gatunek dramat / komedia
reżyseria Yngvild Sve Flikke
kraj produkcji Norwegia
rok produkcji 2020
obsada Kristine Kujath Thorp, Arthur Berning, Nader Khademi, Tora Christine Dietrichson, Silya Nymoen
nagrody Europejska Nagroda Filmowa 2021 - Najlepsza komedia europejska, Amanda 2021 (Norweski MIędzynarodowy Festiwal Filmowy) - nagrody dla najlepszego filmu norweskiego, najlepszej aktorki, najlepszego aktora drugoplanowego, za najlepszy scenariusz
bilet 17 zł norm./ 15 zł ulg./ 12 zł w poniedziałki

Astronautka, degustatorka piwa, strażniczka leśna, a może autorka poczytnych komiksów? Ostatnią rzeczą jaką można by zarzucić głównej bohaterce filmu Yngvild Sve Flikke jest brak pomysłu na siebie. Na długiej liście planów z pewnością nie ma zajścia w ciążę. A już na pewno nie teraz. Zwłaszcza, że nie jest ona pewna kto jest ojcem, a głównym atrybutem jednego z kandydatów jest fakt, że… pięknie pachniał.

 Młoda kobieta stoi przed nie lada dylematem, bo o „problemie” dowiaduje się w szóstym miesiącu ciąży, gdy na jej usunięcie jest już za późno. Tytułowe ninjababy daje o sobie znać nie tylko za sprawą rosnącego brzucha, ale staje się też naczelnym komentatorem życiowych wyborów Rakel. Złośliwym, do bólu szczerym, ale przede wszystkim bardzo zabawnym.

Drugi film norweskiej reżyserki znacznie różni się od klasycznych narracji o młodym macierzyństwie. Rakel w dość osobliwy sposób postrzega „błogosławiony stan”, dużo częściej wyrzucając z siebie kolejne przekleństwa niż odnajdując matczyne uczucia. Z buntowniczą treścią świetnie koresponduje oryginalna forma, która wplata w tę nieszablonową opowieść pomysłową komiksową animację.

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE
KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS


 

WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl