od 9.10

Nowy film Piotra Domalewskiego, podobnie jak jego głośny debiut, obsypana nagrodami Cicha noc, to słodko-gorzka analiza poplątanych relacji rodzinnych. Na ekranie – poza fantastyczną debiutantką, Zofią Stafiej – zobaczymy m.in. Arkadiusza Jakubika, Tomasza Ziętka i Kingę Preis.

od 9.10

Jude Law i Carrie Coon w thrillerze o małżeństwie, którego pozornie idealne życie zamienia się w spiralę sekretów i kłamstw. Fascynująca, pełna napięcia i tajemnic filmowa układanka.

17.10 | 20:30

18.10 | 18:30

Intymny portret Ronniego Wood’a , legendarnego członka grupy Rolling Stones, w reżyserii Mike'a Figgisa. Człowiek, który będąc już po siedemdziesiątce, wciąż jest na szczycie, opowiada swoją historię od skromnych początków w północnym Londynie, poprzez niewyobrażalne 50 lat kariery na scenie, kiedy to pracował i tworzył muzykę z najwybitniejszymi muzykami naszych czasów

26.09 - 4.10. 2020 Konkurs główny
Dziewięć filmów pełnometrażowych (aktorskich i animowanych) walczy o nagrody Kwiatu Paproci przyznawane przez składy jurorskie i ogólnopolską publiczność.

10.10 | 13:00          11.10 | 13:00

Jubileusz 15-lecia słynnych koncertów plenerowych na placu Vrijthof.

W tym roku seria koncertów na placu Vrijthof w rodzinnym mieście André Rieu, Maastricht, nie mogła się odbyć ze względów bezpieczeństwa epidemicznego. Jednak holenderski maestro nie chciał zostawić widzów na całym świecie bez swojej ukochanej muzyki. Postanowił więc przygotować specjalny kinowy koncert, na który złożyły się najbardziej zabawne i wzruszające fragmenty z ostatnich 15 lat występów na placu Vrijthof.

od 18.09

Poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. Fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na  nurtujące wszystkich pytania: jak to mogło się wydarzyć, dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość?

od 25.09

Oparty na prawdziwej historii film z wybitnymi kreacjami aktorskimi Andrei Braein Hovig i Stellana Skarsgarda.
Film duńskiej reżyserki Marii Sødahl jest subtelną i wzruszającą opowieścią o chorobie, życiowych priorytetach i potrzebie bliskości. Obraz otrzymał na tegorocznym MFF w Berlinie nagrodę Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego.

od 25.09

Najważniejsza polska reżyserka i zarazem jedna z najwybitniejszych autorek światowego kina powraca opartym na faktach, zrealizowanym z rozmachem „Szarlatanem". Debiutujący na tegorocznym Berlinale, gdzie uznano go za jeden z najlepszych tytułów festiwalu, film Agnieszki Holland to znakomita, nieszablonowa i niesłychanie zmysłowa opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę.

 

 

od 9.10

Film w reżyserii nagrodzonego Oscarem Aarona Sorkina z gwiazdorską obsadą - Sacha Baron Cohen, Joseph Gordon-Levitt, Frank Langella, Eddie Redmayne, Mark Rylance. Fascynujący filmowy portret jednego z najsłynniejszych procesów w historii USA.
PROCES SIÓDEMKI Z CHICAGO w wybranych kinach od 2 października i na Netflix od 16 października.

14.10 | 12:00

Liam Neeson, tym razem w  komediowej odsłonie, w rozgrzewającej serce opowieści o tym, że w malowniczej Toskanii... wszystko można zacząć od nowa!

25.09 | 12: 30 | wstęp wolny

Bezpłatny pokaz filmowy w ramach Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.


Pierwszy polski, pełnometrażowy film, na temat zmiany klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej. Dowiemy się z niego co sprawiło, że równowaga klimatu na Ziemi została zachwiana i jakie są tego skutki. Film ostrzega, ale przede wszystkim proponuje rozwiązania mogące pomóc powstrzymać nadchodzącą katastrofę. Zmiany już zachodzą, są widoczne także w Polsce. Właśnie znaleźliśmy się w Punkcie Krytycznym.

19 - 24.09

Twórca wielokrotnie nagradzanego „Erratum", przedstawia poruszającą historię dwojga bohaterów, którzy aby znaleźć szczęście, muszą zburzyć wszystko to, o co do tej pory walczyli. W porywających, głównych rolach wystąpili Magdalena Popławska („Atak paniki") i Piotr Żurawski („Kamper").

"Kino to emocje" - #ChodźDoKina Czy pamiętacie jak śmialiście się na projekcji znakomitej komedii albo uroniliście łzę na wzruszającym dramacie? Z pewnością, w końcu KINO TO EMOCJE! „Kino to emocje" to również wyjątkowa kampania społeczna, zainicjowana przez wszystkie kina w Polsce. Od 4 września w kinach, telewizji i internecie możecie zobaczyć emocjonalne spoty z udziałem Joanny Kulig i Marcina Dorocińskiego, którzy przypominają dlaczego warto chodzić do kina!
Kampanię wsparli: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polska Gildia Producentów oraz Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych. Patronami medialnymi są: Telewizja Polska, Radio Zet, Telewizja Polsat, Canal+, TVN, Wirtualna Polska, Filmweb, Onet, Gazeta.pl i Interia.pl.  A zatem #ChodźDoKina!

15 maja rozpoczęliśmy zapisy do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na nowy rok szkolny 2020/2021.

Nowe Horyzontyy Edukacji Filmowej  to comiesięczne projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do etapów kształcenia. Program powiązany jest z podstawą programową i realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nabór  potrwa do 5 października 2020. 

Zmiana godzin pracy kasy

W dniach 1 - 17 września 2020 r. kasa będzie otwierana godzinę przed pierwszym seansem, zamykana 15 minut po rozpoczęciu ostatniego seansu w danym dniu. Zachęcamy do kupna biletów online.

11 - 13.09.2020

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. Z CZUŁOŚCI DO ŚWIATA - to hasło przewodnie festiwalu. W programie widzowie znajdą filmy odnoszące się do najbardziej aktualnych problemów współczesnego świata. W czasie WEEKENDU Z FESTIWALEM przedstawimy sześć wybranych tytułów: Lekcja miłosci, iHuman, Kobieta, Jak Bóg szukal Karela, Ściana cieni, Tarantino: bękart kina

 

12.09 | 19:00

Klasyczna opera Verdiego przeniesiona w realia Las Vegas lat 60. XX wieku.
Tenor Piotr Beczała wciela się w rolę Księcia Mantui. U jego boku zobaczymy też barytona Željko Lučića w tytułowej roli i sopranistkę Dianę Damrau, wykonującą partię Gildy, córki Rigoletta, której życiu zagraża przestępcza przeszłość ojca.

6.09 | 17:00

Niezwykły dokument i ekskluzywna wycieczka po wystawie Hokusai: Beyond the Great Wave, w British Museum. Film kręcony w Japonii, Francji i Wielkiej Brytanii skupia się na życiu i twórczości Hokusaia w egzotycznym, hermetycznym świecie japońskiej kultury.


16 - 20.09

Zbiory Luwru po raz pierwszy w historii na ekranach kin. Zajrzyj nocą do najsłynniejszego muzeum świata i przyjrzyj się z bliska arcydziełom mistrza.
„Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze" to wyjątkowa kinowa podróż przez najsłynniejsze muzeum świata, a także przez twórczość największego artysty w dziejach – Leonarda da Vinci

28.08 - 3.09

Historia dwóch przyrodnich sióstr Idy i Tuvy, które na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia wyruszają na nurkowanie w odległej części norweskiego wybrzeża. Pod koniec nurkowania dochodzi do wypadku...

28.08 - 10.09

Film z potężną dawka optymizmu, pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu Goło i wesoło - Petera Cattaneo. Historia amatorskiego kobiecego chóru, który decyduje się na występ w Royal Albert Hall.

28.08 - 10.09

Szeroki, epicki obraz wędrówki przez historię Polski XX wieku. Przewodnikiem w tej podróży jest charyzmatyczny, mądry, bezkompromisowy ksiądz, Jan Zieja.

4-10.09

Komediodramat ; opowieść o kobiecie , ktora buntuje się przeciwko lokalnym układom. Niczym islandzka Erin Brockovich, rusza na wojnę z patologiczną korporacją i zastraszonymi sąsiadami, którzy wybierają milczenie.

11 - 17.09

Najnowszy film węgierskiego mistrza absurdu Gábora Reisza to uniwersalna opowieść o otaczającym nas świecie, w którym ludzie nie potrafią budować trwałych i głębokich relacji. Reżyser w znany już sobie sposób ubiera trudne tematy w lekką formułę. Nie stroni od humoru, ironii czy absurdu idealnie utrzymując proporcje pomiędzy komedią a dramatem.

 


Ema

14 - 17.09

Najlepszy film na upalne lato. Pokazywana w konkursie głównym festiwalu w Wenecji Ema to filmowy rollercoaster z magnetyczną Marianą Di Girolamo i Gaelem Garcíą Bernalem w rolach głównych. Film Larraina to manifest nowego kina, które nasłuchuje pulsu życia, uczy się języka nowego pokolenia. I zamiast snuć opowieść – tańczy.

22.08 | 19:00    RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA  P.Mascagni  /  PAJACE  R.Leoncavallo    wyk.: Eva-Maria Westbroek, Marcelo Álvarez, George Gagnidze


12.09 | 19:00    RIGOLETTO   G.Verdi   wyk.: Željko Lučić, Diana Damrau, Piotr Beczała

21 - 27.08

Niezwykły dokument wyprodukowany przez Jodie Foster i Roberta Redforda, w którym Foster jest również narratorką. To trzymający w napięciu dokument o Alice Guy-Blaché, kobiecie, która przeszła do historii jako pierwsza reżyserka w historii kina.

21 - 27.08

Największy wizjoner polskiego kina - Lech Majewski - powraca z nową produkcją wypełnioną niezwykłymi doznaniami i oszałamiającymi efektami audiowizualnymi. DOLINA BOGÓW to artystyczna uczta wykraczająca poza tradycyjny obraz filmowy.

21- 27.08

Ponad 20 nagród oraz 40 nominacji na światowych festiwalach filmowych. Obejmująca trzy dekady rodzinna saga, której tłem są społeczne, polityczne i ekonomiczne przemiany, do jakich doszło w Chinach, począwszy od lat 80.

22.08 | 19:00

Dwie opery jednego wieczóru! : Pietro Mascagni „Cavalleria rusticana" („Rycerskość wieśniacza")   i  Ruggero Leoncavallo „Pagliacci" (Pajace).

Spektakl transmitowano na cały świat 25.04.2015

Wystepują: Eva-Maria Westbroek, Marcelo Álvarez, Željko Lučić | Patricia Racette, Marcelo Álvarez, George Gagnidze

29.08 | 18:00

Retransmisja spektaklu tanecznego, zarejestrowanego w 2019 roku w Dublinie, z okazji 25-lecia działalności artystycznej znanego i popularnego na całym świecie zespołu tańca irlandzkiego "Riverdance", założonego w 1994 roku przez Michaela Flatleya. Wyjątkowy pokaz wybuchowej energii irlandzkiego tańca, produkcja, nagrodzona nagrodą Grammy za musical, po raz pierwszy na ekranach kin.

Odwołane seanse 14 i 15 sierpnia

UWAGA!

W związku z nasilonym ruchem w mieście, który podwyższa stopień zagrożenia epidemicznego, kierując się troską o Państwa bezpieczeństwo, jesteśmy zmuszeni odwolać wszystkie seanse w  dniach 14-15 sierpnia (piątek, sobota). Seanse w niedzielę 16.08 odbędą się już zgodnie z repertuarem, natomiast kasa w tym dniu będzie czynna wyjątkowo od godziny 15:00. Rekomendujemy zakup biletów online.

Bardzo przepraszamy za zmianę.

7-13.08

Odważne spojrzenie na niedoskonałe macierzyństwo. Jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, gdy w grę wchodzi szczęście i bezpieczeństwo naszych bliskich? Historia kobiety, której ograniczono prawo do widywania się z własnymi dziećmi po tym, jak rozwiodła się z mężem.

7 - 20.08

Liam Neeson w komediowej odsłonie, w rozgrzewającej serce opowieści o tym, że w malowniczej Toskanii... wszystko można zacząć od nowa!

Robert i jego syn Jack przyjeżdżają do Włoch, by jak najszybciej sprzedać rodzinną willę. Okazuje się jednak, że dom wymaga gruntownego remontu, ich przymusowe wakacje potrwają dłużej niż zakładali...

7-20.08

Pełen humoru portret nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób. Milla, poważnie chora nastolatka, zakochuje się w Mosesie- chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę.

16 - 20.08

Słoneczna, pełna światła i soczystych kolorów komedia o uniwersalnym konflikcie tradycji z nowoczesnością oraz zbiorowości i jednostki.Wychowana we Francji Selma  postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny. Na miejscu okazuje się jednak, że nie tylko nikt tam na nią nie czeka, ale jej zawód i styl życia nawet najbliższym krewnym wydają się cokolwiek podejrzane. Kulturowe różnice generują serię pomyłek i nieporozumień...

Trwa ogólnopolska akcja pod tytułem „Powrót do kin studyjnych" organizowana przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych, operatora sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Trailer kampanii "Powrót do kin studyjnych" został zrealizowany m.in. innymi we współpracy z Jerzym Satanowskim, autorem ścieżki dźwiękowej do filmu "Dzień świra" (2002) w reż. Marka Koterskiego. Sam film ma już w polskiej kinematografii status kultowego, dlatego właśnie na jego kanwie powstała koncepcja spotu promującego akcję.

ZAPRASZAMY do naszego kina!

KASA PRZYJMUJE ZWROTY NIEWYKORZYSTANYCH BILETÓW Z OKRESU ZAMKNIĘCIA KINA , CZYLI 12.03 - 21.06

2.08 | 17:00

Film dokumentalny o jednym z najważniejszych dzieł Boscha i jednym z najbardziej ikonicznych i zagadkowych obrazów w historii malarstwa – obrazie Ogród rozkoszy ziemskich.

8.08 | 18:00

Produkcja taneczna nagrana na deskach Sadler's Wells Theatre w Wielkiej Brytanii w sierpniu 2005. Zapierające dech w piersiach wydarzenie taneczne, przygotowane przez uznanego na całym świecie choreografa Matthew Bourne'a oraz jego Grupę Taneczną New Adventures, The Car Man jest luźną interpetacją słynnej opery Bizeta CARMEN.

24-30.07

Pełna wdzięku i humoru opowieść o kobiecości, równości płci oraz o tym, że małżeństwo to prawdziwa.... szkoła przetrwania. Inspiracją do filmu były autentyczne poradniki dla kobiet oraz własne, rodzinne wspomnienia reżysera.

24-30.07

Dwukrotny laureat Oscara® Tom Hanks wciela się w postać pana Rogersa, we współczesnej historii o tym, jak uprzejmość triumfuje nad cynizmem. Całość oparta jest na prawdziwej historii przyjaźni Freda Rogersa i dziennikarza Toma Junoda.

31.07-6.08

Szokująca wizja Polski. W świecie regulowanym bezwzględnym, patriarchalnym kodeksem dwie młode dziewczyny, w imię honoru swych rodzin, muszą dokończyć krwawą wendetę.

31.07 - 6.08

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami obejmującymi trzy epoki niemieckiej historii, opowiada historię młodego studenta Akademii Sztuk Pięknych Kurta, który zakochuje się z wzajemnością w swojej koleżance Ellie. Na drodze uczuciu staje ojciec dziewczyny. Film z jednej strony jest refleksją nad,naznaczoną szaleństwem, historią Niemiec XX wieku, z drugiej opowieścią o losie artysty konfrontującego się z ideologią i o wyzwalającej mocy sztuki.

31.07 - 6.08

Stylowy, poetycki kryminał neo-noir, będący prawdziwą ucztą dla zmysłów. Główny bohater filmu Diao Yinana, którym jest gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka...

Awaria internetowego systemu sprzedaży biletów

Ze względu na problemy techniczne, jesteśmy zmuszeni zawiesić internetową sprzedaż biletów. Pracujemy nad jak najszybszym rozwiązaniem problemu. Do chwili usunięcia awarii, bilety można kupić tylko stacjonarnie, w kasie kina. Za utrudnienia przepraszamy.

25.07 godz.19:00

Retransmisja z Metropolitan Opera. W głównyych rolach: John Del Carlo, Anna Netrebko, Matthew Polenzani, Mariusz Kwiecień

Drodzy Państwo,

22 czerwca wznowiliśmy pracę kina. Funkcjonujemy nieco inaczej, niż jeszcze kilka miesięcy temu, ale mamy nadzieję, że reżim sanitarny nie zakłóci magii kina.


Informacje i wskazówki dla Widzów:

  • Zachęcamy do kupowania biletów online, natomiast w kasie kina zalecamy korzystanie z kart płatniczych
  • Podczas zakupu biletu prosimy o udostępnienie danych kontaktowych, w celu poinformowania o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną SARS-COV-2
  • W całej przestrzeni kina prosimy o zachowanie dwumetrowego dystansu od innych osób
  • Prosimy o odkażanie dłoni: stanowiska z płynem do dezynfekcji znajdują się przy wejściu, wyjściu i obok kasy
  • Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki ochronnej przez cały czas przebywania w kinie (także w trakcie seansu)
  • Przed wejściem do kina będzie prowadzony pomiar temperatury. Widzów z temperaturą powyżej 37,5 stopni odsyłamy do łóżek:-)
  • Prosimy o zajmowanie miejsc, zgodnie z numeracją na bilecie - kino udostępnia połowę miejsc na sali, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami
 

 KASA PRZYJMUJE ZWROTY NIEWYKORZYSTANYCH BILETÓW Z OKRESU ZAMKNIĘCIA KINA , CZYLI 12.03 - 21.06

19.07 | 18:00

Ella Fitzgerald była 15-letnią dziewczyną z ulicy, kiedy wygrała konkurs talentów w 1934 roku w Apollo Theatre w Harlemie. W ciągu kilku miesięcy stała się gwiazdą. „Ella: Just One of Those Things" to niezwykła podróż przez sześć dekad pokazująca w jaki sposób jej wysublimowany głos, przekształca tragedie które przeżyła i problemy jakie napotkała, w radość.

17.07 godz.18:30

Filmy krótkometrażowe studentów Społecznej Akadmii Nauk w Warszawie.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

26.06 - 2.07

Osnuta islandzką mgłą historia żalu, zemsty i bezwarunkowej miłości. W biały, biały dzień, gdy nieba nie można odróżnić od ziemi, zmarli mogą mówić do tych, którzy wciąż żyją...

26.06 - 2.07

Po przebojowych ,,Jeszcze dalej niż Północ''i ,,Przychodzi facet do lekarza'' kolejna przezabawna
komedia znanego francuskiego komika Kada Merada.

29.06 - 2.07

Szczery, intymny, poruszający i pełen emocji portret kobiety, która próbuje ułożyć swoje życie na nowo, po tym, jak rozsypało się na tysiące kawałków, gdy jej mąż odszedł do innej kobiety.

3-9.07

Renata, z mężem Janem i synem Kamilem,prowadzą pozornie spokojne życie z dala od miasta. Rodzinną sielankę zakłócają jednak epizody, w trakcie których kobieta zachowuje się w dziwny, niepokojący sposób. W relacje pomiędzy wszystkimi wkrada się coraz silniejsza nieufność oraz strach.

3-9.07

Nowy film jednego z ciekawszych japońskich reżyserów Kōjiego Fukady to trzymająca w napięciu opowieść o łatwości wydawania osądów i tym, jak mogą  one uderzyć w jednostkę. Misternie skonstruowana fabuła wiele mówi o dzisiejszym społeczeństwie Kraju Kwitnącej Wiśni, ale jest też interesującą refleksją nad kondycją współczesnych mediów.         

3-9.07

Niejednoznaczny, trzymający w napięciu, spektakularny „Zdrajca” to film o mafii, jakiego jeszcze nie było. Historia opowiadana z perspektywy bossa, który nieoczekiwanie staje po stronie sprawiedliwości.

10-16.07

Skrząca się subtelnym humorem polsko-wietnamska historia, w której detale mówią więcej niż słowa, wzruszająca opowieść o bliskości i wyobcowaniu, małych radościach i upartym dążeniu do celu.

10-16.07

Francuski film o poszukiwaniu szczęścia, o tym jak ważne w życiu są chwile i to, by smakować życie. Ciepła i czuła historia podnosząca na duchu.

 

10-16.07

W swoim zmysłowym, drapieżnym filmie Carlos Reygadas  opowiada o małżeństwie w kryzysie, które na skraj przepaści prowadzi decyzja o otwarciu związku.

17-23.07

Intrygujący dokument o odkrywaniu uniwersalnej siły jogi. Reżyser odwiedza różne miejsca na ziemi, pokazując, jak dużą rolę może odgrywać joga w życiu osób różnych kultur.

17-23.07

Wielbiona przez publiczność na całym świecie komedia Jane Austen o poszukiwaniu równości i śmiałym kroczeniu do happy endu.

17-23.07

Pełna absurdów i sytuacyjnego tragikomizmu opowieść o niełatwej relacji pomiędzy ojcem i synem. Ta słodko-gorzka farsa rodzinna podbiła serca jurorów m.in. na MFF w Karlowych Warach, gdzie film zdobył główną nagrodę.

22 - 25.06

Najnowszy film twórcy "Bożego Ciała" Jana Komasy. Historia studenta prawa Uniwersytetu Warszawskiego, Tomka, którego wyrzucono ze studiów za plagiat.

22 - 23.06

„Kult. Film" zawiera wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały z życia legendarnego zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego. Prawdziwa, emocjonująca i wyczekiwana produkcja o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć.

24 - 25.06

Film otwarcia 76. Festiwalu w Wenecji, mistrzowsko zagrana, intymna opowieść o poszukiwaniach prawdy, miłości i rodzinnego szczęścia.  W obsadzie: Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ethan Hawke.
 
 

26.03 godz.15:00 

27.03 godz.18:30 

28.03 godz.16:15

Znany na całym świecie holenderski skrzypek i dyrygent André Rieu zaprasza widzów do kin, aby wspólnie z nimi świętować swój jubileusz i cieszyć się pięknem muzyki. Podczas urodzinowego kinowego show André opowie nam o swoim życiu i o miłości do muzyki.

27 czerwca

28 czerwca

Od Tahiti i archipelagu Markizów, gdzie żył i tworzył Paul Gauguin, po amerykańskie placówki (The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, Art Institute of Chicago, National Gallery of Art w Waszyngtonie, Museum of Fine Arts w Bostonie), w których zachowane są jego wyjątkowe dzieła, reżyser zabiera widza w wyjątkową podróż przez życie odkrytego na nowo rewolucjonisty współczesnego malarstwa

Otwarcie kina w drugiej połowie czerwca

Zgodnie z decyzją Rządu RP, kina mogą zostać otwarte już 6 czerwca. W tej chwili czekamy na szczegółowe wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące funkcjonowania kina w nowym reżimie sanitarnym.

Aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo i komfort oglądania filmów chcemy przygotować się jak najlepiej, dlatego otwarcie kina planujemy w drugiej połowie czerwca.

Gorąco prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość

26.05 otwieramy kasę

Od wtorku 26 maja wznawiamy pracę kasy. Od tego dnia przyjmujemy zwroty niewykorzystanych biletów

Pomóż kinom studyjnym

Zamknięcie instytucji kultury z powodu epidemii sprawiło, że wiele małych kin studyjnych mierzy się z kryzysem. Części grozi zamknięcie.

Zapraszamy Was do Wirtualnego Kina – miejsca, w którym rezerwując bilet na domowy seans "Filmów Twojego Życia" na Kino TV, ratujesz upadające kina!

Nic Cię to nie kosztuje, a za wygenerowany bilet Kino TV przekaże 1 zł na rzecz Stowarzyszenia Kin Studyjnych. Codziennie mozna zarezerwowac trzy bilety

ZAREZERWUJ BILET

Nie możemy zaprosić Was teraz do naszego kina, ale możemy podarować Wam w prezencie znakomite, artystyczne filmy. Jako widzowie kina studyjnego OKF Iluzja macie okazję cieszyć się trzema miesiącami na MUBI – całkowicie za darmo.

KINO NIECZYNNE

UWAGA!

Drodzy Widzowie,
z powodu trwającego zagrożenia epidemiologicznego i zaleceń wydawanych przez organy administracji rządowej a także w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo,  zawieszamy działalność kina OKF ILUZJA  do odwołania.


Wszystkie zaplanowane pokazy i wydarzenia specjalne, zostaną - w miarę możliwości - przeniesione na późniejsze terminy.


Zwroty biletów, zakupionych na odwołane pokazy
1. Bilety zakupione w kasie kina :  zwrotów można dokonywać w kasie kina po wznowieniu działalności placówki. Prosimy o zachowanie biletów oraz paragonów.
2. Bilety zakupione on-line : pieniądze za bilety będą automatycznie zwrócone na konta, z których dokonano wpłaty.


Pozostajemy do dyspozycji i z góry dziękujemy za Państwa wyrozumiałość. O każdej kolejnej zmianie będziemy informować niezwłocznie na naszej stronie internetowej oraz na portalach społecznościowych.


Ponieważ budynek kina przez cały ten czas pozostanie zamknięty, o kontakt w pilnych sprawach prosimy drogą elektroniczną, pod adresem okf@okf.czest.pl lub telefonicznie 34 324 60 58.Drodzy Widzowie!

Już 25 kwietnia o godz.19:00  odbędzie się organizowana przez The Metropolitan Opera w Nowym Jorku wirtualna operowa gala.


Wezmą w niej udział najwybitniejsi artyści związani z The Metropolitan Opera, którzy wystąpią na żywo ze swoich domów (Piotr Beczała, Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna, sir Bryn Terfel, Diana Damrau, Matthew Polenzani, Lisette Oropesa, Elīna Garanča i wielu innych). Koncert poprowadzi dyrektor generalny Met, Peter Gelb z Nowego Jorku, a towarzyszyć mu będzie dyrektor muzyczny Yannick Nézet-Séguin, przebywający w Montrealu. Koncert będzie można obejrzeć za darmo na stronie Met: https://www.metopera.org/

Pod tym linkiem zaś znajdą Państwo polską zapowiedź prasową: https://bit.ly/2xy4eK4.

Metropolitan Opera odwołuje wszystkie przedstawienia

Szanowni Państwo,

niestety, dziś musimy podzielić się z Wami przykrą wiadomością. Aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa, nowojorska The Metropolitan Opera odwołała wszystkie przedstawienia do końca tego sezonu (2019–20), czyli do 9 maja włącznie. Oznacza to, że transmisje HD LIVE „Toski" 11 kwietnia oraz „Marii Stuart" 9 maja nie odbędą się (podobnie jak nie odbyła się transmisja „Holendra Tułacza" 14 marca).


Mamy nadzieję, że wszyscy wrócimy do normalnej pracy jak najszybciej i znów będziemy mogli zaprosić Państwa przed kinowy ekran, by mogli cieszyć się najwyższej klasy operą. Zaoferujemy Wam wówczas tytuły w zastępstwie trzech odwołanych transmisji. Biblioteka tytułów The Metropolitan Opera zarejestrowanych w ramach transmisji HD LIVE obejmuje obecnie ponad 100 pozycji. Dystrybutor cyklu wspólnie z Met wybierze dla Was tytuły najatrakcyjniejsze.


Jeśli mogą Państwo poczekać na ogłoszenie tytułów w zastępstwie i będą chętni je zobaczyć na podstawie zachowanych biletów – zachęcamy do tego. Jeśli zdecydują się Państwo na zwrot biletów, będzie można dokonać tego w kasie kina, po wznowieniu jego działalności. Środki za bilety kupione online będą zwracane automatycznie na Państwa konta.

8.03|16:00

Ukoronowanie stylu romantycznego w balecie, tytuł uwielbiany przez baletomanów całego świata powraca w nowej inscenizacji. Wiejska dziewczyna Giselle zakochuje się w przystojnym młodzieńcu, nie wiedząc, że to książę Albert w przebraniu...

ODWOŁANE! 14.03 | 17:55

Z ostatniej chwili:

Drodzy Widzowie!

W związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 nowojorska The Metropolitan Opera odwołała swoje spektakle do 31 marca. Oznacza to, że zaplanowane na 14 marca przedstawienie „Holendra Tułacza" Wagnera, które miało być transmitowane do kin, nie odbędzie się. Obecnie pracujemy z Met nad znalezieniem atrakcyjnego tytułu w zastępstwie. O dalszych ogłoszeniach z The Metropolitan Opera będziemy informować Państwa na bieżąco. Zachęcamy do śledzenia naszego Facebooka oraz czytania naszego newslettera.        Z pozdrowieniamiZespół nazywowkinach.pl

28.02 - 12.03

Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat. Film w reżyserii Ladja Ly od swojej premiery na festiwalu w Cannes zachwyca krytyków i widzów na całym świecie. „Nędznicy" to jeden z najlepszych europejskich filmów minionego roku, zdobywca wielu nagród na miedzynarodowych festiwalach,, nominowany do Oscara w kategorii najlepszy fiml międzynarodowy.


6-12.03

Przewrotna komedia o miłości, przemijaniu, pokoleniowych różnicach. Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor, nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie...

ODWOŁANE!

Laureat 10 Orłów 2020, nominacja do Oscara w kategorii Najlepszy film międzynarodowy.
Historia dwudziestoletniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem.

ODWOŁANE! 13 - 19.03

Mroczny thriller, w którym nic nie jest takie, jakie się wydaje, a każdy, nawet z pozoru najbardziej nieistotny szczegół może odgrywać fundamentalną rolę w rozwikłaniu skomplikowanej układanki. W rolach głównych - zdobywca Oscara Dustin Hoffman i Toni Servillo.

ODWOŁANE! od 15.03 w wybrane dni

Zdobywca 4 Oscarów 2020 oraz Złotej Palmy w Cannes.Mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego.

ODWOŁANE! 17.03

Przebojowa opowieść o wyjątkowym chłopaku z niezwykłym marzeniem i drobnym złodziejaszku o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc.

ODWOŁANE! ZMIANA DATY PREMIERY

Nagrodzony kilkunastominutową owacją na festiwalu w Cannes, niejednoznaczny, trzymający w napięciu, spektakularny film o mafii, jakiego jeszcze nie było. Historia opowiadana z perspektywy bossa, który nieoczekiwanie staje po stronie sprawiedliwości...

ODWOŁANE! 21-22.03

Oscar 2020 dla najlepszego długometrażowego filmu animowanego. Kowboj Chudy wraz z przyjaciółmi wyruszają na poszukiwania zaginionej nowej zabawki, Sztućka.

ODWOŁANE! 24.03 | 18:30

wstęp wolny

po projekcji spotkanie z Juliuszem Sętowskim

ODWOŁANE! 25.03

Zapraszamy na ostatni pokaz filmu, z okazji urodzin wokalistki, w ramach cyklu KINO JAZZ. Zaprezentujemy jeden z najważniejszych dokumentów muzycznych w historii USA. Jego bohaterką jest zmarła w 2018 roku Aretha Franklin, którą magazyn "Rolling Stone" okrzyknął wokalistką wszech czasów. Film jest  dokumentalnym zapisem dwóch nocy nagrań koncertu gospel Arethy Franklin z roku 1972. To jednocześnie historia amerykańskiej muzyki zapisana na filmie, który nigdy nie ujrzał światła dziennego.

ODWOŁANE! 26.03 | 19:00

spektakl teatralny - retransmisja

Laureaci prestiżowych wyróżnień – Sally Field (Stalowe magnolie, Forrest Gump, Pani Doubtfire, Lincoln) i Bill Pullman (Dzień niepodległości czy nagrodzona w Gdyni Ukryta gra) w poruszającej adaptacji sztuki Wszyscy moi synowie znakomitego dramaturga Arthura Millera.


ODWOŁANE! 28-29.03

Animacja. Jakub i Mimmi to para kuzynów, którzy niezbyt się lubią. Wkrótce jednak pojawia się szansa, by to zmienić. Dzieci zaprzyjaźniają się z gangiem gadających psów. Przed nimi bardzo ważne wyzwanie…

5.03 | 18:30

spektakl teatralny - retransmisja z Londynu
reż. Ivo van Hove  
W rolach głównych Gillian Anderson (Z Archiwum X, Sex Education, NT Live: Tramwaj zwany pożądaniem) i Lily James (Mamma Mia! Here We Go Again, Kopciuszek, Yesterday).

Porywająca opowieść o zazdrości, ambicji i władzy.

29.02 | 18:55

To, co tradycyjny gatunek operowy kocha najbardziej, czyli skomplikowane manewry miłosne i polityczne na tle starożytnego Rzymu. Historia cesarzowej Agrypiny, która po śmierci męża za pomocą spisku, zbrodni i podstępu osadziła na tronie swego syna Nerona. W obsadzie wspaniali specjaliści od barokowego śpiewania: Joyce DiDonato, Kate Lindsey i Iestyn Davies.

1.03 | 16:30

Mający polskie korzenie Brytyjczyk Phil Grabsky cztery lata spędził w podróży, dążąc do prawdy o życiu Fryderyka Chopina. Kim był człowiek, którego przerażały publiczne występy, który wyjechał ze swej ojczyzny do Paryża i nie dane mu było powrócić? Kim był ten, który rzadko koncertował, a pomimo złego stanu zdrowia skomponował tak potężne i głębokie dzieła? Kim był wreszcie wirtuoz fortepianu, który wyniósł ten instrument na najwyższy piedestał?

29.02 - 1.03

Bamsiemu zabrakło magicznego miodu, dzięki któremu może być najsilniejszym zwierzakiem w wiosce. Jego przyjaciele wyruszają więc w niebezpieczną podróż, by odnaleźć sekretny składnik tej niezwykłej mikstury.

29.02 - 1.03 | 12:15

Animacja, pełna przygód, wzruszeń i zabawy. Elsa i Anna wraz z przyjaciółmi udają się do Zaczarowanego Lasu w poszukiwaniu pomocy dla swego Królestwa.

28.02 - 5.03

Film o toksycznej męskości, późnym ojcostwie i walce z prywatnymi demonami. Poruszający portret artysty, ale też jeden z najodważniejszych filmowych dzienników intymnych. Reżyseria Abel Ferrara, w głównej roli Willem Dafoe.

Wyniki plebiscytu na najlepszy film ub.roku:

I miejsce      :   Boże Ciało
II miejsce    :   Green book
III miejsce   :   Joker
IV miejsce   :   Parasite
V miejsce    :   Ból i blask   ex aequo  Na noże

Wszystkie filmy zostaną zaprezentowane w lutym 2020. Seanse od 21.02


2.03

Refleksja na temat współczesnego świata a przede wszystkim głęboko ekologiczny i humanistyczny film.

Dwie nominacje do Osara 2020: dla najlepszego filmu międzynarodowego (konkurent Bożego Ciała) oraz dla najlepszego filmu dokumentalnego

21 - 27.02

Najczulszy, najcieplejszy, bezwstydnie romantyczny nowy film Xaviera Dolana jest historią jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością, zmącił beztroskie wody młodości i na zawsze odmienił życie tytułowych bohaterów...

22 - 26.02

Odkrycie festiwali Sundance (Specjalna Nagroda Jury) i Berlinale 2019. Określana „młodzieżowym  "Czasem apokalipsy’” hipnotyczna , mroczna i trzymająca w napięciu opowieść o oddziale mlodych partyznatów w Kolumbii.

3.03 | 12:00

Filmowa biografia Judy Garland - cudownego dziecka sceny i wielkiego ekranu, dziewczyny, która dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie podbiła serca światowej publiczności.

 4.03

Nominowany do Oscara reżyser „Miasta Boga”, Fernando Meirelles  przedstawia opowieść, ukazującą kulisy jednej z najbardziej brzemiennych w skutki zmian na najwyższych szczeblach władzy ostatnich dwóch tysięcy lat.

3-4.03

3 Oscary 2020, 10 nominacji.

Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku I Wojny Światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak...

5.03 | 12:00

Janek prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi, z którą mieszka w Warszawie oraz... Marysi, z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej.

15 i 16.02

Po raz pierwszy w swej historii londyńska Royal Academy of Arts, we współpracy z Museum of Fine Arts w Bostonie, zaprezentuje autoportrety Luciana Freuda, jednego z najbardziej znanych malarzy naszych czasów, wnuka Sigmunda Freuda, twórcy psychoanalizy.

Komediodramat. Pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i tłumnie odwiedzić ją pod pretekstem absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Humor i nastrój tego kulturowego koktajlu przywołuje wspomnienie kultowego „Między słowami” Sofii Coppoli

14 - 20.02

Humor, akcja i zakręcony scenariusz kryminalny w najnowszym filmie Guy'a Ritchi'ego. Gwiazdorska obsada: Matthew McConaughey, Hugh Grant, Colin Farrell.

14.02, 17-20.02

Dokument o jednej z najsłynniejszych popkulturowych love stories. Miłość Leonarda Cohena i jego norweskiej muzy Marianne Ihlen zaczęła się na idyllicznej greckiej wyspie...

Janek prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi, z którą mieszka w Warszawie oraz... Marysi, z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej.

16.02 | 11:15

po projekcji spotkanie z twórcami

Walentynki w kinie 14.02

14:30  Kłamstewko
16:20  Marianne i Leonard: Słowa miłości
18:20  Mayday
20:30  Dżentelmeni

W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca walczącego na wojnie secesyjnej, opiekę nad czterema córkami sprawuje samodzielnie ich matka, która wyraźnie wyprzedza swoją epokę, wpajając swoim czterem córkom ideały wolności i namawiając je, by znalazły własną drogę w życiu.

Oparty na prawdziwej historii, najnowszy film Clinta Eastwooda, który pokazuje, co się stanie, gdy medialne fakty przesłonią prawdę. „W Centennial Park jest bomba. Macie trzydzieści minut". Świat po raz pierwszy usłyszał o Richardzie Jewellu, pracowniku ochrony, kiedy ten zgłosił znalezienie ładunku wybuchowego podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku.

Urwis od szczeniaka żył w luksusie, nauczony, że na jedno szczeknięcie ma do dyspozycji służbę, miski pełne serdelków i drapanie za uchem. Niestety jego ukochana Pani po długim i szczęśliwym życiu przenosi się do wieczności, a jej spadkobiercy nie lubią czworonogów.

Zapraszamy na pokaz filmu "Serce do Walki", w którym główną rolę zagrał pochodzący z Częstochowy Łukasz Wabnic, Mistrz Europy w kickboxingu, trener w Quick Shot Kickboxing. Po seansie zapraszamy na krótkie spotkanie z Łukaszem Wabnicem i Martyną Stejskal -przedstawicielami Stowarzyszenia Quick Shot Kickboxing, oraz na pokaz kickboxingu.

Akcja filmu rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2, drugą górę świata. Grupa kilkunastu wspinaczy, pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego, próbuje dokonać historycznego wejścia na szczyt. Mozolnie, w skrajnie trudnych warunkach kolejne zespoły przygotowują drogę rozwieszając liny i docierają do kolejnych obozów.

W poszukiwaniu Mozarta zabiera nas w podróż śladami tego niezwykłego kompozytora. Phil Grabsky i jego ekipa filmowa z detektywistyczną wprost precyzją rekonstruują losy muzyka. Ponad 80 dzieł Mozarta, zaprezentowanych w filmie, ukazuje zadziwiające podobieństwa i zależności między muzyką, a jej twórcą i jego doświadczeniami.

Koniec awarii. Wracamy do regularnego repertuaru

Szanowni Państwo,

z wielką ulgą i przyjemnością informujemy, że nasz projektor cyfrowy został naprawiony.

Od środy 5 lutego wracamy do regularnego repertuaru.

Przepraszamy za skutki awarii i zmiany w seansach.

Uwaga zmiana repertuaru !

Ze względu na awarię projektora jesteśmy zmuszeni do zmiany repertuaru od dnia 23 stycznia do chwili usunięcia awarii.

Kasa zwraca pieniądze za bilety kupione w przedsprzedaży. Od 23.01 aż do odwołania nie prowadzimy przedsprzedaży biletów, wyłacznie sprzedaż bieżącą.

AKTUALNY REPERTUAR:


4.02.2020 wtorek
14:00 Van Gogh. U bram wieczności
16:00 Parasite
18:30 Kraina miodu
20:15 Między morzem a oceanem

W dniach 31.12.2019 i 1.01.2020 kino nieczynne

 Wszystkim widzom życzymy szampańskiego Sylwestra i samych radosnych dni w Nowym Roku!

Zapraszamy od 2 stycznia.

Już  po  raz 28 zapraszamy  do  zabawy w  typowanie  najlepszego  filmu  roku. Aby wziąć udział w plebiscycie wystarczy  wypełnić kupon i wrzucić do skrzynki w holu kina lub zagłosować TUTAJ. Uczestnicy, którzy podadzą także swoje dane  (telefon bądź adres mailowy wezmą udział w losowaniu nagród: karnetów wstępu na Złotą Piątkę, filmów DVD, wydawnictw artystycznych.

11.01 | 18:55

Premiera sezonu. W tytułowej roli Peter Mattei

11-26.01

Czarownica 2, Basia 3, Szybcy i śnieżni, Młody renifer Alex, Marona - psia opowieść, Kraina lodu 2

6.01.2020 | 16:00

Spektakl familijny, jeden z najpiękniejszych baletów z fenomenalną muzyką Czajkowskiego.

20.12 - 2.01.2020

Film sportowy. W głównej roli wystąpił częstochowianin Łukasz Wabnic, Mistrz Europy w kickboxingu, trener w Quick Shot Kickboxing.

do 9.01

Owacje na stojąco, świetne recenzje i najwyższe oceny dla filmu Romana Polańskiego od czasów „Pianisty". „Oficer i szpieg" opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na wygnanie.

do 9.01

Nagroda FPFF w Gdyni 2019 dla Sebastiana Stankiewicza za drugoplanową rolę męską. Pełna czarnego humoru, seksu i wzruszeń, zaskakująco współczesna historia o Polsce z absurdalnych czasów, w których rzeczy bardzo nieprawdopodobne były całkiem możliwe.

do 9.01

Opowieść o jednej z największych gwiazd kina i piosenki, której niezapomniany przebój „OVER THE RAINBOW" przyniósł nieśmiertelność.

od 10.01.2020

Osadzona w mrocznym Nowym Jorku lat 50. historia prywatnego detektywa Lionela Essroga. Wszyscy mówią na niego Brooklyn - takie przezwisko nadał mu mentor i opiekun Frank. Gdy Frank zostaje zamordowany, przed Brooklynem staje najważniejsze zadanie życia - rozwikłać zagadkę jego śmierci.

10-23.01

Ciepła i pełna wzruszeń  komedia, w której dwóch, pozornie skrajnie niepasujących do siebie bohaterów zostaje najlepszymi przyjaciółmi.

10-15.01

Właściciel kurtki z jeleniej skóry postanawia dla niej unicestwić wszystkie inne kurtki świata...

14.01 | 12:00

Nominowany do Oscara reżyser „Miasta Boga", Fernando Meirelles, oraz trzykrotnie nominowany do Oscara scenarzysta Anthony McCarten przedstawiają opowieść ukazującą kulisy jednej z najbardziej brzemiennych w skutki zmian na najwyższych szczeblach władzy ostatnich dwóch tysięcy lat.

17-23.01

Tom Hooper przedstawia filmową wersję kultowego musicalu Andrew Lloyda Webbera. W filmie zobaczymy m.in.: Jamesa Cordena, Judi Dench, Jasona Derulo, Idrisa Elbę, Jennifer Hudson, Iana McKellena, Taylor Swift oraz Rebel Wilson.

17-30.01

Nicole Kidman, Magot Robbie oraz Charlize Theron wcielają się w trzy dziennikarki stacji Fox News. Kobiety zapoczątkowały skandal medialny z udziałem szefa stacji Rogera Aliesa oraz wpłynęły na zwiększoną widoczność ruchu #metoo.

20.01

Dokładnie w 100-lecie urodzin Federico Felliniego przypomnimy jedno z największych dzieł Mistrza - LA STRADĘ. W 1957 roku film nagrodzono pierwszym w historii Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. W 1995, z okazji stulecia narodzin kina, film znalazł się na watykańskiej liście 45 filmów fabularnych, które propagują szczególne wartości religijne, moralne lub artystyczne.

23.01 | 12:00

Nowoczesne i pełne czarnego humoru podejście do klasycznej kryminalnej zagadki w stylu mistrzyni gatunku Agathy Christie. Gwiazdorska obsada: Christopher Plummer, Don Johnson, Toni Collette, Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas, Michael Channon.

23.01 |16:30

wstęp wolny

Z inicjatywy Towarzystwa Galeria Literacka, w rocznicę śmierci scenarzysty Władysława Terleckiego przypominamy film GWIAZDA PIOŁUN. Scenariusz filmu powstał na podstawie powieści Władysława Terleckiego pod tym samym tytułem.


od 24.01

Oparty na prawdziwej historii, najnowszy film Clinta Eastwooda, który pokazuje, co się stanie, gdy medialne fakty przesłonią prawdę.

od 24.01

Srebrny Niedźwiedź na festiwalu w Berlinie, niemiecki kandydat do Oscara. Szeroko komentowany debiut Nory Fingscheidt jest chwytającą za serce opowieścią o desperackiej potrzebie uwagi i miłości i czułości oraz bezradności systemu opieki społecznej.

25-26.01

Wyjątkowa podróż przez życie , odkrytego na nowo, rewolucjonisty współczesnego malarstwa Paula Gauguina : od Tahiti i archipelagu Markizów, gdzie żył i tworzył, po  Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, Art Institute of Chicago, National Gallery of Art w Waszyngtonie i  Museum of Fine Arts w Bostonie, w których zachowane są jego wyjątkowe dzieła.

30.01 | 18:30

Laureaci prestiżowych wyróżnień – Sally Field (Stalowe magnolie, Forrest Gump, Pani Doubtfire, Lincoln) i Bill Pullman (Dzień niepodległości czy nagrodzona w Gdyni Ukryta gra) w poruszającej adaptacji sztuki Wszyscy moi synowie znakomitego dramaturga Arthura Millera.

1.02 | 18:55

Po raz pierwszy w transmisji i dopiero po raz drugi na scenie The Metropolitan Opera pojawi się „murzyńska opera" George'a Gershwina.To właśnie z tej opery pochodzi jeden z największych przebojów Gershwina – kołysanka „Summertime" , interpretowana na tysiące sposobów przez największe gwiazdy sceny jazzowej, soulowej i pop.

26.12 | 16:30

Podróżą... inaugurujemy nowy cykl, poświęcony życiu i twórczości wielkich kompozytorów muzyki klasycznej. Kręcony na przestrzeni czterech lat i reżyserowany przez Phila Grabskiego, film rejestruje pięć koncertów fortepianowych Beethovena w wykonaniu jednego z najlepszych pianistów naszych czasów – Leifa Ove Andsnesa  - pomysłodawcy projektu A Beethoven Journey.

29.12

Filmowa podróż po jednym z najsłynniejszych muzeów świata, które obchodzi właśnie jubileusz 200-lecia istnienia.

26.12

Emilia Clarke, święta Bożego Narodzenia, piosenki George'a Michaela, a w tle romantyczna historia miłosna.

27.12 | 12:00

Włoski hit "Dobrze sie kłamie w miłym towarzystwie" w  polskiej wersji. Doborowa obsada:Maja Ostaszewska, Tomasz Kot, Aleksandra Domańska, Michał Żurawski, Łukasz Simlat, Wojciech Żołądkowicz, Kasia Smutniak.

28-29.12

Utrzymana w dobrym tempie komedia kryminalna, pełna zwrotów akcji, niespodzianek i ślepych uliczek.

20.12

Dokumentalny zapis dwóch nocy nagrań koncertu gospel Arethy Franklin z roku 1972. To jednocześnie historia amerykańskiej muzyki zapisana na filmie, który nigdy nie ujrzał światła dziennego.

19 i 22.12

Dokument muzyczny. Film gromadzi znane i nieznane fakty związane z Milesem Davisem, który zapisał się w historii nie tylko jako wybitny trębacz, twórca cool jazzu i niestrudzony eksperymentator, ale także autor muzyki filmowej.

9 - 18.12

Jeden z najważniejszych tytułów tego roku, wyróżniony na tegorocznym MFF w Cannes nagrodą krytyków filmowych FIPRESCI, wyreżyserowany przez Roberta Eggersa, z wybitnymi rolami Willema Dafoe i Roberta Pattinsona.

13 - 19.12

Nominowany do Oscara reżyser „Miasta Boga", Fernando Meirelles, oraz trzykrotnie nominowany do Oscara scenarzysta Anthony McCarten przedstawiają opowieść ukazującą kulisy jednej z najbardziej brzemiennych w skutki zmian na najwyższych szczeblach władzy ostatnich dwóch tysięcy lat.

17.12 | 12:00

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu - Mietka Kosza.

6 - 8.12.2019

Basia 3

Baranek Shaun Film. Farmageddon

Mój przyjaciel Ufik


Zapraszamy do wspólnego modelowania balonów, kolorowania kadrów i projektowania mikołajkowych dekoracji.

Czekamy na naszych młodych widzów w MIKOŁAJKOWYM ZAKĄTKU,  w holu kina.

29.11 - 12.12

Nowoczesne i pełne czarnego humoru podejście do klasycznej kryminalnej zagadki w stylu mistrzyni gatunku Agathy Christie. Gwiazdorska obsada: Christopher Plummer, Don Johnson, Toni Collette, Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas, Michael Channon.

9 - 12.12

Złota Palma MFF w Cannes dla najlepszego reżysera. Historia radykalizującego się chłopca, który w imię religii próbuje zabijać.

22.12

Dokument, którego akcja rozgrywa się podczas zimowej wyprawy na K2. Grupa kilkunastu wspinaczy, pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego, próbuje dokonać historycznego wejścia na szczyt.Tę wyprawową rutynę przerywa tragedia rozgrywająca się na niedalekiej Nanga Parbat...

 

W wyniku brawurowej akcji Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubko udaje się uratować Elisabeth Revol. Jej partner Tomasz Mackiewicz zostaje pod szczytem Nanga Parbat na zawsze.Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/kultura/news-ostatnia-gora-wchodzi-do-kin-mamy-zaproszenia-na-przedpremie,nId,3231739#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

7.12 | 18:55

Operowe przedstawienie familijne, z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami, poruszanymi m.in. za pomocą powietrza. Książę Tamino i jego przyjaciel, zabawny ptasznik Papageno, muszą przejść próby, by zyskać wtajemniczenie i nagrodę: miłość idealnej dziewczyny.

16.11 | 16:30  pokaz  filmów konkursowych

17.11 | 17:00  finał konkursu - wręczenie nagrod, pokaz nagrodzonych filmów

18.11 | 16:30  pokaz nagrodzonych filmów: wyróznienie - USTA Bartosz Paludkiewicz/ III miejsce  CZERWONA BILA Alicja Ziental / II miejsce PRZYJACIEL Krzysztof Magdziarz, I miejsce KAMFORA Adam Kazior

na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

23.11 | 18:55

Po raz pierwszy w transmisji do kin pojawi się jedna z najpiękniejszych oper współczesnych, skomponowane w stylu minimalistycznym arcydzieło Philipa Glassa, amerykańskiego kompozytora zręcznie poruszającego się między niemal wszystkimi rejonami muzyki

8 - 21.11

Kino z pogranicza thrillera szpiegowskiego i political fiction. Wątek szpiegowski, napięcie między mocarstwami i ryzyko konfliktu nuklearnego to tematy, które mimo upływu lat nie tracą na aktualności.  Miejscem akcji jest Pałac Kultury  i Nauki w Warszawie, który staje się niemym świadkiem wydarzeń toczącej się tytułowej gry.

15 - 28.11

Najnowszy film dwukrotnego zdobywcy Złotej Palmy - Kena Loacha, chwytająca za serce opowieść o rodzinie, marzeniach i drodze do szczęścia.

15 - 21.11

Poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty.

22 - 26.11

„Kult. Film" zawiera wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały z życia legendarnego zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego. Prawdziwa, emocjonująca i wyczekiwana produkcja o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć.

22 - 28.11

Cezary Grzesiuk przez dekadę filmował zycie fanów Ruchu Chorzów , próbując odpowiedziec na pytane dlaczego człowiek zostaje kibicem. Emocje, pasja, bycie we wspólnocie czy może wyjątkowa historia klubu? Co kieruje futbolowymi fanatykami?

22 - 28.11

 

Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci w nowym filmie Martina Scorsese. Epicka saga przedstawiająca świat przestępczości zorganizowanej w powojennej Ameryce z perspektywy Franka Sheerana — weterana II wojny światowej, kanciarza i zabójcy na zlecenie, który miał okazję współpracować z najsłynniejszymi kryminalistami stulecia.

28.11 | 12:00

Nagrodzona Złotą Palmą w Cannes, mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłosci wpada na pomysł przekrętu doskonałego...

29.11 - 5.12

Dramatyczna opowieść o trójce bohaterów, uwikłanych w miłosną relację. W głównych rolach:Julia Kijowska, Łukasz Simlat i Bartłomiej Topa.

29.11 - 5.12

Przenikliwy, pełen empatii portret rozpadającego się małżeństwa i rodziny, która pragnie pozostać razem. W głównych rolach Scarlett Johansson i Adam Driver.

1.12 | 12:00

wstęp wolny 
Przed projekcją filmu odbędzie się prelekcja "ABC praw człowieka", którą poprowadzi dr hab. Edyta Widawska.
Po filmie dyskusja.

"Słowaccy rekruci"- od paramilitarnej bojówki do wielkiej polityki. Jan Gebert rejestruje w swoim debiucie historię powstania paramilitarnej prawicowej organizacji, skupiającej młodych ludzi „rozczarowanych demokracją”.

Pokaz organizowany w ramach projektu WATCH DOCS Zrób to sam Helsińskiej Inicjatywy dla Praw Człowieka.

3, 9-11.11

Kontynuacja kinowego hitu, który w Polsce zachwycił prawie 650 tysięcy widzów w każdym wieku! Reżyserka najsłynniejszych seriali w historii telewizji przedstawia nie tylko najzabawniejszy, ale najbardziej wzruszający i nieprzewidywalny film roku.

dodatkowe seanse: 30.10

Inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem...

26.10 | 18:55

Opera na motywach skandalizującej XVIII-wiecznej powieści „Historia kawalera des Grieux i Manon Lescaut"  Prévosta, która zainspirowała wielu artystów do stworzenia oper, baletów i dzieł malarskich. Młoda i piękna Manon zakochuje się ze wzajemnością w prostolinijnym kawalerze, ale porzuca prawdziwą miłość na rzecz bycia utrzymanką bogacza. Polska publiczność szczególnie oczekuje pierwszego występu w transmisji do kin z Met naszego wybitnego barytona Artura Rucińskiego w roli brata Manon – Lescauta.

19 i 27.10

Dokument  powstał z okazji 500. rocznicy urodzin najwybitniejszego artysty włoskiego renesansu, Jacopa Robustiego, znanego jako Tintoretto. Życie Tintoretta, rozwój jego kariery artystycznej, a także rywalizację z dwójką innych wybitnych malarzy z XVI-wiecznej Wenecji: z Tycjanem i Paolem Veronesem śledzi aktorka Helena Bonham Carter.

do 31.10

MFF w Wenecji 2019: Złoty Lew dla najlepszego filmu. Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera po raz pierwszy na wielkim ekranie.

do 7.11

Zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy, tam też stopniowo popada w obłęd. W tytułowej roli Willem Dafoe.

do 7.11

FPFF Gdynia 2019: Srebrne Lwy dla najlepszego filmu, Złote Lwy za : najlepszą role pierwszoplanową dla Dawida Ogrodnika, za najlepszą charakteryzację, muzykę, kostiumy, zdjęcia.

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu.

29.10

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać.

31.10

Autentyczna, odpowiedzialna i zarazem bardzo delikatna opowieść o stracie, żałobie oraz traumie. Jest miejsce na łzy, zadumę, zastanowienie się nad teraźniejszością, ale też na śmiech. Najbardziej pozytywny od dawna  film o stracie .

1 listopada kino nieczynne

2-3.11

Tym razem w ramach międzynarodowego cyklu reportaży kinowych pod tytułem "Wystawa na Ekranie" do kin trafia nasza krakowska "Dama z łasiczką". Ten i wszystkie inne ocalałe obrazy i rysunki Leonarda da Vinci obejrzymy w najnowszym filmie pod tytułem "Leonardo. Dzieła wszystkie", zrealizowanym z okazji 500. rocznicy śmierci tego jednego z trzech wielkich twórców włoskiego renesansu (2 maja 1519 roku).

od 2.11

Najnowszy film Agnieszki Holland, Złote Lwy Gdańskie na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2019

2, 6.11

Nagroda Jury Ekumenicznego na Berlinale 2019. Film bazuje na autentycznych wydarzeniach, które przed kilkoma laty wywołały w bałkańskich mediach falę dyskusji o pozycji kobiet w Kościele i społeczeństwie.

5.11 | 12:00

Patryk Vega opowiada o polskiej scenie politycznej. W głownych rolach: Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr, Daniel Olbrychski, Tomasz Oświeciński, Iwona Bielska, Janusz Chabior, Antoni Królikowski, Marcin Bosak, Ewa Kasprzyk.

8 i 11.11

Tytułowe "Podziemie nadziei" to środowisko polskich zwolenników medycznej marihuany – od chorych i ich rodzin, poprzez lekarzy, którzy proponują swoim pacjentom taką terapię, aż po działaczy ruchów legalizacyjnych i tych, którzy lecznicze preparaty sprowadzają z zagranicy lub produkują na miejscu.

9.11 | 18:55

Słynny operowy wyciskacz łez w nawiązującej do japońskiej tradycji teatralnej inscenizacji Anthony’ego Minghelli

od 10.11

Lata 50. w Brazylii to czas, gdy kobiety są uzależnione od swoich rodziców i mężów. Siostry Gusmão chcą żyć po swojemu: Eurídice pragnie zostać pianistką, Guida marzy o szalonej, wielkiej miłości. Gdy na skutek dramatycznych wydarzeń zostają rozdzielone, nie przestają za sobą tęsknić.

11.11 | 13:30

wstęp wolny

Okazją do powstania filmu było 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.Twórcy rekonstruują cztery wizyty Józefa Piłsudskiego w Częstochowie. Pokazują również archiwalne zdjęcia z tego czasu, do których udało im się dotrzeć, a także miejsca, w których Józef Piłsudski bywał w Częstochowie. Film wsparty jest komentarzem historyków.

20.10 (niedziela) | 14:00

Gratulując OLDZE TOKARCZUK literackiego Nobla , zapraszamy na pokaz filmu POKOT Agnieszki Holland, na podstawie powieści Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Zapraszamy zarówno tych, którzy powieść noblistki przeczytali, tych, którzy nie przeczytali, jak i tych, którzy nie doczytali do końca:-)

od 11.10

Inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem...

od 18.10

Opowieść o miłości wyprzedzającej swój czas i intymnej więzi zdolnej przełamać niejedno tabu.

19-20.10

Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę?

22.10

Złota Palma w Cannes dla Najlepszego filmu, nominacja do Oscara. Misterny, pełen tajemnic film o rodzinie, który bawi i wzrusza. Reżyser z niezwykłym wyczuciem i finezją opowiada o sprawach trudnych, wręcz na granicy patologii, delikatnie, lekko, z uczuciem i sercem.

05.10 godz.19:00
06.10 godz.17:15

André Rieu zaprasza: włóż buty do tańca!
Doroczne koncerty André Rieu w jego rodzinnym mieście Maastricht przyciągają fanów skrzypka ze wszystkich zakątków świata. W tym roku André Rieu zaprasza  do założenia butów do tańca i wzięcia udziału w roztańczonym koncercie zatytułowanym „Zatańczymy?”. Retransmisje w kinach w sierpniu 2019.

Na retransmisje nie prowadzimy rezerwacji biletów, wyłącznie sprzedaż.

12.10 godz.18:55

Operą TURANDOT rozpoczniemy  sezon transmisji z MET Opera w Nowym Jorku. Ostatnia opera Giacoma Pucciniego po raz trzeci pojawia się w tym cyklu. Olśniewająca inscenizacja Franca Zeffirellego, do której sławny reżyser zaprojektował też baśniową scenografię, zachwyca już kolejne pokolenie widzów nowojorskiej sceny i melomanów z całego świata.

niespodzianki | 4. EUROPEJSKI DZIEŃ KINA ARTYSTYCZNEGO

13.10

Z okazji Europejskiego Dnia Kina Artystycznego, który obchodzimy już w najbliższą niedzielę, poza filmami, przygotowaliśmy dla widzów  również zabawy, konkursy, prelekcje, drobne upominki. Filmowe upominki ufundowali najlepsi dystrybutorzy filmowi, z którymi współpracujemy.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

13.10.2019

pokazy przedpremierowe, prelekcje, konkursy, drobne upominki, zabawy dla najmłodszych ! wszystkie seanse w cenie taniego poniedziałku!

11:00 TRZY ORZESZKI DLA KOPCIUSZKA
14:00 SYNONIMY
16:30 MŁODY AHMED  przedpremiera!
18:20 BÓG ISTNIEJE, A JEJ IMIĘ TO PETRUNIA  przedpremiera!
20:30 BOŻE CIAŁO


21 - 29.09

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci to wydarzenie skierowane do widzów w wieku 4-12 lat oraz ich opiekunów. Ideą, jaka od początku przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów,  które  wyróżniają  się  walorami edukacyjnymi, artystycznymi  oraz  produkcyjnymi.

2.10 godz.18:30  wstęp wolny

Filmy laureatów konkursu filmów krótkometrażowych w Pforzheim. Przed filmami odbędzie się  spotkanie z przedstawicielami Kina Komunalnego w Pforzheim.

27.09 - 10.10

Remake włoskiego hitu, inteligentnie dostosowany do rodzimych realiów, a przede wszystkim - zgrabnie napisana opowieść o grzeszkach klasy średniej. W tym lusterku możemy przeglądać się bez końca.

od 27.09

Patryk Vega opowiada o polskiej scenie politycznej. W głownych rolach: Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr, Daniel Olbrychski, Tomasz Oświeciński, Iwona Bielska, Janusz Chabior, Antoni Królikowski, Marcin Bosak, Ewa Kasprzyk.

od 27.09

Ekranizacja ostatniego scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego ; niezwykła opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć na margines. Na ekranie m.in.:Sebastian Fabijański, Andrzej Chyra, Borys Szyc, Marta Żmuda-Trzebiatowska i wcielający się w filmowe alter ego Andrzeja Żuławskiego Daniel Olbrychski.

1.10 | 18:30

Dokument. Matka i córka, żyjące od wielu lat w konflikcie, odbywają pięć spotkań z profesorem Bogdanem de Barbaro, wybitnym psychoterapeutą.

4 - 17.10

Pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść sensacyjna o miłości, zbrodni i zabójczej namiętności.Na ekranie m.in: Artur Żmijewski, Maria Dębska, Sonia Bohosiewicz, Danuta Stenka, Andrzej Seweryn.

4 - 10.10

Pełna uroku komedia o przyjaźni, marzeniach i byciu sobą - w rytmie niezawodnych przebojów disco!

6.10 | 12:00

Jeden z najlepszych, niefabularyzowanych filmów religijnych, rzadki przykład koprodukcji z Watykanem. Osią filmu są idee papieża Franciszka, które przyświecają jego pracy i reformom, a zarazem stanowią odpowiedź na dzisiejsze problemy świata.

8.10 | 12:00

Najbardziej osobisty spośród wszystkich filmów Almodóvara, a jednocześnie, jak podkreśla światowa krytyka, najlepszy film w jego karierze. Pełne emocji dzieło na miarę „Osiem i pół” Felliniego, w którym hiszpański reżyser po raz kolejny zachwyca swoją niepowtarzalną wrażliwością wizualną i w kapitalny sposób łączy wielką czułość z poczuciem humoru.

8.10 | 18:00

Złota Palma dla najlepszego filmu MFF w Cannes 2017, nominacje do Oscara i Złotego Globu, Europejskie Nagrody Filmowe. Przewrotne, błyskotliwe kino, niedające się w żaden sposób zaszufladkować. Reżyser serią komicznych sytuacji sportretował współczesny świat, doprowadzając do czołowego zderzenia politycznej poprawności z tym, co w każdym z nas dzikie i zwierzęce.

od 11.10

Uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story.

15.10 | 18:45

Film Lecha Majewskiego, realizowany na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej,  dostarczy wrażeń wszystkim, którzy szukają niezapomnianych przeżyć w kinie. Ręką reżysera, na oczach widzów, ożywiony zostaje niezwykły obraz – "Droga Krzyżowa" Bruegla, z całym swym pięknem, z całą swoją surowością i okrucieństwem.

KINO DZIECI - laureaci

Informujemy, że głosami widzów 23 kin najlepszym filmem Konkursu głównego w plebiscycie publiczności został film: Szybcy i śnieżni (Racetime), reż. Benoît Godbout!

 

24.09 | 18:45

Drugi w kolejności kinowy film Monthy Pythona, 26 miejsce na liście 101 najzabawniejszych scenariuszy wszech czasów. Obrazoburcza satyra wymierzona zarówno w religię, jak i hollywoodzkie stereotypy, obecne w filmach o tematyce biblijnej.

14.09 | 19:00

Monumentalna opera Giuseppe Verdiego opowiadająca tragiczną historię miłości z czasów faraonów. W roli Aidy Anna Netrebko.

Zapraszamy Nauczycieli i Dyrektorów na bezpłatny pokazy filmu „Piłsudski”, będący inauguracją roku szkolnego w Kinie OKF Iluzja oraz promocją programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

6 - 12.09

Ciepły portret dysfunkcyjnej rodziny, satyra na współczesny, zafiksowany na punkcie technologii świat, a także inspirującą opowieść o szukaniu siebie i dążeniu do samorealizacji. Bernadette Fox ma kochającego, choć zapracowanego męża oraz wspaniałą córkę. Pewnego deszczowego dnia kobieta znika w dziwnych okolicznościach.

6 - 9.09

Piosenkarka Maisie już jako dorosła kobieta odkrywa historię związku swoich rodziców – zupełnie inną od tej, którą znała. Dzięki muzyce poznaje ich jako nastolatków i towarzyszy im przez kolejne etapy związku.

6 - 12.09

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie nowy film twórców kultowego serialu ,,Gomorra”, oparty na bestsellerowej powieści Roberto Saviano.

10.09 | 12:00

Adaptacja opartego na faktach bestsellera o najbardziej zaskakującym szpiegu w historii Wielkiej Brytanii. W tej roli niezrównana Judi Dench.

10.09 | 18:45

Pierwszy i jedyny - jak dotąd - polski film, który otrzymał Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

13 - 18.09

W filmie wykorzystano nagrania z niezapomnianych występów, w tym klasyczne utwory z koncertu Trzech Tenorów, nigdy nieprezentowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych.

13 - 26.09

Kino awanturnicze, płomienny romans, historia Marszałka, jakiej dotąd nie znano.

17.09 | 18:15

Rosyjski kandydat do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Nagroda Jury w Cannes. Nagrody Europejskiej Akademii Filmowej 2017 za najlepsze zdjęcia i najlepszą muzykę. Kameralny, bardzo sugestywny portret współczesnej Rosji.

18.09 | 18:30

Oryginalny i mroczny przebój tegorocznego Berlinale,  nowa produkcja czołowego eksperymentatora współczesnego kina Denisa Côté. Jego nowy film jest klimatyczną, pełną wieloznaczności opowieścią zawieszoną między kinem grozy a minimalistycznym dramatem.

20 - 26.09

Oparty na faktach nowy film François Ozona, odbił się głośnym echem na festiwalu w Berlinie, gdzie otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia. Bohaterami  są trzej mężczyźni, którzy postanawiają zmierzyć się z demonami przeszłości i próbują postawić przed wymiarem sprawiedliwości księdza, który molestował ich w dzieciństwie i wciąż pełni ważną funkcję w strukturach kościelnych.

26.09

Najnowsza komedia W.Allena. W głownych rolach :Timothée Chalamet, Elle Fanning, Selena Gomez i Jude Law.

7.09  5 sesji, co godzinę od 20:00 do 00:00 / sala MGS

Przeżyj niesamowitą przygodę i naucz się podstaw DUBBINGU FILMOWEGO, jednocześnie poznając fragmenty kilku ważnych filmów z historii kina! Spędź tę noc z gwiazdami!

zapisy : okf@okf.czest.pl

24.08

Karkołomne arie, sceny zbiorowe i humor gwarantują zawsze cudowną muzyczną zabawę. Dlatego Met przypomina ten spektakl w gwiazdorskiej obsadzie. Śpiewają specjaliści od Rossiniego: Joyce DiDonato, Juan Diego Flórez, Peter Mattei i nieodżałowany John Del Carlo.

W dniach 27 - 29.08 kino nieczynne

W dniach 27-29.08 kino będzie nieczynne. W tych dniach planujemy wymianę ekranu, kurtyny, maskownic, remont oświetlenia. Wszystkie te prace są możliwe dzięki dofinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Zapraszamy od 30 sierpnia.

31.08 | 18:00

Dwa dokumentalne, krótkometrażowe filmy w reżyserii Grzegorza Paprzyckiego. Oba opowiadają o nacjonalizmie: pierwszy na Ukrainie, drugi w Polsce. Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem  oraz wiceprzewodniczącą Rady Miasta Częstochowy Jolantą Urbańską.

30.08 - 1.09

Druga część wielkiego przeboju „Sekretne życie zwierzaków domowych". Poznamy dalsze losy najsłodszych zwierzaków świata, które, gdy tylko zamykamy drzwi, wychodząc do szkół i pracy, prowadzą swoje pełne przygód sekretne życie.

 

W sobotę i niedzielę, po filmie odbędą sie warsztaty plastyczne pt "Żegnamy wakacje". Na warsztatach wykonamy magnesy na lodówkę - pamiątkę z wakacyjnym motywem, która będzie nam przypominała miły czas lata przez caly rok. Wszystkie materialy zapewniamy:-)
Wskazanie - wybrać najlepszy, najpiękniejszy, najprzyjemniejszy czas wakacji i być gotowym do działań twórczych. Zapraszamy!

21,23, 24.08  2D

22, 25.08  3D

Remake filmu animowanego o tym samym tytule z 1994 roku. Na sawannie rodzi się lew Simba, który ma w przyszłości zastąpić swojego ojca Mufasę na tronie. Poprzedni dziedzic tronu, jego stryj Skaza, nie jest zadowolony z takiego obrotu spraw...

15 - 26.08

Komedia kryminalna – szalone tempo akcji, wyraziste postaci i dowcipne dialogi. Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank...

16 - 26.08

Nowy film Quentina Tarantino, wycieczka do Los Angeles 1969 roku, gdzie wszystko zaczyna się zmieniać.Gwiazdorska obsada: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt,Margot Robbie, Al Pacino, Kurt Russell, Luke Perry, Dakota Fanning. W roli Romana Polańskiego Rafał Zawierucha.

22.08

Stanisław Janicki  jest autorem cyklicznego programu TVP pt. „W starym kinie". Był to najdłużej nadawany program filmowy w historii polskiej telewizji. Spotkaniu towarzyszyć będzie fragment jednego z programów „W starym kinie" oraz pokaz filmu „Antek Policmajster" – czarno-biały polski film fabularny w reżyserii Michała Waszyńskiego z roku 1935.

30.08 - 5.09


Doskonałe recenzje, łzy wzruszenia i 10-minutowa owacja po seansie – to tylko kilka reakcji na najnowszy film jednego z najwybitniejszych reżyserów światowego kina, Pedro Almodóvara. Twórca „Wszystko o mojej matce" i „Porozmawiaj z nią" opowiada o roli przypadku w naszym życiu, o sile pierwszych fascynacji oraz o tym, co po latach zostaje z relacji – zwłaszcza miłosnych – z ważnymi dla nas ludźmi.

30.08 - 5.09

Film o młodych kobietach, które chcą być wolne, niezależne i pragną same decydować o swoim życiu. Jednak przede wszystkim to film o ogromnej potrzebie akceptacji oraz o tolerancji, której brak może doprowadzić do tragedii.

Na zawsze razem

30.08 - 11.09

Współczesny Paryż. 24 letni David żyje z dnia na dzień. Utrzymuje się z dorywczej pracy i ciągle odkłada na później poważne decyzje. Kiedy jego siostra ginie w tragicznych okolicznościach, David będzie musiał zaopiekować się małą siostrzenicą.

3.09 godz.18:15

Sensacja Festiwalu w Sundance, arcydzieło współczesnego horroru, okrzyknięte najstraszniejszym filmem ostatnich lat! Nietuzinkowy horror psychologiczny, w którym reżyser miesza elementy znane z klasycznych opowieści o opętaniu, motywy choroby psychicznej, ostracyzmu społecznego, a także dramatu rodzinnego.

4-5.08 godz.17:00

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja od szesnastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”.  Festiwal jest przedsięwzięciem artystycznym, ale ma silny wydźwięk społeczny, podejmując zagadnienia ważne dla środowiska osób niepełnosprawnych i procesu integracji. W tym roku w naszym kinie będzie można zobaczyć sześć niezwykłych filmów przybliżających wiedzę z czym osoby z niepełnosprawnością zmagają się w rzeczywistości. Jak funkcjonują na różnych kontynentach i krajach pojęcia integracja, bariery, tolerancja.

7 - 11.08

Hodżia mieszka w maleńkiej wiosce wraz ze swoją rodziną. Jednak chciałby zobaczyć wielki świat, którym jest dla niego miasto gdzie mieszka sułtan. Pewnego razu dostaje szansę i od razu z niej korzysta...

Hodżia mieszka w maleńkiej wiosce wraz ze swoją rodziną. Jednak chciałby zobaczyć wielki świat, którym jest dla niego miasto gdzie mieszka sułtan. Pewnego razu dostaje szansę i od razu z niej korzysta
Hodżia mieszka w maleńkiej wiosce wraz ze swoją rodziną. Jednak chciałby zobaczyć wielki świat, którym jest dla niego miasto gdzie mieszka sułtan. Pewnego razu dostaje szansę i od razu z niej korzysta

9 - 14.08

Odważna, szczera i intymna opowieść Anny Skrobiszewskiej o jej wieloletnim związku z wybitnym artystą, autorem tekstów, kompozytorem, wokalistą – Grzegorzem Ciechowskim.

9 - 15.08

Przebój festiwalu Sundance,  dokument będący pasjonującą powieścią o kobiecej sile i determinacji.

9,12,14.08

Emocjonująca podróż za kulisy Blue Note Records, powstałej w Nowym Jorku w 1939 roku pionierskiej wytwórni, wydającej płyty największych artystów jazzowych XX i XXI wieku.

13.08

Zwycięzca LUX Prize dla Najlepszego Europejskiego Filmu i zdobywca 10 islandzkich Oscarów! Przebojowa opowieść o kobiecie, która wywraca system do góry nogami.

13.08

Michał Koterski, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Robert Więckiewicz, Marcin Dorociński, Katarzyna Figura, Gabriela Muskała, Andrzej Chyra, Tomasz Karolak, Sonia Bohosiewicz, Joanna Kulig, Łukasz Simlat, Magdalena Cielecka, Cezary Pazura w najnowszym filmie Marka Koterskiego o Adasiu Miauczyńskim.

14 - 18.08

Dawno, dawno temu, pewien młody wilk o imieniu Szary na skutek działania magicznych mocy został zamieniony w owcę...

20.08

Film dokumentalny skupiający się na postaci papieża Franciszka oraz na jego pontyfikacie.

19 - 31.07

Rodziny Verneuil i Koffi, z filmu "Za jakie grzechy, dobry Boże?", powracają! Claude i Marie muszą stawić czoła nowemu kryzysowi, gdy wszystkie cztery córki wraz z mężami i dziećmi chcą wyjechać z Francji i spróbować szczęścia za granicą.

26.07 - 8.08

Jim Jarmusch powraca z nowym filmem, w którym na swój wyjątkowy sposób, nie stroniąc od specyficznego humoru, opowiada zabawną historię inwazji zombie na małe, amerykańskie miasteczko. Gwiazdorska obsada: Bill Murray, Adam Driver, Tilda Swinton, Chloë Sevigny, Steve Buscemi, Danny Glover ,  Iggy Pop,Tom Waits, Selena Gomez.

26.07 - 8.08

Nowa komedia romantyczna W. Allena  o zakochanej parze studentów, Gatsby’m  i Ashleigh , którzy postanawiają spędzić romantyczny weekend w Nowym Jorku. Niespodziewanie ich ścieżki rozchodzą się i każde z osobna przeżywa własne przygody, pełne humoru i zwrotów akcji.

30.07

Europejska Nagroda Filmowa 2018 dla najlepszego filmu dokumentalnego.

30 lipca 2007 na wyspie Fårö zmarł  szwedzki reżyser filmowy i teatralny, uważany za jednego z najwybitniejszych  twórców w historii kina. 30 lipca 2019 roku , 12 lat po jego śmierci, zaprezentujemy znakomity dokument o jego  życiu i tworczości.

31.07 - 4.08

11-letnia Liliana potrafi rozmawiać ze zwierzętami! Jest to jednak wielka tajemnica, o której nikt nie powinien wiedzieć, poza rodzicami...

1.08 godz.17:00

wstęp wolny

Film Władysława Pasikowskiego o Janie Nowaku - Jeziorańskim. Po filmie spotkanie z Jarosławem Kurskim  autorem książki "Kurier wolności Jan Nowak - Jeziorański"

6.08 godz.12:00

Ujmująca, szczera, słodko-gorzka opowieść o kobiecie, która stara się czerpać z życia pełnymi garściami, chociaż czasem mocno daje jej ono w kość . W głownej roli Julianne Moore

6.08

MFF Cannes 2018 - Złota Palma za najlepszy scenariusz/ Europejska Nagroda Filmowa - Najlepszy europejski film roku wg uniwersytetów (EUFA) / 54. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Chicago - Nagroda główna - Złoty Hugo 

Oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego.

24 - 28.07

Niezwykła przygoda w małym miasteczku, z odrobiną gangsterskiego dreszczyku i małym-wielkim bohaterem, który odkrywa swoją siłę.

28.07

Arcydzieła Claude’a Moneta z Muzeum Orangerie, Muzeum Marmottan, Muzeum Orsay i Giverny

12 - 25.07

Młody mężczyzna budzi się w świecie, gdzie nikt oprócz niego nie zna piosenek Beatlesów...

19 - 25.07

Zwycięzca LUX Prize dla Najlepszego Europejskiego Filmu i zdobywca 10 islandzkich Oscarów! Przebojowa opowieść o kobiecie, która wywraca system do góry nogami.

23.07

Historia o miłości, tęsknocie i utraconej nadziei, w reżyserii Jacka Borcucha, z Krystyną Jandą i Kasią Smutniak w głównych rolach.

23.07

W ósmą rocznicę śmierci Amy Winehouse.

Zdobywca Oscara 2016 dla najlepszego filmu dokumentalnego. Amy Winehouse – z dala od kamer, prywatnie, intymnie, a także na scenie w świetle reflektorów. Jej talent, miłość i tajemnica w filmowym wydarzeniu, które zachwyciło i wzruszyło światową widownię.

20.07 godz.20:17:40

20 lipca 1969r o godz.20:17:40 Apollo 11 wylądował na Księzycu. Dokładnie w 50 rocznicę tego wydarzenia zaprezentujemy pasjonujący dokument APOLLO 11. Niespodziewanie odnalezione, dotąd nieprezentowane, bezcenne materiały z taśmy 65 mm,  skupienie astronautów i specjalistów z centrum dowodzenia NASA, emocje milionów widzów, którzy w napięciu oglądali z Ziemi tę nadzwyczajną misję.

przed seansem  POKAZ ŁAZIKA MARSJAŃSKIEGO

17 - 21.07

Brzydka laleczka Moxy pragnie poznać świat i zrozumieć, dlaczego Paskudom nie dane jest trafiać do rąk dzieciaków.

5-18.07

Thriller Ariego Astera, twórcy "Uciekaj", okrzyknięty arcydziełem po  pierwszych projekcjach. „Intrygujący, piękny, niepokojący, popaprany (!), odważny, zaskakująco zabawny, emocjonalny, nowe arcydzieło.

12-18.07

Historia zaczerpnięta z kart bestsellerowej powieści Lyndy Rutledge rozpoczyna się pierwszego dnia lata i zarazem ostatniego dnia życia Claire Darling. A przynajmniej tak się ekscentrycznej matronie wydaje...

W głównej roli Catherine Deneuve

12 - 18.07

Dokument. Na podstawie materiałów z lat 1999-2000, relacji świadków wydarzeń, jakie miały miejsce po grudniu 1999 roku oraz własnych refleksji i doświadczeń z tamtego okresu reżyser tworzy filmowy portret Władimira Putina i przełomowego okresu w historii Rosji.

3 - 7.07

dubbing, od 7 lat

Aktorska, musicalowa wersja klasycznej animacji Disneya. Chłopak o czystym sercu dostaje propozycję od potężnego wezyra, by znalazł dla niego tajemniczą lampę.

10-14.07

Monika i Dawid, dzięki tajemniczemu Skoczkowi czasu, poznają magiczny świat, w którym żyją pożeracze dni tygodnia i wiele innych niezwykłych postaci. Muszą dowiedzieć się jak cofnąć czas i co zrobić, aby uciec przed wiedźmą, która wykrada wspomnienia.

28.06 - 11.07

Najnowszy film autora "Wielkiego błękitu", "Leona zawodowca", Piątego elementu" i "Lucy" - Luca Bessona.

28.06 - 11.07

Maja Ostaszewska, Joanna Kulig, Rafał Maćkowiak, Agata Buzek, Jacek Poniedziałek , Robert Więckiewicz w polskim thrillerze sci-fi.

21.06 - 4.07

Anne Hathaway i Rebel Wilson rywalizują o względy młodego milionera. Przedmiotem zabiegów obu pań staje się twórca popularnej aplikacji Thomas, a scenerią ich brawurowej szarży jest pełna słońca i luksusu Riwiera Francuska.

Anne Hathaway i Rebel Wilson rywalizują o względy młodego milionera. Przedmiotem zabiegów obu pań staje się twórca popularnej aplikacji, Thomas (Alex Sharp), a scenerią ich brawurowej szarży jest bajkowa, pełna słońca i luksusu Riwiera Francuska.

Czytaj więcej na https://film.interia.pl/film-oszustki,fId,19936#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Anne Hathaway i Rebel Wilson rywalizują o względy młodego milionera. Przedmiotem zabiegów obu pań staje się twórca popularnej aplikacji, Thomas (Alex Sharp), a scenerią ich brawurowej szarży jest bajkowa, pełna słońca i luksusu Riwiera Francuska.

Czytaj więcej na https://film.interia.pl/film-oszustki,fId,19936#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Anne Hathaway i Rebel Wilson rywalizują o względy młodego milionera. Przedmiotem zabiegów obu pań staje się twórca popularnej aplikacji, Thomas (Alex Sharp), a scenerią ich brawurowej szarży jest bajkowa, pełna słońca i luksusu Riwiera Francuska.

Czytaj więcej na https://film.interia.pl/film-oszustki,fId,19936#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Anne Hathaway i Rebel Wilson rywalizują o względy młodego milionera. Przedmiotem zabiegów obu pań staje się twórca popularnej aplikacji, Thomas (Alex Sharp), a scenerią ich brawurowej szarży jest bajkowa, pełna słońca i luksusu Riwiera Francuska.

Czytaj więcej na https://film.interia.pl/film-oszustki,fId,19936#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Anne Hathaway i Rebel Wilson rywalizują o względy młodego milionera. Przedmiotem zabiegów obu pań staje się twórca popularnej aplikacji, Thomas (Alex Sharp), a scenerią ich brawurowej szarży jest bajkowa, pełna słońca i luksusu Riwiera Francuska.

Czytaj więcej na https://film.interia.pl/film-oszustki,fId,19936#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Anne Hathaway i Rebel Wilson rywalizują o względy młodego milionera. Przedmiotem zabiegów obu pań staje się twórca popularnej aplikacji, Thomas (Alex Sharp), a scenerią ich brawurowej szarży jest bajkowa, pełna słońca i luksusu Riwiera Francuska.

Czytaj więcej na https://film.interia.pl/film-oszustki,fId,19936#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Anne Hathaway i Rebel Wilson rywalizują o względy młodego milionera. Przedmiotem zabiegów obu pań staje się twórca popularnej aplikacji, Thomas (Alex Sharp), a scenerią ich brawurowej szarży jest bajkowa, pełna słońca i luksusu Riwiera Francuska.

Czytaj więcej na https://film.interia.pl/film-oszustki,fId,19936#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

9.07 | 12:00

Poruszająca, wywołująca jednocześnie śmiech i łzy, historia o tym, jak ważna jest bliskość i otwartość na potrzeby tych, których kochamy.

9.07 | 18:30

Nagroda Kin Studyjnych na Festiwalu Filmowym w Gdyni 2018.

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia...

13.07 | 19:00

Kristine Opolais, Susanna Phillips, Vittorio Grigolo w romantycznej historii z zycia paryskiej bohemy.

16.07

Nominacje do Oscara i Złotego Globu dla najlepszej animacji, Europejska Nagroda Filmowa 2017. Animowana opowieść o tajemniczej śmierci Vincenta Van Gogha.

25.06 godz.12:00

Życie i wiara obiecującego dziennikarza zostaną poddane próbie, kiedy otrzyma niepowtarzalną okazję przeprowadzenia wywiadu, któremu nie może się oprzeć - wywiadu z kimś, kto jest... Bogiem.

25.06 godz.18:15
Nagroda Specjalna Jury MFF w Cannes 1989, Oscar 1990 dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, Złoty Glob dla najlepszego filmu zagranicznego, 4 Nagrody BAFTA. Nostalgiczna podróż do złotej ery kina. Film podbił serca publiczności na całym świecie i okazał się jednym z największych sukcesów kasowych wśród filmów nieanglojęzycznych w całej historii kina.

26-30.06

Dwójka przyjaciół - nieśmiały Jovan i zadziorna Milica - postanawia odnaleźć wiedźmę i zdjąć zły urok, który jędza rzuciła na tatę dziewczynki

27.06 godz. 17:00 / wstęp wolny

Zdjęcia do filmu Adama Guzińskiego były realizowane głównie na terenie województwa śląskiego, m.in. w  Kokotku,Pyskowicach, Zabrzu, Woźnikach, Kaletach a także w Częstochowie - w okolicach budynków przy ul. Mokrej 14 i Krakowskiej 67/69 oraz 71.

21-26.06

Tytułowa bohaterka, Petra, nigdy nie poznała swego ojca, a jego tożsamość była przed nią ukrywana. Dopiero po śmierci matki dziewczyna postanawia uzupełnić tę lukę w swojej historii i wyrusza na poszukiwania.

21-27.06

Zdobywca nagrody publiczności na festiwalu Sundance.  Prowokacyjny, wciągający i mroczny melodramat w ktorym uwodzicielką jest dojrzała kobieta, a uwodzonym siedemnastolatek. Oboje wpadają w pułapkę pożądania, pychy i kłamstw.

30.06 | 17:00

Film o życiu i pracy artysty oraz Gali - jego muzy i współpracownicy. Wszystko rozpoczyna się w 1929 roku, kluczowym dla jego życia i kariery...

22.06 godz.19:00

Retransmisja z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. W roli Julii niemiecka sopranistka Diana Damrau, partię Romea śpiewa tenor z Włoch Vittorio Grigolo.

19-23.06

June, urodzona optymistka, dla której każdy nowy dzień jest nową przygodą, niespodziewanie odkrywa, ukryte w lesie, wesołe miasteczko – pełne niezwykłych atrakcji i zabawnych mówiących zwierząt. Tyle że coś tam nie gra…

23.06 godz.16:00

bezpłatne wejsciówki do odbioru w kasie kina

przed filmem prelekcja

Dokument o  zapomnianym polskim rzeźbiarzu - szalonym geniuszu, którego życie było serią niezwykłych zdarzeń. Producentem filmu jest Leonardo DiCaprio.

16.06 godz.17:00

Wystawa z Muzeum Van Gogha w Amsterdamie.

12.06 godz.17:00

Pokazywany w konkursie głównym Festiwalu w Cannes wnikliwy portret wielopokoleniowej rodziny, w którym koszmary senne przeplatają się z filozoficznymi dysputami o Koranie.

7-20.06

Nieprawdopodobna historia jednej z największych gwiazd muzyki w historii popu i rocka - Eltona Johna. W roli Eltona Johna Taron Egerton.

Klip „(I'm Gonna) Love Me Again"! w wykonaniu obu artystów Eltona Johna i Tarona Egertona

7-13.06

Historia spotkania trójki wyobcowanych ludzi – młodej emigrantki, polskiego Żyda na uchodźstwie i naznaczonej traumą wojny w Jugosławii kobiety. W jednej z gł. ról Andrzej Chyra.

14-20.06

Jednoczesnie pasjonujące kino polityczne i na wskroś uniwersalna historia o dojrzewaniu. Opowieść o grupie enerdowskich nastolatków, którzy decydują się wyrazić solidarność z uczestnikami Powstania Węgierskiego z roku 1956.

18.06 godz.18:10

Największy hit kinowy XXI wieku w Polsce! Obraz kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej „od strony zakrystii", rzucający światło na tematy niewygodne, trudne, częstokroć przemilczane, ale też poruszające.

11.06 godz.18:30

Nominowany do Oscara dokument, który znalazł się na liście najlepszych filmów 2018 r. według Baracka Obamy. Kapitalna opowieść o dojrzewaniu oraz pokoleniowy portret współczesnych nastolatków.

6.06

Obsypana nagrodami prawdziwa historia  nieprawdopodobnej przyjaźni. 5 nominacji, 3 Oscary 2019: Najlepszy flm, Najlepszy aktor drugoplanowy Mahershala Ali, Najlepszy scenariusz oryginalny.

4.06 godz.18:30  

wstęp wolny

Ostatni film Andrzeja Wajdy  o niepokornym artyście i potrzebie wewnętrznej wolności.

31.05 - 6.06

Panda i banda | Basia 2 | Praziomek | Manu, bądź sobą | Dumbo

1-2 czerwca oprócz projekcji filmowych na naszych młodych widzów będą czekały dodatkowe niespodzianki:

1.06 sobota: Balonowe szaleństwo
2.06 niedziela:
Bajkowe malowanie twarzy


2.07 | 18:30

Złota Palma w Cannes dla najlepszego aktora, Europejskie Nagrody Filmowe 2018

30.05 godz.12:00

Film otwarcie  MFF w Cannes 2018 ,  psychologiczny thriller Asghara Farhadiego, zdobywcy dwóch Oscarów („Klient", „Rozstanie") z Penélope Cruz i Javierem Bardemem  w głównych rolach.

28.05 godz.18:15

5 nominacji do Oscara 1941, 37 pozycja na liście 100 najśmieszniejszych filmów wszech czasów, ARCYDZIEŁO. Chaplin w podwójnej roli : bełkotliwego, groźnego, groteskowego bufona i satrapy Adenoida Hynkela oraz poczciwego żydowskiego fryzjera, którego z dyktatorem  łączy łudzące fizyczne podobieństwo.

23.05

Uhonorowany Specjalną Złotą Palmą esej 88-letniego reżysera: błyskotliwe, radykalne formalnie, prowokacyjne intelektualnie spojrzenie na filmowe medium.

28.05 Dyktator

11.06 Jutro albo pojutrze

18.06 Kler

25.06 Cinema Paradiso 

3-5.05 przedpremierowo

10-23.05

Historia o miłości, tęsknocie i utraconej nadziei, w reżyserii Jacka Borcucha, z Krystyną Jandą i Kasią Smutniak w głównych rolach.

10-23.05

Prawdziwa historia seryjnego mordercy Teda Bundy'ego (w tej roli doskonały Zac Effron), którego zbrodnie wstrząsnęły Ameryką w latach 70-tych.

20-30.05

Uwodzicielski i przewrotny obraz bawiący się pojęciem wierności,w reżyserii Oliviera Assayasa, z Juliette Binoche w jednej z głownych ról.

24-29.05

Komedia romantyczna, ostatnia część trylogii "Ogród rodzinny", która rozgrywa się pod koniec lat 50-tych XX wieku.

24.05-6.06

Film w reżyserii Kennetha Branagh’a ; portret ostatnich trzech lat życia Williama Szekspira, kiedy artysta opuszcza Londyn, by wrócić na łono rodziny w Stratford. W głownych rolach : Kenneth Branagh, Judi Dench, Ian McKellen.

24.05-6.06

Rewelacyjna Julianne Moore w ujmującej, szczerej, słodko-gorzkiej opowieści o kobiecie, która stara się czerpać z życia pełnymi garściami, chociaż czasem mocno daje jej ono w kość.

7-10.06

Komedia romantyczna o "śmiertelniku", który podbija serce księżniczki, a zarazem celna satyra na świat amerykańskiej polityki.

17-19.05

In Touch | PJ Harvey. A Dog Called Money | My Generation | Ustrzelić mafię | Marek Edelman. I była miłośc w getcie | Świadkowie Putina

4.05
11:00 Najlepsze animacje - kategoria przedszkolna / warsztaty plastyczne
12:30 Najlepsze animacje - kategoria wczesnoszkolna / warsztaty plastyczne

5.05
11:00 Najlepsze animacje - kategoria wczesnoszkolna / warsztaty plastyczne
12:30 Najlepsze animacje - kategoria przedszkolna / warsztaty plastyczne

26.04 - 2.05

Synonimy, Pamiątki Claire Darling, U wiedeńskiego trafikanta, Petra, Tajemnica Henri Picka, Nie obchodzi mnie czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy, Yuli

11.05

na żywo z Nowego Jorku

dyrygent: Yannick Nézet-Séguin

obsada :
Isabel Leonard jako Blanche de la Force
Adrianne Pieczonka jako Pani Lidoine (nowa przeorysza)
Erin Morley jako Siostra Konstancja

 

 

 


26.04 -9.05

Hipnotyczna, prowokująca i elektryzująca opowieść o życiu i karierze wielkiej gwiazdy muzyki pop. Oryginalne piosenki do filmu stworzyła SIA, jedna z najpopularniejszych wokalistek XXI wieku.W gł. rolach Natalie Portman i Jude Law.

3-5.05

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA - 4.05

3-9.05

Filmowa adaptacja powieści Anny Seghers przestawiającej życie europejskich uchodźców w czasach nazizmu.

6-8.05

Wyróżniona na Festiwalu w Cannes Nagrodą Specjalną za wartości humanistyczne niezwykła opowieść o przyjaźni, wykluczeniu i człowieczeństwie.

6-9.05

Lato 1945 roku, po wyzwoleniu obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. W gęstym lesie, w opuszczonym pałacu zorganizowany zostaje prowizoryczny, obskurny sierociniec dla ośmiorga dzieci uwolnionych z obozu. Choć początkowo wszystko zdaje się układać, koszmar powraca...

9.05 godz.18:15 | wstęp wolny

Po filmie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu Krzysztofem Kasprzakiem, Zbisławem Janikowskim i historykiem Juliuszem Sętowskim.

25.04 godz.18:15

Jeden z najbardziej oryginalnych filmów o II wojnie światowej, jakie kiedykolwiek nakręcono.

Kwiecień 2019

27 - 28.04  Robaczki z Zaginionej Dżungli

W niedziele  28.04, po filmie zapraszamy na warsztaty plastyczne , prowadzone przez Pracownię Artystyczną "Wielokropka"

28.04 godz.17.00

muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Jurij Grigorowicz wg Mariusa Petipy

Spektakl nie tylko opowiada historię śpiącej królewny, ale jest przede wszystkim pełnym uroku, barw i tanecznej wirtuozerii baletowym koncertem, wymagającym zaangażowania olbrzymiego zespołu, w tym uczniów szkoły baletowej, a także kilkudziesięciu solistów.

17 kwietnia (środa) o godz. 18.40
z przyczyn niezależnych od nas
nie odbędzie się projekcja filmu

„THE PRICE OF EVERYTHING"

23.04, godz. 18:30

wstęp wolny

Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami - Piotrem Machą oraz Alex Freiheit (połówką duetu SIKSA). 

5-18.04

Nagrodzone na festiwalu w Wenecji najnowsze dzieło Laszlo Nemesa, zdobywcy Oscara za "Syna Szawła". Skonstruowany na podobieństwo tajemniczego labiryntu film prowadzi nas przez Budapeszt u progu XX wieku. Przewodniczką po mieście jest młodziutka Irisz,szukająca zaginionego brata.


12-18.04

Losy Rudolfa Nuriejewa, jednego z najsłynniejszych tancerzy w historii, jego słynnej ucieczce z Rosji i próbach zatrzymania go przez KGB.

od 19.04

Fabularyzowany dokument o sile przebaczenia i pojednania.

od 19.04

Dokument fabularyzowany o Bożym Miłosierdziu i misji Siostry Faustyny Kowalskiej, przedstawiający nieznane dotąd fakty i niedawno ujawnione dokumenty.

19-29.04

Znakomite recenzje, zachwyty publiczności, nagroda na festiwalu Sundance, a przede wszystkim fenomenalna rola Maggie Gyllenhaal jako tytułowej przedszkolanki.

22-25.04

Komedia romantyczna. Pełna uroku i wakacyjnej energii historia o miłości, która rodzi się w nieprzewidzianych okolicznościach. W głównych rolach Roma Gąsiorowska i Piotr Adamczyk.

22.04

Dzieła Klimta i Schiele z wiedeńskich muzeów: Albertina, Belweder, Leopoldów i Muzeum Historii Sztuki.

22.04

3 Oscary 2019, Złoty Lew MFF w Wenecji 2018.

Barwny portret konfliktów rodzinnych i społecznej hierarchii pośród politycznego chaosu, opowiadający historię młodych służących pochodzących z indiańskiego ludu Misteków.

30.04 godz.12:00  Całe szczęście

5-8.04

Pierwsza część trylogii pt.: "Ogród rodzinny". Imponująco zrealizowana opowieść, osadzona w realiach okupowanej przez nazistów Pragi.

5 - 11.04

Druga część trylogii, rozgrywająca się w czasach powojennych. Komunizm wkracza do Czechosłowacji...

5 - 11.04

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, historia 19-letniej Uli, dziewczyny z małej miejscowości, która została porwana i zmuszona do prostytucji w Niemczech. Po 2 latach udaje jej się uciec...

30.03 godz.17:00 | na żywo z Nowego Jorku

„Walkiria" – drugie ogniwo tetralogii „Pierścień Nibelunga" – opowiada o spotkaniu rozdzielonych bliźniąt: Zygmunta i Zeglindy. Zraniony podczas walki wojownik trafia do domu Zeglindy i zakochuje się w niej z wzajemnością, choć kobieta jest mężatką i okazuje się być jego siostrą. Multimedialna inscenizacja Met nawiązuje do historii wykonań tej opery i podkreśla ponadczasowość dzieła Wagnera.

15 - 28.03

Nowy film Władysława Pasikowskiego - sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego kuriera z Warszawy Jana Nowaka-Jeziorańskiego

15 - 28.03

Film otwarcie  MFF w Cannes 2018 ,  psychologiczny thriller Asghara Farhadiego, zdobywcy dwóch Oscarów („Klient", „Rozstanie") z Penélope Cruz (Oscar za „Vicky Cristina Barcelona") i Javierem Bardemem (Oscar za „To nie jest kraj dla starych ludzi") w rolach głównych.

22.03 - 4.04

Adaptacja bestsellerowej powieści Joanny Bator. W głownych rolach: Magdalena Cielecka, Marcin Dorociński, Agata Buzek, Aleksandra Konieczna, Dawid Ogrodnik, Jerzy Trela, Dorota Kolak, Piotr Fronczewski.

od 29.03 - 4.04

Złota Palma dla Najlepszego Filmu - Cannes 2018

"To piękny film o prawdziwym rodzinnym szczęściu. Zabawny i wzruszający z zaskakującym zwrotem akcji. „Złodziejaszki" skradły moje serce" – i Grażyna Torbicka.

od 29.03 - 4.04

Europejska Nagroda Filmowa 2019 - Odkrycie Roku Prix FIPRESCI

Objawienie festiwalu w Cannes i najlepszy europejski debiut ubiegłego roku nominowany do Złotego Globu. Subtelny portret dziewczyny uwięzionej w ciele chłopaka.

MŁODY ILUZJONISTA

13-14.04 Basia 2

27-28.04 Robaczki z Zaginionej Dżungli

26.03 godz.12:00 Vice

8 nominacji do Oscara, opowieść o meandrach politycznej kariery Dicka Cheneya, wiceprezydenta za czasów George'a W. Busha. Dick Cheney był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj.


23 - 24.03 godz.11:00 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica

Zmiana godzin pracy kasy dn.21.03.2019

21 marca 2019 świętujemy jubileusz 30-lecia kina. W tym dniu kasa będzie czynna wyjątkowo w godzinach 10:00 - 15:00. Bardzo przepraszamy za utrudnienia.

15-21.03

Grupa uczniów szkoły hotelarskiej jedzie na praktyki. Na miejscu despotyczna menadżerka wyjaśnia, że oczekuje od nich pełnego posłuszeństwa, a najmniejszy sprzeciw oznacza brak zaliczenia...

1.03 / 3.03 / 7.03

Znakomity dokument o górach i ludzkich możliwosciach.

1-14.03

OSCAR 2019 DLA NAJLEPSZJ AKTORKI DRUGOPLANOWEJ - Reginy King, nominacje w kategoriach: Najlepszy scenariusz adaptowany i Najlepsza muzyka oryginalna

Siła miłości i przywiązania. Siła przetrwania wbrew niesprawiedliwym oskarżeniom. Siła rodziny. „Gdyby ulica Beale umiała mówić” to prawdopodobnie jeden z najpiękniejszych filmów opowiadających o bezwarunkowej miłości, jakie powstały w ostatnich latach.

22.02 - 7.03

OSCARY 2018 - nominacja w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny

Historia chłopca, który pozywa własnych rodziców za to, że nie potrafili zapewnić mu godnego życia.

 

 

8.03 godz.11:00

3 Oscary 2019 : NAJLEPSZY FILM, NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY - Mahershala Ali, NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY.

Drobny cwaniaczek z Bronxu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. Ich wspólna podróż, pełna zaskakujących przygód, okaże się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

22 - 28.02

Jeden z najbardziej niezwykłych thrillerów ostatnich lat, oparty na opowiadaniu Johna Ajvide Lindqvista, mistrza powieści grozy, autora bestsellerowej książki „Wpuść mnie”. 5 Europejskich Nagród Filmowych, nominacja do Oscara w kat. Najlepsza charakteryzacja i fryzury

22-28.02

Nagroda Jury Ekumenicznego Berlinale 2018.

Słodko-gorzka historia miłości, samotności i przyjaźni rozgrywająca się w alejkach supermarketu

2.03 godz.18:55

Opera komiczna, transmisja na żywo z Nowego Jorku. W głownych rolach Pretty Yende, Javier Camarena, Stephanie Blythe. W roli  księżnej de Krakenthorp wystąpi Kathleen Turner (m.in.: Miłość, szmaragd i krokodyl, Honor Prizzich, Peggy Sue wyszła za mąż,  Wojna państwa Rose)

3.03 g.17:00

Trzy miasta odegrały kluczową rolę w kształtowaniu się przyszłego malarza: Malaga, Barcelona i Paryż. Film „Młody Picasso” bada wpływ każdego z nich na artystę, koncentrując się na konkretnych dziełach z tych wczesnych lat.

8-14.03

Cannes 2018 - Złota Palma za scenariusz, za scenariusz. Oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego. Koncentruje się wokół spotkania Lazzaro, chłopaka tak poczciwego, że często brany jest za pomyleńca, z pięknoduchem Tancredim, młodym szlachcicem o nad wyraz wybujałej wyobraźni.

9-10.03 godz.12:00

Ponownie na ekranie, na życzenie widzów. 3 nominacje do Oscara, Złota Palma MFF Cannes dla Najlepszego reżysera, 5 Europejskich Nagród Filmowych, Złote Lwy Gdańskie

8-14.03

Lata 70. w prowincjonalnym miasteczku. Nastoletni Piotrek spędza wakacje z matką. Okazuje się, że jest to najważniejsze lato w życiu chłopca.

14.03 godz.18:30

Jeden z najbardziej niezwykłych filmów Berlinale 2018,  pełna czułości oda do ginącego świata, powstała na przekór rzeczywistości, w której tylko dystans i emocjonalny chłód gwarantują przetrwanie.

24.02 godz.14:30

Beksińscy. Album wideofoniczny

Historia wybitnego polskiego malarza - Zdzisława Beksińskiego i jego relacji rodzinnych. Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów z archiwum Beksińskich.

Przed filmem wykład Elżbiety Hak

8 - 21.02

10 nominacji do Oscara, w tym dla Najlepszego filmu. Mroczna, lecz nie pozbawiona humoru historia trzech niezwykle władczych kobiet, walczących o miłość, przychylność i władzę, która ma zaskakująco aktualny charakter. W rolach głównych Olivia Colman, Rachel Weisz i Emma Stone.

21.02  godz. 12:00  Zabawa, zabawa

Najnowszy film Kingi Dębskiej ("Moje córki krowy") o kobietach, które od problemów uciekają w alkohol.2.02 godz.18:55  transmisja na żywo

Ognista Cyganka Carmen sama wybiera sobie kochanków, a jej uroda i temperament nie pozwalają żadnemu mężczyźnie przejść obok niej obojętnie. Tym razem polscy widzowie zapewne wyjątkowo skoncentrują swoją uwagę nie na postaci tytułowej, ale na Micaëli i Don Josém, w których role wcieli się operowe małżeństwo: Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna.

Już po raz 27 widzowie wybrali najlepszy film, pokazany na ekranie OKF ILUZJA w minionym roku.
W plebiscycie oddano 643 głosy, zwycięskie filmy przypomnimy w dniach 1-7.02

WYNIKI:
I "Zimna wojna"
II "Bohemian Rhapsody"

III "Kler"
IV "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

V "7 uczuć"

1-7.02

Argentyński kandydat do Oscara 2019 wyprodukowany przez Pedro Almodovara i twórców "Dzikich historii". Film luźno oparty na życiu seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego "Aniołem śmierci".

7.02 godz. 18:30

Opowieść o kobiecej sile, a zarazem jeden z najbardziej sugestywnych obrazów Moskwy we współczesnym kinie. Nie pozostawi nikogo obojętnym.

18 - 31.01

Dla jednych arcydzieło współczesnego kina, dla innych jeden z najbardziej przerażających filmów ostatnich lat. Podszyty czarnym humorem, długo oczekiwany obraz Lars von Triera, który pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy.

25-31.01

Opowieść o meandrach politycznej kariery Dicka Cheneya, wiceprezydenta za czasów George'a W. Busha.

8 nominacji do Oscara

do 22.01, 26 - 27.01

Gdy Holly wraca do domu ze świątecznych zakupów, zastaje na schodach nieoczekiwanego gościa – swojego syna Bena , który nie powinien był opuszczać ośrodka odwykowego. Kochająca matka, mimo obaw, przyjmuje go z otwartymi ramionami...

18 - 24.01

Zabawna, wzruszająca i mądra opowieść o niezwykłej przyjaźni, która daje siłę na całe życie.

18 - 24.01

Magiczny obraz kolumbijskiego plemienia, które zostaje wciągnięte w budowanie początków imperium narkotykowego.

23-24.01

Złoty Niedźwiedź Berlinale 2018.

27.01 godz. 18:30

Dokument fabularyzowany; unikatowe archiwalia, wywiady i fabularyzowane sceny.

do 17.01

Opowieść o losach rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka.

PLEBISCYT * ZŁOTA PIĄTKA *
NA NAJLEPSZY FILM ROKU 2018
PREZENTOWANY W KINIE
*OKF ILUZJA*


Już po raz 27 zapraszamy do zabawy w typowanie najlepszego filmu roku.


od 21.12

Komedia, której akcja dzieje się w Gdańsku w czasie grudniowych przygotowań do świąt. Reżyserem filmu jest Michał Kwieciński, a w rolach głównych występują: Olaf Lubaszenko, Agnieszka Grochowska, Jan Englert, Eryk Lubos, Joanna Kulig, Mateusz Damięcki, Maciej Musiał, Leszek Lichota.

od 21.12

Kontynuacja przeboju z 2016 roku. Związek Ani i Tomka przeżywa kryzys, bo oboje mają względem siebie inne zamiary. Tymczasem na horyzoncie pojawia się zakochany w dziewczynie milioner...

Oni

do 10.01

"Połączenie społecznej satyry na miarę Felliniego z grzesznym hedonizmem późnego Scorsese. „La Dolce Vita" spotyka się z „Wilkiem z Wall Street". Zachwycający kalejdoskop barw, nagiej przyjemności i voyeryzmu."
Cine-Vue

do 10.01

Dokument o codzienności dzieci zmagających się ze skomplikowanymi schorzeniami.

do 17.01

Najnowszy film Kingi Dębskiej, autorki hitu "Moje córki krowy" pokazujący historię trzech kobiet mających problem z alkoholem. W rolach głównych: Agata Kulesza, Dorota Kolak, Maria Dębska i Marcin Dorociński.

4-5.01

Gerda, by uratować uprowadzonych rodziców i brata musi poprosić o pomoc swoją dawną rywalkę, Królową Śniegu. 

12.01 godz.18:55

Anna Netrebko i Piotr Beczała na żywo z Nowego Jorku

14-27.12

Carey Mulligan i Jake Gyllenhaal w zachwycającym debiucie reżyserskim Paula Dano, na podstawie bestsellerowej powieści „Wildlife" autorstwa laureata Nagrody Pulitzera, Richarda Forda. Mulligan rzuciła na kolana widzów i krytyków, tworząc fascynujący portret kobiety, która ma już dość udawania bycia idealną żoną i postanawia uwolnić się z pozornie tylko szczęśliwego związku.

W dniach 24-25.12 oraz 31.12 - 1.01.2019 kino nieczynne

Wszystkim widzom życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia najpiękniejszych marzeń w Nowym Roku


W związku z żałobą narodową kino nieczynne

W niedzielę 23 grudnia, w związku z żałobą narodową,  kino będzie nieczynne.

Bilety, wykupione na niedzielne seanse, będzie można wymienić lub zwrócić w kasie kina.

7-20.12

Nagroda Kin Studyjnych i Lokalnych na festiwalu Filmowym w Gdyni 2018

W Polsce co roku epizod fugi dysocjacyjnej dotyka kilkadziesiąt tysięcy osób. Film „Fuga" stawia pytania o tożsamość, o to, co o niej decyduje: my sami czy nasze otoczenie? Co byśmy zrobili gdybyśmy się obudzili pewnego dnia jako tabula rasa?

14-20.12

Bohaterem fascynującego dokumentu Camerona Yatesa jest tytułowy Chef Flynn - cudowne dziecko amerykańskich kulinariów; nastolatek, który zdobył szturmem ekstremalnie wymagający świat nowojorskich restauracji.

22-23.12

Świąteczna ekranizacja uwielbianej przez dzieci serii książek w przedświąteczny weekend. Pełna uroku opowieść o nietypowej przyjaźni człowieka z kotem. Zachwyci  najmłodszych, ale wzruszy też rodziców.

Pokaz filmu w  dniu urodzin Marszałka o godz.17.00. Pokazowi towarzyszyć będzie spotkanie z R.Stefaniakiem i J. Sętowskim oraz twórcami.
Wstęp wolny.

25.11 godz.17:00

Obrazy Edgara Degas z Fitzwilliam Museum w Cambridge.

"Pettson i Findus- Najlepsza Gwiazdka"
"Klakson i spółka"
"Czarodziejka Lili ratuje święta"
"Misja Yeti"
"Mała czarownica"
"Biały Kieł"
"Poczta Świętego Mikołaja"

wstęp wolny

29.11 godz.18:00  Mężczyzna,  który naprawia kobiety

  3.12 godz.18:30  Za kratami nie nosimy burek

 

6.12 (czwartek) godz: 20:00

na żywo z Londynu

w rolach tytułowych Ralph Fiennes i Sophie Okonedo

11-13.12  wstęp wolny

11.12  18:00  Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł | A.Krauze | 2011 r.

12.12  17:50  Człowiek z żelaza | A.Wajda | 1981 r.

13.12  18:00  Szaleńcy (My pierwsza brygada) | L.Buczkowski |1928 r.

 

  

 

od 23.11

Porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie'em Mercurym, który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów.

23-29.11

Samotny technik komputerowy, po utracie pracy szybko popada w długi, a jedyną osobą, która udziela mu wsparcia jest sąsiad Profesor.

23-29.11

Współczesne Maroko, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Dwudziestoletnia Sofia jest w ciąży, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Seks pozamałżeński jest w jej kraju karany więzieniem. Sofia musi podjąć decyzje, które uratują honor jej rodziny i zaważą na całym jej życiu...

od 30.11

Piekielnie zdolna, choć niepewna siebie Ally (Lady Gaga) przypadkiem spotyka w barze gwiazdora country (Bradley Cooper). Mimo różnic zakochują się w sobie i postanawiają wyruszyć we wspólną trasę...

30.11 - 6 .12

Thriller polityczny w rezyserii zdobywcy Oscara Michaela Moore'a. Szokująca i brutalnie zabawna prawda o prezydencie Stanów Zjednoczonych – Donaldzie Trumpie, współczesnej Ameryce i wpływie jej polityki na losy całego świata.

16-22.11

Na pytanie "Dlaczego jesteście kreatywni, odpowiadaja m.in.: David Bowie, Björk, Wim Wenders, Yoko Ono, Angelina Jolie, David Lynch, Quentin Tarantino, Bono, Nicka Cave, Stephen Hawking, Dalajlama.

16-22.11

Dramatyczna opowieść  o najgorszym dniu w historii współczesnej Norwegii - wydarzeniach na wyspie Utøya, które wstrząsnęły całym światem.

16-22.11

Obraz kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej „od strony zakrystii", rzucający światło na tematy niewygodne, trudne, częstokroć przemilczane, ale też poruszające ...

20.11 godz.20.00  na żywo z Londynu

Mark Gatiss w roli tytułowej

17-18.11

W przeddzień swoich siódmych urodzin, Księżniczka Basia, która najbardziej na świecie uwielbiała czytać, sięgnęła po nową książkę, która okazała się być zaczarowana. Kiedy dziewczynka ją otworzyła, spomiędzy kartek wyfrunęła chmara wielokolorowych motyli! Gdy Basia chciała złapać jednego z nich, w magiczny sposób przeniosła się do baśniowej krainy...

10.11 godz.18:55

transmisja z Metropolitan Opera

Opera amerykańskiego kompozytora i aranżera Nica Muhly'ego, inspirowana  thrillerem Alfreda Hitchcocka z 1964 roku.

8-11.11  wstęp wolny

  8.11  18:15  Popiół i diament | 1958 r.

  9.11  17:30  Człowiek z marmuru | 1976 r.

10.11  16:15  Matka Królów | 1982 r.

11.11  17:00  Dla Ciebie, Polsko | 1920 r.| muzyka na żywo Tomasz Sroczyński

          18:00  Cud nad Wisłą | 1921 r.| muzyka na żywo Tomasz Sroczyński

          19.00  Szaleńcy (My,pierwsza brygada)| 1928 r.| muzyka na żywo Tomasz Sroczyński

 

11.11  wszystkie bilety po 11 zł

11:00  Basia | dubbing, b/o | po filmie warsztaty plastyczne

13:00  Twój Vincent

15:00  Dobra zmiana

17:00  Dla Ciebie Polsko | NIEPODLEGŁA 2018 | wstęp wolny

18:00  Cud nad Wisłą | NIEPODLEGŁA 2018 | wstęp wolny

19:00  Szaleńcy | NIEPODLEGŁA 2018 | wstęp wolny

20:30  Zimna wojna

12-15.11

12.11 | poniedziałek | DZIEŃ Z OLGIERDEM ŁUKASZEWICZEM

13.11 | wtorek | DZIEŃ Z ADAMEM WORONOWICZEM

14.11 | środa | Madame, Pozycja obowiązkowa, Księgarnia z marzeniami

15.11 | czwartek | Dzień Babci, Czwarta władza, Młynarski. Piosenka finałowa,  Jestem taka piękna

20.11 suplement do DNIA Z ADAMEM WORONOWICZEM

12.11  DOJRZAŁY FESTIWAL

12:00  Dancing w kwaterze Hitlera

14:00  Panie Dulskie

16:00  Jak pies z kotem
Złote Lwy Gdańskie dla Olgierda Łukaszewicza za najlepszą rolę meską

po filmie , ok godz.17.45 spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem


 

13.11  DOJRZAŁY FESTIWAL

13.45 Kamerdyner
Złote Lwy Gdańskie dla Adama Woronowicza za najlepszą rolę męską

16.30 7 uczuć
po filmie, ok godz.18.30 spotkanie z Adamem Woronowiczem

od 9.11

Trzymający w napięciu, pełen zwrotów akcji thriller, budujący gęstą atmosferę z oszczędnych, starannie wyważonych środków, klimatem i precyzją przywołujący na myśl „Locke'a" z Tomem Hardym.

12.11 g.16.00

po filmie spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem, laureatem Złotych Lwów Gdańskich 2018 za rolę Andrzeja w  JAK PIES Z KOTEM


Najnowszy film Janusza Kondratiuka, autora niezapomnianych „Dziewczyn do wzięcia", to słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych, dla którego inspiracją jest prawdziwa historia. Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości.

13.11 godz.16.30 | DOJRZAŁY FESTIWAL

po filmie spotkanie z Adamem Woronowiczem, odtwórcą roli ojca Adasia Miauczyńskiego,  laureatem Złotych Lwów Gdańskich 2018 za rolę hrabiego Hermanna von Krauss w KAMERDYNERZE

Michał Koterski, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Robert Więckiewicz, Marcin Dorociński, Katarzyna Figura, Gabriela Muskała, Andrzej Chyra, Tomasz Karolak, Sonia Bohosiewicz, Joanna Kulig, Łukasz Simlat, Magdalena Cielecka, Cezary Pazura w najnowszym filmie Marka Koterskiego o Adasiu Miauczyńskim.

1 listopada kino nieczynne

Szanowni widzowie,

w czwartek 1 listopada  kino bedzie nieczynne. Zapraszamy od 2 listopada

31.10

Halloween z Frankensteinem.

Jonny Lee Miller jako Doktor i Benedict Cumberbatch jako Stworzenie w sztandarowym spektaklu londyńskiego teatru.

2-6.11

2.11 | 17:30 | Amadeusz

3.11 | 18:00 | Ragtime

4.11 | 18:15 | Hair

5.11 | 18:15 | Lot nad kukułczym gniazdem

6.11 | 18:15 |Milos Forman : co cię nie zabije | dokument

Ze względu na ogromne zainteresowanie filmem KLER, proponujemy dodatkowe seans

30.10 wtorek 9:00

31.10 środa 11:30

UWAGA! Na film KLER nie prowadzimy rezerwacji biletów, wyłącznie sprzedaż.

19 - 31.10

Film zainspirowany książką Grażyny Jagielskiej „Miłość z kamienia". Historia żony korespondenta wojennego, cierpiącej na zespół stresu bojowego.

26-29.10

Animacja, bez ograniczeń wieku. Nieśmiały chłopiec odkrywa przejście do innego wymiaru, w którym spotka niesamowite stworzenia.

28 - 30.10

Nina, trzydziestoparoletnia nauczycielka, która nie może mieć dzieci, szuka surogatki. Wydaje się, że razem z mężem Wojtkiem, znaleźli idealną kandydatkę...

od 2.11

Trzymająca w napięciu historia trzymiesięcznej wyprawy wybitnego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do ogarniętej wojną i chaosem Angoli,

od 2.11

Film dokumentalny o tym, jak wygląda życie Polaków w czasach "dobrej zmiany". Bohaterkami są dwie kobiety, Marta i Tita, reprezentujące dwie strony politycznego podziału naszego kraju.

27.10 18:55  Dziewczyna z Dzikiego Zachodu / Puccini

13 sezon cyklu THE METROPOLITAN OPERA: LIVE IN HD rozpoczęła transmisja sztandarowego spektaklu Met - Aidy Verdiego z Anną Netrebko w roli tytułowej. Znów będziemy mieli przyjemnosc zobaczyć i usłyszeć Piotra Beczałę, który zaśpiewa w nowej inscenizacji Adriany Lecouvreur Cilei. Po raz pierwszy na dużym ekranie zobaczymy Aleksandrę Kurzak, która wystąpi u boku swojego męża Roberta Alagny w Carmen Bizeta.

14.10.2018

14 października 2018 r. na całym kontynencie w 42 krajach odbędzie się Europejski Dzień Kina Artystycznego. Organizatorami wydarzenia w Europie jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Art-house'owych (CICAE - Art Cinema), przy wsparciu Europa Cinemas, w Polsce Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych.

12-14.10

Goście: Magdalena Piekorz, Anja Rubik, Andrzej Saramonowicz

Filmy: Częstochowa lata 1918-1939 –od wojny do wojny, Lato, Człowiek nie umiera, Rozmowa kontrolowana z Sylwestrem Chęcińskim, Dziewczyny z Szymanowa, Idealny facet dla mojej dziewczyny, Czestochowa, jakiej nie znamy


wstęp wolny

12.10  17:45  Wołyń   przed filmem prelekcja historyka Piotra Skuzy

""Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego to film bez precedensu w polskim kinie po 1989 roku. Nie sądzi wzajemnych przewin, nie prowadzi ku żadnej politycznej tezie. Daje całościowy obraz świata, w którym zło szuka sobie ujścia i je znajduje." T.Sobolewski

Ten film trzeba koniecznie obejrzeć w kinie.

do 4.10

Jeden z najlepszych filmów tegorocznego Konkursu Głównego w Cannes, z wybitną kreacją Marcello Fonte, za którą otrzymał Nagrodę dla Najlepszego Aktora.

do 4.10

Dla wszystkich miłośników magii, duchów i czarodziejów, wielkiej przygody i zwycięstwa dobra nad złem. Bohaterem  jest 10-letni Lewis Barnavelt, który w tragicznym wypadku samochodowym stracił oboje rodziców. Teraz ma zamieszkać ze swoim wujkiem, Jonathanem. Szybko zauważa, że w domu wujka dzieją sie dziwne rzeczy...

do 4.10

Akcja filmu rozgrywa sie w latach 1900 - 1945. Opowiada historię pruskiego rodu von Krauss zamieszkującego w okolicy Pucka oraz  miłości pomiędzy kaszubskim chłopcem Mateuszem a niemiecką arystokratką Maritą.

do 4.10

Bohaterem nowego filmu Davida Roberta Mitchella jest bezrobotny pożeracz popkultury z Los Angeles Sam (Andrew Garfield
przekonująco wydobywa ze swojej postaci rys wiecznej chłopackości), który chciałby zrobić coś sensownego ...

od 5.10

Bart Millard wychowuje się bez matki. Skonfliktowany z despotycznym ojcem, szuka pocieszenia w modlitwie, muzyce i świecie wyobraźni. Lata później, jako nastolatek, Bart postanawia zająć się sportem, wierząc, że w ten sposób odbuduje swoje relacje z rodzicem ...

od 5.10

Film przedstawia kulisy, skutki i ofiary internetowej cenzury, która de facto okazuje się idealnym narzędziem do sterowania rzeczywistością. Wysoko postawieni eksperci techniczni i byli czyściciele sieci opowiadają o potrzebie i praktyce takich działań.

11.10 godz.12:00

Prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule.

12 - 18.10

Biografia popularnej pisarki Astrid Lindgren,  przede wszystkim jednak opowieść o losie niezależnej kobiety, która chce żyć na własnych warunkach i mieć możliwość rozwijania swojego niebywałego talentu literackiego.

20-21.10

Komedia. Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki, którego głównym problemem w życiu jest ojciec  – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie...

19 - 25.10

ZATAŃCZ. OSZALEJ. PRZEŻYJ ! „Climax" to hipnotyczny, odurzający, pulsujący energią i muzyką lat 90-tych film Gaspara Noé. Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu...

23.10 godz. 12:00

Nominowana do francuskich Kryształowych Globów i Nagród Lumière poruszająca historia przyjaźni silniejszej niż śmierć.Gdy, krótko po zakończeniu I wojny światowej, porucznik Pradelle zechce zbić fortunę na ciałach poległych, dwóch weteranów postara się mu przeszkodzić.

Osiem filmów, z czego aż pięć to polskie premiery, znalazło się w konkursie filmów pełnometrażowych 5. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Widzowie kina OKF Iluzja w Częstochowie zobaczą trzy animacje i pięć filmów aktorskich spośród których wybiorą najlepszy w ogólnopolskim głosowaniu. Festiwal potrwa od 22 do 30 września.

26.09 g.18:15 | wstęp wolny

Festiwalowa środa poswięcona jest Janowi Himilsbachowi. To on jest autorem scenariusza filmu Jerzego Gruzy "Przyjęcie na dziesięć osób...".

27.09 godz.20:00

transmisja na żywo z National Theatre w Londynie

w tytułowej roli, nominowany do Oscara za role Gandalfa we "Władcy pierścieni",  Ian McKellen

4.09 godz.12:00

Młody i przystojny fakir Aja opuszcza Indie, aby odnaleźć w Paryżu swojego ojca i przy okazji odwiedzić szwedzki sklep z meblami, o czym marzy od dziecka.

5-6.09

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2018 r. odbędzie się po raz piętnasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej, Jego głowna ideą jest działanie na rzecz szeroko pojętej integracji społecznej. 15. EFF integracja Ty i Ja odbędzie się pod hasłem „Rodzina bez retuszu”.

Pokazanych zostanie 6 filmów: Wszechwidzący, The Unlimited House of Krip, W czyimś łóżku, Podróż do cudotwórcy, Janka, Niebo bez gwiazd

wstęp na projekcje bezpłatny

7-8.09  ALEJE, TU SIĘ DZIEJE

7.09 godz.18.45  PLAN B

8.09 godz.17.30 MOJE CóRKI KROWY

       godz. 19.00 po filmie, spotkanie z Kingą Dębską

 

wstęp na projekcje i spotkanie bezpłatny


9 - 13.09

  9.09 | 18:45 | Konkurs

10.09 | 18:45 | Czarny Piotruś

12.09 | 18:45 | Miłość blondynki

13.09 | 18:45 | Pali się,moja panno

Inauguracja cyklu 11.09 - ŚMIERĆ PREZYDENTA

100 lat temu Polska wróciła na mapę Europy po 123 latach zaborów. Z tej okazji 11 dnia każdego miesiąca i w okolicach 11, od września do grudnia, zapraszamy na specjalne pokazy. Zaprezentujemy filmy w naszej kinematografii najważniejsze i najciekawsze, które poruszają kwestię walki o wolność i suwerenność w ujęciu zarówno historycznym, społeczno-politycznym, jak i osobistym.Dodatkowo 11 listopada zaprezentujemy archiwalne filmy z pierwszych lat niepodleglości, ze zbiorów Filmoteki Narodowej.

przed filmem prelekcja - Piotr Skuza

Zapraszamy młodych widzów do stworzenia niesamowitej, festiwalowej wystawy ! 

31.08 - 13.09

Prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule.

31.08 - 6.09

Miłośc, wolność, rock-and-roll w ZSRR.Leningrad, lata 80. XX w. Wiktor  zakłada zespół Kino, który odmienia radziecką scenę muzyczną.

7-13.09

Dziesięć lat po wielkim sukcesie musicalu „Mamma Mia!” twórcy filmu ponownie zapraszają na grecką wyspę Kalokairi, by raz jeszcze spotkać się z ulubionymi postaciami i muzyką zespołu ABBA. Do pierwszej obsady dołączają nowi aktorzy. Na ekranie zobaczymy m.in. Meryl Streep, Pierce’a Brosnana, Colina Firtha, Stellana Skarsgårda, Julie Walters, Dominica Coopera, Amandę Seyfried, Christine Baranski, Lily James, Josha Dylana, Hugh Skinnera, Jeremy’ego Irvine’a, Alexę Davies, Jessicę Keenan Wynn, Andy’ego Garcię oraz Cher.

14.09.2018 godz.15:00  DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA
18.09.2018 godz. 13:00  KAMERDYNER- przedpremiera!


Zapraszamy nauczycieli zainteresowanych edukacją filmową 


od 14.09

Filmowa adaptacja powieści Meg Wolitzer o tym samym tytule,  zaskakująca historia dojrzałego małżeństwa oraz aktorski popis Glenn Close, której na ekranie dotrzymywać kroku będzie Jonathan Pryce.

16.09 godz.17:00

w cyklu WIELKA SZTUKA NA EKRANIE - ART BEATS

Film adresowany nie tylko do miłośników sztuki i wielbicieli prac Picassa, Matisse’a, Renoira czy Chagalla, ale i pasjonatów historii oraz tropicieli sensacyjnych odkryć. Narratorem filmu jest Toni Servillo - odtwórca głównej roli w nagrodzonym Oscarem filmie Paola Sorrentino "Wielkie piękno".

20.09 godz.12:00

Colin Firth i Rachel Weisz w inspirowanej prawdziwą historią opowieści o weekendowym żeglarzu, który postanawia, że uda mu się to, czego nikt inny przed nim nie dokonał.

22.09 godz.18:30

w cyklu MET OPERA

Dokument opowiada o budowie nowej siedziby Met (50 lat temu) przez pryzmat wspomnień artystów, architektów i polityków, którzy kształtowali życie kulturalne i społeczne Nowego Jorku w latach 50. i 60. XX wieku. Film wykorzystuje rzadko prezentowane materiały archiwalne, zdjęcia, wywiady i nagrania wyjątkowych wydarzeń i występów gwiazd na starej i nowej scenie Met.

17-30.08

Polscy piloci tworzący Dywizjon 303 stają do walki w bitwie o Anglię.

24-30.08

Młoda dziewczyna zakochuje się w chłopaku, który jest głównym podejrzanym w sprawie zaginięcia kobiet w małej, nadmorskiej miejscowości.

24-30.08

Uniwersalna historia o miłości / ScreenDaily
Ten film ma nieokiełznany urok / Hollywood Reporter
Mieszanka humoru i melancholii / Variety

27.08.2018 godz.18:30

w ramach : ALEJE, TU SIĘ DZIEJE  / wstęp wolny

30.08-2.09

Opowieść o kotce Mitcho i słoniu Sebastianie, mieszkających w spokojnej wiosce Solby. Para przyjaciół decyduje się na podróż w nieznane w poszukiwaniu tajemniczej Gruszki, o której od dawna krążą niezwykle legendy...


31.08-2.09

Opowiesc o balecie, o wyborach życiowych i priorytetach. Uczta dla miłośników baletu i dla melomanów. W warstwie wizualnej poznajemy m.in. lekcję klasyki, rozgrzewkę, a także pracę na próbach. Otrzymujemy też fragmenty przedstawień. W warstwie muzycznej króluje – jak na balet rosyjski przystało – Czajkowski, a więc fragmenty takich jego baletów jak „Jezioro łabędzie”, „Śpiąca królewna” oraz „Dziadek do orzechów”.

2.09 godz.17:30

retransmisja z Teatru Bolszoj w Moskwie

23-27.08

Sequel filmu INIEMAMOCNI sprzed 14 lat. Familia Iniemamocnych kontynuuje walkę ze złem dokładnie w momencie, w którym ją przerwała i wyrusza w pościg za pustoszącym miasto Człowiekiem-Szpadlem. Efekty ich działania są jednak katastrofalne.. Doskonała familijna komedia, w której humor sytuacyjny idzie ręka w rękę ze slapstickiem.

10-23.08

Czy kariera wybitnego paryskiego projektanta załamie się, gdy w jego życie wkroczy zapomniana i niezwykle szalona rodzinka? Najnowszy film specjalisty od najlepszych komedii - Dany'ego Boona, gwiazdy hitów: „Przychodzi facet do lekarza" i „Jeszcze dalej niż Północ". Ogromny sukces filmu we Francji, gdzie przez 3 tygodnie królował na szczycie Box Office.

17-23.08

Nominowana do francuskich Kryształowych Globów i Nagród Lumière poruszająca historia przyjaźni silniejszej niż śmierć.

22.08 godz.12:00

Film twórcy oscarowej "Idy", nagrodzony za reżyserię na MFF w Cannes. Historia trudnej miłości Zuli i Wiktora, opowiedziana na tle powojennej Polski i Europy.

10.08  w ramach programu ALEJE, TU SIĘ DZIEJE, wstęp wolny

17.15 Zjednoczone stany miłości
19.00 spotkanie z Magdaleną Cielecką
20.30 Zakochani

Uwaga!
Informujemy, że na filmy i spotkanie obowiązuje ograniczona ilość miejsc - 120. Jest to spowodowane obowiązującymi przepisami przeciwpożarowymi. Wejście do kina będzie możliwe od godz.17.00 do 17.15 czyli przed pokazem filmu "Zjednoczone stany miłości". Osoby, które przyjdą na samo spotkanie z Magdaleną Cielecką o godz.19.00, będą wpuszczane pod warunkiem dostępności wolnych miejsc.