gatunek dokument przyrodniczy
reżyseria Laurent Charbonnier / Michel Seydoux
kraj produkcji Francja
rok produkcji 2022
obsada wiewiórki, chrząszcze z rodziny ryjkowcowatych, sójki, mrówki, myszy polne…
bilet 17 zł norm./ 15 zł ulg./ 12 zł w poniedziałki | 13 zł w cyklu MŁODY ILUZJONISTA

Dawno, dawno temu był sobie liczący dwieście dziesięć lat dąb, który był filarem swojego królestwa...

Ten widowiskowy film przygodowy ma niezwykłą obsadę: wiewiórki, chrząszcze z rodziny ryjkowcowatych, sójki, mrówki, myszy polne… Cały ten mały, tętniący życiem, brzęczący i cudowny wszechświat zależy od owego majestatycznego drzewa, od korzeni aż po gałęzie, czerpiąc z niego pożywienie, schronienie i ochronę. Poetycka oda do życia, w którym głos zabiera wyłącznie natura.

 REKOMENDACJA EKSPERTÓW ZEF:

   Znakomicie zrealizowany, dynamiczny, a zarazem poetycki film przyrodniczy, czerpiący wzorce z uznanych dzieł kina francuskiego, takich jak Mikrokosmos, Makrokosmos, czy Był sobie las. Jest to dokument łączący autentyczne obserwacje z ujęciami inscenizowanymi, o dramaturgii filmu fabularnego. Opowieść toczy się bez słów, a w odbiorze pomaga wyrazisty dźwięk i odpowiednio dobrana muzyka.
  
Serce dębu koncentruje się na jednym potężnym drzewie i na bogactwie różnych przejawów życia. Obserwujemy stworzenia, które zamieszkują poszczególne części drzewa, ale też cały ekosystem, zależny od tytułowego dębu. Widzimy świat zarówno w skali mikro, jak i makro, a także obserwujemy zależności, jakie zachodzą pomiędzy nimi. Oglądamy koegzystencję fauny i flory w różnych porach roku. Kolejne fragmenty filmu opowiadają małe historie, czasem zabawne, czasem poruszające, w różnych nastrojach i tempie.

   Twórcy płynnie łączą zdjęcia w środowisku naturalnym ze zrealizowanymi w studio czy z animacją komputerową. Na ekranie pojawiają się niesamowite ujęcia, realizowane np. w mysiej norze czy wewnątrz pojedynczego żołędzia. Jedną z największych zalet francuskiej produkcji jest fakt, iż ukazuje ona młodemu widzowi jego własne otoczenie: zwierzęta i rośliny, które można zobaczyć w pobliskich parkach i ogrodach, ale odbywa się to w taki sposób, iż staje się fascynującym spektaklem.

 

 

REPERTUAR
W REPERTUARZE

07 PAŹDZIERNIK 2022, 14:45

08 PAŹDZIERNIK 2022, 11:00

09 PAŹDZIERNIK 2022, 11:00

10 PAŹDZIERNIK 2022, 14:45

11 PAŹDZIERNIK 2022, 14:45

12 PAŹDZIERNIK 2022, 14:15

13 PAŹDZIERNIK 2022, 17:00

REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE
KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS


 

WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl