Bilet : 12 zł
W przypadku jednorazowego zakupu biletów na co najmniej 4 rózne tytuły :pojedynczy  bilet 10 zł ( dotępne wyłącznie w kasie kina)


PROGRAM WEEKENDU z MDAG


20 MAJA (PIĄTEK)

godz. 17:30 –  Rzeka
River | Australia, 2021, 75 min. | dokument
reżyseria: Jennifer Peedom

Rzeki od zawsze kształtowały Ziemię, przepływały przez kontynenty, rzeźbiły krajobraz, a także nasze potrzeby, kultury i sny. Zapierające dech w piersiach obrazy (m.in. autorstwa Yanna Arthusa-Bertranda) uzupełnia poetycki scenariusz napisany przez pisarza Roberta Macfarlane’a i czytany przez Willema Dafoe. Muzyka w wykonaniu Australijskiej Orkiestry Kameralnej zawiera zarówno utwory klasyczne, jak i autorstwa Radiohead.

godz. 19:00 – Dom z drzazg
House Made of Splinters | Dania, Szwecja, Finlandia, Ukraina, 2022, 88 min. | dokument
reżyseria: Simon Lereng Wilmont

Historia tymczasowego domu dziecka, położonego w samym środku ukraińskiej strefy wojennej, zaledwie 20 kilometrów od linii frontu. Poznajemy to miejsce oczami przebywających w nim podopiecznych. Pochodzą z rozbitych rodzin, przeżyli różne traumy i chowają w sobie wiele trudnych wspomnień. Pracownicy starają się zapewnić magiczną, bezpieczną atmosferę dzieciom, których los leży w rękach sądu.

 


21 MAJA (SOBOTA)

godz. 17:15 – Podwodne życie Jacques’a Cousteau
Becoming Cousteau | USA, 2021, 92 min. | dokument
reżyseria: Liz Garbus

Nominowana do Oscara Liz Garbus, znana z filmowych portretów Niny Simone i Marilyn Monroe, pokazuje życie Jacques’a Cousteau – francuskiego podwodnego naukowca, odkrywcy, pisarza i reżysera. Film wykorzystuje fragmenty fenomenalnych podwodnych filmów Cousteau, a także nieznane dotąd materiały archiwalne. Wycinki z jego pamiętników czyta Vincent Cassel.

godz. 19:00 – Krowa
Cow | Wielka Brytania, 2021, 94 min. | dokument
reżyseria: Andrea Arnold
Bohaterką filmu jest krowa Luma. Obserwujemy cykl jej życia i zanurzamy się w jej emocjach. Wybitna reżyserka Andrea Arnold („American Honey”) skupia się na czystej obserwacji. To pozbawione narracji filmowe studium życia Lumy jest próbą filozoficznego rozważenia losu i praw zwierząt hodowlanych, bezrefleksyjnie przez nas wykorzystywanych.

 

22 MAJA (NIEDZIELA)

godz. 17:15 – McCurry. W pogoni za kolorem
McCurry: The Pursuit of Colour | Hiszpania, Wielka Brytania, 2021, 93 min. | dokument
reżyseria: Denis Delestrac

Pierwszy pełnometrażowy portret współczesnego amerykańskiego fotoreportera Steve’a McCurry’ego – autora kultowych fotografii dokumentujących najważniejsze wydarzenia XX i XXI wieku: atak na WTC, wojny domowe w Libanie i Kambodży czy też ikoniczną zielonooką afgańską dziewczynkę. Film przedstawia kulisy jego życia i burzliwej 40-letniej kariery.

 

godz. 19:00 – Poznaliśmy się w wirtualnej rzeczywistości
We Met In Virtual Reality | Wielka Brytania, 2022, 91 min. | dokument reżyseria: Joe Hunting | weekend z Millenium Docs Against Gravity

Ten rewolucyjny film powstał w całości w wirtualnej rzeczywistości. Dokumentuje emocje uczestników oraz zażyłość tworzonych w tym świecie związków w nowym ruchu społecznym wyrosłym z komunikacji online. Reżyser przez dwa lata dokumentował podróż po VRChacie, który jest społeczną platformą wirtualnej rzeczywistości. W tym równoległym świecie każdy może być kim chce.

 

 

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE

KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS


 

WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl