po filmie spotkanie z Jarosławem Kurskim
gatunek Historyczny, Sensacyjny
reżyseria Władysław Pasikowski
kraj produkcji Polska
rok produkcji 2019
obsada Philippe Tłokiński, Patrycja Volny, Julie Engelbrecht, Grzegorz Małecki, Rafał Królikowski, Zbigniew Zamachowski
bilet wstęp wolny

Nowy film Władysława Pasikowskiego to historia inspirowana sekretną misją słynnego kuriera z Warszawy. Niezwykłe zdarzenia z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego okazały się doskonałym materiałem na scenariusz. Producentami produkcji są: Muzeum Powstania Warszawskiego – inicjator przedsięwzięcia oraz Scorpio Studio – współtwórca sukcesu świetnie przyjętego przez widzów i krytyków „Jacka Stronga", którego na dużym ekranie obejrzało blisko 1,2 miliona widzów. Zdjęcia do filmu powstawały m.in. na terenie Lotnisku w Rudnikach.


Jarosław Kurski- dziennikarz i publicysta, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej" - jest autorem książki " Kurier wolności. Jan Nowak - Jeziorański.". To książka o człowieku, który z działalności publicznej czerpał osobiste szczęście. Jako powojenny emigrant mógł  kontynuować karierę naukową, jak Jan Karski, czy zająć się nauką i biznesem, jak inny kurier Jerzy Lerski. Dokonał świadomego wyboru i jak mówił  - był z tego wyboru rad.
Przed śmiercią powtarzał, że największym niebezpieczeństwem dla Polaków są sami Polacy.

Mówił: - Boję się polskiego indywidualizmu, tego, że każdy Polak to minister bez teki. Przecież dlatego straciliśmy niepodległość, że szlachta nie chciała płacić podatków na obronę! Boję się naszego charakteru, który wolność zamienia w anarchię, i anarchii, która doprowadza do upadku państwa. Największą moją troską jest, by Polacy wytrzymali własny sukces, by odnieśli zwycięstwo nad samymi sobą!

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę Jarosława Kurskiego.

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE
KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl