6 września br. zmarł Jean-Paul Belmondo – jeden z najpopularniejszych światowych aktorów, ikona francuskiej Nowej Fali.
W wieku 17 lat zaczął grać na scenie. Ukończył studia aktorskie i zaczął karierę od ról drugoplanowych. Sławę przyniosła mu rola w filmie "Do utraty tchu" Jean-Luca Godarda z 1960 roku. Rola Michela Poiccarda (Laszlo Kovacsa) przyniosła mu sławę nie tylko we Francji, Belmondo stał się jednym z najważniejszych aktorów europejskiej komedii i kina akcji. Kolejne role to kolejne sukcesy Belmondo: "Cartouche zbójca", "Człowiek z Rio" czy "Szalony Piotruś" z 1965 roku.
 
Wspólnie z Instytutem Francuskim i Stowarzyszeniem Kin Studyjnych zapraszamy na mini przegląd filmów z udziałem aktora, w ostatni weekend listopada 26 - 28.11.   Bilety w cenie 10 zł/seans
 
W programie:
26 listopada | piątek | 18:15
CZŁOWIEK Z RIO
 
27 listopada | sobota | 15:00
SZPICEL
 
28 listopada | niedziela | 20:30
SZALONY PIOTRUŚO FILMACH:

CZŁOWIEK Z RIO
Szalony film przygodowo-szpiegowski. Skradziona z paryskiego muzeum statuetka znad dorzecza Amazonki jest kluczem do legendarnego skarbu, którego poszukują bandyci. By dotrzeć do skarbu złoczyńcy porywają naukowców oraz Agnès, córkę jednego z nich. Jej chłopak, Adrien (Jean-Paul Belmondo), żołnierz będący na tygodniowej przepustce rusza z pomocą. Zaczyna się pełny egzotycznych przygód pościg za porywaczami.

Człowiek z Rio (L’Homme de Rio) reż. Philippe De Broca, Francja, Włochy 1963 , 112 min.

Obsada: Jean-Paul Belmondo, Françoise Dorléac , Jean Servais


SZPICEL
Czarny kryminał będący adaptacją powieści autorstwa Pierre’a Lesou o tym samym tytule. Po opuszczeniu więzienia złodziej Maurice Faugel (Serge Reggiani) planuje kolejny skok. Do akcji zaprasza swoich zaufanych znajomych oraz Silliena (Jean-Paul Belmondo), który ma ich zaopatrzyć w niezbędny sprzęt. Na miejscu zostają zaskoczeni przez policję. Maurice zostaje ranny, a przesłuchiwany przez policję Sellien stoi przed decyzją wyznania prawdy lub chronienia przyjaciół.

Szpicel (Le Doulos) reż. Jean-Pierre Melville, Francja, Włochy 1962, 108 min.

Obsada: Jean-Paul Belmondo, Serge Reggiani, Michel Piccoli


SZALONY PIOTRUŚ
Ferdinand (Jean-Paul Belmondo), żonaty z zamożną kobietą, nudzi się. Pewnego wieczoru spotyka Marianne (Anna Karina), studentkę, którą poznał pięć lat wcześniej, która uporczywie nazywa go Piotrusiem. Porzuca małżonkę i, urzeczony, wiąże się z piękną Marianne. Ta jednak jest zamieszana w nielegalne interesy. Oboje muszą się ukrywać i wyruszają z Paryża na południe Francji.

Szalony Piotruś (Pierrot le Fou) reż. Jean-Luc Godard, Francja, Włochy 1965, 110 min.

Obsada: Jean-Paul Belmondo, Anna Karina, Graziella Galvani

 
 


REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl