gatunek biografia / dramat
reżyseria Bartosz Blaschke
kraj produkcji Polska
rok produkcji 2021
obsada Michał Sikorski, Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat, Jerzy Stuhr
bilet 10 zł seniorzy / 17 zł norm./ 15 zł ulg.

 

Nagroda Publiczności  oraz Nagroda Indywidualna dla Michała Sikorskiego za profesjonalny debiut aktorski na 46 FPFF w Gdyni 2021.

Poruszająca, autentyczna historia muzyka Grzegorza Płonki z Murzasichla, ukazująca niesamowitą, okupioną ogromnym wysiłkiem i walką, drogę do osiągnięcia niemożliwego.

Zdiagnozowany jako dziecko autystyczne Grzegorz żyje w swoim hermetycznym świecie, nie potrafiąc nawiązać kontaktu z innymi. W wieku kilkunastu lat, wychodzi na jaw, że przyczyną jego izolacji nie jest autyzm, tylko niedosłuch, pod którym skrywa się wielki talent muzyczny. Dzięki aparatowi słuchowemu Grześ zaczyna poznawać dźwięki, słowa i muzykę, w której się zakochuje. Pragnie zostać pianistą i wystąpić w filharmonii. Nikt poza nim samym i najbliższą rodziną nie wierzy, że głuchy chłopak – chociaż wspomagany nowoczesną technologią – spełni swoje marzenie.

Film jest pełnometrażowym debiutem fabularnym reżysera, a jedną ze swoich najlepszych swoich ról w karierze zagrała Małgorzata Foremniak. Matka chłopca w jej wcieleniu jest mocna, zdeterminowana i nieustępliwa, a jednocześnie pełna poświęcenia i wiary w talent syna.

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS


 

WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl