gatunek dramat historyczny
reżyseria Stefan Ruzowitzky
kraj produkcji Niemczy / Austria
rok produkcji 2020
obsada Jannis Niewöhner, Sabin Tambrea, Henriette Confurius
bilet 17 zł norm./ 15 zł ulg./ 12 zł w poniedziałki

Olśniewająca ekranizacja powieści niemieckiego noblisty Hermanna Hessego o męskiej przyjaźni i poszukiwaniu drogi do szczęścia. Za kamerą stanął ceniony austriacki reżyser Stefan Ruzowitzky, laureat Oscara z 2008 roku za „Fałszerzy”. I to dzięki niemu powstała pierwsza filmowa adaptacja tej fantastycznej powieści. 
Film łączy w sobie pełną kolorów baśń z ponadczasowym przesłaniem na temat ludzkiego losu.Rozgrywająca się w średniowieczu historia przyjaźni tytułowych bohaterów pokazuje dwie życiowe postawy. Duchowość zestawia z rozumem, ascezę – z ciekawością świata i pędem do życia pełnego wrażeń. 

Przyjaźń między Narcyzem a Złotoustym zawiązała się jeszcze w czasach chłopięcych, gdy obaj pobierali nauki w klasztorze Mariabronn. Spokojny, opanowany Narcyz był zupełnym przeciwieństwem skorego do zabawy Złotoustego, który szybko zdał sobie sprawę, że żywot mnicha nie jest dla niego. Każdy z nich zdecydował się pójść za własną intuicją. Ten pierwszy wybrał służbę Bogu, drugi wyruszył w świat.

Spotkanie po latach będzie nie tylko okazją do refleksji nad przeszłością oraz lekcją, jaką każdy z nich odebrał od życia, ale i czasem nowych, ekscytujących doświadczeń.   

 

Prasa o filmie:

Film z powodzeniem łączy w sobie pełną kolorów baśń z ponadczasowym komentarzem na temat ludzkiego losu.
Susanne Gottlieb, Cineuropa

Emocjonalność nadaje temu filmowi coś ponadczasowego, wciągającego i przyjemnie cichego.
Andreas Köhnemann, Kino-Zeit

Wiarygodnie nakreślone główne postaci, wielu znanych aktorów drugoplanowych oraz wyczucie epoki historycznej przekładają się na udane i atrakcyjne kino
rozrywkowe.
Blanka Piringer, Spielfilm.de

Relacje między mężczyznami często przedstawiane są dziś jako pełne przemocy, rywalizacji, a nie z czułością czy emocjonalnym pociągiem. Przynajmniej ten film temu przeczy.
Thomas Lang, ArtechockREPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl