gatunek komediodramat
reżyseria Sophie Hyde
kraj produkcji Wielka Brytania
rok produkcji 2022
obsada Emma Thompson, Daryl McCormack, Isabella Laughland
bilet 10 zł seniorzy/ 17 zł norm./ 15 zł ulg.

Znakomity komediodramat z brawurową, jedną z najlepszych w jej karierze rolą Emmy Thopmson.

Film, pokazywany na festiwalach Sundance i Berlinale to opowieść o pewnej wdowie, która po latach samotności, decyduje się na nowo rozpocząć seksualne przygody.

Nancy Stokes (Emma Thompson), emerytowana nauczycielka,przez całe życie miała tylko jednego partnera seksualnego – swojego męża. Zamknięta w świecie kompleksów i ukrywanych pragnień, postanawia przeżyć przygodę z młodym, przystojnym sex workerem Leo Grande (Daryl McCormack). W pokoju hotelowym poza miastem Nancy spotyka się z Leo, który okazuje się doskonałym uwodzicielem, o czarującym wyglądzie i niecodziennej erudycji. W tych nietypowych okolicznościach Nancy nieoczekiwanie pobiera lekcję akceptacji własnego ciała oraz rozkoszy, która może z tego płynąć. Zanim jednak przejdą „do rzeczy”, bohaterowie rozmawiają ze sobą o powodach swojego spotkania. Film urzeka wzajemną chemią bohaterów, świetnie napisanym scenariuszem oraz doskonale przemyślaną dramaturgią.

„Powodzenia, Leo Grande” to film, który w zaskakujący sposób podejmuje ważne tematy i pokazuje je w nowym, pozytywnym świetle. Angażujące, świetnie poprowadzone kino.

Komediodramat uzyskał wynik 95 proc. pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes. W “Toronto Star” uznano, że scenariusz filmu unika utartych, hollywoodzkich schematów, a bohaterowie są pełnokrwiści, dalecy od stereotypu. W serwisie “Entertainment Weekly” pisano, że film jest ważnym i “czułym” dramatem o samoakceptacji.

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS


 

WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl