gatunek balet na ekranie
choreografia Rudolf Nuriejew
dyrygent Fayçal Karoui
kraj produkcji Francja
rok produkcji 2022
obsada tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy Paryskiej Opery Narodowej
bilet 30 zł normalny / 25 zł ulgowy

BALET PIOTRA CZAJKOWSKIEGO W CHOREOGRAFII RUDOLFA NURIEJEWA

Niedługo po swojej ucieczcie z ZSRR, Rudolf Nuriejew, jeden z najwybitniejszych tancerzy i choreografów XX wieku, został dyrektorem zespołu baletowego Opery Paryskiej. Stworzył tu wiele spektakli, w tym „Śpiącą królewnę” w 1989 roku. Swoją wersję oparł na oryginalnej choreografii Mariusa Petipy. Przedstawienie to, ze względu na swoje piękno, nadal jest grane w Paryżu, blisko 30 lat po śmierci jego twórcy, legendarnego Tatara.

 

Słynny balet Piotra Czajkowskiego oparty jest wprost na wersji baśni autorstwa Charles’a Perraulta. Opowiada o księżniczce Aurorze, która zasnęła na sto lat, ukłuwszy się podczas swoich szesnastych urodzin w palec zaczarowanym przez złą wróżkę wrzecionem. Paryski spektakl nie tylko opowiada historię śpiącej królewny, ale jest przede wszystkim pełnym uroku, barw i tanecznej wirtuozerii baletowym koncertem, do którego zaangażowano olbrzymi zespół tancerzy.

 

Paryska Opera Narodowa należy – obok mediolańskiej La Scali, nowojorskiej The Metropolitan Opera i londyńskiej Covent Garden – do ścisłej czołówki najlepszych teatrów operowych na świecie. Jej dodatkowym atutem jest niezwykle utalentowany zespół baletowy.

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS


 

WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl