gatunek dramat
reżyseria Federico Fellini
kraj produkcji Włochy
rok produkcji 1954
obsada Anthony Quinn, Giulietta Masina, Richad Basehart, Aldo Silvani
bilet 12 zł w poniedziałki

Dokładnie w 100-lecie urodzin Federico Felliniego przypomnimy jedno z największych dzieł Mistrza - LA STRADĘ.

Natomiast Teatr A. Mickiewicza zaprasza 17 stycznia o 19.00 na monodram NIE LUBIĘ PANA, PANIE FELLINI w wykonaniu Małgorzaty Bogdańskiej i w reżyserii Marka Koterskiego. Biograficzna opowieść o włoskiej aktorce Giulietcie Masinie staje się pretekstem do spojrzenia na kobietę uniwersalną, ponadczasową, wierną, która zatraca siebie z miłości do genialnego, lecz niewiernego męża.

Federico Fellini ur. się 20 stycznia1920 w Rimini nad Adriatykiem, zm. 31 października 1993 w Rzymie. Znany ze swojego barokowego, cyrkowego, onirycznego stylu, uznawany za jednego z najbardziej wpływowych i najważniejszych reżyserów w historii kina, czołowy przedstawiciel europejskiego kina autorskiego, nawiązujący do włoskiego neorealizmu kina lat 40. i 50. XX wieku. Autor m.in. : Słodkiego życia, Nocy Cabirii, Amarcordu oraz Osiem i pół. Jego żoną i muzą była Giulietta Masina.

LA STRADA
Włochy 1954, 104 min.
wyk.: Giulietta Masina, Anthony Quinn, Richard Basehart, Aldo Silvani i in.
W 1957 roku film nagrodzono pierwszym w historii Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. W 1995, z okazji stulecia narodzin kina, film znalazł się na watykańskiej liście 45 filmów fabularnych, które propagują szczególne wartości religijne, moralne lub artystyczne. Film stanowi odrealnioną, poetycką historię o uczuciach i braku umiejętności ich wyrażania, o odpowiedzialności za drugiego człowieka oraz o cierpieniu, osadzoną w realiach powojennych Włoch – ma wymiar gatunkowy paraboli o potrzebie miłości. Wysmakowane plastycznie czarno-białe zdjęcia, pełna emocji muzyka Nino Roty, zbliżają styl filmu do realizmu magicznego, czyniąc tę historię przypowieścią, osnutą fabularnie wokół toposu wędrówki.

REPERTUAR

16:00 Mank

18:40 Palm Springs

20:30 Szarlatan

W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl