gatunek retransmisja pięciu koncertów
reżyseria Phil Grabsky
kraj produkcji Wielka Brytania, USA, Niemcy, Czechy, Norwegia
rok produkcji 2015
bilet 25 zł nor. / 20 zł ulg.

Podróżą... inaugurujemy nowy cykl, poświęcony życiu i twórczości wielkich kompozytorów muzyki klasycznej. Rezyserem filmów jest Phil Grabski , wielokrotnie nagradzany reżyser filmów dokumentalnych, scenarzysta, pisarz i producent.  Jest także znany jako autor cyklu filmów dokumentalnych o malarzach i ich dziełach – „Wystawa na ekranie” – realizowanych we współpracy z najznamienitszymi galeriami i muzeami świata.  Do tej pory bohaterami dokumentów z tego cyklu byli: Wolfgang Amadeus Mozart, Joseph Haydn, Ludwig van Beethoven i Fryderyk Chopin.

 

Kręcony na przestrzeni czterech lat i reżyserowany przez  Phila Grabskiego, film rejestruje pięć koncertów fortepianowych Beethovena w wykonaniu jednego z najlepszych pianistów naszych czasów – Leifa Ove Andsnesa (pomysłodawcy projektu A Beethoven Journey). W ciągu czterech lat nagrał on dla Sony wszystkie koncerty fortepianowe Beethovena i odbył z nimi światowe tournée.
Koncerty fortepianowe Bethovena to jedne z największych, najpiękniejszych i najtrudniejszych zestawów utworów na fortepian, jakie kiedykolwiek powstały. Każdego miło i łatwo się słucha, ale zagrać je – to już karkołomne zadanie. Najmniejsza pomyłka oznacza katastrofę.
Czołowy pianista naszej ery, Leif Ove Andsnes, oferuje widzom możliwość spojrzenia na twórczość Beethovena od zupełnie nieznanej strony. Razem z Mahler Chember Orchestra odkrywamy nowy i świeży sposób prezentowania życia i twórczości wybitnego kompozytora, który ukształtował znany nam świat muzyki.

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE
KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl