gatunek dokument w cyklu WIELKA SZTUKA NA EKRANIE
reżyseria Pierre-Hubert Martin
rok produkcji 2020
bilet 17 zł norm./ 15 zł ulg.

Ekspozycja stulecia.

W październiku 2019 roku, z okazji 500-lecia śmierci Leonarda da Vinci, otwarto w Luwrze potężną, przygotowywaną przez ponad dekadę retrospektywną wystawę jego prac. Aby przedłużyć to doświadczenie i udostępnić wystawę wszystkim widzom , Luwr i Pathé Live nawiązały współpracę i zorganizowały filmową, prywatną wycieczkę po tej przełomowej wystawie. Pokazy specjalne będą organizowane w kinach na całym świecie od 16 września. Ponieważ wystawa cieszyła się szaloną popularnością, zdjęcia realizowano w nocy, co pozwoliło stworzyć kameralną, intymną wręcz atmosferę, tak cenną dla kontemplacji dzieł. 

Sfilmowana specjalnie dla kina wizyta w muzeum to wyjątkowa okazja do obejrzenia z bliska najpiękniejszych dzieł Leonarda da Vinci. Reżyser zabiera widza na nocny spacer po Luwrze w towarzystwie kuratorów wystawy, Vincenta Delieuvina i Louisa Franka, których komentarze zapewniają cenny wgląd w praktykę artystyczną i technikę malarską Leonarda. Ta wielka i bezprecedensowa retrospektywa poświęcona twórczości artysty pokazuje, jak Leonardo wyniósł malarstwo ponad wszystkie inne zajęcia i jak jego badanie świata - jak to określił „nauka o malarstwie" - służyło sztuce, której nadrzędną ambicją było ożywienie obrazów.

Po raz pierwszy Luwr zostanie zaprezentowany w filmie dokumentalnym, wyświetlanym wyłącznie w kinach w ponad 60 krajach z tłumaczeniami na 30 języków. Cztery noce filmowania i zespół 30 techników zajął się realizacją specjalnie dla kina, pod kierunkiem Pierre-Huberta Martina. Narrację powierzono Coraly Zahonero, członkini historycznego francuskiego teatru narodowego Comédie-Française.

Nauczyciele będą mogli organizować pokazy szkolne w kinie do końca roku 2020. Na platformie poświęconej wydarzeniu www.anightatthelouvre.film/education/ dostępne będą bezpłatnie materiały edukacyjne związane z wystawą, które dostarczą  kluczy do lepszego zrozumienia pracy Leonarda da Vinci i pomogą  w realizacji zajęć ze swoimi podopiecznymi przed i po seansie.

REPERTUAR

16:00 Mank

18:40 Palm Springs

20:30 Szarlatan

W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE
KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl