gatunek filmy dokumentalne
bilet 12 zł

Drugi weekend września warto zaplanować w kinie OKF ILUZJA na pokazach wybranych filmów 17. FESTIWALU MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY. Zapraszamy w dniach 11 - 13 września. Wszystkie  filmy mają na Festiwalu swoje polskie premiery. MDAG to jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, prezentujący kino najwyższej próby.

PROGRAM

11 września
17:00 Lekcja miłości, reż. Małgorzata Goliszewska, Kasia Mateja, Polska 2019
18:45 iHuman, reż. Tonje Hessen Schei, Norwegia/ Dania 2019

12 września
14:50 Kobieta, reż. Yann Arthus-Bertrand, Anastasia Mikova, Francja 2019
17:00 Jak Bóg szukał Karela, reż. Vít Klusák, Filip Remunda, Polska/Czechy/Słowacja 2020

13 września
16:15 Ściana cieni, reż. Eliza Kubarska, Polska/Niemcy/Szwajcaria 2020
18:15 Tarantino: bękart kina, reż. Tara Wood, USA 2019
OPISY FILMÓW:

LEKCJA MIŁOŚCI
dokumentalny, Polska 2019, 72'
reż. Małgorzata Goliszewska, Kasia Mateja

"Ta cząstka życia należy do mnie!" stwierdza Jola - ekscentryczna, kochająca kolorowe stroje kobieta tuż przed siedemdziesiątką. Po pięćdziesięciu latach zdobywa się na ważny krok - ucieka z Włoch, od małżeńskiego koszmaru, do swojego rodzinnego Szczecina. Pewnej nocy na parkiecie w Cafe Uśmiech poznaje Wojtka - starszego od siebie mężczyznę, który zakochuje się w niej bez pamięci. Jola się waha i nie wie, co robić. Zmierzyć się z trudnym rozwodem i wyjść na nowo za mąż? A może po prostu żyć chwilą i nie wracać do przeszłości? Czy odważy się żyć swoim życiem? iHUMAN
dokumentalny, Norwegia, Dania 2019, 99'
reż. Tonje Hessen Schei

Sztuczna inteligencja to najpotężniejsza technologia naszych czasów, która może okazać się pomocna w rozwiązaniu najbardziej palących problemów i wyzwań ludzkości, ale też przyczynić się do jej upadku. Film podąża za pionierami w dziedzinie sztucznej inteligencji, pracującymi nad jej coraz bardziej wyrafinowaną formą. KOBIETA
dokumentalny, Francja 2019, 104'.
reż. Yann Arthus-Bertrand, Anastasia Mikova

Co to znaczy być kobietą? 2000 kobiet z 50 różnych krajów świata dzieli się przed kamerą swoimi historiami i opowiada o własnych doświadczeniach: od tych najbardziej intymnych aż po kulturowe. Dotykają przy tym szerokiej gamy problemów: seksualności, macierzyństwa, przemocy domowej, gwałtu, wolności, niezależności finansowej, wizerunku ciała i starości.
 
 
 
 

 

 JAK BÓG SZUKAŁ KARELA
dokumentlany, Czechy, Polska, Słowacja 2020, 95'
reż. Vít Klusák, Filip Remunda

Czeska ekipa dokumentalna wyrusza w pielgrzymkę przez Polskę, aby okiem kamery zbadać konkretne sytuacje związane z polską religijnością. Jak skończy się spotkanie z egzorcystą czy z oddanymi słuchaczami Radia Maryja? Czy Czesi zrozumieją polską religijność, a Polacy zaakceptują czeski ateizm?

 

 
 ŚCIANA CIENI
dokumentalny, Polska, Niemcy, Szwajcaria 2020, 90'
reż. Eliza Kubarska

We wschodnim Nepalu znajduje się jedna z ostatnich świętych gór Szerpów, Kumbhakarna. Tymczasem w zachodnim świecie znana jest jako "Jannu" i słynie z niezdobytej wschodniej ściany, jednego z najtrudniejszych wyzwań we współczesnym alpinizmie. Bohaterami filmu jest rodzina Szerpów, utrzymujących się jako tragarze wysokościowi na himalajskich wyprawach. Pewnego dnia Nada - ojciec rodziny - dostaje propozycję pracy jako tragarz w wyprawie na świętą Kumbhakarnę, której uczestnikami są: Polak Marcin Tomaszewski oraz Rosjanie Dmitri Gołowczenko i Sergiej Nilow. Jeśli się zgodzi, będzie to oznaczało narażenie się na gniew bogów.

 


TARANTINO: BĘKART KINA
dokumentalny, USA 2019, 103'
reż. Tara Wood

Quentin Tarantino to jeden z najbardziej znanych, kontrowersyjnych i wpływowych reżyserów. Jest marką samą w sobie, a każdy jego film budzi zainteresowanie krytyków i widzów. O kulisach jego twórczości opowiadają współpracujący z nim od lat producenci, a także aktorzy. Dzięki temu powstał wnikliwy portret ikony filmowej naszych czasów.


 


REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl