gatunek horror
reżyseria Ari Aster
kraj produkcji USA
rok produkcji 2019
obsada Florence Pugh, Jack Reynor, Will Poulter
bilet 17 zł norm./ 15 zł ulg./ 12 zł w poniedziałki

Jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów tego roku. Najnowsze dzieło Ariego Astera, twórcy głośnego filmu „Dziedzictwo. Hereditary” pojawi się w polskiej dystrybucji już 5 lipca, dwa dni po Stanach Zjednoczonych.

Dani i Christian  to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Wyprawa na dziewięciodniowy festiwal z początku wygląda na beztroską wycieczkę do krainy, w której nigdy nie zachodzi słońce. Jednak celebrowane w sielskiej scenerii obrzędy z czasem przybierają nieoczekiwany, coraz dziwniejszy obrót.

„Midsommar. W biały dzień” to nowy film Ariego Astera, wizjonera współczesnego kina i jednego z najciekawszych młodych twórców. Reżyser światowego przeboju „Dziedzictwo. Hereditary” stworzył mroczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień. W rolach głównych gwiazdy młodego pokolenia: Florence Pugh („Lady M.”, „Pasażer”), Will Poulter („Czarne lustro: Bandersnatch”, „Więzień labiryntu”) oraz Jack Reynor („Transformers: Wiek zagłady”, „Makbet”).

GŁOSY PRASY:

Próbuję powstrzymać płacz, bo od dawna nic mnie tak nie poruszyło jak "Midsommar". To jest arcydzieło i nie chcę już żyć w świecie, w którym Ari Aster nie robiłby filmów. Moja recenzja pojawi się dopiero za kilka dni, ponieważ muszę się pozbierać po tym doświadczeniu.      Shannon McGrew.

„Intrygujący, piękny, niepokojący, popaprany (!), odważny, zaskakująco zabawny, emocjonalny, nowe arcydzieło, najlepszy „breakup movie” tej dekady”

Film Astera jest jednym z najpiękniejszych, najwrażliwszych i najbardziej bezkompromisowych doświadczeń jakie przeżyłem. Matt Donnelly

Wow. Nie wiem czy kiedykolwiek jakiś film był dla mnie tak przeszywający. Nigdy nie widziałam tak wspaniałego i prawdziwego obrazu uzależniającej manii w związku. Kocham to i jednocześnie tego nienawidzę. Florence Pugh to objawienie!  Lindsay Romain

 

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl