gatunek dokument
reżyseria Łukasz Bluszcz
kraj produkcji Polska
rok produkcji 2019
bilet wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona)
Organizatorem pokazu jest Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.
Informacja organizatora:

"25 września młodzi na całym świecie będą strajkować, by sprzeciwić się bierności rządów światowych wobec kryzysu klimatycznego. Bądź z nami!

Fridays for Future zaleje ulice dziesiątek państw. Mobilizacja 25 września odbędzie się również w wielu miastach w Polsce. Wszyscy razem wyjdziemy ze szkół, by domagać się sprawiedliwości klimatycznej na całym świecie.
 
Tym razem chcemy zwrócić uwagę na nierówności społeczne związane z postępującym kryzysem klimatycznym. Mieszkańcy globalnego południa, którzy w znikomym stopniu przyczyniają się do eksploatacji zasobów Ziemi, czyli jednocześnie mają najmniejszy wpływ na postępowanie globalnego ocieplenia, zapłacą najwyższą cenę za lata degradacji naszej planety przez człowieka. Wychodzimy na ulice w całej Polsce, ponieważ niesprawiedliwości doświadczamy również w naszym własnym kraju. Wiele polskich rodzin żyje na skraju ubóstwa między innymi przez rosnące ceny jedzenia spowodowane dotkliwymi suszami, a rządzący, w pełnej ignorancji konsekwencji swoich działań, skazują mieszkańców coraz większej liczby miejscowości na brak wody w kranach latem. Polskie społeczeństwo musi zyskać świadomość sytuacji, w jakiej się znajdujemy, by zawalczyć o sprawiedliwą i bezpieczną przyszłość dla naszego, i przyszłych pokoleń.
 
Z racji zagrożenia związanego z COVID-19 zdecydowaliśmy odbyć ten strajk w formie bezpłatnego pokazu filmowego, umożliwiającej jednoczesne zadbanie o bezpieczeństwo Częstochowian i Częstochowianek, jak i przekazanie wiedzy na temat przyczyn, i skutków zmiany klimatu, oraz tego, jak działa i czym zajmuje się nasz ruch.

Ponadto przygotowaliśmy i przygotowałyśmy na ten dzień niespodziankę o której dowiecie się już wkrótce!
 
Darmowy pokaz odbędzie się w piątek 25 września o godzinie 12:30 w Kinie Studyjnym OKF Iluzja.Obejrzymy wielokrotnie nagradzany i doceniany przez widzów polski film "Punkt Krytyczny. Energia odNowa”."
 

Pierwszy polski pełnometrażowy film na temat zmiany klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej. Dowiadujemy się z niego co sprawiło, że równowaga klimatu na Ziemi została zachwiana i jakie są tego skutki.

Czy realna jest przyszłość oparta na węglu i ropie, czy można poradzić sobie ze smogiem i co musi się wydarzyć, żeby nie doszło do tragedii na miarę zagłady dinozaurów? Odpowiedzi na te i wiele innych intrygujących pytań szuka aktor Marcin Dorociński.

Cały świat, a więc także Polska stoją przed widmem powodzi, suszy, braku wody pitnej i jedzenia. Ciepłe kaloryfery w chłodne dni, lody w lecie, światło, czy woda w kranie, o paliwie do samochodu nie wspominając, to nie wszystko z czego nie chcemy zrezygnować, ale będziemy zmuszeni wytwarzać energię w inny sposób. Dlatego uwaga zwrócona jest również na kwestię alternatywnych źródeł energii i problemów z jakimi borykają się w naszym kraju ich zwolennicy.

Film ostrzega, ale przede wszystkim proponuje rozwiązania mogące pomóc powstrzymać nadchodzącą katastrofę. Te zmiany już zachodzą, są widoczne także w Polsce. Właśnie znaleźliśmy się w Punkcie Krytycznym.

Film został nagrodzony na Festiwalu Millenium Docs Against Gravity nagrodą Green Warsaw Award za najlepszy film o tematyce ekologicznej.

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE
KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl