gatunek dokument
reżyseria Tomasz Wysokiński
kraj produkcji Polska
rok produkcji 2021
obsada Jeremaiah Marobyane
bilet 17 zł norm./ 15 zł ulg./ 12 zł w poniedziałki
nagrody 61. Krakowski Festiwal Filmowy: Złoty Lajkonik dla najlepszego filmu, rekomendacja do Europejskiej Nagrody Filmowej

6 czerwca 2021 zakończył sie 61. Krakowski Festiwal Filmowy. Jego niekwestionowanym zwycięzcą  został Tomasz Wysokiński, którego film SPACER Z ANIOŁAMI otrzymał najwyższy laur – Złotego Lajkonika "za rzetelne przeprowadzenie przez jądro ciemności, profesjonalizm w opowiadaniu, świadomą narrację po bezwzględnym, odległym świecie oraz film, o którym trudno przestać myśleć". Dokument został wyróżniony także za muzykę autorstwa Pawła Mykietyna, za produkcję – nagroda KIPA dla Piotra Kobusa i Agnieszki Drewno (Mañana) oraz otrzymał rekomendację Krakowskiego Festiwalu Filmowego do Europejskiej Nagrody Filmowej.

 

Bohater walk przeciw południowoafrykańskiemu apartheidowi, próbuje odnaleźć porwane dziecko. Poszukiwania prowadzą go w najciemniejsze zaułki Johannesburga oraz mroczne zakamarki jego duszy.

Każdego dnia w RPA znikają dzieci. Uciekają z domów, są z nich wyrzucane lub uprowadzane, a potem zostają niebezpiecznymi przestępcami, zmusza się je do prostytucji lub padają ofiarą mordów rytualnych. Misją mężczyzny o imieniu Jerry jest ich odnajdywanie. W SPACERZE Z ANIOŁAMI  towarzyszymy mu w  poszukiwaniach dziewczynki porwanej w Soweto. Duchy przodków mówią, że dziecko żyje, ale ostrzegają, że odnalezienie go może spowodować śmierć jego matki. Poszukiwania podjęte przezJerry'ego przywołują bolesne wspomnienia. Będąc jeszcze dzieckiem, żył na ulicy, skąd zrekrutowano go w szeregi zbrojnego ramienia Afrykańskiego Kongresu Narodowego, w którym walczył z reżimem apartheidu. Zabliźnione rany krwawią na nowo, a konfrontacja z przeszłością ujawnia prawdziwą duszę Jerry'ego.

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl