gatunek animacja - zestaw filmów
kraj produkcji Polska
rok produkcji 2020, 2021
bilet 13 zł

Najlepsze filmy 9. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA' 21


NIE TAKI KROKODYL STRASZNY (2020, 10:30), Grzegorz Koncewicz, Serafiński Studio
Piesek poznaje w kanale krokodyla i zaprasza go do domu, żeby mógł się umyć i najeść zanim wróci pan pieska. Krokodyl opowiada pieskowi swoją historię i dowiaduje się, że nie jest taki straszny, a lepiej niż w kanale będzie mu mieszkać w ZOO.


AGATKA I LIŚCIE (2019, 10:00), Andrzej Piotr Morawski, Serafiński Studio
Agatka wykleja obrazek z opadłych liści: Liściowa Panienka na tle jesiennego lasu. Gdy Agatka pokazuje Cyrylowi skończony rysunek, okazuje się, że zniknęła z niego Liściowa Panienka, a z obrazka dobiega wołanie o pomoc. Agatka i Cyryl wskakują w liściowy świat, by pomóc Liściowej Panience.

 


PRAKTYCZNY PAN (2020, 10:00), Michał Poniedzielski i Dominik Litwiniak, Running Rabbit Films
Praktyczny Pan to uporządkowany i wydajny wzorowy pracownik i obywatel. Pomimo tego, że wszystko robi idealnie, jest mu w życiu coraz smutniej. Tabletki nie pomagają, więc kupuje kota, którego mruczenie podobno poprawia nastrój. Jednak kot to nie tabletka, nie interesują go normy i wskaźniki. Nie zamruczy, dopóki nie poczuje się kochany. Ale Praktyczny Pan na miłości się nie zna, nic o niej nie było w arkuszach Excela.


GALAXI TAXI: SYRENI ŚPIEW (2019, 13:00), Jan Steliżuk, FUMI Studio
Trójka kłótliwych wspólników  przemierza nieustannie wszechświat w zdezelowanej taksówce, w poszukiwaniu potencjalnych pasażerów. Gdy już tych pasażerów znajdzie, lot z nimi przeistacza się zawsze w serię piramidalnych, wręcz absurdalnych perypetii. Tym razem dostają zamówienie na planetę Neptuna, boga wód, chmur i deszczu...


UPIORNE PRZEDSZKOLE (2019, 04:24), Aleksandra Maciejewska, Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie
Historia toczy się wokół brązowowłosej, pyzatej dziewczynki Anabell, która wraz z rodzicami przeprowadziła się do nowego miasta. O dziewczynce zapominają rodzice, pochłonięci bez reszty korporacyjną pracą. „Na chybcika" zdołali umieścić córkę w jedynym przedszkolu które jeszcze przyjmowało nowe dzieci.... Anabell trafia do dziwnego i ekscentrycznego miejsca pełnego niecodziennych postaci. Czy odnajdzie się w tym miejscu? Jakie przygody będą na nią czekać tuż za drzwiami fioletowego, przedszkolnego budynku? Zobaczcie i dowiedzcie się sami!

 


RE-QUEST (2020, 06:21), Veronika Klyushnik, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Film opowiada o chłopcu, który ciągle gra w grę na konsoli. Jego matka poprosiła go, aby poszedł do sklepu spożywczego i oderwał się od gry, ale ta zwykła wycieczka do sklepu stała się dla chłopca niezwykłą przygodą.

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl