gatunek dramat
reżyseria Florian Henckel von Donnersmarck
kraj produkcji Niemcy
rok produkcji 2018
obsada Tom Schilling, Sebastian Koch, Paula Beer
nagrody MFF w Wenecji 2018: nagroda Arca Cinema Giovani, nagroda Leoncino d’Oro Agiscuola; Bawarskie Nagrody Filmowe 2019: Najlepsza produkcja; Nagrody Stowarzyszenia Motion Picture Sound Editors 2019: nagroda za montaż dźwięku w filmie zagranicznym; Nagrody Bam
bilet 17 zł norm./ 15 zł ulg./ 12 zł w poniedziałki

Po kilku latach artystycznego milczenia czołowy niemiecki reżyser Florian Henckel von Donnersmarck („Życie na podsłuchu”, „Turysta”) powraca zrealizowanym z rozmachem filmem opartym na historii życia malarza Gercharda Richtera.

Obraz zdobył wiele nagród na światowych festiwalach, w tym w Wenecji. Był także nominowany do OSCARA oraz Złotych Globów.

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami obejmującymi trzy epoki niemieckiej historii, opowiada historię młodego studenta Akademii Sztuk Pięknych Kurta, który zakochuje się z wzajemnością w swojej koleżance Ellie. Na drodze uczuciu staje ojciec dziewczyny, szanowany lekarz, profesor Seeband. Młodzi bohaterowie nie mają świadomości, że ich życie uwikłane zostało w mroczną tajemnicę z przeszłości, którą skrzętnie skrywa Seeband.  

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE
KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl