gatunek western
reżyseria Howard Hawks
kraj produkcji USA
rok produkcji 1959
obsada John Wayne, Dean Martin, Ricky Nelson, Angie Dickinson, Walter Brennan
bilet 17 zł norm./ 15 zł ulg.

Jeden z najsłynniejszych i najbardziej lubianych  westernów mistrza gatunku Howarda Hawksa, w gwiazdorskiej obsadzie.

Legendarny John Wayne jako odważny szeryf John T. Chance pakuje za kratki lokalnego bandziora Nathana Burdette’a. Chance musi przetrwać obławę, którą organizuje drugi z braci Burdette i jego kompani. Szeryfowi pomagają wiecznie pijany zastępca Dude (Dean Martin), zbzikowany staruszek Stumpy (Walter Brennan), młody rewolwerowiec (Ricky Nelson) oraz piękna Feathers (Angie Dickinson).

 

"Żaden z piątki głównych bohaterów nie jest bliski ideału, każdy przeżywa porażki, większość ma wady, ułomności, skazy psychiczne: przyjaciel szeryfa, Dude, to pozbawiony woli pijak; stary Stump jest kulawy i strasznie uparty; Colorado nalęzy do żółtodziobów; Feathers trudno nazwać damą; sam szeryf wreszcie cechuje się umiarkowanym (powiedzmy) sprytem, bywa bardzo konserwatywny, a urząd przyjął, jak mówi autoironicznie, z lenistwa - aby nie musiał się na stare lata ruszać z miejsca.Ale w jedności siła i okazja uszlachetnienia charakteru.(...)
RIO BRAVO przy całej swojej klasyczności należy niewątpliwie do rodziny westernów psychologicnych z lat pięćdziesiatych.Nic w tym filmie nie dzieje się mechanicznie, nic nie jest jałową rejestracją: Hawks drobiazgowo opisuje osobowości i motywy działania , zjawiska powstawania antagonizmów i jednoczenia się w dobrej sprawie; obserwuje  człowieka w probach charakteru, godności, woli, w rozterce i w chwilach podejmowania decyzji, w triumfie i klęsce"         KINO, WEHIKUŁ MAGICZNY - A.Garbicz, J.Klinowski


REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl