gatunek dramat biograficzny
reżyseria David Fincher
kraj produkcji USA
rok produkcji 2020
obsada Gary Oldman, Amanda Seyfried, Lily Collins
bilet 17 zł norm./ 15 zł ulg./ 12 zł w poniedziałki
nagrody, nominacje 6 nominacji do Złotych Globów, w tym dla najlepszego dramatu, 12 nominacji Critics Choice

Hollywood z lat 30. zostaje ocenione oczami zjadliwego krytyka społecznego i alkoholika – Hermana J. Mankiewicza, który ściga się z czasem, by skończyć scenariusz "Obywatela Kane’a" dla Orsona Wellesa.

"„Mank” to kwintesencja Finchera, który obsesyjnie opowiada o obsesjach.(...) Nie inaczej jest tym razem, gdy Gary Oldman wciela się w Hermana J. Mankiewicza, który ma za zadanie napisać scenariusz do najnowszego filmu Orsona Wellesa. Mowa naturalnie o „Obywatelu Kane”, więc wracamy do lat 30. XX wieku, odwiedzając niezwykle specyficzne wtedy Hollywood. Dla znawców tematu będzie to prawdziwa uczta, a dla pozostałych szansa, by poznać to środowisko od środka.

„Mank” to opowieść o człowieku, który staje przed arcytrudnym zadaniem w mało sprzyjających (czasem na jego własne życzenie) okolicznościach. Napisanie w dwa miesiące scenariusza do filmu, który ma być przełomowym dziełem w historii branży, to wystarczające wyzwanie. Jednak nie tylko główny bohater będzie zmagał się z przeciwnościami losu podczas tej wyjątkowej podróży, ale i my, widzowie, bo Fincher zrobił naprawdę wiele, by uczynić ten film innym od swoich poprzednich dzieł.

Mając w pamięci niezwykle dynamiczny i kolorowy „The Social Network”, gęstą i tajemniczą „Zaginioną dziewczynę” czy elektryzujące „House of Cards” można z początku uznać, że ktoś nas oszukał. Zatopiony w trunkach Mankiewicz nie ma lekko, a reżyser starał się to dobitnie pokazać. Jednocześnie jednak w tym szaleństwie jest jakaś metoda, bo ograniczając fajerwerki Fincher sprawił, że film jest bardzo skrajny. Z jednej strony oprawa wizualna miała nawiązywać do okresu, o którym opowiada film i to widać w każdym kadrze, ale jednocześnie reżyser wykorzystał wiele nowoczesnych metod na nakręcenie bardzo ładnych scen."              Konrad Kozłowski
 
Film w wybranych kinach i na Netflix

REPERTUAR
Brak wyświetlanych filmów
w danym dniu
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl