania maluchów i rodziców.
„Bajki z Polski ” to propozycja trzech seansów, na które składają się zestawy filmów. Od was zależy jedynie ilbe czasu pociechy spędzą przed ekranem.

Są jeszcze prawdziwe przygody! Co więcej, czekają tuż za rogiem. Julka, Olek i pies Pulpet to główni bohaterowie szalonej historii, w którą zamieszana jest złodziejska szajka, skarb i... Picasso

Pełna humoru historia napiętych relacji między trzydziestoletnią, śmiertelnie poważną bizneswoman a jej nieustannie wygłupiającym się ojcem.

Europejska Nagroda Filmowa 2016, Cannes 2016 - Nagroda FIPRESCI, nominacja do Oscara.

Epicki thriller Romana Polańskiego opowiada o kulisach jednej z najgłośniejszych afer szpiegowskich w historii. Film zdobył trzy Cezary, na festiwalu w Wenecji został uhonorowany Wielką Nagrodą Jury oraz prestiżową nagrodą FIPRESCI.

Historia młodego tancerza, uniwersalna opowieść o pożądaniu, ambicji i wyzwoleniu. Film prezentowany był na Festiwalu w Cannes, a później stał się festiwalowym i frekwencyjnym hitem na całym świecie. 

 https://www.mojeekino.pl/vods/vod.284

rozmowa o filmie : https://www.mojeekino.pl/vods/vod.754


Obejrzyj dwa filmy w cenie jednego.

W promocji bierze udział 8 filmów: Dokąd teraz, Genesis 2.0, Lovelling, Musimy porozmawiać o Kevinie, TajemnicaFilomeny, Van Gogh. U bram wieczności, Yuli, Złe wychowanie Cameron Post

Zapraszamy na platformę MOJEeKINO.pl .
Będziemy wdzięczni, jesli - po wyborze filmu - wybierzecie nasze kino.

Jeżeli jeszcze nie odwiedziliście naszej wirtualnej sali, to zapraszamy na Mojeekino.pl. Poznajcie naszą ofertę dzięki promocji STARTUJ ZA FREE.

Przy pierwszym logowaniu możecie obejrzeć jeden z pięciu wyselekcjonowanych filmów za darmo: Antologia duchów miasta, Aspromonte, Kobiety z 6.piętra, Over the limit,Poważny człowiek

Zapraszamy na platformę MOJEeKINO.pl .
Będziemy wdzięczni, jesli - po wyborze filmu - wybierzecie nasze kino.

Często film to najlepszy podręcznik i pretekst do rozmowy!
Dlatego: zaproś Nowe Horyzonty do szkoły – w bezpiecznej formie zajęć online!
Filmy znane z poprzednich edycji MFF Nowe Horyzonty teraz są dostępne również w projekcie edukacyjnym – Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej online.

Do programu NHEF online nauczyciele mogą zgłaszać swoje klasy w każdej chwili, sami też decydują o terminie pokazu. Ponadto, do każdego tytułu przygotowane zostały materiały dydaktyczne dla nauczycieli i analizy psychologiczne.


Zapisy przez formularz na stronie: http://panel.nhef.pl/zgloszenie
Szczegóły dotyczące online NHEF: https://nhef.pl/nhef-online

29 - 31.01

Zapraszamy na wyjątkowy pokaz online filmu „120 uderzeń serca” w reżyserii Robin’a Campillo – produkcji będącej zdobywcą Grand Prix MFF w Cannes 2017 oraz 6 nagród Cezara 2018, w tym dla Najlepszego Filmu oraz za Najlepszy Scenariusz Oryginalny.

Całkowity dochód z biletów zostanie przekazany na tegoroczny cel WOŚP. 

https://www.mojeekino.pl/show/wosp

22-29.01.2021

Tydzień Filmu Niemieckiego jest corocznym przeglądem najnowszego kina niemieckiego realizowanym już od ponad 20 lat. Pierwotnie były to lokalne wydarzenia odbywające się w kilku miastach,  a od pięciu lat  w kilkunastu. Tym razem zagości również w naszej wirtualnej sali kinowej na platformie Mojeekino.pl .

 Co robicie w Sylwestra? Jeśli nie macie planów, to uroczyście zapraszamy na filmową domówkę na MOJEeKINO.PL. Przygotowaliśmy dla Was 7 zestawów , w każdym znajdziecie po 3 filmy.
 
Obiecujemy, że będzie wyjątkowo, wyśmienicie i obłędnie, będzie lekko, będzie miło i przyjemnie, ale (i nie miejcie nam tego za złe, że) odrobinę snobistycznie, ekscentrycznie i nieskromnie.
 
Startujemy zgodnie z rozporządzeniem - 31 grudnia o g. 19:00 aż do 3 stycznia!

Zapraszamy na MOJEeKINO.PL .
Będziemy wdzięczni, jeśli po wyborze pakietu wybierzecie nasze kino.


21-30.12

Wystartowała tegoroczna edycja festiwalu AfryKamera. Od dziś na Mojeekino.pl możecie oglądać te nagradzane, wyjątkowe, świetnie pomyślane i znakomicie zrealizowane filmy, ukazujące tradycję, kulturę i historię tego niezwykłego zakątka świata. Odkryjecie nowe, ekscytujące talenty, subtelne dramaty i słodko-gorzkie historie. Zanurzycie się w krwawe, metaforyczne opowieści, tworzone z imponujące, niezwykłą energią.

12 - 20.12

Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, 14. Sputnik nad Polską w trybie stacjonarnym nie odbędzie się. Na tegoroczną edycję Festiwalu zapraszamy na platformę mojeekino.pl. Najnowsze rosyjskie produkcje dostępne będą online między 12 a 20 grudnia. Na wszystkie pokazy obowiązuje limit miejsc.

Pełen program na stronie:  www.sputnikfestiwal.pl

Zapraszamy :  www.mojeekino.pl

 

od 4.12

Waleczne rybki
Mirai
Czworo dzieci i coś
Szybcy i śnieżni
Mój przyjaciel Ufik
Munio. Strażnik księżyca

https://mojeekino.pl/show/mikolajki-na-mojeekinopl

Będziemy wdzięczni, jesli - po wyborze filmu - wybierzesz nasze kino

od 4.12

Pełna przygód ekranizacja powieści Jacqueline Wilson o współczesnej rodzinie i dziecięcych marzeniach, które od zawsze pozostają takie same. Gratka dla wielbicieli książki „Pięcioro dzieci i Coś".

https://www.mojeekino.pl/vods/vod.737

Będziemy wdzięczni, jesli - po wyborze filmu - wybierzesz nasze kino.

4 - 13.12

Mocne, zaangażowane dokumenty - w tym materiały prosto z protestów w Białorusi - od 4 grudnia do obejrzenia na 20. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie". Jubileuszowa edycja odbędzie się w całości online, na platformie MOJEeKINO.pl. Organizatorem festiwalu jest Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

bilety: 9 zł za jeden film /  karnety na 5 filmów  30 zł
 
Będziemy wdzięczni, jesli - po wyborze filmu - wybierzesz nasze kino.


4 - 13.12

Dokument. Walka irlandzkich kobiet o dostęp do legalnej aborcji.

https://www.mojeekino.pl/vods/vod.610

od 18.12.

Bohaterowie filmu to sympatyczna para przyjaciół: Emma i Kacper. Jest zima, zbliżają się święta, a Emma niecierpliwie wyczekuje pierwszego w tym roku śniegu. Pisze nawet list do świętego Mikołaja, w którym prosi o upragnione białe płatki. Wspólnie z Kacprem starają się wprowadzić w domu bożonarodzeniowy, magiczny i rodzinny klimat. Obydwoje marzą także o tym, by dziadek, który zaplanował spędzenie świąt w górach z przyjaciółką Ingą, przyjechał jednak do nich. Zrobią wszystko, co w ich mocy, żeby osiągnąć założony cel. Czy im się to uda? Czy na święta spadnie śnieg? Czy spędzą je w rodzinnym gronie?

od 18.12.

Stary Pettson i Findus ‒ kot o duszy krnąbrnego dziecka, przygotowują się do Gwiazdki. Jest tyle do zrobienia! Trzeba znaleźć choinkę, wysprzątać, przygotować świąteczne potrawy i zrobić wiele innych poważnych rzeczy! Przygotowania nie należą do najłatwiejszych. Za oknem szaleje śnieżyca, a Pettson upiera się, że nie potrzebuje pomocy sąsiadów. Findusowi marzą się święta z przyjaciółmi, ale Pettson wstydzi się zaprosić innych na wigilijną kolację. Rezolutny kot bierze sprawy w swoje łapki. Aktorska ekranizacja przygód bohaterów doskonale znanych ze szwedzkiej serii książek ilustrowanych autorstwa Svena Nordqvista.

od 26.12.

Podczas okultystycznej neapolitańskiej ceremonii w domu swojej ciotki, lekarka patolożka Adriana zostaje uwiedziona przez przystojnego młodzieńca Andreę. Oboje spędzają upojną noc w mieszkaniu kobiety. Rankiem Andrea prosi Adrianę o ponowne spotkanie popołudniu, jednak nie pojawia się na nim w wyznaczonym miejscu i godzinie. Następnego dnia, ku swojemu przerażeniu, Adriana odkrywa, że zamordowany młody człowiek, którego sekcję zwłok ma przeprowadzić, to nie kto inny jak Andrea. Dodatkowo Adriana dowiaduje się od inspektorów policji, że Andrea posiadał jej nagie zdjęcia.

od 22.12.

Okrzyknięte przez światową krytykę arcydziełem i nagrodzone na festiwalu w Berlinie Złotym Niedźwiedziem za najlepszy film, a także nagrodami aktorskimi.
„Rozstanie”, w reżyserii twórcy głośnego „Co wiesz o Elly?”, to opowieść o dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą. Film w doskonały sposób łączy elementy thrillera i dramatu psychologicznego, trzymając w napięciu do nieoczekiwanego finału.

od 22.12.

Chciwość wielkich korporacji nigdy się nie kończy. Mają miliardy dolarów, ale wciąż chcą  więcej. Kiedy Fred Stern (nominowany do Oscara i Złotego Globu David Strathairn) zorientuje się, że woda nawadniająca jego farmę – ziemię, która żywiła go całe życie – jest zatruta, wspólnie z najlepszym przyjacielem Santiago (laureat Złotych Globów i nominowany do Oscara Edward James Olmos) i charakternym adwokatem Ralphem Naderem (laureat Złotych Globów Martin Sheen) wypowie wojnę tym, którzy są za to odpowiedzialni. Nie wie jednak, że będzie musiał zmierzyć z bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem – z gotowymi na wszystko, chciwymi psychopatami, na czele, których stanie, równie piękna, co wyrachowana, Gigi (Kate Bosworth, „Superman: Powrót”).

20.12 godz.20:00  POKAZ SPECJALNY!

Zapraszamy na POKAZ PRZEDPREMIEROWY w naszej wirtualnej sali na platformie MOJEeKINO.PL


Srebrny Lew za reżyserię dla Roya Anderssona na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Reżyser snuje refleksję nad ludzkim życiem, nad jego pięknem, okrucieństwem, blaskiem i banałem.

od 22.12.

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń  opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” - Petera Cattaneo. Amatorski kobiecy zespół wspiera się na co dzień i w trudnych chwilach, zgodnie z myślą, że „piosenka jest dobra na wszystko”. Na jego czele stoją: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate (Kristin Scott Thomas) oraz zbuntowana i rozrywkowa Lisa (Sharon Horgan). Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię śpiewających koleżanek.
Scenariusz napisały - zdobywczyni nagrody BIFA Rachel Tunnard („Adult Life Skills”) i Rosanne Flynn („Herb piratów”).

od 18.12.

„W ułamku sekundy” to najnowszy film Fatiha Akina, twórcy „Głową w mur”, „Soul Kitchen” i „Na krawędzi nieba”. W roli głównej: Diane Kruger („Bękarty wojny”, „Troja”, „Kopia mistrza”), której „W ułamku sekundy” zawdzięcza emocjonalne napięcie i wiarygodność. Film znalazł się w programie Konkursu Głównego MFF w Cannes 2017. Jury Festiwalu doceniło genialną kreację Diane Kruger, przyznając jej nagrodę w kategorii: Najlepsza Aktorka. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy przyznało „W ułamku sekundy” Złotego Globa w kategorii: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

od 18.12.

Nominowany do Oscarów w 6 kategoriach – w tym za najlepszy scenariusz adaptowany oraz dla pierwszo- i drugoplanowej aktorki – „najpiękniejszy film o miłości ostatnich lat” (The Guardian).

„Carol” to pełen emocji i wysmakowanych obrazów (Złota Żaba Camerimage dla Eda Lachmana za zdjęcia) melodramat z brawurowymi kobiecymi kreacjami. W rolach głównych występuje wyróżniona Oscarem Cate Blanchett („Blue Jasmine”), której partneruje nagrodzona w Cannes za najlepszą rolę żeńską jedna z najciekawszych aktorek młodego pokolenia Rooney Mara („Dziewczyna z tatuażem”).

14.12 godz.20:00  POKAZ SPECJALNY!

Zapraszamy na POKAZ PRZEDPREMIEROWY w naszej wirtualnej sali na platformie MOJEeKINO.PL

Zdobywca Złotego Niedźwiedzia a także wielu innych nagród na światowych festiwalach, nowy film jednego z najważniejszych irańskich twórców Mohammada Rasoulofa. Film ma strukturę nowelową i składa się z czterech opowieści. Bohaterów każdej z opowieści Rasoulofa łączy tajemnica oraz dramatyczna decyzja, którą muszą podjąć.

Będziemy wdzięczni, jesli - po wyborze filmu - wybierzesz nasze kino

pokaz specjalny  3.12

Najnowszy film mistrza włoskiego kina Ferzana Özpetka („Neapol spowity tajemnicą", „Mine Vaganti. O miłości i makaronach") nominowany był w czterech kategoriach do najważniejszych włoskich nagród filmowych David di Donatello. Udało mu się zdobyć dwie - za piosenkę oraz dla najlepszej aktorki (Jasmine Trinca).


Zapraszamy do naszej wirtualnej sali MOJEeKINO.pl .
Będziemy wdzięczni, jesli - po wyborze filmu - wybierzesz nasze kino

od 27.11

Nominowana do Oscara, niezwykła animacja dla dorosłych.

Znajdujesz się na bezludnej wyspie. Wokół ani śladu człowieka, żadnego zgiełku, tylko morze i plaża. Wiatr jest świeży, zamiast smogu morska bryza. Od cywilizacji dzieli cię bezkresny ocean. Co robisz? Delektujesz się swobodą czy budujesz tratwę? Gdzie jesteś? W więzieniu czy w raju?

Będziemy wdzięczni, jesli - po wyborze filmu - wybierzesz nasze kino
od   9.11 The Square, Zdrajca, Dzikie historie

od 13.11  McQueen, Climax, 120 uderzeń serca

od 20.11 Porwanie Michaela Houellebecqa, Sugar Man, Winni

od 27.11  Służąca, Czerwony żółw, Młodość

Będziemy wdzięczni, jesli po wyborze filmu, wybierzecie nasze kino i obejrzycie filmy razem z nami w wirtualnej sali https://www.mojeekino.pl/show/kino-iluzja-czestochowa

 

23 - 29.11

Przegląd najciekawszych i najgłośniejszych filmów współczesnego niemieckiego kina.
W programie: Toni Erdmann, Błąd systemu, 24 tygodnie, Obrazy bez autora, Kapitan, Była sobie dziewczynka, Milcząca rewolucja               dostęp VOD na 48h - 15 zł
...a DLA DZIECI:
Przygoda Nelly , Wielka wyprawa Molly                dostęp VOD na 48h - 13 zł

Zapraszamy do naszej wirtualnej sali. Będziemy wdzięczni, jeśli - wybierając film - wybierzesz nasze kino

20-29.11

Data festiwalu nieprzypadkowo pokrywa się z terminem międzynarodowej kampanii „16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet”. Jego celem jest zwiększanie świadomości i wrażliwości na wciąż aktualny problem nierówności społecznej, a także wymiana doświadczeń i prezentacja dorobku artystycznego kobiet.

W programie m.in:

filmy : Maryjki, La Bolduc, Grubaski na front, Kobieta, Ema  /  debaty, spotkania, warsztaty

Zapraszamy do naszej wirtualnej sali MOJEeKINO.pl .
Będziemy wdzięczni, jesli - po wyborze filmu - wybierzesz nasze kino.

2-30.11

W dniach 2-30 listopada Ukraina! Festiwal Filmowy przeniesie się do sieci. Dzięki temu widzowie z całej Polski będą mogli obejrzeć najlepsze ukraińskie filmy pokazywane podczas piątej odsłony festiwalu.

Ceny biletów: Karnet - 60 zł
Bilet na pojedynczy seans - 14 zł
Bilety na blok filmów animowanych i krótkometrażowych - 10 zł

Zapraszamy do naszej wirtualnej sali MOJEeKINO.pl .
Będziemy wdzięczni, jesli - po wyborze filmu - wybierzesz nasze kino   

pokaz specjalny 25.11

Porażający dokument;  nagranie ze sportowej kamery, którą Amel Alzakout miała na sobie, gdy przepełniona łódź z uchodźcami zaczęła tonąć na Morzu Śródziemnym.

Pokazy specjalne  10,19,25 listopada
 
MARTIN EDEN otrzymał dziś nominacje do Europejskich Nagród Filmowych w aż czterech kategoriach: Najlepszy Europejski Film, Najlepszy Reżyser (Pietro Marcello), najlepszy aktor (Luca Marinelli), Najlepszy Scenariusz (Maurizio Braucci, Pietro Marcello).
 
Sprawdźcie czy ma szansę wygrać z naszym BOŻYM CIAŁEM, z którym konkuruje we wszystkich kategoriach!

Pamiętajcie, zeby po wyborze filmu, wybrać nasze kino . Serdecznie dziękujemy.

pokazy specjalne 12,16 i 28.11

Rewelacja ubiegłorocznego MFF w Wenecji, nominowany do Cezarów nowy film cenionego reżysera Dominika Molla to trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji kryminalno-miłosna układanka. Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko gdzieś we Francji.

Zapraszamy do naszej wirtualnej sali MOJEeKINO.pl .
Będziemy wdzięczni, jesli - po wyborze filmu - wybierzesz nasze kino

od 20.11

Botaniczny thriller? Dystopijny horror? Dramat rodzinny? Satyra społeczna? Pierwszy anglojęzyczny film Jessiki Hausner  jest równie nieprzewidywalny, jak ona sama.

 

Zapraszamy do naszej wirtualnej sali MOJEeKINO.pl .
Będziemy wdzięczni, jesli - po wyborze filmu - wybierzesz nasze kino

Jedna z najbardziej obiecujących niemieckich reżyserek z powodzeniem mierzy się z dramatem matki stojącej przed dylematem aborcji.


Zapraszamy do naszej sali wirtualnej
https://mojeekino.pl/vods/vod.538

4-5.11
wstęp wolny

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja od siedemnastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”. Festiwal jest przedsięwzięciem artystycznym, ale ma silny wydźwięk społeczny, podejmując zagadnienia ważne dla środowiska osób niepełnosprawnych i procesu integracji. Jest festiwalem otwartych głów, wrażliwych serc i pozytywnej energii.

7.11
10:00  Biuro detektywistyczne Lassego i Mai . Pierwsza tajemnica
12:00  Operacja Człowiek w czerni

8.11
10:00  Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu  |  PRZEDPREMIERA
12:00  Operacja Mumia  |  PRZEDPREMIERA

 

 

8.11.2020

Europejskie przedpremiery, laureaci festiwali, Kino Detektywów dla młodych widzów

10:00  Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu  | KINO DETEKTYWÓW DLA MŁODYCH WIDZÓW  | PRZEDPREMIERA
12:00  Operacja Mumia  |  KINO DETEKTYWÓW DLA MŁODYCH WIDZÓW  |  PRZEDPREMIERA
14:30  Szarlatan
17:00  Słudzy  |  PRZEDPREMIERA
18:30  La Gomera  | PRZEDPREMIERA
20:30  O nieskończoności  |  PRZEDPREMIERA


** Zaproś nasze kino do domu            ** Otwieramy wirtualną salę     

 

21 maja ruszyło największe WIRTUALNE KINO STUDYJNE na świecie, stworzone przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych. Od tradycyjnego VOD platformę odróżnia autorski program i możliwość wsparcia ulubionego kina. Od dziś również nasze kino jest obecne na platformie. Nie wychodząc z domu można wpaść do naszej wirtualnej sali i cieszyć się świetnym filmem.

Oglądaj gdzie chcesz : na komputerze, tablecie albo telefonie. Będziemy wdzięczni, jeśli - wybierając film - wybierzesz nasze kino.
Na platformę  można wejść poprzez naszą stronę lub  z poziomu strony www.mojeekino.pl


od 23.10

Poruszająca historia o wkraczaniu w dorosłość, realizacji marzeń oraz przyjaźni wystawionej na próbę.

od 30.10

Poruszająca, ponadczasowa opowieść o niebezpiecznej ambicji. Charyzmatyczny Mick Jagger, demoniczny Claes Bang ("Dracula"), uwodzicielska Elizabeth Debicki, gęsta intryga, błyskotliwe dialogi, świetne aktorstwo.

od 30.10

Botaniczny thriller? Dystopijny horror? Dramat rodzinny? Satyra społeczna? Pierwszy anglojęzyczny film Jessiki Hausner  jest równie nieprzewidywalny, jak ona sama...

Nowy Orlean: Miasto muzyki | KINO JAZZ

14.11 | 20:30

Dokument muzyczny w cyklu KINO JAZZ. Posłuchamy wspaniałej muzyki legend jazzu i zobaczymy na ekranie Louisa Armstronga, The Neville Brothers, The Preservation Hall Jazz Band. O swojej perspektywie Nowego Orleanu opowiedzą m.in. Robert Plant, Keith Richards czy Sting. Ten film to fundament muzycznych podróży każdego kto kocha muzykę.

15.11 | 16:30

Filmowy portret jednej z najbardziej wyrazistych kolekcjonerek i propagatorek sztuki nowoczesnej XX wieku.

od 13.11

Geniusz fotografii? Wizjoner z piekła rodem? Kim był Helmut Newton, autor kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów? Zaskakujący obraz Newtona ujawniają fotografowane przez niego top modelki, gwiazdy i aktorki: Catherine Deneuve, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Claudia Schiffer.

od 13.11

Kobieta ma za zadanie rozwikłać tajemnicę z przeszłości. Nagrodą za rozwiązanie zagadki, ma być jej wolność. W głownych rolach Julia Kijowska i Piotr Adamczyk.

od 13.11

Najnowszy film laureata Oscara, Rona Howarda, oparty na powieści J.D. Vance’a z listy bestsellerów New York Timesa.Osobiste i poruszające wspomnienia, z których wyłania się obraz doświadczeń tworzących życie rodzinne. Historia rodziny J.D. to opowieść o trzech fascynujących pokoleniach i ich zmaganiach, by przetrwać i odnieść sukces.

od 9.10

Nowy film Piotra Domalewskiego, podobnie jak jego głośny debiut, obsypana nagrodami Cicha noc, to słodko-gorzka analiza poplątanych relacji rodzinnych. Na ekranie – poza fantastyczną debiutantką, Zofią Stafiej – zobaczymy m.in. Arkadiusza Jakubika, Tomasza Ziętka i Kingę Preis.

od 9.10

Jude Law i Carrie Coon w thrillerze o małżeństwie, którego pozornie idealne życie zamienia się w spiralę sekretów i kłamstw. Fascynująca, pełna napięcia i tajemnic filmowa układanka.

od 16.10

Film, którego boją się banki! Pierwsza w historii krajowego kina produkcja, ukazująca kulisy największej afery finansowej III RP, której dramatyczne konsekwencje odczuwa do dziś ponad 750 000 polskich rodzin.

od 18.10

Dokument. Niekonwencjonalna, mistyczna opowieść o jednym z największych tytanów ducha.

od 23.10

Najnowszy film mistrza włoskiego kina Ferzana Özpetka. Niezwykła historia miłości dwóch mężczyzn, która łączy w sobie elementy komedii romantycznej, kina społecznego i przejmującego dramatu. 

24 - 25.10 | 11:00

Animacja, dubbing, b.o. Dzielna papugoryba Alex przez całe życie marzył o zostaniu super bohaterem. Niespodziewanie dostaje swoją szansę, gdy w pobliżu jego rafy koralowej pojawia się tajemnicza czarna substancja. Aleks i jego dzielni kumple – konik morski Christin i rozdymka Ed podejmują decyzję o opuszczeniu rafy by stawić czoła zagrożeniu i ocalić swój dom.

27.10 | 12:00

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film z potężną dawka optymizmu, pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu Goło i wesoło - Petera Cattaneo.

17.10 | 20:30

18.10 | 18:30

Intymny portret Ronniego Wood’a , legendarnego członka grupy Rolling Stones, w reżyserii Mike'a Figgisa. Człowiek, który będąc już po siedemdziesiątce, wciąż jest na szczycie, opowiada swoją historię od skromnych początków w północnym Londynie, poprzez niewyobrażalne 50 lat kariery na scenie, kiedy to pracował i tworzył muzykę z najwybitniejszymi muzykami naszych czasów

26.09 - 4.10. 2020 Konkurs główny
Dziewięć filmów pełnometrażowych (aktorskich i animowanych) walczy o nagrody Kwiatu Paproci przyznawane przez składy jurorskie i ogólnopolską publiczność.

10.10 | 13:00          11.10 | 13:00

Jubileusz 15-lecia słynnych koncertów plenerowych na placu Vrijthof.

W tym roku seria koncertów na placu Vrijthof w rodzinnym mieście André Rieu, Maastricht, nie mogła się odbyć ze względów bezpieczeństwa epidemicznego. Jednak holenderski maestro nie chciał zostawić widzów na całym świecie bez swojej ukochanej muzyki. Postanowił więc przygotować specjalny kinowy koncert, na który złożyły się najbardziej zabawne i wzruszające fragmenty z ostatnich 15 lat występów na placu Vrijthof.

od 18.09

Poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. Fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na  nurtujące wszystkich pytania: jak to mogło się wydarzyć, dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?

od 25.09

Oparty na prawdziwej historii film z wybitnymi kreacjami aktorskimi Andrei Braein Hovig i Stellana Skarsgarda.
Film duńskiej reżyserki Marii Sødahl jest subtelną i wzruszającą opowieścią o chorobie, życiowych priorytetach i potrzebie bliskości. Obraz otrzymał na tegorocznym MFF w Berlinie nagrodę Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego.

od 25.09

Najważniejsza polska reżyserka i zarazem jedna z najwybitniejszych autorek światowego kina powraca opartym na faktach, zrealizowanym z rozmachem „Szarlatanem". Debiutujący na tegorocznym Berlinale, gdzie uznano go za jeden z najlepszych tytułów festiwalu, film Agnieszki Holland to znakomita, nieszablonowa i niesłychanie zmysłowa opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę.

 

 

od 9.10

Film w reżyserii nagrodzonego Oscarem Aarona Sorkina z gwiazdorską obsadą - Sacha Baron Cohen, Joseph Gordon-Levitt, Frank Langella, Eddie Redmayne, Mark Rylance. Fascynujący filmowy portret jednego z najsłynniejszych procesów w historii USA.
PROCES SIÓDEMKI Z CHICAGO w wybranych kinach od 2 października i na Netflix od 16 października.

14.10 | 12:00

Liam Neeson, tym razem w  komediowej odsłonie, w rozgrzewającej serce opowieści o tym, że w malowniczej Toskanii... wszystko można zacząć od nowa!

25.09 | 12: 30 | wstęp wolny

Bezpłatny pokaz filmowy w ramach Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.


Pierwszy polski, pełnometrażowy film, na temat zmiany klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej. Dowiemy się z niego co sprawiło, że równowaga klimatu na Ziemi została zachwiana i jakie są tego skutki. Film ostrzega, ale przede wszystkim proponuje rozwiązania mogące pomóc powstrzymać nadchodzącą katastrofę. Zmiany już zachodzą, są widoczne także w Polsce. Właśnie znaleźliśmy się w Punkcie Krytycznym.

19 - 24.09

Twórca wielokrotnie nagradzanego „Erratum", przedstawia poruszającą historię dwojga bohaterów, którzy aby znaleźć szczęście, muszą zburzyć wszystko to, o co do tej pory walczyli. W porywających, głównych rolach wystąpili Magdalena Popławska („Atak paniki") i Piotr Żurawski („Kamper").

"Kino to emocje" - #ChodźDoKina Czy pamiętacie jak śmialiście się na projekcji znakomitej komedii albo uroniliście łzę na wzruszającym dramacie? Z pewnością, w końcu KINO TO EMOCJE! „Kino to emocje" to również wyjątkowa kampania społeczna, zainicjowana przez wszystkie kina w Polsce. Od 4 września w kinach, telewizji i internecie możecie zobaczyć emocjonalne spoty z udziałem Joanny Kulig i Marcina Dorocińskiego, którzy przypominają dlaczego warto chodzić do kina!
Kampanię wsparli: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polska Gildia Producentów oraz Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych. Patronami medialnymi są: Telewizja Polska, Radio Zet, Telewizja Polsat, Canal+, TVN, Wirtualna Polska, Filmweb, Onet, Gazeta.pl i Interia.pl.  A zatem #ChodźDoKina!

15 maja rozpoczęliśmy zapisy do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na nowy rok szkolny 2020/2021.

Nowe Horyzontyy Edukacji Filmowej  to comiesięczne projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do etapów kształcenia. Program powiązany jest z podstawą programową i realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nabór  potrwa do 5 października 2020. 

Zmiana godzin pracy kasy

W dniach 1 - 17 września 2020 r. kasa będzie otwierana godzinę przed pierwszym seansem, zamykana 15 minut po rozpoczęciu ostatniego seansu w danym dniu. Zachęcamy do kupna biletów online.

11 - 13.09.2020

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. Z CZUŁOŚCI DO ŚWIATA - to hasło przewodnie festiwalu. W programie widzowie znajdą filmy odnoszące się do najbardziej aktualnych problemów współczesnego świata. W czasie WEEKENDU Z FESTIWALEM przedstawimy sześć wybranych tytułów: Lekcja miłosci, iHuman, Kobieta, Jak Bóg szukal Karela, Ściana cieni, Tarantino: bękart kina

 

12.09 | 19:00

Klasyczna opera Verdiego przeniesiona w realia Las Vegas lat 60. XX wieku.
Tenor Piotr Beczała wciela się w rolę Księcia Mantui. U jego boku zobaczymy też barytona Željko Lučića w tytułowej roli i sopranistkę Dianę Damrau, wykonującą partię Gildy, córki Rigoletta, której życiu zagraża przestępcza przeszłość ojca.

6.09 | 17:00

Niezwykły dokument i ekskluzywna wycieczka po wystawie Hokusai: Beyond the Great Wave, w British Museum. Film kręcony w Japonii, Francji i Wielkiej Brytanii skupia się na życiu i twórczości Hokusaia w egzotycznym, hermetycznym świecie japońskiej kultury.


16 - 20.09

Zbiory Luwru po raz pierwszy w historii na ekranach kin. Zajrzyj nocą do najsłynniejszego muzeum świata i przyjrzyj się z bliska arcydziełom mistrza.
„Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze" to wyjątkowa kinowa podróż przez najsłynniejsze muzeum świata, a także przez twórczość największego artysty w dziejach – Leonarda da Vinci

28.08 - 3.09

Historia dwóch przyrodnich sióstr Idy i Tuvy, które na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia wyruszają na nurkowanie w odległej części norweskiego wybrzeża. Pod koniec nurkowania dochodzi do wypadku...

28.08 - 10.09

Film z potężną dawka optymizmu, pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu Goło i wesoło - Petera Cattaneo. Historia amatorskiego kobiecego chóru, który decyduje się na występ w Royal Albert Hall.

28.08 - 10.09

Szeroki, epicki obraz wędrówki przez historię Polski XX wieku. Przewodnikiem w tej podróży jest charyzmatyczny, mądry, bezkompromisowy ksiądz, Jan Zieja.

4-10.09

Komediodramat ; opowieść o kobiecie , ktora buntuje się przeciwko lokalnym układom. Niczym islandzka Erin Brockovich, rusza na wojnę z patologiczną korporacją i zastraszonymi sąsiadami, którzy wybierają milczenie.

11 - 17.09

Najnowszy film węgierskiego mistrza absurdu Gábora Reisza to uniwersalna opowieść o otaczającym nas świecie, w którym ludzie nie potrafią budować trwałych i głębokich relacji. Reżyser w znany już sobie sposób ubiera trudne tematy w lekką formułę. Nie stroni od humoru, ironii czy absurdu idealnie utrzymując proporcje pomiędzy komedią a dramatem.

 


Ema

14 - 17.09

Najlepszy film na upalne lato. Pokazywana w konkursie głównym festiwalu w Wenecji Ema to filmowy rollercoaster z magnetyczną Marianą Di Girolamo i Gaelem Garcíą Bernalem w rolach głównych. Film Larraina to manifest nowego kina, które nasłuchuje pulsu życia, uczy się języka nowego pokolenia. I zamiast snuć opowieść – tańczy.

22.08 | 19:00    RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA  P.Mascagni  /  PAJACE  R.Leoncavallo    wyk.: Eva-Maria Westbroek, Marcelo Álvarez, George Gagnidze


12.09 | 19:00    RIGOLETTO   G.Verdi   wyk.: Željko Lučić, Diana Damrau, Piotr Beczała

21 - 27.08

Niezwykły dokument wyprodukowany przez Jodie Foster i Roberta Redforda, w którym Foster jest również narratorką. To trzymający w napięciu dokument o Alice Guy-Blaché, kobiecie, która przeszła do historii jako pierwsza reżyserka w historii kina.

21 - 27.08

Największy wizjoner polskiego kina - Lech Majewski - powraca z nową produkcją wypełnioną niezwykłymi doznaniami i oszałamiającymi efektami audiowizualnymi. DOLINA BOGÓW to artystyczna uczta wykraczająca poza tradycyjny obraz filmowy.

21- 27.08

Ponad 20 nagród oraz 40 nominacji na światowych festiwalach filmowych. Obejmująca trzy dekady rodzinna saga, której tłem są społeczne, polityczne i ekonomiczne przemiany, do jakich doszło w Chinach, począwszy od lat 80.

22.08 | 19:00

Dwie opery jednego wieczóru! : Pietro Mascagni „Cavalleria rusticana" („Rycerskość wieśniacza")   i  Ruggero Leoncavallo „Pagliacci" (Pajace).

Spektakl transmitowano na cały świat 25.04.2015

Wystepują: Eva-Maria Westbroek, Marcelo Álvarez, Željko Lučić | Patricia Racette, Marcelo Álvarez, George Gagnidze

29.08 | 18:00

Retransmisja spektaklu tanecznego, zarejestrowanego w 2019 roku w Dublinie, z okazji 25-lecia działalności artystycznej znanego i popularnego na całym świecie zespołu tańca irlandzkiego "Riverdance", założonego w 1994 roku przez Michaela Flatleya. Wyjątkowy pokaz wybuchowej energii irlandzkiego tańca, produkcja, nagrodzona nagrodą Grammy za musical, po raz pierwszy na ekranach kin.

Odwołane seanse 14 i 15 sierpnia

UWAGA!

W związku z nasilonym ruchem w mieście, który podwyższa stopień zagrożenia epidemicznego, kierując się troską o Państwa bezpieczeństwo, jesteśmy zmuszeni odwolać wszystkie seanse w  dniach 14-15 sierpnia (piątek, sobota). Seanse w niedzielę 16.08 odbędą się już zgodnie z repertuarem, natomiast kasa w tym dniu będzie czynna wyjątkowo od godziny 15:00. Rekomendujemy zakup biletów online.

Bardzo przepraszamy za zmianę.

7-13.08

Odważne spojrzenie na niedoskonałe macierzyństwo. Jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, gdy w grę wchodzi szczęście i bezpieczeństwo naszych bliskich? Historia kobiety, której ograniczono prawo do widywania się z własnymi dziećmi po tym, jak rozwiodła się z mężem.

7 - 20.08

Liam Neeson w komediowej odsłonie, w rozgrzewającej serce opowieści o tym, że w malowniczej Toskanii... wszystko można zacząć od nowa!

Robert i jego syn Jack przyjeżdżają do Włoch, by jak najszybciej sprzedać rodzinną willę. Okazuje się jednak, że dom wymaga gruntownego remontu, ich przymusowe wakacje potrwają dłużej niż zakładali...

7-20.08

Pełen humoru portret nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób. Milla, poważnie chora nastolatka, zakochuje się w Mosesie- chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę.

16 - 20.08

Słoneczna, pełna światła i soczystych kolorów komedia o uniwersalnym konflikcie tradycji z nowoczesnością oraz zbiorowości i jednostki.Wychowana we Francji Selma  postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny. Na miejscu okazuje się jednak, że nie tylko nikt tam na nią nie czeka, ale jej zawód i styl życia nawet najbliższym krewnym wydają się cokolwiek podejrzane. Kulturowe różnice generują serię pomyłek i nieporozumień...

Trwa ogólnopolska akcja pod tytułem „Powrót do kin studyjnych" organizowana przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych, operatora sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Trailer kampanii "Powrót do kin studyjnych" został zrealizowany m.in. innymi we współpracy z Jerzym Satanowskim, autorem ścieżki dźwiękowej do filmu "Dzień świra" (2002) w reż. Marka Koterskiego. Sam film ma już w polskiej kinematografii status kultowego, dlatego właśnie na jego kanwie powstała koncepcja spotu promującego akcję.

ZAPRASZAMY do naszego kina!

KASA PRZYJMUJE ZWROTY NIEWYKORZYSTANYCH BILETÓW Z OKRESU ZAMKNIĘCIA KINA , CZYLI 12.03 - 21.06

2.08 | 17:00

Film dokumentalny o jednym z najważniejszych dzieł Boscha i jednym z najbardziej ikonicznych i zagadkowych obrazów w historii malarstwa – obrazie Ogród rozkoszy ziemskich.

8.08 | 18:00

Produkcja taneczna nagrana na deskach Sadler's Wells Theatre w Wielkiej Brytanii w sierpniu 2005. Zapierające dech w piersiach wydarzenie taneczne, przygotowane przez uznanego na całym świecie choreografa Matthew Bourne'a oraz jego Grupę Taneczną New Adventures, The Car Man jest luźną interpetacją słynnej opery Bizeta CARMEN.

24-30.07

Pełna wdzięku i humoru opowieść o kobiecości, równości płci oraz o tym, że małżeństwo to prawdziwa.... szkoła przetrwania. Inspiracją do filmu były autentyczne poradniki dla kobiet oraz własne, rodzinne wspomnienia reżysera.

24-30.07

Dwukrotny laureat Oscara® Tom Hanks wciela się w postać pana Rogersa, we współczesnej historii o tym, jak uprzejmość triumfuje nad cynizmem. Całość oparta jest na prawdziwej historii przyjaźni Freda Rogersa i dziennikarza Toma Junoda.

31.07-6.08

Szokująca wizja Polski. W świecie regulowanym bezwzględnym, patriarchalnym kodeksem dwie młode dziewczyny, w imię honoru swych rodzin, muszą dokończyć krwawą wendetę.

31.07 - 6.08

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami obejmującymi trzy epoki niemieckiej historii, opowiada historię młodego studenta Akademii Sztuk Pięknych Kurta, który zakochuje się z wzajemnością w swojej koleżance Ellie. Na drodze uczuciu staje ojciec dziewczyny. Film z jednej strony jest refleksją nad,naznaczoną szaleństwem, historią Niemiec XX wieku, z drugiej opowieścią o losie artysty konfrontującego się z ideologią i o wyzwalającej mocy sztuki.

31.07 - 6.08

Stylowy, poetycki kryminał neo-noir, będący prawdziwą ucztą dla zmysłów. Główny bohater filmu Diao Yinana, którym jest gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka...

Awaria internetowego systemu sprzedaży biletów

Ze względu na problemy techniczne, jesteśmy zmuszeni zawiesić internetową sprzedaż biletów. Pracujemy nad jak najszybszym rozwiązaniem problemu. Do chwili usunięcia awarii, bilety można kupić tylko stacjonarnie, w kasie kina. Za utrudnienia przepraszamy.

25.07 godz.19:00

Retransmisja z Metropolitan Opera. W głównyych rolach: John Del Carlo, Anna Netrebko, Matthew Polenzani, Mariusz Kwiecień

Drodzy Państwo,

22 czerwca wznowiliśmy pracę kina. Funkcjonujemy nieco inaczej, niż jeszcze kilka miesięcy temu, ale mamy nadzieję, że reżim sanitarny nie zakłóci magii kina.


Informacje i wskazówki dla Widzów:

  • Zachęcamy do kupowania biletów online, natomiast w kasie kina zalecamy korzystanie z kart płatniczych
  • Podczas zakupu biletu prosimy o udostępnienie danych kontaktowych, w celu poinformowania o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną SARS-COV-2
  • W całej przestrzeni kina prosimy o zachowanie dwumetrowego dystansu od innych osób
  • Prosimy o odkażanie dłoni: stanowiska z płynem do dezynfekcji znajdują się przy wejściu, wyjściu i obok kasy
  • Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej przez cały czas przebywania w kinie (także w trakcie seansu)
  • Przed wejściem do kina będzie prowadzony pomiar temperatury. Widzów z temperaturą powyżej 37,5 stopni odsyłamy do łóżek:-)
  • Prosimy o zajmowanie miejsc, zgodnie z numeracją na bilecie - kino udostępnia połowę miejsc na sali, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami
 

 KASA PRZYJMUJE ZWROTY NIEWYKORZYSTANYCH BILETÓW Z OKRESU ZAMKNIĘCIA KINA , CZYLI 12.03 - 21.06

19.07 | 18:00

Ella Fitzgerald była 15-letnią dziewczyną z ulicy, kiedy wygrała konkurs talentów w 1934 roku w Apollo Theatre w Harlemie. W ciągu kilku miesięcy stała się gwiazdą. „Ella: Just One of Those Things" to niezwykła podróż przez sześć dekad pokazująca w jaki sposób jej wysublimowany głos, przekształca tragedie które przeżyła i problemy jakie napotkała, w radość.

17.07 godz.18:30

Filmy krótkometrażowe studentów Społecznej Akadmii Nauk w Warszawie.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

26.06 - 2.07

Osnuta islandzką mgłą historia żalu, zemsty i bezwarunkowej miłości. W biały, biały dzień, gdy nieba nie można odróżnić od ziemi, zmarli mogą mówić do tych, którzy wciąż żyją...

26.06 - 2.07

Po przebojowych ,,Jeszcze dalej niż Północ''i ,,Przychodzi facet do lekarza'' kolejna przezabawna
komedia znanego francuskiego komika Kada Merada.

29.06 - 2.07

Szczery, intymny, poruszający i pełen emocji portret kobiety, która próbuje ułożyć swoje życie na nowo, po tym, jak rozsypało się na tysiące kawałków, gdy jej mąż odszedł do innej kobiety.

3-9.07

Renata, z mężem Janem i synem Kamilem,prowadzą pozornie spokojne życie z dala od miasta. Rodzinną sielankę zakłócają jednak epizody, w trakcie których kobieta zachowuje się w dziwny, niepokojący sposób. W relacje pomiędzy wszystkimi wkrada się coraz silniejsza nieufność oraz strach.

3-9.07

Nowy film jednego z ciekawszych japońskich reżyserów Kōjiego Fukady to trzymająca w napięciu opowieść o łatwości wydawania osądów i tym, jak mogą  one uderzyć w jednostkę. Misternie skonstruowana fabuła wiele mówi o dzisiejszym społeczeństwie Kraju Kwitnącej Wiśni, ale jest też interesującą refleksją nad kondycją współczesnych mediów.         

3-9.07

Niejednoznaczny, trzymający w napięciu, spektakularny „Zdrajca” to film o mafii, jakiego jeszcze nie było. Historia opowiadana z perspektywy bossa, który nieoczekiwanie staje po stronie sprawiedliwości.

10-16.07

Skrząca się subtelnym humorem polsko-wietnamska historia, w której detale mówią więcej niż słowa, wzruszająca opowieść o bliskości i wyobcowaniu, małych radościach i upartym dążeniu do celu.

10-16.07

Francuski film o poszukiwaniu szczęścia, o tym jak ważne w życiu są chwile i to, by smakować życie. Ciepła i czuła historia podnosząca na duchu.

 

10-16.07

W swoim zmysłowym, drapieżnym filmie Carlos Reygadas  opowiada o małżeństwie w kryzysie, które na skraj przepaści prowadzi decyzja o otwarciu związku.

17-23.07

Intrygujący dokument o odkrywaniu uniwersalnej siły jogi. Reżyser odwiedza różne miejsca na ziemi, pokazując, jak dużą rolę może odgrywać joga w życiu osób różnych kultur.

17-23.07

Wielbiona przez publiczność na całym świecie komedia Jane Austen o poszukiwaniu równości i śmiałym kroczeniu do happy endu.

17-23.07

Pełna absurdów i sytuacyjnego tragikomizmu opowieść o niełatwej relacji pomiędzy ojcem i synem. Ta słodko-gorzka farsa rodzinna podbiła serca jurorów m.in. na MFF w Karlowych Warach, gdzie film zdobył główną nagrodę.

22 - 25.06

Najnowszy film twórcy "Bożego Ciała" Jana Komasy. Historia studenta prawa Uniwersytetu Warszawskiego, Tomka, którego wyrzucono ze studiów za plagiat.

22 - 23.06

„Kult. Film" zawiera wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały z życia legendarnego zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego. Prawdziwa, emocjonująca i wyczekiwana produkcja o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć.

24 - 25.06

Film otwarcia 76. Festiwalu w Wenecji, mistrzowsko zagrana, intymna opowieść o poszukiwaniach prawdy, miłości i rodzinnego szczęścia.  W obsadzie: Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ethan Hawke.
 
 

26.03 godz.15:00 

27.03 godz.18:30 

28.03 godz.16:15

Znany na całym świecie holenderski skrzypek i dyrygent André Rieu zaprasza widzów do kin, aby wspólnie z nimi świętować swój jubileusz i cieszyć się pięknem muzyki. Podczas urodzinowego kinowego show André opowie nam o swoim życiu i o miłości do muzyki.

27 czerwca

28 czerwca

Od Tahiti i archipelagu Markizów, gdzie żył i tworzył Paul Gauguin, po amerykańskie placówki (The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, Art Institute of Chicago, National Gallery of Art w Waszyngtonie, Museum of Fine Arts w Bostonie), w których zachowane są jego wyjątkowe dzieła, reżyser zabiera widza w wyjątkową podróż przez życie odkrytego na nowo rewolucjonisty współczesnego malarstwa

Otwarcie kina w drugiej połowie czerwca

Zgodnie z decyzją Rządu RP, kina mogą zostać otwarte już 6 czerwca. W tej chwili czekamy na szczegółowe wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące funkcjonowania kina w nowym reżimie sanitarnym.

Aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo i komfort oglądania filmów chcemy przygotować się jak najlepiej, dlatego otwarcie kina planujemy w drugiej połowie czerwca.

Gorąco prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość

26.05 otwieramy kasę

Od wtorku 26 maja wznawiamy pracę kasy. Od tego dnia przyjmujemy zwroty niewykorzystanych biletów

Pomóż kinom studyjnym

Zamknięcie instytucji kultury z powodu epidemii sprawiło, że wiele małych kin studyjnych mierzy się z kryzysem. Części grozi zamknięcie.

Zapraszamy Was do Wirtualnego Kina – miejsca, w którym rezerwując bilet na domowy seans "Filmów Twojego Życia" na Kino TV, ratujesz upadające kina!

Nic Cię to nie kosztuje, a za wygenerowany bilet Kino TV przekaże 1 zł na rzecz Stowarzyszenia Kin Studyjnych. Codziennie mozna zarezerwowac trzy bilety

ZAREZERWUJ BILET

Nie możemy zaprosić Was teraz do naszego kina, ale możemy podarować Wam w prezencie znakomite, artystyczne filmy. Jako widzowie kina studyjnego OKF Iluzja macie okazję cieszyć się trzema miesiącami na MUBI – całkowicie za darmo.

KINO NIECZYNNE

UWAGA!

Drodzy Widzowie,
z powodu trwającego zagrożenia epidemiologicznego i zaleceń wydawanych przez organy administracji rządowej a także w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo,  zawieszamy działalność kina OKF ILUZJA  do odwołania.


Wszystkie zaplanowane pokazy i wydarzenia specjalne, zostaną - w miarę możliwości - przeniesione na późniejsze terminy.


Zwroty biletów, zakupionych na odwołane pokazy
1. Bilety zakupione w kasie kina :  zwrotów można dokonywać w kasie kina po wznowieniu działalności placówki. Prosimy o zachowanie biletów oraz paragonów.
2. Bilety zakupione on-line : pieniądze za bilety będą automatycznie zwrócone na konta, z których dokonano wpłaty.


Pozostajemy do dyspozycji i z góry dziękujemy za Państwa wyrozumiałość. O każdej kolejnej zmianie będziemy informować niezwłocznie na naszej stronie internetowej oraz na portalach społecznościowych.


Ponieważ budynek kina przez cały ten czas pozostanie zamknięty, o kontakt w pilnych sprawach prosimy drogą elektroniczną, pod adresem okf@okf.czest.pl lub telefonicznie 34 324 60 58.Drodzy Widzowie!

Już 25 kwietnia o godz.19:00  odbędzie się organizowana przez The Metropolitan Opera w Nowym Jorku wirtualna operowa gala.


Wezmą w niej udział najwybitniejsi artyści związani z The Metropolitan Opera, którzy wystąpią na żywo ze swoich domów (Piotr Beczała, Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna, sir Bryn Terfel, Diana Damrau, Matthew Polenzani, Lisette Oropesa, Elīna Garanča i wielu innych). Koncert poprowadzi dyrektor generalny Met, Peter Gelb z Nowego Jorku, a towarzyszyć mu będzie dyrektor muzyczny Yannick Nézet-Séguin, przebywający w Montrealu. Koncert będzie można obejrzeć za darmo na stronie Met: https://www.metopera.org/

Pod tym linkiem zaś znajdą Państwo polską zapowiedź prasową: https://bit.ly/2xy4eK4.

Metropolitan Opera odwołuje wszystkie przedstawienia

Szanowni Państwo,

niestety, dziś musimy podzielić się z Wami przykrą wiadomością. Aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa, nowojorska The Metropolitan Opera odwołała wszystkie przedstawienia do końca tego sezonu (2019–20), czyli do 9 maja włącznie. Oznacza to, że transmisje HD LIVE „Toski" 11 kwietnia oraz „Marii Stuart" 9 maja nie odbędą się (podobnie jak nie odbyła się transmisja „Holendra Tułacza" 14 marca).


Mamy nadzieję, że wszyscy wrócimy do normalnej pracy jak najszybciej i znów będziemy mogli zaprosić Państwa przed kinowy ekran, by mogli cieszyć się najwyższej klasy operą. Zaoferujemy Wam wówczas tytuły w zastępstwie trzech odwołanych transmisji. Biblioteka tytułów The Metropolitan Opera zarejestrowanych w ramach transmisji HD LIVE obejmuje obecnie ponad 100 pozycji. Dystrybutor cyklu wspólnie z Met wybierze dla Was tytuły najatrakcyjniejsze.


Jeśli mogą Państwo poczekać na ogłoszenie tytułów w zastępstwie i będą chętni je zobaczyć na podstawie zachowanych biletów – zachęcamy do tego. Jeśli zdecydują się Państwo na zwrot biletów, będzie można dokonać tego w kasie kina, po wznowieniu jego działalności. Środki za bilety kupione online będą zwracane automatycznie na Państwa konta.

8.03|16:00

Ukoronowanie stylu romantycznego w balecie, tytuł uwielbiany przez baletomanów całego świata powraca w nowej inscenizacji. Wiejska dziewczyna Giselle zakochuje się w przystojnym młodzieńcu, nie wiedząc, że to książę Albert w przebraniu...

ODWOŁANE! 14.03 | 17:55

Z ostatniej chwili:

Drodzy Widzowie!

W związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 nowojorska The Metropolitan Opera odwołała swoje spektakle do 31 marca. Oznacza to, że zaplanowane na 14 marca przedstawienie „Holendra Tułacza" Wagnera, które miało być transmitowane do kin, nie odbędzie się. Obecnie pracujemy z Met nad znalezieniem atrakcyjnego tytułu w zastępstwie. O dalszych ogłoszeniach z The Metropolitan Opera będziemy informować Państwa na bieżąco. Zachęcamy do śledzenia naszego Facebooka oraz czytania naszego newslettera.        Z pozdrowieniamiZespół nazywowkinach.pl

28.02 - 12.03

Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat. Film w reżyserii Ladja Ly od swojej premiery na festiwalu w Cannes zachwyca krytyków i widzów na całym świecie. „Nędznicy" to jeden z najlepszych europejskich filmów minionego roku, zdobywca wielu nagród na miedzynarodowych festiwalach,, nominowany do Oscara w kategorii najlepszy fiml międzynarodowy.


6-12.03

Przewrotna komedia o miłości, przemijaniu, pokoleniowych różnicach. Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor, nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie...

ODWOŁANE!

Laureat 10 Orłów 2020, nominacja do Oscara w kategorii Najlepszy film międzynarodowy.
Historia dwudziestoletniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem.

ODWOŁANE! 13 - 19.03

Mroczny thriller, w którym nic nie jest takie, jakie się wydaje, a każdy, nawet z pozoru najbardziej nieistotny szczegół może odgrywać fundamentalną rolę w rozwikłaniu skomplikowanej układanki. W rolach głównych - zdobywca Oscara Dustin Hoffman i Toni Servillo.

ODWOŁANE! 17.03

Przebojowa opowieść o wyjątkowym chłopaku z niezwykłym marzeniem i drobnym złodziejaszku o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc.

ODWOŁANE! ZMIANA DATY PREMIERY

Nagrodzony kilkunastominutową owacją na festiwalu w Cannes, niejednoznaczny, trzymający w napięciu, spektakularny film o mafii, jakiego jeszcze nie było. Historia opowiadana z perspektywy bossa, który nieoczekiwanie staje po stronie sprawiedliwości...

ODWOŁANE! 21-22.03

Oscar 2020 dla najlepszego długometrażowego filmu animowanego. Kowboj Chudy wraz z przyjaciółmi wyruszają na poszukiwania zaginionej nowej zabawki, Sztućka.

ODWOŁANE! 24.03 | 18:30

wstęp wolny

po projekcji spotkanie z Juliuszem Sętowskim

ODWOŁANE! 25.03

Zapraszamy na ostatni pokaz filmu, z okazji urodzin wokalistki, w ramach cyklu KINO JAZZ. Zaprezentujemy jeden z najważniejszych dokumentów muzycznych w historii USA. Jego bohaterką jest zmarła w 2018 roku Aretha Franklin, którą magazyn "Rolling Stone" okrzyknął wokalistką wszech czasów. Film jest  dokumentalnym zapisem dwóch nocy nagrań koncertu gospel Arethy Franklin z roku 1972. To jednocześnie historia amerykańskiej muzyki zapisana na filmie, który nigdy nie ujrzał światła dziennego.

ODWOŁANE! 26.03 | 19:00

spektakl teatralny - retransmisja

Laureaci prestiżowych wyróżnień – Sally Field (Stalowe magnolie, Forrest Gump, Pani Doubtfire, Lincoln) i Bill Pullman (Dzień niepodległości czy nagrodzona w Gdyni Ukryta gra) w poruszającej adaptacji sztuki Wszyscy moi synowie znakomitego dramaturga Arthura Millera.


ODWOŁANE! 28-29.03

Animacja. Jakub i Mimmi to para kuzynów, którzy niezbyt się lubią. Wkrótce jednak pojawia się szansa, by to zmienić. Dzieci zaprzyjaźniają się z gangiem gadających psów. Przed nimi bardzo ważne wyzwanie…

5.03 | 18:30

spektakl teatralny - retransmisja z Londynu
reż. Ivo van Hove  
W rolach głównych Gillian Anderson (Z Archiwum X, Sex Education, NT Live: Tramwaj zwany pożądaniem) i Lily James (Mamma Mia! Here We Go Again, Kopciuszek, Yesterday).

Porywająca opowieść o zazdrości, ambicji i władzy.

29.02 | 18:55

To, co tradycyjny gatunek operowy kocha najbardziej, czyli skomplikowane manewry miłosne i polityczne na tle starożytnego Rzymu. Historia cesarzowej Agrypiny, która po śmierci męża za pomocą spisku, zbrodni i podstępu osadziła na tronie swego syna Nerona. W obsadzie wspaniali specjaliści od barokowego śpiewania: Joyce DiDonato, Kate Lindsey i Iestyn Davies.

29.02 - 1.03

Bamsiemu zabrakło magicznego miodu, dzięki któremu może być najsilniejszym zwierzakiem w wiosce. Jego przyjaciele wyruszają więc w niebezpieczną podróż, by odnaleźć sekretny składnik tej niezwykłej mikstury.

29.02 - 1.03 | 12:15

Animacja, pełna przygód, wzruszeń i zabawy. Elsa i Anna wraz z przyjaciółmi udają się do Zaczarowanego Lasu w poszukiwaniu pomocy dla swego Królestwa.

28.02 - 5.03

Film o toksycznej męskości, późnym ojcostwie i walce z prywatnymi demonami. Poruszający portret artysty, ale też jeden z najodważniejszych filmowych dzienników intymnych. Reżyseria Abel Ferrara, w głównej roli Willem Dafoe.

Wyniki plebiscytu na najlepszy film ub.roku:

I miejsce      :   Boże Ciało
II miejsce    :   Green book
III miejsce   :   Joker
IV miejsce   :   Parasite
V miejsce    :   Ból i blask   ex aequo  Na noże

Wszystkie filmy zostaną zaprezentowane w lutym 2020. Seanse od 21.02


2.03

Refleksja na temat współczesnego świata a przede wszystkim głęboko ekologiczny i humanistyczny film.

Dwie nominacje do Osara 2020: dla najlepszego filmu międzynarodowego (konkurent Bożego Ciała) oraz dla najlepszego filmu dokumentalnego

21 - 27.02

Najczulszy, najcieplejszy, bezwstydnie romantyczny nowy film Xaviera Dolana jest historią jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością, zmącił beztroskie wody młodości i na zawsze odmienił życie tytułowych bohaterów...

22 - 26.02

Odkrycie festiwali Sundance (Specjalna Nagroda Jury) i Berlinale 2019. Określana „młodzieżowym  "Czasem apokalipsy’” hipnotyczna , mroczna i trzymająca w napięciu opowieść o oddziale mlodych partyznatów w Kolumbii.

3.03 | 12:00

Filmowa biografia Judy Garland - cudownego dziecka sceny i wielkiego ekranu, dziewczyny, która dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie podbiła serca światowej publiczności.

 4.03

Nominowany do Oscara reżyser „Miasta Boga”, Fernando Meirelles  przedstawia opowieść, ukazującą kulisy jednej z najbardziej brzemiennych w skutki zmian na najwyższych szczeblach władzy ostatnich dwóch tysięcy lat.

3-4.03

3 Oscary 2020, 10 nominacji.

Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku I Wojny Światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak...

5.03 | 12:00

Janek prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi, z którą mieszka w Warszawie oraz... Marysi, z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej.

15 i 16.02

Po raz pierwszy w swej historii londyńska Royal Academy of Arts, we współpracy z Museum of Fine Arts w Bostonie, zaprezentuje autoportrety Luciana Freuda, jednego z najbardziej znanych malarzy naszych czasów, wnuka Sigmunda Freuda, twórcy psychoanalizy.

Komediodramat. Pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i tłumnie odwiedzić ją pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Humor i nastrój tego kulturowego koktajlu przywołuje wspomnienie kultowego „Między słowami” Sofii Coppoli

14 - 20.02

Humor, akcja i zakręcony scenariusz kryminalny w najnowszym filmie Guy'a Ritchi'ego. Gwiazdorska obsada: Matthew McConaughey, Hugh Grant, Colin Farrell.

14.02, 17-20.02

Dokument o jednej z najsłynniejszych popkulturowych love stories. Miłość Leonarda Cohena i jego norweskiej muzy Marianne Ihlen zaczęła się na idyllicznej greckiej wyspie...

Janek prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi, z którą mieszka w Warszawie oraz... Marysi, z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej.

16.02 | 11:15

po projekcji spotkanie z twórcami

Walentynki w kinie 14.02

14:30  Kłamstewko
16:20  Marianne i Leonard: Słowa miłości
18:20  Mayday
20:30  Dżentelmeni

W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca walczącego na wojnie secesyjnej, opiekę nad czterema córkami sprawuje samodzielnie ich matka, która wyraźnie wyprzedza swoją epokę, wpajając swoim czterem córkom ideały wolności i namawiając je, by znalazły własną drogę w życiu.

Oparty na prawdziwej historii, najnowszy film Clinta Eastwooda, który pokazuje, co się stanie, gdy medialne fakty przesłonią prawdę. „W Centennial Park jest bomba. Macie trzydzieści minut". Świat po raz pierwszy usłyszał o Richardzie Jewellu, pracowniku ochrony, kiedy ten zgłosił znalezienie ładunku wybuchowego podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku.

Urwis od szczeniaka żył w luksusie, nauczony, że na jedno szczeknięcie ma do dyspozycji służbę, miski pełne serdelków i drapanie za uchem. Niestety jego ukochana Pani po długim i szczęśliwym życiu przenosi się do wieczności, a jej spadkobiercy nie lubią czworonogów.

Zapraszamy na pokaz filmu "Serce do Walki", w którym główną rolę zagrał pochodzący z Częstochowy Łukasz Wabnic, Mistrz Europy w kickboxingu, trener w Quick Shot Kickboxing. Po seansie zapraszamy na krótkie spotkanie z Łukaszem Wabnicem i Martyną Stejskal -przedstawicielami Stowarzyszenia Quick Shot Kickboxing, oraz na pokaz kickboxingu.

Akcja filmu rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2, drugą górę świata. Grupa kilkunastu wspinaczy, pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego, próbuje dokonać historycznego wejścia na szczyt. Mozolnie, w skrajnie trudnych warunkach kolejne zespoły przygotowują drogę rozwieszając liny i docierają do kolejnych obozów.

W poszukiwaniu Mozarta zabiera nas w podróż śladami tego niezwykłego kompozytora. Phil Grabsky i jego ekipa filmowa z detektywistyczną wprost precyzją rekonstruują losy muzyka. Ponad 80 dzieł Mozarta, zaprezentowanych w filmie, ukazuje zadziwiające podobieństwa i zależności między muzyką, a jej twórcą i jego doświadczeniami.

Koniec awarii. Wracamy do regularnego repertuaru

Szanowni Państwo,

z wielką ulgą i przyjemnością informujemy, że nasz projektor cyfrowy został naprawiony.

Od środy 5 lutego wracamy do regularnego repertuaru.

Przepraszamy za skutki awarii i zmiany w seansach.

Uwaga zmiana repertuaru !

Ze względu na awarię projektora jesteśmy zmuszeni do zmiany repertuaru od dnia 23 stycznia do chwili usunięcia awarii.

Kasa zwraca pieniądze za bilety kupione w przedsprzedaży. Od 23.01 aż do odwołania nie prowadzimy przedsprzedaży biletów, wyłacznie sprzedaż bieżącą.

AKTUALNY REPERTUAR:


4.02.2020 wtorek
14:00 Van Gogh. U bram wieczności
16:00 Parasite
18:30 Kraina miodu
20:15 Między morzem a oceanem

W dniach 31.12.2019 i 1.01.2020 kino nieczynne

 Wszystkim widzom życzymy szampańskiego Sylwestra i samych radosnych dni w Nowym Roku!

Zapraszamy od 2 stycznia.

Już  po  raz 28 zapraszamy  do  zabawy w  typowanie  najlepszego  filmu  roku. Aby wziąć udział w plebiscycie wystarczy  wypełnić kupon i wrzucić do skrzynki w holu kina lub zagłosować TUTAJ. Uczestnicy, którzy podadzą także swoje dane  (telefon bądź adres mailowy wezmą udział w losowaniu nagród: karnetów wstępu na Złotą Piątkę, filmów DVD, wydawnictw artystycznych.

11.01 | 18:55

Premiera sezonu. W tytułowej roli Peter Mattei

11-26.01

Czarownica 2, Basia 3, Szybcy i śnieżni, Młody renifer Alex, Marona - psia opowieść, Kraina lodu 2

6.01.2020 | 16:00

Spektakl familijny, jeden z najpiękniejszych baletów z fenomenalną muzyką Czajkowskiego.

20.12 - 2.01.2020

Film sportowy. W głównej roli wystąpił częstochowianin Łukasz Wabnic, Mistrz Europy w kickboxingu, trener w Quick Shot Kickboxing.

do 9.01

Owacje na stojąco, świetne recenzje i najwyższe oceny dla filmu Romana Polańskiego od czasów „Pianisty". „Oficer i szpieg" opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na wygnanie.

do 9.01

Nagroda FPFF w Gdyni 2019 dla Sebastiana Stankiewicza za drugoplanową rolę męską. Pełna czarnego humoru, seksu i wzruszeń, zaskakująco współczesna historia o Polsce z absurdalnych czasów, w których rzeczy bardzo nieprawdopodobne były całkiem możliwe.

do 9.01

Opowieść o jednej z największych gwiazd kina i piosenki, której niezapomniany przebój „OVER THE RAINBOW" przyniósł nieśmiertelność.

od 10.01.2020

Osadzona w mrocznym Nowym Jorku lat 50. historia prywatnego detektywa Lionela Essroga. Wszyscy mówią na niego Brooklyn - takie przezwisko nadał mu mentor i opiekun Frank. Gdy Frank zostaje zamordowany, przed Brooklynem staje najważniejsze zadanie życia - rozwikłać zagadkę jego śmierci.

10-23.01

Ciepła i pełna wzruszeń  komedia, w której dwóch, pozornie skrajnie niepasujących do siebie bohaterów zostaje najlepszymi przyjaciółmi.

10-15.01

Właściciel kurtki z jeleniej skóry postanawia dla niej unicestwić wszystkie inne kurtki świata...

14.01 | 12:00

Nominowany do Oscara reżyser „Miasta Boga", Fernando Meirelles, oraz trzykrotnie nominowany do Oscara scenarzysta Anthony McCarten przedstawiają opowieść ukazującą kulisy jednej z najbardziej brzemiennych w skutki zmian na najwyższych szczeblach władzy ostatnich dwóch tysięcy lat.

17-23.01

Tom Hooper przedstawia filmową wersję kultowego musicalu Andrew Lloyda Webbera. W filmie zobaczymy m.in.: Jamesa Cordena, Judi Dench, Jasona Derulo, Idrisa Elbę, Jennifer Hudson, Iana McKellena, Taylor Swift oraz Rebel Wilson.

17-30.01

Nicole Kidman, Magot Robbie oraz Charlize Theron wcielają się w trzy dziennikarki stacji Fox News. Kobiety zapoczątkowały skandal medialny z udziałem szefa stacji Rogera Aliesa oraz wpłynęły na zwiększoną widoczność ruchu #metoo.

20.01

Dokładnie w 100-lecie urodzin Federico Felliniego przypomnimy jedno z największych dzieł Mistrza - LA STRADĘ. W 1957 roku film nagrodzono pierwszym w historii Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. W 1995, z okazji stulecia narodzin kina, film znalazł się na watykańskiej liście 45 filmów fabularnych, które propagują szczególne wartości religijne, moralne lub artystyczne.

23.01 | 12:00

Nowoczesne i pełne czarnego humoru podejście do klasycznej kryminalnej zagadki w stylu mistrzyni gatunku Agathy Christie. Gwiazdorska obsada: Christopher Plummer, Don Johnson, Toni Collette, Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas, Michael Channon.

23.01 |16:30

wstęp wolny

Z inicjatywy Towarzystwa Galeria Literacka, w rocznicę śmierci scenarzysty Władysława Terleckiego przypominamy film GWIAZDA PIOŁUN. Scenariusz filmu powstał na podstawie powieści Władysława Terleckiego pod tym samym tytułem.


od 24.01

Oparty na prawdziwej historii, najnowszy film Clinta Eastwooda, który pokazuje, co się stanie, gdy medialne fakty przesłonią prawdę.

od 24.01

Srebrny Niedźwiedź na festiwalu w Berlinie, niemiecki kandydat do Oscara. Szeroko komentowany debiut Nory Fingscheidt jest chwytającą za serce opowieścią o desperackiej potrzebie uwagi i miłości i czułości oraz bezradności systemu opieki społecznej.

25-26.01

Wyjątkowa podróż przez życie , odkrytego na nowo, rewolucjonisty współczesnego malarstwa Paula Gauguina : od Tahiti i archipelagu Markizów, gdzie żył i tworzył, po  Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, Art Institute of Chicago, National Gallery of Art w Waszyngtonie i  Museum of Fine Arts w Bostonie, w których zachowane są jego wyjątkowe dzieła.

30.01 | 18:30

Laureaci prestiżowych wyróżnień – Sally Field (Stalowe magnolie, Forrest Gump, Pani Doubtfire, Lincoln) i Bill Pullman (Dzień niepodległości czy nagrodzona w Gdyni Ukryta gra) w poruszającej adaptacji sztuki Wszyscy moi synowie znakomitego dramaturga Arthura Millera.

1.02 | 18:55

Po raz pierwszy w transmisji i dopiero po raz drugi na scenie The Metropolitan Opera pojawi się „murzyńska opera" George'a Gershwina.To właśnie z tej opery pochodzi jeden z największych przebojów Gershwina – kołysanka „Summertime" , interpretowana na tysiące sposobów przez największe gwiazdy sceny jazzowej, soulowej i pop.

26.12 | 16:30

Podróżą... inaugurujemy nowy cykl, poświęcony życiu i twórczości wielkich kompozytorów muzyki klasycznej. Kręcony na przestrzeni czterech lat i reżyserowany przez Phila Grabskiego, film rejestruje pięć koncertów fortepianowych Beethovena w wykonaniu jednego z najlepszych pianistów naszych czasów – Leifa Ove Andsnesa  - pomysłodawcy projektu A Beethoven Journey.

26.12

Emilia Clarke, święta Bożego Narodzenia, piosenki George'a Michaela, a w tle romantyczna historia miłosna.

27.12 | 12:00

Włoski hit "Dobrze sie kłamie w miłym towarzystwie" w  polskiej wersji. Doborowa obsada:Maja Ostaszewska, Tomasz Kot, Aleksandra Domańska, Michał Żurawski, Łukasz Simlat, Wojciech Żołądkowicz, Kasia Smutniak.

28-29.12

Utrzymana w dobrym tempie komedia kryminalna, pełna zwrotów akcji, niespodzianek i ślepych uliczek.

20.12

Dokumentalny zapis dwóch nocy nagrań koncertu gospel Arethy Franklin z roku 1972. To jednocześnie historia amerykańskiej muzyki zapisana na filmie, który nigdy nie ujrzał światła dziennego.

19 i 22.12

Dokument muzyczny. Film gromadzi znane i nieznane fakty związane z Milesem Davisem, który zapisał się w historii nie tylko jako wybitny trębacz, twórca cool jazzu i niestrudzony eksperymentator, ale także autor muzyki filmowej.

9 - 18.12

Jeden z najważniejszych tytułów tego roku, wyróżniony na tegorocznym MFF w Cannes nagrodą krytyków filmowych FIPRESCI, wyreżyserowany przez Roberta Eggersa, z wybitnymi rolami Willema Dafoe i Roberta Pattinsona.

13 - 19.12

Nominowany do Oscara reżyser „Miasta Boga", Fernando Meirelles, oraz trzykrotnie nominowany do Oscara scenarzysta Anthony McCarten przedstawiają opowieść ukazującą kulisy jednej z najbardziej brzemiennych w skutki zmian na najwyższych szczeblach władzy ostatnich dwóch tysięcy lat.

17.12 | 12:00

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu - Mietka Kosza.

6 - 8.12.2019

Basia 3

Baranek Shaun Film. Farmageddon

Mój przyjaciel Ufik


Zapraszamy do wspólnego modelowania balonów, kolorowania kadrów i projektowania mikołajkowych dekoracji.

Czekamy na naszych młodych widzów w MIKOŁAJKOWYM ZAKĄTKU,  w holu kina.

29.11 - 12.12

Nowoczesne i pełne czarnego humoru podejście do klasycznej kryminalnej zagadki w stylu mistrzyni gatunku Agathy Christie. Gwiazdorska obsada: Christopher Plummer, Don Johnson, Toni Collette, Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas, Michael Channon.

9 - 12.12

Złota Palma MFF w Cannes dla najlepszego reżysera. Historia radykalizującego się chłopca, który w imię religii próbuje zabijać.

22.12

Dokument, którego akcja rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2. Grupa kilkunastu wspinaczy, pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego, próbuje dokonać historycznego wejścia na szczyt.Tę wyprawową rutynę przerywa tragedia rozgrywająca się na niedalekiej Nanga Parbat...

 

W wyniku brawurowej akcji Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubko udaje się uratować Elisabeth Revol. Jej partner Tomasz Mackiewicz zostaje pod szczytem Nanga Parbat na zawsze.Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/kultura/news-ostatnia-gora-wchodzi-do-kin-mamy-zaproszenia-na-przedpremie,nId,3231739#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

7.12 | 18:55

Operowe przedstawienie familijne, z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami, poruszanymi m.in. za pomocą powietrza. Książę Tamino i jego przyjaciel, zabawny ptasznik Papageno, muszą przejść próby, by zyskać wtajemniczenie i nagrodę: miłość idealnej dziewczyny.

16.11 | 16:30  pokaz  filmów konkursowych

17.11 | 17:00  finał konkur