gatunek melodramat , romans , wojenny
reżyseria Jan Hřebejk
kraj produkcji Czechy / Słowacja / Polska
rok produkcji 2017
obsada Jiří Macháček , Gabriela Míčová, Klára Melíšková, Anna Geislerová
bilet 16 zł norm./ 14 zł ulg./ 10 zł w poniedziałki

Komediodramat Dezerter to druga część trylogii Ogród rodzinny. Czechosłowacja,Praga, rok 1947. Ocalony z obozu Otto wraca do żony i syna. Otwiera na nowo swój rodzinny interes: salon fryzjerski „Valentino". Sielanka nie trwa jednak długo. Władza ludowa ingeruje coraz bardziej w życie społeczne. Szeregowy pracownik salonu,młody komunista, postanawia odebrać Ottonowi jego salon. Następuje zamiana miejsc zgodna z obowiązującą walką klas. Otto, jego żona i jej siostry stają się pracownikami. Karlík, 8-letni syn Ottona, postanawia wymierzyć sprawiedliwość.

 

Trylogia Ogród rodzinny to najnowsze dzieło Jana Hřebejka i Petra Jarchovský'ego.Wspaniała filmowa saga inspirowana autentycznymi wydarzeniami z życia krewnych autora scenariusza, która przedstawia losy trzech rodzin na tle najbardziej dramatycznych dekad w historii Czech: od początku II wojny światowej po lata 50-te XX wieku.

Poznajemy rodzinę radiooperatora lotnictwa Jindřicha Rohna, rodzinę właściciela luksusowego salonu fryzjerskiego Otto Bocka i rodzinę właściciela dobrze
prosperującego ogrodu z kwiatami Miloša Pecky. Trylogia obejmuje dwadzieścia lat życia bohaterów, które przypadły w bardzo niespokojnych czasach.

Część druga, Dezerter, rozgrywa się po II wojnie światowej, podczas okresu utrwalania władzy czeskich komunistów. Dla przedsiębiorców zaczyna się trudny czas.
Sklep ogrodniczy Miloša ma parasol ochronny w postaci szwaga, komunistycznego neofity, Karela. Niestety Otto nie ma tyle szczęścia. Więcej, miał pecha i zatrudnił
bardzo niewłaściwą osobę. Ogród rodzinny. Dezerter to historia o tym, że każdy ma swoją granicę. Można przetrwać przesłuchania Gestapo, ale zmagania z z kolejną, totalitarną władzą mogą duchowo zmiażdzyć.

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl