gatunek biograficzny /dramat/ fantasy
reżyseria Dexter Fletcher
kraj produkcji Wielka Brytania
rok produkcji 2019
obsada Taron Egerton, Bryce Dallas Howard, Richard Madden
bilet 16 zł norm./ 14 zł ulg./ 10 zł w poniedziałki

Historia życia Eltona Johna ukazująca artystę od jego najmłodszych lat w Królewskiej Akademii Muzycznej po długoletnią współpracę z autorem tekstów, Berniem Taupinem.

Życie Eltona Johna to historia, w którą czasem trudno uwierzyć. Oto tłustawy chłopak z przedmieść, który ma w sobie muzykę i nieposkromiony apetyt na sukces. Tyle że świat popu rządzi się swoimi prawami: to glamour, to przepych, to blichtr. Musisz być piękny i młody. Tak działa pop. Tymczasem on mieszka w zapyziałym miasteczku, zaczyna łysieć i ma nadwagę, nie wspiera go rodzina, nikt w niego nie wierzy. Nawet on sam. Reginald Dwight (bo tak naprawdę nazywa się Elton John) musi więc zabić Reginalda Dwighta, aby narodził się Elton John. Talent to za mało. Dlatego tłusty Reggie stanie się Eltonem – kolorowym, błyszczącym, kontrowersyjnym facetem, który na scenie łamie wszystkie zasady. Wkrótce stanie się królem i królową sceny. Już za chwilę jego przeboje będą nucić ludzie na każdym kontynencie, a on zgromadzi fortunę. Ale sukces zawsze ma swoją cenę. Narkotyki, alkohol, seks. Zdrady, gigantyczna presja. Bo pop to niekończąca się potrzeba, to więcej, więcej i więcej. A jak już masz „więcej”, chcą od ciebie jeszcze więcej.

W roli Eltona Johna zobaczymy Tarona Egertona („Kingsman”, „Legend”), który nie tylko wcielił się w postać supergwiazdy, ale także zaśpiewał wszystkie pojawiające się w filmie hity. Już dziś branża szepcze o Oscarze®

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl