gatunek familijny / przygodowy / 8+
reżyseria Juha Wuolijoki
kraj produkcji Finlandia
rok produkcji 2021
obsada Kuura Rossi Marti Suosalo Pirjo Heikkilä, Sampo Sarkola, Mikko Leppilampi, Minka Kuustonen
bilet 13 zl

Vinski to nieśmiały 10-latek wychowywany przez nieco nadopiekuńczą mamę. Kiedy spotyka tajemniczego aptekarza, który ofiarowuje mu pył niewidzialności, jego życie diametralnie się zmienia. Otrzymuje bowiem magiczny proszek, który pozwala mu stać się niewidzialnym i przechodzić przez ściany. Na początku Vinski wykorzystuje swoje nowe moce do żartów, ale z czasem uczy się, że bycie bohaterem wymaga mądrości oraz umiejętności pozostania w cieniu. Na nieszczęście Vinskiego banda oszustów wkrótce zainteresuje się tajemnicą niewidzialności.

To wciągający, przygodowy film o międzypokoleniowej przyjaźni i odkrywaniu swoich supermocy.

Film rekomendowany przez ZESPÓŁ EDUKATORÓW FILMOWYCH :

 Wciągająca historia kryminalna, z domieszką magii. Godny następca filmowej serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Film mierzy się ze stereotypowym wyobrażeniem na temat superbohatera, zadaje pytania co to są supermoce i jak ich używać na co dzień. Pokazuje, że bohaterskich czynów możemy dokonywać zarówno na rzecz większych jak i mniejszych społeczności, a każde działanie, podyktowane chęcią pomocy, jest na wagę złota.

Vinski może stanowić doskonały punkt wyjścia do rozmowy o pomaganiu innym. Może być też wstępem do dyskusji o roli superbohatera we współczesnej kulturze popularnej (komiksy, filmy, literatura). To dobry pretekst do rozmowy o przyjaźni, także tej międzypokoleniowej, o takich wartościach jak szacunek, przyjaźń, życzliwość, altruizm, koleżeństwo, zaufanie i troska o drugiego człowieka.

W filmie konsekwentnie, od samego początku, przedstawiono tezę, że osoby, które naprawdę robią coś dla innych, nie szukają poklasku i rozgłosu, a dobro można czynić będąc niewidzialnym.

Akcja filmu umiejscowiona jest w nieco oldschoolowej, odrealnionej scenografii, co nadaje filmowi niezwykły klimat.

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS


 

WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl