Zapraszamy na MOJEeKINO.PL .
Będziemy wdzięczni, jeśli po wyborze pakietu wybierzecie nasze kino.
12 - 20.12
Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, 14. Sputnik nad Polską w trybie stacjonarnym nie odbędzie się. Na tegoroczną edycję Festiwalu zapraszamy na platformę mojeekino.pl. Najnowsze rosyjskie produkcje dostępne będą online między 12 a 20 grudnia. Na wszystkie pokazy obowiązuje limit miejsc.
Pełen program na stronie: www.sputnikfestiwal.pl
Zapraszamy : www.mojeekino.pl
od 4.12
Pełna przygód ekranizacja powieści Jacqueline Wilson o współczesnej rodzinie i dziecięcych marzeniach, które od zawsze pozostają takie same. Gratka dla wielbicieli książki „Pięcioro dzieci i Coś".
https://www.mojeekino.pl/vods/vod.737
Będziemy wdzięczni, jesli - po wyborze filmu - wybierzesz nasze kino.
4 - 13.12
Mocne, zaangażowane dokumenty - w tym materiały prosto z protestów w Białorusi - od 4 grudnia do obejrzenia na 20. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie". Jubileuszowa edycja odbędzie się w całości online, na platformie MOJEeKINO.pl. Organizatorem festiwalu jest Helsińska Fundacja Praw Człowieka.
od 26.12.
Podczas okultystycznej neapolitańskiej ceremonii w domu swojej ciotki, lekarka patolożka Adriana zostaje uwiedziona przez przystojnego młodzieńca Andreę. Oboje spędzają upojną noc w mieszkaniu kobiety. Rankiem Andrea prosi Adrianę o ponowne spotkanie popołudniu, jednak nie pojawia się na nim w wyznaczonym miejscu i godzinie. Następnego dnia, ku swojemu przerażeniu, Adriana odkrywa, że zamordowany młody człowiek, którego sekcję zwłok ma przeprowadzić, to nie kto inny jak Andrea. Dodatkowo Adriana dowiaduje się od inspektorów policji, że Andrea posiadał jej nagie zdjęcia.
20.12 godz.20:00 POKAZ SPECJALNY!
Zapraszamy na POKAZ PRZEDPREMIEROWY w naszej wirtualnej sali na platformie MOJEeKINO.PL
Srebrny Lew za reżyserię dla Roya Anderssona na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Reżyser snuje refleksję nad ludzkim życiem, nad jego pięknem, okrucieństwem, blaskiem i banałem.
14.12 godz.20:00 POKAZ SPECJALNY!
Zapraszamy na POKAZ PRZEDPREMIEROWY w naszej wirtualnej sali na platformie MOJEeKINO.PL
Zdobywca Złotego Niedźwiedzia a także wielu innych nagród na światowych festiwalach, nowy film jednego z najważniejszych irańskich twórców Mohammada Rasoulofa. Film ma strukturę nowelową i składa się z czterech opowieści. Bohaterów każdej z opowieści Rasoulofa łączy tajemnica oraz dramatyczna decyzja, którą muszą podjąć.
Będziemy wdzięczni, jesli - po wyborze filmu - wybierzesz nasze kino
pokaz specjalny 3.12
Najnowszy film mistrza włoskiego kina Ferzana Özpetka („Neapol spowity tajemnicą", „Mine Vaganti. O miłości i makaronach") nominowany był w czterech kategoriach do najważniejszych włoskich nagród filmowych David di Donatello. Udało mu się zdobyć dwie - za piosenkę oraz dla najlepszej aktorki (Jasmine Trinca).
Zapraszamy do naszej wirtualnej sali MOJEeKINO.pl .
Będziemy wdzięczni, jesli - po wyborze filmu - wybierzesz nasze kino
od 9.11 The Square, Zdrajca, Dzikie historie
od 13.11 McQueen, Climax, 120 uderzeń serca
od 20.11 Porwanie Michaela Houellebecqa, Sugar Man, Winni
od 27.11 Służąca, Czerwony żółw, Młodość
Będziemy wdzięczni, jesli po wyborze filmu, wybierzecie nasze kino i obejrzycie filmy razem z nami w wirtualnej sali https://www.mojeekino.pl/show/kino-iluzja-czestochowa
23 - 29.11
Przegląd najciekawszych i najgłośniejszych filmów współczesnego niemieckiego kina.
W programie: Toni Erdmann, Błąd systemu, 24 tygodnie, Obrazy bez autora, Kapitan, Była sobie dziewczynka, Milcząca rewolucja dostęp VOD na 48h - 15 zł
...a DLA DZIECI:
Przygoda Nelly , Wielka wyprawa Molly dostęp VOD na 48h - 13 zł
Zapraszamy do naszej wirtualnej sali. Będziemy wdzięczni, jeśli - wybierając film - wybierzesz nasze kino
20-29.11
Data festiwalu nieprzypadkowo pokrywa się z terminem międzynarodowej kampanii „16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet”. Jego celem jest zwiększanie świadomości i wrażliwości na wciąż aktualny problem nierówności społecznej, a także wymiana doświadczeń i prezentacja dorobku artystycznego kobiet.
W programie m.in:
filmy : Maryjki, La Bolduc, Grubaski na front, Kobieta, Ema / debaty, spotkania, warsztaty
Zapraszamy do naszej wirtualnej sali MOJEeKINO.pl .
Będziemy wdzięczni, jesli - po wyborze filmu - wybierzesz nasze kino.
2-30.11
W dniach 2-30 listopada Ukraina! Festiwal Filmowy przeniesie się do sieci. Dzięki temu widzowie z całej Polski będą mogli obejrzeć najlepsze ukraińskie filmy pokazywane podczas piątej odsłony festiwalu.
Ceny biletów: Karnet - 60 zł
Bilet na pojedynczy seans - 14 zł
Bilety na blok filmów animowanych i krótkometrażowych - 10 zł
Zapraszamy do naszej wirtualnej sali MOJEeKINO.pl .
Będziemy wdzięczni, jesli - po wyborze filmu - wybierzesz nasze kino
pokazy specjalne 12,16 i 28.11
Rewelacja ubiegłorocznego MFF w Wenecji, nominowany do Cezarów nowy film cenionego reżysera Dominika Molla to trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji kryminalno-miłosna układanka. Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko gdzieś we Francji.
Zapraszamy do naszej wirtualnej sali MOJEeKINO.pl .
Będziemy wdzięczni, jesli - po wyborze filmu - wybierzesz nasze kino
od 20.11
Botaniczny thriller? Dystopijny horror? Dramat rodzinny? Satyra społeczna? Pierwszy anglojęzyczny film Jessiki Hausner jest równie nieprzewidywalny, jak ona sama.
Zapraszamy do naszej wirtualnej sali MOJEeKINO.pl .
Będziemy wdzięczni, jesli - po wyborze filmu - wybierzesz nasze kino
Jedna z najbardziej obiecujących niemieckich reżyserek z powodzeniem mierzy się z dramatem matki stojącej przed dylematem aborcji.
Zapraszamy do naszej sali wirtualnej
https://mojeekino.pl/vods/vod.538
4-5.11
wstęp wolny
Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja od siedemnastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”. Festiwal jest przedsięwzięciem artystycznym, ale ma silny wydźwięk społeczny, podejmując zagadnienia ważne dla środowiska osób niepełnosprawnych i procesu integracji. Jest festiwalem otwartych głów, wrażliwych serc i pozytywnej energii.
8.11.2020
Europejskie przedpremiery, laureaci festiwali, Kino Detektywów dla młodych widzów
10:00 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu | KINO DETEKTYWÓW DLA MŁODYCH WIDZÓW | PRZEDPREMIERA
12:00 Operacja Mumia | KINO DETEKTYWÓW DLA MŁODYCH WIDZÓW | PRZEDPREMIERA
14:30 Szarlatan
17:00 Słudzy | PRZEDPREMIERA
18:30 La Gomera | PRZEDPREMIERA
20:30 O nieskończoności | PRZEDPREMIERA
** Zaproś nasze kino do domu ** Otwieramy wirtualną salę
21 maja ruszyło największe WIRTUALNE KINO STUDYJNE na świecie, stworzone przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych. Od tradycyjnego VOD platformę odróżnia autorski program i możliwość wsparcia ulubionego kina. Od dziś również nasze kino jest obecne na platformie. Nie wychodząc z domu można wpaść do naszej wirtualnej sali i cieszyć się świetnym filmem.
Oglądaj gdzie chcesz : na komputerze, tablecie albo telefonie. Będziemy wdzięczni, jeśli - wybierając film - wybierzesz nasze kino.
Na platformę można wejść poprzez naszą stronę lub z poziomu strony www.mojeekino.pl
14.11 | 20:30
Dokument muzyczny w cyklu KINO JAZZ. Posłuchamy wspaniałej muzyki legend jazzu i zobaczymy na ekranie Louisa Armstronga, The Neville Brothers, The Preservation Hall Jazz Band. O swojej perspektywie Nowego Orleanu opowiedzą m.in. Robert Plant, Keith Richards czy Sting. Ten film to fundament muzycznych podróży każdego kto kocha muzykę.
od 13.11
Geniusz fotografii? Wizjoner z piekła rodem? Kim był Helmut Newton, autor kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów? Zaskakujący obraz Newtona ujawniają fotografowane przez niego top modelki, gwiazdy i aktorki: Catherine Deneuve, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Claudia Schiffer.
od 13.11
Najnowszy film laureata Oscara, Rona Howarda, oparty na powieści J.D. Vance’a z listy bestsellerów New York Timesa.Osobiste i poruszające wspomnienia, z których wyłania się obraz doświadczeń tworzących życie rodzinne. Historia rodziny J.D. to opowieść o trzech fascynujących pokoleniach i ich zmaganiach, by przetrwać i odnieść sukces.
24 - 25.10 | 11:00
Animacja, dubbing, b.o. Dzielna papugoryba Alex przez całe życie marzył o zostaniu super bohaterem. Niespodziewanie dostaje swoją szansę, gdy w pobliżu jego rafy koralowej pojawia się tajemnicza czarna substancja. Aleks i jego dzielni kumple – konik morski Christin i rozdymka Ed podejmują decyzję o opuszczeniu rafy by stawić czoła zagrożeniu i ocalić swój dom.
17.10 | 20:30
18.10 | 18:30
Intymny portret Ronniego Wood’a , legendarnego członka grupy Rolling Stones, w reżyserii Mike'a Figgisa. Człowiek, który będąc już po siedemdziesiątce, wciąż jest na szczycie, opowiada swoją historię od skromnych początków w północnym Londynie, poprzez niewyobrażalne 50 lat kariery na scenie, kiedy to pracował i tworzył muzykę z najwybitniejszymi muzykami naszych czasów
10.10 | 13:00 11.10 | 13:00
Jubileusz 15-lecia słynnych koncertów plenerowych na placu Vrijthof.
W tym roku seria koncertów na placu Vrijthof w rodzinnym mieście André Rieu, Maastricht, nie mogła się odbyć ze względów bezpieczeństwa epidemicznego. Jednak holenderski maestro nie chciał zostawić widzów na całym świecie bez swojej ukochanej muzyki. Postanowił więc przygotować specjalny kinowy koncert, na który złożyły się najbardziej zabawne i wzruszające fragmenty z ostatnich 15 lat występów na placu Vrijthof.
od 18.09
Poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. Fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na nurtujące wszystkich pytania: jak to mogło się wydarzyć, dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?
od 25.09
Oparty na prawdziwej historii film z wybitnymi kreacjami aktorskimi Andrei Braein Hovig i Stellana Skarsgarda.
Film duńskiej reżyserki Marii Sødahl jest subtelną i wzruszającą opowieścią o chorobie, życiowych priorytetach i potrzebie bliskości. Obraz otrzymał na tegorocznym MFF w Berlinie nagrodę Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego.
od 25.09
Najważniejsza polska reżyserka i zarazem jedna z najwybitniejszych autorek światowego kina powraca opartym na faktach, zrealizowanym z rozmachem „Szarlatanem". Debiutujący na tegorocznym Berlinale, gdzie uznano go za jeden z najlepszych tytułów festiwalu, film Agnieszki Holland to znakomita, nieszablonowa i niesłychanie zmysłowa opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę.
od 9.10
Film w reżyserii nagrodzonego Oscarem Aarona Sorkina z gwiazdorską obsadą - Sacha Baron Cohen, Joseph Gordon-Levitt, Frank Langella, Eddie Redmayne, Mark Rylance. Fascynujący filmowy portret jednego z najsłynniejszych procesów w historii USA.
PROCES SIÓDEMKI Z CHICAGO w wybranych kinach od 2 października i na Netflix od 16 października.
25.09 | 12: 30 | wstęp wolny
Bezpłatny pokaz filmowy w ramach Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.
Pierwszy polski, pełnometrażowy film, na temat zmiany klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej. Dowiemy się z niego co sprawiło, że równowaga klimatu na Ziemi została zachwiana i jakie są tego skutki. Film ostrzega, ale przede wszystkim proponuje rozwiązania mogące pomóc powstrzymać nadchodzącą katastrofę. Zmiany już zachodzą, są widoczne także w Polsce. Właśnie znaleźliśmy się w Punkcie Krytycznym.
"Kino to emocje" - #ChodźDoKina Czy pamiętacie jak śmialiście się na projekcji znakomitej komedii albo uroniliście łzę na wzruszającym dramacie? Z pewnością, w końcu KINO TO EMOCJE! „Kino to emocje" to również wyjątkowa kampania społeczna, zainicjowana przez wszystkie kina w Polsce. Od 4 września w kinach, telewizji i internecie możecie zobaczyć emocjonalne spoty z udziałem Joanny Kulig i Marcina Dorocińskiego, którzy przypominają dlaczego warto chodzić do kina!
Kampanię wsparli: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polska Gildia Producentów oraz Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych. Patronami medialnymi są: Telewizja Polska, Radio Zet, Telewizja Polsat, Canal+, TVN, Wirtualna Polska, Filmweb, Onet, Gazeta.pl i Interia.pl. A zatem #ChodźDoKina!
15 maja rozpoczęliśmy zapisy do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na nowy rok szkolny 2020/2021.
Nowe Horyzontyy Edukacji Filmowej to comiesięczne projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do etapów kształcenia. Program powiązany jest z podstawą programową i realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W dniach 1 - 17 września 2020 r. kasa będzie otwierana godzinę przed pierwszym seansem, zamykana 15 minut po rozpoczęciu ostatniego seansu w danym dniu. Zachęcamy do kupna biletów online.
11 - 13.09.2020
Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. Z CZUŁOŚCI DO ŚWIATA - to hasło przewodnie festiwalu. W programie widzowie znajdą filmy odnoszące się do najbardziej aktualnych problemów współczesnego świata. W czasie WEEKENDU Z FESTIWALEM przedstawimy sześć wybranych tytułów: Lekcja miłosci, iHuman, Kobieta, Jak Bóg szukal Karela, Ściana cieni, Tarantino: bękart kina
12.09 | 19:00
Klasyczna opera Verdiego przeniesiona w realia Las Vegas lat 60. XX wieku.
Tenor Piotr Beczała wciela się w rolę Księcia Mantui. U jego boku zobaczymy też barytona Željko Lučića w tytułowej roli i sopranistkę Dianę Damrau, wykonującą partię Gildy, córki Rigoletta, której życiu zagraża przestępcza przeszłość ojca.
16 - 20.09
Zbiory Luwru po raz pierwszy w historii na ekranach kin. Zajrzyj nocą do najsłynniejszego muzeum świata i przyjrzyj się z bliska arcydziełom mistrza.
„Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze" to wyjątkowa kinowa podróż przez najsłynniejsze muzeum świata, a także przez twórczość największego artysty w dziejach – Leonarda da Vinci
11 - 17.09
Najnowszy film węgierskiego mistrza absurdu Gábora Reisza to uniwersalna opowieść o otaczającym nas świecie, w którym ludzie nie potrafią budować trwałych i głębokich relacji. Reżyser w znany już sobie sposób ubiera trudne tematy w lekką formułę. Nie stroni od humoru, ironii czy absurdu idealnie utrzymując proporcje pomiędzy komedią a dramatem.
14 - 17.09
Najlepszy film na upalne lato. Pokazywana w konkursie głównym festiwalu w Wenecji Ema to filmowy rollercoaster z magnetyczną Marianą Di Girolamo i Gaelem Garcíą Bernalem w rolach głównych. Film Larraina to manifest nowego kina, które nasłuchuje pulsu życia, uczy się języka nowego pokolenia. I zamiast snuć opowieść – tańczy.
22.08 | 19:00
Dwie opery jednego wieczóru! : Pietro Mascagni „Cavalleria rusticana" („Rycerskość wieśniacza") i Ruggero Leoncavallo „Pagliacci" (Pajace).
Spektakl transmitowano na cały świat 25.04.2015
Wystepują: Eva-Maria Westbroek, Marcelo Álvarez, Željko Lučić | Patricia Racette, Marcelo Álvarez, George Gagnidze
29.08 | 18:00
Retransmisja spektaklu tanecznego, zarejestrowanego w 2019 roku w Dublinie, z okazji 25-lecia działalności artystycznej znanego i popularnego na całym świecie zespołu tańca irlandzkiego "Riverdance", założonego w 1994 roku przez Michaela Flatleya. Wyjątkowy pokaz wybuchowej energii irlandzkiego tańca, produkcja, nagrodzona nagrodą Grammy za musical, po raz pierwszy na ekranach kin.
UWAGA!
W związku z nasilonym ruchem w mieście, który podwyższa stopień zagrożenia epidemicznego, kierując się troską o Państwa bezpieczeństwo, jesteśmy zmuszeni odwolać wszystkie seanse w dniach 14-15 sierpnia (piątek, sobota). Seanse w niedzielę 16.08 odbędą się już zgodnie z repertuarem, natomiast kasa w tym dniu będzie czynna wyjątkowo od godziny 15:00. Rekomendujemy zakup biletów online.
Bardzo przepraszamy za zmianę.
7 - 20.08
Liam Neeson w komediowej odsłonie, w rozgrzewającej serce opowieści o tym, że w malowniczej Toskanii... wszystko można zacząć od nowa!
Robert i jego syn Jack przyjeżdżają do Włoch, by jak najszybciej sprzedać rodzinną willę. Okazuje się jednak, że dom wymaga gruntownego remontu, ich przymusowe wakacje potrwają dłużej niż zakładali...
16 - 20.08
Słoneczna, pełna światła i soczystych kolorów komedia o uniwersalnym konflikcie tradycji z nowoczesnością oraz zbiorowości i jednostki.Wychowana we Francji Selma postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny. Na miejscu okazuje się jednak, że nie tylko nikt tam na nią nie czeka, ale jej zawód i styl życia nawet najbliższym krewnym wydają się cokolwiek podejrzane. Kulturowe różnice generują serię pomyłek i nieporozumień...
Trwa ogólnopolska akcja pod tytułem „Powrót do kin studyjnych" organizowana przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych, operatora sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Trailer kampanii "Powrót do kin studyjnych" został zrealizowany m.in. innymi we współpracy z Jerzym Satanowskim, autorem ścieżki dźwiękowej do filmu "Dzień świra" (2002) w reż. Marka Koterskiego. Sam film ma już w polskiej kinematografii status kultowego, dlatego właśnie na jego kanwie powstała koncepcja spotu promującego akcję.
ZAPRASZAMY do naszego kina!
KASA PRZYJMUJE ZWROTY NIEWYKORZYSTANYCH BILETÓW Z OKRESU ZAMKNIĘCIA KINA , CZYLI 12.03 - 21.06
8.08 | 18:00
Produkcja taneczna nagrana na deskach Sadler's Wells Theatre w Wielkiej Brytanii w sierpniu 2005. Zapierające dech w piersiach wydarzenie taneczne, przygotowane przez uznanego na całym świecie choreografa Matthew Bourne'a oraz jego Grupę Taneczną New Adventures, The Car Man jest luźną interpetacją słynnej opery Bizeta CARMEN.
31.07 - 6.08
Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami obejmującymi trzy epoki niemieckiej historii, opowiada historię młodego studenta Akademii Sztuk Pięknych Kurta, który zakochuje się z wzajemnością w swojej koleżance Ellie. Na drodze uczuciu staje ojciec dziewczyny. Film z jednej strony jest refleksją nad,naznaczoną szaleństwem, historią Niemiec XX wieku, z drugiej opowieścią o losie artysty konfrontującego się z ideologią i o wyzwalającej mocy sztuki.
Ze względu na problemy techniczne, jesteśmy zmuszeni zawiesić internetową sprzedaż biletów. Pracujemy nad jak najszybszym rozwiązaniem problemu. Do chwili usunięcia awarii, bilety można kupić tylko stacjonarnie, w kasie kina. Za utrudnienia przepraszamy.
Drodzy Państwo,
22 czerwca wznowiliśmy pracę kina. Funkcjonujemy nieco inaczej, niż jeszcze kilka miesięcy temu, ale mamy nadzieję, że reżim sanitarny nie zakłóci magii kina.
Informacje i wskazówki dla Widzów:
KASA PRZYJMUJE ZWROTY NIEWYKORZYSTANYCH BILETÓW Z OKRESU ZAMKNIĘCIA KINA , CZYLI 12.03 - 21.06
19.07 | 18:00
Ella Fitzgerald była 15-letnią dziewczyną z ulicy, kiedy wygrała konkurs talentów w 1934 roku w Apollo Theatre w Harlemie. W ciągu kilku miesięcy stała się gwiazdą. „Ella: Just One of Those Things" to niezwykła podróż przez sześć dekad pokazująca w jaki sposób jej wysublimowany głos, przekształca tragedie które przeżyła i problemy jakie napotkała, w radość.
3-9.07
Nowy film jednego z ciekawszych japońskich reżyserów Kōjiego Fukady to trzymająca w napięciu opowieść o łatwości wydawania osądów i tym, jak mogą one uderzyć w jednostkę. Misternie skonstruowana fabuła wiele mówi o dzisiejszym społeczeństwie Kraju Kwitnącej Wiśni, ale jest też interesującą refleksją nad kondycją współczesnych mediów.
26.03 godz.15:00
27.03 godz.18:30
28.03 godz.16:15
Znany na całym świecie holenderski skrzypek i dyrygent André Rieu zaprasza widzów do kin, aby wspólnie z nimi świętować swój jubileusz i cieszyć się pięknem muzyki. Podczas urodzinowego kinowego show André opowie nam o swoim życiu i o miłości do muzyki.
27 czerwca
28 czerwca
Od Tahiti i archipelagu Markizów, gdzie żył i tworzył Paul Gauguin, po amerykańskie placówki (The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, Art Institute of Chicago, National Gallery of Art w Waszyngtonie, Museum of Fine Arts w Bostonie), w których zachowane są jego wyjątkowe dzieła, reżyser zabiera widza w wyjątkową podróż przez życie odkrytego na nowo rewolucjonisty współczesnego malarstwa
Zgodnie z decyzją Rządu RP, kina mogą zostać otwarte już 6 czerwca. W tej chwili czekamy na szczegółowe wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące funkcjonowania kina w nowym reżimie sanitarnym.
Aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo i komfort oglądania filmów chcemy przygotować się jak najlepiej, dlatego otwarcie kina planujemy w drugiej połowie czerwca.
Gorąco prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość
Od wtorku 26 maja wznawiamy pracę kasy. Od tego dnia przyjmujemy zwroty niewykorzystanych biletów
Zamknięcie instytucji kultury z powodu epidemii sprawiło, że wiele małych kin studyjnych mierzy się z kryzysem. Części grozi zamknięcie.
Zapraszamy Was do Wirtualnego Kina – miejsca, w którym rezerwując bilet na domowy seans "Filmów Twojego Życia" na Kino TV, ratujesz upadające kina!
Nic Cię to nie kosztuje, a za wygenerowany bilet Kino TV przekaże 1 zł na rzecz Stowarzyszenia Kin Studyjnych. Codziennie mozna zarezerwowac trzy bilety
UWAGA!
Drodzy Widzowie,
z powodu trwającego zagrożenia epidemiologicznego i zaleceń wydawanych przez organy administracji rządowej a także w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, zawieszamy działalność kina OKF ILUZJA do odwołania.
Wszystkie zaplanowane pokazy i wydarzenia specjalne, zostaną - w miarę możliwości - przeniesione na późniejsze terminy.
Zwroty biletów, zakupionych na odwołane pokazy
1. Bilety zakupione w kasie kina : zwrotów można dokonywać w kasie kina po wznowieniu działalności placówki. Prosimy o zachowanie biletów oraz paragonów.
2. Bilety zakupione on-line : pieniądze za bilety będą automatycznie zwrócone na konta, z których dokonano wpłaty.
Pozostajemy do dyspozycji i z góry dziękujemy za Państwa wyrozumiałość. O każdej kolejnej zmianie będziemy informować niezwłocznie na naszej stronie internetowej oraz na portalach społecznościowych.
Ponieważ budynek kina przez cały ten czas pozostanie zamknięty, o kontakt w pilnych sprawach prosimy drogą elektroniczną, pod adresem okf@okf.czest.pl lub telefonicznie 34 324 60 58.
Drodzy Widzowie!
Już 25 kwietnia o godz.19:00 odbędzie się organizowana przez The Metropolitan Opera w Nowym Jorku wirtualna operowa gala.
Wezmą w niej udział najwybitniejsi artyści związani z The Metropolitan Opera, którzy wystąpią na żywo ze swoich domów (Piotr Beczała, Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna, sir Bryn Terfel, Diana Damrau, Matthew Polenzani, Lisette Oropesa, Elīna Garanča i wielu innych). Koncert poprowadzi dyrektor generalny Met, Peter Gelb z Nowego Jorku, a towarzyszyć mu będzie dyrektor muzyczny Yannick Nézet-Séguin, przebywający w Montrealu. Koncert będzie można obejrzeć za darmo na stronie Met: https://www.metopera.org/
Pod tym linkiem zaś znajdą Państwo polską zapowiedź prasową: https://bit.ly/2xy4eK4.
Szanowni Państwo,
niestety, dziś musimy podzielić się z Wami przykrą wiadomością. Aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa, nowojorska The Metropolitan Opera odwołała wszystkie przedstawienia do końca tego sezonu (2019–20), czyli do 9 maja włącznie. Oznacza to, że transmisje HD LIVE „Toski" 11 kwietnia oraz „Marii Stuart" 9 maja nie odbędą się (podobnie jak nie odbyła się transmisja „Holendra Tułacza" 14 marca).
Mamy nadzieję, że wszyscy wrócimy do normalnej pracy jak najszybciej i znów będziemy mogli zaprosić Państwa przed kinowy ekran, by mogli cieszyć się najwyższej klasy operą. Zaoferujemy Wam wówczas tytuły w zastępstwie trzech odwołanych transmisji. Biblioteka tytułów The Metropolitan Opera zarejestrowanych w ramach transmisji HD LIVE obejmuje obecnie ponad 100 pozycji. Dystrybutor cyklu wspólnie z Met wybierze dla Was tytuły najatrakcyjniejsze.
Jeśli mogą Państwo poczekać na ogłoszenie tytułów w zastępstwie i będą chętni je zobaczyć na podstawie zachowanych biletów – zachęcamy do tego. Jeśli zdecydują się Państwo na zwrot biletów, będzie można dokonać tego w kasie kina, po wznowieniu jego działalności. Środki za bilety kupione online będą zwracane automatycznie na Państwa konta.
ODWOŁANE! 14.03 | 17:55
Z ostatniej chwili:
Drodzy Widzowie!
W związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 nowojorska The Metropolitan Opera odwołała swoje spektakle do 31 marca. Oznacza to, że zaplanowane na 14 marca przedstawienie „Holendra Tułacza" Wagnera, które miało być transmitowane do kin, nie odbędzie się. Obecnie pracujemy z Met nad znalezieniem atrakcyjnego tytułu w zastępstwie. O dalszych ogłoszeniach z The Metropolitan Opera będziemy informować Państwa na bieżąco. Zachęcamy do śledzenia naszego Facebooka oraz czytania naszego newslettera. Z pozdrowieniami – Zespół nazywowkinach.pl
28.02 - 12.03
Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat. Film w reżyserii Ladja Ly od swojej premiery na festiwalu w Cannes zachwyca krytyków i widzów na całym świecie. „Nędznicy" to jeden z najlepszych europejskich filmów minionego roku, zdobywca wielu nagród na miedzynarodowych festiwalach,, nominowany do Oscara w kategorii najlepszy fiml międzynarodowy.
ODWOŁANE! 25.03
Zapraszamy na ostatni pokaz filmu, z okazji urodzin wokalistki, w ramach cyklu KINO JAZZ. Zaprezentujemy jeden z najważniejszych dokumentów muzycznych w historii USA. Jego bohaterką jest zmarła w 2018 roku Aretha Franklin, którą magazyn "Rolling Stone" okrzyknął wokalistką wszech czasów. Film jest dokumentalnym zapisem dwóch nocy nagrań koncertu gospel Arethy Franklin z roku 1972. To jednocześnie historia amerykańskiej muzyki zapisana na filmie, który nigdy nie ujrzał światła dziennego.
ODWOŁANE! 26.03 | 19:00
spektakl teatralny - retransmisja
Laureaci prestiżowych wyróżnień – Sally Field (Stalowe magnolie, Forrest Gump, Pani Doubtfire, Lincoln) i Bill Pullman (Dzień niepodległości czy nagrodzona w Gdyni Ukryta gra) w poruszającej adaptacji sztuki Wszyscy moi synowie znakomitego dramaturga Arthura Millera.
29.02 | 18:55
To, co tradycyjny gatunek operowy kocha najbardziej, czyli skomplikowane manewry miłosne i polityczne na tle starożytnego Rzymu. Historia cesarzowej Agrypiny, która po śmierci męża za pomocą spisku, zbrodni i podstępu osadziła na tronie swego syna Nerona. W obsadzie wspaniali specjaliści od barokowego śpiewania: Joyce DiDonato, Kate Lindsey i Iestyn Davies.
1.03 | 16:30
Mający polskie korzenie Brytyjczyk Phil Grabsky cztery lata spędził w podróży, dążąc do prawdy o życiu Fryderyka Chopina. Kim był człowiek, którego przerażały publiczne występy, który wyjechał ze swej ojczyzny do Paryża i nie dane mu było powrócić? Kim był ten, który rzadko koncertował, a pomimo złego stanu zdrowia skomponował tak potężne i głębokie dzieła? Kim był wreszcie wirtuoz fortepianu, który wyniósł ten instrument na najwyższy piedestał?
Komediodramat. Pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i tłumnie odwiedzić ją pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Humor i nastrój tego kulturowego koktajlu przywołuje wspomnienie kultowego „Między słowami” Sofii Coppoli
14:30 Kłamstewko
16:20 Marianne i Leonard: Słowa miłości
18:20 Mayday
20:30 Dżentelmeni
W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca walczącego na wojnie secesyjnej, opiekę nad czterema córkami sprawuje samodzielnie ich matka, która wyraźnie wyprzedza swoją epokę, wpajając swoim czterem córkom ideały wolności i namawiając je, by znalazły własną drogę w życiu.
Oparty na prawdziwej historii, najnowszy film Clinta Eastwooda, który pokazuje, co się stanie, gdy medialne fakty przesłonią prawdę. „W Centennial Park jest bomba. Macie trzydzieści minut". Świat po raz pierwszy usłyszał o Richardzie Jewellu, pracowniku ochrony, kiedy ten zgłosił znalezienie ładunku wybuchowego podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku.
Zapraszamy na pokaz filmu "Serce do Walki", w którym główną rolę zagrał pochodzący z Częstochowy Łukasz Wabnic, Mistrz Europy w kickboxingu, trener w Quick Shot Kickboxing. Po seansie zapraszamy na krótkie spotkanie z Łukaszem Wabnicem i Martyną Stejskal -przedstawicielami Stowarzyszenia Quick Shot Kickboxing, oraz na pokaz kickboxingu.
Akcja filmu rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2, drugą górę świata. Grupa kilkunastu wspinaczy, pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego, próbuje dokonać historycznego wejścia na szczyt. Mozolnie, w skrajnie trudnych warunkach kolejne zespoły przygotowują drogę rozwieszając liny i docierają do kolejnych obozów.
W poszukiwaniu Mozarta zabiera nas w podróż śladami tego niezwykłego kompozytora. Phil Grabsky i jego ekipa filmowa z detektywistyczną wprost precyzją rekonstruują losy muzyka. Ponad 80 dzieł Mozarta, zaprezentowanych w filmie, ukazuje zadziwiające podobieństwa i zależności między muzyką, a jej twórcą i jego doświadczeniami.
Szanowni Państwo,
z wielką ulgą i przyjemnością informujemy, że nasz projektor cyfrowy został naprawiony.
Od środy 5 lutego wracamy do regularnego repertuaru.
Przepraszamy za skutki awarii i zmiany w seansach.
Ze względu na awarię projektora jesteśmy zmuszeni do zmiany repertuaru od dnia 23 stycznia do chwili usunięcia awarii.
Kasa zwraca pieniądze za bilety kupione w przedsprzedaży. Od 23.01 aż do odwołania nie prowadzimy przedsprzedaży biletów, wyłacznie sprzedaż bieżącą.
AKTUALNY REPERTUAR:
4.02.2020 | wtorek |
14:00 | Van Gogh. U bram wieczności |
16:00 | Parasite |
18:30 | Kraina miodu |
20:15 | Między morzem a oceanem |
Wszystkim widzom życzymy szampańskiego Sylwestra i samych radosnych dni w Nowym Roku!
Zapraszamy od 2 stycznia.
Już po raz 28 zapraszamy do zabawy w typowanie najlepszego filmu roku. Aby wziąć udział w plebiscycie wystarczy wypełnić kupon i wrzucić do skrzynki w holu kina lub zagłosować TUTAJ. Uczestnicy, którzy podadzą także swoje dane (telefon bądź adres mailowy wezmą udział w losowaniu nagród: karnetów wstępu na Złotą Piątkę, filmów DVD, wydawnictw artystycznych.
od 10.01.2020
Osadzona w mrocznym Nowym Jorku lat 50. historia prywatnego detektywa Lionela Essroga. Wszyscy mówią na niego Brooklyn - takie przezwisko nadał mu mentor i opiekun Frank. Gdy Frank zostaje zamordowany, przed Brooklynem staje najważniejsze zadanie życia - rozwikłać zagadkę jego śmierci.
20.01
Dokładnie w 100-lecie urodzin Federico Felliniego przypomnimy jedno z największych dzieł Mistrza - LA STRADĘ. W 1957 roku film nagrodzono pierwszym w historii Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. W 1995, z okazji stulecia narodzin kina, film znalazł się na watykańskiej liście 45 filmów fabularnych, które propagują szczególne wartości religijne, moralne lub artystyczne.
25-26.01
Wyjątkowa podróż przez życie , odkrytego na nowo, rewolucjonisty współczesnego malarstwa Paula Gauguina : od Tahiti i archipelagu Markizów, gdzie żył i tworzył, po Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, Art Institute of Chicago, National Gallery of Art w Waszyngtonie i Museum of Fine Arts w Bostonie, w których zachowane są jego wyjątkowe dzieła.
1.02 | 18:55
Po raz pierwszy w transmisji i dopiero po raz drugi na scenie The Metropolitan Opera pojawi się „murzyńska opera" George'a Gershwina.To właśnie z tej opery pochodzi jeden z największych przebojów Gershwina – kołysanka „Summertime" , interpretowana na tysiące sposobów przez największe gwiazdy sceny jazzowej, soulowej i pop.
26.12 | 16:30
Podróżą... inaugurujemy nowy cykl, poświęcony życiu i twórczości wielkich kompozytorów muzyki klasycznej. Kręcony na przestrzeni czterech lat i reżyserowany przez Phila Grabskiego, film rejestruje pięć koncertów fortepianowych Beethovena w wykonaniu jednego z najlepszych pianistów naszych czasów – Leifa Ove Andsnesa - pomysłodawcy projektu A Beethoven Journey.
22.12
Dokument, którego akcja rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2. Grupa kilkunastu wspinaczy, pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego, próbuje dokonać historycznego wejścia na szczyt.Tę wyprawową rutynę przerywa tragedia rozgrywająca się na niedalekiej Nanga Parbat...
W wyniku brawurowej akcji Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubko udaje się uratować Elisabeth Revol. Jej partner Tomasz Mackiewicz zostaje pod szczytem Nanga Parbat na zawsze.
7.12 | 18:55
Operowe przedstawienie familijne, z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami, poruszanymi m.in. za pomocą powietrza. Książę Tamino i jego przyjaciel, zabawny ptasznik Papageno, muszą przejść próby, by zyskać wtajemniczenie i nagrodę: miłość idealnej dziewczyny.
16.11 | 16:30 pokaz filmów konkursowych
17.11 | 17:00 finał konkursu - wręczenie nagrod, pokaz nagrodzonych filmów
18.11 | 16:30 pokaz nagrodzonych filmów: wyróznienie - USTA Bartosz Paludkiewicz/ III miejsce CZERWONA BILA Alicja Ziental / II miejsce PRZYJACIEL Krzysztof Magdziarz, I miejsce KAMFORA Adam Kazior
na wszystkie wydarzenia wstęp wolny
8 - 21.11
Kino z pogranicza thrillera szpiegowskiego i political fiction. Wątek szpiegowski, napięcie między mocarstwami i ryzyko konfliktu nuklearnego to tematy, które mimo upływu lat nie tracą na aktualności. Miejscem akcji jest Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, który staje się niemym świadkiem wydarzeń toczącej się tytułowej gry.
1.12 | 12:00
wstęp wolny
Przed projekcją filmu odbędzie się prelekcja "ABC praw człowieka", którą poprowadzi dr hab. Edyta Widawska. Po filmie dyskusja.
"Słowaccy rekruci"- od paramilitarnej bojówki do wielkiej polityki. Jan Gebert rejestruje w swoim debiucie historię powstania paramilitarnej prawicowej organizacji, skupiającej młodych ludzi „rozczarowanych demokracją”.
Pokaz organizowany w ramach projektu WATCH DOCS Zrób to sam Helsińskiej Inicjatywy dla Praw Człowieka.
26.10 | 18:55
Opera na motywach skandalizującej XVIII-wiecznej powieści „Historia kawalera des Grieux i Manon Lescaut" Prévosta, która zainspirowała wielu artystów do stworzenia oper, baletów i dzieł malarskich. Młoda i piękna Manon zakochuje się ze wzajemnością w prostolinijnym kawalerze, ale porzuca prawdziwą miłość na rzecz bycia utrzymanką bogacza. Polska publiczność szczególnie oczekuje pierwszego występu w transmisji do kin z Met naszego wybitnego barytona Artura Rucińskiego w roli brata Manon – Lescauta.
19 i 27.10
Dokument powstał z okazji 500. rocznicy urodzin najwybitniejszego artysty włoskiego renesansu, Jacopa Robustiego, znanego jako Tintoretto. Życie Tintoretta, rozwój jego kariery artystycznej, a także rywalizację z dwójką innych wybitnych malarzy z XVI-wiecznej Wenecji: z Tycjanem i Paolem Veronesem śledzi aktorka Helena Bonham Carter.
do 7.11
Zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy, tam też stopniowo popada w obłęd. W tytułowej roli Willem Dafoe.
29.10
Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać.
2-3.11
Tym razem w ramach międzynarodowego cyklu reportaży kinowych pod tytułem "Wystawa na Ekranie" do kin trafia nasza krakowska "Dama z łasiczką". Ten i wszystkie inne ocalałe obrazy i rysunki Leonarda da Vinci obejrzymy w najnowszym filmie pod tytułem "Leonardo. Dzieła wszystkie", zrealizowanym z okazji 500. rocznicy śmierci tego jednego z trzech wielkich twórców włoskiego renesansu (2 maja 1519 roku).
8 i 11.11
Tytułowe "Podziemie nadziei" to środowisko polskich zwolenników medycznej marihuany – od chorych i ich rodzin, poprzez lekarzy, którzy proponują swoim pacjentom taką terapię, aż po działaczy ruchów legalizacyjnych i tych, którzy lecznicze preparaty sprowadzają z zagranicy lub produkują na miejscu.
11.11 | 13:30
wstęp wolny
Okazją do powstania filmu było 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.Twórcy rekonstruują cztery wizyty Józefa Piłsudskiego w Częstochowie. Pokazują również archiwalne zdjęcia z tego czasu, do których udało im się dotrzeć, a także miejsca, w których Józef Piłsudski bywał w Częstochowie. Film wsparty jest komentarzem historyków.
20.10 (niedziela) | 14:00
Gratulując OLDZE TOKARCZUK literackiego Nobla , zapraszamy na pokaz filmu POKOT Agnieszki Holland, na podstawie powieści Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Zapraszamy zarówno tych, którzy powieść noblistki przeczytali, tych, którzy nie przeczytali, jak i tych, którzy nie doczytali do końca:-)
05.10 godz.19:00
06.10 godz.17:15
André Rieu zaprasza: włóż buty do tańca!
Doroczne koncerty André Rieu w jego rodzinnym mieście Maastricht przyciągają fanów skrzypka ze wszystkich zakątków świata. W tym roku André Rieu zaprasza do założenia butów do tańca i wzięcia udziału w roztańczonym koncercie zatytułowanym „Zatańczymy?”. Retransmisje w kinach w sierpniu 2019.
Na retransmisje nie prowadzimy rezerwacji biletów, wyłącznie sprzedaż.
12.10 godz.18:55
Operą TURANDOT rozpoczniemy sezon transmisji z MET Opera w Nowym Jorku. Ostatnia opera Giacoma Pucciniego po raz trzeci pojawia się w tym cyklu. Olśniewająca inscenizacja Franca Zeffirellego, do której sławny reżyser zaprojektował też baśniową scenografię, zachwyca już kolejne pokolenie widzów nowojorskiej sceny i melomanów z całego świata.
13.10
Z okazji Europejskiego Dnia Kina Artystycznego, który obchodzimy już w najbliższą niedzielę, poza filmami, przygotowaliśmy dla widzów również zabawy, konkursy, prelekcje, drobne upominki. Filmowe upominki ufundowali najlepsi dystrybutorzy filmowi, z którymi współpracujemy.
Zapraszamy do wspólnego świętowania!
21 - 29.09
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci to wydarzenie skierowane do widzów w wieku 4-12 lat oraz ich opiekunów. Ideą, jaka od początku przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi.
od 27.09
Ekranizacja ostatniego scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego ; niezwykła opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć na margines. Na ekranie m.in.:Sebastian Fabijański, Andrzej Chyra, Borys Szyc, Marta Żmuda-Trzebiatowska i wcielający się w filmowe alter ego Andrzeja Żuławskiego Daniel Olbrychski.
8.10 | 12:00
Najbardziej osobisty spośród wszystkich filmów Almodóvara, a jednocześnie, jak podkreśla światowa krytyka, najlepszy film w jego karierze. Pełne emocji dzieło na miarę „Osiem i pół” Felliniego, w którym hiszpański reżyser po raz kolejny zachwyca swoją niepowtarzalną wrażliwością wizualną i w kapitalny sposób łączy wielką czułość z poczuciem humoru.
8.10 | 18:00
Złota Palma dla najlepszego filmu MFF w Cannes 2017, nominacje do Oscara i Złotego Globu, Europejskie Nagrody Filmowe. Przewrotne, błyskotliwe kino, niedające się w żaden sposób zaszufladkować. Reżyser serią komicznych sytuacji sportretował współczesny świat, doprowadzając do czołowego zderzenia politycznej poprawności z tym, co w każdym z nas dzikie i zwierzęce.
15.10 | 18:45
Film Lecha Majewskiego, realizowany na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, dostarczy wrażeń wszystkim, którzy szukają niezapomnianych przeżyć w kinie. Ręką reżysera, na oczach widzów, ożywiony zostaje niezwykły obraz – "Droga Krzyżowa" Bruegla, z całym swym pięknem, z całą swoją surowością i okrucieństwem.
Informujemy, że głosami widzów 23 kin najlepszym filmem Konkursu głównego w plebiscycie publiczności został film: Szybcy i śnieżni (Racetime), reż. Benoît Godbout!
6 - 12.09
Ciepły portret dysfunkcyjnej rodziny, satyra na współczesny, zafiksowany na punkcie technologii świat, a także inspirującą opowieść o szukaniu siebie i dążeniu do samorealizacji. Bernadette Fox ma kochającego, choć zapracowanego męża oraz wspaniałą córkę. Pewnego deszczowego dnia kobieta znika w dziwnych okolicznościach.
20 - 26.09
Oparty na faktach nowy film François Ozona, odbił się głośnym echem na festiwalu w Berlinie, gdzie otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia. Bohaterami są trzej mężczyźni, którzy postanawiają zmierzyć się z demonami przeszłości i próbują postawić przed wymiarem sprawiedliwości księdza, który molestował ich w dzieciństwie i wciąż pełni ważną funkcję w strukturach kościelnych.
W dniach 27-29.08 kino będzie nieczynne. W tych dniach planujemy wymianę ekranu, kurtyny, maskownic, remont oświetlenia. Wszystkie te prace są możliwe dzięki dofinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Zapraszamy od 30 sierpnia.
30.08 - 1.09
Druga część wielkiego przeboju „Sekretne życie zwierzaków domowych". Poznamy dalsze losy najsłodszych zwierzaków świata, które, gdy tylko zamykamy drzwi, wychodząc do szkół i pracy, prowadzą swoje pełne przygód sekretne życie.
W sobotę i niedzielę, po filmie odbędą sie warsztaty plastyczne pt "Żegnamy wakacje". Na warsztatach wykonamy magnesy na lodówkę - pamiątkę z wakacyjnym motywem, która będzie nam przypominała miły czas lata przez caly rok. Wszystkie materialy zapewniamy:-)
Wskazanie - wybrać najlepszy, najpiękniejszy, najprzyjemniejszy czas wakacji i być gotowym do działań twórczych. Zapraszamy!
22.08
Stanisław Janicki jest autorem cyklicznego programu TVP pt. „W starym kinie". Był to najdłużej nadawany program filmowy w historii polskiej telewizji. Spotkaniu towarzyszyć będzie fragment jednego z programów „W starym kinie" oraz pokaz filmu „Antek Policmajster" – czarno-biały polski film fabularny w reżyserii Michała Waszyńskiego z roku 1935.
30.08 - 5.09
Doskonałe recenzje, łzy wzruszenia i 10-minutowa owacja po seansie – to tylko kilka reakcji na najnowszy film jednego z najwybitniejszych reżyserów światowego kina, Pedro Almodóvara. Twórca „Wszystko o mojej matce" i „Porozmawiaj z nią" opowiada o roli przypadku w naszym życiu, o sile pierwszych fascynacji oraz o tym, co po latach zostaje z relacji – zwłaszcza miłosnych – z ważnymi dla nas ludźmi.
30.08 - 11.09
Współczesny Paryż. 24 letni David żyje z dnia na dzień. Utrzymuje się z dorywczej pracy i ciągle odkłada na później poważne decyzje. Kiedy jego siostra ginie w tragicznych okolicznościach, David będzie musiał zaopiekować się małą siostrzenicą.
3.09 godz.18:15
Sensacja Festiwalu w Sundance, arcydzieło współczesnego horroru, okrzyknięte najstraszniejszym filmem ostatnich lat! Nietuzinkowy horror psychologiczny, w którym reżyser miesza elementy znane z klasycznych opowieści o opętaniu, motywy choroby psychicznej, ostracyzmu społecznego, a także dramatu rodzinnego.
4-5.08 godz.17:00
Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja od szesnastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”. Festiwal jest przedsięwzięciem artystycznym, ale ma silny wydźwięk społeczny, podejmując zagadnienia ważne dla środowiska osób niepełnosprawnych i procesu integracji. W tym roku w naszym kinie będzie można zobaczyć sześć niezwykłych filmów przybliżających wiedzę z czym osoby z niepełnosprawnością zmagają się w rzeczywistości. Jak funkcjonują na różnych kontynentach i krajach pojęcia integracja, bariery, tolerancja.
13.08
Michał Koterski, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Robert Więckiewicz, Marcin Dorociński, Katarzyna Figura, Gabriela Muskała, Andrzej Chyra, Tomasz Karolak, Sonia Bohosiewicz, Joanna Kulig, Łukasz Simlat, Magdalena Cielecka, Cezary Pazura w najnowszym filmie Marka Koterskiego o Adasiu Miauczyńskim.
26.07 - 8.08
Jim Jarmusch powraca z nowym filmem, w którym na swój wyjątkowy sposób, nie stroniąc od specyficznego humoru, opowiada zabawną historię inwazji zombie na małe, amerykańskie miasteczko. Gwiazdorska obsada: Bill Murray, Adam Driver, Tilda Swinton, Chloë Sevigny, Steve Buscemi, Danny Glover , Iggy Pop,Tom Waits, Selena Gomez.
30.07
Europejska Nagroda Filmowa 2018 dla najlepszego filmu dokumentalnego.
30 lipca 2007 na wyspie Fårö zmarł szwedzki reżyser filmowy i teatralny, uważany za jednego z najwybitniejszych twórców w historii kina. 30 lipca 2019 roku , 12 lat po jego śmierci, zaprezentujemy znakomity dokument o jego życiu i tworczości.
23.07
W ósmą rocznicę śmierci Amy Winehouse.
Zdobywca Oscara 2016 dla najlepszego filmu dokumentalnego. Amy Winehouse – z dala od kamer, prywatnie, intymnie, a także na scenie w świetle reflektorów. Jej talent, miłość i tajemnica w filmowym wydarzeniu, które zachwyciło i wzruszyło światową widownię.
20.07 godz.20:17:40
20 lipca 1969r o godz.20:17:40 Apollo 11 wylądował na Księzycu. Dokładnie w 50 rocznicę tego wydarzenia zaprezentujemy pasjonujący dokument APOLLO 11. Niespodziewanie odnalezione, dotąd nieprezentowane, bezcenne materiały z taśmy 65 mm, skupienie astronautów i specjalistów z centrum dowodzenia NASA, emocje milionów widzów, którzy w napięciu oglądali z Ziemi tę nadzwyczajną misję.
przed seansem POKAZ ŁAZIKA MARSJAŃSKIEGO
21.06 - 4.07
Anne Hathaway i Rebel Wilson rywalizują o względy młodego milionera. Przedmiotem zabiegów obu pań staje się twórca popularnej aplikacji Thomas, a scenerią ich brawurowej szarży jest pełna słońca i luksusu Riwiera Francuska.
25.06 godz.18:15
Nagroda Specjalna Jury MFF w Cannes 1989, Oscar 1990 dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, Złoty Glob dla najlepszego filmu zagranicznego, 4 Nagrody BAFTA. Nostalgiczna podróż do złotej ery kina. Film podbił serca publiczności na całym świecie i okazał się jednym z największych sukcesów kasowych wśród filmów nieanglojęzycznych w całej historii kina.
7-20.06
Nieprawdopodobna historia jednej z największych gwiazd muzyki w historii popu i rocka - Eltona Johna. W roli Eltona Johna Taron Egerton.
Klip „(I'm Gonna) Love Me Again"! w wykonaniu obu artystów Eltona Johna i Tarona Egertona
28.05 godz.18:15
5 nominacji do Oscara 1941, 37 pozycja na liście 100 najśmieszniejszych filmów wszech czasów, ARCYDZIEŁO. Chaplin w podwójnej roli : bełkotliwego, groźnego, groteskowego bufona i satrapy Adenoida Hynkela oraz poczciwego żydowskiego fryzjera, którego z dyktatorem łączy łudzące fizyczne podobieństwo.
4.05
11:00 Najlepsze animacje - kategoria przedszkolna / warsztaty plastyczne
12:30 Najlepsze animacje - kategoria wczesnoszkolna / warsztaty plastyczne
5.05
11:00 Najlepsze animacje - kategoria wczesnoszkolna / warsztaty plastyczne
12:30 Najlepsze animacje - kategoria przedszkolna / warsztaty plastyczne
28.04 godz.17.00
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Jurij Grigorowicz wg Mariusa Petipy
Spektakl nie tylko opowiada historię śpiącej królewny, ale jest przede wszystkim pełnym uroku, barw i tanecznej wirtuozerii baletowym koncertem, wymagającym zaangażowania olbrzymiego zespołu, w tym uczniów szkoły baletowej, a także kilkudziesięciu solistów.
30.03 godz.17:00 | na żywo z Nowego Jorku
„Walkiria" – drugie ogniwo tetralogii „Pierścień Nibelunga" – opowiada o spotkaniu rozdzielonych bliźniąt: Zygmunta i Zeglindy. Zraniony podczas walki wojownik trafia do domu Zeglindy i zakochuje się w niej z wzajemnością, choć kobieta jest mężatką i okazuje się być jego siostrą. Multimedialna inscenizacja Met nawiązuje do historii wykonań tej opery i podkreśla ponadczasowość dzieła Wagnera.
13-14.04 Basia 2
27-28.04 Robaczki z Zaginionej Dżungli
26.03 godz.12:00 Vice
8 nominacji do Oscara, opowieść o meandrach politycznej kariery Dicka Cheneya, wiceprezydenta za czasów George'a W. Busha. Dick Cheney był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj.
21 marca 2019 świętujemy jubileusz 30-lecia kina. W tym dniu kasa będzie czynna wyjątkowo w godzinach 10:00 - 15:00. Bardzo przepraszamy za utrudnienia.
1-14.03
OSCAR 2019 DLA NAJLEPSZJ AKTORKI DRUGOPLANOWEJ - Reginy King, nominacje w kategoriach: Najlepszy scenariusz adaptowany i Najlepsza muzyka oryginalna
Siła miłości i przywiązania. Siła przetrwania wbrew niesprawiedliwym oskarżeniom. Siła rodziny. „Gdyby ulica Beale umiała mówić” to prawdopodobnie jeden z najpiękniejszych filmów opowiadających o bezwarunkowej miłości, jakie powstały w ostatnich latach.
8.03 godz.11:00
3 Oscary 2019 : NAJLEPSZY FILM, NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY - Mahershala Ali, NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY.
Drobny cwaniaczek z Bronxu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. Ich wspólna podróż, pełna zaskakujących przygód, okaże się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.
8-14.03
Cannes 2018 - Złota Palma za scenariusz, za scenariusz. Oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego. Koncentruje się wokół spotkania Lazzaro, chłopaka tak poczciwego, że często brany jest za pomyleńca, z pięknoduchem Tancredim, młodym szlachcicem o nad wyraz wybujałej wyobraźni.
24.02 godz.14:30
Beksińscy. Album wideofoniczny
Historia wybitnego polskiego malarza - Zdzisława Beksińskiego i jego relacji rodzinnych. Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów z archiwum Beksińskich.
Przed filmem wykład Elżbiety Hak
2.02 godz.18:55 transmisja na żywo
Ognista Cyganka Carmen sama wybiera sobie kochanków, a jej uroda i temperament nie pozwalają żadnemu mężczyźnie przejść obok niej obojętnie. Tym razem polscy widzowie zapewne wyjątkowo skoncentrują swoją uwagę nie na postaci tytułowej, ale na Micaëli i Don Josém, w których role wcieli się operowe małżeństwo: Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna.
14-27.12
Carey Mulligan i Jake Gyllenhaal w zachwycającym debiucie reżyserskim Paula Dano, na podstawie bestsellerowej powieści „Wildlife" autorstwa laureata Nagrody Pulitzera, Richarda Forda. Mulligan rzuciła na kolana widzów i krytyków, tworząc fascynujący portret kobiety, która ma już dość udawania bycia idealną żoną i postanawia uwolnić się z pozornie tylko szczęśliwego związku.
Wszystkim widzom życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia najpiękniejszych marzeń w Nowym Roku
W niedzielę 23 grudnia, w związku z żałobą narodową, kino będzie nieczynne.
Bilety, wykupione na niedzielne seanse, będzie można wymienić lub zwrócić w kasie kina.
7-20.12
Nagroda Kin Studyjnych i Lokalnych na festiwalu Filmowym w Gdyni 2018
W Polsce co roku epizod fugi dysocjacyjnej dotyka kilkadziesiąt tysięcy osób. Film „Fuga" stawia pytania o tożsamość, o to, co o niej decyduje: my sami czy nasze otoczenie? Co byśmy zrobili gdybyśmy się obudzili pewnego dnia jako tabula rasa?
23-29.11
Współczesne Maroko, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Dwudziestoletnia Sofia jest w ciąży, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Seks pozamałżeński jest w jej kraju karany więzieniem. Sofia musi podjąć decyzje, które uratują honor jej rodziny i zaważą na całym jej życiu...
17-18.11
W przeddzień swoich siódmych urodzin, Księżniczka Basia, która najbardziej na świecie uwielbiała czytać, sięgnęła po nową książkę, która okazała się być zaczarowana. Kiedy dziewczynka ją otworzyła, spomiędzy kartek wyfrunęła chmara wielokolorowych motyli! Gdy Basia chciała złapać jednego z nich, w magiczny sposób przeniosła się do baśniowej krainy...
8-11.11 wstęp wolny
8.11 18:15 Popiół i diament | 1958 r.
9.11 17:30 Człowiek z marmuru | 1976 r.
10.11 16:15 Matka Królów | 1982 r.
11.11 17:00 Dla Ciebie, Polsko | 1920 r.| muzyka na żywo Tomasz Sroczyński
18:00 Cud nad Wisłą | 1921 r.| muzyka na żywo Tomasz Sroczyński
19.00 Szaleńcy (My,pierwsza brygada)| 1928 r.| muzyka na żywo Tomasz Sroczyński
11.11 wszystkie bilety po 11 zł
11:00 Basia | dubbing, b/o | po filmie warsztaty plastyczne
13:00 Twój Vincent
15:00 Dobra zmiana
17:00 Dla Ciebie Polsko | NIEPODLEGŁA 2018 | wstęp wolny
18:00 Cud nad Wisłą | NIEPODLEGŁA 2018 | wstęp wolny
19:00 Szaleńcy | NIEPODLEGŁA 2018 | wstęp wolny
20:30 Zimna wojna
12-15.11
12.11 | poniedziałek | DZIEŃ Z OLGIERDEM ŁUKASZEWICZEM
13.11 | wtorek | DZIEŃ Z ADAMEM WORONOWICZEM
14.11 | środa | Madame, Pozycja obowiązkowa, Księgarnia z marzeniami
15.11 | czwartek | Dzień Babci, Czwarta władza, Młynarski. Piosenka finałowa, Jestem taka piękna
20.11 suplement do DNIA Z ADAMEM WORONOWICZEM
12.11 g.16.00
po filmie spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem, laureatem Złotych Lwów Gdańskich 2018 za rolę Andrzeja w JAK PIES Z KOTEM
Najnowszy film Janusza Kondratiuka, autora niezapomnianych „Dziewczyn do wzięcia", to słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych, dla którego inspiracją jest prawdziwa historia. Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości.
13.11 godz.16.30 | DOJRZAŁY FESTIWAL
po filmie spotkanie z Adamem Woronowiczem, odtwórcą roli ojca Adasia Miauczyńskiego, laureatem Złotych Lwów Gdańskich 2018 za rolę hrabiego Hermanna von Krauss w KAMERDYNERZE
Michał Koterski, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Robert Więckiewicz, Marcin Dorociński, Katarzyna Figura, Gabriela Muskała, Andrzej Chyra, Tomasz Karolak, Sonia Bohosiewicz, Joanna Kulig, Łukasz Simlat, Magdalena Cielecka, Cezary Pazura w najnowszym filmie Marka Koterskiego o Adasiu Miauczyńskim.
Szanowni widzowie,
w czwartek 1 listopada kino bedzie nieczynne. Zapraszamy od 2 listopada
27.10 18:55 Dziewczyna z Dzikiego Zachodu / Puccini
13 sezon cyklu THE METROPOLITAN OPERA: LIVE IN HD rozpoczęła transmisja sztandarowego spektaklu Met - Aidy Verdiego z Anną Netrebko w roli tytułowej. Znów będziemy mieli przyjemnosc zobaczyć i usłyszeć Piotra Beczałę, który zaśpiewa w nowej inscenizacji Adriany Lecouvreur Cilei. Po raz pierwszy na dużym ekranie zobaczymy Aleksandrę Kurzak, która wystąpi u boku swojego męża Roberta Alagny w Carmen Bizeta.
14.10.2018
14 października 2018 r. na całym kontynencie w 42 krajach odbędzie się Europejski Dzień Kina Artystycznego. Organizatorami wydarzenia w Europie jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Art-house'owych (CICAE - Art Cinema), przy wsparciu Europa Cinemas, w Polsce Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych.