gatunek dramat
reżyseria Peter Hedges
kraj produkcji USA
rok produkcji 2018
obsada Julia Roberts, Lucas Hedges, Courtney B. Vance, Kathryn Newton
bilet 16 zł norm./ 14 zł ulg./ 10 zł w poniedziałki

Gdy Holly  wraca do domu ze świątecznych zakupów, zastaje na schodach nieoczekiwanego gościa – swojego syna Bena , który nie powinien był opuszczać ośrodka odwykowego. Kochająca matka, mimo obaw, przyjmuje go z otwartymi ramionami. Ma nadzieję, że Ben jest „czysty" i będzie mogła cieszyć się Bożym Narodzeniem z nim i resztą rodziny.
Okazuje się jednak, że wizyta Bena może sprowadzić poważne kłopoty. Podczas kolejnych 24 godzin, które mogą zmienić na zawsze ich życie, Holly zrobi wszystko, by uratować ukochane dziecko.

W „Powrocie Bena" występują: laureatka Oscara Julia Roberts („Erin Brokovich", „Sierpień w hrabstwie Osage"), nominowany do Oscara Lucas Hedges („Manchester by the Sea", „Lady Bird"), laureat nagrody Emmy Courtney B. Vance („American Crime Story: Sprawa O. J. Simpsona", „Wyspa psów"), Kathryn Newton („Wielkie kłamstewka", „Lady Bird") i Michael Esper („Trust").


Lucasa Hedgesa i Julię Roberts połączyła na planie ciepła relacja. Julia była wspaniała – mówi Lucas. Jest opiekuńcza, czuła i skromna. Byłem zszokowany, że ktoś, kto spędził dekady w świecie gwiazd, może być tak normalny i kochany. Była ze mną zarówno podczas kręcenia, jak i poza zdjęciami. Pracowałem z wielkimi aktorami, którzy jednak się tak nie zachowują.
Roberts ceni zawodową i osobistą więź, jaka połączyła ich na planie. Lucas jest wyjątkowy i bardzo się zbliżyliśmy – opowiada aktorka. Jest bardzo utalentowany i wspaniale otwarty. Mieliśmy kilka bardzo wymagających scen, więc bardzo dobrze, że mogliśmy się porozumieć.
Większość scen dziennych do „Powrotu Bena" nakręcono w zimie. W styczniu powstawały sceny nocne – najmroczniejsze w historii, dosłownie i w przenośni. Peter Hedges zauważył, że jego aktorzy z wielką wrażliwością pokazywali coraz intensywniejszy konflikt matki i syna. W tym filmie jest mnóstwo emocji. Powstawało pytanie, gdzie znaleźć chwilę beztroski? Gdzie czas na oddech? Julia i Lucas świetnie instynktownie czuli, kiedy się otworzyć, a kiedy być bardziej powściągliwym.

Połączenie mocy obu hollywoodzkich gwiazd i precyzyjnie napisanego, głęboko emocjonalnego scenariusza, sprawia, że „Powrót Bena" zmusza widza do postawienia się w pozycji rodzica, który zrobiłby wszystko, żeby pomóc swojemu dziecku, ale nie wie jak i czy w ogóle jest w stanie. Dla każdej rodziny są setki różnych scenariuszy – mówi Roberts. My próbujemy w tym filmie przekazać jedną koncepcję – żeby się nie poddawać i nie rezygnować z siebie. Lucas Hedges, postrzega „Powrót Bena" jako pozbawiony osądów obraz postaci cierpiących z powodu choroby, która często postrzegana jest jako upadek moralny. Ludzie walczący z uzależnieniem są stygmatyzowani – mówi aktor. Mam nadzieję, że pomożemy w zrozumieniu, jak trudno jest z tym walczyć. Oby ludzie, którzy zobaczą film, mogli znaleźć w sobie nieco więcej empatii.

Najbardziej lubię filmy, podczas których mam uczucie wielkiej wyprawy, przeżywam mnóstwo emocji – mówi Peter Hedges. Takie filmy, po których wychodzi się z kina z odczuciem ożywienia, większego otwarcia na doświadczenia innych ludzi. Które przypominają, jak kruche i piękne jest życie. Taką właśnie historię chcieliśmy opowiedzieć w „Powrocie Bena".

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl