gatunek dramat
reżyseria Jane Campion
kraj produkcji Wielka Brytania
rok produkcji 2021
obsada Benedict Cumberbatch, Kirsten Dunst, Jesse Plemons
bilet 17 zł norm./ 15 zł ulg./ 12 zł w poniedziałki

Film "Psie pazury" stanowi adaptację powieści Thomasa Savage'a o tym samym tytule i opowiada historię George'a i Phila Burbanków - dwóch braci z Montany, których dzieli właściwie wszystko. Pierwszy z nich to człowiek empatyczny i dobroduszny, drugi zaś - bezwzględny i diabelnie niebezpieczny. Gdy na ich drodze staje młoda samotna matka, George postanawia wziąć ją za żonę. To rozwściecza jego brata, który decyduje się zmienić życie kobiety w piekło.

Film  zrobił furorę podczas 78. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji i może pochwalić się wieloma przychylnymi recenzjami. W rolach głównych zobaczymy wielkie gwiazdy Hollywood. U boku Benedicta Cumberbatcha wystąpili  Jesse Plemons ( "Fargo") i Kirsten Dunst ( "Wywiad z wampirem", "Spider-Man"). Za scenariusz i reżyserię odpowiada zaś Jane Campion - twórczyni słynnego "Fortepianu", który zgarnął Złotą Palmę w Cannes.

"W „Psich pazurach” Jane Campion być może po raz pierwszy w karierze opowiedziała historię skoncentrowaną wokół mężczyzn. Tak jak wcześniej nie brakuje jej empatii w podejściu do bohaterów. Jak podkreśla Kirsten Dunst, filmowa wersja jej bohaterki jest o wiele ciekawsza niż książkowa. Ona, Plemmons i Smit-Mcphee są na ekranie doskonali, a Cumberbatch być może zagrał najlepszą rolę w karierze."   Anna Tatarska

Nowy film Jane Campion PSIE PAZURY w wybranych kinach od 19 listopada i na Netflix od 1 grudnia.

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS


 

WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl