gatunek Dramat
reżyseria Paweł Pawlikowski
kraj produkcji Polska
rok produkcji 2018
obsada Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza
bilet 16 zł norm./ 14 zł ulg.

3 nominacje do Oscara : dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, za reżyserię dla Pawła Pawlikowskiego, za zdjecia dla Łukasza Żala

Nagroda za najlepszą reżyserię dla Pawła Pawlikowskiego na 71 MFF Cannes 2018

5 Europejskich Nagród Filmowych

Historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. W tle wydarzenia zimnej wojny lat 50. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu.

 "Zimna wojna" to film o skomplikowanych losach ludzi w Polsce i Europie lat 50. i 60. XX wieku. W rolach głównych zagrali tu Joanna Kulig oraz Tomasz Kot. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Borysa Szyca oraz Agatę Kuleszę. Reżyserem, ale tez autorem scenariusza jest Paweł Pawlikowski, laureat Oscara za film "Ida". Autorem zdjęć jest posiadający nominację do Oscara za zdjęcia do "Idy" Łukasz Żal. Film powstawał w Polsce, Francji oraz w Chorwacji.

"Film rozpoczyna sekwencja przesłuchania do zespołu ludowego na wyniszczonym wojną Mazowszu. Chłopi uderzają w struny, uśmiechnięty aparatczyk potupuje nóżką, a kompozytor Wiktor  wyławia z tłumu kandydatów Zulę . Ponoć dziewczyna zabiła ojca, podobno dostała wyrok w zawieszeniu. Nieistotne. Na pewno ma głos jak dzwon, zalotny uśmiech i spore ambicje. A że Wiktor w wolnych chwilach uwalnia sztukę z politycznych okowów, a do tego wygląda jak bogartowski twardziel, romans jest kwestią czasu. To, co zaczyna się jak historia walki o haust powietrza pod partyjnym butem, szybko zamienia się w rozpisaną na kilkanaście lat, miłosną odyseję z powojenną Europą w tle – od Berlina przez Jugosławię po Paryż."
                                                                                                                                                                 Michał Walkiewicz

REPERTUAR
W REPERTUARZE
REZERWACJA

 KASA CZYNNA OD GODZ.12:00

Sprzedaż internetowa :  przycisk KUP BILET w prawym, górnym rogu.

Rezerwacja : tel.34 3444011

MOJEEKINO.PL
WYSZUKIWARKA
WKRÓTCE
KONTAKT

Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-217 Częstochowa

mapa dojazdu

WSPIERAJĄ NAS
WSPÓŁPRACUJEMY
Instytucja Zarządzająca

Miejska Galeria Sztuki                     w Częstochowie
Al.NMP 64  42-217 Częstochowa
www.galeria.czest.pl