gatunek dokument
bilet 25 zł norm. / 20 zł ulg.

"Wielka sztuka na ekranie" to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

 

 26.06  godz.16:15
 27.06  godz.16:45

GALERIA UFFIZI WE FLORENCJI: PODRÓŻ W GŁĄB RENESANSU

Podróż po mieście, w którym można oglądać najpiękniejsze i reprezentatywne dzieła sztuki renesansowej, poczynając od Michelangelo, Brunelleschiego, po Raphaela, Leonardo i Botticellego. Ważnym etapem tej wędrówki jest Galeria Uffizi mieszcząca arcydzieła, w tym  "Pokłon Trzech Króli" Leonarda Da Vinci, obrazy Caravaggia i wiele innych. Narratorem filmu jest mecenas sztuki, Wawrzyniec Wspaniały. W tej roli występuje aktor Simon Merrells znany z roli w „Spartacusie”. Poza tym usłyszymy komentarz międzynarodowego znawcy renesansu Arturo Galansino, kuratora Royal Academy w Londynie i nowo mianowanego dyrektora Fundacji Strozzi we Florencji, który sprawował nadzór naukowy i artystyczny nad scenariuszem filmu. U progu galerii powita nas Antonio Natali, dyrektor Uffizi, on także omówi jej kluczowe dzieła.  bilet:  25 zł norm., 20 zł ulg. 

4.07  godz. 17:00

MUZEUM PRADO - KOLEKCJA CUDÓW

Filmowa podróż po jednym z najsłynniejszych muzeów świata, które obchodzi właśnie jubileusz 200-lecia istnienia. Madrycką chlubę, Museo Nacional del Prado, odwiedza rocznie 3 miliony zwiedzających, by podziwiać ponad 8.000 dzieł tam zgromadzonych. Prado ma unikatową kolekcję malarstwa hiszpańskiego, włoskiego, niderlandzkiego, flamandzkiego oraz niemieckiego, francuskiego i angielskiego, a także zbiory rzeźby rzymskiej i staroiberyjskiej oraz wyroby rzemiosła artystycznego. bilet:  25 zł norm., 20 zł ulg.

 

 

 

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE
KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl