gatunek dramat
reżyseria Ciro GuerraCristina Gallego
kraj produkcji Kolumbia, Dania
rok produkcji 2018
obsada Carminia Martínez, José Acosta, Natalia Reyes
bilet 16 zł norm./ 14 zł ulg./ 10 zł w poniedziałki

Film znalazł się na shortliście oscarowej w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny

"Sny wędrownych ptaków" to magiczny obraz kolumbijskiego plemienia, które zostaje wciągnięte w budowanie początków imperium narkotykowego. Tradycja i mistycyzm stają tu naprzeciw żądzy wzbogacenia się i zdobycia władzy. Cała historia filmu opleciona jest magicznym realizmem znanym nam dobrze z literatury iberoamerykańskiej, gdzie rzeczywistość, sny i czary przeplatają się nieustannie.

Media o filmie:


"Jeden z najoryginalniejszych filmów sezonu. Połączenie „Ojca chrzestnego" i sensacyjnych dramatów o handlu narkotykami z mitologiczno-etnograficzną wyprawą w głąb plemiennego świata wartości oraz pradawnych obyczajów" - pięciogwiazdkowa recenzja w tygodniku "Polityka".


"Kolumbijska saga rodzinna o początkach biznesu narkotykowego, czyli ojciec chrzestny w objęciach węża" - pięć gwiazdek w "Co Jest Grane".


"Hollywood powiedziało już o narkobiznesie swoje. Czas na Sny wędrownych ptaków, znaną, pełną toposów historię ukazaną od zupełnie innej strony. Dzięki temu, zamiast oceniać, mamy szansę przede wszystkim zrozumieć. A to chyba najważniejszy argument za tym, by wybrać się do kina" - recenzja w naekranie.pl.


"Soczyste, brutalne, a jednocześnie piękne kino" - Jakub Koisz, film.org.pl


"To gangsterska opowieść, w której produkcja narkotyków łączy się z mistycznym postrzeganiem świata" - Krzysztof Osica, Filmaster.


"Odmienna kultura, inne schematy myślenia i upadek cywilizacji związany z kapitalistyczną chciwością to jedne z istotnych tematów, które składają się na ciekawą konstrukcję fabuły filmu, o którym myśli się długo po seansie" - Małgorzata Kilijanek, "Głos Kultury".


"Twórcy nominowanego do Oscara "W objęciach węża" znowu trafili w dziesiątkę - Dawid Smyk, Pełna Sala.


"Guerra i Gallego w przemyślany i konsekwentny sposób snuje powolną historię końca pewnego świata, przychodzącego wraz z niszczeniem odwiecznego porządku. Źródła przedstawionej tragedii nie należy jednak upatrywać w "dzikim zielu", lecz w ludzkich sercach, zainfekowanych kapitalistyczną chciwością" - Michał Piepiórka, Bliżej Ekranu.


"Trudne, intensywne, okrutne, a jednocześnie piękne kino z duszą" - Bernadetta Trusewicz, FDB.


"Olśniewający wizualnie" - Variety.


"Kolumbijski "Ojciec chrzestny" - Hollywood Reporter.

 

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl