gatunek familijny, fantasy, przygodowy / dubbing, 9+
reżyseria Raško Miljković
obsada Mihajlo Milavic, Silma Mahmuti, Jelena Djokic i in.
kraj produkcji Serbia, Macedonia
rok produkcji 2018
bilet 12 zl
w cyklu MŁODY ILUZJONISTA

Dwójka przyjaciół, nieśmiały Jovan i zadziorna Milica postanawia odnaleźć wiedźmę i zdjąć zły urok, który jędza rzuciła na tatę dziewczynki. Czy im się to uda? A może chłopca czeka jeszcze większe wyzwanie?

W swoich snach jest odważnym superbohaterem potrafiącym latać, w prawdziwym życiu – niepewnym siebie chłopcem, któremu wchodzenie po schodach sprawia trudność. 10-letniemu Jovanovi, który choruje na częściowe porażenie mózgowe i niemal każde popołudnie spędza na rehabilitacji, trudno jest się pogodzić ze swoją sytuacją. Na domiar złego do jego klasy dołącza buntownicza Milica, która ma inny problem: jej rodzice się rozstali, a ojciec związał się z... wiedźmą! Czy dwójce przyjaciół uda się ją pokonać? Wzruszająca historia o roli rodziny i o tym, jak dzięki uzdrawiającej mocy bliskości i bezgranicznej akceptacji każdy z nas może stać się superbohaterem.

"Twórcy „Łowców czarownic” traktują młodych widzów dojrzale. Wychodzą ze słusznego zresztą założenia, że nie ma sensu ukrywać przed nimi trudnych spraw, z którymi i tak się przecież stykają. O tym właśnie opowiada film: o dziecięcych sposobach radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami. Czy – jak w przypadku Jovana – będzie to przekleństwo niepełnosprawności, czy mierzenie się z rozwodem rodziców, czego doświadcza Milica. On widzi siebie jako nieustraszonego Cienia. W snach potrafi latać, choć na co dzień ma problem z wejściem po schodach. Ona podejrzewa, że kobieta, z którą odszedł jej ojciec, jest wiedźmą. Musiała rzucić na niego zły urok – przecież inaczej nigdy nie odszedłby od rodziny. Wyobraźnia daje schronienie, podsuwa wytłumaczenie, kiedy dzieci czegoś nie zrozumieją lub wezmą zbyt dosłownie. Zanurzenie się w tym świecie to idealna okazja, by ubrać historię w konwencję kina przygodowego. Jovan i Milica przygotowują się do misji ratunkowej (czyli zdjęcia czaru z ojca dziewczyny) jak do skoku na bank, wyposażeni w obowiązkowe walkie-talkie. (...) Powstał film, który z jednej strony inspiruje do pokonywania własnych ograniczeń i słabości, z drugiej uświadamia, że z niektórymi rzeczami trzeba się po prostu pogodzić. „Łowcy czarownic” dotykają kwestii akceptacji, otwartości na inność, nie idealizując przy tym niepełnosprawności. Może dlatego, że zadziorna Milica, przy szczerym zrozumieniu i empatii, traktuje Jovana bez zbędnych handicapów. Kiedy jest nieznośny albo ją zawiedzie, musi o tym wiedzieć – tu nie ma mowy o pobłażaniu. W końcu także na tym polega przyjaźń. "                             Piotr Guszkowski "Co jest grane 24"

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl